Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2015.08.06. 12:39  Hozzászólás  Válasz délkelet (2527) hsz.-re     Olvasás  
  •   2528   


---
 
Bocsánat októbert akartam írni,nem azt írtam amire gondoltam!
 


  2015.08.06. 12:32  Hozzászólás  Válasz fresno (2525) hsz.-re     Olvasás  
  •   2527   
Avatar

---
 
Ha igaz az, hogy a Tardibelle a Redhaven után kb. 60 nappal érik, akkor ennek a Melox-nak az érése akár október elejére is átnyúlhat.
 


  2015.08.06. 12:23  Hozzászólás  Válasz délkelet (2520) hsz.-re     Olvasás  
  •   2526   


---
 
Nagyon szépek a barackjaid az ízéről majd biztos beszámolsz!? Gondolom a szomszédok biztos nézegetik mi a csuda lehet az?! Ezek szerint a Provedo is jó modern barackokat tudott kinemesíteni.
 


  2015.08.06. 12:14  Hozzászólás
  •   2525   


---
 
Egy kis nézegetnivaló, ha a Melox 37 a Tardibelle után érik, az már szeptemberre esik , ha egyáltalán beérik.http://www.proseplan.com/wp-content/upl ... n_2015.gif
 


  2015.08.06. 11:23  Hozzászólás  Válasz Jana11 (2523) hsz.-re     Olvasás  
  •   2524   
Avatar

---
 
Igazán nincs mit! Volna még, csak vissza kell azért fogjam magam... :-D
Az agroinform-on a kukoricásban Te panaszkodtál csapadékhiányról? Mert engem is megüt a guta, hogy mindenütt a környéken többször is esett és mindig csak egy hajszál választott el a zuhétól :cry: )
 


  2015.08.06. 11:06  Hozzászólás  Válasz délkelet (2522) hsz.-re     Olvasás  
  •   2523   


---
 
Van még, nálam is hobbi és bolondéria :@ is a böngészséske...Köszönöm az extreme-k feltöltését, nagyon hasznos és érdekes volt számomra.
 


  2015.08.06. 10:54  Hozzászólás
  •   2522   
Avatar

---
 
Ha van még valaki rajtam kívül, aki szereti böngészgetni a hasonló táblázatokat, akkor a kedvükért (őszibarackokon kívül szilvafélék, kajszik és cseresznyék is szerepelnek benne):
http://meteo.regione.marche.it/news/var ... ri2015.pdf
 


  2015.08.06. 09:21  Hozzászólás
  •   2521   
Avatar

---
 
Az Extremek tulajdonságairól nem túl sokat olvashatunk a neten. Itt egy google fordítós változat, olasz nyelvről fordítva és néhol megszerkesztve:

Nektarinok

Extreme May
Fa: erőteljes, nyitott ernyővel; virágzás középkorú, virág campanulaceo Gyümölcs: sárga húsú, nagyon kemény, áll a lejáratkor; piros további színes terjeszteni több mint 85%. Átlagos mérete: AA 10%, A 26%, B 53%, C- 11%. Keménység: 5,5 kg; ° Brix: 11,9; Savtartalom: 0,42%. Érési idő: - 1 nap képest Big Bang (május 27 Badajoz). Értékelés: Nektarin nagyon korán, jó minőségű színes (majdnem piros); az íze nagyon édes; cellulóz viszonylag állandó. Jó szorítás friforifera.

Extreme Beauty
Fa: erőteljes és produktív; közép-késői virágzás; rózsaszínes virág. Gyümölcs: kerek, sima, színes bordó (87%) is az árnyékos rész; sárga húsú, nagyon kemény és édes, érett lelátókon. Átlagos mérete: AA 8%, A 42%, B 37%, C 13%. Keménység: 6.4kg; ° Brix: 12,5; Savtartalom: 0,44%. Érési idő: + 5 nap, mint a Big Bang (május 30 Badajoz). Értékelés: nagyon korán különböző típusú, mint Extreme május; egységes színű, szép és vonzó; jó tömítés érés.

Extreme Red
Fa: erőteljes, produktív, a köztes virágos, virágzás rózsaszínes; Érett kevésbé léptékű, mint a másik véglet; Ez lehetővé teszi risprmi költsége elvékonyodása, hogy gyűjteménye. Gyümölcs: sárga húsú, nagyon következetes, magas cukortartalmú, érett áll. Túlszínez hosszabbítani több mint 80%. Átlagos mérete: AAA 5%, AA 20%, A 45%, B 23%, C 7%. Keménység: 7,3 kg; ° Brix: 14.2; Savtartalom: 0,52% Érési idő: + 9 nap képest Big Top (június 27 Badajoz). Értékelés: Nektarin subacid, hogy továbbra is a szezon a Big Top; A magas minőség és a megjelenés. A lassú érési biztosítja a jó "eltarthatósági idő". Úgy tűnik, könnyen termeszthető.

Extreme Sunny
Fa: erőteljes és produktív; rendszeres növekedése; köztes virágos, virágzás rózsaszínes; ellenáll a hideg tavasz; nem igényel elvékonyodása intenzív, és mindössze járatainak gyűjtemény. Gyümölcs: sárga húsú, nagyon kemény, áll a lejáratkor; nagyon puha (alacsony sav) és aromás, lédús. Piros színű, és intenzív. Átlagos mérete: AAA 6%, AA 18%, A 46%, B 23%, C 7%. Keménység: 6,7Kg; ° Brix: 13,3; Savtartalom: 0,45%. Érési idő: + 12 nap képest Stark RedGold (július 19 Badajoz). Értékelés: Nektarin subacid kiváló minőségű közép-késői; a jó ízlés és a jó gazdaság teljesítménye és a hűtés "Shel-élet"; gyűjteménye kicsit mászni.


Őszibarackok

Extreme July
Fa: erőteljes és produktív, hogy nyissa lombkorona; késő hiba, rózsaszínes virág; jól ellenáll a hideg tavasz; Ez megköveteli a kis ritkítás. Gyümölcs: nagy méretű, sima, szép; sárga húsú, nagyon kemény, édes, nagyon alacsony savasság és a kiváló minőségű, kiemelkedő a lejáratkor; túlszínez élénk piros és rózsaszín az árnyékban. Méret: AAA 28%, AA 46%, A 25%, B 1%. Keménység: 5,8kg; 13.8 ° Brix; Savtartalom: 0,28%. Érési idő: inkább koncentrált; - 10 nap képest Stark RedGold (július 1-Badajoz).

Extreme Sweet
Fa: erőteljes, rusztikus, rendkívül produktív. Késő hiba, rózsaszínes virág, szívós. Egyszerűen kezelhető, mert ahhoz kevés hígítás. Gyümölcs: nagy, homogén méretű (átlagosan AAA 28%, AA 50%, A22%); sárga húsú, nagyon kemény, édes, enyhén savanyú, lédús, érett áll; sötét vörös elszíneződése a teljes felületen; érése meglehetősen koncentrált. Keménység: 6 kg; ° Brix: 11.5; Savtartalom: 0,35%. Érési idő: + 3 nap képest Stark RedGold (július 11 Badajoz). Értékelés: fajta érdekes, mind a könnyű irányítás a fa, mind a minősége a gyümölcs. Úgy tartja továbbá a hűtőben.

Extreme Great
Fa: erőteljes és produktív, könnyen kezelhető, az alacsony elvékonyodása. Kései virágzás, és ezért csökkent kockázata késői fagyok; rózsaszínes virág. Gyümölcs: nagy méretű (AAA 35%, AA 52%, A 13%), kerek, sima, intenzív színű, piros a teljes felületen; sárga húsú, nagyon kemény, áll a lejáratkor; koncentrált érésű. Keménység: 5 kg; Brix: 11; Savtartalom: 0,35%. Érési idő: + 15 nap után Stark RedGold. Értékelés: nagyon érdekes fajta késése aratás és a színes a gyümölcs, amely nagyon édes és egy kicsit savanyú. Jó szorító érzés érés és hűtőházak. A termelési költségek miatt alacsony a könnyű termesztés. Ez divenatre olyan referencia az ő ideje.

Megj: csak sejtem, hogy a savtartalmat különböző módokon is meg lehet adni. Itt %-osan adták meg, de másutt meq/100 ml-ben láttam és utóbbinál a mérőszámok nagyjából 5 és 15 között mozogtak. Valaki tudná pontosítani esetleg?
 


  2015.08.05. 20:17  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2518) hsz.-re     Olvasás  
  •   2520   
Avatar

---
 
Én is kb. egy hetet saccolok az érésre. Itt van néhány tegnapi felvétel az Extreme sweet-ről: már teljesen bordó, a legnagyobb közülük mintha már nem lenne teljesen kemény. A nagyságuk nagyjából Totya Redhaven-jéhez hasonló.

Kép 098.jpg
------------------------
Megtekintve 13738 alkalommal.

Kép 103.jpg
------------------------
Megtekintve 13738 alkalommal.



Kép 095.jpg
------------------------
Megtekintve 13738 alkalommal.

Kép 105.jpg
------------------------
Megtekintve 13738 alkalommal.

 


  2015.08.05. 09:32  Hozzászólás
  •   2519   


---
 
Redhaven, tegnapi képek.
3. képen jól látszik, hogy a katicák nem kicsit megrágták :/

Őszi 2.jpg
------------------------
Megtekintve 13765 alkalommal.


Őszi 3.jpg
------------------------
Megtekintve 13765 alkalommal.


Őszi.jpg
------------------------
Megtekintve 13765 alkalommal.

 


  2015.08.04. 19:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (2517) hsz.-re     Olvasás  
  •   2518   


*
 
Nálam is kb ez a méret lesz...talán jövő héten...kár hogy nem korábbi
 


  2015.08.04. 16:41  Hozzászólás  Válasz Vebber (2516) hsz.-re     Olvasás  
  •   2517   
Avatar

---
 
Az én Extreme sweet-em is nagyon szépen színeződött, de a mérete inkább kis-közepes lesz (vagy a nagyon kötött földem miatt, vagy azért, mert kicsit sokat hagytam rajta). Teszek fel képet nemsokára.
 


  2015.08.04. 16:21  Hozzászólás  Válasz Vebber (2514) hsz.-re     Olvasás  
  •   2516   
Avatar

---
 
Nem írtam, de aki/k kérdezte/k korában, az E. July még mindig kemény, ez a hét is legalább kell még neki.
A gyümölcsei már hatalmas nagyok, szépek.

Extreme Sweet-"esek"!
A Sweet hogyan áll?
 


  2015.08.02. 20:35  Hozzászólás  Válasz Jana11 (2513) hsz.-re     Olvasás  
  •   2515   
Avatar

terra alapító
 
Akkor az a Tacsi kb. olyan okos, mint én voltam gyerek koromban. Én is csak a kajszi magbelét ettem meg a felsoroltak közül. :lol: Ja, csak amelyik fajta nem volt keserű! :o (Mert volt keserű belű is.)
 


  2015.08.02. 19:57  Hozzászólás
  •   2514   
Avatar

---
 
Royal Glory őszit leszedtem. Sárgabélű, kellemesen aromás, jó ízű. Éretten magvaváló.
A fáról viszonylag könnyen levehető /vannak fajták amik úgy ránőnek az ágra, és ragaszkodnak is ahhoz, hogy nehéz sérülés nélkül levenni/.

Ízben, állagban, érési időben a Red Havenhez nagyon hasonló, nem csodálkoznék, ha szülő partenrei között megtalálható lenne.

Többiek!
Jelezzétek már ti mikor szeditek, lehetőleg egy fotóval.


[albkep2],[/albkep2]
 


  2015.08.02. 06:35  Hozzászólás
  •   2513   


---
 
Valami csak lehet a kajszibarack magjában, ami jó. Elmondom, mire alapozom. Ugye az állatok állítólag ösztönös és nem tudatos lények. Szóval van nekem egy kis selyemtacskó fekete kutyám, aki néha a zöldséget is megeszi, de a csülköt és csontját valamivel jobban. Szóval dobtam már le neki meggymagot, szilvamagot, kajszimagot, őszibarackmagot. A kajszimag kivételével a többi nem érdekli, megszagolja őket és otthagyja. Ez egy dolog. A kajszibarack magját széttöri, szétharapja. De nem ám úgy mindenestől behabzsolja. Látványosan, szinte tudatosan kiveszi a belső barackmagot és azt szépen megeszi.
 


  2015.08.01. 20:08  Hozzászólás
  •   2512   
Avatar

---
 
Sajnos mind 3dl üvegbe vannak eltéve. Nagyba nem tettünk. :)
Szívesen küldenénk ha nem lennétek olyan messze. :wave:
 


  2015.08.01. 19:43  Hozzászólás  Válasz andras (2510) hsz.-re     Olvasás  
  •   2511   
Avatar

terra alapító
 
Illik. Viszont egyik oldalról piroskásnak kellett egy kicsit lennie, pöttyökben. De tudod mit! Küldj egy nagyobb üveggel és megmondom, úgy mégiscsak biztosabb! ;) :lol:
 


  2015.08.01. 19:10  Hozzászólás
  •   2510   
Avatar

---
 
Üdv mindenkinek!
A feleségem elmondása szerint az idén ananász kajsziból fogjuk a lekvárt enni.
Én három hétig nem voltam a közelben, kirándulni voltam a különböző ifi csoportokkal a hegyekben, így a barackot nem láttam.
A feleségem azt mondja közepes nagyságú, szív alakú, kissé lapított, sápadt színű, de jó ízű barack volt. Ananász kajszinak árulták július végén.

Vajon tényleg ananász kajsziból van a lekvárunk? Illik rá a leírás?
 


  2015.08.01. 13:13  Hozzászólás  Válasz Jani71 (2508) hsz.-re     Olvasás  
  •   2509   
Avatar

---
 
A ropogós kajszi azért nem olyan, mint az alma, amibe ha beleharapsz, harsog. Persze megértem, hogy nem ilyenre vágysz. Én viszont igen-igen örülök, hogy az új fajtáim között találkoztam ropogóssal is, mert nekem minden szempontból elnyerte a tetszésemet. Olyannyira, hogy a helyszűke ellenére legalább egy karcsú fányit besuvasztok még ebből a fajtából valahogy a kertembe.
 


  2015.08.01. 12:26  Hozzászólás  Válasz xenil (816) hsz.-re     Olvasás  
  •   2508   


---
 
Úgy néz ki, hogy idén ősszel már kapható Palesitsnál a Shamade.
Azt hiszem, megpróbálom beszerezni.
Tervben van még a Bergeval, arról is jókat olvastam, csak egyelőre kissé visszariaszt, hogy kemény/ropogós húsúnak jellemzik.
Én meg azt annyira nem komálom... :thumbdown: Egy kajszi ne ropogjon már a fogaim között... :R Nem alma az...
Esetleg még Hargrand, róla is kedvezőek a fórumos tapasztalatok (Index), viszont nem PPV-rezisztens.
Na, majd meglátjuk.
 


  2015.07.31. 20:29  Hozzászólás  Válasz Ziza (2506) hsz.-re     Olvasás  
  •   2507   


---
 
A Ceglédi Kutatónak van egy faiskolája. Ott kell érdeklődni, mert ez az ő fajtájuk. Általában 1 évvel előtte meg is lehet rendelni.
 


  2015.07.28. 16:49  Hozzászólás
  •   2506   


---
 
Magyar mezőgazdaságban beszámolnak az újonnan elismert magyar kajszikról:
http://magyarmezogazdasag.hu/hu/irasok/kerteszet-szoleszet-boraszat/ujonnan-elismert-magyar-kajszik 

Ceglédi Zamatos új fajtáról kép is van. Vajon mikor lesznek elérhetőek faiskolákban.?
 


  2015.07.27. 21:04  Hozzászólás  Válasz Vebber (2504) hsz.-re     Olvasás  
  •   2505   


*
 
Igen ,mert 2 helyére 4-et raktam ...eredetileg,de a Sagittaria kihalt,majd ősszel pótolom.
Nálam csak alul lesz 3 vázág,fölötte csak termővesszők a tengelyen...
 


  2015.07.27. 21:00  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2501) hsz.-re     Olvasás  
  •   2504   
Avatar

---
 
Úgy látom orsó sorsa jutott ez is :)
Nem gyengét nőtt neked sem, tavaly január óta. Örülök mert homokban (talajcserével) is elértem.
A koronát 6 vázkarosra (jelenleg 5, mert a vihar egyet letört) nevelem. Alul 3, fentebb eltolva másik 3.
 






  2015.07.27. 20:29  Hozzászólás  Válasz fresno (2494) hsz.-re     Olvasás  
  •   2501   


*
 
Itt az Extreme July...még odébb az éréstől :
 


  2015.07.27. 19:03  Hozzászólás  Válasz fresno (2497) hsz.-re     Olvasás  
  •   2500   
Avatar

---
 
Az Extreme sweet-ről azt találtam, hogy a Big top után 18 nappal érik. A Big top pedig emlékeim szerint -2 Rh. Így az E.sweet +16Rh, persze ezt nem szabad készpénznek venni.
 


  2015.07.27. 18:43  Hozzászólás  Válasz fresno (2494) hsz.-re     Olvasás  
  •   2499   


*
 
Nekem elméletileg van,de még nem érik...majd rakok fel képet is.
 


  2015.07.27. 16:46  Hozzászólás
  •   2498   


---
 
Értem én hogy rászámolunk időt Magyarországon a barack érésre a francia időjárás, az olasz időjáráshoz képest is. De olasz barátainknak még az interneten is állított barackfajtáiknak köze sincs sokszor a megjelölt érési időhöz.Nem is egy hetes csúszásokkal. Őszinél és kajszinál is igaz. Szóval szidjuk, én is sokszor a magyar nemesítőket és faiskolákat, de ők sem szentek. Nekem például nagyon gyanús, hogy több, a Carmingo sorozatban szereplő kajszi mandulás formája,íze, viselkedése mintha visszaütne sok tekintetben részben a mi Mandula-kajszinkhoz...Pedig nem nagyon vagyok genetikus...
 


  2015.07.27. 16:13  Hozzászólás
  •   2497   


---
 
Köszi az infokat,így már a többi Provedo barack érését is nagyjából ki lehet kalkulálni.Szerintem többen is azt gondoltuk,hogy ez a két fajta egy-két héttel korábban érik.
 


  2015.07.26. 20:50  Hozzászólás  Válasz fresno (2494) hsz.-re     Olvasás  
  •   2496   
Avatar

---
 
Szia!

Még nem érik. Már szép sötét piros fedőszínű a napos oldalán, de még minig kell neki legalább egy hét (vagy több).
Hozni akartam képet erről is, de nem sikerült a szokott módon feltölteni a képeimhez, így ezúton is, Ragadozó kérjük vissza felülre a menü sorba a felhasználói vezérlőpult gombját.
 


  2015.07.26. 20:21  Hozzászólás  Válasz fresno (2494) hsz.-re     Olvasás  
  •   2495   
Avatar

---
 
Az Extreme sweet nem felelne meg? :-D July-m sajnos nincs.
Az előbbi már szinte teljesen bordó, de szerintem csak úgy jövő hónap közepe felé fog érni.
 


  2015.07.26. 16:01  Hozzászólás
  •   2494   


---
 
Sziasztok!

Érik már valakinél Extreme July? Esetleg ha kép is lenne róla?
 


  2015.07.26. 12:36  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2491) hsz.-re     Olvasás  
  •   2493   
Avatar

---
 
"szóval sztem azért ez Big Top" :thumbup: :thumbup:
Sajnos a dongók már megtalálták. Viszont más fajtákra most nem járnak rá.
Jövőre beveszem a befőzni való gyümik közé.

Caldesi mostmár érésben /sajnos a nagy fa ágaiból a hét közepén a vihar letördelt/.
Idén készítettünk belőle olyan befőttet is, ami Lepotica szilvával van vadítva.


[albkep2],[/albkep2]


Felhasználói vezérlőpult hova lett felülről??????
Mutatni akartam más fajták képeit is, de nem kínlódok a feltöltéssel.
 


  2015.07.26. 10:09  Hozzászólás  Válasz délkelet (2489) hsz.-re     Olvasás  
  •   2492   


*
 
Persze a termőhely is befolyásolhatja,meg talán a régóta meglévő vízhiány is..nem tudom...természetesen első termés után nem mondok róla ítéletet.Amúgy is írtam,hogy nagyon szép és valszeg bőtermő is,szóval lesz akinek jó lesz.A Flavorcot néven kapott ismeretlennél biztos jobb,az már kifejlett,teljesen narancssárga ,de nagyon kemény és savanyú...nem tudom mi lehet,de mennie kell az tuti.Annak idején a harcot volt ilyen fajtám...az se jött be.A nagyon kemény,nem lédús fajtákat nem szeretem.
 


  2015.07.26. 10:05  Hozzászólás  Válasz Vebber (2483) hsz.-re     Olvasás  
  •   2491   


*
 
Ebben az érési időben sztem ez van.Jelenleg sárga húsú kopaszom az Ambra /már leérett/ ,a Venus /később érik/ ,a tőled kapott Sweet Lady /későbbi / és a Big Top van.A régebbi fajtákat mind kivasaltam...azok az Independencét leszámítva mind gömbölyű termésűek voltak, az Independence volt megnyúltabb,viszont az nagyon savas volt,csak teljes érésben volt finom /igaz akkor nagyon /...szóval sztem azért ez Big Top./az erős édes íz másikakra nem jellemző a sárgáim közül /
 


  2015.07.26. 08:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (2488) hsz.-re     Olvasás  
  •   2490   


---
 
Apám Farhialja még teljesen zöld (elég árnyékos helyen van a fa), pedig már pingponglabda méret felé tart, igaz ez nagyobb szemű, mint a Farclo. Az én konténeres Farhialom tűző napon van és állandóan locsolni kell, de így is kisebbek a szemek rajta, viszont már most keményen szép piros fedőszínűek.
 


  2015.07.25. 16:15  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2477) hsz.-re     Olvasás  
  •   2489   
Avatar

---
 
Visszatérve még egy pillanatra a Lady cot-ra... Nem teljesen bízva az értékítéletemben, az élettársam véleményét is kikértem. Mindenféle befolyásoltság nélkül határozottan állította, hogy nagyon finom, édes, aromás. Ezzel együtt természetesen nem vitatkozni akarok Veled, amúgy is írtam már, hogy szerintem korrekten le tudod írni a gyümölcsök jellemzőit. Nem tudom, hogy termőhely vagy más adottság okozhat-e ekkora különbséget ugyanazon fajta gyümölcs ízében, mindenesetre határozottan állítom, hogy felnőtt fejjel nem ettem ennél finomabb kajszit (beleértve a Bergeront, Ceglédi óriást és az Orangeredet, amiket a jobb ízűek közé sorolnak). Szerintem várd meg még a jövő évet a részleges átoltással. Ha jövőre is ugyanezt tapasztalod, mint most, akkor sűrű elnézések közepette kárpótlásul postázok néhány szemet az enyémből (feltéve, ha lesz és nem változik meg alapvetően az íze nálam is :) )
 


  2015.07.24. 20:19  Hozzászólás  Válasz Vebber (2483) hsz.-re     Olvasás  
  •   2488   
Avatar

---
 
Szerintem teljesen normális ez a méret most a Farclo-nál, ugyanis teljes érésben sem lesz jóval nagyobb (gyenge közepes méret). Cserébe viszont szeptember közepén ehetsz kajszit, ami nekem pl. tavaly egészen jól esett (az az egy szem :-D )
(A Farclo nekem mirabolán 29C alanyú, igazán erőteljesen növekszik)
A Tsunamiról alkotott véleményeddel nem értek egyet: szerintem egészen kellemes íze van és azért azt nem szabad elfelejteni, hogy igazán korai kajszi (valószínűleg nem lehet egy napon említeni a korai pirossal)
 


  2015.07.24. 17:17  Hozzászólás  Válasz Vebber (2485) hsz.-re     Olvasás  
  •   2487   


---
 
Azt tudom, de köszönöm, hogy figyelmeztetsz. Lemosóztam ősszel és tavasszal is, illetve 1x nyomtam rá cuproxatot. Jele sem látszott rajta tafrinának, sem tavaly, sem idén.
 


  2015.07.24. 17:13  Hozzászólás  Válasz Tintus (2481) hsz.-re     Olvasás  
  •   2486   


---
 
Igen sajnos én is így jártam a mamuttal, de régen a ceglédi óriással is. Én későn kezdtem darabolni, már a törzs is fertőződött. Remélem túléli a fád. Nálunk a feleségem szereti legjobban a sárgabarackot. Szerintem évi 40-50 kg. lenne rendszeresen, akkor nagyon elégedett lenne. Ízre megfelel neki is, meg nekünk is.
 


  2015.07.24. 17:11  Hozzászólás  Válasz Imre (2484) hsz.-re     Olvasás  
  •   2485   
Avatar

---
 
Nem is figyeltem most, csak emlékeztem a Calderara.
Nagyon erős növekedésű fája van, bőtermő, nem reped, sztem tetszeni fog hosszú távon is.
Tavasszal a tafrinára figyelni kell nála, mert az támadja, ha nem védekezel.
 


  2015.07.24. 17:04  Hozzászólás  Válasz Vebber (2482) hsz.-re     Olvasás  
  •   2484   


---
 
Igen caldesi 2000. Reggel 10.30-kor már javítottam, mivel megint levettem róla 2 szemet és még az eredeti műanyagon lévő felirat látszik rajta. Akkor már leesett, hogy késő este elírtam. Én éretten szoktam szedni, úgy finom. Éretlent (keményet) még nem vettem le, így azt nem tudom milyen.
 


  2015.07.24. 17:01  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2476) hsz.-re     Olvasás  
  •   2483   
Avatar

---
 
Na most nem erre számítottam. A képek ugyanarról fáról vannak (mármint a jobb oldali oszlop). A 3. képen lévő barackok napos oldala olyan mint a másik kettőé.
Átnéztem fajta leírásokat, képeket is megint. A Big Top alapszíne sárga, és azon van az erős sötét piros fedőszín.
Pl.: http://eng.battistinivivai.com/sito/hom ... _r_zaitabo

Nem lehet, hogy nálad termőhelyi adottság a teljes fedőszín borítottság? Mi lehetne még -amit küldhettél- ami ennyire édes ebben az érési időben?


Más:
Az új fajtáktól nem vagyok nagyon elájulva. A Kioto íze nekem csalódás, Tsunami (ezt csak kóstoltam, nekem nincs) sem egy nagyon finom gyümölcs.
Az Extreme July messze elmarad a hivatalos érési idejétől, teljesen egszséges barackokat is ledobott. Remélem az íze az legalább jó lesz. Nem hiszem, különösen egy nálunk is ilyen forró nyáron, hogy ez a 27. héten akárhol beérik.
A Royal Glory már szinte fekete, de még beton kemény. Így most a Július közepétől aug. végéig betervezett érési időből nem lesz semmi, helyette egyszerre, vagy nagyon közel egyszerre érik több fajtám.


Amin megint csak pislogok az a Farclo /weiván/. Ugyan ennek az érési ideje még odébb van, de rettentő aprók a termések. Pedig tavasszal nagyon szépen muzsikált, nagyon jól vette a fagyokat. Alábbi képen a levelekhez jól lehet viszonyítani.

Farclot (is) termesztőket kérdezném, náluk, hogy áll most, normális ez a méret július végén nála?

kép_farclo.jpg
------------------------
Megtekintve 12774 alkalommal.




Többen dícsértétek napokban a Kuresiat. A kert.szől. heti számában van egy kajszis cikk. abban azt írják, hogy a homok talajon nagyon jól teljesít (azt persze nem írták oda, hogy milyen alanyon :thumbdown: )
 


  2015.07.24. 16:32  Hozzászólás  Válasz Imre (2479) hsz.-re     Olvasás  
  •   2482   
Avatar

---
 
Nem Caldera 2000 hanem Caldesi 2000. Jellegzetessége még a nagyon jó illata.
Ebből szoktuk gyártani a befőttet. Idén lekvár is lesz belőle, mivel a nagy Champion sajnos végét járja.

Egyébként nagyon jó ellenpélda -amit alább írtam- a Big Top már éretlenül is jó ízére. A Caldesi éretten nagyon jó, viszont érés előtt is, amíg nem puha kissé, nem érett, rettenetes ízű, savanyú. És minnél érettebb annál jobb az íze.

Erre mondhatnánk, hogy éretten kell enni. Naná, de aki piacról, "bótból" veszi nem mindegy, mivel a termelők -javarészt- keményen szedik.
 


  2015.07.24. 12:44  Hozzászólás  Válasz Imre (2480) hsz.-re     Olvasás  
  •   2481   


terra alapító
 
DSCN0818.JPG
Barackos pite fügelekvárral fényezve.
Megtekintve 12756 alkalommal.

DSCN0826.JPG
------------------------
Megtekintve 12756 alkalommal.

kert 009.jpg
Bergeron fám 2008-ban
Megtekintve 12757 alkalommal.

A kép 2008-ban készült. A fát 2001-ben ültettem . volt olyan év amikor 210 kilót termett !!! Aztán lehet, hogy ez viselte meg........

3-4 évvel ezelőtt majdnem tönkre ment valószínű gutaütéstől . Szépen tavasszal virágzott, hajtott . Elkezdtek az ágvégeken illetve galyvégeken a levelek elszáradni majd a fa részek is. Alibá tanácsára az érintet 2 vastag vezérágat a fatörzstől 10 centire lecsonkoltam, lekezeltem ezzel sikerült megmentenem a fát. Ez évtől pedig megkezdem a visszafiatalítást mert a másik vezérágakon a kéreg azóta is sérült-szakadozott mintha a fa vedleni akarna.
DSCN2439.JPG
csonkolás után
Megtekintve 12757 alkalommal.

,
DSCN2440.JPG
ez évi csonkolásra váró vezérág
Megtekintve 12757 alkalommal.

,
DSCN2441.JPG
kéreghiba
Megtekintve 12757 alkalommal.



Ez a fa az idén 80 kiló termést adott így.

Összességében elmondhatom, hogy sose fagyott el, minden évben sokat terem, van persze finomabb fajta is ennél de a mennyiség is indok a tartására

és megmosom az alapanyagot a további aprítás előtt :))))



MIÉRT NEM LEHET A TALLÓZÁSKOR EGYSZERRE TÖBB KÉPET KIJELÖLNI?!?!
 


  2015.07.23. 21:21  Hozzászólás  Válasz Vebber (2456) hsz.-re     Olvasás  
  •   2480   


---
 
Nekünk a héten fogyott le a bergeron. Apró, de nagyon finom. A fa kicsi még, remélem valamivel nagyobbak lesznek a gyümölcsök rajta, de nagyon finom. A szegedi mamut helyett ültettem, 1,5 éve, az nagyobb szemű volt, de elvitte a gutaütés 16 évesen.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég

cron