Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.10.03. 18:07  Hozzászólás  Válasz Vebber (574) hsz.-re     Olvasás  
  •   575   
Avatar

terra alapító
 
De! 2012! Tisztára végem van mostanában memória terén. Kb 2 méteren van elágaztatva. A rendeltetése az az ami a képen látszik. A 2 gyerek. Barackot tudok létráról is hatékonyan szedni. A fajtaválasztásnál a gyors növekedés volt az első, és hogy nagy fák legyenek. Ha 10 évvel ezelőtt ültettem volna őket, nyáron a legnagyobb melegben is, az egész udvar árnyékos lenne, a gyerekek egész nap kint lehetnének, anélkül hogy aggódnunk kellene a leégéstől. A fiam most lesz 4 éves, a lányom 6. Talán még nem késő.
 


  2014.10.03. 18:01  Hozzászólás  Válasz gergerg (573) hsz.-re     Olvasás  
  •   574   
Avatar

---
 
Nem 2012. december véletlen? Az elmúlt ültetési szezonban januárban hozta Csárli a fákat.
Milyen magasra van ezek törzse hagyva? Mi az oka, hogy égig érő fák lesznek?
 




  2014.10.03. 09:51  Hozzászólás  Válasz tgwh (571) hsz.-re     Olvasás  
  •   572   
Avatar

terra alapító
 
Ez azért erős túlzás. Svájc nagy részén megmarad a pálmafa, terem a kivi, a szőlő, a citrom. Napozol az áprilisi kánikulában és körbevesznek a havas hegyek. Én ezt A Genfi tó mellett is tapasztaltam és olasz-Svájcban (Ticino), ahol különleges klíma van, északról védik a nagy hegyek, délen pedig ott a sok tó.
 


  2014.10.02. 21:38  Hozzászólás  Válasz andras (570) hsz.-re     Olvasás  
  •   571   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem azért Svájcban jóval hidegebb van... a hegyekben akár nyáron is be kell fűteni reggelente ha nem akarsz fázni. A szőlő pl. ausztria egyes részein meg sem él, szintén 1000 méter hegyek között...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.02. 20:48  Hozzászólás
  •   570   
Avatar

---
 
Találtam egy videót [url]http://www.youtube.com/watch?v=39hElSLUSO8[/url]Ugyanazon a szélességi fokon vannak mint én (mi), ráadásul Svájc és hegyek.
Reménykedni keztem újra, hogy nálam is fogják bírni, mert itt a legközelebbi csúcs csak 1100m és egy olyan 650m-en vagyok. Megnéztem az időjárásukat, hasonló a miénkhez http://meteonews.ch/en/Climate/M06722000/Evolène :thumbup:
Azt láttam, hogy tűzelnek rendesen, permeteznek vagy fújják a meleg levegőt. Az biztos, hogy nekem is kell majd időnként tűzelni, vagy valami más metodust találni. :shock:
 




  2014.10.02. 20:41  Hozzászólás  Válasz gergerg (564) hsz.-re     Olvasás  
  •   568   
Avatar

---
 
Így legyen! Amire utaltam:a kajszis topicból valaki ananász ízűnek említi és képet is mellékel. (lehet, hogy egészen más a fajtája)
 








  2014.10.02. 20:22  Hozzászólás  Válasz délkelet (562) hsz.-re     Olvasás  
  •   564   
Avatar

terra alapító
 
Sosem volt felrepedés az Ananászon. Legalábbis nálunk. Inkább azt mondanám, a mérete miatt nem piacos, és nem terem annyit hogy lekvárnak elmenjen a piacon. Vagyis egyébként vannak jobbak. Van ami nagyobbat terem, és van ami ugyan ekkorát, de rengeteget.
 




  2014.10.02. 20:15  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (554) hsz.-re     Olvasás  
  •   562   
Avatar

---
 
Összességében egyet is értek Veled, de az ananászkajszinál nálam speciális a helyzet: keresem azt az aromás ízt, amit gyerekkorom óta a nyelvemen érzek és ebben a fajtában látom talán az egyetlen esélyt, hogy megtaláljam. Ha csak a töredékét termi ez a fa a többihez képest, az sem nagy baj, nem árutermelő vagyok. A többi kajszi remélhetőleg javítja majd az átlagot. Egyébként ha jól emlékszem, a gyümölcsök tömeges felrepedését említik leginkább hátrányként.
 


  2014.10.02. 20:11  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (560) hsz.-re     Olvasás  
  •   561   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudsz. Február elején ugyan minek járkálnál a hegyen? Meg igazából..... tényleg meg kellene már állnom. Ez az Ananász is csak nosztalgiából... Bár ma vettem a teszkóban conference körtét és hmm......
 


  2014.10.02. 20:03  Hozzászólás  Válasz gergerg (559) hsz.-re     Olvasás  
  •   560   


*
 
Előbb is tudok küldeni...
 


  2014.10.02. 20:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (557) hsz.-re     Olvasás  
  •   559   
Avatar

terra alapító
 
1 db 2 szemes is elég. Fogok fölszedni alanyt, behozni, meghajtani, mert tőletek déli népektől nem tudok olyan vesszőt kapni, ami ne lenne előbbre mint az alanyaim. Atifoci vesszői olyan szépen szoktak virágozni a hűtőmben miközben kint még semmi meg sem mozdul.....
 


  2014.10.02. 19:58  Hozzászólás  Válasz gergerg (556) hsz.-re     Olvasás  
  •   558   


*
 
Ezt inkább ne feszegessük...
 








  2014.10.02. 19:47  Hozzászólás  Válasz délkelet (551) hsz.-re     Olvasás  
  •   554   


*
 
Tudod én úgy vagyok a nagyon finom,de minden egyéb tulajdonságában gyenge fajtákkal,hogy....KIVÁGOM,mert azért nem tartok egy nagy fát,hogy szökőévenként hozzon nekem 1-2 szem piszkosul finom gyümölcsöt.
 


  2014.10.02. 19:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (551) hsz.-re     Olvasás  
  •   553   
Avatar

terra alapító
 
Na az karakteres ízű! Elég kései is. Nem túl nagyszemű, de szép, és különleges aromája is van. Majd kérnék belőle vesszőt!
 


  2014.10.02. 19:43  Hozzászólás  Válasz délkelet (545) hsz.-re     Olvasás  
  •   552   


*
 
Nálam még nem termett .1-2 szem lett volna rajta,de lement mire érett volna...de nem baj ,majd jövőre.
 


  2014.10.02. 19:20  Hozzászólás  Válasz gergerg (550) hsz.-re     Olvasás  
  •   551   
Avatar

---
 
Nem nekem ígérted ugyan, de szívesen megnézem én is. Sajnos eléggé betelt már a kertem, így ha nem igazán karakteres a Sweet red, akkor nem is olyan nagy baj. Viszont sikerült oltanom (rendesen!) ananászkajszit, errefelé az idősebb korosztály nagyon dicséri. Te már ettél ilyet, elismerted, hogy finom, de nem lelkendeztél érte. Valószínűleg szép számmal vannak hibái, ha már kiszorult a köztermesztésből, de az íze biztos sok mindenért kárpótolhat. Ha esetleg volna róla bővebben infód, ne tartsd magadban! (nem sürgős)
 


  2014.10.02. 18:59  Hozzászólás  Válasz délkelet (549) hsz.-re     Olvasás  
  •   550   
Avatar

terra alapító
 
Jó ki vagy velem segítve mi? :lol:
Az biztos hogy nem sokkal a Tsunami után ért, jóval a Gönci előtt.
Ö... igértem képet... Holnap lesz belőle valami, ha el nem felejtem. Holnap itthon leszek.
 




  2014.10.02. 18:44  Hozzászólás  Válasz délkelet (547) hsz.-re     Olvasás  
  •   548   
Avatar

terra alapító
 
Nézd, nem rossz, csak nem rendkívüli. (gondolom én, mert nem emlékszem semmire vele kapcsolatban, pedig csak pár hónapja volt. Ha rossz lett volna, arra is emlékeznék) De még az is lehet hogy a gyerekek ették meg.
 


  2014.10.02. 18:38  Hozzászólás  Válasz gergerg (546) hsz.-re     Olvasás  
  •   547   
Avatar

---
 
Az első szem Tsunami, amit megkóstoltam, engem is őszibarackra emlékeztetett, le is írtam anno a másik fórumon. Érdekes módon a többinél már nem éreztem ezt az ízt, úgyhogy visszavontam a kijelentésemet.
A Sweet red ezek szerint nem annyira sweet? Egyetlen "sikeres" oltásom belőle a két év alatt hozott összesen egy, kb. 15 cm-es hajtást! (a bűnös természetesen én voltam, mert túl hamar levettem róla a kötést és nem forrt össze rendesen, utána pedig már hiába kötöztem újra) De amit írtál róla, megnyugtatott, innentől kezdve abba is hagyom a fejem falba veregetését :-)
 


  2014.10.02. 17:30  Hozzászólás  Válasz délkelet (545) hsz.-re     Olvasás  
  •   546   
Avatar

terra alapító
 
Én kóstoltam (ha jól emlékszem) de nem emlékszek semmi rendkívülire. Se nem kimondottan ízletes, se nem íztelen, se nem fura, mert akkor emlékeznék rá. Kajszi izű. :-) A Tsunamira emlékszem, az olyan nektarinos beütésű volt.
 




  2014.10.01. 19:37  Hozzászólás  Válasz gergerg (538) hsz.-re     Olvasás  
  •   544   


*
 
Nálam is a Sweet Red nőtt a legnagyobbat.
 


  2014.10.01. 19:24  Hozzászólás  Válasz délkelet (542) hsz.-re     Olvasás  
  •   543   
Avatar

terra alapító
 
Már miért lenne baj, sőt!


(próbáltad már a galériát? Nem sokkal bonyolultabb oda képet feltenni, viszont sokkal jobban tudod szerkeszteni, akár egymás mellé tenni őket, stb, ráadásul később ha újra be akarod tenni, nem kell megint feltöltened, csak ismét beilleszteni. Itt meg itt találsz leírást róla.)
 




  2014.10.01. 18:32  Hozzászólás  Válasz Ziza (539) hsz.-re     Olvasás  
  •   541   
Avatar

terra alapító
 
Holnap csinálok a fákról. Ööööö képek.... Igértem? Nyáron? Hát.... izé.... nem tudom csináltam-e. A Tsunamiról biztos, de azt szerintem fel is tettem. Kicsit szétszórt nyaram volt, semmi időm/energiám nem volt a kertre. :-(
 




  2014.10.01. 17:20  Hozzászólás  Válasz gergerg (538) hsz.-re     Olvasás  
  •   539   


---
 
Látod, azért csak bízol, hogy változhat még a tescos gyümölcs íze is, mert csak megvetted, pedig várható, hogy nem az igazi :)
Mennyiért vesztegették?

A fákról mutathatnál -nem telefonos- képeket is mekkorát nőttek ezek a fajták. A nyáron a videón kívül a termésekről is ígértél képeket.
 


  2014.10.01. 17:16  Hozzászólás
  •   538   
Avatar

terra alapító
 
A növekedési verseny idei nyerese, a Sweet Red, maga mögé szorítva ezzel a Tsunamit. (pedig az sem piskóta!
Ma vettem a teszkóba nektarint. Rettenetes.
 


  2014.09.29. 20:19  Hozzászólás  Válasz Vebber (536) hsz.-re     Olvasás  
  •   537   


*
 
Majd télen...
 


  2014.09.29. 19:39  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (526) hsz.-re     Olvasás  
  •   536   
Avatar

---
 
Arról igazán jót még nem találtam. Ti is keresgethenétek :)
Nem kajszi, nem is metszés, ráadásul te találtad anno, de nagyon jól néznek ki ezek a virágban lévő őszib. fák.
[youtubekod]http://www.youtube.com/watch?v=FfcoN0F0-0E&feature=player_embedded[/youtubekod]
 


  2014.09.29. 19:18  Hozzászólás  Válasz andras (534) hsz.-re     Olvasás  
  •   535   
Avatar

---
 
Betonvas karókat használok sokat, és azokra van ráhúzva lurkó védelmi célból.

Megpróbálok keresni tavalyi GXN képet, amin fagy érte a fiatal hajtást, ha beleférek még a 30 percbe beteszem oda, ha nem sikerül majd felrakom, ha megvan.
 




  2014.09.29. 19:03  Hozzászólás  Válasz andras (524) hsz.-re     Olvasás  
  •   533   
Avatar

---
 
8 napja, megelőző vasárnapi képek (21.-i).

GF 677 alany:
kép_GF.jpg


Fentivel szemben, GF alanyba őszibarack:
kép_ GF_őszi.jpg


GXN 15 alany:
kép_GXN.jpg


A GXN sokáig díszlik, hajt is, viszont ha fagy éri a fiatal hajtások azonnal kókanak, elszáradnak. Tavaly szeptember 28. -épp tegnap volt egy éve-, jött az első fagy.
 






  2014.09.28. 20:06  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (529) hsz.-re     Olvasás  
  •   530   
Avatar

terra alapító
 
Mondhatnánk, de inkább fajtaválasztás. Eddig ugyanis magoncok voltak. "Nagyon jó fajták, ezeket nem kell oltani"
 




  2014.09.28. 19:39  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (526) hsz.-re     Olvasás  
  •   528   
Avatar

terra alapító
 
Én meg ma nézegettem az őszibarack sövény kezdeményt, egész jól állna, csak beleszemeztem a törzsbe. Ha kihajt, az eddigi karok repülnek.
 


  2014.09.28. 19:18  Hozzászólás  Válasz Vebber (523) hsz.-re     Olvasás  
  •   527   


*
 
Mintha nem nyáron metszene...és ezek a csonk hagyások...érdekes...
 


  2014.09.28. 19:14  Hozzászólás  Válasz Vebber (525) hsz.-re     Olvasás  
  •   526   


*
 
Jó...ha találsz vmit kajsziorsó témában akkor arról is rakj fel ;-) ...mert akárhogy is ,de én azt csinálok.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Ahrefs [Bot] Mozilla/5.0 (compatible; AhrefsBot/7.0; +http://ahrefs.com/robot/) valamint 16 vendég