Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.










  2015.10.26. 22:04  Hozzászólás  Válasz Vebber (2874) hsz.-re     Olvasás  
  •   2877   
Avatar

---
 
Szerencsére csak pár fát érint a dolog. Viszont a weivás dolgon már túl vagyok, mert a számomra kedvenc kajszikból szemeztem darabonként 6-8-at erre az alanyra. Igaz, hogy ezeket másik kertbe szánom, de maradhat pár itt is. Tényleg: lehet, hogy a Bergecot megy is és lesz helyette Lady cot weiván. Köszi a tippet!
 


  2015.10.26. 22:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (2875) hsz.-re     Olvasás  
  •   2876   


---
 
E-mailban rendeltem,vissza is igazoltak,de én személyesen megyek el érte.Kb a posta költség és az üzemanyagár is ugyanannyi.20fát hozok és azt mondta hogy lesz rá valamennyi kedvezmény,hátha áfa nélkül elhozhatom :)
 


  2015.10.26. 21:58  Hozzászólás  Válasz galgi (2873) hsz.-re     Olvasás  
  •   2875   
Avatar

---
 
A kollégámnak szeretnék segíteni, mert vett egy pálinkafőzőt és odavan a birsért meg a szilváért manapság :D Azt a négy 4. kategóriásat ajánlottam neki az este éppen (szilvák): Empress, Elena, Topend plusz és Presenta. Viszont nem volt számomra egyértelmű, hogy postázzák-e? Ezek szerint igen? Az áruk pedig tényleg ilyen jó?
 


  2015.10.26. 21:56  Hozzászólás  Válasz délkelet (2850) hsz.-re     Olvasás  
  •   2874   
Avatar

---
 
Ha szinte csemeték maradtak, nem nagyon nőttek, kivenném őket és barna homokkal/homokkal keverném a fekete földet, és ehhez adnék érett trágyát.
A talajcserét alkalmazom pepitában, mert a homok ennek pont az ellenkezője. Minden tápanyag átszalad rajta.
Ültetőgödör 90-100cm átmérőjű, 80-90cm mély.

A tápozás nem a legjobb megoldás, hosszú távon nehéz fenntartani. Amelyik gyökér nem szereti a helyet, az később sem fogja megszeretni.
Elgondolkoznék azon is, hogy pl. weiva-ra átteném a kérdéses fákat.
 


  2015.10.26. 21:49  Hozzászólás  Válasz délkelet (2871) hsz.-re     Olvasás  
  •   2873   


---
 
Igen A Labostól rendeltem az elenákat meg az empresst és egy pár fajtát a kollegáknak.Balogh Z.-től szeretnék még 2hargrandot.Egyébként nem lakunk egymástól messzire-Makó :)
 




  2015.10.26. 21:42  Hozzászólás  Válasz galgi (2870) hsz.-re     Olvasás  
  •   2871   
Avatar

---
 
A Labos faiskolából? Én még nem vettem onnan, csak ajánlottam a kollégámnak. Meg éppen ma ajánlottam egy másiknak is. Az előző nem jelzett semmi problémát. (Bár úgy tudom, hogy van ott egy másik is:Balogh Zoltán faiskolája
 


  2015.10.26. 21:38  Hozzászólás  Válasz délkelet (2869) hsz.-re     Olvasás  
  •   2870   


---
 
Az Újkigyósi faiskolábol rendeltem fákat,remélem jól döntöttem.Van valami véleményed róla???
 






  2015.10.26. 21:26  Hozzászólás
  •   2867   
Avatar

---
 
Köszi! Volldüngerem van egy kevés még, az amalgerolon meg más miatt gondolkodtam (a másik fórumon nagyon dicsérték az egzotikus növények tápoldatozása kapcsán)
 


  2015.10.26. 21:21  Hozzászólás  Válasz délkelet (2850) hsz.-re     Olvasás  
  •   2866   


---
 
A levegőtlen talajra megoldás lehet az amalgerol/kb 3700/liter/Én idén volldünger granulátumot használtam ,igaz nem olcsó de jó/fokhagymára ezt használtuk/5kg-os kiszerelés 2000ft körül.Idén valószínű polifoska lesz 8-20-30 de ez nincs kis kiszerelésben .
 


  2015.10.26. 21:04  Hozzászólás  Válasz Alibá (2863) hsz.-re     Olvasás  
  •   2865   
Avatar

---
 
Köszi, Alibá! Ha lesz időm és energiám, akkor legalábbis néhány fánál megpróbálom.
 




  2015.10.26. 20:40  Hozzászólás  Válasz délkelet (2861) hsz.-re     Olvasás  
  •   2863   
Avatar

terra alapító
 
A talaj bizony sokat számít. Az én házi kertem is feltöltött, ki tudja honnan hordott és bizony vannak problémák. Az egyik helyen, mikor a szőlőnek ástam árkot, 50 cm mélyen egy 15 cm vastag kőszénsalak réteget találtam kb. 10 m hosszon. Azt kibányásztam. Másutt viszont csak a fák 'beszélnek' róla, hogy mi lehet odalent. /100 éve egy gőzmalom hátsó udvara volt a terület - van is egy kissé csorba hatalmas malomkövem -ma már kerti asztal- amit a szomszédom talált a föld alatt./

Műtrágya+szerves trágya+beásás, legalább a csurgó környékén! Ártani nem árthat és jó testedzés az őszi, téli napokon.
 


  2015.10.26. 19:51  Hozzászólás  Válasz délkelet (2861) hsz.-re     Olvasás  
  •   2862   
Avatar

terra alapító
 
Lehet. De lehet kompatibilitási probléma is, meg valóban nemesek közötti különbség is.
 


  2015.10.26. 19:46  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2860) hsz.-re     Olvasás  
  •   2861   
Avatar

---
 
Tudod csak azt nem értem, hogy az összes külföldi kajszi mirabolán 29C-n van és az ugyanakkor, ugyanolyan módon ültetettek között miért van növekedésben ilyen óriási eltérés. Lehet fajtajelleg szerintem, de sanszosabbnak tűnik számomra, hogy a kertem talaja pár méterrel arrébb egész más tulajdonságokat mutat (a példaként említett satnya növekedésű Bergecot előtt azon a helyen volt egy saját magam által szemzett Mutsu, ami szintén nem ment semmire a 2-3 év alatt, amíg ott volt)
 






  2015.10.26. 19:24  Hozzászólás  Válasz Jana11 (2856) hsz.-re     Olvasás  
  •   2858   
Avatar

---
 
Köszönöm a válaszod! Azért nem olyan rossz a helyzet, mint amilyennek esetleg az általam leírtakból kitűnik. Tény: a talajom tényleg levegőtlen, emiatt pl. a szedernél és némelyik szőlőnél jelentkezik magnéziumhiány. Viszont a két idősebb kajszim elég tisztességesen terem, meg a többi gyümölcsfám is normálisan elvan. Zöldségféleségeket viszont nem érdemes termesztenem, semmire sem mennek.
A talaj ph-ját csak sejtem, a semlegestől kicsit a lúgos irányába térhet el, de szerintem nem sokkal (ecetes próba alapján). A kajszijaim pedig mind valamilyen mirabolánon vannak, a külföldiek mirabolán 29C-n.
 




  2015.10.26. 19:07  Hozzászólás  Válasz délkelet (2846) hsz.-re     Olvasás  
  •   2856   


---
 
Hiába tetted alá vastagan a műtrágyát ültetéskor, ha a gyökérzet valami miatt nem tudja azt fölvenni.Ennek több oka lehet, de két-három okot az előttem szólók már pedzegettek. Szóval a talaj levegőtlen, pedig a kajszi gyökérzete levegőigényes, ezért jó baby-lon trágyás javaslata, beforgatva. A másik az alany kérdése is lehet, amit a szilvagyökérzet fölvesz arra az őszibaracké vagy a vadkajszi nem képes. Továbbra is talajnál maradva, ha szikes, meszes, magas ph-jú a talajod, akkor a magnézium és vas felvétel gátolva van, sőt a kálium és foszforé is. Hiába vannak ott, kémiailag olyan környezetben vannak, ahol nem kerülnek olyan oldott formába, hogy a gyökérzet fölvehesse, ezért nem fejlődik, sínylődik, esetleg kipusztul a növény. A trágyázás, vagy fűrészpor beforgatás, mint ph és talajszerkezet javítók nagyon jók, meg nem a pétisó ami meszes, hanem ebben az esetben nitrogénként tavasszal a 34 %-os ammónium nitrát és a karbadmid nitrogén. Amíg ezekben nincs előrelépés és hatás, addíg vas és magnézium tartalmú levéltrágya átmenetileg majd tavasszal indulás után segít.
 


  2015.10.26. 19:03  Hozzászólás  Válasz délkelet (2853) hsz.-re     Olvasás  
  •   2855   


*
 
Inkább az utóbbi...
 


  2015.10.26. 19:00  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2852) hsz.-re     Olvasás  
  •   2854   
Avatar

---
 
Sertéstrágyát tudnék szerezni talán, de nem túl érett (meg ugye a szaga is elég penetráns :D ) A műtrágya fajtáját meg tudnád mondani?
 


  2015.10.26. 18:58  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2851) hsz.-re     Olvasás  
  •   2853   
Avatar

---
 
Értelek... beásáskor muszáj lenne a teljes korona alatti részt felásni szerinted, vagy elég lenne a csurgót körben, ahol a hajszálgyökerek találhatók?
 


  2015.10.26. 18:54  Hozzászólás
  •   2852   
Avatar

terra alapító
 
Én tavaly novemberben szórtam alájuk nitrogén mentes műtrágyát és érett szervestrágyát. Sokat! Le sem tudom írni a hatást....
 


  2015.10.26. 18:48  Hozzászólás  Válasz délkelet (2850) hsz.-re     Olvasás  
  •   2851   


*
 
Tehát nem nagyon mozog benne a tápanyag...szóval tartom a beásós verziót...de majd mások is mondanak véleményt...
 


  2015.10.26. 18:46  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2849) hsz.-re     Olvasás  
  •   2850   
Avatar

---
 
Mint a szikla :D Fekete föld, de elég szerkezet nélküli, levegőtlen. Meg ugye főleg füves, de imitt-amott tarackos a fák alja.
 


  2015.10.26. 18:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (2848) hsz.-re     Olvasás  
  •   2849   


*
 
Szerintem úgy sem...esetleg ha drágább ,vízben jól oldódót veszel...de sztem igazából a beásás az kellene...milyen a talajod ?
 


  2015.10.26. 18:38  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2847) hsz.-re     Olvasás  
  •   2848   
Avatar

---
 
Úgy sem jó, ha alaposan beöntözöm? (komplexre gondoltam én is, csak hát olyan sok fajta van... árban is :( )
 


  2015.10.26. 18:32  Hozzászólás  Válasz délkelet (2846) hsz.-re     Olvasás  
  •   2847   


*
 
Hát...beásás nélkül nem sok értelme lenne kiszórni.Főleg amelyikek nem nagyon mozognak a talajban...Én komplexet javasolnék...
 


  2015.10.26. 18:21  Hozzászólás
  •   2846   
Avatar

---
 
Lenne két kérdésem: van néhány tavaly januárban telepített kajszim, de a növekedésükkel roppant elégedetlen vagyok. Kellő méretű ültetőgödröket ástam, szerves és műtrágyát is raktam bele anno (vigyáztam, hogy ne érintkezzen a gyökérzettel) és mégis igen-igen csekély növekedést produkáltak. Nyáron a melegben napi szinten öntöztem őket: lehetséges, hogy itt a bibi? (a sűrű öntözés kimoshatja a tápanyagot a gyökerek közül?)
Persze nem mindegyik kajszi produkált ilyen gyenge növekedést (a Bergecot szinte meg sem mozdult, a Magic cot sem sokkal jobb, talán még a Lady cot növekedésével vagyok elégedett, a Carmingo-s Farclo-k viszont hatalmasat nőttek. Tudni kell még, hogy a kertem talaját az előző tulaj innen-onnan beszerzett talajjal feltöltötte. Szóba jöhet esetleg ez is az eltérő fejlődés okaként?

Másik kérdésem: ősszel szeretnék műtrágyát szórni a fák alá. Milyen fajtát javasoltok? Mikor célszerű kiszórni, milyen mennyiségben? (a fák alatt zömében fűfélék alkotta /rendszeresen nyírott/ természetes növénytakaró található, emiatt a bekapálás körülményes lenne) Célszerű lenne mondjuk közvetlenül egy esős időszak előtt kiszórni?
 


  2015.10.25. 19:28  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2838) hsz.-re     Olvasás  
  •   2845   
Avatar

terra alapító
 
A képfeltöltés jó, a sebkezelés nem.
Azért úgy látszik a kisfa nagyon igyekszik, már jót gyógyított önmagán és jót hajtott is, csak az a baj, hogy a friss heggszövetek még fagyérzékenyebbek, mint előzőleg volt a kéreg. Azt tanácsolom, hogy sebkezelés után télire tekerd körül cementes zsák papirjával -az nem ázik el- és kötözd is fel a papírt az első ágakhoz, hogy le ne csússzon tavaszig.
 


  2015.10.25. 19:21  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (2840) hsz.-re     Olvasás  
  •   2844   


---
 
Legfontosabb az egészséges, fejlett gyökérzet , és a szemzés helyének az egészséges forradása, azt ha alaposan megnézed, ezt észreveszed. A törzsről nem sok mindent fogsz látni, mert valszeg levél nélküliek. Nem a törzs hossza vagy vastagsága fontos a csemeténél, ne hagyd hogy a szemed becsapjon. Sokkal jobban indul egy csemete egészséges, nagyobb gyökérrel és egészséges szemzési ponttal és kisebb törzzsel, mint felfújtatott törzs kis gyökérzettel.
 


  2015.10.25. 19:16  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2839) hsz.-re     Olvasás  
  •   2843   


---
 
Szerintem is fagyrepedések, ami a jó tápanyag ellátás mellett és miatt nyáron csak fokozódott a törzsön. Fagymentes napos időben, kétszeri éppen fölvihető sűrű állagú meszelést javaslok. Egy kis fehér cement is mehet hozzá...A csúnyábbik nem biztos, a kevésbé a meszezés alapján túlélheti...
 


  2015.10.25. 18:51  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2839) hsz.-re     Olvasás  
  •   2842   


---
 
Szia !

Szerintem fagyrepedés, amit a téli hőingadozás okoz.Lehet ellene védekezni meszeléssel,de hiba volt ennyire elhanyagolni a fák törzsét.Fasebkezeléssel kellett volna segíteni a fák gyógyulását.
 


  2015.10.25. 18:20  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2838) hsz.-re     Olvasás  
  •   2841   
Avatar

rendszer admin
 
Annyiból nem jó, hogy nem használod a BBCode TAG-eket, akkor nem kell a "$" (dollár) jel a képek közé, elég egy szóköz is. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.10.25. 18:05  Hozzászólás  Válasz Vebber (2836) hsz.-re     Olvasás  
  •   2840   


---
 
Én előtte állok a telepítésnek,igaz nem sokat akarok( 10-15db).Hogy ismerem föl egy facsemeténél ,hogy beteg-e?
 






  2015.10.24. 18:57  Hozzászólás
  •   2837   


---
 
Tisztelettel kérdezném, van e valakinek Stark Early Orange kajszija. Érdekelne a tapasztalat, tavaszi fagytűrés, virágzás, termőképesség, érési idő és íz témakörökben. Ha igen, köszönöm az ismertetést.
 




  2015.10.23. 12:07  Hozzászólás  Válasz Alibá (2834) hsz.-re     Olvasás  
  •   2835   


---
 
Üdv.vegyszerezve volt és a polcsin vastag szára ahogy bomlott el ,ott befestette a talajt.Egyébként a sorközöknél is voltak ilyen foltok,csak ott meg lett tárcsázva :)
 




  2015.10.22. 21:31  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2832) hsz.-re     Olvasás  
  •   2833   


---
 
Mirabolánon :)Kétszer volt öntözve +egy kis volldünger granulátum meg permetezéskor amalgerol
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég