Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2015.08.17. 10:06  Hozzászólás  Válasz Lactarius (2579) hsz.-re     Olvasás  
  •   2581   


---
 
A hangyákat ne is mond,nálam a bordó fedőszínűeket teljesen gajra vágták...a kopaszokat amúgy is elkezdtem már szanálni,de ha így megy a Royalok,a Vistarich és az Earlirich is megy a háztól...átszemzéssel,már nincs sok kedvem emiatt is bosszankodni.Van finom a kevésbé szép fedőszínüek között is :(
 


  2015.08.17. 08:41  Hozzászólás
  •   2580   
Avatar

terra alapító
 
Farbaly tegnap (még kemény):

20150815_110206.jpg
------------------------
Megtekintve 13805 alkalommal.



20150815_110212.jpg
------------------------
Megtekintve 13805 alkalommal.

 


  2015.08.17. 08:33  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2577) hsz.-re     Olvasás  
  •   2579   


---
 
Csak kissé illúzióromboló a tavalyi nagy barackok helyett most óriáskajszi méretben szedni az őszibarackot, mert több mint száz termés van a kis fán (és ennek a duplája kötött!). Az biztos, hogy nem egy fagyérzékeny, kényes fajta, és amit nem értek, a hangyák idén nem bántják a termését, lehet a "cefrére" várnak...mindenesetre így könnyű dolgom van.
 


  2015.08.17. 07:42  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (2570) hsz.-re     Olvasás  
  •   2578   


---
 
A Julyn volt pár szem,amit a hangyáktól meg tudtam menteni...a fedőszíne a Royaloknak szebb ,íz édes / ahogy Délkelet is írta/ ,méret ...hát elég közepes,remélem jövőre tud ennél méretesebbet is.
 


  2015.08.17. 07:39  Hozzászólás  Válasz Lactarius (2568) hsz.-re     Olvasás  
  •   2577   


---
 
Én meg szte nem is ritkítottam...úgy kell nekem...egyébként a fehérek közül én is ezt favorizálom.
 




  2015.08.16. 21:02  Hozzászólás
  •   2575   
Avatar

terra alapító
 
Kis off: az avg meg az avast nem a legjobb, legalábbis most már nem, régen jók voltak. Nekem is virnyogott, feleslegesen az avast. Az a legjobb, ha megveszed a normálisat... de pár évente az ingyenest úgyis váltod, mert lesz nála jobb, és / vagy fizetőssé válik a valamire való része...
Nekem most Comodo van, újra :D vagy 5-8 éve is ez volt, nagyon sokáig, de az avast meg az avg akkor jobb volt. Most újra a Comodo a legjobb, így az van fent, semmi bajom vele, olyat is megtalál amit az avast nem... az avast egyébként szerintem kissé elavult, lemaradt.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.08.16. 20:49  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (2572) hsz.-re     Olvasás  
  •   2573   
Avatar

---
 
Dobd ki a vírusírtód. Rendszeresen olvasom, még soha nem volt gond.

Laca!
July lentebb, kép is van. Olyan is ahol már a mérlegen pihen, előtte meg -Ati által- még a fán.
 


  2015.08.16. 20:39  Hozzászólás  Válasz Vebber (2565) hsz.-re     Olvasás  
  •   2572   
Avatar

---
 
A kertészet és szőlészet webhelyen az Avast vírusírtóm vírust jelez, amit blokkolt.
 


  2015.08.16. 20:18  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (2570) hsz.-re     Olvasás  
  •   2571   
Avatar

---
 
A Sweet-ből egy-két kóbor hamarabb kezdett érni (pár nappal ezelőtt) és természetesen nem bírtam ki, megkóstoltam. Nem volt teljesen érett, kicsit még rágós volt. Mivel nem vagyok tapasztalt a saját termesztésű őszibarackok ízvilágában (nem volt eddig), ezért kéretik fenntartásokkal fogadni a következőt: nevét nem meghazudtolva nagyon édes volt mindkét kóstolt gyümölcs, savtartalma viszont jószerivel nem volt. Nem szeretem általában a savas gyümiket, de azért ez átesett a ló túlsó oldalára.
A java még nálam is kemény, de szerintem egy héten belül már szedhető lesz.
 


  2015.08.16. 19:43  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (2566) hsz.-re     Olvasás  
  •   2568   


---
 
A Meystar is kezd érni, már lehet szedni róla. Sajnos a ritkítás ellenére sokat hagytan rajta (kezdők hibája), így 300-400 helyett 100 grammos barackokat eszek. Íze 5*
 




  2015.08.16. 16:42  Hozzászólás
  •   2565   
Avatar

---
 
Cikk a nyári metszésről:

http://kerteszetesszoleszet.hu/hu/irasok/kerteszet-szoleszet-boraszat/elengedhetetlen-nyari-metszes 

Vannak benne elírások, de azért elég jó.
Nemrégiben írtam, hogy Big Rednél lehasadt az egyik vezér, remélve, hogy nem fajtajelleg.
A cikkben azt írják, hogy a Big Red hasadásra hajlamos :-( .
 


  2015.08.16. 15:02  Hozzászólás
  •   2564   


---
 
Kezd pirosodni!
201508162220.jpg
Sweet Dream
Megtekintve 13946 alkalommal.

201508162229.jpg
Sweet Dream
Megtekintve 13946 alkalommal.

 








  2015.08.14. 19:47  Hozzászólás  Válasz Jana11 (2557) hsz.-re     Olvasás  
  •   2560   


---
 
Én ezt nem igy tanultam. A nitrogén a legkönnyebben felvehető elem, és ha ezután sok esős nap következik, és nitro bőven a talajban, akkor az a vegetációdat megnyújthatja, és korai fagyok esetén baj lehet belőle.
Lombtrágyaként én úgy tudom, ha ilyenkor szükséges, akkor Bór, króm, cink és foszfordús keveréket kell adni. Szigorúan kora reggel, hogy ne perzseljen.
 


  2015.08.14. 19:05  Hozzászólás  Válasz Vebber (2558) hsz.-re     Olvasás  
  •   2559   
Avatar

rendszer admin
 
Feloldottam, használhatod újra, megköszönheted, ha még aktuális .... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.08.14. 18:50  Hozzászólás  Válasz sztívn (2552) hsz.-re     Olvasás  
  •   2558   
Avatar

---
 
Megakartam köszönni, de elszúrtam, véletlenül a nem tetsző jelre kattoltam. Kérem ha lehetséges korrigálni.
Sztívn :thumbup:
 


  2015.08.14. 18:38  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (2555) hsz.-re     Olvasás  
  •   2557   


---
 
Igen, most javaslom a nitrogént. Az aszály következtében amúgy is nehézkes a tápanyagfeltöltődés, és ilyenkor alakulnak ki a következő évi termőrügy alapok, amihez nagyon kell. Ezt több év tapasztalata alapján alkalmazom. Még nem veszélyezteti a fák téli felkészülését,nem zavarja meg őket, sőt a feltöltődés révén ellenálóbbá teszi őket.
 


  2015.08.14. 14:36  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (2555) hsz.-re     Olvasás  
  •   2556   
Avatar

---
 
Nem tőlem kérdezted, csak épp most itt vagyok és mivel nekem is meglepő volt, így utánanéztem. A farmit oldaláról idézek:
"Nitrogén:
kedvező hatású a termékenyülésre és a kötődésre, de a gyümölcs méretét nem növeli,
hatással van a következő év terméshozamára, fa növekedésében meghatározó szerepet tölt be,
pozitívan befolyásolja a törzs-, ág- és vesszőméretet, továbbá megfelelő ellátottságnál azok télállóságát is. A nyárvégén, időben kijuttatott nitrogén hatására tavasszal magasabb lesz a fákban a N-koncentráció. Ez a hajtásnövekedés mellett a gyümölcsfejlődés első, N-igényes szakaszát is segíti. Őszibarack esetén a megfelelő ellátás csökkenti a júniusi gyümölcshullást."
http://www.farmit.hu/yara/oszibarack-ka ... g-ellatasa
De Jana biztos válaszol majd.
 




  2015.08.14. 09:38  Hozzászólás
  •   2554   


---
 
Bár biztosan sokan tudjátok, van egy jótanács kajszikhoz. Termő , kifejlett fákhoz számítva javaslom 1,5-2 kg nitrogén műtrágya kiszórását most a csurgóban, eső előtt.Illetve kálcium-nitrátos lombtágya permetezést. Sokat számít a jövő évi termőrügyek kialakításánál ezen időszakban, főleg ilyen aszályos év után.
 


  2015.08.13. 14:44  Hozzászólás  Válasz Vebber (2551) hsz.-re     Olvasás  
  •   2553   


---
 
nekem szezon elejére csak a Spring lady van ,az nekem nagyon bejött,meg a Manon...ez is szép,finom,csak ku..a keveset terem,idén nagyjából át is szemzem,mert leveleket nem akarok termelni...

Bogarak nála : hangyák milliárdnyi,első számú közellenség ,de nagyon sok a rózsabogár is,némi lódarázs és kínai katica is van...de fő a hangyák.Iszonyat pusztítást végeznek...és érdekes módon elsősorban a bordó fedőszínű barackokban,különös tekintettel a Royalokra...halál rájuk...mármint a hangyákra :evil:
 


  2015.08.13. 14:42  Hozzászólás
  •   2552   


---
 
Üdv. Mindenkinek!

Spring Blush fámat tavaly ültettem, idén kóstolónak 2 szem barack maradt. Több termékenyülés is volt rajta de azok lepotyogtak, szemmel láthatóan egészségesen. Utolsó fotót 06. 02-án készítettem (ez látható) rá kb. egy hétre a kisebb leesett ekkor a másikat is leszedtem. Tehát jó érettek volta. Nem nyomkodtam, fogdostam őket mert féltem hogy attól leesik. Rábíztam a természetre és figyeltem. A gyümölcsök kerekdedek oldalról kissé lapítottak, fényes élénk színűek, kb. 30-40 %-os piros színezettséggel. A nagyobb 50 gramm súlyú volt. Ízre nagyon finom kajsziíz. 6-an! is megkóstoltuk a két kis barackot és mindenkinek ízlett. Ekkor már kissé kezdett puhulni.
Sharka tünet nincs.
WP_20150602_17_35_10_Pro (1).jpg
------------------------
Megtekintve 13787 alkalommal.

 


  2015.08.11. 21:16  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2548) hsz.-re     Olvasás  
  •   2551   
Avatar

---
 
Hát a Caldesi előttre tervezett időben nekem is megmaradt a lyuk.
Ajánljatok nekem valami beváltat, Július elejére.

Bogárinvázió érdekes alakul. A Royal Gloryból egyet sem bántottak a bogarak, pedig itt az elsőket a földről vettem fel.
A Big Top az nagyon vonzotta őket, már jóval az érés előtt. A Caldesi és a Champion végére is rájártak. A July szintén ízlett nekik.
Változatos rovarvilág alakult ki a gyümölcsökön, döntően kecskedarázs, nagyon kevés házi méh, rózsabogár, kevés katica, és némi hangya.
 


  2015.08.11. 20:55  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (2549) hsz.-re     Olvasás  
  •   2550   
Avatar

---
 
A Royalokat illetően ez nem valami szívderítő hír :( A magam részéről csak abban reménykedem a jövőt illetően, hogy a most lassan érésbe forduló, de már 100%-os fedettségű E. Sweetet egyelőre nem bántja semmi, hátha a Royaloknál is hasonló lesz majd a helyzet.
 


  2015.08.11. 20:48  Hozzászólás  Válasz Lactarius (2547) hsz.-re     Olvasás  
  •   2549   


---
 
A Meystar nálam is kb ilyen.Én a Maria Bianca végét szedtem ma,meg az Incrocio Pieri elejét ,meg 1-2 ismeretlenből...ill. a Maria Martat az sajnos nagyon apró lett a túlterhelés és az esőhiány miatt,szegény anyám majd elszórakozik vele ha akar,mert az aprót nem szoktam eladásra vinni.
Sajnos úgy tűnik a Royalokat csak azért tartom,hogy a bogarakat etessem...azokat 99 %ban elcseszték,miközben a kevésbé színes /vagy kevésbé édes...de ezt nem hiszem/ fajtákat alig bántják.Vmit csinálnom kell a Royalokkal,mert így nincs sok értelme tartani őket.
 


  2015.08.11. 20:42  Hozzászólás  Válasz Vebber (2543) hsz.-re     Olvasás  
  •   2548   


---
 
Pár szem nekem is termett,nagy harcban mentettem meg a hangyáktól.
Méret közepes,remélem lesz nagyobb is ,színeződés nem rossz,de a Royaloké szebb ,íz..édes ,nem rossz...nem lenne rossz barack,de én korábbra vártam...mivel a Redhaven előtti időszakot szerettem volna erősíteni...úgy néz ki ez nem jött össze,mert a szintén e célra hozatott Earlirich és Flavorcrest is ráérett a Redhavenre...
Korábbi alig-alig most meg orrba szájba...nem igazán ideális sor...de úgy is szelektálok mindig...
 


  2015.08.10. 08:28  Hozzászólás
  •   2547   


---
 
Jelentés a "frontról": Farhial kajszi nálam napos helyen már bepirosodott, de totál kemény, apámnál árnyékosabb helyen még csak most kezdett el zöldből sárgásodni...ez nem fog beérni aug 20 előtt :)
Meystar őszi: full napon szinte teljes piros fedőszín, most híznak a még kemény barackok. Érését kb a hét végére várom.
 


  2015.08.09. 21:21  Hozzászólás  Válasz Vebber (2543) hsz.-re     Olvasás  
  •   2546   
Avatar

---
 
Az Extreme July hivatalos érési idejére valóban írták a július első hetét, Badajozban. Az viszont alig van északabbra Szicíliánál, ami azért már igencsak délen van. Így már azért nem olyan nagy különbség az a pár hét. Az alábbi, szintén spanyol (katalán)
kutatóintézet már inkább július közepe utánra, július végére teszi az ottani érési időt, az olaszok hasonlóképpen. Nyilván nálunk ez utóbbiakhoz még vagy 2-3 hetet hozzá kell számolnunk.
http://www.magrama.gob.es/app/MaterialV ... 20IRTA.pdf
Tavalyi, vagy tavaly előtti ültetésű a July? (egyébként nyugodtan betehetnéd a rekordos topicba, megérdemelné!)
Farclo: úgy 2 kilónyi lesz mindkét fámon, most kezdenek sárgulni, még nem vártam. Lehet, hogy kicsivel hamarabb lesz a szüret az idén szept. közepénél. Viszont nem lesznek nagyok a gyümölcsök, az enyéimnél olyan 50 g-os átlagot várok.
 


  2015.08.09. 21:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (2544) hsz.-re     Olvasás  
  •   2545   
Avatar

---
 
Szintén itt körül hagytam a fán (asszem 12 volt pontosan).
Nagyon erőteljesen nőtt, a sok befektetett munka eredményes (talajcsere, talajjavítás).
A GF alany meg méginkább elősegíti, mint valami magról kelt alanyú.

Viszont ami még mindig kicsi, és nemrég beszéltük, az a Farclo kajszi termése.
Némileg pozitív, hogy egyik fórumos azt mondta, első évben hasonlót tapasztalt, de idén már produktív nála a fajta.
 


  2015.08.09. 20:25  Hozzászólás  Válasz Vebber (2543) hsz.-re     Olvasás  
  •   2544   
Avatar

---
 
Gyönyörű gyümölcsök, az én Sweetjeim fele ekkorák, jó esetben. Igaz, 15 db-ot hagytam rajta.
 


  2015.08.09. 18:53  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (2533) hsz.-re     Olvasás  
  •   2543   
Avatar

---
 
Itt eltérő a véleményem, jól látszik az íz mennyire szubjektív.
A July kitűnő ízű, édes, nem savas, nagyon enyhén molyhos barack. Ízben a Big Tophoz áll közel azzal a különbséggel, hogy ez kicsit kevésbé édes. Véleményem, ízben jobb mint a Royal Glory.

Atifoci véleményére kíváncsi vagyok, mivel a Big Top ízét többször dícsérte.

Küllemre, állagra jónak találom. Hátránya, és továbbra sem elhanyagolható, hogy hivatalos érési idejéhez képest 5-6 héttel később érik, és sajnos a fagyokat sem tolerálja annyira, mint arról a leírásában szólnak.

A gyümölcsök mind közel 40 dkg súlyúak lettek, bár ezt a méretet a fa jobban terhelve valószínűsítem nem hozza.
Szedés után alapos metszést kapott a fa, mivel még csak aug. eleje van.


 


  2015.08.09. 16:31  Hozzászólás  Válasz Vebber (2516) hsz.-re     Olvasás  
  •   2542   


---
 
Szia Vebber!

Nálam a Royal Glory már jó 2hete leérett. Nagyon tetszetősek voltak a gyümölcsök, igen erős bordó fedőszínnel, és sárga alapon egy kicsit vöröses beütésű hússzínnel. fotó sajnos akkor nem készült róla.
Az Extreme Sweet most kezd érni, ma vettem le az elsőt róla, de úgy látom elhúzódó lesz az érése, mert a többi még elég kemény. Mérete igen változó! Vannak apróbbak, és nagyok is rajt. Színe, a Gloryhoz hasonlóan igen tetszetős bordó színű. Húsa sárga, közepesen maghoz kötött. Ízét lágynak, selymesnek tudnám leírni, finom édes, savszegény. Bár ezek szubjektív megitélés alá esnek. Csináltam pár képet róla, megpróbálom feltenni. Elég régen jártam már erre, és azóta sokminden változott a képfeltöltéssel kapcsolatban, na de lássuk...
DSCN4164.JPG
------------------------
Megtekintve 13847 alkalommal.

DSCN4165.JPG
------------------------
Megtekintve 13847 alkalommal.


DSCN4160.JPG
------------------------
Megtekintve 13847 alkalommal.

DSCN4161.JPG
------------------------
Megtekintve 13847 alkalommal.

DSCN4163.JPG
------------------------
Megtekintve 13847 alkalommal.

 


  2015.08.09. 15:34  Hozzászólás
  •   2541   


---
 
Leérett a lapos. Ilyen volt, nem reped:
plati.jpg
------------------------
Megtekintve 13831 alkalommal.

 


  2015.08.08. 16:07  Hozzászólás
  •   2540   


---
 
Fantasia nectarin.JPG
------------------------
Megtekintve 13923 alkalommal.



Piruls a Fantáziám, remélem nem lesz/nincs vele gond.. :lol:
 






  2015.08.08. 11:50  Hozzászólás  Válasz délkelet (2536) hsz.-re     Olvasás  
  •   2537   


---
 
Nincs. erről nem irják, hogy jó a repedésellenállósága. Márpedig a szeptemberi esőzések, sztem le is nulláznák.
 


  2015.08.07. 21:14  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (2535) hsz.-re     Olvasás  
  •   2536   
Avatar

---
 
Megnéztem. + 74 Redhaven, 16-os Brix-szel. Ha a hűtőbe tenném, majdnem Mikuláskor ehetnék belőle :-D Neked mindenfajta flat-ed van, ilyened is?
 




  2015.08.07. 20:20  Hozzászólás  Válasz Vebber (2532) hsz.-re     Olvasás  
  •   2534   
Avatar

---
 
Nekem is feltűnt, hogy akkor miért nem a July a Sweet. De nem akkora a különbség, ahogy méretben a Great sem sokkal nagyobb a többinél.
A fénykép egyáltalán nem csalóka, inkább lilás, mint bordó színű, teljességgel elüt a megszokottól. Méretre egyelőre inkább A kategóriájúak, de van néhány AA-s is közöttük.
 


  2015.08.07. 20:03  Hozzászólás  Válasz Vebber (2532) hsz.-re     Olvasás  
  •   2533   


---
 
Ma fogyasztottam el az első July-t. Kis terhelés mellett, AA méretet produkált. Fedőszinre, állagra, mint a Royal sorozat, izre, mint a Majestic, "csak" édes, de az nagyon. Magvaváló. Mivel nem akkor érik, mint ami a lista szerint várható volt, izre sem nagy szám, igy nagyobb arányú termesztése nem indokolt. Én nagyot csalódtam ebben a fajtában, fagytúrésre a Glory sokkal jobb, izre, állagra is, ráadásul korábbi is, és mérsékelten vérbélú is.
A Sweet, ha nem kapja össze magát, akkor kis gyümölcsú lesz.
 


  2015.08.07. 18:33  Hozzászólás  Válasz délkelet (2521) hsz.-re     Olvasás  
  •   2532   
Avatar

---
 
Érdekes, hogy a "nagy könyv szerint" szerint a July édesebb mint a Sweet.
Jó lenne kóstólni a Sweetből összehasonlításhoz.

Ha vannak még talált anyagok, jöhetnek, olvassuk :thumbup:

A 2520.-ba a képek nem csalósak, a Sweet valóban ennyire sötétbordó fedőszínű?
 


  2015.08.06. 14:29  Hozzászólás  Válasz délkelet (2524) hsz.-re     Olvasás  
  •   2531   


---
 
Igen, én vagyok barátom, nagy a földgolyó...Én ténylegesen tudom és átélem meg átérzem mibe kerül ma termelni ilyen körülmények között, nulla bevétel, maximális ráfordítás mellett...
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég

cron