Szakirodalom figyelő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2017.03.25. 21:23  Hozzászólás
  •   42   


---
 
Sziasztok!
Különböző ökológia termesztéssel és növényvédelemmel kapcsolatos online olvasható könyvek: https://issuu.com/ezvans
Aktuális lista az ökológia termesztésben használható szerekről:http://www.biokontroll.hu/cms/index.php?option=com_content&view=article&id=165&Itemid=134&lang=hu
 


  2016.12.28. 15:55  Hozzászólás
  •   41   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2016.02.27. 20:31  Hozzászólás  Válasz alex (37) hsz.-re     Olvasás  
  •   38   


*
 
Nem árulják postán ,elő lehet rá fizetni...én a korábbi ,csak gyümölcsös különszámaikra vadászok.Kinéztem még többet is,de már csak 2-ből van nekik készleten,azt megkapom.
 


  2016.02.26. 19:22  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (36) hsz.-re     Olvasás  
  •   37   


---
 
Hol tudod ezeket megszerezni? Postán, újságárusnál ? Vagy a kiadónál?
 


  2016.02.25. 21:13  Hozzászólás
  •   36   


*
 
Most böngésztem végig a korábbi különszámaik tartalomjegyzékeit a neten...,még találtam 6-ot amit megpróbálok megszerezni tőlük...jobb kézben forgatni az infót,mint a gép előtt /kicsit régimódi vagyok.../
 


  2016.02.19. 20:33  Hozzászólás
  •   35   


*
 
Bár nem akartam ide írni ,mégis megteszem,mert sikerült hozzájutnom egy olyan szakirodalomhoz ,amihez bárki hozzájuthat..és érdemesnek is tartom.Ez az Agrofórum 58.Extra /2015.január /különszáma.
Nem másolok be semmit belőle,mert ahhoz engedély kellene,de talán abból nem lesz gond,hogy a tartalomjegyzékét közreadom...csak ,hogy tudjátok miért is érdemes beszerezni :)
 




  2016.01.17. 14:32  Hozzászólás  Válasz Rhéman (32) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   
Avatar

terra alapító
 
Azt a nem kell a szerzői joggal foglalkozni részt idézhetnéd, mert szerintem nem egészen úgy volt ahogy gondolod.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.17. 13:30  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   32   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm a kiegészítést, bár tudomásom szerint a dolog ennél összetettebb.

Vitatkoztunk ezen, amíg vezetőségi tag voltam, csak akkor volt a vezetőségben olyan vélemény, hogy nem kell a szerzői joggal foglalkozni, akinek problémája van, az szól, és akkor levesszük a kifogásolt dolgot.

Örömmel látom, hogy az álláspont változott. :dejo:

Én itt ezekben a kérdésekben nem foglalok el semmilyen álláspontot. Aminek a közzététele szerintem jogsértő lenne, azt nem teszem közzé.

Nem is értem, hogy miért én kaptam a dörgedelemet Baby-lontól, mikor nem én közöltem a fénymásolatot, és nem én kifogásoltam.

Pusztán a felesleges szócséplést gondoltam leállítani azzal, hogy megneveztem azt, aki, tudomásom szerint ebben a kérdésben dönt.
Az pedig, hogy Csősz, ír, és kihangsúlyozza a jóindulatú észrevételeket várást, végkép érthetetlen a számomra.

Megyek összeszedem a palántázáshoz a cuccokat. Februárban kezdem. Remélem addigra jó lesz az idő. :wave:
 


  2016.01.17. 12:13  Hozzászólás  Válasz Rhéman (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   31   
Avatar

rendszer admin
 
Amennyiben az interneten mindenki számára szabadon elérhető egy kép, dokumentum, leírás, stb. az részben, vagy egészében szabadon megjeleníthető máshol is, de csak a forrás jól látható (esetleg linkelt) megjelenítésével.
Vannak azonban olyan jogi dolgok is, amire nem igen gondol elsőre az ember.
Ilyen például az is, ha eleve egy oldal megtekintése regisztrációhoz kötött, vagy az oldal egyes részei mindenki számára megtekinthetők, de az adott anyag eleve az oldal olyan témájában van, aminek megtekintése regisztrációhoz kötött.
Ebben az esetben az oldal tulajdonát képező anyag már szerzői jogvédelem alatt áll azok számára, akik nem regisztrált felhasználók az oldalon, így az ott lévő anyag már szabadon nem terjeszthető.
Ezt néha (inkább gyakran) elfelejtik azok, akik eleve regisztrált felhasználók az adott oldalon, és mivel az ő számukra természetes az anyag láthatósága, ők bármikor láthatják, eszükbe sem jut az ezzel kapcsolatos szerzői jogvédelem.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.01.17. 10:51  Hozzászólás  Válasz tgwh (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   30   
Avatar

terra alapító
 
Egyes könyvek elérhetők a hálón is, különösen, ha van e-könyv is belőle. Ebben az estben lehetséges saját szavakkal írni egy ismertetőt, mint a fülszöveg, és megadni a könyv elérési lehetőségét.

A csak link megadása, szerintem kevés. Legalább egy mondatot illene írni a tartalomról.
 


  2016.01.17. 10:39  Hozzászólás  Válasz Rhéman (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   
Avatar

terra alapító
 
Miért a szakkönyvben is link-ként hivatkoznak a szakirodalomra?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.17. 09:47  Hozzászólás  Válasz Rhéman (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   28   


*
 
Természetesen nem.
 


  2016.01.16. 17:46  Hozzászólás  Válasz Csősz (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   
Avatar

terra alapító
 
Öreg vagyok én már a rejtvény fejtéshez. Mond meg kérlek egyértelműen, kiposztolhatok-e frissen megjelent szakkönyv oldalakat, vagy nem?

Nincs link, amit meg lehetne adni. Tehát a kivonatos ismertetés, és a link megadása nem jöhet szóba.
 


  2016.01.16. 17:28  Hozzászólás  Válasz Rhéman (25) hsz.-re     Olvasás  
  •   26   


*
 
Semmi titok nincs benne, baby-lon-ként fórumozok, és Kapazinként moderálok. A leírtakat úgy kell értelmezni, ahogy leírtam. A moderátorok majd intézkednek.
 


  2016.01.16. 16:28  Hozzászólás  Válasz Csősz (24) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   
Avatar

terra alapító
 
Mondhatnál magadról néhány szót. Még nem volt szerencsénk egymáshoz.

Vagy igen?

Most látom, hogy a vezetőség bővült. Volt valami választás, és én lemaradtam? Gratulálok!

Ha moderálni valót láttam volna, biztos az adott linkre írok.

Megszólalásod értelmezhető úgy, hogy lehet posztolni fénymásolatokat?

Ha igen, akkor magam is kitennék néhányat. Atifoci ötletét nagyszerűnek gondolom. :dejo:
 


  2016.01.16. 14:04  Hozzászólás  Válasz Rhéman (15) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   


*
 
Köszönöm az aggódást, de senki nem visz vásárra semmit. Kérem, hogy a moderációt bízzátok a moderátorokra, a jóindulatú észrevételeket ide várjuk:

viewtopic.php?f=152&t=73

Jó fórumozást kívánva,

üdv: a Csősz
 




  2016.01.15. 21:53  Hozzászólás  Válasz Alibá (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   
Avatar

terra alapító
 
Persze, ha ott a forrás, akkor szerintem akármikor.

atifoci, elég ha leírod miről van szó, a lényegét.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.15. 21:33  Hozzászólás
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
Én azt hiszem, hogy ami fent van a hálón, azt ide is be lehet tenni válogatásként és nem baj, ha felhívjuk egymás figyelmét rá.
Pl. én erre a kajszis cikkre :
http://magyarmezogazdasaglap.hu/hu/iras ... -kajsziert
 


  2016.01.15. 21:03  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   


*
 
Felőlem ...de az tuti,hogy én nem fogok fél vagy egész oldalakat begépelni,ahhoz eléggé utálok /még gépen is /írni...szóval bár én nyitottam ezt az oldalt a jövőben nem kívánok részt venni benne...maradok a "hagyományos" fórumozásnál...
 


  2016.01.15. 20:52  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (18) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   
Avatar

rendszer admin
 
Szerintem meg nem kellene törölni ezt a témát, mert az alap ötlet szerintem nagyon jó.

Mindössze a cikkel kapcsolatos dolgokat kell felejteni, és keresni más kibeszélni valót.
Nem hiszem, hogy mindössze csak ez az egy cikk érne meg egy beszélgetést.
tgwh ötlete nagyon jó, és kivitelezhető, valami hasonló megoldást javasoltam én is, és ez mindenképpen járható út lenne. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.01.15. 20:28  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   


*
 
Hát ha ennyi a macera sztem töröljük a topicot...biztos megoldható...és most még túl sok infó sem veszik el....ja és ne árulja el senki a A Kertészetnek,hogy én nem szoktam megvenni ,hanem csak lefénymásolom az engem érdeklő cikkeket..
 


  2016.01.15. 19:36  Hozzászólás  Válasz CAMROM (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

terra alapító
 
Nem biztos, hogy egyszerűen megoldható.

De ha nem képet tesz be az ember, hanem leírja hogy xy című lapban olvastam hogy ...
És röviden összefoglalja, az biztos hogy jogilag rendben van.
Meg ugye mi van, ha valami ingyenes kiadványban olvastam? Vagy küld az egyik kertészet egy katalógust, növényápolási útmutatót, az is ingyenes, kapod a növény mellé.

Az biztos, hogy akármelyik megoldást is választja valaki, lesznek akiknek nem lesz jó. Egyrészt jogos az is, hogy szkennelt képpel lehetnek jogi gondok.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.15. 18:49  Hozzászólás
  •   16   


---
 
Helló,
Mi van akkor, ha mondjuk csak a 6 hónapja regisztrált tagok láthatják. Ebben az esetben szerintem ez nem terjesztés csupán baráti és zártkörű eszmecsere.
 


  2016.01.15. 12:09  Hozzászólás
  •   15   
Avatar

terra alapító
 
Most Baby-lon viszi a bőrét a vásárra. Neki kell eldönteni, hogy mit vállal.

A képeknél eddig vállalta a megjelenést, lehet, hogy itt is tartja érte a hátát. Amíg Ő nem dönt nincs értelme találgatni, ha meg döntött, akkor nincs mit találgatni. :)

Egyébként van egy tanulságos kommentelési szabályzat itt: http://444.hu/2016/01/15/kommentelesi-szabalyok-a-444-en 
 


  2016.01.15. 06:43  Hozzászólás
  •   14   
Avatar

---
 
Mielőtt akármit törölnétek, meg kellene kérdezni őket. Nem elképzelhetetlen, hogy nincs is kifogásuk ellene. Nem komplett újság közléséről van szó.
Jó reklám is nekik, hogy nagyon sokszor hivatkozunk a lapra, linkeljük az oldalukat.
 


  2016.01.14. 21:54  Hozzászólás
  •   13   
Avatar

rendszer admin
 
Valóban aggályos egy frissen megjelenő újság oldalait bemásolni.
Főleg, ha az újság a neten is a cikkeinek csak egy részét közli le, és a többi rész olvasását az újság megvételéhez, vagy előfizetéshez köti.

Célszerűbb lenne egyes cikkekből talán kiemelni egy olyan részt, ami tetszik, és másoknak is ajánlás lehet, vagy olyan részt, amivel valami miatt nem ért egyet, vagy nem tetszik, és azt ki lehet beszélni.
Vagy valóban járhatóbb út régebbi újságcikkek, leírások bemásolása.

Maga a téma jó lenne, csak oda kell figyelni a részletekre, főleg jogi alapon. ;)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.01.14. 21:46  Hozzászólás  Válasz alex (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   


*
 
Nekem meg már el is ment a kedvem ettől a topictól...
 


  2016.01.14. 21:39  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   


---
 
Szerintem pedig nem kell fölöslegesnek minősíteni egy olyan hozzászólást, amelyik olyan dolgokra hívja fel a figyelmet, amelyre az eredeti hozzászóló nem gondolt. Egyébként a topik nagyon jó ötlet és nem kell törölni. Nagyon sok olyan folyóirat vagy ismertető van, amelyik nem korlátozza a fórumokon való terjesztését, megvitatását. De vannak olyanok is, amelyek a közléstől számított első évben csak fizetés ellenében olvashatók, az első év után pedig szabadon olvashatók. Arra is jó lenne ez az oldal, hogy a neten szanaszéjjel lévő szakcikkeket ezen a helyen szépen gyűjtögessük a saját szakmánk és érdeklődési körünknek megfelelően. Ezzel mindnyájunk ismeretei bővülhetnének.
 


  2016.01.14. 21:14  Hozzászólás  Válasz alex (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   


*
 
Én nem terjesztem...1-2 cikket néha felrakok,hogy olvassák akiket ez érdekel...utólag...ha ez érdekeket sért felőlem törölhetjük az egészet...
 


  2016.01.14. 21:02  Hozzászólás  Válasz nzozz (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   


*
 
Alapvetően a topicot a cikkeknek nyitottam...A Kertészet Szőlészetet alapvetően pl gyenge lapnak tartom ,az árához képest kevés ami benne van,de én a használható cikkek kiollózására gondoltam és nem arra,hogy a cikk íróját,közlőjét stb fikázzam...bocs,hogy ezt írom,csak fölöslegesnek tartom mondjuk itt az ilyen hozzászólásokat...
 




  2016.01.14. 19:29  Hozzászólás
  •   7   


---
 
Általában nem szeretik a pénzért árult folyóiratok, ha valaki illegálisan a kiadó engedélye nélkül el kezdi terjeszteni őket. A Kertészet és Szőlészet is feltünteti, hogy "Minden jog fenntartva! De ez elsősorban a friss cikkeknél sértheti az érdekeiket (amikor még árulják a lapot) , a régebbieket már úgysem árulják. De azért jó lenne, ha az adminisztrátor is véleményezné ezt.
 


  2016.01.14. 18:11  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   
Avatar

---
 
Ha nem haragszol meg, kiegészítem. Egy része az oldalukon is elérhető:
http://kerteszetesszoleszet.hu/hu/irasok/kerteszet-szoleszet-boraszat/piac-legyen-kiindulopont 

Szintén szoktam olvasni, tavaly nyáron volt is szinte minden számban valami jó cikk, melyekből sajnos nem sikerült mindet beszerezni.
Az egyikben barack -orsó- metszésről beszéltek, tedd már fel kérlek, ha megvan.
 




  2016.01.13. 23:21  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   


---
 
(Azok se voltak képesek felvenni azt a roh*dt telefont, amikor szamóca palántát akartam venni ősz elején...)
 






  2016.01.13. 21:04  Hozzászólás
  •   1   


*
 
Sajnos a képeket törölnünk kellett a szerzők jogok miatt.

Kapazin

Ez a mai termés...
 


  2016.01.13. 20:52  Hozzászólás
  •   0   


*
 
Ide kerülhetnének beszkennelve a különböző szakirodalmakban megjelenő friss,viszonylag friss érdekes cikkek...én pl amennyire lehet figyelem a Kertészet Szőlészetet..nekem nem jár,de időnként van rá lehetőség belenézni és lefénymásolni ami érdekel.
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Ahrefs [Bot] Mozilla/5.0 (compatible; AhrefsBot/7.0; +http://ahrefs.com/robot/) valamint 16 vendég

cron