Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2024.03.11. 18:14  Hozzászólás  Válasz laca12 (11276) hsz.-re     Olvasás  
  •   11277   


---
 
Én is csak információszerzésre leginkább...ill. a Messengeren kommunikálok többekkel , olcsóbb mint a telefon ill. láthatom is a beszélgetőtársat /leginkább a gyerekeinket :) / videóhívás esetén...én se magamutogatásra használom.
Az ő csoportja azért jó, mert komoly szakemberek hobby-kertészekkel is szóba állnak teljesen korrekten és nincs hülye kérdés /pedig én szoktam őket fárasztani zöldségekkel :hiha: /
 


  2024.03.11. 16:47  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (11275) hsz.-re     Olvasás  
  •   11276   
Avatar

---
 
Az alma és szilva metszés videóit én is szoktam nézni /tök jók/ más videót nem láttam tőle ,de ezek után majd biztosan megnézem igaz a face nem a barátom nagyon nagyon korlátozottan használgatom...
 


  2024.03.06. 20:07  Hozzászólás  Válasz laca12 (11274) hsz.-re     Olvasás  
  •   11275   


---
 
Nem biztos...a facen benne vagyok Babicz Szabolcs csoportjában, ott egy profi metsző srác szerint amit csinálunk növényvédelem címén az inkább pénzkidobás és nem hatékony...én elhiszem.
 


  2024.03.04. 18:27  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (11273) hsz.-re     Olvasás  
  •   11274   
Avatar

---
 
Akkor most a növényvédelemmel jól állsz .A metszés a barackoknál meg tényleg nincs elkésve...
 


  2024.03.03. 19:46  Hozzászólás  Válasz laca12 (11272) hsz.-re     Olvasás  
  •   11273   


---
 
Nekem csak részben kész, mondjuk a csonthéjasok nincsenek elkésve.Én a kajszikat már múlt héten Chorussal fújtam, mert rézzel már késő lett volna /tettem hozzá Megafolt is /...tegnap meg kapott Folicur+Merpant. A többieket tegnap és ma fújtam Cuproxat+Wetcit...a körtéhez még tettem Surroundot is.
 


  2024.03.02. 20:44  Hozzászólás
  •   11272   
Avatar

---
 
Kész a metszés sőt a kajszik kaptak chorust,,,,,,,,a gf alanyú Royalokat is fújtam szép piros bibósok és már az egérfüles állapoton is túl vannak ,nem szeretnék megint tafrinás fákat látni...Plusz elkezdtem a felkészülést a jövő hétvégére készülnek a fűrészporos kályhák ,,remélem nem lesz nagyon hideg...
 


  2024.02.26. 21:05  Hozzászólás  Válasz délkelet (11265) hsz.-re     Olvasás  
  •   11271   
Avatar

---
 
Itt tartunk már a kajszi virágzásnak se tudunk örülni/nem a mi hibánk/ sajnos sejtjük mi lesz ennek a vége... :(
 


  2024.02.26. 20:59  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (11268) hsz.-re     Olvasás  
  •   11270   
Avatar

---
 
Nálam is hasonló a helyzet a kajszik virágoznak nem mind ,de a koraiak igen a többi se bírja már sokáig...
20240226_160400[1].jpg
------------------------
Megtekintve 2275 alkalommal.

 


  2024.02.26. 20:37  Hozzászólás  Válasz délkelet (11267) hsz.-re     Olvasás  
  •   11269   


---
 
Igen, minden évben ez a fajta kezdi a sort. Mától pedig a Springblush és Harlayne követték.
A Bergeval látványosan lemaradt, de azért olyan sok már neki se kell.
Hogy aztán mi lesz a vége az idei tavaszon (/nyáron)…? Na, az majd kiderül… Permetezni kellene!
Holnap talán meg tudom csinálni. Jó lenne már végre SAJÁT kajszit enni! :nahat:
 




  2024.02.26. 18:57  Hozzászólás  Válasz Jani71 (11266) hsz.-re     Olvasás  
  •   11267   
Avatar

---
 
Úgy emlékszem, valamelyik évben is az Orangeredet említetted a nagyon korai virágzók között. Nálam érdekes módon akkor is és most is tán még piros bimbós állapotban sincs, de csak távolról néztem meg. Ki érti ezt? (holnap azért megvizslatom jobban)
 






  2024.02.18. 21:00  Hozzászólás  Válasz laca12 (11263) hsz.-re     Olvasás  
  •   11264   
Avatar

---
 
DE legalább most sikerült mindent lemosózni időben, a metszés meg kb félidőben tart majd végzek amikor végzek ezen már nem görcsölök... :nahat:
 


  2024.02.18. 20:56  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (11262) hsz.-re     Olvasás  
  •   11263   
Avatar

---
 
Nálunk is ez a helyzet áll fenn Wonder-Magic-Lilly trió jövő héten virágzás... :remulet: A januári hurrá optimizmus már a múlt-é...
 




  2024.02.18. 18:04  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (11260) hsz.-re     Olvasás  
  •   11261   


---
 
...és folytatom, mert mindent is kellene csinálni... Ilyenek a saját gyártmányú őszibarack fáim...mandulabarack-magonc alanyon vannak...sztem ezek se gyenge növekedésűek lesznek :) ...a másik képen látható, hogy nem egyszerű a pótlások ültetése, mivel a kimenők kituskózására se idő, se kapacitás így gyakorlatilag közvetlenül mellé kerülnek az újak...ez meg azt jelenti, hogy a fejszét legalább annyira kell használnom, mint az ásót, meg a kapát...
 


  2024.02.10. 20:26  Hozzászólás
  •   11260   


---
 
Elkezdtem az ültetéseket /9 őszibarack+ 2 szilva /...de elég szívás volt kibányászni a barackokat az iskolából......és az ültetőgödrökkel is volt meló, mert ugye hely az nincs...csak ha vágok ki, de kituskózni nincs kapacitás , így ez a módszer megy csak.Az egyik sor újra orsó lesz...Tavalyelőtti szemzések, mandulabarack magonc alanyon.
 




  2024.01.16. 17:47  Hozzászólás
  •   11258   
Avatar

---
 
Végre van egy kis hideg és ennek most van jótékony hatása is...Auróra...
20230115_094928[1].jpg
2023.01.15
Megtekintve 5451 alkalommal.

20240116_153230[1].jpg
2024.01.16
Megtekintve 5451 alkalommal.

 






  2024.01.09. 18:56  Hozzászólás  Válasz laca12 (11254) hsz.-re     Olvasás  
  •   11255   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm! Van üstházam meg fűrészporom is, korábban már csináltam vele, de félve hagynám ott őrizetlenül, Sok gyúlékony dolog van a közelben.
 








  2024.01.09. 18:00  Hozzászólás
  •   11251   
Avatar

---
 
Nem saját találmány hanem netes koppintás kell egy nagyobb vödör egy kb 90-110 -es pe vagy pvc cső meg egy vas cső /ennek jó régi vízvezeték cső is az kb 27-es /..A vödör aljára egy akkora lyuk ahova befér a vascső nem kell hosszú elég a vödör közepéig beérnie,a pvc vagy pe cső aljára is ekkora lyuk kell ide fog beérni a vascső ,ennek se kell hosszúnak lennie elég a vödör magassága.Aztán már mehet is bele a fűrészpor nem számít milyen fajta csak száraz legyen .Én félig töltöttem a vödröt több rétegben egy régi fejsze nyéllel tömködve tömörítve és így égett izzott legalább 4 órát .Begyújtás előtt kivenni a műanyag csövet /de csak a fa alatt különben beomlik a fűrészpor/ egy kis alágyújtóst beledobni /PEPO/ plusz egy korty gázolaj és szép lassan beizzik .Nagyobb fához akár kettő is mehet.Előtte érdemes csinálni egy két próbát ,hogy lássa, érezze az ember mi hogy működik szerintem egész fasza olcsó egyszerű és jó dolog...
20240109_152124[1].jpg
vödör alján lyukkal
Megtekintve 6310 alkalommal.

 


  2024.01.09. 17:18  Hozzászólás  Válasz gergerg (11249) hsz.-re     Olvasás  
  •   11250   
Avatar

---
 
Angolul irt valami végzetes hibát meg memória méretet pedig a telefon szerint 2,24mb volt csak, és ennél nagyobbat is töltöttem már fel ide, nekem ez az egész számítástechnika eleve Kínaiul van így nagyon nem is érdekel csináltam új képeket és kész... :D
 




  2024.01.08. 20:24  Hozzászólás  Válasz gergerg (11244) hsz.-re     Olvasás  
  •   11248   
Avatar

---
 
Csinálj fűrészporos kályhát majd rakok fel róla képeket és leírom,hogy csináltan én . Ami képeket most akartam feltölteni az istenért nem engedte ez a kib.....t rendszer...Csinálok majd új képeket hátha azzal engedi és hasznát tudod venni messze még a tavasz ......
 


  2023.12.20. 12:55  Hozzászólás  Válasz gergerg (11244) hsz.-re     Olvasás  
  •   11247   


---
 
Én inkább mást javasolnék, de az is "szakmádba" vágó. Az infra panelnél lehet jobb a hüllőknél használt, egy 8-10 m hosszú kültéri fűtőkábel. Akár a fa ágaira is tekerhető, rajta körbetekerhető, nem éget, csak melegít hogy ne fagyjon. Egy 150-200 w teljesítmény már lehet elég lenne, árban is kedvezőbb talán.
 




  2023.12.18. 19:52  Hozzászólás  Válasz baby-lon (11240) hsz.-re     Olvasás  
  •   11245   


---
 
sziasztok

baby-lon én jövőre fogom tesztelni Farbuzt és a Mia-t engem az Albinova és a Zard-ról kellene vélemény, esetleg ha lenne valakinek felesleges szemző vesszeje jövőre alvó szemzésre tesztelésre így ismeretlenül azt megköszönném
 


  2023.12.16. 22:00  Hozzászólás
  •   11244   
Avatar

terra alapító
 
Már évek óta elfagynak a kajszijaim virágzáskor. Sajnos nem összeegyeztethető a munkahelyemmel, hogy füstöljek (előbb megyek el itthonról, mint kellene). Ha csak egy fát meg tudnék menteni, már az is fedezné a család szükségletét. Még tavaly az jutott eszembe, hogy talán érdemes lenne megpróbálni infra panellel a védekezést, mert az elvileg azt melegíti amire "rávilágít". Azért idézőjelben, mert ugye nem világít, de sugároz. Szóval ezt a meleget nem vinné el a légáramlat, és automatizálni is könnyen lehetne. Mit gondoltok?
 


  2023.11.22. 18:47  Hozzászólás  Válasz baby-lon (11242) hsz.-re     Olvasás  
  •   11243   


---
 
Én csak rácsodálkoztam, de a kajszikat befejeztem...szóval ...max csak olvasok róluk.
 








  2023.11.15. 19:25  Hozzászólás  Válasz Gardo20 (11237) hsz.-re     Olvasás  
  •   11239   


---
 
Nekem vmikor mindhárom volt, ma egyik sincs...fogyasztási szempontból jók, termesztési szempontból egyformák...permetezni kell őket jócskán, hogy maradjon valami...vagy szerencse kell és jó évjárat...ilyen egyre kevesebbszer van.
 


  2023.11.13. 23:22  Hozzászólás  Válasz Gardo20 (11237) hsz.-re     Olvasás  
  •   11238   


---
 
Nekem nincs nektarin, csak hagyományos őszibarackok. Az elmúlt két év tapasztalata az, hogy még ezek a hagyományos őszibarackok is sok permetezést igényelnek.

Ha tényleg eléggé elszánt vagy nektarin témában, mindenképpen próbáld meg. Az általad felsorolt fajták közül egy őszibarackozó ismerősöm nagy kedvence a Flavortop. Ő nagyon jó fajtának tartja.
 


  2023.11.13. 19:19  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (11236) hsz.-re     Olvasás  
  •   11237   


---
 
Van közel 10 különböző gyümölcsfa a kertben, az említett nektarinon kívül a többi szépen fejlődik. Szóval van azért mit permetezni. :)
Júliusban több gyümölcsfám is érik, így valamivel később (augusztusi) termést hozó nektarin kellene... rezisztencia híján a Fantasia, Andosa, Flavortop trió közül gondolkodom már elsősorban.
Ezek közül esetleg? :alvaka:
Üdv!
 


  2023.11.12. 19:10  Hozzászólás  Válasz Gardo20 (11235) hsz.-re     Olvasás  
  •   11236   


---
 
Sztem ilyent nemigen fogsz találni. A nektarinok jellemzően érzékenyebbek a barackok betegségeire , a magyar faiskolák meg...amúgy sem a legújabb fajtákat árusítják. Egy fa az macera, mert azt is ugyanúgy gondozni kell, mintha 10-10-100 fád lenne, csak ugye 1 fának kevergetni a vegyszereket...
 


  2023.11.12. 09:11  Hozzászólás
  •   11235   


---
 
Sziasztok!

Lecserélném a meglévő (ismeretlen fajta) kis nektarin fámat, mert 3 év alatt nem igazán megy semmire és tafrinára is rendkívül érzékeny, hiába permetezem. A család hölgy tagjai maradnának a kopasz baracknál, így érdeklődnék azoktól, akiknek van ezen fajtákból tapasztalatuk, melyek azok a fajták, amivel házi kertben is sikerrel lehet próbálkozni? Egy bevált, "rezisztensebb", megbízhatóan termő fajta lenne a nyerő a hazai faiskolai kínálatból...
Köszönöm!
 


  2023.10.27. 17:56  Hozzászólás  Válasz laca12 (11231) hsz.-re     Olvasás  
  •   11232   


---
 
Nekem végig pocsék volt, a poloskák gyakorlatilag lenullázták...de nem adom fel , cserélek le fajtákat ill. beváltakat /is / bővítek....de sztem az idei szemzésekkel lezárom az őszi*gyűjtést /max ha vmi nagyon kurrens...mondjuk francia fehér húsú jön szembe...de csak akkor...már nem látom értelmét több fajtának, mert nem adnak hozzá a meglevőkhöz...elég lesz azt megmenteni ami van/.Ránéztem a szemzésekre...kb 20alanyba raktam- eddig jónak ígérkezik.
 


  2023.08.29. 19:29  Hozzászólás
  •   11231   
Avatar

---
 
Érdekes barack szezonon vagyunk túl az eleje tök jó volt ,de július végén mintha elvágták volna megállt minden nagyon döcögősen ment nehéz volt eladni a barackot/mintha elfogyott volna az emberek pénze/...A poloskák nagyon nagy veszteségeket okoztak + a csapadékos nyár is ellenünk volt.Ez nem panasz inkább megállapítás,, a lényeg az ,hogy még mindig megérte a befektet energia ,közepesre tudnám értékelni a szezont... :)
 


  2023.07.31. 19:01  Hozzászólás
  •   11229   
Avatar

rendszer admin
 
Reggel találtam a fa alatt, a szívem majd meg szakad.
Teljesen tiszta, egészséges nektarin, a szél valahogy az éjszaka leverhette.
Már most 240 g, és idén meglepő módon ilyenek vannak a fán, és elég sokat látni. :)

bbarack1.jpg
Extreme Moon Nektarin
Megtekintve 28541 alkalommal.

bbarack2.jpg
Extreme Moon nektarin
Megtekintve 28541 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2023.07.22. 22:15  Hozzászólás
  •   11226   


---
 
Ma leesett a Harlayne kajsziról az a két szem termés, amit a fagy megkímélt, így volt szerencsém az első kóstoláshoz. Kifejezetten zamatos a termése, amelyet kiemel a kellemes cukor-sav arány. Nem számítottam arra, hogy ennyire finom lesz a gyümölcse. Simán felveszi a versenyt az általam eddig kóstolt és finomnak tartott kajszikkal.

A kert többi kajsziján egy darabot se hagyott a fagy, ezért a Ceglédi arany, Ceglédi zamatos, Ceglédi gömbölyű, Gönci magyar idén gyűjtheti az erőt a jövő évi szezonra.
 


  2023.07.20. 20:44  Hozzászólás
  •   11225   
Avatar

rendszer admin
 
Ezt le kell írnom, mert nagyon tetszett.
Nektarin fa tele darázzsal, mert kiderült, hogy tele van tetűvel is.
Szóval vettem a Karate 2,5 WG 5g helyett, mert már nincsen, Lamdex Extra 5g permetező szert (ami ugyanaz, mint a Karate), és jól lepermeteztem este későn, mikor már nem volt tele darázzsal.

És a (nekem) poén, hogy közben beszéltem egy régi ismerőssel, aki ajánlott valamit.
Még egy permetezés, de NEM rovarírtóval, hanem igazi régi mosó szappannal.
Lereszeltem egy nagy kockát, és beáztattam vízbe.
Reggel korán átszűrtem a permetezőbe, és azzal is jól lepermeteztem az egész fát.
Másnap reggelre jól rászáradt az egész, semmi különös egyenlőre nem látszott.
Viszont a fű locsoló szórófejét ráirányítottam a fára, hogy átlocsoljam az egészet.
Ugyanis a tetük által termelt (már megszáradt) mézharmatba bele ragadtak az elpusztult tetű is, viszont a mosószappanos víz felmarta/feloldotta ezt a kenceficét, és most, hogy vizet kapott, ez az egész teljesen felhígul, feloldódott a levélről.
És ezután jött slag! Annyira azért nem nyomattam, hogy a Nektarin-okat is leverjem, de azért körbe-alu-felül kapott rendesen.

Ilyen tisztának, egészségesnek még nem láttam azt a fát!
És elfogytak a darazsak túlnyomó részei is, egész nap csak egy-kettő bóklászott arra! :unnep:

Ja!, igen, meg van egy darázscsapdám is, amit közbe szintén megvettem. :hiha:
És ami gyakorlatilag már nem kell, pedig majd a szívem szakadt meg azért kis vacak műanyag pohárért kiadni több, mint 2 800.- Ft-ot.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2023.07.19. 20:16  Hozzászólás  Válasz laca12 (11212) hsz.-re     Olvasás  
  •   11214   


---
 
Nekem a két éve kivágott, majd újra kinevelés alatt levő Robada /át akartam szemezni az újra kihajtást, nem sikerült...így marad.../ adott 1,25 kilót...az egy tasak Dzsemfixhez pont elég volt...
 


  2023.07.19. 20:14  Hozzászólás  Válasz laca12 (11211) hsz.-re     Olvasás  
  •   11213   


---
 
Tiszta sor...én viszont amikor van közvetlenül adom el / persze normál évben is sokkal kevesebb van, mint neked / , az én vevőim viszont az érett, leves barackhoz vannak szokva.Ezt igaz nehezebb szállítani, de jól esik visszahallani, hogy mennyivel finomabb, mint a bolti :)
 


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] Mozilla/5.0 (Linux; Android 6.0.1; Nexus 5X Build/MMB29P) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/122.0.6261.94 Mobile Safari/537.36 (compatibl valamint 6 vendég