Olvasatlan
      Terra-kert Fórum

Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1510 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.06.12. 19:37  Hozzászólás
  •   0   

---

Egy kis segítség a jövőbeli felhasználóknak!
Írjuk össze, hogy milyen élő, valós barackfa van a kertünkben!
Előtte klikkelj az Olvasás gombra, és olvasd el a használatát! :super:

Barackfáink
Nem az a lényeg, hogy személy szerint kinek milyen fajta barackfája van.
Egyrészt csak érdekesség képen, a lényege az, hogy összeírjuk, hogy az aktív felhasználóinknál milyen fajta barackfák vannak.
Másrészt, ha jön egy új felhasználó, megnézheti a listát, és ha megtalálja a keresett fajtát, kérdezhet nyugodtan, mert valakinek van ilyen fajta fája otthon, így tud érdemben válaszolni.

A beírás névtelen, de mindenki tudja a saját beírását szerkeszteni, vagy törölni!

A lista használata
  1. Legelőször nézzed meg a listát, hogy az általad beírni szándékozott fajta szerepel-e már a listában!
      Ha igen!, akkor ne írd be még egyszer, felesleges, hogy ugyanaz a fajta több alkalommal megjelenjen!
  2. Ha a fajtát még nem találod meg, a lista alatti mezőbe írd be a nevét (lehetőleg pontosan!).
      Csak a fa fajtájának a nevét add meg!
      Semmi "őszibarack", meg "piros, kék, édes, sós, stb, stb," és egyéb megjegyzés, csak a neve!
  3. Ezután, a mező után válasszad ki a lehetőségek közül a megfelelő fajtát. Őszi - Nektarin - Kajszi - Sárga
  4. Ha megvan, csak klikkelj az alatta lévő Elküld gombra, és a bejegyzésed megjelenik a listában.
      Fontos!, hogy ha a Növény neve mezőbe nem írsz semmit és/vagy elfelejted kijelölni a fajtát, az általad beírtak nem kerülnek mentésre, nem jelenik meg a listában!
  5. Mivel sok helyen vita téma, hogy kajszi vagy sárga az a barack, ezért mindkét lehetőséget nyitva hagytam.
    Az adott fajtánál ebben az esetben itt Te azt jelölöd be, amelyik szerinted a helyes, ezen nem fogunk vitatkozni.
  6. A lista a fa fajtájának beírt neve szerint ABC sorrendben jelenik meg
  • Csak azt a fajtát írd be, amelyik tényleg van a kertedbe, és azt NE írd be, amelyiket "majd szeretnél beszerezni"!
  • A többi felhasználó nem láthatja, ki mit írt be!
  • Mindenki bár mikor szerkesztheti, és/vagy törölheti az általa beírt fajtát a sor végén megjelenő ikonok segítségével.
Szerkesztés vagy törlés esetén fontos tudni!
  • Szerkesztésnél
    • Klikkelsz a "zöld" fogaskerék ikonra
    • Ekkor alul a beviteli mezőnél megjelenik a kiválasztott fajta neve.
    • A beírt nevet módosíthatod, ha szükséges
    • A fajtát újra meg kell adni, akkor is, ha az ugyanaz maradt!
      Ne felejtsed el, mert különben nem fog változni semmi!
    • Ha minden megvan, csak klikkelj az Elküld gombra, és a változások megjelennek.
  • Törlés esetén
    • Ha klikkelsz a Törlés ikonra, megjelenik egy biztonsági ablak, ahol a törlést meg kell erősíteni.
      • Ha véletlen klikkeltél rá, akkor válasszad a Mégsem gombot, és vissza kerülsz a listába törlés nélkül.
      • Ha ki szeretnéd törölni az adott beírást, akkor erősítsed meg a törlési szándékot!
        Az adott beírás törlésre kerül, és vissza kerülsz a listába.

Ebben a témában a hozzászólások fejlécében az első (új) ikonnal érheted el a listát - Kép
Ha esetleg lesz rá igény, ilyen listát létre hozhatunk a többi gyümölcsfánál is! :)
(Ragadozo)

Kép.jpg

Cseréljünk eszmét eme nemes növényekről is.

2014.07.15. 20:20  Hozzászólás
  •   155   

terra alapító

Hát...majd éréskor kiderül.Lehet,hogy küldtem,de akkor nem a Silverrel együtt...hanem máskor.Nem igazán tartom nyilván kinek mit küldtem /a kapottakat tudom :) /
....egyébként nem kori...talán Chilében az,de itt nem,még ezután érik...bár idén talán semmi nincs a fámon :(

2014.07.15. 20:18  Hozzászólás
  •   154   

terra alapító

Abban az évben sztem neked nem küldtem...nincs nyoma.

Átoltás felejtős,a vírusosokat alapból inkább kivágom,de mindegyiknek megvan a baja...egyszerűen vannak jobbak...és meg is van az ültetési anyag,szóval fűrész.

Őszbarack törzsű kajszim 2 van...sztem nem nagyon fogja vissza a nemest...bár ez fajta függő.A Big Red nő mint a rakéta,de ez jobban is indult.A Bergeval egy évet sumákolt,csak idén mozdult meg....és sztem nem csak a nemestől függ,gondolom az is számít minek a magonca volt...na azt meg nem tudom,Tavalyik minden magoncra szemeztem, ami kikelt.Tavaly vetettem először csak gumibarack magot..és ha szükség lesz rá,akkor a jövőben is csak azt fogom alanyként használni.
Koronaforma:hát ahogy adja magát.Az új orsó sorokat leszámítva komolyabb koronaformákat eddig nem próbáltam ...talán ez is a baj,hogy eléggé szabadjára engedtem őket,most meg kiszaladtak a kezeim közül.Kiritkítva talán vmi vázaforma jönne ki belőlük...de tudod,hogy én csak a fajtagyűjtéshez értek...a profi termesztéshez nem...

2014.07.15. 19:13  Hozzászólás
  •   153   

---

Ha jól tévedek ez a weboldal ahol olvastad /Ha mást is érdekel/:
http://www.univiveros.cl/Sitio/?p=1391

2014.07.15. 19:07  Hozzászólás
  •   152   

---

Spanyolul nem nagyon (semennyire) kommunikálok, ráugrasztottam egy ismerőst. Azt mondta a lényeg:

Magique /Maillarmagie/:
Fehér húsú, korai, mérete, termelékenysége kiváló, piros fedőszínű.
Több mint 45 napig fán tartható (45 napig szedhető). /A zárójelben az van, több mint 45 nap/.

Ennek a 45 napnak ha a fele igaz csak, akkor is jó. Ati "aranyat" talált :)

2014.07.14. 22:46  Hozzászólás
  •   151   

terra alapító

Szinte 100% ! Különben miért írtam volna rá egy ilyen kacifántos nevet? No és honnan máshonnan kaphattam volna?

2014.07.14. 22:42  Hozzászólás
  •   150   

terra alapító

Ezt: Univiveros® pone a disposición de sus productores una serie de variedades de carozos sobresalientes, entre los que destaca el nectarín Maillarmagie cv (Magique®). De pulpa blanca, se destaca por ser temprano, de excelente calibre y productividad. Posee un 100% sobre color rojo, siendo de muy buen comer y poseer una larga vida post cosecha (más de 45 días).

A csuda ha jól fordíttatam le, akkor az ami a zárójelben van az utolsó mondat végén.

2014.07.14. 22:39  Hozzászólás
  •   149   

terra alapító

Jó poen! :-)

Valahogy így kell rákeresni: Magique /Maillarmagie/
"ez egy új ,francia fajta,idén termett először,mutatós,finom ,fehér húsú" (idézet Atifocitól)

2014.07.13. 21:21  Hozzászólás
  •   148   

terra alapító

Akkor majd legközelebb. 8-)

2014.07.13. 21:19  Hozzászólás
  •   147   

terra alapító

Legenda vagy sem, de nekem is működött már. Bár szerintem az egész csak arról szólt, hogy nehogy már nekem legyen igazam. :-)

2014.07.13. 21:18  Hozzászólás
  •   146   

terra alapító

Ezt sürgősen közöld a fákkal is - lehetőleg jó előre - hátha megemberelik magukat. (Több példát hallottam már ilyesmiről, bár lehet, hogy csak kertész legenda.)

2014.07.13. 21:17  Hozzászólás
  •   145   

---

Ezt már akkor észrevettem, mikor Ati azt írta, hogy az enyém lehet mégsem Big Top, hanem ez.
Én nyertem bi-bí :) :D

2014.07.13. 21:15  Hozzászólás
  •   144   

terra alapító

Én beírtam a gugliba hogy Magique nektarin. Az első találat egy igazi csoda! Próbáld ki!

2014.07.13. 21:10  Hozzászólás
  •   143   

---

Nekem mit írtál fel?
A kivágások helyett az átoltás ellenálló fajtákkal nem járható?

Őszibarackba koronamagasságba oltott kajszit, milyen koronára neveltél? Adj kérlek tanácsot.
Neked már vannak nagyobb ilyen alanyúak, mekkorára nőnek ezek? Jól gondolom, hogy nem lesznek óriások?

Képet tudom nehéz "kihúzni" belőled :) de egy kis szemléltetésért külön hálás lennék.

2014.07.13. 21:06  Hozzászólás
  •   142   

---

Milyen "csuda dolgokat" olvastál?

2014.07.13. 19:49  Hozzászólás
  •   141   

terra alapító

Drasztikus döntést hoztam: kivágok 4 nagyobb kajszifát.A vírus is játszik,de ez csak az egyik ok.A Ceglédi óriás pl rendszeresen keveset terem,nem éri meg 1-2 kilóért tartani.A Pannónia gyorsan lepuhul,nem az igazi,a Harmatot leveri a többi korai,nem túl értékes.A Ceglédi aranyból is kivágok 1-et /3 van/,alapból nem lenne rossz fajta,de rettentő moniliaérzékeny,reped...elég lesz kevesebb is.A már kész oltványaimmal pótolom,Kuresia-Bergeval-Sylvercot...és körte.
...de a kivágás más fajok tagjaira is vonatkozik,ha rosszul teljesít és macerás az átoltása.

2014.07.13. 19:44  Hozzászólás
  •   140   

terra alapító

Én is próbálkoztam egy sor palmettával...nem vált be,átalakítom orsóra...az a legszimpatikusabb.

2014.07.13. 19:42  Hozzászólás
  •   139   

terra alapító

Ali bá !
Biztos hogy az Magique ?
Találtam egy pár éves listát,amin rajta van kinek mit küldtem ,nálad a Magique nem szerepelt...a Silver Giant viszont igen./Mondjuk az is jó fajta,csak később érik,mint a Magique/

2014.07.13. 10:02  Hozzászólás
  •   138   

---

Kajszi korona bemutató, a telepítéstől, a termésig, Tsunami fajtával:
[url]http://www.yourepeat.com/watch/?v=keeliqZEi1o&feature=youtube_gdata[/url]

2014.07.13. 09:34  Hozzászólás
  •   137   

---

Továbbra is őszibarack koronaformák.
Olaszországi koronaformákról magyar nyelvű cikk:
[url]http://www.farmit.hu/sites/default/files/documents/agroforum/SzalayL_0.pdf[/url]

2014.07.12. 20:01  Hozzászólás
  •   136   

---

Szintén őszibarack koronaforma. Szeged térség őszibarack Y korona.

kép.jpg

kép2.jpg

2014.07.12. 15:18  Hozzászólás
  •   135   

---

Őszibarack koronaformák:
[url]http://www.itaspavoncelli.it/3_ITAS%20orizzontale/5_Progetti/Attivit%C3%A0%20extracurriculari%20e%20PON/Stage%20Salvi%202009/File%20Salvi/09%20Potatura%20frutteto.pdf[/url]

2014.07.09. 21:43  Hozzászólás
  •   134   

---

Term. max. elkeverhetted, fel sem merült az ellenkezője.
Tudod már rég szimpatizálok vele /bár még sose kóstoltam/, mára már gyártottam belőle még plusz négyet :)
Termést egyiken sem hagytam, így nem tudom másik fákon milyen pofájú lenne.

Meglátjuk ha érik, nem veszem le őket keményen. Ha tényleg nem az, még jó hogy akkor nem volt "100" fajtád (csak 99) :D, be tudjuk azonosítani.

Gergely jó, hogy felvetette. A fa a kert hátuljában van a legmelegebb, napsütötte részen, nincs mellette árnyékoló fa.

2014.07.09. 21:00  Hozzászólás
  •   133   

terra alapító

Melyik a barack? :lol:
Nem lehet hogy nála csak azért nem teli piros mert árnyékban van?

2014.07.09. 20:55  Hozzászólás
  •   132   

terra alapító

Talán mégis az ?....ha érik kiderül.Ha sárga húsú /lehet hogy/ az...ha fehér,akkor a másik kettőből vmelyik.

2014.07.09. 20:54  Hozzászólás
  •   131   

terra alapító

Big Top2.JPG
Big top.JPG

Na találtam képet,bár nem teljesen mérvadó...

2014.07.09. 20:49  Hozzászólás
  •   130   

terra alapító

Kép...nem tudom,nagyon sok képet csináltam az elmúlt 6-7 évben ,nem ígérem,hogy keresek.Az érésidőt nem tudom pontosan,nemigen szoktam nyilvántartani...de kb még 2 hét /min/.
Persze,hogy volt,hiszen egyszerre vettem őket /+ a Pinkcotot/.Ha mást küldtem ,bocs,nem volt szándékos...max pótolom idén....de a képen tuti nem Big Top van.Mondom nálam már most ,éretlenül teljesen piros fedőszínű,nyújtottabb alakú.

2014.07.09. 19:41  Hozzászólás
  •   129   

---

Előkotortam a könyvelést, 2011 augusztusba küldted.
A Magique, Silver Giant egyáltalán volt már akkor neked?

2014.07.09. 18:58  Hozzászólás
  •   128   

---

:? :? :o :(
Nem küldtél mást. Big Topként küldted. Ha emlékszel, nagyon meleg volt akkor az ősz, és egy kivétellel mind kihajtottak szeptemberben, majd mind el is fagyott. Ez az egy maradt. Alibától kaptam még akkor akkor Collins-t, meg a sajátjaimból szemezgettem. Nem írtam akkor fel, mondva úgyis tudni fogom. Aztán később az hittem esetleg elkevertem a Collinssal, de az szőrös, így kizárt.
A sajátjaim szintén kizárva, mert a Caldesi kivételével mind későbbi ehhez képest is, látszik is rajta, hogy eltér az enyémektől.

Tiedről nincs ilyenkori képed? Mikor kell neki érni?

2014.07.09. 18:31  Hozzászólás
  •   127   

terra alapító

...ja és a big Top nem ilyen gömbölyű...sztem ez más lesz.

2014.07.09. 18:29  Hozzászólás
  •   126   

terra alapító

Hát...nem küldtem véletlenül fehér húsú nektarint is anno ? Nekem gyanús,hogy ez vagy Magique vagy a Silver Giant. A Big Top sárga húsú,teljesen piros fedőszínű és sima felületű,nincs ez a hálózatos parásodás...még nem érik,nálam is betonkemény./A másik kettő még későbbi/

2014.07.09. 18:24  Hozzászólás
  •   125   

terra alapító

Mire szabadságra fogok tudni menni, akkorra megint vissza fog jönni ez a francos forróság..

2014.07.09. 18:22  Hozzászólás
  •   124   

terra alapító

2012 májusából és 2012 decemberéből vannak alanyaim. Az előbbiek már 2.5, utóbbiak 1.5 szezonosak.

Amiket eddig szemeztem idén azok mind a korábbiakból valók. De augusztusban fogok már a későbbiekből is szemezni.
Tulajdonképpen a régebbieket agyagos talajban neveltem, nagyon közel egymáshoz, a későbbieket homoktalajban, nagyobb távolságra egymástól.
A növekedési különbség eléggé látványosnak bizonyult. Mára az utóbbiak majdnem utolérték a korábbiakat, minimális a lemaradásuk.

2014.07.08. 22:49  Hozzászólás
  •   123   

---

Ati nézz már a képre, erősítsd meg.
A Big Top első termései, összesen 3db, 1 nem látszik /a harmadok repedt egy kicsit/. Úgy néz ki nem kevertem el.
Az biztos, hogy nem Collins.

Most beton kemények még, elkezdtek színeződni. Mikor kell neki érni?
kép Bigtop.jpg
Big Top

2014.07.08. 22:21  Hozzászólás
  •   122   

---

A januári weiwa alanyba szemeztél, vagy múlt évibe?

2014.07.08. 21:10  Hozzászólás
  •   121   

terra alapító

Én is vártam már, hogy ne legyen kánikula és tűző Nap. Ma végre lehült az idő és úgy néz ki egy hétig borongós, 30°C alatt lesz a hőmérséklet maximuma. Holnap csinálok néhány hajtó szemzést, ha hajlandó lesz kihajtani, ha nem akkor marad alvóra.

2014.07.08. 21:00  Hozzászólás
  •   120   

terra alapító

Augusztus lesz mire ezeknek utána nézek.

2014.07.08. 20:49  Hozzászólás
  •   119   

terra alapító

Ne bízz...meg jobb ha utólag magadat okolod,ha rosszat választottál :lol: :lol:
na szóval:Calred, Meystar,Early redhaven,Redhaven Bianca /na vmilyen Redhaven csak akad .../,Michelini,Padana,Suncrest,Cresthaven,Maria Bianca,Fayette,Spring Lady,Royal GEm,Royal Glory,Royal Summer,Royal Time,Royal Majestic,Vistarich ...egyenlőre.Amit nem ajánlanék,vagy nevenics,vagy nagyon kicsi azokat nem írtam.

Kopaszok: Independence,Big Top,Silver Giant, Magique,Venus,

Kb ezekből tudsz választani.

2014.07.08. 20:37  Hozzászólás
  •   118   

terra alapító

Pedig pont Redhaven kellett volna. :lol: Látod hogy nem akar nekem őszim lenni! Úgy őszintén, mekkora esélye volt hogy pont egy olyan fajtát mondok amilyen neked nincs? :lol:
Én is kopasz vagyok, szóval azzal is jóban lennék. Csak ne gumi legyen. De nem kell lista, megbízok benned. 3 fajta bőven elég nekem.

2014.07.08. 20:29  Hozzászólás
  •   117   

terra alapító

Na jó viszonyítási alapot adtál...Redhavenem az pont nincs..../volt 1-2 évig,de szokásom szerint elkötöttem a nyakát és későn vettem észre...azóta nem pótoltam,de idén megteszem.
Mellesleg majd írom a listát és válogathatsz.Kopaszt is írjak ?

2014.07.08. 12:37  Hozzászólás
  •   116   

terra alapító

A tavalyi évet is el teszetoszáskodtam hogy milyen fajta legyen, a végén nem lett semmilyen.

Jövő héttől kezdhetsz teszetoszáskodni, hogy tuti beleférj az időbe szeptemberig :)
2012-ben július 14-én csináltam kajszikat -pedig marha meleg is volt-, ma az egyik legszebb növényem...lenne, ha nem verte volna szét a jég. De így is elégedett vagyok vele. Jövőre már szerintem megmutatkozik.

Ja idén, másfél hete szombaton már szemeztem kajszit weiwa törzsébe. Nem volt mit tennem, ahol kóstoltam a barackot onnan csak akkor tudtam vesszőt csenni.

Három hete is próbáltam meghajtatni az orangeredet egy weiwában, vissza is metszettem rá két hétre, de nem hajlandó megindulni. Szerintem jövő márciusban összejön neki.

A szándékolt barack szemzéseket július közepe és augusztus közepe között fogom megcsinálni, amikor visszább hűl az idő.

2014.07.07. 22:58  Hozzászólás
  •   115   

---

Ez komoly???
Ne haragudj, de ez tényleg nagy szegénységi bizonyítvány :D :D :mrgreen:

Nem megy a szemzés, csinálj sokat, egyrészt bele lendülsz, másrészt a nagy számok törvénye alapján biztos csak sikerül néhány.

2014.07.07. 20:48  Hozzászólás
  •   114   

terra alapító

Ó, nem vagyok én olyan válogatós, 3 fajta elég, egy korai, egy kései, meg egy közötte. Legyen pirosas, csurgó levű. Olyan mint a Redhaven csak 3 érési időben. :-)

2014.07.07. 20:41  Hozzászólás
  •   113   

terra alapító

Nem bajlódás,kikapcsolódás...garancia meg amúgy sincs a sikerre.

na akkor majd rászánom magam és megírom a listát...és választhatsz :) :) :)

2014.07.07. 20:25  Hozzászólás
  •   112   

terra alapító

Na azt meg pláne nem akarom hogy annyit bajlódj vele hogy még szemezz is, akkor inkább a szemezőhajtás. De én választok! ;)

2014.07.07. 20:22  Hozzászólás
  •   111   

terra alapító

Akkor szemezzek neked ? ne légy már ilyen élhetetlen...van pár magoncom,saját részre meg már nemigen csinálok...augusztusig gondold meg.

2014.07.07. 19:46  Hozzászólás
  •   110   

terra alapító

No, most kimegyek, jön a vihar, szívok egy kis friss levegőt. Már esőszag van.

2014.07.07. 19:44  Hozzászólás
  •   109   

terra alapító

Szerintem ne bajlódj vele, valahogy nem megy nekem a szemezés. Bár tavaly sikerült 2 kajszit szemeznem.

2014.07.07. 19:39  Hozzászólás
  •   108   

terra alapító

Ne őríts meg...100 év fórumozás után csak ennyit tudtál összehozni :lol: szerencsétlen....augusztusban küldenék némi szemzővesszőt,ha hajlandó vagy magadon segíteni...

2014.07.07. 19:36  Hozzászólás
  •   107   

terra alapító

Nálam nem azért nem érik, hanem mert nincs. A tavalyi évet is el teszetoszáskodtam hogy milyen fajta legyen, a végén nem lett semmilyen. Még mindig az egyszem gumibarackal gazdálkodok, meg pár magoncal amiből a sövényt kezdtem, de azok sem lesznek jók semmire. Idén van rajtuk először termés.

2014.07.07. 19:20  Hozzászólás
  •   106   

terra alapító

...meg a néhány szem Early Redhaven is éreget...idén elég gyenge barack /is/ termés várható...max csak csipegetünk.

ElőzőKövetkező