Olvasatlan
      Terra-kert Fórum

Mit, mivel? Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2014.07.16. 18:29  Hozzászólás
  •   3   

Én is szoktam alkalmazni a répa- hagyma társítást és eddig elég jól bevált. Ezenkívül még észrevettem hogyha a vöröshagyma mellé fokhagymát teszek, akkor a vörös sokkal egészségessebb lesz. A retek saláta és a borsó saláta szomszédság is jó szokott lenni. A kapor nagyon jót tesz a répáknak és segítík a répamagok kelését. Olvastam, hogy a kakukkfű a kert szélére ültetve, elűzi a tetveket és a hangyákat. Ez nem annyira vált be szerintem, bár igaz, hogy a hangyák eltüntek és a tetvekből is kevesebb van, de ezek valószínűleg nem a kakukkfűnek köszönhető. Viszont a kamilla tényleg felerősíti a mellé ültetett növények termésének az ízét. Például nálam a retek sokkal csípősebb lett a mellé ültetett kamillától. Végezetül elméletileg a pasztinák a burgonyáról átvonzza magára a krumplibogarakat. Ez sem jött be mert csak még többet vonzott a kertbe.

Ezek a tapasztalatok már legalább egy alkalommal ki voltak próbálva.

2014.07.15. 16:15  Hozzászólás
  •   2   

A 8-ból négyet kipróbáltam. Paradicsom, és paprika közzé szoktam fokhagymát, és büdöskét is ültetni.

2014.07.15. 16:11  Hozzászólás
  •   1   

Ezek saját, kipróbált tapasztalatok?

2014.07.15. 08:49  Hozzászólás
  •   0   

A házikerben (is) fontos az, hogy milyen növényeket ültetünk egymás szomszédságába.

Néhány javaslat:

Vessünk körömvirágot a paradicsompalánták közé. A körömvirágból áradó erős illat távol tartja a levéltetveket.

A sárgarépát és a különböző káposztaféléket neveljük együtt a zsályával, hogy az elűzze a kártevőket.

Ha a sárgarépát és a póréhagymát (vagy bármelyik hagymafélét) a veteményesben egymás mellé ültetjük, ez a páros számos kártevőt tántorít majd el a rágcsálástól. A póréhagyma elűzi a répát károsító legyeket, míg a répa a hagymalegyet és a molyokat riasztja el.

Ha sarkantyúkát ültetünk a káposztaágyás köré, az mágnesként magához vonzza a káposztalevélen falatozó hernyókat.

Ha kaprot vetünk, azzal olyan ragadozó rovarokat csalogatunk a kertbe, amelyek a levéltetveket fogyasztják.

A fokhagyma szaga ugyancsak a levéltetveket rettenti el a szívogatástól.

A gilisztaűző varádics erős szagát utálják a hangyák. A növény neve nem arra utal, hogy a növény elűzi a földigilisztákat, hanem arra, hogy a népi gyógyászatban bélférgesség elleni kezelések során alkalmazták.

Cickafarkot ültetve növeljük a társnövények életerélyét, mivel a cickafark összegyűjti a foszfort, kalciumot, szilíciumot, amelyek a növényi részek fejlődéséhez nélkülözhetetlenek. Ezen kívül mutatós virágaival hasznos rovarok tömkelegét vonzza a virágoskertbe.

Te hogy csinálod? Persze azt is érdemes leírni, hogy mit, mivel ne?