Olvasatlan
      Terra-kert Fórum

Mikor, és mivel permetezzek tavasszal? Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2015.01.31. 23:48  Hozzászólás  Válasz alex (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   

Milyen gomba és baktérium ellen hatásos?

2015.01.31. 20:04  Hozzászólás  Válasz Rhéman (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   

A Charli által javasoltakon túl javaslom a Tiosol-t (mészkénlé), amelyet újabban bórral és még 1-2 mikroelemmel is kiegészítettek. Télvégi permetezésre 8%-os később lombos állapotban 1%-os oldatban. Mivel kéntartalmú nagyon sok kórokozó (gomba, Baktérium) és kártevő (atkák, különböző áttelelő rovarok tojásai) ellen hatásos. Régi jól bevevált készítmény.

2015.01.31. 19:52  Hozzászólás  Válasz Rhéman (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   

Kocide 2000 0,2 %
Agrol Plus 0,4 %
Kén Extra 0,5 %
Ezeket a szereket használtam 2014 tavaszán 2 alkalommal, mivel réz és a kén ásványi anyag ezért nem hiszem, hogy problémát okozna a talajéletre. Agrol Plus hatóanyaga 90% vazelinolaj,

2015.01.31. 17:45  Hozzászólás  Válasz csarli1 (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   

Ezekben a Kérdez-Felelek témákban olyan kérdések szerepelnek, melyekre adott válaszok a kérdést feltevőn kívül másokat is érdekelhetnek. Ezért az közömbös, hogy nekem mim van. Egyébként cseresznye, kajszi, körte, szilva, birs, dió, eperfa.

Köszönöm a válaszodat, milyen réztartalmú szerek jöhetnek számításba? Milyen kéntartalmú szereket ajánlasz? Lehet-e keverni ezeket? Hogy hatnak az egyébként a talajéletet feldobni kívánó szerekkel? Lehet-e, érdemes-e ezzel a permetezéssel más, pl. mikroelemeket kijuttatni?

És főként mikor lehet, és érdemes permetezni?

Bíztatok mindenkit, hogy a saját tudását a témában adja közre.

2015.01.31. 17:41  Hozzászólás
  •   2   

Én, március-áprilisban, és permetezővel... Szóval viccet félretéve csarli nagyon jót írt, réz, kén, olaj.. Annyi, hogy pénteken is nézegettem fáimat, kell majd szerintem is az olaj, meg a rovarölés, mert bár elég jól fogtam tavaly a pajzstetűt, de az enyhe-hektikus tél miatt látható, hogy megint sok lesz például az almákon..

2015.01.31. 17:10  Hozzászólás  Válasz Rhéman (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   

Kérdés, hogy milyen gyümölcsfákat akarsz permetezni, mert általában két rezes lemosás már hatásos a gombákra és a baktériumokra, de ha volt gondod rovarokkal, akkor rakjál bele olajat, és ha még lisztharmat problémád is volt tavaly, akkor még ként is. Ha kevés fád van akkor vegyél Vegasol RS-t abba benne van minden. Ára elég húzós de párdarab fánál ki lehet bírni, ha nagyobb mennyiség kell akkor keverd be magad olcsóbb és ugyan olyan hatásos.

2015.01.31. 14:25  Hozzászólás
  •   0   

Ki mikor, és mivel szokott permetezni tavasszal a gyümölcsösben?