Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2015.05.14. 14:15  Hozzászólás
  •   2085   


---
 
Ali-bá, András kérdését már én is meg akartam tőled kérdezni. Kajszinál chip szemzésnél benne szoktad hagyni az esetleges fásrészt, vagy kipattintod?
 


  2015.05.14. 12:09  Hozzászólás  Válasz Alibá (2083) hsz.-re     Olvasás  
  •   2084   
Avatar

---
 
Örvendek, hogy megjelentél, már azon kezdtem gondolkozni, hová tűnhettél el. Örvendek, hogy jól vagy, már hiányoztál. :wave: Az üzenet persze másoknak is szól, akik elég ritkán írogatnak mostanában. Próbáltalak sorolni név szerint, aztán meglepődtem milyen sokan vagytok, és nem akartam kihagyni senkit sem, ezért inkább általánosságban írtam, de személyekben gondolkodom. Nélkületek szegényebb a fórum.

Visszatérve Rád, a kajszi szemzéseim nem sikerültek, mindegyik megfeketedett, szerintem már a mezge a vége fele tartott, szárazabb időszak volt és így nem tudott összeforrni.
Te mikor kajszit szemzel, hagysz a szembe fás részt vagy kiszeded?

A török mogyoró amit tőled kaptam, szépen fejlődik, igazán szép díszfa lesz meg hasznos is ha megérem :) Az eperfáknak pedig nagyon örvendett anyósom, azóta kevesebbet bosszant. :angel: (Nem szokott, csak viccelődöm)

Camron, ha erre jársz, szólj rám. Adnék valamit az öntöző rendszeredhez :) . Tudod miről van szó :thumbup: , elhoztam otthonról.
 


  2015.05.14. 10:08  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2082) hsz.-re     Olvasás  
  •   2083   
Avatar

terra alapító
 
Jó, hogy írod a fajtáid nevét, tudom már, hogy mivel fogsz meglepni ;) jövő februárban, ha erre jársz.
 


  2015.05.13. 20:06  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (2081) hsz.-re     Olvasás  
  •   2082   


---
 
Nálam nem volt valami bőséges a virágzás, fiatalok a fák még. Örülök ha néhány fajtát megkóstolunk az idén. A Tom Coton, a Flavor Coton, a Pinkcoton és a Fardaón mutatkozik 1-2 kisbarack.
 








  2015.05.10. 15:26  Hozzászólás  Válasz baby-lon (2076) hsz.-re     Olvasás  
  •   2077   
Avatar

---
 
A Harlayne is elfagyott?

Tegnap készíteni akartam képeket, de az akkuk másképp gondolták (lemerültek).
Őszi/nektarin fákból az Andosa viselte legrosszabul a hidegeket, kevés maradt rajta. Hasonló még az Extrem July, és a Silver Giant.
July esetében nem erre számítottam, nem igazolja a hideg tűréséről leírtakat.A többi elég jó.
Kajsziból a Farclo továbbra is a legpozitívabb meglepetés.
 




  2015.05.05. 19:55  Hozzászólás  Válasz Jana11 (2074) hsz.-re     Olvasás  
  •   2075   
Avatar

terra alapító
 
Inkább fölfelé is. :-)
(bocs Laci, de egy lánynak derék fölött is kell némi anyai örökség)
 


  2015.05.05. 19:49  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (2073) hsz.-re     Olvasás  
  •   2074   


---
 
Nekem valószínüleg azért lesz idén gyenge a kajszitermésem, mert már régen volt ilyen korú segítségem....Apja lánya legyen deréktól fölfelé....lejjebb meg az anyjáé... :-D ;)
 




  2015.05.05. 19:32  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (2069) hsz.-re     Olvasás  
  •   2070   
Avatar

terra alapító
 
Te Laci! Van valami arányszám, hogy hány levél kell egy barackhoz. Nem lehet hogy ezt te összekeverted? (így a videó kezdőképét látva)
 


  2015.05.04. 22:16  Hozzászólás  Válasz andras (2067) hsz.-re     Olvasás  
  •   2068   


---
 
Köszönöm szépen, de én is azt csinálom mint Ati, hogy csak a szépeket mutatom :-D :-D :-D
 




  2015.05.04. 21:50  Hozzászólás
  •   2066   


---
 
Ati!
Itt vannak a tieid is. Az olaszok...
DSCN3555.JPG
DSCN3554.JPG
Hopp, itt is egy Flavor, de ez őszi...


DSCN3556.JPG
És az Extrém nagyok...
 


  2015.05.04. 21:35  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2049) hsz.-re     Olvasás  
  •   2065   


---
 
Szia!
Én is örülnék már végre egy találkozónak. Eddig csak egyetlenegy fórumtárssal találkoztam személyesen egy rövid időre. Köszönöm a felajánlott további segítséget. Alanyaim vannak, a kedv is megvan az oltás, szemzéshez, úgyhogy majd visszatérhetünk rá...
Na akkor a képek.
DSCN3541.JPG
DSCN3543.JPG
Pink


DSCN3544.JPG
DSCN3545.JPG
Tom


DSCN3546.JPG
Flavor
 


  2015.05.04. 20:40  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2063) hsz.-re     Olvasás  
  •   2064   


---
 
nem gond :)
akkor majd érésről teszek fel képeket ;)
5-6db úgy néz ki megmarad rajta, reméljük be is érik majd szépen :thumbup:
 


  2015.05.04. 20:34  Hozzászólás  Válasz Totya (2062) hsz.-re     Olvasás  
  •   2063   


*
 
Őszintén szólva én nem szoktam megfigyelni a virágzási időt...egyik fajtánál sem.
 


  2015.05.04. 20:25  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2061) hsz.-re     Olvasás  
  •   2062   


---
 
Ati nálad a Bergeval kb mikor virágzott? :)
magyar kajszi vagy ceglédi aranyhoz, esetleg orangeredhez képest :)
mandulakajszimon egy sem kötött, csodálkozom :(
 


  2015.05.04. 20:17  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2029) hsz.-re     Olvasás  
  •   2061   


*
 
Nálam is mentek ki Bergeronok,de a legöregebb kajszim is ez volt,élt 17 évet /most ment ki /,mellesleg normálisan,erőteljesen nőttek,nálam semmilyen betegségre nem voltak érzékeny/ebbek,mint a többi--ja és a legstabilabban termettek.Ezen akkor is volt,amikor a többin nem.Szóval én szerettem...viszont,hogy most ez kiment nem ültetek /egyenlőre /másikat,mert van leszármazottja,a Bergeval és lesz-reményeim szerint -Bergarouge...de nem mondom,hogy életemben nem lesz több Bergeronom,legfeljebb nem hagyományos alanyon,hanem vmelyik új szilvaszármazékon.
 


  2015.05.04. 20:08  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2056) hsz.-re     Olvasás  
  •   2060   


---
 
Az alany -nemes összeférhetetlenség szembetűnő, ha nem is válik le azonnal, de kivágás után látható a két fajta inhomogenitása.
 


  2015.05.04. 20:07  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2056) hsz.-re     Olvasás  
  •   2059   


---
 
Nem tudom, képet nem tettél fel. A Bergeron köztudottan érzékeny a mi éghajlatunkon, gyanús, hogy a Kioto is az lesz. Tegnap vágtam le az egyik ágát, hervadt rendesen. A többinek - nálam - nincs baja.
 






  2015.05.04. 19:32  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (2031) hsz.-re     Olvasás  
  •   2056   


---
 
Szerinted gutaütés vagy Ps, vagy alany nemes és termőhely összeférhetetlenség, talán fitoplazma ??
 














  2015.05.04. 19:10  Hozzászólás  Válasz emendasajt (2042) hsz.-re     Olvasás  
  •   2049   


---
 
Helló,
Igazán örülök, ha kell valami írj. s ha tudom megoldom, szeretnék már személyesen is elbeszélgetni veled.
 




  2015.05.04. 19:07  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2045) hsz.-re     Olvasás  
  •   2047   
Avatar

---
 
Nekem a Viorika nagyon szépen indult, igaz egyelőre csak egy 80 cm bot az egész. Ha így áll a helyzet veletek, neki kell fogjak szemezni a nyáron, csak annyi a gondom, hogy nincs őszi vagy kajszi alanyom, ami a homokot szereti. Csak mirabolán vagy fehér szilvába tudnák szemezni. Időben Szelenát is tudok ajánlani.

Mikor indulsz vissza?
 


  2015.05.04. 19:04  Hozzászólás  Válasz Vebber (2039) hsz.-re     Olvasás  
  •   2046   


---
 
úgy jöttem rá,hogy nézegettem a rovarokat és éppen megláttam ahogy "huncutkodtak",és az egyik fekete a másik sárgás pirosas szinű volt.Beírtam a google-ba a tippeket amiket a fórumtársak adtak ,és így akadtam rá ,egy kép alapján ,/amelyiken szintén párosodtak/a kerti bársonylégyre.Holnap fújom őket karatéval.
 


  2015.05.04. 18:12  Hozzászólás
  •   2045   


---
 
Viorika sajnos egyik tök szikkadt, a másik megindult, de gyanús nekem, hogy csak a fa nyomja s nincs gyökeresedés. Akiknek hoztam szintén panaszkodnak rá.
 


  2015.05.04. 18:09  Hozzászólás  Válasz andras (2043) hsz.-re     Olvasás  
  •   2044   


---
 
Szia András!

5 Kiotonak kampec, öröm az ürümben, hogy az első oltásaim sikerültek lesz pótlásra Zardom és Lady Cotom. Csíkban vagyok most, majd otthon teszek fel képeket. Közös ismerőstől való paradicsomok nálam is szépek, már ami nem fagyott ki.
 


  2015.05.04. 06:48  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2040) hsz.-re     Olvasás  
  •   2043   
Avatar

---
 
Sajnálattal hallom :(
Hány fád veszett oda?
A Viorikád elindult?

Nekem a szemzéseim nem sikerültek. Volt vagy 30. Kibontottam egy párat, a szem meg volt feketedve, könnyen kifordult.
Írtam még annak idején, hogy az alanyok nehezen adták a héjukat, lehet nem volt elég nedvük, szárazabb időszak volt.
Sajnálom, mert lett volna egy pár jó faj is köztük. A 'szökőárt' és a 'f....lyt' sajnálom a legjobban.

Két Bergeronom van, ősszel ültettem őket. Nagy erővel indultak. Sokat várok tőlük. Kicsit megijesztettél velük kapcsolatosan.

Nekem minden fám megindult, egyedül az őszik gyengélkednek.
Az ötödik éves Redhavent ki is dobtam, a 2 éves Kardinális újra alig akart elindulni. Kap még egy évet, hogy bizonyítson, ha nem, mennie kell.
Úgy látom az általatok ajánlott Champion be fog válni, megpróbálok melléje egy Michelini őszit szerezni.

A Nektaredem szépen indult, ágain alig látszott némi fagyásnyom, remélem nem lesz gond vele. Arra gondoltam, beoltok egy ágat valamelyik őszibe, mert egy egész nektarin fát nem akarok tartani, nem látom értelmét.
 


  2015.05.03. 21:48  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2029) hsz.-re     Olvasás  
  •   2042   


---
 
Üdv. Camrom!

A nyáron általad elhozott kajszivesszőidből az alvószemzéseim egész jó arányban megeredtek. Mára már igen szépen megerősödtek. Majd talán holnap lekapom őket, és felteszem ide a képeket. Mégegyszer köszi a segítségedet.
 


  2015.05.03. 21:03  Hozzászólás  Válasz Vebber (2039) hsz.-re     Olvasás  
  •   2041   


terra alapító
 
Akkor azt hiszem kivágom... legalább könnyebb lesz füvet nyírnom.
 


  2015.05.03. 20:40  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (2031) hsz.-re     Olvasás  
  •   2040   


---
 
Szia,
Tavaly szépen fejlődtek, miután visszavágtam suhángnak, kb. 80 cm-es ágakat növeltek pár elágazással. Igaz nem akarták abbahagyni a növekedést, így volt minimális fagyásom az ágak végén kb.10-15 cm. Direkt nem bántottam őket ezen a tavaszon a metszőollóval, gondoltam kivárom lesz ami. Megindultak, aztán leálltak teljesen mikor jöttek a fagyok. Aztán az alig 3-4 mm-es hajtások összeszáradtak és kampec.
 


  2015.05.03. 20:39  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (2035) hsz.-re     Olvasás  
  •   2039   
Avatar

---
 
BIG THX. Valóban bársonylégy. Hogy jöttél rá?

Itt elég sok képeket lehet találni azonosításhoz:
http://people.mokk.bme.hu/~daniel/Heni/ ... 20Diptera/

Tintus!
Nektarinra ne olts Championt. Nektarin a szőrőseknek nem mindig jó alanya.
 


  2015.05.03. 20:36  Hozzászólás  Válasz Jana11 (2034) hsz.-re     Olvasás  
  •   2038   


terra alapító
 
Nálam idén a Bergeron és a Gönci magyar kajszi tök egyszerre virágzott. A Bergeron 3 éve gutaütésen esett át 2 vezérágát le kellett csonkolnom ( igaz előtte éven 2 mázsát termett lehet, hogy az is legyengítette) .
Más betegsége nem volt . A szomszédnál ugyanakkor a gönci magyar tavaly kapott gutaütést vagy mit mert kipurcant tövig.

Az én bergeronom az óta is terem 90-110 kilókat , ha idén leterem ősztöl megkezdem a megfiatalítását.
 




  2015.05.03. 20:27  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (2035) hsz.-re     Olvasás  
  •   2036   


---
 
Karate Zeon-t javaslok, tapadóval, emeld meg az oldalán ajánlott mennyiséget 30 %-kal. Este 6-7 órakor permetezve.
 


  2015.05.03. 20:15  Hozzászólás  Válasz Alibá (2025) hsz.-re     Olvasás  
  •   2035   


---
 
Nos ,utánajártam ennek a rovarnak amiről a képet csináltam:kerti bársonylégynek gondolom.Állítólag ilyenkor tavasszal káros a gyümölcsösben.Szerintetek mivel permetezzem,mert rengeteg van belőle.
 


  2015.05.03. 20:11  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2029) hsz.-re     Olvasás  
  •   2034   


---
 
Camrom, Bergeronom több is volt. Szerintem a magyar föld és a kontinentális éghajlat nem tetszett neki. Ugye legnagyobb erényeként a termésbiztonságot, a késői virágzást hirdették. Későbben virított tényleg, volt is rajta barack, meg finom is volt. De a Bergeront a többihez képest mindig jobban kellett "pátyolgatni", a betegségek mindíg hamarabb megtalálták mindenféle formában. Nálam sem fejlődött erős, egészséges fává, csak fejlődgetett a többihez képest, és 6-10 éves korára mindegyik kiment, kortársai előtt sokkal hamarabb, a pátyolgatások ellenére.
 


  2015.05.03. 20:04  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (2028) hsz.-re     Olvasás  
  •   2033   


---
 
Ahogy Stiszteletes írta, a képek alapján minden reményed megvan arra, hogy túléljék a fáid a gyomirtószert. Természetesen vissza fogja őket vetni. A gyomirtók nagyrészének hatásmechanizmusa az, hogy olyan természetellenes fejlődésre sarkallja a gyomot, amit a gyökérzet és a növény nem bír el, ezért kiszárad, elpusztul. Egy fa többet kibír, de semmilyen tápanyagot /nitrogént, kálit, / vagy lombtrágyát ne adj nekik jó ideig, mert árthat. Ki kell fejlődniük az ért "sokkot".Várni kell kb 2-3 hónapot. Gombaölőszer Folicur Solo vagy Score használható, de például kaptán nem.
 


  2015.05.03. 20:00  Hozzászólás
  •   2032   


terra alapító
 
Flavortop nektarinom több éves. De gyengén fejlődik sokkal kényesebb mint egy őszibarack. Érdemes lenne-e a Szerző Laci módszerével átoltani??? mondjuk sampionra ?
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] Mozilla/5.0 (Linux; Android 6.0.1; Nexus 5X Build/MMB29P) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/122.0.6261.94 Mobile Safari/537.36 (compatibl valamint 19 vendég