Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2016.04.04. 20:07  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3641) hsz.-re     Olvasás  
  •   3646   


*
 
Ha cherry ,akkor hogy lehet szilva ?...
 


  2016.04.04. 20:05  Hozzászólás  Válasz imre53 (3632) hsz.-re     Olvasás  
  •   3645   


*
 
Hú,ez szép..én tavaly próbálkoztam másodszor a szemzésével,úgy néz ki most sikerült :) Pár év és ...kíváncsi leszek milyen lesz.Én még a pluotokkal is próbálkozok...ezekből is van korábbi és tavalyi sikeresnek tűnő szemzésem...csak maradjanak meg.
 


  2016.04.04. 19:53  Hozzászólás
  •   3644   


---
 
Egy újabb különlegesség ma estére, a neve Sunrosso. Sikerült kapnom egy kis vesszőt /hajtást/, melyet kora tavasszal szilvaalanyba beoltottam.
Azóta a kis üvegházamban nevelgetem. A fejlettségét látva, ennyit jelent a magasabb hőmérséklet.


sunrosso.JPG
------------------------
Megtekintve 11515 alkalommal.

 


  2016.04.04. 07:55  Hozzászólás
  •   3643   


---
 
Március 18-án ilyen volt nálam a Goldrich. :thumbup: Aztán jött a fagy... :R Úgy látom, azért talán hagyott valamennyit.
 


  2016.04.04. 06:20  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (3639) hsz.-re     Olvasás  
  •   3642   


---
 
Azt nem tudom még, hogy köt, de számíts rá, hogy az ültetés utáni második évben már virágzik! :thumbup:
(Nem semmi a kötődésed a kajszinál! :dejo: Ha a már említett természetes gyümölcshullás nem hozza meg a várt mértéket,
akkor fel lesz adva a lecke. ;) Jól gondozod a fákat és meglátszik, hogy elkerülte a területet a fagy. Ennyit számít!
Gratulálok, és további sikereket kívánok!)
 


  2016.04.04. 05:08  Hozzászólás  Válasz imre53 (3640) hsz.-re     Olvasás  
  •   3641   


---
 
Ha minden igaz, nekem is ilyenem van. Egerágon vettem a DMKert-nél.
Idén virágzik először, épp tegnap szórta el a szirmokat. Mit gondoltok, érdemes lehet szilvadarázs ellen szórni?
Ezt csak azért kérdezem, mert egyszer erről szólt a diskurzus itt vagy az Indexen, hogy tulajdonképpen kajszilva...
A cserikajszi csak az eladhatóság miatt lett kitalálva (én is ezen a néven vettem).
A termésről megoszlanak a vélemények (az Indexen), én egyelőre a kíváncsi várakozók álláspontját képviselem... :)
Tavaly meg akartam kóstolni Egerágon a termő fa gyümölcsét, de sajnos elkéstem egy-két héttel. Mire telefonáltam, leérett. :(
Ha van zamata, akkor max. pályinka lesz belőle (esetleg más fajtával összefőzve). ;)
 


  2016.04.03. 22:26  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (3639) hsz.-re     Olvasás  
  •   3640   


---
 
Azt mondta a nagyapám: a VAN-tól nem kell félni. A természetes gyümölcshullás után ráérünk gondolkodni.
 




  2016.04.03. 22:03  Hozzászólás  Válasz délkelet (3634) hsz.-re     Olvasás  
  •   3637   


---
 
Közeli rokonfajok több-kevesebb sikerrel keresztezhetők. Ez a kajszi és a cseresznye keresztezéséből jött létre. A színét, a formátumát a gyümölcshús színét a cseresznyétől örökölte. A mag alakja kajszi jellegű. A hajtásrendszere a kajszira emlékeztet. Az elmult évben csak néhány virág volt rajta, de termést nem hozott. Ha ez is olyan jól köt, mint a Laci kajszifái, akkor teszek fel később képet.
 




  2016.04.03. 21:39  Hozzászólás  Válasz imre53 (3632) hsz.-re     Olvasás  
  •   3634   
Avatar

---
 
Majd az ízéről számolj be légy szíves :) (bár ahogy elnézem a fát, már biztos kóstoltad is)
 


  2016.04.03. 21:35  Hozzászólás
  •   3632   


---
 
[wszovcsat][/wszovcsat]


cserikajszi.JPG
Tudom, hogy csak kevés köze van a barackhoz, de így néz ki ma a cserikajszim.
Megtekintve 11186 alkalommal.

 




  2016.04.03. 21:29  Hozzászólás  Válasz Vebber (3625) hsz.-re     Olvasás  
  •   3630   
Avatar

---
 
Közben utánanéztem a másik fórumon, ahol az Orangered esetében Mozo is említi a meddő virágokat, így jó eséllyel ez lehet a dolog nyitja :thumbup:
Sőt, ha jól értelmeztem, Jani71 is hasonlókat tapasztalt anno, mint én. De ha olvassa ezt, biztos reagál rá.
 


  2016.04.03. 20:27  Hozzászólás  Válasz Vebber (3625) hsz.-re     Olvasás  
  •   3628   
Avatar

---
 
Köszi :) Régebben mintha olvastam volna a másik fórumon, hogy az Orangered nem igazán jól köt (aki írta akkoriban, valószínűleg kis fáról beszélt). Valakinek van esetleg ezirányú tapasztalata?
 


  2016.04.03. 13:05  Hozzászólás
  •   3627   


*
 
Még két halottnak látszó szemzésem megindult,így ha tényleges szemzésmennyiségben nem is ,fajtamennyiségben elégedett vagyok az eredési aránnyal...köszönöm mindenkinek aki hozzájárult :thumbup:
 


  2016.04.03. 13:02  Hozzászólás  Válasz Vebber (3624) hsz.-re     Olvasás  
  •   3626   


*
 
Nálam van tafrina is,monilia is...de ezt már megszoktam,ami nincs az IDŐ...nálam azért nem lesz sose normális gyümölcsös,mert nincs elég időm rá...
 


  2016.04.03. 09:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (3603) hsz.-re     Olvasás  
  •   3625   
Avatar

---
 
A fagyás a virágokon ahogy kiolvadnak azonnal látszani szokott.
Fotó nélkül nehéz mit mondani, de szerintem a lehulló virágok terméketlenek voltak. Olyanok amikben csak porzó van, termő nincs.
 


  2016.04.02. 22:18  Hozzászólás
  •   3624   
Avatar

---
 
Most különösen öröm a kertbe menni. Fantasztikus illat kavalkád, színpompás virágzó barack fákkal. Néhánynak kifejezetten szép, illatos a virága.
A hófehértől, a halvány rózsaszínen át, a rózsaszínig pompáznak a kajszik. De nagyon szépek a őszik is.
Méhecskék a napsütésben pedig zsonglyák a fákat.

A kis kajszi virágok egy részében már ott kandikálnak a barackok. Szépen gömbölyödnek a virágok. :dejo: :super:

Ilyenkor nem nagyon fog a tenni való, de azért addig eljutottam, hogy monília ellen megejtettem a második permetezést 8 nap után. Topas-t kaptak. Ősziken tafrina nincs, ezért a Topas, és csak a kajsziknak. Tafrina ellen az sem kizárt, hogy idén, egy permetezéssel a vegetációban, letudtam.

Mióta megtapasztaltam március közepén a -15 fokot, 30 cm hóval, azóta a korai metszésről leszoktam, így majd ezután látok neki. Ezért olyan bozontos a 4. képen az Andosa, ami idén rengeteg virágot hozott.


kép_virágzás1.jpg
------------------------
Megtekintve 10969 alkalommal.

kép_virágzás2.jpg
------------------------
Megtekintve 10969 alkalommal.




kép_virágzás3.jpg
------------------------
Megtekintve 10969 alkalommal.

kép_virágzás4.jpg
------------------------
Megtekintve 10969 alkalommal.




Azért az utolsónak virágzó kajszit is szeretjük, erre már lehet mondani, hogy későn virágzik, kell még neki néhány nap (és ha nem lenne jövő héten 25 fok, akkor még egy hét is), de ínséges tavaszokon ez nagyon jól jön.

kép_virágzás5.jpg
------------------------
Megtekintve 10969 alkalommal.




Ez pedig csak az érdekes virágzása miatt. Sárgahúsú, augusztusi érési, dajcs beszerzés. Kései virágzása miatt vettem elsősorban. Szép kis korona vesszői vannak, és hoztak néhány virágot.
A virágai még szinte zártak, de reggelre a termő már jócskán kibújt belőle ( a porzók hegye is kint van).

kép_virágzás6.jpg
------------------------
Megtekintve 10969 alkalommal.

 






  2016.04.01. 18:47  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (3613) hsz.-re     Olvasás  
  •   3621   
Avatar

terra alapító
 
Bizony az, a kép nem igazán adja vissza, de kb 4 m körül jár. Nem is tudom mikori ültetés. Talán 3-4 éves.
 




  2016.04.01. 14:51  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3618) hsz.-re     Olvasás  
  •   3619   


---
 
Nálam együttvirágoztak, és említettem neked a fagyérzékenységet.
 


  2016.04.01. 12:58  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (3440) hsz.-re     Olvasás  
  •   3618   


---
 
Nagyjából max. 20 %-os az együtt virágzás (vagy annyi sem...). A Magyar kajszi most van teljes virágzásban, a Roxana pedig gyakorlatilag a végét járja. Termésmennyiséget még nem tudok, ezt a fajtát eléggé megviselte a fagy. :(
 


  2016.04.01. 11:58  Hozzászólás
  •   3617   


---
 
Tavaly július vége felé Vebber és Imre a Caldesi 2000 nektarinról beszélgetett, mint nagyon finom fajtáról (2485 környékén).
Érdeklődöm, hogy tudnátok-e mondani még egyéb ilyen kifejezetten finom nektarint, ill. hogy valamelyikőtöktől kaphatnék-e oltóágat
a következő télen akár ebből, akár egyéb, arra érdemes fajtából (hűtőzni szeretném oltáshoz, az alvószemzés nem vált be
- meg aztán idősebb, nagy magonc mandulába menne, azt szeretném átoltogatni).
 




  2016.03.31. 21:31  Hozzászólás
  •   3615   
Avatar

---
 
Nem tudom, hogy vagytok vele, de van egy két fám, amit imádok nézegetni... többek között ezt a Tsunamit (már egyszer feltettem, úgy két hete):

Kép
 








  2016.03.31. 20:12  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (3607) hsz.-re     Olvasás  
  •   3611   


*
 
Az első virágzási turnus nálam is elvirágzott...
 


  2016.03.31. 20:07  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (3607) hsz.-re     Olvasás  
  •   3609   
Avatar

---
 
WP_20160329_016.jpg
Viorika - a kép csal, nincs rajta egy virág sem elindulva
Megtekintve 10676 alkalommal.

Ha különbséget akarsz látni, ezt nézd meg (hétfői állás):


WP_20160329_010.jpg
Frisson
Megtekintve 10673 alkalommal.

WP_20160329_006.jpg
MK
Megtekintve 10676 alkalommal.

WP_20160329_008.jpg
Farclo
Megtekintve 10676 alkalommal.

WP_20160329_004.jpg
Orangered
Megtekintve 10676 alkalommal.

WP_20160329_003.jpg
Hargrand
Megtekintve 10676 alkalommal.

WP_20160329_002.jpg
Kardinális (őszi)
Megtekintve 10676 alkalommal.

 


  2016.03.31. 20:02  Hozzászólás  Válasz gergerg (3605) hsz.-re     Olvasás  
  •   3608   


*
 
Ajvé...remélem pár év múlva az enyém is ilyen lesz.../az egy szem sikeresnek tűnő szemzésemből...khm/
 


  2016.03.31. 19:36  Hozzászólás  Válasz gergerg (3605) hsz.-re     Olvasás  
  •   3607   


---
 
Ez ám a különbség. Nálam már rég elvirágzott, tolják lefelé a csészét.
 


  2016.03.31. 19:35  Hozzászólás  Válasz délkelet (3603) hsz.-re     Olvasás  
  •   3606   


---
 
Ühüm, már ki is lógott a lóláb.
Ha tennél fel képeket a fákról, biztosabbat lehetne mondani, de valószínű hogy nem a fagy miatt történt. Fiatal korban, (főleg, ha sokat nőtt előző évben) előfordul hogy rengeteg virágot hoz a fa, de terméketlent. Ennek a tápanyagkonkurencia az oka. Amikor a rügydifferencilás volt soron a fánál, nem volt elegendő tápanyag, mivel gyenge a fa, ezért vesszőkbe nyomta. Valószínűleg ezt szórta el a fád. Első évben, a Kuressel ugyanígy jártam,akkor szentül meg voltam győződve róla, hogy átvertek a fajtával...most meg... :) :D
Virágzáskor meg kellett volna nézni. Ha nincs bibe, vagy fekete, akkor fagyás. Ha kicsi a bibe, csökött, csavarodott, esetleg csak bibekezdemény van, akkor az előző feltevés a helyes.
Ha fagyás volt, akkor esetleg a hosszú vesszőkön lehet néhány szemed. Ha fordítva történt, akkor a nyársakon kellene lennie, néhány szem kóstolónak, az idei évben(ennek oka, a nyársak alapján lévő tápanyagfeldúsulásnak, a diff. kezdetén).
Idén így jártam a médiával, de mindegy, amúgy is visszavágom, hadd szaladjon meg.
 


  2016.03.31. 19:29  Hozzászólás  Válasz gergerg (3604) hsz.-re     Olvasás  
  •   3605   
Avatar

terra alapító
 
WP_20160331_004.jpg
------------------------
Megtekintve 10588 alkalommal.

WP_20160331_003.jpg
------------------------
Megtekintve 10588 alkalommal.

 


  2016.03.31. 19:26  Hozzászólás  Válasz délkelet (3603) hsz.-re     Olvasás  
  •   3604   
Avatar

terra alapító
 
Nekem is szépen virágzik a Tsunami, le is fényképeztem délután csak vártam a megfelelő alkalmat hogy betegyem. :)
Mindjárt, csak a telefonon van.
 


  2016.03.31. 19:17  Hozzászólás
  •   3603   
Avatar

---
 
Először is köszönöm mindenki válaszát :) Megpróbálom összefoglalni az általam elmondottakat:
Aznap délelőtt, amikor max -4C° volt a hőmérséklet, kimentem megnézni a kis fáimat. Most inkább két fajtáról beszélek inkább: az Orangeredről és az Ananászkajsziról. Az O.r. teljes virágzásban volt, az A.k. kinyílás előtt. Kíváncsiságból leheletfinoman végighúztam a kezem az O.r. virágain és mint a tollpihe hulltak le, majd mind.Ugyanezt megtettem az A.k-nál, egyetlen bimbó sem esett le belőle. Kicsit bátrabban, erősebben próbálkoztam és akkor sem. Viszont pár nappal később (talán 3-4 nappal) - az első napon, amikor kinyíltak - ismét megtettem az előbb leírtakat. Akkor viszont már legalább a fele lehullott a kinyílt virágoknak. Ami gondolkodóba ejtett: ha megfagytak az A.k. bimbói, miért nem hullottak le már az első napon, mint az O.r. virágai? Mivel a virághullás a kinyílás napján történt, biztos nem amiatt volt, mert nem termékenyült meg. Egyébként kis fák, mindkettőn pár virág volt tavaly.
Viszont nem olyan fontos, hogy fáradozzatok további válaszokkal. Elkönyvelem, hogy minden bizonnyal a fagy volt a ludas.
Sokkal fontosabb, hogy hasonló korú, de jóval fejlettebb fáim (Lady cot, Farclo) bőségesen kötöttek, csak győzzem ritkítani (azért elkiabálni nem akarom) :) . A kicsivel idősebb Tsunamin pedig olyan mennyiségű virág volt, hogy alig fértek el a fán, a méhek nem is fértek hozzájuk rendesen :)
 


  2016.03.31. 09:03  Hozzászólás  Válasz Jana11 (3601) hsz.-re     Olvasás  
  •   3602   
Avatar

terra alapító
 
Én is így értettem, ahogy Jana írja, tehát megfagyott, és a szeles idő lesodorta.
 


  2016.03.31. 08:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (3598) hsz.-re     Olvasás  
  •   3601   


---
 
Az Indexes kajszi fórumban is leírtam, hogy a fagy idén vitte a bimbóban lévő Ceglédi Arany kajszifajtám jó részét.Pedig késői meg ellenálló meg minden. Síkvidék, de azért marad rajta valamennyi. Szóval a könnyed leválás egy kis szélben is a bibe elfagyása vagy hiánya. Lesznek még a kajsziban másoknak és máshol is meglepetések, aki fagyvédett helyen termel annak kevésbé. Tudom ez nem vigasztal, de ha nagyobb termőfa, marad rajta annyi, ami éppen
szükséges.
 






  2016.03.30. 21:10  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3596) hsz.-re     Olvasás  
  •   3598   
Avatar

---
 
Nem a széltől, baby-lon. A frissen kinyílt virágnak - úgy gondolom - illene pár napig a fán maradni, akár megtermékenyült, akár nem. Viszont még egyszer: könnyed érintésre lepattan, tehát valószínűleg előbb-utóbb a közreműködésem nélkül is lehullana.
 






  2016.03.30. 21:02  Hozzászólás  Válasz Lactarius (3594) hsz.-re     Olvasás  
  •   3595   
Avatar

---
 
Elhiszem, csak azt nem értem, hogy a fagy után 2-3 napig miért voltak stabilan a fákon a bimbók. Most pedig, hogy éppen kinyíltak, már potyognak is le... (kb. a virágok fele)
 


  2016.03.30. 20:58  Hozzászólás  Válasz délkelet (3593) hsz.-re     Olvasás  
  •   3594   


---
 
Fagyás. Nálam csak az hullik, ami már elvirágzott...ill. ma kaptak monília ellen Chorust.
 


  2016.03.30. 20:53  Hozzászólás
  •   3593   
Avatar

---
 
Nem tudom értelmezni a következőt: pár nappal ezelőtt (a fagy után) az ananászkajszim virágai még csak kinyílóféle állapotban voltak, de stabilan rögzültek a vesszőkhöz. A virágok többsége tegnap ill. ma nyílt ki, viszont egy csomó közülük ma már egy leheletnyi érintésre lehullott. Mi lehet az oka? Az elmúlt napok pár fokos fagya?
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég

cron