A Tudástárba ajánlom: Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2014.10.03. 18:38  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

adatrögzítő
 
A téma célja, hogy aki úgy érzi tudna egy jó hozzászólást írni, egy olyat ami alkalmas arra hogy bekerüljön a Tudástárba, az meg tudja valahol tenni. Mivel a káosz elkerülése érdekében a legtöbb itt található téma zárolva van, a bekerülés ezen a topikon keresztül lehetséges. Nem kell túl komoly anyagot írni, egy növény vagy egy módszer ismertetése, egy saját tapasztalat bőven elég. Ha tudsz ilyet, írd ide, bármiről is legyen szó.
Ha a fórumon bukkansz olyan írásra, ami szerinted jó, arra is felhívhatod itt a figyelmünket, ez esetben felvesszük a kapcsolatot a hozzászólás szerzőjével, és vagy változatlan, vagy szerkesztett formában elhelyezzük a Tudástárban.
A cél egy olyan ismeretanyag összeállítása, melyre bátran hivatkozhatunk, és az erre járó olvasók, kezdő kertészkedők számára segítséget tud nyújtani.
 
 




  2014.10.20. 17:49  Hozzászólás  Válasz baby-lon (44) hsz.-re     Olvasás  
  •   45   
Avatar

terra alapító
 
Én mondtam hogy ne hallgass rá ha iszik! :D :P
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2014.10.20. 15:55  Hozzászólás  Válasz baby-lon (38) hsz.-re     Olvasás  
  •   42   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem rosszul láttad, nézd meg megint. ;)

Ha tetszett volna átküldeni az excelt, akkor simán átmásoltam volna az írt részeket, így viszont nekem kellett a képről kilesni, és kézzel beirkálni, és este is volt..... És egyébként sem nehéz eltéveszteni.
 


  2014.10.20. 14:11  Hozzászólás  Válasz Lactarius (39) hsz.-re     Olvasás  
  •   41   
Avatar

terra alapító
 
Ha ilyen gondok vannak, írd meg txt-ben és mentsd le addig az asztalra pl.
Szerintem az öreg manuálisan vitte be az adatokat, azért kutyult össze egy-két dolgot :D ugye a két véglet, vagy nem ivott eleget, vagy túl sok volt :lol:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.20. 11:44  Hozzászólás  Válasz Lactarius (39) hsz.-re     Olvasás  
  •   40   
Avatar

terra alapító
 
Én nem találtam erre utalást, csak annyit, hogy jelentős morfológiai hasonlóságot találtak. Ennek ellenére mindenhol külön szerepel.
 


  2014.10.20. 11:21  Hozzászólás  Válasz baby-lon (38) hsz.-re     Olvasás  
  •   39   


---
 
Kétszer szállt el az ide szánt rövidebb, majd hosszabb hozzászólásom, kicsit sem vagyok ideges. Pl. Aurora = Early Blush stb...
 


  2014.10.20. 06:35  Hozzászólás  Válasz gergerg (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   38   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm, hogy feltetted a táblát. Az adatok hogy kerültek át? Mert az öntermő az önmeddő lett több helyen.
 


  2014.10.17. 18:00  Hozzászólás  Válasz Vebber (36) hsz.-re     Olvasás  
  •   37   
Avatar

terra alapító
 
Openoffice szerintem megnyitja, az ingyenes. De mint ha lennének online nézegetők is...
Vagy tényleg a tuti megoldás, átküldöd, lementem régibe, visszaküldöm...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.10.17. 17:01  Hozzászólás  Válasz baby-lon (33) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   
Avatar

---
 
Nagyon jó táblázat, nagyítva (rákattintva) jól olvasható. Köszönjük, hogy összeszedted.

Ha szabad néhány kiegészítést, javítást. A Tsunami előtt 2 nappal érik a Pricia, közepes méretű, öntermékeny. A Bergeron előtt 5 nappal a Stella, PPV extrém rezisztens, öntermékeny, jó ízű, közepes méretű, jó pollenadója sok vele virágzó fának, fagyra kevésbé érzékeny.
A Spring Blush szintén PPV rezisztens, nem csak toleráns. A Kioto PPV érzékeny. A Big Red PPV toleráns (csak levéltünet jelentkezhet), az Escande fajtákból a leginkább fagytűrő. A Ceglédi óriás közepesen fogékony PPV-re.
 






  2014.10.16. 20:58  Hozzászólás  Válasz Vebber (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   32   
Avatar

terra alapító
 
Hogy került hozzád új? :D na mindegy, akkor küldd el valakinek aki lementi. Vagy openoffice, ahogy írták, az elvileg megnyitja. Vagy újabb ms office.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.16. 20:27  Hozzászólás  Válasz gergerg (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   31   
Avatar

rendszer admin
 
De ezt a táblázatot miért nem lehet táblázat helyett úgy megcsinálni, mint például a paradicsomnál.
Jó, ha van kép a fajtáknál, de nem szükségszerű.
Egy fajta - egy hozzászólás, lehet szerkeszteni, bővíteni, hozzáírni, törölni belőle.
A "0". hozzászólásban meg egy linkelős Tartalomjegyzék a nevekkel.
Aztán lehet még később újakat hozzátenni, ha előkerül valami újabb, vagy esetleg kimaradt fajta.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.10.16. 19:59  Hozzászólás  Válasz gergerg (25) hsz.-re     Olvasás  
  •   30   
Avatar

---
 
Na ezt a táblázatot a szilvásba is benyomhatnád (a másikkal együtt, mert ha jól emlékszem 2 van).
 


  2014.10.16. 19:55  Hozzászólás  Válasz tgwh (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   
Avatar

---
 
Ez nem igazán jó, mivel a régivel az újat eleve nem tudom megnyitni -épp ez a probléma-, így menteni sem.
 


  2014.10.16. 19:45  Hozzászólás  Válasz gergerg (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   28   
Avatar

rendszer admin
 
Szól az unokáknak, 5 perc alatt felrakják, neki semmi dolga nincs vele.
És utána már kattinthat a linkre is. :P
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.10.16. 19:32  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   
Avatar

terra alapító
 
Nem mindenki úgy használja a számítógépet ahogy mi, és erre tekintettel kell lennünk. Nekem is van olyan ismerősöm, akihez rendszeresen járok, mert van számítógépe, de az unokák csak azt mutatták meg neki, hogy kell ki és be kapcsolni, és hogy mire kell kattintani hogy bejöjjön az internet. Én meg kirakom neki a könyvjelzősávba azt a pár oldalt amit nézeget. Azokra rákattint. (Az index fórumra is.) Csak olvasgat. Kattintgatni tud, menteni nem, mentés után megnyitni sem. 75-lesz, és nem a számítógépen nőtt fel.
 


  2014.10.16. 19:25  Hozzászólás  Válasz gergerg (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   26   
Avatar

rendszer admin
 
Eléggé szomorú, ha valakinek nincsen Office, vagy Open XML fájlformátumok olvasására alkalmas programja.
Ráadásul ingyen letölthető szabad felhasználású dolgokról beszélünk, ami nem arról szól, hogy kell, vagy nem, hanem csak arról, hogy lusták vagyunk letölteni.
Egyszerűbb azt mondani, hogy - majd a böngésző megoldja -.

Egyébként meg az Excel jobb sarkában klikkelek a kockára, majd behúzom akkorába, hogy cca, 800 pixel széles legyen a táblázat.
Nyomok egy PrintScreen gombot, majd Paintba Ctrl - V, kivágom a táblázatot, és elmentem *.jpg formátumba.
Ezt meg egyszerűen feltöltöm itt a Képgalériába, oszt' annyi.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.10.16. 19:23  Hozzászólás  Válasz Rhéman (23) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   
Avatar

terra alapító
 
Persze hogy szebb, csak az korlátozottan tekinthető meg, mi meg azt szeretnénk ha bárki látná.

 


  2014.10.16. 19:21  Hozzászólás  Válasz gergerg (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   
Avatar

terra alapító
 
Igen, de szeretném, ha a tábla bővíthető lenne tapasztalatokkal. Természetesen meg tudom oldani, hogy képként rakjam fel. No, holnap felteszem és megvitatjuk.
 


  2014.10.16. 19:20  Hozzászólás  Válasz gergerg (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem szebb az eredeti.

De az jó, ha mindenki maga választja meg a megjelenítést.
 




  2014.10.16. 19:08  Hozzászólás  Válasz Rhéman (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
De minek? Baby-lon csinált egy táblázatot, de nincs benne sem számítás, sem semmi más. Akár kép is lehet. Persze jobb lenne ha maga a táblázat jelene meg, mert később könnyebb lenne hozzátenni, de ez most nem megy. Ezért mondtam hogy küldje el. Glifo elmenti, átkonvertálja jpeg-nek, feltölti. Később ha valaki bővíteni akarja, előveszi a mentést, beszúr egy sort hogy innentől xy közlése, beszúrja az újabb sorokat az újabb infóknak, újra átkonvertálja és lecseréli a képet.
 


  2014.10.16. 19:01  Hozzászólás  Válasz Vebber (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   
Avatar

terra alapító
 
Nem. Két verzió van. Ha elfér a monitorján, akkor print screen, képszerkesztő megnyit, importálás vágólapról, körülvágás, mentés jpeg.

Másik, ha nem fér el:
http://www.docx2doc.com/convert/xls-to-jpg.html
 


  2014.10.16. 19:00  Hozzászólás  Válasz Vebber (18) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   
Avatar

terra alapító
 
Mentés másként, és ott kiválasztod a régi verziót, még évszám is van talán :D

De ott a google jó kis szolgáltatása, tudsz csinálni neten excel táblát, program sem kell, tök ingyé van :VOPI
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.16. 18:51  Hozzászólás
  •   18   
Avatar

---
 
Már ha felmerült az exel téma megkérdezem, arra nem tudtok valamit, hogy hogyan lehet új exelben megírt állományt régi verzióban megnyitni? Vagyis .xls fájlba alakítani.
 


  2014.10.16. 18:50  Hozzászólás  Válasz gergerg (15) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

terra alapító
 
A tudástárnak része lehet program is. Mondjuk egy xls. Szerintem nem túlzott elvárás, hogy, aki használni akarja, annak legyen hozzá programja. Persze, ha csak egy fix táblázatról van szó, akkor jobb a kép.
 


  2014.10.16. 18:47  Hozzászólás  Válasz baby-lon (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   
Avatar

---
 
Sztem az a legjobb amit írtam. Képként visszakapja, ide felteszi, és közvetlenül látható, nem kell linkre kattintani, nem kell hozzá semmilyen program az olvasóknak.
 


  2014.10.16. 18:45  Hozzászólás  Válasz Rhéman (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

terra alapító
 
No de milyen tudástár az, aminek a megtekintéséhez programot kell telepíteni? ;)
 












  2014.10.16. 18:34  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
Igen!

Csak már nem is csodálkozom azon, hogy mire kigondolunk valamit, Te már meg is csináltad. :VOPI
 




  2014.10.16. 18:22  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Ha excelből kimásolja egy hsz-ba, és onnét kimásolom egy excelbe, ugyan azt kapom vissza. A table részt kell beszúrni új sorba-oszlopba, és kész is, lehet visszamásolni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.16. 16:58  Hozzászólás  Válasz Vebber (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem van elég helyünk ahhoz, hogy, ha a program érdemes rá, akkor Ragadozó feltegye a tárhelyre, és a linket be lehet tenni egy hozzászólásba.
 


  2014.10.16. 16:38  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

---
 
Ha belenyomtatod .pdf-be, és átküldöd, akkor képet tudok belőle csinálni. Azt már könnyen be tudod illeszteni.
 


  2014.10.16. 15:30  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Van egy pár lehetőség, de hogy melyik lenne a legjobb, azt csak akkor tudom megmondani, ha látom a táblázatot. Az lenne a legjobb ha átküldenéd mail-ben.
 




  2014.10.16. 14:17  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Kimásolod mindet, és beilleszted valahová egy hozzászólásba. Nem baj ha görbe lesz, majd Glifo csinál belőle táblázatot, és átrakja oda ahova való.
Szerintem működhet a dolog. Vagy feltöltöd az excelt ide. Vagy bemásolod txt-be és azt töltöd fel mellékletként, ha excelt nem enged.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.16. 13:37  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Készítettem egy kajszi érési sorrend táblát a főbb jellemzőkkel excelben. Hogy tudom közkinccsé tenni?
 


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég