Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2016.03.23. 08:50  Hozzászólás
  •   3429   


---
 
Sziasztok,

van kettő őszibarack-csemetém, az egyiket konténeres növényként ősszel, a másikat pedig szabadgyökerűként néhány hete ültettem el. Az idősebb fa már pirosbimbós állapotban van, a fiatalabbik a visszavágás utáni éledezés időszakában jár, mindkettőt Vegesol Eres-sel lemosóztam, ill. kb. egy hete Nordox-szal is lefújtam. (réz)

Tervezem a Cuproxat és a Score beszerzését, szerintetek ez elég lesz a tafrina elleni védekezéshez? (van még almám, meggyem, csersznyém, kajszim, szilvám, gondolom "náluk" is bevethetők lesznek majd ezek a szerek...)

(Az egyetemen ugyan tanultunk növényvédelmet is, de ez egyrészt 30 éve volt, másrészt nagyon megváltozott minden a szerek terén is...)
 




  2016.03.22. 21:57  Hozzászólás  Válasz Tintus (3422) hsz.-re     Olvasás  
  •   3427   


---
 
Én a hétvégén cuproxatot adtam nekik,0,3%-os töménységben,jövőhéten/időjárástól függ/bravot kapnak,és majd ezek után,ha "lombosabb" megy a score.Nálam a 3 év alatt/amióta barckal foglalkozom/nem igazán volt tafrina. :)
 


  2016.03.22. 20:28  Hozzászólás  Válasz Jana11 (3425) hsz.-re     Olvasás  
  •   3426   


---
 
Köszönöm a visszajelzést, akkor marad a reménykedés esetleg a füstölés.
 


  2016.03.22. 18:59  Hozzászólás  Válasz imre53 (3420) hsz.-re     Olvasás  
  •   3425   


---
 
Használtam, fölösleges pénzkidobásnak tartom, semmit nem csinált.
 




  2016.03.22. 13:40  Hozzászólás  Válasz Tintus (3422) hsz.-re     Olvasás  
  •   3423   


---
 
Score 250 EC. Tafrinás levélfodrosodás, levéllikasztó betegség ellen 0,2 l/ha dózisban 3 alkalommal 1–2 rezes lemosó permetezés után.
 






  2016.03.21. 21:22  Hozzászólás  Válasz andras (3418) hsz.-re     Olvasás  
  •   3420   


---
 
Üdvözlök mindenkit.
Nemrégen sikerült regisztrálnom, eddig csak mézegettem a fórum írásait. A gyümölcstermesztés hobby és kikapcsolódás számomra és a főállásom mellett mintegy hatvan hektáron termelek szántóföldi növényeket.
- A szeszélyes időjárásról annyit, sokan izgulunk azért, hogy a tavaszi éjszakai fagyok vajon elviszik-e az ezévi termést?! Valahol olvastam egy szerről, mely a fagykárokat bizonyos szinten képes mérsékelni. A szer neve: Frigocur. Használta-e már valaki?
 


  2016.03.21. 21:11  Hozzászólás
  •   3419   


*
 
Mozgolódnak a tavalyi alvószemzések...már amelyik él...nem mondhatnám hogy szuper eredményt értem el,de annak is örülök,hogy a kapott fajták nagy részéből legalább 1-1 hajt/ogat...nem lenne pofám az összesről pótlást kérni... :oops:
 


  2016.03.21. 20:16  Hozzászólás
  •   3418   
Avatar

---
 
Nálam minden leállt, a kajszibarack virágok összezsugorodtak, érdekes jelenség ez. :) (egyik barátom ránézett a kertemre, fától fáig vezettem és hallgattam a beszámoloját)
Ezek szerint csak áprilisban lesz virágzás, szerintem egyesek csak a fagyos szentek után fognak nyílni.

Tegnap érkeztünk meg Tel Aviv-ba (tanulmányi út), most virágzanak a citrusok, életemben nem volt részem ilyen kellemes illatban. A repülőtér mellett van egy gyümölcsös, olyan illat volt, mintha valaki egy tonna illatosítót öntött volna az utcákra, csak nem volt benne semmi szintetikus. :)

Jó kertészkedést mindenkinek!
 


  2016.03.21. 16:25  Hozzászólás
  •   3417   


---
 
Tájékoztatok mindenkit, hogy ebben a szezonban nem fog összejönni az olasz rendelés. A kezdeti feltételeket egyoldalúan módosították, amit mi -ebben a formában - nem tudunk teljesíteni, ezért nem jöhet létre a rendelés.
 




  2016.03.20. 21:31  Hozzászólás  Válasz Alibá (3408) hsz.-re     Olvasás  
  •   3413   


---
 
További jó egészséget kívánok!

és fagymentes hajnalokat (itt már megint 0 fok van)
 




  2016.03.20. 21:21  Hozzászólás
  •   3411   


*
 
Ma sikerült végignyomnom a lemosózást 1-2 fa kivételével ...ill. a virágzó kajszik már mást kaptak...
 


  2016.03.20. 21:20  Hozzászólás  Válasz Alibá (3408) hsz.-re     Olvasás  
  •   3410   


*
 
Jó egészséget és sok örömöt kívánok /a kertészkedésben is / ! :dejo:
 


  2016.03.20. 21:07  Hozzászólás  Válasz Alibá (3406) hsz.-re     Olvasás  
  •   3409   


---
 
Isten éltessen sokáig és tartson meg egészségben!
Még nem néztem a virágokat a fagyok után. Mivel nem egyszerre virágzik egy fán belül, így mindenképpen remélek termést.
Amennyire tőlem telik, igyekszem a moníliától is megvédeni.
Az elmúlt napok hajnali minimumai így alakultak: 15: -3,5 16: +0,4 17: -1,9 18: -3,5 19: +0,5 20: +1,8.
Lehet, hogy holnap hajnalra is fagy lesz. Elég derült az ég...
 


  2016.03.20. 20:39  Hozzászólás
  •   3408   
Avatar

terra alapító
 
'baby-lon', 'délkelet' köszönöm. :thumbup: (Mindig 'kiegészítő sport'-ként fogtam fel és műveltem a kertészkedést - bevált!) :super:
 




  2016.03.20. 20:22  Hozzászólás  Válasz Jana11 (3404) hsz.-re     Olvasás  
  •   3406   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm! Telik az idő, de azért tíz fekvőtámasz még megy. ;)
(Egy költő veszett el benned.)
Nálatok nem fagyott el a kajszi? Délután nézegettem: h :wave: at nyílott virág közül egy ép maradt és még sok bimbós. Remény azért még van! :wave:
 




  2016.03.20. 20:03  Hozzászólás
  •   3404   


---
 
Bár egy picit hamarabb volt,
De zárva volt a borbolt,
van itt egy komoly kajszi, őszi, szőlő, alma
Cseresznye málna termesztő szaktekintély,
aki önzetlen, segítséget tőle remélj!

Bár a magyar népmese is ennyi a könyv szerint,
Születésében kéthetes lett, a naptár szerint.
Fórumon fiatal, szinte gyerek, és barát.
Születésnapján Isten éltesse a fórumon Ali-bát!
 


  2016.03.20. 19:56  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (3401) hsz.-re     Olvasás  
  •   3403   


---
 
Lacikám, pedig sajnos nagyon könnyű megállapítani. Leveszel egy virágrügyet az ágról, jó tövestől. Ne a virág bordó és rózsaszín levelét nézd, azokat szépen le is szedheted. Hanem a leg-leg tövét, ami a termő és porzó bibék legalján van. Olyan, mint egy egy picike kajszi. Ha ez erősen barna vagy fekete, kárt okozott a fagy. Ha szép zöld, ami a természetes színe, akkor él, és remélhetőleg fejlődni fog. Vannak üres virágok is, ahol nincs ez a picike töven lévő kajszi, abból biztosan nem lesz termés.
 


  2016.03.20. 18:39  Hozzászólás
  •   3402   


---
 
A már virágzó Farhial a ma reggeli -4 - -5 ellenére nem fagyott el, szétszedtem pár virágot...
 


  2016.03.20. 17:40  Hozzászólás  Válasz alex (3397) hsz.-re     Olvasás  
  •   3400   
Avatar

---
 
Azt is jó lenne tudni, honnan veszik ezeket a fagyvédő gyertyákat. Tavaly a környéken az összes mezőgazdasági boltot megkérdeztem, mindenhol néztek bambán.
 


  2016.03.20. 17:38  Hozzászólás  Válasz Alibá (3387) hsz.-re     Olvasás  
  •   3399   
Avatar

---
 
Sajnálom. Pedig arra a környékre az előrejelzés sem mondott annyira hideget, és a környéken levő mérőállomások sem jeleztek ennyire hideget.

Éjszaka nem tudom mennyi volt, de 21órakkor -2, és reggel 7-kor szintén -2. A reggeli lehet csalós, mert ahogy a nap kiütött nagyon hirtelen ment a hőmérő higanyszála felfelé.
4 hőmérő van kint, de a tavaly épített elektronukis nincs köztük, pedig jó lett volna tudni 5 óra körül mi volt a helyzet.

Éjfélig követtem, kíváncsi voltam arra is Romániában a határ mellett mi a helyzet. Az időkép hőtérképén található visszajelzések ott is fagyokat mutattak.
 


  2016.03.20. 16:39  Hozzászólás
  •   3398   
Avatar

terra alapító
 
Nálam -6,6°C volt az alja hajnalban, jelentős fagyás is van, de ettől még lesz kajszim szerintem, még semmi nem nyílt ki...
 


  2016.03.20. 16:37  Hozzászólás  Válasz Alibá (3387) hsz.-re     Olvasás  
  •   3397   


---
 
Hát nem véletlen úgy látszik, hogy a profi gazdaságok gyújtják a nagyteljesítményű gyertyákat. Érdekes lenne megtudni, hogy mennyibe kerül?
 


  2016.03.20. 15:29  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (3394) hsz.-re     Olvasás  
  •   3396   


---
 
Ez nem igaz. Jó példa erre a Roxana, ami piros bimbós és már el is fagyott. Jelentős a különbség, a virágok/termők virágzáskori fagytűrésében is. Ha fellép a fagy, bizonyos szinten, minden termő összehúzódik, így próbál védekezni. Az összehúzódás mértéke és gyorsasága adja a fagytűrést/érzékenységet. Magyarországon erről, publikált vizsgálatot nem tudok, pedig ez sokat mondana a fajtákról.
 


  2016.03.20. 15:26  Hozzászólás  Válasz Alibá (3393) hsz.-re     Olvasás  
  •   3395   


---
 
Van 2 oltványom még, amit most "felhasználok", de ősszel át tudom adni.
Nálunk -4 volt, kb 1,5m-ig van jelentős károm, utána elenyésző. Érdekes, hogy a kajszik virágzása, a reggeli hidegek miatt megállt, még a legelőre haladottabbak is rózsaszínbimbósak. Tavaly, nálam 21-én volt a virágzás kezdete. Őszibarackba bevirágzott a Sagittaria, Royal Summer, és meglepetésre a Suncrest. Az első 2 elment, míg az utolsón, szinte nincs kár, pedig kinyíltak a virágok. Érdekes dolgok ezek...
 


  2016.03.20. 13:50  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (3392) hsz.-re     Olvasás  
  •   3393   
Avatar

terra alapító
 
Bár lenne ilyen fajtám! Nem maradnék évekig érő kajszi nélkül. Több mint 40 éve van sárgabarackfám, de itt mindig ez megy. Ha egyik évben van termés akkor biztos, hogy a következő néhányban nem lesz. Sokfélét próbáltam már, jelenleg vagy 30 féle van, hátha lesz közte későn virágzó. Most olvasgatom, hogy a Wewst Cot is nagyon bírja a hideget. (3-7 usda zóna)
 


  2016.03.20. 13:39  Hozzászólás  Válasz Tintus (3390) hsz.-re     Olvasás  
  •   3392   


---
 
A panaszodat a "természet"-nek, vagy a "véletlennek", netán a "JóIstennek" kellene benyújtanod, ugyanis a Zard egy Kaukázusi, természetes fajta. Nincs levédve, beszerezhető, nemesítési alapanyag. Egyébként meg nem "vacak" fajta, a hátrányos tulajdonságain kívűl, vannak előnyei is, pl.: házikertbe lekvárnak, pálinkának kifejezetten alkalmas, mert szinte mindig terem. Ja, meg ha jól emlékszem, akkor monilia rezisztens is, vírustüneteket sem produkál, úgyhogy tényleg nem érdemes tartani... :S Máskor ha valamit nem tudsz, inkább kérdezz, mint tudatlanul levacakozz egy választékbővítő fajtát...
 






  2016.03.20. 07:33  Hozzászólás  Válasz Alibá (3387) hsz.-re     Olvasás  
  •   3389   
Avatar

---
 
Most beszéltem az egyik otthoni barátommal, azt mondja a kocsi hőmérője szerint nálunk -4 C° volt. Visszafele jövet megígérte benéz hozzám és beszámol a fákról. Alig várom.

Nálam a Favorit, Selena, Viorika, Ceglédi Arany és Gönczi ami később indul, de lehet, hogy nem mérvadó, a fák csak két évesek.

A Zardot dicsérik a legjobban, úgy hallottam az ősszel megvásárolható volt már nálatok. Majd rákérdezek, hol és megírom.
 


  2016.03.20. 07:25  Hozzászólás  Válasz Alibá (3387) hsz.-re     Olvasás  
  •   3388   


---
 
A zard, meg a fekete kajszik jóval később virágzanak, de vannak hátrányaik is. A Zardnak kb a fele mag, a másik fajtakör meg nem túl bőtermő.
 


  2016.03.20. 07:01  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (3386) hsz.-re     Olvasás  
  •   3387   
Avatar

terra alapító
 
Derült optimizmusom megingott a ma reggeli -5°C miatt. Tegnap szorgalmasan bepermeteztem a kajszifákat, nehogy elvigye a virágokat a monilia, erre ma hajnalra jön ez a fagy. :remulet: Már tavaly és tavalyelőtt se volt kajszi. Nincsen olyan fajta amelyik később virágzik vagy két héttel? Nem lenne baj, ha aprót terem is, lekvárnak jó lenne.
 


  2016.03.19. 21:04  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3382) hsz.-re     Olvasás  
  •   3385   


*
 
A Perla-Portici-Roxana már termett ? Milyenek ?
 


  2016.03.19. 21:03  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3382) hsz.-re     Olvasás  
  •   3384   


*
 
Amik virágzanak azokon nálam is sok van, de látszik az is ,hogy amiket tavaly nem ritkítottam /se idő,se kapacitás /azokon nem sok lesz...sajnos a két hagyományos nagy fámon se /Ceglédi arany /...pedig már volt aki előrendelt...volna.
 




  2016.03.19. 20:46  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (3380) hsz.-re     Olvasás  
  •   3382   


---
 
Nálam tegnapelőtt megkezdte a Goldrich, Pinkcot, Perla. Ma az Orangered, Portici (szerk.: Cifra), Roxana.
Döbbenet, hogy a Goldrichen, Orangereden, Pinkcoton mennyi virág van... :dejo:
 


  2016.03.19. 20:43  Hozzászólás
  •   3381   
Avatar

---
 
Babylon, reggelig jól megengedhetjük a csapot, hogy majd tudjunk inni hideg vizet az idei barack termésre.
Ha nem jön nagyon hamar valami felhő, akkor gond lesz. 19:30-kor, már csak nulla fok volt az egyik őszibarackra kirakott hőmérőn.

Mai virágvizsgálatba, még Ceglédi óriáson sem volt fagy nyoma.
 


  2016.03.19. 20:10  Hozzászólás
  •   3380   


*
 
Jelentem Pinkcot /3 féle alanyon/ ,Sylvercot, Big Red, Radka ,Tomcot és amit Flavorcotnak vettem /de nem az/ teljes virágzásban ,Orangered kb 70-80 % os virágzásban, a többi kicsit hátrébb. Ezeknél már elkéstem a lemosóval...marad a Chorus + Merpan.
 


  2016.03.18. 22:57  Hozzászólás  Válasz CAMROM (3377) hsz.-re     Olvasás  
  •   3378   


*
 
Hát barátom ennyire elvakult azért nem vagyok...van az a határ...
 






  2016.03.18. 19:48  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (3374) hsz.-re     Olvasás  
  •   3375   


*
 
Erre a kérdésre nm biztos,hogy válaszolni kellett volna ... :lol:
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 13 vendég