Gyümölcsfa alanyok Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2023.09.29. 06:56  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (227) hsz.-re     Olvasás  
  •   228   
Avatar

terra alapító
 
Szia!

Szerintem is drága sajnos. Ha sokkal több alany kellene, akkor nem számítana ennyire, de ennyi alanynál ez nem éri meg. Hozzáteszem, hogy a jobb alanyok ára sem gyenge... Lehet meg kellene próbálni Palesitsnál érdeklődni...
 


  2023.09.28. 19:44  Hozzászólás
  •   227   


---
 
Sziasztok , szolgálati közlemény: megkaptuk az ajánlatokat az aalnyokra...sajnos a fuvar rohadt drága lenne , az Eggertnél pl 180 euro...sztem ez még elosztva is nagyon sok / ehhez ugye még hozzájönne az itthoni csomag szétküldés ára...írjátok meg mit gondoltok, de sztem ez így nagyon drága :(
 


  2023.08.06. 20:48  Hozzászólás  Válasz Cicero (217) hsz.-re     Olvasás  
  •   226   


---
 
Szia, kellene pontosan mielőbb, hogy miből mennyit kérnél, mert csak úgy tudok összesített listát továbbküldeni.
 


  2023.08.02. 14:21  Hozzászólás  Válasz Laca (221) hsz.-re     Olvasás  
  •   225   
Avatar

terra alapító
 
2012-2014 között oltottam mindet. Mellette az OHxF-87-esek azóta többszáz kilo gyümölcsöt leadtak.
 




  2023.08.01. 16:46  Hozzászólás
  •   223   


---
 
Szia Ati,

Írtam emailt,ha nem láttad volna törpe cseresznye alany érdekelne engem is
Keress ha van bármi infó.
Köszi!
 


  2023.07.27. 20:01  Hozzászólás
  •   222   


---
 
Jelenleg úgy néz ki, hogy az Eggert lesz a befutó, de mindenki írja meg, hogy mit szeretne , miből mennyit...opcióként ugyanilyen listát írjatok a Lodder választékából is, aztán meglátjuk , hogy költségben melyikkel járunk jobban ill. hogy egyáltalán hogy reagálnak a faiskolák a kisebb tételű, de több fajtából álló igényünkre..Ha lehet mielőbb írjátok meg...ide a fórumra is jó lesz .
 




  2023.07.25. 21:37  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (213) hsz.-re     Olvasás  
  •   220   
Avatar

terra alapító
 
Én is jelentkeznék körte alanyokra. Nem szeretnék sokat, 3-5 darabot, preferáltan OHxF-87-est ha elérhető, de bármilyen féltörpésítő megfelel ami elérhető. (az OHxF-40 számomra nagy csalódás volt, nem nagyon fordult termőre)
 


  2023.07.19. 23:44  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (215) hsz.-re     Olvasás  
  •   219   


---
 
Szia Atifoci!
Ha lehetne én is csatlakoznék némi-nemű alany vásárláshoz.
Köszönöm!
 




  2023.07.19. 19:35  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (213) hsz.-re     Olvasás  
  •   217   


---
 
Almaalanyt ( M27+B9) szívesen vennék én is. Csatlakoznék a rendeléshez, ha majd lehet.
 


  2023.07.17. 10:23  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (215) hsz.-re     Olvasás  
  •   216   
Avatar

terra alapító
 
Rendben, előre is köszönöm!

Nekem törpésítő körte és cseresznye alany kellene majd.
 


  2023.07.14. 19:07  Hozzászólás  Válasz baby-lon (214) hsz.-re     Olvasás  
  •   215   


---
 
Szia !

Ezek az esélyesek :


https://www.eggert-baumschulen.de/de/veredlungsunterlagen/

https://www.lodder.de/katalog_lodder-unterlagen.pdf

https://www.baumschule-stahl.de/wp-content/uploads/2020/04/Katalog.pdf

...azt még nem tudom melyikből sikerül , a technikai részét nem én intézem.
Nézegesd, aztán ha lesz konkrétum, hogy melyiktől tudunk, akkor jelzek.
 


  2023.07.14. 08:28  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (213) hsz.-re     Olvasás  
  •   214   
Avatar

terra alapító
 
Szia Ati!

Engem érdekelne, tudsz segíteni, hogy hol tudnék utána nézni a rendelhető alanyoknak?

Köszi: Feri
 


  2023.07.12. 20:14  Hozzászólás
  •   213   


---
 
Idén ősszel egyik kert-baráttal rendelünk Németországból alanyokat , az Eggert-Lodder-Stahl trióból lesz valamelyik...ha valakit érdekel írjon. Mi már korábban rendeltünk kintről , nem olcsók, de komolyabb választék van és a magyaroknál jobb minőség.
 




  2022.11.19. 17:01  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (210) hsz.-re     Olvasás  
  •   211   


---
 
...csak mire össze tudtam volna szedni a termést akkora dzsungel lett, hogy csak kb 10 magot találtam meg...mindegy az is elég.
Leszedtem a GXN 15 termését is /amennyit elértem /, idén máshova vetem, mert a tavalyi vetésből egy se kelt ki, de magot se találtam. Lett 6 szem Ishtara magom is, ezzel is próbálkozok , de van sokféle alany amiből próbálkozhatok szaporítással...MM106, M27 , M26,M9, B9 almák , Farold40, Farold87, Pyrodwarf körték , GXN 15, Montclar, Ishtara,Myr29,Wawit,Docera6,Rubira,Adesoto,ism.mandulabarack, Barrier csonthéjasok.
 




  2022.05.30. 19:40  Hozzászólás  Válasz baby-lon (196) hsz.-re     Olvasás  
  •   209   


---
 
Idén a Farold 40-et próbálom elkötős módszerrel szaporítani...már a körték közül :)
 




  2022.05.08. 20:15  Hozzászólás  Válasz baby-lon (206) hsz.-re     Olvasás  
  •   207   
Avatar

terra alapító
 
És hogy működik? Megtöltöm komposzt/perlit valami keverékkel, és nem borul el? Úgyis ládákba tervezem tenni őket, tudjam pakolni, télen akár pincébe ha kell. :super:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2022.05.07. 21:18  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (204) hsz.-re     Olvasás  
  •   205   
Avatar

terra alapító
 
Az nagy, kb. 75 db kellene.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2022.05.07. 21:08  Hozzászólás
  •   204   
Avatar

rendszer admin
 
Hoztak nekem tavaly ősszel egy kicsi gyümölcsfát, és gondoztam márciusig egy barátomnak, meglepinek.
A cserép cca. 30 cm magas volt, és cca. 25 cm-es átmérővel.
A Gazdaboltban vettem nagy műanyag cserépként, 1180.- Ft volt.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.05.07. 20:40  Hozzászólás
  •   203   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok.
Magoncoknak keresek cserepet, de sehol sem találom. Milyen néven kell keresni? Palántázó cserép, szaporító cserép, konténer?
Amiben a kisebb gyümölcsfákat és bokrokat kapni a kertészetben. 14cm átmérő, 18cm magasság. Hirdettek 2 literest, megörültem, de nem jön ki a matek, másik csak 11cm magas, úgy végleg átverés a 1.5 liter...
Jó a kisebb is, 12cm felső átmérővel, csak legyen magas, de sehol sem találok.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2022.04.17. 16:31  Hozzászólás
  •   202   


---
 
Idén virágzott és kötött az Ishtara anyafám, meglátjuk mire lesz jó a termése :)
B9 almaalany anyafának meghagyva , már van kis oltványom ilyenen illetve használtam közbeoltásként is, szintén várom az eredményt.
Kelnek a mandulabarack magoncok...többségében a barack-szülőre ütnek vissza, ezek a bordók...kisebb része a mandula szülőre, ez a zöld.
 


  2022.04.01. 08:27  Hozzászólás
  •   201   


---
 
A GXN 15 díszfának is megállná a helyét a rengeteg , nagy virágával, bordó levelével : ...és egy másik alany, az Ishtara , egyet valszeg meghagyok anyafának, bár van beleszemezve kajszi :
 


  2022.03.05. 17:59  Hozzászólás
  •   200   


---
 
Barrier 1 már virágzik......ezek elkötős módszerrel szaporított Barrierek, nem sok gyökere van kettőnek...de sztem megmaradnak :...ez pedig a Rubira alany gyökérzete : a bal oldalin nektarin, a jobb oldalin kajszi van.
 


  2022.03.01. 20:07  Hozzászólás
  •   199   


---
 
...na be is futottak a német alanyok , szépek , tisztességes gyökérzettel...mikor adnak nálunk ilyen minőséget :alvaka: ....
 


  2022.02.17. 09:21  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (195) hsz.-re     Olvasás  
  •   198   
Avatar

terra alapító
 
Megértelek, nekem is van egy barackfám montclaron, a kert legrosszabb homokos földjében is szépen nő :thumbup:
 


  2022.02.14. 16:24  Hozzászólás  Válasz baby-lon (196) hsz.-re     Olvasás  
  •   197   


---
 
Igazság szerint lehetett volna több fajta is, de vagy az áruk volt húzós vagy csak min 50 et küldtek volna / uaz a faiskola /...de ennek is örúlök.
 


  2022.02.14. 14:04  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (195) hsz.-re     Olvasás  
  •   196   
Avatar

terra alapító
 
Gratulálok, jó lesz velük játszani. Én 3 éve várom, hogy a FOX-11 alanyaim oltható méretűek legyenek...
 


  2022.02.13. 19:12  Hozzászólás
  •   195   


---
 
Hurrá...már az országban vannak az új alanyaim.Végül is almához Pillnitzer Supporter PI-80, M27 körtéhez Eline /birs / ill. Montclar lett.Mindegyiknek örülök, mert megnövelik a kombinációs lehetőséget. Különösen a Montclar-nak örülök, mert arra már régóta fájt a fogam /...ja és mivel nem hybrid maggal szaporítható /...a jövőben az alanyok gyűjtése is szinte annyira hangsúlyos lesz, mint a nemesek gyűjtése.
 


  2022.01.06. 18:59  Hozzászólás  Válasz vighzsolti (193) hsz.-re     Olvasás  
  •   194   


---
 
Van egy anyafám , nálam jól megvan , egyenlőre kis fáim vannak a magoncaira szemezve -őszi is és kajszi is- sztem kb az őszimagoncon lévő fák erősségét tudja...de reálisan pár év múlva látszik majd.
 




  2022.01.04. 21:06  Hozzászólás  Válasz vighzsolti (191) hsz.-re     Olvasás  
  •   192   


---
 
Nézz utána esetleg a Rubirának...a Cadaman egy fantom, nem lehet beszerezni, én is próbáltam már...sa Pulullo nál próbalkoztam, egyszer visszaírtak...oszt annyi.
 


  2022.01.04. 19:49  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (190) hsz.-re     Olvasás  
  •   191   


---
 
Köszönöm.
Elég drága,lehet kihagyom.
Esetleg valaki cadman alanyról tudna infót mondani,vagy olyan alanyról ami jó őszibarackhoz,de gyengébb növésű mint a gf és nem hajlamos klorózisra.
Barrieren vannak őszik,de sárgulnak sajnos,isthara talán jó,de még kicsik a fák.
A gf nekem nagyon nyomja,itt az alföldön ,nem nagyon tudom kordában tartani.
 


  2022.01.03. 22:20  Hozzászólás  Válasz vighzsolti (189) hsz.-re     Olvasás  
  •   190   


---
 
Nem forumozó baràt, de nem hozza, post/futár szállítja. A www,lodder.de/produkte oldalon tudod megnézni...de nem olcsó. Az alsó kategöria kb 2,5 euró, amagasabb 5,6-6,7 euró + a posta. A darts döntő végéig tudsz írni, hogy kell e vmi, mert ugyan elküldte a rendelét, de ma még tud talán módosítani.
 


  2022.01.03. 19:08  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (188) hsz.-re     Olvasás  
  •   189   


---
 
Lehet tudni,hogy ki hoz kintről alanyokat? Engem is érdekelne pár darab,őszihez.
 


  2021.12.28. 15:41  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (185) hsz.-re     Olvasás  
  •   188   


---
 
Mivel nem bírok magammal , így valószínüleg -ha összejön - ismét hozatok/tunk pár alanyt kintről .Ezek tényleg csak kísérletezéshez lesznek ,mert 2 darabos tételek...de több fajta. 1-1 darabot meghagynék anyafának , a másikakat meg beoltanám/szemezném. Alma, cserkó vonalon a nagyon törpe érdekelne, amiből esetleg tudnék hozzánk becsempészni 1-2 fát majd , őszibaracknál továbbra is az erős alanyok lényegesek .
 


  2021.12.20. 20:14  Hozzászólás
  •   187   


---
 
Keresek Marianna GF 8.1 alanyt. Ha valaki találkozik valahol vele kérem jelezze. Köszönöm.
 


  2021.12.20. 16:59  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (164) hsz.-re     Olvasás  
  •   186   


---
 
Tavaly ősszel vetettem egy csomót...egy se kelt ki...remélem csak elfekszik.
 


  2021.12.20. 16:58  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (165) hsz.-re     Olvasás  
  •   185   


---
 
Az MM106+B9 et végül is csináltam , illetve egy vadkörte+farold40et is. Az előbbi várható a jövőben is, mivel elsősorban almára gyúrok...ill. még az őszibarackok alanyaival kombinálok...majdcsak eleszi a rossebb innen a poloskáékat .
 






  2020.07.03. 19:50  Hozzászólás
  •   182   
Avatar

terra alapító
 
Na, köszi a sok javaslatot, egyrészről csináltam új Farold bújtásokat és azokat már az ajánlott módszerrel végeztem:

Másrészt tavaly visszavágtam törzsre egy már terebélyesebb ringlót, ami ishtarán volt, és most aztán burjánzik az alany alatta:

Szedtem már ki kb. 3 hete egy hajtást alóla, az azóta vegetál egy kaspóban, egyelőre erőt gyűjt, de elvan; és szedtem ki ma is több hajtást, ezeket intenzíven locsolom majd az árnyékban, talán túlélik így nyáron:


Az volna igazán a kérdésem, hogy szerintetek ha ezekből a gyökérhajtásokból szeretnék szaporítani, azt most még vegetáció alatt szedegessem ki a képen látható kaspós módszerrel, vagy várjam meg a vegetáció végét, és október legvégén szedjem őket le a gyökérről? Hozzáteszem, hogy számos új hajtást is hoz még, mert amikor a fenti képen láthatókat kiástam, láttam, hogy a föld alatt sok apró hajtás indult még el a napvilág felé. Köszi!
 


  2020.06.27. 20:51  Hozzászólás  Válasz alex (177) hsz.-re     Olvasás  
  •   181   
Avatar

terra alapító
 
Jaj nem okoskodás az, ha elmondjátok miért csacsiság a hajtáscsúcsot ledugni :) ezzel nekem is időt spóroltok, mert ha úgysem működne, buknék egy újabb évet! Holnap megpróbálom kivezetni a hajtáscsúcsot úgy, hogy egy U alakot írjon le a föld alatt...
 






Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég