Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.12.01. 19:57  Hozzászólás  Válasz Ziza (998) hsz.-re     Olvasás  
  •   1000   


---
 
Ültetni azért fogok MÁST, mert a Shalakh (=ananász örményül) avagy jereváni avagy nálunk "ananász" kajszi érzékeny a moníliára, a gyümölcsrepedésre és a sharkára is.

(javítás gergerg kérésére :D)
 


  2014.12.01. 19:52  Hozzászólás
  •   999   


---
 
Milyen az élet?
Ma találkoztam élőben két általam nagyra becsült fórum társsal.
:-)
 


  2014.12.01. 19:24  Hozzászólás
  •   998   


---
 
Lentebb írtam a Csillaghegyi faiskoa újdonságairól. Ananász kajszijuk is van.
 


  2014.12.01. 10:04  Hozzászólás  Válasz gergerg (992) hsz.-re     Olvasás  
  •   997   


---
 
Egyszer már megkóstolnám ezt az ananász kajszit. Úgy látom, kitört a nosztalgia az irányába :)
 


  2014.12.01. 09:16  Hozzászólás  Válasz gergerg (989) hsz.-re     Olvasás  
  •   996   
Avatar

terra alapító
 
Én szívesen átadom a lehetőséget, mert nekem csak ismerős tudná elhozni, ha nem lett volna más jelentkező, akkor örömmel elfogadtam volna. Megjegyzem nekem van őbarack fám GF677 alanyon, és kezdetben lassabban fejlődik a többinél azonos körülmények között nálam.
 




  2014.11.30. 21:04  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (993) hsz.-re     Olvasás  
  •   994   
Avatar

terra alapító
 
A miénket kóstoltam gyerekkoromban. Már nem tudom elmondani milyen íze volt, de ahogy a fa koronájáról bevillantak az emlékek, biztos hogy a termésről is rögtön megfogom tudni mondani, hogy az-e. Arra emlékszem hogy nagyon sajátos zamata volt.
 


  2014.11.30. 20:52  Hozzászólás  Válasz gergerg (992) hsz.-re     Olvasás  
  •   993   


---
 
legalább kóstoltad előtte?
Sztori2: Volt a határunkban(van még) egy régi vegyes gyümölcsös(kb 100 hektár), melynek az egyik elhagyatott részén éldegélt egy magányos kajszifa. 2012-ben figyeltem fel rá először, abban az évben ezen maradt pár szem mutatóban. Hozzáteszem, ebben a fa mérete is segítette, az első ágat nem értem el, a fejem fölé emelt kezemmel. Következő évben a márciusi nagy fagyban spontán termése volt, Magyar Kajszi után érett kb 1 héttel, annál valamivel kisebb, feltűnő bíboros, lilás fedőszínnel, nagyon finom fűszeres ízzel. Rakovszky kajszira tippeltem, el is küldtem a Ceglédi kutatóba vizsgálatra, ahol megállapították, hogy biztosan nem az, valamilyen régi fajta, nem tudták megmondani mi az. Mondanom sem kell, hogy mindennemű vegyszeres védelem nélkül termett.
Mire rászántam magam, hogy tovább oltom, addig az előző télen kivágták a fát, és betüzelték...:(
 


  2014.11.30. 20:31  Hozzászólás
  •   992   
Avatar

terra alapító
 
Story.

Évek óta keresgélem az Ananász kajszit nosztalgiából. Múlt héten szól a szomszéd, hogy amiket tavasszal oltottam neki fákat, át akarja ültetni, mindenképp metszem már meg neki. Át is mentem hozzá. Nézegettem, nem kellett azokról semmit sem levágni. Ahogy sétálgattunk a kertben, egyszer csak meglátok egy öreg kajszifát. Olyan ismerősnek tűnt a fa. Mondom neki:
-Te szomszéd! Ez meg milyen fajta?
-Ananász


Jellemző a mai emberi kapcsolatokra. Az ország másik végéről is kaptam már vesszőt, ez meg itt lapított végig a szomszéd kertjében. Nem kiabált hogy itt vagyok, nem nyújtott át egy ágacskát, nem gurított át egy szem barackot, csak éldegélt a kertemtől 3 méterre, egy fal másik oldalán.
 






  2014.11.30. 20:19  Hozzászólás  Válasz Levikes (988) hsz.-re     Olvasás  
  •   989   
Avatar

terra alapító
 
Van még egy ötletem. Olyannak add csak, aki el is megy érte. (de előtte 2 db-ot vigyél be a lakásba) Kinek kellene ez az alany? Hát olyannak aki tud szemezni. Amikor elmegy értük, beszemezi neked azt a kettőt cserébe. :-)
 


  2014.11.30. 20:14  Hozzászólás  Válasz gergerg (987) hsz.-re     Olvasás  
  •   988   


*
 
Szívesen meghallgatok mindent, természetesen térítés mentesen adok mindent, max. tudás az amit kérek cserébe....
De kia az aki el is tud jönni érte, mert elvinni idő hiányában nem tudom, max. a környéken.
 


  2014.11.30. 20:09  Hozzászólás  Válasz Levikes (982) hsz.-re     Olvasás  
  •   987   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem meg adj 3-at Baby-lon-nak, 3-at Sándor Tiszteletesnek, kettőt meg holnap ültess át cserépbe, vidd be a lakásba. 3 hét múlva szemezheted. Ha nem sikerül, január végén megint, ha akkor sem februárban megint, ha akkor sem, akkor márciusban még mindig odaadhatod valakinek. :-)

De ha jön még jelentkező, árverést is rendezhetünk, de akkor 30% az enyém. ;)
 








  2014.11.30. 18:47  Hozzászólás
  •   982   


*
 
Sziasztok, akit érdekel Miskolc környékén Gf 677 alany 8 db van amire nincs szükségem.
Illetve szükségem lenne, de nem tudok mit kezdeni vele, nem tudom beoltani/szemezni. Egy évig neveltem őket, bár sokat nem nőttek, most kb. 50-60 cm magasak, valszeg nem érezték jól magukat a helyükön.
Esetleg ha forumtárs a környéken osztozok vele szívesen.
 






  2014.11.29. 21:48  Hozzászólás
  •   979   


---
 
Bordány és Dorozsma között van egy szép ház és mellette egy gyönyörű kajszis, nincs itt véletlenül a gazdája?
 




  2014.11.29. 21:39  Hozzászólás  Válasz CAMROM (975) hsz.-re     Olvasás  
  •   977   
Avatar

---
 
Hogy csinálod, hogy termés nincs?
Fiatalok még, vagy elfagyott, vagy mi?

Megkeresem (holt szezonra tartogattam, hogy mindig érdemes legyen benézni :ugeek: )
 


  2014.11.29. 21:36  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (973) hsz.-re     Olvasás  
  •   976   
Avatar

terra alapító
 
Megértelek. A munkahelytől sokminden függ. Nekem nagyon jó volt annak idején a helyzetem. (Most se rossz) ;)
 






  2014.11.29. 20:59  Hozzászólás  Válasz Alibá (967) hsz.-re     Olvasás  
  •   973   


*
 
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ....

Hogy is kezdjem...mindig is hangsúlyoztam,hogy hobbykertész vagyok ,az is maradok.Se pénzem,se időm,se lehetőségem...és igazából se tudásom .A jelenlegi famennyiséggel sem bírok munka mellett.Befektetni földbe...a feleségem kinyírna,már az ötlet miatt is,de nem is akarok.Nem akarnék előröl kezdeni mindent,örülök,hogy végre megtellenek az üres ültetőgödrök,eszem ágában sincs még egyszer ennyit kiásni.../még ásatni se /.
Normális gazdálkodással elvagyunk...egyenlőre,de nőnek a gyerekek,mind többe kerülnek,a mi lehetőségeink hogy is mondjam nem teljesen ideálisak.A hobbynak minden esetre nem kedvez.Sokkal többet nem fordíthatok rá,mint amit ki is termel...
Időm sincs rá elég és úgy tűnik nem is lesz /egyre őrültebbek a munkakörülmények.../
A tudás: ezt kissé túlbecsülöd,sok minden van amit még mindig nem tanultam meg,vagy nehezen megy...ráadásul én magam is örökké változtatok az elképzeléseimen.Én elsősorban gyűjtő vagyok /voltam/,másodsorban különféle módszerek kipróbálója...így nem is lehetne komolyan termelni...viszont így megmarad a " költői szabadság".
Fiatalság : múlandó...ráadásul mindig összeszedek vmi nyűgöt és ez egyre jobban zavar.
Nem panaszképp...csak válaszoltam a felvetésedre...szóval van ami van és csinálom,ahogy eddig...csak úgy...hobbyból.
 


  2014.11.29. 17:33  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (971) hsz.-re     Olvasás  
  •   972   
Avatar

terra alapító
 
Hetente kétszer vittem a 11-es árudába (nagy élelmiszer bolt volt) Debrecenbe, míg tartott belőle. /Reggel 6-kor nyitott a bolt, előtte adtam le, a 7 órás busszal jöttem vissza Derecskére és 8-kor üdén, frissen és vidáman (!) kezdtem a munkát. Ment is, mert a pénz a zsebemben biztatott. Egy leadás a fizetésem negyedét jelentette!!/
 






  2014.11.29. 14:13  Hozzászólás
  •   969   


---
 
A Csillaghegyi faiskolában sok új fajta őszibarack, nektarin kapható.
Royal sorozat tagjai (Majestic, Jym, Glory, stb.), Silver Giant, stb.
Vannak újdonságok kajsziból is, pl. Sprig Blush, vagy a sokak által emlegetett Ananász kajszi, stb.
Szilvából is van kínálat pl. a Top fajtákból.

[url]http://www.disznovenykerteszet.hu[/url]
 




  2014.11.24. 22:17  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (966) hsz.-re     Olvasás  
  •   967   
Avatar

terra alapító
 
Hát nem könnyű a helyzeted. Viszont van egy nagy előnyöd, még fiatal vagy.
Nincs ott a környéken, esetleg néhány km-el arrébb a köves út mellett egy elhagyatott eladó telek? 5 év alatt termőre fordítanád. Meg van a szakértelmed, tapasztalatod, tudod már, hogy mit lenne érdemes termelni, amivel a legkevesebb a baj és legtöbb a haszon.

/Mikor az első kertemet csináltam 3 000 Ft személyi hitelt vettem fel, két családbeli kezessel, hogy meg tudjam venni a földet és a csemetéket. (Egy négyszögöl 10 Ft, egy csemete 13 Ft volt.) Aztán az első évben hónapos retket ültettem, mikor kijött csirás krumplit újkrumplinak, azután meg a megnevelt karfiolpalántákat ahogy a krumpli kijött.(Valamikor olvastam, hogy az egyiptomiak háromszor arattak egy évben.) Egy év alatt visszafizettem az adósságot. Következő évben a krumplit kihagytam. A harmadik évben jégesőm volt, a kisfák megszenvedték :-( , de a retek jó volt. A negyediktől kezdve termett az alma. :-)) Azóta csak fial a kert és fizikailag karbantart!/
 


  2014.11.24. 21:42  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (965) hsz.-re     Olvasás  
  •   966   


*
 
Csak neked van mivel kiszállítani a vizet,szerszámokat stb,stb...én viszont csak akkor tudok autóval kimenni,ha száraz idő van hosszabb ideig és a traktorral közlekedők nem teszik tönkre teljesen az utat...Egyéb esetben kb 3-400 mterre tudok leparkolni,onnan kellene cipelnem kézben a vizet,vegyszert,szerzámokat,műtrágyát,fűnyírót,kapálógépet stb,stb...nekem nincs traktorom /és segítségem se.../...ja és a szabadidőm is meglehetősen szűkre szabott.
 


  2014.11.24. 13:01  Hozzászólás  Válasz Alibá (963) hsz.-re     Olvasás  
  •   964   
Avatar

---
 
Jól esett, hogy ránk gondoltál. :wave:
Sajnos nekem már nincs helyem, anyósom kereste régebben, neki jól jönne, de nem akarom Camrom-t terhelni.
Ha mégis arra menne (hogy lássa a szép kertedet), akkor elfogadom :)
 




  2014.11.23. 20:29  Hozzászólás  Válasz CAMROM (954) hsz.-re     Olvasás  
  •   962   
Avatar

---
 
CAMROM írta:Helló András,

Ha minden igaz, 12.01-én megyek ki, ha kell valami innen csak szólj.


Köszi, gondolkozom. Holnap írok egy mailt.
 


  2014.11.23. 19:54  Hozzászólás  Válasz Ziza (957) hsz.-re     Olvasás  
  •   961   


*
 
Én tegnap megnéztem ,nem túl színes barackjaik voltak...
 


  2014.11.23. 19:54  Hozzászólás  Válasz Vebber (956) hsz.-re     Olvasás  
  •   960   


*
 
Végül oltott mész helyett mészhidrátot kevertem a rézzel...remélem az is jó lesz /az volt otthon/,de szépen befedte a fákat.
 


  2014.11.23. 19:52  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (955) hsz.-re     Olvasás  
  •   959   


*
 
Hát ma a kertet én is megcsináltam...apró szépséghiba,hogy a fáim java a hegyen van, ott viszont logisztikai problémák miatt nem tudom megcsinálni... :-(
 


  2014.11.23. 16:22  Hozzászólás  Válasz Ziza (957) hsz.-re     Olvasás  
  •   958   
Avatar

terra alapító
 
Én is épp elcsíptem, de azt a részt nem láttam. Kb onnantól láttam amikor valami barackos tortafélét csináltak valami kemencébe.
 


  2014.11.23. 12:41  Hozzászólás
  •   957   


---
 
Tegnapi Gasztroanygyal részben (ma ismétlik) Szatymaz és az őszibarack volt a téma. Mindennel foglalkoztak valamennyit.
 


  2014.11.23. 10:46  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (955) hsz.-re     Olvasás  
  •   956   
Avatar

---
 
Magatok kevertétek a bordóit, vagy késu permetszert vettél, amit vízzel hígítotatok?
A kajszikat is csak lenyomtátok, meglásd meghálálják.

GF 677 alanyú fás kérdésedre, van egy nagyobbacska. Ami egyértelmű, hogy nagyon erőteljesen nő, virágrügy átlagos, van elég mindegyiken, más alanyúak sincsenek hátrányban.

Tegnap csinálni akartam néhány képet, milyen lett a lemosózás az aznapi ködszitálás, majd esők után. A gépben lemerültek az aksik, amire egyébként készültem, és vittem tartalékot. Ám mikor beraktam őket derült ki, hogy a tartalékok is lemerültek.
 


  2014.11.21. 20:06  Hozzászólás
  •   954   


---
 
Helló András,

Ha minden igaz, 12.01-én megyek ki, ha kell valami innen csak szólj.
 


  2014.11.21. 19:56  Hozzászólás  Válasz szerzolaszlo (952) hsz.-re     Olvasás  
  •   953   


---
 
Biztos tudnak róla, mert amikor 1870 körül bevezették Erdély Magyarország része volt, igaz ma is az, csak a bocskorosok ideglenesen használják.
 


  2014.11.21. 11:53  Hozzászólás  Válasz baby-lon (947) hsz.-re     Olvasás  
  •   951   


---
 
"de a kertség amiben van, az több száz HA, és az egész 2 AK" valamit nagyon elnéztél.
 








  2014.11.21. 08:57  Hozzászólás  Válasz csarli1 (946) hsz.-re     Olvasás  
  •   947   
Avatar

terra alapító
 
Az én kertem nem mérhető hektárban, de a kertség amiben van, az több száz HA, és az egész 2 AK. Csak azt akartam érzékeltetni, hogy nem lehet tájegységekben gondolkozni teljesen...
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég