Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.




  2016.03.16. 20:23  Hozzászólás  Válasz CAMROM (3326) hsz.-re     Olvasás  
  •   3328   
Avatar

---
 
Hétfőn még "félálomban" volt :) , kicsit duzzadtak a rügyei, de nem rózsaszín. A 17-ből kb az 5-ik helyen van.

Nézzek utána? Mikor jössz erre?
 


  2016.03.16. 20:21  Hozzászólás  Válasz andras (3325) hsz.-re     Olvasás  
  •   3327   


---
 
András, elnézésedet kérem, de a kajszi az egy faj. Amikről te írsz, azok pedig a fajták, tehát kajszi fajták és nem fajok. Ne haragudj meg nem kioktatásnak szántam.
 


  2016.03.16. 20:14  Hozzászólás  Válasz andras (3325) hsz.-re     Olvasás  
  •   3326   


---
 
Helló,

A Viorikával mi a helyzet, sajnos nekem nem maradt egy se belőle, de azért érdekel továbbra is?
 


  2016.03.16. 20:07  Hozzászólás  Válasz suske76 (3321) hsz.-re     Olvasás  
  •   3325   
Avatar

---
 
Köszi a képeket. Szép nagy fáid vannak.

Én hidegebb helyen lakok (Erdélyben), jó tapasztalat, hogy eddig öt kajszi fajtám van, amelyek nem mozdultak. Köztük van a Gönczi is.

A 17 faj közül a Hargrand és a MK rügyezik a leghamarabb, valószínű ezek le kell majd cserélnem. Sajnos követi őket a sorban a Frisson is, ettől nem szívesen válnék meg.

Jó termést mindenkinek!
 


  2016.03.16. 19:26  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (3296) hsz.-re     Olvasás  
  •   3324   
Avatar

rendszer admin
 
Elkészült a Hirdetmény fal!

Fel lehet használni például csoportos beszerzésnél (kinek mi kell, és mennyi belőle), vagy például valahol lesz egy kertészeti kiállítás - kiárusítás, és ki megy el oda, hol találkozunk, vagy például majd a fórum találkozó jelentkezése, ha meglesz a hely és az időpont, vagy akár mi másra.

Jelenleg még tesztelés alatt, de elvileg készen van.

Hirdetmény

Egyszerre max. 2 db Hirdetmény lehet kint, és (egyenlőre) 2 hét után automatikusan törlődik.
A Hirdetmény láthatósági idejét majd még megoldjuk, hogy a Hirdetmény szerzője be tudja állítani (max. másfél hónap).

A középen lévő zöld "ÉRDEKEL" feliratú gombra klikkelve lehet a Hirdetményhez "jelentkezni".
Mindenki csak egyszer írhat. Ha újra a gombra klikkelsz, szerkesztheted az előző írásod.

Nem lehet BBCode TAG-eket sehol sem használni! (nincs formázás, színezés, csak az ENTER -el új sor kezdése!).

Használata nagyon egyszerű, holnapra kész lesz a használati útmutató.

Csak azt mondjátok meg, hogy hova tegyük, mielőtt ez is majd a feledés homályába merül, mert "nem tudom hogy hol van, keresni meg nincsen kedvem, így nem használom!"

Minden új Hirdetményről jelzés fog érkezni a megszokott helyen (képernyő jobb alsó sarka).
Ez csak azoknál fog megjelenni, akik majd bekapcsolják ennek lehetőségét a Felhasználói vezérlőpultban (a szokott helyen) - még ne keressétek, kell írnom hozzá egy modult, még nincsen kész.

Ha teljesen kész lesz, Fórumhírben mindenki értesülni fog róla.

A jelenleg benne lévő szövegek csak tesz-szövegek ....
A beírható szöveg mennyiségének nincsen limitje, de azért egy egész kertészeti könyvet ne másoljatok bele.
Csak értelmes határokon belüli mennyiséggel írjatok egy szöveget ...

Próbálgassátok nyugodtan, nem harap .... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2016.03.16. 18:19  Hozzászólás  Válasz gaabre (3316) hsz.-re     Olvasás  
  •   3322   


*
 
Ezeket nem igazán akarom nyilvánosan nevén nevezni...
 


  2016.03.16. 18:11  Hozzászólás  Válasz andras (3318) hsz.-re     Olvasás  
  •   3321   


---
 
DSCN5315.JPG
Kinti Tsunami
Megtekintve 10365 alkalommal.

DSCN5328.JPG
Itthoni Gönczi
Megtekintve 10365 alkalommal.

DSCN5314.JPG
Kinti Gönczi
Megtekintve 10365 alkalommal.


Az itthoni kicsit sharkás, a levelén nem látszik de a magokon igen. Lehet hogy ezért siet.
 


  2016.03.16. 07:54  Hozzászólás  Válasz andras (3318) hsz.-re     Olvasás  
  •   3320   


---
 
Az enyém is mirobalánon van, nem száz százalék hogy Gönczi magyar de a termése és az érési ideje alapján annak azonosították be a szakik az index fórumon. Megyek ma ki a tanyára ott több mint tíz fajta van köztük Gönczi magyar is, hozok helyzetjelentést.
 


  2016.03.15. 20:33  Hozzászólás  Válasz suske76 (3310) hsz.-re     Olvasás  
  •   3318   
Avatar

---
 
Milyen alanyon van a Gönczid?
Azért kérdem, mert nálam mirobalánon van és még nem mozdul.
 














  2016.03.15. 11:45  Hozzászólás
  •   3311   


---
 
Mivel a képfeltöltés a terrás albumba továbbra is macerás az indába raktam a hétvégi barackos képeimet...nos nálam ilyenek most...mivel ma esik és fúj úgy gondolom néhány fának már el is intézi a sorsát :cry:
 


  2016.03.15. 11:36  Hozzászólás
  •   3310   


---
 
Nyerünk egy két hetet evvel a hűvös időszakkal, remélem elég lesz. Nálam is a Tsunami vezeti a mezőnyt kint a tanyán,de
az itthoni Gönci magyar, meg a szomszédban lévő valmilyen óriás is ott vannak fej-fej mellett, a kinti mandulákon meg már
van kinyílott virág is. A mandulatelepítés lehet hogy nem bizonyul életem legzseniálisabb ötletének :cry: , az utcánkban egy mandulafa
már szinte teljes virágzásban van.
 




  2016.03.14. 21:55  Hozzászólás
  •   3307   
Avatar

---
 
Mára a Wonder cot virágainak legalább fele teljesen kinyílt, megelőzve a Tsunamit, aminél csak egy ilyet találtam. Tavaly a teljes virágzás március 26-án kezdődött...
 


  2016.03.14. 21:21  Hozzászólás
  •   3306   
Avatar

---
 
Azt hittem, hogy csak árilisben lesz még időm hazamenni, de hála Istennek, ma egy rövid időre, haza tudtam futni.

Sikerült lemosózni a fákat.
A Gönczi, Ceglédi Arany, Favorit és Viorika továbbra sem mozog, a többi azonban szép lassan indul.
Legelőbbre továbbra is a Hargrand és a MK van, kb mint a második képe Vebbernek.
Az őszik és a nektarin vannak a legelőbbre. Szép kerek a bimbójuk, de még fehérek. Remélem kibírják ezeket a kisebb fagyokat. :wave:
 


  2016.03.14. 21:04  Hozzászólás  Válasz Vebber (3304) hsz.-re     Olvasás  
  •   3305   
Avatar

terra alapító
 
Én is azt látom hogy óriási különbségek vannak, fajtától, de még inkább alanytól függően. A gxn-en lévők már szinte teremnek (erős túlzás) a magoncokon lévők meg még csak most dobjál el a leveleiket (erős túlzás)
 


  2016.03.14. 20:26  Hozzászólás
  •   3304   
Avatar

---
 
A legjobban megindult, sietősek ilyenek. A -6 ezeknek már nem hiányzik a héten (sem).
Olvasva, Ati előző írását, a Big Red, itt a képen lévőhöz képest még legalább egy hét hátrányban van.

kép_előrébbő.jpg
------------------------
Megtekintve 10580 alkalommal.

kép_előrébb.jpg
------------------------
Megtekintve 10580 alkalommal.

 




  2016.03.14. 20:02  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (3298) hsz.-re     Olvasás  
  •   3302   


---
 
A Big Red nálam ennél jobban meg van indulva...gondolom arról idén nem eszek / és a többivel kapcsolatban is erős kétségeim vannak... /
 










  2016.03.14. 09:04  Hozzászólás
  •   3296   
Avatar

rendszer admin
 
Ha szóltok, és igénylitek, csinálhatok egy "akciós" oldalt.

A lényege az lenne, hogy ha valaki valamiből bevásárolni, vagy beszerezni indul, és szívesen megkérdezne másokat is, hogy valakit még érdekel-e, feldobhat egy "hirdetést".

Bármelyik felhasználó jelezheti ott az igényét, így mindig ott lesz a pontos igényelt mennyiség, és hogy kicsoda, és mennyit kérne.
Ez az oldal nem zavarna senkit, de mindig megtalálható, és ha valaki feldob egy hirdetést, mindenkinél megjelenne (egyszer!) a szokásos módon a képernyő jobb alsó sarkában.

Természetesen ez is a Felhasználói vezérlőpultban kikapcsolható lenne, így akinél biztos, hogy semmilyen ilyen jellegű dolog nem érdekli, az nem kapcsolja be.

Elvileg bármit fel lehetne tenni, a felhasználók meg majd eldöntik, hogy érdekli őket az adott akció, vagy nem.

Tehát a kérdés az, hogy készítsek ilyent, vagy nem szükséges?
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.03.14. 06:55  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (3294) hsz.-re     Olvasás  
  •   3295   
Avatar

---
 
Nem kooperáltunk! Itt jelezte egy hónappal ezelőtt. Írtam akkor én is emailt, amit nem kaptál meg (erről nem tehetek), mikor jelezted, írtam itt Pü-t.
Most csak azért észrevételzetem, hogy ha neki fontos, akkor ne maradjon ki.
Igen nekem 1 Tastired, 1 Skeena cseresznye, ahogy Pü-ben írtam tegnap.
 


  2016.03.13. 22:15  Hozzászólás  Válasz Vebber (3293) hsz.-re     Olvasás  
  •   3294   


---
 
Ezt nekem honnan kellett volna tudnom, hogy ti kooperáltok? Látod, legutóbb kinevettél, mikor mondtam hogy mindenki küldje el privátban, a sajátját. Egyedül te nem küldted el, ha nem olvasom vissza a fórumot, ki is maradsz. Ez a végleges neked - 1 Tastired,meg a cseresznye?
Majdnem sikerült rendelni egyet potyára...
 






  2016.03.13. 21:55  Hozzászólás  Válasz Tintus (3273) hsz.-re     Olvasás  
  •   3291   


---
 
1. Vegesol eReS
2. Vegesol eReS
(Volt egy év, amikor egyáltalán nem volt nálam tafrina, ezzel a szerrel lemosóztam - előtte mindig valami egyéb rézzel,
általában bordói lével - emlékezetes élmény/tapasztalat. Mivel ha jól emlékszem, valamilyen mértékben mindig felütötte a fejét. :(
Épp tegnap fogyott el, jövő tavaszra megint veszek majd... Vagy valami nagyon hasonlót.)
 


  2016.03.13. 21:51  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (3289) hsz.-re     Olvasás  
  •   3290   
Avatar

---
 
Nekem 1 Tastired.
/Zsolt jelentkezett korában egy másikra, nem tudom, hogy vele mi van./

Babylon!
Végül mi tetszett meg mégis?
 










  2016.03.13. 19:33  Hozzászólás  Válasz Alibá (3281) hsz.-re     Olvasás  
  •   3284   
Avatar

---
 
Alibá!
A télen elvermelt fák, ki lettek már ásva, vagy még ültetésre várnak?
 








  2016.03.13. 17:53  Hozzászólás
  •   3280   
Avatar

---
 
Nem jártam a kertben, nyugodt voltam, még biztos nem járunk nagyon előre, olyan egérfülesre számítottam.
Hát meglepetés ért. Az őszik közül több jobban meg van indulva, mint a kajszik. Big Top néhány virága már épp, hogy nem nyílt ki, nagyon közel hozzá az Extreme July -ennyit arról, hogy kései virágzású (már tavaly is korán virágzott)-, utána Royal Glory.
Kései Elvíránál a magról kelt őszi, és a GF 677 alanyú fák között nagy különbség van. Előbbi még alig mozdult valamit, utóbbi pedig már igencsak zöld.

Megcsináltam ma a lemosót, kicsit azért izgulva a leveleket nehogy perzselje.
 


  2016.03.13. 17:44  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (3272) hsz.-re     Olvasás  
  •   3279   
Avatar

---
 
Most értem haza, írtam Pü-t.

Ezek a fák ha érkeznek hozzád, vagy Darror-hoz érkeznek? Elhozatal mikéntjét mindenki ahogy tanulta?
 


  2016.03.13. 17:19  Hozzászólás  Válasz Tintus (3277) hsz.-re     Olvasás  
  •   3278   


*
 
Royal Gem van ,a legkorábbi a Royalok közül ,méretben a legkisebb közöttük,de a koraiaknál ez nem számít,egyéb tulajdonságaiban olyan mint a többi testvére.Jó fajta. Glohavenem nincs...
 


  2016.03.13. 16:17  Hozzászólás
  •   3277   


terra alapító
 
HElló Atifoci !
Hoztam Royal Gem és GLOHAVEN fácskát 2 éveset Mozótól. Vannak neked ilyenek? Tapasztalatok?
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 9 vendég