Gyümölcsfajták, amik csalódást okoztak! Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2020.02.17. 14:21  Hozzászólás  Válasz baby-lon (92) hsz.-re     Olvasás  
  •   93   
Avatar

terra alapító
 
Néha olyan érzésem van, hogy csak a fajtának a neve azonos, de amúgy nem ugyanarról írunk :))))
És június elején érik?
El tudom képzelni, hogy ennyire eltérő, mert nálam pár méterre a Dunától nyirkos és sokáig hűvös a levegő, amitől a körték és a szilvák nagyon mennek, a barackok viszont nem feltétlenül szeretik.
 


  2020.02.17. 11:28  Hozzászólás  Válasz gaabre (90) hsz.-re     Olvasás  
  •   92   
Avatar

terra alapító
 
Nálam az Aurora vadkajszin van, nem találom érzékenynek a moníliára, és én a gyümölcsével is elégedett vagyok, ráadásul remek a lekvárja is.
 


  2020.02.16. 13:39  Hozzászólás  Válasz gaabre (90) hsz.-re     Olvasás  
  •   91   
Avatar

---
 
" a gyümölcse azonban szó szerint lerohad, mielőtt megérne" - a poloska miatt szerintem, nálam tavaly ugyanez volt az Orangerednél. Persze nem biztos, de jó az esélye ennek.
 


  2020.02.16. 13:28  Hozzászólás
  •   90   
Avatar

terra alapító
 
Orangered.
A fája szépen fejlődik weiwán, a gyümölcse azonban szó szerint lerohad, mielőtt megérne. Többedjére. Idén fűrész.

Az aurórának is utolsó esély nálam 2020. Rendkívül monília érzékeny, ha nem sikerül megvédeni, az egész fa visszacsúszik pár évet. Ehhez képest a gyümölcsétől sem tudok elájulni...

Én kajszival nem kísérletezek többet. A bergarouge magától kipusztult, a farbaly is elment valami bogaraktól. Maradnak a magyar fajták és a kuresia. Mindből több fa.
 


  2019.11.27. 21:56  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (88) hsz.-re     Olvasás  
  •   89   


*
 
Mekkora lett a Super Manga alma, 25 centis?
Hagyod megnőni a fát vagy beoltod egy nagy fádba, illetve is-is?
 


  2019.11.27. 20:46  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (81) hsz.-re     Olvasás  
  •   88   


*
 
Meg is kaptam a csereárut , egy Super Manga almát kértem cserébe..és összekötöttem némi fügerendeléssel, abból megpróbálok 3 fajtát.
 


  2019.11.27. 20:42  Hozzászólás
  •   87   


*
 
Cydonia Robusta ....idén termett először , ebből csináltunk lekvárt és sajtot, de.. nekem nagyon gyenge a birs íz, illa....amikkel eddig találkoztam azok még bio légfrissítőnek is elmentek , de ez ...ha csukott szemmel eszem a lekvárt nem tudom miből van / az meg egy külön gond, hogy a poloskák ezt is sza..á szurkálták /
 


  2019.10.29. 18:59  Hozzászólás
  •   86   


*
 
Rouge de Vigny körte ...kevés ilyen rosszat ettem , nem csak savanyú még kesernyés is , ráadásul apró /csopros / szóval ezt meghagyom a francia gyűjtőknek...
 


  2019.10.22. 07:00  Hozzászólás  Válasz laca12 (82) hsz.-re     Olvasás  
  •   85   
Avatar

terra alapító
 
Én is egyszer rendeltem tőlük, kétfélét. Szép csemetéket kaptam, és fajtaazonos lett mindkettő. Ennek a mai világban örülni kell nagyon...
 


  2019.10.18. 17:54  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (81) hsz.-re     Olvasás  
  •   84   


*
 
Nálam jövőre várható a kiskert fáinak az első termése. Szép fákat kaptam. Az viszont gázos hozzáállás, amit leírtál...
 


  2019.10.18. 17:49  Hozzászólás  Válasz laca12 (82) hsz.-re     Olvasás  
  •   83   


*
 
Eddig egyszer rendeltem tőlük, 5 db fát, 1 éve. Elég gyengécske fákat kaptam. Még nem tudom, hogy fajtaazonosak-e, mivel nem termettek.
 


  2019.10.18. 16:52  Hozzászólás
  •   82   
Avatar

---
 
Ha a témánál vagyunk a Mindigzöld kertészetről van valakinek tapasztalata pozitív és negatív vélemény is érdekel...??
 


  2019.10.17. 20:14  Hozzászólás  Válasz Misimanó (80) hsz.-re     Olvasás  
  •   81   


*
 
A Dmkert nekem is rendezi a reklamációt, de a kiskert.com gyakorlatilag magasról lesz..t , arra hivatkoznak, hogy ők ezt kapták , a nagykert meg a termelőt nem hatja meg a reklamációm...
 


  2019.10.07. 20:56  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (79) hsz.-re     Olvasás  
  •   80   


*
 
Sajnos már nem csak a hazai, de egy olasz faiskolánál (Gabbianelli) is így jártam. 2 őszibarackomnak köze sincs az eredetileg rendelthez. Elismerték, a fák árát visszaadták...Pedig ők sem olcsók, pláne a futár... ;)
 


  2019.10.07. 20:33  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (78) hsz.-re     Olvasás  
  •   79   


*
 
...csakúgy, mint a kiskert.com korrektségéről is...a tőlük rendelt Honeycrispről is most derült ki, hogy köze sincs a rendelt fajtához...és ugye ez a faiskola sem a kommersz faiskolai árkategória :twisted: :thumbdown:
 


  2019.10.07. 19:56  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (76) hsz.-re     Olvasás  
  •   78   


*
 
Hoppá...most néztem utána a neten ennek a fajtának...az orosz oldalakhoz képest még csak nem is hasonlít !!!! Ennyit a DmKert korrektségéről... :thumbdown:


http://www.dmkert.hu/enciklopedia/gyumolcstermok/tihij_don_csendes_don_korte_tyihij_don
 


  2019.09.22. 17:22  Hozzászólás
  •   77   


---
 
Späth Anna, Ageni, Stanley : PPV, gyümölcshullás, a fán levők kemények, éretlenek (mosogatószivacs), sose érnek be, vagy ha igen, egyenként lepotyognak, de abban sincs köszönet.
Az első kettőt tegnap és ma kiástam, a Stanleyt hamarosan (a teljes termése megy a gödörbe, annyira gyalázatos...).
 


  2019.09.22. 13:56  Hozzászólás
  •   76   


*
 
Tihij Don : Dm kerttől vásárolt körte , idén termett először , de nem ragaszkodok hozzá...a feleségem minősítése : " birs "...nincs is mit hozzáfűznöm
 


  2019.08.05. 20:57  Hozzászólás  Válasz Jani71 (73) hsz.-re     Olvasás  
  •   75   


*
 
Mintha csak magamat olvasnam :hiha:
 




  2019.07.31. 11:09  Hozzászólás  Válasz délkelet (72) hsz.-re     Olvasás  
  •   73   


---
 
Köszönöm. Őszintén szólva nem tervezek új fát, ill. új fajtát. Ami változtatás tervben van, arra már itt van az alapanyag a kertben, arról lehet némi szaporítás (talán!).
Az az igazság, hogy mennyiségre is sok a gyümölcs, ha tisztán matematikailag nézzük, akkor nem olyan nagy tragédia egy ilyen fának az eltávolítása
(lásd: egyik múltkori hozzászólásomban az Ésszerűsítési Akciótervet). Azért persze nem érzelemmentes egy ilyen akció, de a realitás jelentős érv...! :)
Hosszabb távon a legjobbak maradnak, a többitől lassacskán megválok.
 


  2019.07.31. 10:53  Hozzászólás  Válasz Jani71 (71) hsz.-re     Olvasás  
  •   72   
Avatar

---
 
"Ma leszüreteltem, ki is ástam" - no ilyet is ritkán olvas az emberfia. Valamelyik kabaréban hallottam egy ehhez hasonló poént, de nem jut eszembe, mi volt az. A baj csak az, hogy a valóságban ez éppen hogy elkeserítő, főleg számodra. Sajnálom, a következő fajtád legyen sokkal-sokkal jobb!
(Közben rájöttem... Fábry: "hazajöttem a síelésből, már meg is műtöttek")
 


  2019.07.31. 10:22  Hozzászólás
  •   71   


---
 
Pitestean. Ma leszüreteltem, ki is ástam. Minimum tavasz óta látom rajta a vírusfertőzés egyértelmű jelét (leginkább és durván a levélen), kíváncsian vártam, hogy mit produkál.
Nagyon jó termőképesség, szép, formás, darabos gyümölcs, jó állag (némi maghoz kötöttség jellemzi, de nem vészes). Az íze viszont még teljes érésben is tökéletesen semmilyen.
Teljesen hiányzik belőle bármilyen íz, plusz még cukrossága sincs. Semmilyen. :thumbdown:
A gyümölcsök átlagsúlya 40-45 gramm.
Ha a vírus nem pocsékolná el, egy ilyen fa tökéletesen elláthatna egy családot szilvával. A darabossága miatt könnyű a szedhetősége, sikerült jól megvédenem is.
A moly se bántja úgy, mint pl. az Agenit... Látványosan azon van a legdurvább fertőzés - azonos védelem mellett.
Egy utolsó kép a Pitesteanról (ennyi lett a kis fán - tavalyelőtt már virágzott, nem lett termés, tavaly elvitte a szilvadarázs, idén teljes mentesség):

Fénykép-7936.jpg
Pitestean - 2019. 07. 31.
Megtekintve 12370 alkalommal.

 


  2019.07.04. 20:58  Hozzászólás  Válasz Jani71 (55) hsz.-re     Olvasás  
  •   70   


---
 
Elhamarkodott döntés volt az Orangereddel kapcsolatban.
Szerencsére készült belőle lekvár is. Az illata ugyanaz a tiszta fűillat, amit már említettem, ill. a tavalyelőtti pálinkában produkált. Viszont az állaga és még inkább az íze bőven kárpótol...
És még nem telt el felette egy napnál több... De máris olyan, hogy megkezdi az ember az üveg lekvárt, aztán nem tudja abbahagyni, amíg el nem éri az alját. :nahat: :thumbup: :dejo: :super:
Érdekes, hogy van némi narancsos feelingje, ami direkt jól áll neki. Nem az a klasszikus kajsziíz (bár nagyon hasonlít rá), hanem kicsit olyan,
mintha a kajszit egy kevés naranccsal főzték volna össze. :thumbup:
Szóval némi koronaalakítással és a rovarvédelem 'átgondolásával' feltétlenül marad. :lol: :hiha: Nem fogom elkövetni azt a hibát, amit már említettem a Goldrich-csel kapcsolatban.
Annál még a lekvár elkészülte után is azt mondtam, hogy hááát, nem valami híres, aztán egy évet pihent az üvegben és csúcsszuper lett! Csak akkorra a fa sajnos már nem volt sehol. :(
Egyébként a Jojoval is ugyanígy jártam. Azóta sokkal nagyobb becsben tartom ezt a fajtát is. :thumbup: Szuper lekvárt lehet belőle készíteni, ha az embernek van legalább egy év türelme.
 


  2019.07.01. 13:23  Hozzászólás  Válasz CAMROM (67) hsz.-re     Olvasás  
  •   69   
Avatar

terra alapító
 
Nálam nem annyira kicsi (mondjuk nem is túl nagy), de a fagytűréssel kapcsolatban én mást tapasztaltam.
 




  2019.06.29. 08:46  Hozzászólás
  •   67   


---
 
Kinél mekkora most a Zard, nálam csak mint egy cseresznye. Eddig csalódás semmivel sem fagytűrőbb mint a többi cserébe jó kicsi.
 


  2019.06.28. 22:00  Hozzászólás
  •   65   


---
 
Javasolnám, hogy még ne mondj le a Springblushról! Rossz év van rá. Volt szerencsém kóstolni tökéletes állapotban is.
Semmi baj nincs vele (persze alapvetően egy friss fogyasztásra kitalált fajta, ebből kell kiindulni, nem lekvárnak való).
Azon a méreten őszintén szólva egy kissé meglepődtem. Biztos, hogy Springblush?
Mert ha az, akkor mindezek fényében inkább valamiféle tápanyaghiányra tippelnék (ismerve az idei csapadékviszonyokat és feltételezve, hogy kb. ideálishoz
közelít a gyümölcsök mennyisége a fán). Elsősorban káliumra. És esetleg nitrogénre. Nálam is ez volt a gond (szerintem) annak idején a Goldrich-csel, eléggé elhamarkodtam a kivágását.
Szárazság, kálium(és talán N-)hiány...
Aztán az utolsó évi kevéske, egyébként frissen meglehetősen gyenge ízű lekvár egy év múlva olyan illatot és ízt produkált, hogy csoda. Kifejezetten élmény volt enni.
Ma már nagyon sajnálom, hogy kivágtam.
A gyümölcs méretét és állagát tekintve ugyanez volt az Orangereddel, amiről már írtam a minap. Egyértelműen szárazság és tápanyaghiány volt a háttérben.
Tavalyelőtt apró, vacak, ráncos izék voltak a fán, most meg teniszlabdák... :o :P :lol:

(Szerk.: Ja, most látom a másik topikban, hogy már kivágtad. :( )
 


  2019.06.25. 15:16  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (62) hsz.-re     Olvasás  
  •   63   


---
 
Meteorom van, meg is vagyok vele elégedve (kicsit talán lehetne több a termése, de azért így is jó, főleg annak fényében, hogy egyébként meg semmi bajom nincs vele).
A többit olvasmányokból ismerem. Ha lenne helyem, talán még ültetném is, de egyelőre nagyon várom, hogy kb. két év múlva elkezdjen teremni a Feketicsi. Nagyon szépen fejlődik.
Épp ma mondtam itthon, hogy úgy tűnik, a (cseresznye-)meggynél a koraiság feltétlenül nagy előny. Több éve tapasztalom.
Azt is megjegyeztem ezzel együtt, hogy a Meteorra tulajdonképpen rovarölőt talán még nem is szórtam egy grammot se. Csak a gombák ellen védem. Eddig elég.
Mire a károsító rovarok felébrednek, ennek a fajtának a termése már a spájzban van különböző módon. :P :thumbup: :wave:
 


  2019.06.25. 15:10  Hozzászólás  Válasz Jani71 (61) hsz.-re     Olvasás  
  •   62   


*
 
Én már nagyon rég kivágtam , csak korait érdemes tartani : Meteor , Érdi nagygyümölcsű és DU 1...ami utána van az úgyis kukacos lesz...
 


  2019.06.25. 08:52  Hozzászólás
  •   61   


---
 
Egy-két éve írogatom a Pándy meggyet.
Nos, úgy alakult, hogy idén mennie kell! Az íze eddig is kompromisszumos volt, nekem kicsit túl savas, de mivel jó meggy aromával társult és szépet és biztosan termett, hagytam.
Ma megvolt a 'szüret'. A tavaszi gyenge fagy eleve kiegyelte a virágokat, nagyon kevéske volt a termés, de ezzel még meg is békéltem volna, ez csak ilyen év, majd lesz jobb is.
De aztán jött a brutális légytámadás, ám ez is az én balfékségem miatt lett ilyen mértékű, senkit se okolhattam volna érte.
Viszont: az egész fa bűzlik a poloskától (szó szerint), annak a kevés termésnek egy jelentős hányada is moníliás, ha ez nem lenne elég,
akkor mindenhol megrágva, elpocsékolva a gyümölcs a rózsabogarak által. Akárhová néztem, sérült, rágott, rothadó, moníliás, szétpocsékolt, értéktelen gyümölcsöt láttam... :@
Volt olyan termés, amiben egyszerre három rózsabogár volt nyakig... :angry-banghead:
Amint elment ez a pokol meleg, azonnal kivágom, nem kerülgetem tovább. Ezért nem dolgozom és nem költekezem. :@
Legalább több helye és tápanyaga, fénye lesz a körülötte levő egyebeknek.
 


  2019.06.24. 20:09  Hozzászólás  Válasz laca12 (59) hsz.-re     Olvasás  
  •   60   
Avatar

---
 
Ha jól számolom, akkor én most 4. éve kóstolgatom (a tavalyi év ugye kimaradt), de nálam többé-kevésbé minden évben vízízű volt sajnos. Azért azt is fontosnak tartom megemlíteni, hogy mi már kicsit el vagyunk kényeztetve, mert több olyan finom kajszit is megkóstolhattunk, amit az emberek többsége nem. Ha vissza lehetne pörgetni az idő kerekét csupán néhány évvel, akkor én biztosan kerekre tágult szemmel bámultam volna a Wonder cot-ra és nem akartam volna elhinni, hogy ilyen korán ilyen szép kajszihoz hozzá lehet jutni, ami ráadásul még elég finom is.
Na jah, változnak az idők...
 


  2019.06.24. 19:24  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (52) hsz.-re     Olvasás  
  •   59   
Avatar

---
 
2 éve éréskor nem volt ennyi eső akkor finom volt idén tényleg gyengén szerepelt ez ilyen év mi megtartjuk...
 


  2019.06.24. 19:21  Hozzászólás
  •   58   
Avatar

---
 
Lilly Cot nem tudom hova tenni közepes vagy annál kicsit kisebb méretű ez nem nagy baj ,,,de az állaga kemény nagyon rágós, íz na az hiányzik belőle se cukor se aroma semmi, most marad a fán amíg lehet hátha összeszedi magát .Talán befőtt készítésre jó lesz mert lekvárnak szerintem nem .....
 


  2019.06.24. 18:19  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (56) hsz.-re     Olvasás  
  •   57   
Avatar

terra alapító
 
Azt hiszem, hogy mindenkinek van. Aztán vagy megszabadulunk tőle, vagy jobb esetben átoltjuk. /Néha másik ilyenre. :( /
 


  2019.06.24. 15:07  Hozzászólás  Válasz Jani71 (55) hsz.-re     Olvasás  
  •   56   


*
 
Ha tudnád hány ilyen " nem túl értékes " fám van....igaz ez nem csak kajszikra vonatkozik...
 


  2019.06.24. 15:04  Hozzászólás
  •   55   


---
 
Orangered.
Két éve sokat hagytam rajta, talán szárazság és tápanyaghiány miatt is leaprósodott, fűízű maradt. Tavaly elvitte a fagy, nem tudtam megítélni.
Idén megvolt az előzetes trágyázás, víz is volt, a fagy is elvégezte a termésritkítást, épp olyan arányban, hogy nagyon szép gyümölcsöket tud kinevelni.
A napokban megkezdte a potyogást éretlenül. Ahol viszonylag puha a lehullott gyümölcs (akár 'érettnek' is lehetne nevezni), ott ugyan kb. megvan az a cukor, ami esetleg már elfogadott lenne,
de az íze az gyakorlatilag NULLA. Vírus nyomát nem látom se a levélen, se a gyümölcsön sehol. Nagyon kis arányban repedt (elhanyagolható - homoktalajon van), a poloskák pocsékolják,
valami a felületet is rágta vagy rágja, némelyik tiszta ragya. De a legnagyobb bajom az íz többedszerre történő elmaradása. Ha valamikor minden összejött a tökéletesnek remélhető,
gondolható gyümölcs érleléséhez, akkor az idén ez nyugodtan kijelenthető. Megeszegetjük, hasznosítjuk, ahogy tudjuk, aztán az utolsó értékelhető gyümölcs lejöttével láncfűrész...
Nem kínlódom tovább vele! Isten pá! Főleg annak fényében, hogy némelyik más fajtáról milyen jókat írtok... Ill. azért nekem is van mondjuk Harlayne, eddig nem kellett benne csalódnom.
Visszatérve: ezért is kellett autóznom 260 km-t, ültettem, metszettem, permeteztem mindenfélével, trágyáztam (a talajt is, azzal azért jár némi fizikai munka is...),
általánosságban költöttem rá, benne van az időm, energiám, aztán tulajdonképpen ha jól meggondolom, igazából nem ettem róla egy szem finom kajszit sem...... :@ A több év alatt...
 


  2019.06.24. 14:54  Hozzászólás  Válasz délkelet (53) hsz.-re     Olvasás  
  •   54   


*
 
Olvastam , lehet hogy az évjárat is vmennyire befolyásolja az ízét, de nem leszek a rajongója , viszont a nagy , egészséges fát kivágni nem akarom , a lassú átszemzés talán menni fog...3 fa belőle több ,mint sok.

...érdekes, hogy tavaly ilyenkor már ehető volt, most meg még nem...
 


  2019.06.23. 19:48  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (51) hsz.-re     Olvasás  
  •   53   
Avatar

---
 
Olvastad ugye az indexen az Amandáról írtakat? Most már tényleg nem tudom hová tenni ezt a fajtát, mert az én véleményem is az, mint a tied.
 


  2019.06.23. 17:29  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (51) hsz.-re     Olvasás  
  •   52   


*
 
Wondetr Cot...minden tulajdonságban jónak tűnik, de az íze....gyenge , mennie kell.
 


  2018.06.21. 10:39  Hozzászólás
  •   51   


*
 
Amanda őszibarack. Azért hozattam anno , mert a fehér húsúakból kevés volt , ráadásul ez korai. Ehhez képest ilyen gyenge ízű barackot keveset ettem.Ráadásul nálam termőképességben sem produkált , ideje átszemezni / ráadásul a vett 2 db mellé pár éve még gyártottam is egyet... :angry-banghead: /
Az egyetlen pozitívum a hússzine
 


  2018.03.25. 19:26  Hozzászólás  Válasz crashpo (48) hsz.-re     Olvasás  
  •   50   
Avatar

---
 
Nekem a legkedvencebb körtém. Amíg nem termett a sajátom, az én drága feleségem rögtön vett nekem a piacon, amint megjelent.A lakóházamnál bőségesen terem. Viszont a külvárosi telkemen 10 éves volt már, mégse termett, tavaly előtt leszáradt, tűzelhalásnak véltem. Tavaly kivágtam és a tuskón hatalmas hajtásokat produkált.Egyet meghagytam, kíváncsi vagyok mi lesz belőle?
 


  2018.03.25. 16:55  Hozzászólás  Válasz crashpo (48) hsz.-re     Olvasás  
  •   49   
Avatar

terra alapító
 
Hát nekem is volt egy, megvártam amíg termőre fordul, aztán lecsonkoltam és átoltottam az egészet. A gyümölcse kicsi, íze nem igazán van, és nagyon gyorsan leérik. Jártam úgy hogy mire észrevettem hogy érik, az összes barna volt belülről. Pálinkának jó lehet.
 


  2018.03.25. 16:26  Hozzászólás
  •   48   


*
 
Sziasztok! Kinek mi a tapasztalata az árpával érő körtével és az Arabitkával? Az enyémek már 6 évesek nőnek mintha húznák őket,de virág még az egyiken se volt,ha metszem őket ha nem. Ez normális? Oltottam bele pár éve miranda rossot,de virág még ott se volt...
 


  2018.02.12. 09:16  Hozzászólás
  •   47   


---
 
4 datolya szilvafámból 1 maradt meg tavaj ,amelyiket a házam déli oldalára ültettem ,a fal közelébe.
 


  2018.01.09. 22:16  Hozzászólás
  •   46   
Avatar

---
 
Kicsit elfeledett téma: van-e új fejlemény valakinél?
Nekem ízre csalódást okozott a Padana és a minikivi. Egyelőre a japánszilvák sem okoztak örömöt (méret, betegségérzékenység), de hátha az idén... A datolyaszilváim többsége elfagyott, de legalább tőről kihajtottak...termés viszont semmi.
 


  2017.05.09. 07:10  Hozzászólás  Válasz kaalyzo (38) hsz.-re     Olvasás  
  •   45   


*
 
Granny Smith? Nálam minden évben 1 mázsánál többet terem...

Nekem a Fontos alma ami nem akar teremni :( virág is kevés van rajta, de az se marad meg...
 


  2017.05.07. 15:07  Hozzászólás  Válasz délkelet (39) hsz.-re     Olvasás  
  •   44   


---
 
Nálam még egy évet kap, szereztem mellé más helyről származó párt, a megporzás miatt. Ahogy nézem talán idén ez is virágzik és akkor jobb lesz a kötődés. Ha nem jön össze, akkor én is kiirtom.
 


  2017.05.07. 13:43  Hozzászólás  Válasz Vebber (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   43   


*
 
Egyszerűbb itt hivatkozni a hszedre :)

Szóval a Packhams Triumph .Bár ízben van jobb / ez nem jelenti , hogy ez nem jó.../ a többi szempont szerint - beleértve a vásárlói véleményeket - messze a legjobb. Korrekten állandóan bőtermő , nulla hulladék / kis magházon , kacs-on kívül /, jó állag... a fogatlan mamák kedvence...stb. Az idén elkezdett fajtaleváltás elsődleges helyettesítő fajtája..nálam.
 


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég