Ki mit tervez a jövőre nézve ?........ Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2016.03.25. 20:45  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (122) hsz.-re     Olvasás  
  •   186   


*
 
A pluot /Flavour Supreme /és az őszi / Elegant Lady / elültetve , a sor elején lévő GXNben is megmozdult a szemzés /Alirosada /,ez elé még fér 2 barack azokból ami megindult.A körtékbe oltottam jobbakat.
 


  2016.03.25. 20:42  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (120) hsz.-re     Olvasás  
  •   185   


*
 
Valszeg még egy körte lecsó..., a két szilvából egyenlőre csak a cacakiakat vágtam le...majd ősszel a többit...
 


  2016.03.25. 20:40  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (182) hsz.-re     Olvasás  
  •   184   


*
 
Jó,de akkor meg az őszit te nekem, sok sz.r lett belőlük :-(
 


  2016.03.25. 20:39  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (113) hsz.-re     Olvasás  
  •   183   


*
 
Na oltottam még a Mutsuba és a lyukat is betömtem egy vaniliás kottal...
 


  2016.03.25. 20:28  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   181   


*
 
Egyet vettem az Ex -sorból ,a sok szemzésből is lesznek sikeresek /elméletileg 9 újjal próbálkoztam,de mindből nem lesz /,úgy gondolom kb itt meg is állok.Van bőven miből pótolni a kiesőket.
 


  2016.03.25. 20:26  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   180   


*
 
Hát végül a Redwintert is kikaptam ,nem igazán hiányzik ,sikerült vennem Red Jonaprincet ,Ariwa-t és Honeycrispet ,ill.oltóvesszőként is kaptam párat /szntén köszönöm a küldőknek /,a jövőben az alma amiből még tuti áldozok oltványra is.
 


  2016.03.25. 20:20  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   179   


*
 
Az 5ből végül 4 cseh fa lett oltványként / Decopra ,Amfora, Blanka, Karina / ,viszont nagyon sok fajtát kaptam a fórumozóktól oltóvesszőként /köszönet érte /,remélem többségük sikerül.
A közelmúltban oltottak közül több is megmutathatja magát idén,remélem ezek közt is lesz jó.
 


  2016.03.25. 20:16  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   178   


*
 
A szemzésekből megmozdult magic,wonder,perle és a tsun-ami...jó esetben lesz belőlük vmi...
 


  2016.03.25. 20:14  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   177   


*
 
A két cacakit csonkoltam ,csak a társbérlők maradtak...valszeg azok is csak őszig.Empresst meg nem oltok ,inkább majd veszek egyet ősszel...
 


  2016.03.25. 20:07  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   176   


*
 
Ja igen ,mégiscsak bővült a cserkólistám,mert kaptam ajándékba egy Rocket-et :thumbup:
 


  2016.03.25. 20:05  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   175   


*
 
A két új ,meggyszemzés megindult ,így bővül-het a szortiment . A nyomorgó Germersdorfit kivágattam /egy Far... kajszi került a helyére/...viszont a Lindám is lehet,hogy meghal ,na ez nem volt a tervben. :-(
 


  2015.12.28. 20:47  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (173) hsz.-re     Olvasás  
  •   174   


---
 
Én is azt terveztem,hogy leszedem a termést,vagy virágot,ha lesz rajta,majd locsolgatom tavasszal és tápanyagozom.
 


  2015.12.28. 20:43  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (163) hsz.-re     Olvasás  
  •   173   


*
 
Jövőre egyáltalán ne neveljen barackokat...ha köt , akkor szedd le...van ott annyi fa,hogy teremjen..ennek a termésére még nem lesz szükséged.
 


  2015.12.28. 20:41  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (157) hsz.-re     Olvasás  
  •   172   


*
 
Hm...szép fák :thumbup:
 




  2015.12.27. 20:52  Hozzászólás  Válasz andras (167) hsz.-re     Olvasás  
  •   170   


---
 
Köszönöm,próbálom rendezgetni,igaz néha időhiány van,de így télire utolérem magam. :thumbup:
 


  2015.12.27. 19:52  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (166) hsz.-re     Olvasás  
  •   169   


---
 
Helló,
Az oké, hogy Csongrád megye, de mondj közelebbit akár privátban is. A lányom Kiskundorozsmán lakik a fiam meg Szegeden, akár konzultálhatnánk is járok arra.
 








  2015.12.27. 18:35  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (157) hsz.-re     Olvasás  
  •   165   


---
 
Sok ilyet ültettem már át, jó esélyed van a megmaradásra,ha nagyon erősen visszavágod.
 


  2015.12.27. 18:10  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (160) hsz.-re     Olvasás  
  •   164   
Avatar

---
 
Ekkora gyökérzethez nekem kevésnek tűnik. Attól is függ persze, milyen gyorsan nyelte el föld - ha nagyon lassan, akkor jó lehet. Ha sok hajszálgyökér maradt rajta és alaposan visszametszed tavasszal az ágakat, ahogy baby-lon is írta, akkor van esélye a megmaradáshoz.
 


  2015.12.27. 17:49  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (162) hsz.-re     Olvasás  
  •   163   


---
 
A gyökerek kb 50-60cm hosszúakra lettek visszavágva ,a gödör 70cm mély és 120cm széles lett ahová került a fa.Én bizakodom,hátha...Tavasszal majd jól megmetszem,hogy ne sok barackot neveljen,szerintetek jól gondolom?
 




  2015.12.27. 17:41  Hozzászólás  Válasz baby-lon (158) hsz.-re     Olvasás  
  •   161   


---
 
Visszavágtam a vastag gyökereket ,egészen addig amíg sérült volt.a hajszálgyökereket nem bántottam.
 








  2015.12.27. 16:54  Hozzászólás
  •   157   


---
 
Én is készítettem néhány képet,ebben a szép időben. :thumbdown: Ezt a fát ki kellet szednem ,útban volt ,szerintetek van esélye?
IMG_1608.jpg
------------------------
Megtekintve 8891 alkalommal.

IMG_1609.jpg
Itt már új helyen.
Megtekintve 8891 alkalommal.

IMG_1610.jpg
Jelenleg az utolsó sor őszi.
Megtekintve 8891 alkalommal.

IMG_1611.jpg
3 és 4 éves őszi sorok.
Megtekintve 8891 alkalommal.

 


  2015.12.27. 13:12  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (120) hsz.-re     Olvasás  
  •   156   


*
 
A két cacakinak elmondtam,hogy 1 idényük van, aztán fűrész .A két szilva helyére min 4 almát tervezek..A végén van egy lyuk,oda majd alma megy. A sor elején lévő almának ki kell kötöznöm a tengelyét fennt,mert "elborult"...eléggé szélnek kitett helyen van a birtok,ez több fán is meglátszik.
Az egyik körtét is komolyabban csonkolom az új oltás miatt,a régi sajnos értéktelen fajta /Jeanne d'Arc /
 


  2015.12.27. 13:07  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (114) hsz.-re     Olvasás  
  •   155   


*
 
Itt a kis körtékre ráoltok, a nagy Grannyról megy le vastagabb ág,ahol bele oltottam ,ill a tengelyén lesz metszés és lekötözés.
A következő őszinek támaszték kell,orsó lesz, az azt követő is az lett volna,de beteg a tengelynek való...így azt katlanozom,A végén lévő vérbarackban is lesz karleváltás /1 db egyenlőre / piacosabb fajtára.
 


  2015.12.27. 13:03  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (113) hsz.-re     Olvasás  
  •   154   


*
 
Itt igazából csak a nagy Mutsuval lesz munka.Vastag ágak is mennek le róla /főleg ahol jobbat oltottam bele / és idén a metszéssel is próbálom beállítani,hogy ne alternáljon /elméletileg idén lenne a nagy termő év /.
A többit nem nagyon kell csipkedni , a kajszit majd amúgy is nyáron..igaz akkor nagyon,mert az eredeti fajtát ki akarom belőle takarítani....ja van egy üres hely ,oda kajszi megy tavasszal.
 


  2015.12.27. 13:00  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (112) hsz.-re     Olvasás  
  •   153   


*
 
Ezt a sort hamar megmetszem ,csak néhány sűrűsítő kar megy le tőből és a vízhajtásokat kell letakarítani ill. lekötöznöm kell néhány helyen.
 


  2015.12.27. 12:54  Hozzászólás  Válasz sztívn (150) hsz.-re     Olvasás  
  •   152   


*
 
Én tegnap sétáltam végig,akkor szép napsütéses idő volt délután -nem úgy mint ma,taknyos,ködös - 2,5 óra alatt értem végig,úgy hogy minden fánál megálltam..és "elmondtam" nekik mi lesz a teendő velük jövőre. :thumbup:
 


  2015.12.27. 12:52  Hozzászólás  Válasz Alibá (149) hsz.-re     Olvasás  
  •   151   


*
 
Kb 20 méteres sorok...nem hosszúak :-)
 


  2015.12.26. 19:26  Hozzászólás
  •   150   


---
 
Szép gyümölcsös. Itt mindig fogsz találni magadnak elfoglaltságot. Nagyon jót sétáltam az őszi napsütésben a birtokodon. Köszönöm a bemutatót!
 


  2015.12.26. 19:05  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (148) hsz.-re     Olvasás  
  •   149   
Avatar

terra alapító
 
28 sor. Jó sok. Még végig sétálni is jó edzés. Pláne, ha meg is akarod nézni a fáidat közben. Vagy forogsz, vagy kétszer mégy végig minden soron. ;)
 


  2015.12.26. 11:05  Hozzászólás
  •   148   


*
 
28./utolsó / sor :
Hát ez minden szempontból maradék sor.Eredetileg ez is mogyoró sor volt ,egy dióval kiegészítve. Most a dió maradt ill. egy mogyoró próba törzsesnek.A többi helyre tavaly / ill.jövőre /elültettem a maradék Ishtara,Weiva,Adesoto alanyaim javát ill. egy kombiszilva oltványomat....aztán majd szemzek ,oltok beléjük...várhatóan kajszit,mert a szilvákkal hadilábon állok,őszit ezekbe nem akarok,mást meg ugye nem lehet.
A látható mogyorós már a "kerítés",a jobb oldali a hegyi földesút,a szembe lévő,meg a szomszéddal használt feljáró.
Hát kb ennyi a birtok ....a hegyen,mert ugye a kertben anyunál is vannak fáim...de arról ilyen képes bemutatót majd csak később vállalok.
A jövőben ha alkotok vmit ,akkor majd itt /visszautalva az éppen kezelt sorra / jelzem.
 


  2015.12.26. 10:58  Hozzászólás
  •   147   


*
 
27.sor
Ez egy már korábban ültetett körte-alma orsó sor.A túlsó végén van 3 alma /és valszeg az innenső végén is az lesz az 1 üres helyre /.Mind saját oltvány ,persze itt is folyamatosan oltogatok a kevésbé beváltakra ,remélem ez a sor jövőre már értékelhetőt produkál...
 


  2015.12.26. 10:54  Hozzászólás
  •   146   


*
 
26.sor /mindkét végéről fényképezve /
Ez egy sűrű ültetésű /1 m tőtáv/ alma-körte sor ,majdan karcsú orsóra formálva.Mind saját gyártmány,ide raktam az összes csökött ,maradék oltványomat is...ráérnek megnőni.Persze itt is oltogatom át azokat,amik nem nagyon jöttek be...ha ki kell vágnom belőlük,akkor csak alma jöhet szóba pótlásként./..ja és ennek is mogyoró sor volt a helyén.../
 


  2015.12.26. 10:46  Hozzászólás
  •   145   


*
 
25.sor
Ez egy teljes alma-körte sor volt ,de vmi állat kitört egy kis almát,így azt majd pótolnom kell /almával /.Itt van több olyan fa is ami folyamatosan kapja a beoltásokat,mert vagy egyáltalán nem vált be,vagy annyira azért nem jó,hogy teljes fa legyen belőle.
Itt 3 a vett fa,1-et úgy kaptam,a többi saját gyártmány.
 


  2015.12.26. 10:43  Hozzászólás
  •   144   


*
 
24./ikersor/
Ne ez egy érdekes sor...eredetileg ez volt a legfelső mogyorósor.Tavaly minden másodikat teljesen kivágattam,a többit meg úgy,hogy egy fiatal hajtást hagytam meg és így majd koronás fának próbálom kialakítani őket,a közökbe meg -némi eltolással- elültettem a maradék ,túlkoros GXN 15-alanyaimat /eddig ezekbe nem sikerültek a szemzések,de már nagyon erősek voltak,később már nem biztos ,hogy elviseltek volna még egy átültetést/.Szóval ha beválik a mogyorófás terv ,akkor így marad,ha nem ,akkor kimennek és az őszibarack sor lesz kiegészítve /őszibarackra vagy almára/
 


  2015.12.26. 10:38  Hozzászólás
  •   143   


*
 
23.sor
Ez egy vegyes meggy-szilva-körte-pluot sor ,ami eredetileg tiszta meggy sor volt...
A megmaradt meggyeket jó pár évvel az ültetés után kezdtem el vmi orsóformára alakítani,így tudtam közéjük ültetni 2 szilvát , a túlsó oldalra körtéket ültettem a kiment meggyek helyett...a legutolsó fa maradt eredeti formájában meggy /Meteor korai /,de az sem eredeti állapotában,hiszen pár éve elkezdtem cserkókat szemezni bele.
Ez a sor most tele van ,idén egy cseh körtével töltöttem fel.
 


  2015.12.25. 19:02  Hozzászólás
  •   142   


*
 
22.sor
Ez a másik /fiatalabb / kajsziorsó sorom.Weiva,Ishtara és őszibarack magonc alanyon vannak.Néhányba idén szemeztem Mivel az elején megszűnt a Meteor árnyékoló hatása még 2 ilyen fa odafér.
 


  2015.12.25. 18:58  Hozzászólás
  •   141   


*
 
21.sorEz egy cseresznye-meggy-körte vegyes sor.
A tulsó végéről idén kivágattam az egyik Meteor korai meggyet ,a már ismertetett okok miatt.A felszabaduló helyekre majd alma megy ,az első 2 nagy cserkó közé idén ültettem egy ajándék Rakéta /khm/ cserkót.
 


  2015.12.25. 18:52  Hozzászólás
  •   140   


*
 
20.sor
Bár a kivágott fák maradékától nem sok látszik ez egy nagyon karcsú barackorsó sor lesz ,1 m tőtávval,saját gyártmányú fákkal /nagyrészt magonc alanyon, 1 van Ishtarán/.A két végén 1-1 Rubira magtermő anyafa van...egyenlőre,de ezekre is szemzek majd nemes barackot.Ezeket alsó vázkar nélküli orsónak gondoltam ,még 3 vagy 4 kiadó hely van,remélem az idei szemzésből jön össze annyi.
 


  2015.12.25. 18:46  Hozzászólás
  •   139   


*
 
19.sor
Ez eredetileg egy 5 fás Érdi bőtermő sor volt ,nagy közökkel,aztán először betegség ,majd az eladhatatlan meggy miatt elkezdtem kivágatni.2-t meghagytam ,ezeket viszont jövőre jól meggyapálom..nagyon jó fajta,de csak annyi legyen amennyire nekünk szükségünk van.Középre 4 körte került,a vége /a képen az eleje /meg japászilva-kajszilva lesz,ha sikerül...az első 2 ültetésemmel nem sok szerencsém van,az egyik lehet hogy már halott,de a másik sem vitte túlzásba a hajtást,pedig a beszemzésük helyén mindkettő szépen fejlődött...még 2-3 fa fér ide.
 


  2015.12.25. 18:38  Hozzászólás
  •   138   


*
 
18.sor
Vegyes sor,eredetileg 3 meggyel és 9 almával .Most ősszel kivágattam innen egy meggyet /Érdi jubileum/ ,semmi baj nem volt vele,csak sok a meggyem és muszáj volt elkezdenem csökkenteni.A helyén egy cserkó lesz /Sweethearth / ill.valszeg később megközölöm és 2 orsóalmát is benyomorítok.
Az almák közül több már teremhetne,de a rohadt vadak mindig beléjük zabáltak..múlt tél óta van fenn az uborkahálós kerítés,azóta békén hagyják.A 9-ből 2 vett fa,a többi saját gyártmány .Jövőre remélem néhány már meg tudja mutatni magát...ill.lesz pár,amit részlegesen átoltok a kijelölt perspektívikus fajtáimra.
 


  2015.12.24. 14:52  Hozzászólás
  •   137   


*
 
17.sor
Az egyik kedvencem ,saját gyártmányú,kizárólag Ishtara alanyon lévő kajszik..orsó formában.Itt egyedi támasztékkal tartom a tengelyt függőben...és jövőre mindenképpen ritkítani kell,mert nagyon sokat teremnének.Ha tudnám öntözni...
A sor teljes..és nagyrészt marad is,van 1-2 amibe szemzek társbérlőt /ill. már szemeztem /.Egy mellényúlásom volt,a Flavorcot /ami sztem nem az /...ezt mindenképp átszemzem,mert vacak fajta /fogyasztói szempontból.../
 


  2015.12.24. 14:37  Hozzászólás
  •   136   


*
 
16.sor
Ez egy szilva -kajszi vegyes sor,az elején egy lyukkal..ide valszeg alma...jön.Hogy meddig lesznek meg a szilvák nem tudom , úgy érzem érdemtelenül pazarlom rájuk a helyet...nemigen van köztük jó fajta /fogyasztói szempontból.../.
Az első kajszit egy korábbi fórumozótól kaptam /Radka /,a Felvidékről ,a második kajszi szintén Szlovákiából származik,de vett fa./Barbora/ ,ez nemigen akar teremni,ezért évek óta szemzem át..pedig amúgy finom a gyümölcse.
Két szilvát itt is orsóra /nem karcsú /próbálok alakítani /Presenta,Elena /...meglátjuk jó lesz-e.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég