Ki mit tervez a jövőre nézve ?........ Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2017.01.14. 20:04  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (364) hsz.-re     Olvasás  
  •   386   


---
 
Az utolsó oldalon vannak a licenbirtokosok cimei azokat kell megkeresni a jogdíj miatt.Ennek a Baden....... van licence ,adnak is igazolást,hogy tőlük vetted de te szaporítod és te fizesd a díjat.
 




  2017.01.14. 19:48  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (352) hsz.-re     Olvasás  
  •   384   


---
 
December 2 volt a leadási határidő,minimum 30eurotól kell rendelni,DHL-szolgáltatóval küldik, röviden ennyi
 


  2017.01.14. 15:20  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (380) hsz.-re     Olvasás  
  •   383   


*
 
Azért a saját termés más...erre már több bolti "kóstolás" után rájöttem...
 


  2017.01.13. 21:29  Hozzászólás  Válasz suske76 (381) hsz.-re     Olvasás  
  •   382   


*
 
Bár annak vettem ,nem biztos hogy az / 10 éve egy magyar faiskolástól vettem...azóta már megszűnt /...talán az íze nem is lenne rossz , de nehéz megállapítani mikor érett / zölden érik / és nagyon hamar be szotyósodik...meglátjuk , ha a tiéd is teremni kezd , akkor az milyen lesz...
 




  2017.01.12. 15:46  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (379) hsz.-re     Olvasás  
  •   380   


---
 
Annyiért ne is vegyél, átlagos alma íze van. A "neve" miatt kerül ennyibe.
 


  2017.01.12. 14:49  Hozzászólás  Válasz andras (378) hsz.-re     Olvasás  
  •   379   


*
 
Egyrészt mert 2 volt belőle , másrészt meg annyira nem jó.A másikra is oltottam rá , de részben megmarad a jojo is.

A Pink Ladyról annyit tudok, hogy jó lenne szerezni :lol: ...boltban már láttam kb 700ért kilóját...na ennyiért nem vettem kostolót.
 




  2017.01.12. 12:13  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (376) hsz.-re     Olvasás  
  •   377   


*
 
10.sor : A sor elejére elfér egy alany , valszeg GF , a 2. /most még 1./ fa , Húsvéti rozmaring..kiszerettem belőle , elkezdtem átoltogatni , ezt folytatom is. , a következő Michelinek ez lesz az utolsó éve , a helyére 2 másik őbarack kerül /azért valszeg a Michelinit is -részben-megmentem /. A Manont kivágtam /megérett rá /, 2 saját szemzésű őbarack kerül a helyére /Valszeg Rich May és Sweet Dream /. A körte /eredetileg Concorde / ? / átoltása folyamatos. Az alapfajta számomra értéktelen.Utána a Suncrestnek is ez az utolsó éve /nem a fajtával van gond , a fával.../. Jövőre megy helyette 2 saját gyártmányú őszi..az új barackok már orsó formában kerülnek kinevelésre..
 


  2017.01.12. 12:06  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (375) hsz.-re     Olvasás  
  •   376   


*
 
9.sor : : teljesen őb sor . A sor elejére ültetek egy alanyt / GF/ , a harmadik fa helyére / Caldesi 2020 - értéktelen /ültetek egy vett Redhavent és egy saját gyártmányú Summer Ladyt .A Fayette , a fehér lapos és az utsó négy /nektarin / átdolgozás alatt .Ha megerednek a szemzések maradnak , ha nem...Stihl...Sajnos a nektarinok csak bosszúságot okoznak évek óta , annyit nem érnek.. a lapos sem az én asztalom.
 


  2017.01.12. 12:02  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (374) hsz.-re     Olvasás  
  •   375   


*
 
8.sor : : ez egy almasor lesz , M9 alanyon , 1 m tőtávval. Kisebb részben vett fákkal , nagyrészt saját gyártmányúakkal. 4 fahiány van , ezt részben vett fával részben M9 ültetéssel-oltással oldom meg.Remélem a Kornitol használ és végre fejlődni is tudnak / a vadak eddig nemigen engedték.../
 


  2017.01.12. 11:59  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (369) hsz.-re     Olvasás  
  •   374   


*
 
7.sor
Itt a sor elejére megy 3 GF /Barrier , aztán a két körte /eredetileg Eldorado és Arabitka / közé elfér egy alany...vagy Gf vagy M9..még nem tudom...és tele lesz a sor. Az Eldorado részleges átoltását tervezem, az Arabitkánál ez már évek óta folyik , az eredeti fajta értéktelen.A Kis Flavour Supreme remélem megmarad , nagyon keveset fejlődött.A Clapp részleges átdolgozása is folyamatban van . Az utsó előtti , Jojo -t átszemeztem már Flavour Supremere..teljesen.
 


  2017.01.12. 11:06  Hozzászólás  Válasz andras (371) hsz.-re     Olvasás  
  •   373   


*
 
2/3-a nekem is megvan vagy lesz , jók. :thumbup:
 


  2017.01.12. 11:04  Hozzászólás  Válasz andras (370) hsz.-re     Olvasás  
  •   372   


*
 
A "tervezés" szó nem feltétlenül megfelelő..inkább álmodozás. Van 30-40 nyugati újabb fajta ,amit figyelek és ha lesz rá lehetőség vmilyen formában majd szerzek belőlük...lehetőség szerint .
Aztán B tervként ott vannak az újabb cseh fajták , ezek már elérhetőek lennének és nem is veszélyes áron...de amíg a fentiekre nyílik esetleg esély , addig nem erőltetem ezt a vonalat /bár sok időt nem adok magamnak , mert szeretném is megkóstolni azok gyümölcsét , amiket ültetek még / , a csehek : Bonita , Lucy ,Blanik , Dolores . Admiral , Fenix , Fany , Rubin , Aneta.
..és ami a legvalószínűbb , a saját meglévő fajtáimból oltani , amiket jobban favorizálok : Pinova , Red Fuji , Kanzi , Ariwa , Honeycrisp /bár utóbbi 2 még nagyon kicsi fa.../
 


  2017.01.10. 22:09  Hozzászólás
  •   371   
Avatar

---
 
Nekem sikerült beszerezni egy Ercolini és egy Abate Fetel körtét, egy Topáz almát, egy Arany birset, egy Suncreast őszit, egy Carmen cseresznyét és egy Empress szilvát.
 




  2017.01.10. 21:57  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (368) hsz.-re     Olvasás  
  •   369   


*
 
6.sor... na erről nincs kép...egy körte hiányom van a vége felé , de valszeg ide is M9 alany megy...bár egy teljes körte sorba nem túl szép...majd még meggondolom. Az viszont tuti, hogy sok körtét átdolgozok, mert vmilyen formában nem tetszenek és már nincs türelmem "bizonyítékra " várni...
 


  2017.01.10. 21:54  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (367) hsz.-re     Olvasás  
  •   368   


*
 
5.sorIde az elején kiment 2 körte helyére 3 GF alany megy , a kivágott 2 Cacaki szilva helyére meg 4 /5/ M9alany...a sor vége felé még van egy üres gödör , oda is M9 alany megy.
 


  2017.01.10. 21:51  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (366) hsz.-re     Olvasás  
  •   367   


*
 
4.sor Ez csak egy 5 fás töredék sor.Itt az első körte mögé ősszel ültettem még egyet , a következő 3 gödörbe almák kerülnek...tavasszal derül ki, hogy milyen eloszlásban / oltvány és/vagy M9 alany /
 


  2017.01.10. 21:48  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (355) hsz.-re     Olvasás  
  •   366   


*
 
3.sor : Itt az oszlop és az első kis fa /körte /közé még befér egy M9es alany. A nagy Grannyt kicsit átdolgozom , két kis körte és az Earlirich át lesz oltva-szemezve /előbbiek részlegesen, utóbbi teljesen...nem jött be /.
 


  2017.01.10. 20:53  Hozzászólás  Válasz lasaron (362) hsz.-re     Olvasás  
  •   365   


*
 
Az íze sem jött be ,gyengébb mint a Golden , varasodásra és keserűfoltosságra nagyon fogékony , alternál ezért nagy termésű években ritkítani kell , nagy része méreten felüli / ritkított évben fél kiló körüliek az almák/ , nemigen eladható...vannak sokkal jobb fajtáim.
 


  2017.01.10. 20:50  Hozzászólás  Válasz délkelet (361) hsz.-re     Olvasás  
  •   364   


*
 
Nekem teljesen jó lenne / csak almát akarok oltani... /Az ár is elfogadható...persze kérdés ,hogy a levédett fajtákat milyen feltételekkel küldenék ?
 


  2017.01.10. 20:49  Hozzászólás  Válasz gergerg (356) hsz.-re     Olvasás  
  •   363   


*
 
Az öreg már téliesítve volt a kép készítésekor...mivel egyre nehezebb bele életet lehelni /25 éves../ ilyenkor már nem terhelem :lol:
 


  2017.01.10. 19:28  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (355) hsz.-re     Olvasás  
  •   362   


*
 
Megkérdezhetem, hogy a Mutsu miért? Az íze-zamata nem jön be, vagy esetleg a fajta nyavajás, betegségekre fogékony, vagy nálad rosszul teljesít?
 


  2017.01.09. 21:23  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (352) hsz.-re     Olvasás  
  •   361   
Avatar

---
 
Nem tudok németül, de kíváncsiságból utánanéztem ... az oltóvesszők darabja 3,5 Eu, a száll. kltg. 4,95 Eu (ha jól értelmeztem) A rendeléshez szükséges a regisztráció. Viszont gyakorlatilag csak almákból lehet rendelni pillanatnyilag, abból is csak 48 fajta van fenn. (A tévedés jogát fenntartom :D )
 


  2017.01.08. 19:48  Hozzászólás  Válasz laca12 (359) hsz.-re     Olvasás  
  •   360   


---
 
Tegyél modern fajtát, a szomszédnak meg ajánlj fel max. egy fürt kóstolót :)
 


  2017.01.08. 19:33  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (358) hsz.-re     Olvasás  
  •   359   
Avatar

---
 
Pont az nem hiányzik most vágtam ki egy részét öreg volt már , de így is van még, ja és a kerités a szomszédom-é.
 








  2017.01.08. 18:20  Hozzászólás
  •   355   


*
 
Miért ment kétszer ??..na mindegy a Gazdát majd megkérem egyiket törölje ki :)

Szóval a 2. sor :
Itt kiment a Mariska őszim / ez a fajta nem is lesz meg... / a helyére egy kajszi /Tsunami/ megy ill. egy Gf vagy Barrier alany...augusztusi szemzésre.
Az első féról levagdosom a Mutsu nagy részét /nem jött be /és továbbra is gyűjtőfaként funkcionál.Néhány fa valszeg kap lakótársat / Nijesseiki , Vanilla Cot/
 


  2017.01.08. 18:05  Hozzászólás
  •   354   


*
 
Mivel ilyenkor sok minden nem történik , gondoltam a -tavalyihoz hasonlóan - végigmegyek a soraimon /fentről lefele, jobbról balra /,hogy miket tervezek ...hosszú a tél :lol: .

Szóval 1 .sor : Itt a sor két végén a szőlő kordon átrakásával nyerek 1-1 helyet , mivel a körtét már nem akarom bővíteni / fában legalább is ,mert ráoltás még tuti lesz / alma kerül ezekre a helyekre , pontosabban egyenlőre csak M9-es alany.Ezen kívül valszeg egy részét is megközölöm a sornak és ide is M9-ek kerülnek.A körték közül a három Packhamsról nagyrészt levágom a ráoltásokat , mert ez a fajta jó, a ráoltottak nagy része viszont nem. Az első három / noname , Társulati esperes , Vilmos/ ill. az utsó előtti /Vilmos / viszont továbbra is gyűjtőfa lesz.
 


  2017.01.08. 18:05  Hozzászólás
  •   353   


*
 
Mivel ilyenkor sok minden nem történik , gondoltam a -tavalyihoz hasonlóan - végigmegyek a soraimon /fentről lefele, jobbról balra /,hogy miket tervezek ...hosszú a tél :lol: .

Szóval 1 .sor : Itt a sor két végén a szőlő kordon átrakásával nyerek 1-1 helyet , mivel a körtét már nem akarom bővíteni / fában legalább is ,mert ráoltás még tuti lesz / alma kerül ezekre a helyekre , pontosabban egyenlőre csak M9-es alany.Ezen kívül valszeg egy részét is megközölöm a sornak és ide is M9-ek kerülnek.A körték közül a három Packhamsról nagyrészt levágom a ráoltásokat , mert ez a fajta jó, a ráoltottak nagy része viszont nem. Az első három / noname , Társulati esperes , Vilmos/ ill. az utsó előtti /Vilmos / viszont továbbra is gyűjtőfa lesz.
 


  2017.01.08. 17:30  Hozzászólás  Válasz délkelet (335) hsz.-re     Olvasás  
  •   352   


*
 
Ez a verzió nyert :thumbup: ..már csak ezt kellene kiokoskodni / értsd : lefordítani ..már aki tud németül / , hogy innen hogy lehet rendelni :

http://www.reiserschnittgarten.de/Bestellliste.pdf
 






  2016.12.24. 15:39  Hozzászólás
  •   349   


*
 
Békés , boldog karácsonyt kívánok minden kertbarátomnak és kedves családjának !
 








  2016.12.21. 21:43  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (344) hsz.-re     Olvasás  
  •   345   
Avatar

---
 
Kíváncsiságból megnéztem én is egy párat, az újabb fajták közül is: elég horror áron hirdetik az oltóvesszőket!
 


  2016.12.21. 21:28  Hozzászólás  Válasz délkelet (335) hsz.-re     Olvasás  
  •   344   


*
 
http://shop.baumschuleritthaler.de/Edelreiser/Aepfel/270182.html?UID=2AF3108E9326F89C36EE93430DD709A2B6126B77643CC62D

Íme egy német oldal...kifejezetten régiségek gyűjtőinek....nem leszólva ezeket a fajtákat.
 




  2016.12.21. 11:20  Hozzászólás  Válasz suske76 (339) hsz.-re     Olvasás  
  •   342   
Avatar

terra alapító
 
Kis segítség.
Ahogy írod a hozzászólást, fent balra van egy ,,ujlink'' nevű gomb.
Egyszer rákatt, felugrik egy ablak, ide ctrl v-vel bemásolod a linket, ,,ok'' agy enter, beírsz egy szöveget, ez fog megjelenni a hsz-ban, vagy pedig megint ctrl v, és a link maga fog linkként megjelenni:

https://permies.com/t/15444/Cuttings-Scionwood-Exchange

Így néz ki a hsz-ban a gombos verzió:
Kód: Egész kijelölése
[ujlink=https://permies.com/t/15444/Cuttings-Scionwood-Exchange]https://permies.com/t/15444/Cuttings-Scionwood-Exchange[/ujlink]
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.21. 08:36  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (340) hsz.-re     Olvasás  
  •   341   


---
 
Igen, elültettünk kb. 100 fát, főleg alma és körte fajtákat, de van szinte minden még berkenye is.
 






  2016.12.21. 07:24  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (317) hsz.-re     Olvasás  
  •   338   


---
 
Nem lehet olyan ritka, rákérdezek hátha van a helyi tündérkertben.
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Ahrefs [Bot] Mozilla/5.0 (compatible; AhrefsBot/7.0; +http://ahrefs.com/robot/) valamint 9 vendég