Olvasatlan
      Terra-kert Fórum

Milyen a kutad? Terra Lotto Jackpot:
1510 terra    
  2015.07.06. 12:05  Hozzászólás  Válasz beetee (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   

37 méteres, ivóvíz tisztaságú, sose fogyott még ki.

2015.07.06. 10:43  Hozzászólás
  •   17   

Sziasztok!

Itt, Ausztráliában nincs ásottkút réteg, és ha van is víz, az sósként jelenik meg!

Egyszer pecáztam a Melbourne közeli víztározónál, és annyi volt a légy, hogy egy kézzel a bot, és a másik kézzel hajkurásztam a legyeket, és szidtam őket! Egy öreg ausztrál is ott horgászott, és azt mondta: ha kiírtanák a legyeket, akkor ez a sziget elsüllyedne! Azok tartják fennt! :-D

Ezért van olyan kalap, ahol dugózva van a kalap széle, és csak megkell rázni a fejet, és már nincs légy! :-D

Kép

"There is no easy way from the earth to the stars”

2014.09.24. 08:20  Hozzászólás
  •   16   

32 méteres, 125 mm-es fúrt kút. 10 méter szűrőzött szakasszal.

2014.08.18. 23:08  Hozzászólás
  •   15   

38m-es, 1992-ben kézzel fúrta ki egy helyi srác 3-4 nap alatt.

2014.08.13. 09:23  Hozzászólás
  •   14   

Ásott kutam van olyan 25 méter mély a membrános orosz búvár nem képes kiszívni olyan a hozam volt ,hogy este elfelejtettem kihúzni még reggel is tolta .
A csigás 3 köbméter / órás 2 óra alatt ürítette ki tehát van benne víz bőven 25 éve lakom ott és már megvolt tehát nem mai ,,gyerek,, és jól működik .
Figyelembe véve az utolsó 15 év időjárását kellett is szinte minden évben rendesen , az első kivétel talán az idei sokat nem ment mert álladóan esik :P

2014.07.25. 23:02  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (12) hozzászólására 
  •   13   

Derecske jó hely! Legalább négy ilyen kutat ismerek, több mint 30 éve ebből öntöznek belőlük és semmi gond.

2014.07.16. 12:09  Hozzászólás
  •   12   

Csak óvatosan az ilyen kúttal! Apám is így fúrt kutat és sikerült majdnem egy év alatt elszikesítenie a kertet. Azután inkább kútfúróval fúratott egy rendes kutat.
(Bár Derecske messze van Hortobágytól!)

2014.07.15. 08:20  Hozzászólás
  •   11   

Hozzáteszem, hogy egy barátomnak akartam fúratni ezzel a fickóval Fóton egy ugyanilyen kutat, azt mondta, hogy 200-ért sem....

2014.07.14. 22:12  Hozzászólás
  •   10   

Mifelénk meg mindenki maga fúrja házi készítésű 15 cm átmérőjű csigafúróval, egy hatméteres cső végén. Ha kész a lyuk, a csigafúrót lecserélik egy lábszelepre és szívhatja a szívattyú.

2014.07.14. 20:47  Hozzászólás
  •   9   

Nem semmi!! Piszkosul irigyellek. :)

2014.07.14. 20:39  Hozzászólás
  •   8   

Nem mondod? Az durva... 40e...

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2014.07.14. 20:36  Hozzászólás
  •   7   

Ja, az árbam minden benne volt.

2014.07.14. 20:34  Hozzászólás
  •   6   

32 méter mély, ivóvíz minőségű. Nincs engedélyeztetve. A hozamát nem tudom, de nagyon bő, az biztos.

2014.07.14. 19:55  Hozzászólás
  •   5   

Itt vannak árak.[url]http://www.kutfuro.net/arak[/url]

Itt is van néhány dolog: [url]http://primakut.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=4&Itemid=5[/url]

2014.07.14. 19:24  Hozzászólás
  •   4   

Ez jóval több, mint amit én gondoltam. Bár itthon már régen csináltattam kutat, nem vagyok képben. A legelső fúrott kutunk 1983-ban 12 ezer volt:) az akkor nagyon sok pénz volt, kb 4 havi fizetésem. Az erdélyi hegyvidéki ásott kutunk mindenféle terv, engedély stb nélkül 2007 körül kb 150 ezerbe került, csak a kútásás, a gyűrűk. De a víz bevezetése félmillió felett lett volna a távolság és a terepviszonyok miatt, úgyhogy ezt választottuk. Annyi a baj vele, hogy inni, főzni, fogat mosni nem használjuk, mert ritkán van használva, nem tisztul eléggé.

2014.07.14. 17:56  Hozzászólás
  •   3   

A google első találatia között, kb. nem is linkelnék többet:
http://www.agraroldal.hu/kutak.html

Pontos árat esetleg még keresek. Na esetleg ez, ki tudja milyen forrás...
http://www.vizkutfurok.hu/gyakori.html

- mennyibe kerül egy kút XY településen?
- a kút létesítésének költségei a a kút mélységétől nagyban függő (hatósági engedélyezés, a kút fúrási, megépítési és ellenőrzési költségei) és kevésbé függő (pl. a kút tervezése) költségekből állnak. Érdemi árajánlathoz minimálisan szükséges a pontos helyszín, az elvárt vízminőség (pl. ivóvíz, öntözővíz), vízhőfok és vízhozam megadása is.
Tagjaink között biztosan talál Önhöz közeli kivitelezőt, aki készséggel ad további felvilágosítást, illetve árajánlatot.

Vízkútjaink alapárai teljes anyag és járulékos költséggel már 540.000 Ft+áfa ártól elérhető.

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2014.07.14. 17:52  Hozzászólás
  •   2   

Ásott kút, van vagy 40-50 éves, 2-3száz liter gond nélkül kijön belőle naponta, amire kell. Nem emlékszem olyanra, hogy elapadt volna, kb. 9 méteren van víz, a Kutatók éjszakájára szeretnék eljutni a fővárosba, hogy ingyé' megvizsgálják a vizét... bár ha a vonatjegyet megfizetem, akár bevihetném a legközelebbi laborba is... de egyszer hátha akkor akad dolgom a nagy faluban :D

Ha van pénzed, akkor akár engedélyeztetheted is, gyakorlatilag viszont a lebukás esélye nulla, és több százezred megmarad... kontárok mindig lesznek, előbb-utóbb szépen megszennyeznek mindent. HA sok pénzem lenne, lefuratnék 1-2km mélyre, és levállnék a vízműről. Ha még több pénzem lenne mélyebbre furatnék, talán még gyógyvíz is jönne :lol:

Kútfúrásról nulla a tapasztalatom, de van egy [url]http://joszaki.hu[/url] című oldal. Bár itt sem veheted biztosra, hogy akit egy-két ember mondd csak jónak, az valóban jó-e, illetve aki mindenki szerint jó, tényleg olyan jó-e...

2014.07.14. 17:50  Hozzászólás
  •   1   

Baby-lon.

Milyen mélyen van a fúrt kútban a víz, mekkora a hozama? A anyag kinek a költsége volt?

2014.07.14. 17:45  Hozzászólás
  •   0   

Elkezdtünk locsolni, és hamar a kúthoz jutottunk.

Ide szedjük össze a kúttal kapcsolatos tudnivalókat.

Engedélyek, kivitelezés, problémák, javítások. Megbízható, és megbízhatatlan kivitelezők, stb