Ki mit tervez a jövőre nézve ?........ Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2017.11.07. 07:34  Hozzászólás
  •   440   
Avatar

---
 
Én is pótoltam, pár helyet felszabadított a pocok, néhány fa pedig nem nőtt jól, úgyhogy helyettük ültettem 12 fát. Ezúttal hálóval tettem be őket, 33 cm mélységig védi a gyökérzetet. Remélem a pockok nem mennek mélyebbre. Tehettem volna aljat is mindegyiknek, de ekkora munkára nem vállalkoztam. Remélem nem bánom meg. Egyszer Ali-bá küldött egy cikket amiben azt állították, hogy 25cm-nél nem megy mélyebbre. Köszönöm Ali-bá.
 


  2017.11.06. 22:05  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (436) hsz.-re     Olvasás  
  •   439   


*
 
...és a pótlásokat is elkezdtem , egyenlőre csak 2 körte / vett Bosc / és 2 saját gyártású alma ültetésével ill. egy körte átültetésével.Ha lemegy a levél a kis barackokról , akkor azokat még idén jó lenne elültetni. Ez kb 12-14 kajszit és 4 őszibarackot jelent./ mind saját gyártmány/.
A legnagyobb fügebokromat is kivágattam , évek óta értelmetlen volt tartani , csak a bogarak ettek belőle / mi nem fértünk hozzá/.
 


  2017.10.24. 21:58  Hozzászólás  Válasz Alibá (437) hsz.-re     Olvasás  
  •   438   


*
 
Jó majd jelentkezz megfelelő időben. Listát küldök majd , amikről már tudok vágni.
 


  2017.10.24. 21:32  Hozzászólás
  •   437   
Avatar

terra alapító
 
A jövő évben indul agy kísérletem egy igen kis méretű almasövénnyel. :remulet:
Itt kezdődik : http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=145413458&t=9235952
Ati! Majd kérek oltóvesszőket hozzá, mert kombi-fákat tervezek. :nahat:
 


  2017.10.24. 19:22  Hozzászólás
  •   436   


*
 
Ma egyik kollégám rászabadította a Stihlt a birtokra....ment aminek mennie kellett....
 




  2017.10.15. 20:28  Hozzászólás  Válasz andras (433) hsz.-re     Olvasás  
  •   434   
Avatar

terra alapító
 
Ez a dróthálós megoldás lehet, hogy beválik! :dejo: (Mégiscsak okosabb kell legyen az ember, mint egy kártékony féreg!) :fejvaka:

Az almasor/helyé/t itt megnézheted: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=145424077&t=9235952 . ;) .
 


  2017.10.15. 19:35  Hozzászólás  Válasz Alibá (432) hsz.-re     Olvasás  
  •   433   
Avatar

---
 
Alibá írta:Mérgeztem, gázosítottam, stb. Jócskán utána néztem - kiderült, hogy a kósza pocok garázdálkodott és egyedül a 'pocos kutya' tudja kordában tartani.


Hát ez szomorú, mert nem lakunk otthon, így nem tudok kutyát tartani.
Ma tettem le újra mérget és fagyállóba áztatott gabonát, remélem hatni fog.
Ezután minden újan ültetett fát 35 cm mélyen körbekerítek 1,5x1,5cm szemes hálóval.


Sok sikert az új almasorhoz. Hova teszed?, el nem tudom elképzelni :)
 


  2017.10.12. 20:41  Hozzászólás  Válasz andras (431) hsz.-re     Olvasás  
  •   432   
Avatar

terra alapító
 
@ andras: Először 1970-ben rágta el az almásom néhány fájának gyökerét valami. Kb. 10 évente tért vissza, cseresznyét, meggyet, szilvát is rágott ki tavaszra, nemcsak almát. Még a tulipán hagymákat is megette, elhordta./Ez utóbbit abból következtettem, mert a szomszédom gyümölcsös kertjében hajtott ki a kerítésemtől több méterre a jeles tulipán fajtám./
Mérgeztem, gázosítottam, stb. Jócskán utána néztem - kiderült, hogy a kósza pocok garázdálkodott és egyedül a 'pocos kutya' tudja kordában tartani.

Jövőre új alma-sövényem lesz. Szuper keskeny és alacsony a terveim szerint. Már ásom s gödröket és megvannak a csemetéim is. Pillanatnyilag hatféle alma.
 


  2017.10.12. 20:07  Hozzászólás
  •   431   
Avatar

---
 
@Laca12: A statisztikák az ellenkezőjét mutatják. Akik nagy összeget nyertek 10-ből 9-nek nehezebb lett az élete, de volt durvább is.
Én azért azt kívánom, ha nyersz legyél az az egy akinek bejött a Dolce Vita. :thumbup:

@Baby-lon: Annyit dicsérted a Hanitát, muszáj ültessek egyet. :)

@Attila: Most is tele vagy tervekkel mint máskor. Örvendek, hogy nem adod fel. Várom a fejleményeket.

Most ősszel a pockok újra kirágtak 2 almát, többek közt a Julyredet is amit tőled oltottam. Valószínű tavaszig még lesz hiányom.
Egyelőre 11 helyem van. A Carmingok alanyai (C29) nyomtak pár sarjat, azokat beszemeztem. Dupláztam, tripláztam a Kuresiát, Farhialt, Orangeredet, Bergevalt, Brédát. Késöbb kiásóm őket, és ha van gyökerük, 2-3 ezekre az üres helyekre kerül.
Idén megérkezik a Sir Price almám, azt mondják finom, kipróbálom.
Teszek még egy Carpatin szilvát is, új és sikeres fajtának mondják.
Kipróbálom Pinkcot és az Amirál kajszit is.
Ültetnék még két fajta almát is, Gála és Pinova fajtakörre hajtanék, de ha van egy jobb ajánlatotok, szívesen meghallgatom.

Bővitettem az eprest, most már van 100 db Albion tövem (folyton termő) és 150 db Matis-om.
A málnáim szinte mind kimentek a szárazság miatt, pár tövet rendeltem. Nem nagyon szeretik nálam.

A kertet egyelőre nem művelem, az idén lucerna nőtt benne, hagynám jövőre is egy kicsit nitrogénezze fel a földet.
Nagyjából ennyi...
 






  2017.10.04. 19:12  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (426) hsz.-re     Olvasás  
  •   428   


*
 
Ma volt egy kis időm , neki is álltam a gyilkolásnak...a kimenő fák egy részét leágaztam , hogy Stihlel csak tőben kelljen nyiszálni , meg pár kisebb -de fölöslegesnek ítélt - fügebokrot is kivágtam.Most 1-2 évig kicsit szellős lesz a birtok , de ez van , vége az értelmetlen pátyolgatásnak.
 


  2017.10.03. 21:16  Hozzászólás
  •   427   


---
 
Én az idén őszre azt tervezem,hogy a tavaly sikeresen szemzett és oltott 12db. körtefámat elültetem.A barackokkal kapcsolatban,van 7 kajszi,és 8 őszi amit szintén ki szeretnék tenni az ősszel,az idén szemzett 10 db barierr alannyal együtt,amik most vödörbe várnak az ültetésig.És itt szeretném megköszönni annak a (jó)pár fórumtársnak ,hogy segítettek hozzájutni igen sok gyümölcsfajta szaporító anyagához.Köszönettel: Vigh Zsolt :thumbup: :D
 


  2017.10.03. 18:22  Hozzászólás
  •   426   


*
 
Lassan jönnek az unalmas őszi-téli esték :)...lehet morfondírozni.

Én most azon , hogy ősszel az ősziket / 4 db / és a kajszikat / 10-13 db , még nem döntöttem el hogy mindet elültetem -e/ és a körtét vagy körtéket ültetem el . Utóbbiból 1 van csak , de tervezem pár kimenő helyett a Bosc felfuttatását / a Pachamsot átoltással bővítem /. Az almáim mivel kicsik és amúgy is abból akarok sokat / ez jövő őszig 30-50 db körüli lehet / majd jövőre kerülnének a helyükra...mondjuk kipróbálom rajtuk a knipp-fa nevelést.
Persze mindez attól is függ , ki tudok-e ásni ennyi gödröt...pillanatnyilag még szégyellek kimenni is , mert finoman szólva is gazos a birtok...úgy hogy először is takarítani kell , meg fákat kivágni...majd utána lehet ültetni.
 


  2017.09.28. 11:00  Hozzászólás
  •   425   


---
 
Olyan buta kérdésem lenne,hogy ti készültök-e a klímaváltozásra. Kell-e rá készülni,lehet-e készülni fajtaválasztással,alannyal? Vannak-e olyan fajok,fajták amiket talán érdemesebb már elhagyni ha a jövőre gondolunk és vannak-e olyanok amiket érdemes ültetni?
Hiszen azt jósolják,hogy kis hazánk melegebb és szárazabb lesz. Ami pl nem kimondottan az alma és szilva kedvence.
Esetleg érdemes délebi fajtákat beszerezni?
Bírni fogják a jelenlegiek?
Elsősorban öntözetlen körülményekre gondolok meg olyanokra akik a családnak akarnak termelni. A nagyüzemi helyzet biztos más.
 


  2017.09.19. 15:20  Hozzászólás  Válasz baby-lon (423) hsz.-re     Olvasás  
  •   424   


*
 
Fejben már többször összeraktam mit is akarok írni,...mivel elég hosszú, én meg sokat nem szeretek írni egyszerre , úgy gondoltam külön ,apránként leírom, aztán majd bemásolom . Szerintem akkor majd megérted miért is akarok változtatni az eddigieken . A gyűjtésről csak annyit röviden, hogy nyilván vmennyre megmarad, de a helyem véges, most már sok jó vagy nagyon jófajtám van és ha eladni is akarok-márpedig ennyi fa termése saját részre már most is sok, hát még ha vmikor az összes fa terem / mondjuk ilyen az hozzáállásomat nézve nemigen lesz :lol: /- akkor jobb lesz ha némileg csökkentem a fajták számát . A jövendőbeli újak esetleg hiányzó időszakokra kerülhetnek , ill. leginkább almákra állok rá...de mindent majd a későbbi " kisregényben ".
 


  2017.09.19. 07:42  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (422) hsz.-re     Olvasás  
  •   423   
Avatar

terra alapító
 
Drukkolok neked. Szerintem meg kell oldani valahogy, hogy a gyűjtés is megmaradjon, mert anélkül sivárabb lesz, meglátod.

Nekem is van néhány fajtám, ami nem vált be, ezekből kombifát akarok csinálni. PL. kajszinál szeretnék egy "korai", egy "kései" és egy "óriás" kombit. Ezen kívül tervezek egy japánszilva kombit is, különböző színű gyümölcsökkel. Remek passzió... :dejo:
 


  2017.09.17. 14:56  Hozzászólás
  •   422   


*
 
Bár még van némi idő az ültetési szezon kezdetéig ,én már nagyon készülök.A következő néhány évben / már idén is / gyökeres változások lesznek a fáim között .Idén kb 10-15 fa megy ki különböző okok miatt , de van jó néhány amin rajt a kereszt , már nem sok idejük van a bizonyításra.Ha lesz kedvem az ősszel leírom az elmúlt évek tanulságait és az átalakítási terveimet . A lényeg, hogy racionálisabb termesztést szeretnék , a jelenleginél kevesebb fajtával, a gyűjtést teljesen ugyan nem feladva, de jelentősen csökkentve , csak ténylegesen kurrens újdonságra és-az almát leszámítva - inkább érésidő-lyukra.Cserkó-meggy-szilva radikális csökkentés, körteátalakítás, kajszi min. növekedés, de radikális átalakítás, őbarack átalakítás...és alma növelés, radikális átalakítás....aztán majd meglátom mi sül ki belőle, de szeretném elérni ,hogy mire elérem az 50-et /...2 év/egy 99,9%-osan beállt állományom legyen, amin már nemigen kell változtatni. :alvaka:
 


  2017.06.23. 07:39  Hozzászólás  Válasz Vebber (419) hsz.-re     Olvasás  
  •   421   


*
 
Nem találtam az oldalon ilyen alanyra utalást sem. De te is megnézheted a választékot a Portainnesti-re klikkelve és kiválasztod a gyümölcsfajtát, vagy az adott gyümölcs adatlapján legalul láthatod az alanyokat szintén a Portainnesti-nél.
 


  2017.06.23. 07:35  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (417) hsz.-re     Olvasás  
  •   420   


*
 
Bizony jól értelmezted. Ezért írtam egy előző hozzászólásomban, hogy ha 1 fát rendelnél, elég borsos a futár költsége. Mindenkinek egyénileg kell eldönteni, hogy megér-e egy ritkaság ennyit.
Ha jól emlékszem az Inter-Danubia hozta a csomagot, addig hallani sem hallottam a nevük. De előre időben értesítettek a szállításról, GLS-hez hasonlóan.
 






  2017.06.22. 15:18  Hozzászólás  Válasz Alibá (411) hsz.-re     Olvasás  
  •   415   


*
 
Én a Farold 40-ennel csináltam , majd ősszel kibontom , bár ebben a szárazságban nem tudom működik-e ?...
 


  2017.06.22. 08:18  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (408) hsz.-re     Olvasás  
  •   414   


*
 
Ok, rendben. ;)
 


  2017.06.22. 08:15  Hozzászólás
  •   413   


*
 
Kép
A hitelesség kedvéért megosztok egy árajánlatot. ( A személyes adatokat persze töröltem.)
Jana11 - Nem tudom, hogy miért nem kaptál választ. Lehet, hogy nyaralási időszak van és most nincs rendelés. Mellesleg az oldalon ott szokott lenni az ár, most nem látható. Angolul kommunikáltam Giulia-val, én sem beszélek olaszul. ;) Még én nem küldtem el a rendelésem, mert képeket is akarok küldeni, annyi időm még nem volt, hogy összeszedjem. Rendelhetünk együtt is, úgy olcsóbb lenne mindkettőnknek.
 






  2017.06.21. 21:00  Hozzászólás  Válasz délkelet (409) hsz.-re     Olvasás  
  •   410   
Avatar

---
 
Ha már cím: próbálkozom néhány alany bujtással történő szaporításával (Gf, Barrier) Nem sok esélyt adok neki, de veszteni nem vesztek vele semmit.
 




  2017.06.21. 20:23  Hozzászólás  Válasz Misimanó (403) hsz.-re     Olvasás  
  •   408   


*
 
Én már öreg vagyok és kényelmes ... :)
 




  2017.06.21. 20:03  Hozzászólás  Válasz laca12 (394) hsz.-re     Olvasás  
  •   406   
Avatar

terra alapító
 
Nekünk meg marad a 30-40 éves hazai gyártmány, igaz klíma meg gps nincs, de hát ez van, meg is mondták, a magyar munkavállaló kevesebbel is beéri.

Egyébként máshol is ez van, 30 éves szerszámgépekkel dolgoznak a legtöbb helyen, persze a minőség meg a folyamatos termelés évi nulla karbantartással is elvárt...
Most tart ott a hazai szerszámgépgyártás, hogy az ötletek világverőek, szakemberek is vannak, csak sajnos a megvalósításba mindig valami hiba csúszik. De legalább olcsó.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.06.21. 17:16  Hozzászólás  Válasz Jana11 (404) hsz.-re     Olvasás  
  •   405   


---
 
Szerintem Csarli hamarabb hozna neked fákat mint a csomagküldő szolgálat.Talán megy a télen és tudsz rendelni amit szeretnél.Igaz 2db-ot kell rendelni minimum/fajta .Érdekes ,hogy Misimanónak 1db-ot is adnak de ezt nem kommentálom.Illetve a jogvédett fajták ültetési helyéről GPS koordinátákat kértek,ezt nem tudom miképp csinálta Csarli de megoldotta.
 


  2017.06.21. 13:46  Hozzászólás
  •   404   


---
 
Misimanó, hozzászólásodon felbuzdulva küldtem e-mailt az általad közölt e-mail címre. Jeleztem, hogy rendelnék..3 napja nem is válaszoltak.... :(
Te profi olasz nyelven nyomod? Mert én csak fordítóval.Esetleg privátban beszélhetünk ?
 


  2017.06.21. 08:21  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (400) hsz.-re     Olvasás  
  •   403   


*
 
:D Egy szép, finom gyümölcsért is meg kell dolgoznod, és ennél jóval többet. ;) Ez legyen a legnagyobb probléma!
( Egyébként; kijelölés, megnyitás új lapon kb 2 másodperc. ;) )
 


  2017.06.21. 08:15  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (401) hsz.-re     Olvasás  
  •   402   


*
 
Például 1 db Ninfa vagy Spring Blush 7 euro, 1 db Farbaly, Fardao vagy Farclo 15 euro. Ezért kell az árajánlat. Nem bántam meg, hogy tőlük rendeltem. A magyar rendeléseket már viszont sokszor.
 


  2017.06.19. 20:30  Hozzászólás  Válasz Misimanó (399) hsz.-re     Olvasás  
  •   400   


*
 
Linkeket úgy szoktunk bemásolni , hogy rákattintva meg is nyíljanak...így, ebben az állapotukban macerás végignézni , hogy mit is rendelnél :)
 


  2017.06.19. 06:44  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (396) hsz.-re     Olvasás  
  •   399   


*
 
Nem igazán értelek... Mi nem derült ki neked? Mire vagy kíváncsi?
 


  2017.06.19. 06:38  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (397) hsz.-re     Olvasás  
  •   398   


*
 
Már rendeltem tőlük. Akkor is csak januártól szolgáltak ki, mert náluk ilyenkor van lombhullás utáni időszak. Amikor megjöttek a fák, beletettem őket egy műanyag hordóba és leföldeltem a gyökereiket, majd a garázsban pihentek 2 hónapot. Nagyon szép erős fákat kaptam, az első évben 1m-es hajtást produkáltak. A Pricia fámat nyomon követheted az adott topikban. 1db-ot is adnak, de a futár költsége így elég borsosra jön ki. ;)
Az oldalon kiválasztod a fákat(alanyokat), megírod Giulia-nak mit szeretnél, majd küld egy árajánlatot, stb.
ufficio@battistinivivai.com
Remélem minden kérdésedre választ kaptál. Ha még van kérdésed, mondd nyugodtan.
 


  2017.06.18. 15:52  Hozzászólás  Válasz Misimanó (395) hsz.-re     Olvasás  
  •   396   


*
 
...hát ebből nem sok derül ki :) :lol:
 


  2017.06.18. 06:20  Hozzászólás
  •   395   


*
 
A napokban rendelem meg az alábbiakat, hogy januárban biztos kapjak belőle.

http://www.battistinivivai.com/dettaglio.php?idprodotto=13&cat=2
http://www.battistinivivai.com/dettaglio.php?idprodotto=43&cat=2
http://www.battistinivivai.com/dettaglio.php?idprodotto=59&cat=4
http://www.battistinivivai.com/dettaglio.php?idprodotto=60&cat=4
http://www.battistinivivai.com/dettaglio.php?idprodotto=129&cat=5
http://www.battistinivivai.com/dettaglio.php?idprodotto=127&cat=5
http://www.battistinivivai.com/dettaglio.php?idprodotto=147&cat=5
http://www.battistinivivai.com/dettaglio.php?idprodotto=169&cat=7
http://www.battistinivivai.com/dettaglio.php?idprodotto=18&cat=8
http://www.battistinivivai.com/dettaglio.php?idprodotto=280&cat=10
 


  2017.01.30. 20:19  Hozzászólás
  •   394   
Avatar

---
 
Ki mit álmodik a jövőre nézve ?Hétvégén voltunk az AGROmash Expo-n és álmodtunk egy kistraktort ami csak méreteiben pici árában sajnos nem nagyon nem ,de legalább tudjuk hol tart Európa mi meg csak terveztünk és álmodoztunk amúgy a kiállitás szuper volt.
Fénykép0064.jpg
------------------------
Megtekintve 9116 alkalommal.

Fénykép0066.jpg
------------------------
Megtekintve 9116 alkalommal.

Fénykép0070.jpg
------------------------
Megtekintve 9116 alkalommal.

Fénykép0071.jpg
------------------------
Megtekintve 9116 alkalommal.

 








  2017.01.19. 21:43  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (388) hsz.-re     Olvasás  
  •   390   


*
 
A feleségem az általam értéktelennek tartott Granny Smith-t szereti , mert az kemény marad...pedig íze az szál se...szóval nem mindig az íz a fontos / ne csak magamra gondoljak...termeljek szép almát,elálló almát..nem baj ha szar az íze , aki hozzászokott a tecsós gyümölcshöz ,annak jó lesz :lol: /
 


  2017.01.15. 15:56  Hozzászólás  Válasz Darorr (385) hsz.-re     Olvasás  
  •   389   
Avatar

---
 
Ment gyorsan,így nagyobb lett a gödör átmérő 55-60cm a lyukfúró csak 40-45cm ha jól tudom, ja és pénzbe se került volna, meg csak 24db csemetének kell a hely.
 


  2017.01.15. 15:31  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (383) hsz.-re     Olvasás  
  •   388   


---
 
van különbség, de a legkisebb ezt pont az alma esetén van. Pont ezért kétszer is rápróbáltam,mindig olyat kerestem, ami erősen fajta jelleges, magas fedőszín borítottságú volt.
Nem győzött meg az íze.
 


  2017.01.15. 14:17  Hozzászólás  Válasz Darorr (384) hsz.-re     Olvasás  
  •   387   


*
 
Kár ,hogy nem olvastad előbb ... ;) most buktam egy évet , pedig vannak jó fajtáik.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] Mozilla/5.0 (Linux; Android 6.0.1; Nexus 5X Build/MMB29P) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/122.0.6261.94 Mobile Safari/537.36 (compatibl valamint 27 vendég