Permetezőgép motoros. Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Benzinfaló, kerti, vagy kerthez többé-kevésbé köthető gépekről szóló témák.
  2021.07.23. 09:24  Hozzászólás  Válasz zeno888 (53) hsz.-re     Olvasás  
  •   54   


---
 
Ugyanaz, mint az összes többi. Vedd meg bátran, de csodákat ne remélj! Alap dolgokra elég, viszont egy idő után mókolni kell itt-ott (karburátor, csapok, efféle).
Előnye a 'nagy' gépekkel szemben (ha az árát most nem nézzük), hogy lényegesen kisebb a fogyasztása, hangja és súlya.
Ha nincs rajta külön rásegítő szivattyú (ha jól látom, ill. ennyiért valószínűleg nincs), akkor max. 2 - 3 méter magasságig tervezd a használatát!
Nem tudom, hogy mennyi tapasztalatod van, illetve hogy szoktad, javaslom jó benzin és olaj használatát (100-as, plusz full szintetikus). Meghálálja.
Ár/érték aránya jó. (A motorosról írtam minden szót.)
 




  2020.03.06. 19:53  Hozzászólás  Válasz CAMROM (51) hsz.-re     Olvasás  
  •   52   


---
 
Mivel ezt a gépet szerintem Kínában gyártják, nem kell csodálkozni, hogy ezt produkálja (nekem is van, de más néven fut...). Gagyi anyag, gagyi technológia. Épp csak használható.
Tény, hogy nálam muzsikál, de mókolás nélkül már rég a múlté lenne...
Nem néztem végig, ez talán jó lehet: https://www.bulimoci.hu/index.php?act=prod2&k=447
Vagy ez: https://vaszkoshop.hu/spl/183666/Agrimotor-Permetezo-alkatreszek
 


  2020.03.06. 18:45  Hozzászólás
  •   51   


---
 
Valakinek van agrimotoros háti motoros permetezője, vagyis az érdekelne, hogy alkatrészt hol keressek hozzá? Motorosan nincs vele bajom már ha beindult, de hogy 2 év alatt az összes gumi alkatrésze elöregedett és szinte porrá vált na az nem semmi. Rendes körülmények között tárolom és használat után mindig kiöblítettem mégis, a gyári weboldal egy semmi, ezek után senkinek nem javaslom megvásárlásra. Régen amikor még szőlőztem volt egy öreg japánom, 5-6 évig semmi gondom nem volt vele az gép volt csak sajnos eladtam mikor kiszedtem a szőlőt.
 


  2020.01.04. 15:33  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (49) hsz.-re     Olvasás  
  •   50   


*
 
Amúgy nem feltétlenül raknám tele, mondjuk 50 literig és a birtok enyhén lejtős, szóval tele könnyen mozgatnám , csak fékezni kellene :D
 


  2020.01.04. 15:31  Hozzászólás  Válasz gergerg (47) hsz.-re     Olvasás  
  •   49   


*
 
A 10l hamar elmegy még kézi hátival is, azzal az a gond, amellett , hogy rohadt fárasztó , hogy sokszor meg kell állni , visszamenni az új keverés miatt , nekem viszont minden perc számít...mondjam neked, hogy mennyi szabadideje van egy munkahelyen dolgozó embernek ??
A másik probléma is benne van az írásodban , a " barkácsolsz "...én nem tudok barkácsolni, mert " kétbalkezes és műszaki analfabéta " végzettségem van...szóval inkább megveszem-ha tudom - készen azt ami használható számomra...
ezért lenne ideális a talicskás, a 70 literes tartályával...csak a kínai motor aggaszt egy kicsit , de eddig kaptam 2 bíztató visszajelzést így valszeg megkockáztatom.
 


  2020.01.01. 11:25  Hozzászólás
  •   48   
Avatar

rendszer admin
 
Azért szerintem nagyon nem mindegy, hogy ki mekkora területen akar permetezni.
Egy kis háztáji kertbe én biztos nem cipekednék 10-15 literesnél nagyobb permetezővel.
De ha 1000++ m2 területen kellene permetezni, én is keresnék megoldást arra, hogy minél jobban a közelembe legyen egy jó nagy tartály, amibe be van keverve vagy legalább 100 liter permetező szer. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.01.01. 10:36  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (45) hsz.-re     Olvasás  
  •   47   
Avatar

terra alapító
 
Mennyi lenne jó? 60L? Mert 3-4000 forintért vesztegetnek ilyen 60-as ballont, amibe belebarkácsolsz egy csapot, barkácsolsz hozzá egy kiskocsit, és akkor tudsz egybe keverni. De akár egy pici aksis szivattyú is mehetne bele, vagy egy egyszerű pumpa amin beküldöd a levegőt, a cucc meg kijön egy csövön. Aztán erről töltheted a kis aksis permetezőt. Szerintem nagyon nem mindegy hogy milyen súlyt rángatsz végi magaddal! Én inkább töltögetnék egy kisebbet, 10 liter is eltart egy ideig.

Kép
 




  2019.12.31. 18:45  Hozzászólás  Válasz Alibá (44) hsz.-re     Olvasás  
  •   45   


*
 
Az eredetileg nézett talicskás azért lenne jó , mert nagy a tartálya, nem kellene pár percenként bibelődni a keveréssel...azért most már elég sok a fa :)
 


  2019.12.19. 21:27  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (43) hsz.-re     Olvasás  
  •   44   
Avatar

terra alapító
 
Debreceni barátom akkumulátorost vett ilyesmi méretben. Bevált neki. Ha előbb látom, én is olyat veszek, mert akkor nem kell huzkodni a vezetéket. Nem emlékszem a márkára, de megkérdezhetem.
 


  2019.12.19. 18:45  Hozzászólás  Válasz Alibá (42) hsz.-re     Olvasás  
  •   43   


*
 
Sajnos a birtokomon nincs áram, így csak benzines jöhetne szóba.
 


  2019.11.20. 10:50  Hozzászólás
  •   42   
Avatar

terra alapító
 
Ma megpermeteztem mindent.
IMG_3519.JPG
------------------------
Megtekintve 21634 alkalommal.


Ezzel:
IMG_3521.JPG
Villanymotoros.
Megtekintve 21634 alkalommal.

 




  2019.10.29. 13:39  Hozzászólás
  •   40   


*
 
https://www.agrimotor.hu/termekek/Permetezok/TPB-256-talicskas-permetezo

Jövőre vennék egy ilyesfélét , mert már nagyon macerás a hátival nyomatni...vkinek véleménye vagy tapasztalata ? Örömmel venném ;)
 


  2017.05.07. 07:33  Hozzászólás
  •   39   


---
 
Van egy ilyen masinám  . Úszóházas karburátor van rajta, nagyon elegem van belőle. :@
Gondoltam, membránosra cserélem, azzal talán kevesebb gondom lesz.
A géppel egyébként úgy általánosságban meg vagyok elégedve, a maga kategóriájában megfelel az elvárásaimnak, nem várok tőle többet, mint amit tud.
Persze van jobb is, de néha éppen ez az ideális választás, tehát megtartanám, csak nem ebben a műszaki állapotban.
Tudtok javasolni valami jó megoldást (így első nekifutásra, mert persze majd benézek valami szaküzletbe is, ha lehet)?
Esetleg van valakinek tapasztalata ez ügyben?
 


  2014.09.29. 17:47  Hozzászólás  Válasz Ziza (37) hsz.-re     Olvasás  
  •   38   
Avatar

terra alapító
 
A Tescoban volt kiírva az adatlapjára. A tízen méter nem felfelé, hanem vízszintesen értendő. Nincs értelme utazgatni, ha az eladó sem vállal többet.

De köszi a gondoskodást. Jólesett.
 


  2014.09.29. 16:23  Hozzászólás  Válasz Rhéman (33) hsz.-re     Olvasás  
  •   37   


---
 
Ki ajánlotta 3-4 m-ig? A táblája szerint 12m szélcsenben, az újságban is benne van, ott ugyanennyit írnak. -Szembe- szélben meg nem lehet permetezni. A 3-4 méter háti gépről is megy hosszabbítóval.

Egyébként 3 napon belül vissza lehet vinni, a vételárat kérni ha használhatatlan (pl. ha folyik amit írtak), de utána is ott a garancia. Saját tapazstalat szerint sokkal rugalmaabban kezelik a garanciás dolgokat, mint egy kis vállalkozásnál.

Persze rábeszélni nem akarlak, ahogy a nyáron már írtam, általánosságban nem az olcsó mellett vagyok. Viszont amire használni akarod megfelel ez is.
 






  2014.09.26. 18:10  Hozzászólás  Válasz gergerg (32) hsz.-re     Olvasás  
  •   34   


---
 
Nem ajánlom, a straus a kínai márkák legalja. Nem véletlenül adják olyan olcsón. A környéken egy gazdálkodó vett egyet, az egész háta permetlé volt.
 


  2014.09.26. 11:27  Hozzászólás  Válasz gergerg (32) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   
Avatar

terra alapító
 
Megnéztem. 3-4 magasságig ajánlják. Nem vettem meg. Valószínűleg maradok az eredetileg kiszemeltnél.
 






  2014.09.25. 17:50  Hozzászólás
  •   30   


---
 
Rhéman!!

Felhívnám a figelmed, a tescoban benzines háti permetező 23900Ft.
 


  2014.08.24. 09:37  Hozzászólás  Válasz Vebber (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   
Avatar

terra alapító
 
Azért került ide, mert a benzinmotoros permetező beszerzés oka ez, és a korábbi beszélgetésben felmerült.

Nyitok egy növényvédelmit.

Köszi a segítséget.
 




  2014.08.24. 09:30  Hozzászólás  Válasz Rhéman (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   
Avatar

---
 
Növényvédelem topic megnyitását javaslom, itt eléggé off.

Off:
Kérdésedre, több kártevő is okozhat ilyen tüneteket. Egy tipp az atkára.
Nagyítóval (mikroszkóppal) vizsgáld meg a levelek fonákját. Ha atka Envidort neki.

Itt van két oldal, ahol tuják betegségeivel (is) foglalkoznak, ha atkát nem találsz:
[url]http://www.kertfuvesites.com/disznovenyek/tuja-betegsege-es-vedekezes-ellene[/url]
[url]http://www.gazdabolt.hu/index.php?route=information/kb/page&category_id=1&page_id=22[/url]

On
 


  2014.08.24. 08:40  Hozzászólás  Válasz Rhéman (24) hsz.-re     Olvasás  
  •   26   
Avatar

terra alapító
 
Csatolok két képet a tujákról. Szívesen veszek minden ötletet, hogy mi a bajuk. Több hasonló probléma van. Kézi permetezővel nem érem el.

20140821_145046529_iOS.jpg



20140821_145056694_iOS.jpg
 




  2014.08.20. 19:53  Hozzászólás  Válasz tgwh (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   
Avatar

terra alapító
 
Ha vége lesz az özönvíznek, és nem felejtem el, csinálok képet. ez nem normális . Biztos valami fertőzés, vagy hiány.
 


  2014.08.20. 17:32  Hozzászólás  Válasz Rhéman (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   


---
 
Arról nem is beszélve, hogy az öt literes permetezők derékkímélők. Inkább töltök háromszor az öt literesbe.
 


  2014.08.20. 17:17  Hozzászólás  Válasz Rhéman (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   
Avatar

terra alapító
 
Akkor inkább öntözd. Az örökzöld is lombhullató, természetes ha néha barna. Ugyan úgy halnak el ágak is, mint más bokron vagy fán.
Szerintem sem érdemes motoroson gondolkodni, ennyit nem ér meg.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.20. 13:54  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
A tuják nagyon szépek. Teljesen zárt sövényt alkotnak az egyik, nem nagyon kellemes szomszéd felé. Meg szeretném óvni. Nem lenne rogyásig használva. A kertben többnyire egy 5 literes kézit használok. Oda elég.
 




  2014.08.20. 13:31  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   
Avatar

terra alapító
 
Van egy kb 30 méter hosszú smaragd tuja sövény, és még 2-3 fa. Ebből az utóbbiból remélem lesz több. A diófám már a térdemig ér. :lol:

A tujákon megjelent valami, és egyes ágacskái bebarnultak, és elszáradtak. Elég méretesen vettem 20 éve, de ilyen még nem volt.
 


  2014.08.20. 13:22  Hozzászólás  Válasz Rhéman (15) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   


---
 
Törölni butaság lenne, hiszen a kertészet alapfelszerelése. /Még bioban is./
 


  2014.08.20. 13:21  Hozzászólás  Válasz Rhéman (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   


---
 
Átsiklottam felette, bocs.
Árban (csak abban) egy jó géppel nem tud versenyezni. Bár most 45-50 ezer körül látok árakat. Ha végül erre döntesz, érdemes szezonon kívül szétnézni. Tavaly volt a tes..ba 30 ezer alatt ilyen.
 


  2014.08.20. 13:20  Hozzászólás  Válasz Rhéman (15) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
Felőlem össze is rakhatja, permetező-permetező, mindegy hogy motoros-e.
Szóval mennyi fát akarsz permetezni?
 


  2014.08.20. 13:11  Hozzászólás  Válasz Ziza (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

terra alapító
 
Legfeljebb, ha Glifozát úgy dönt összerakja. Ebben az esőben úgyis unatkozik. :lol: Esetleg törli az egészet.
 


  2014.08.20. 13:05  Hozzászólás  Válasz Rhéman (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   


---
 
Lehetne kikötés nélkül "Permetezőgépek ...."
A vásárlástól a javításon át, a használatig.
 








  2014.08.20. 13:00  Hozzászólás
  •   10   


---
 
Egyébként már van egy permetezőgépes fórum, amit Csiki 74 nyitott és hasznos.
Egyesíteni kellene őket az övébe.

viewtopic.php?f=12&t=51
 


  2014.08.20. 12:59  Hozzászólás  Válasz Rhéman (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
Azért tettem fel a kérdést, hogy mit vegyek, mert nem akarok vackot venni. A típus, amit nézek kétütemű. A vezérlés ezért gondolom, hogy nem probléma.
 


  2014.08.20. 12:57  Hozzászólás  Válasz Rhéman (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   


---
 
Ha nem permetezel minden nap reggeltől estig mindig több hektárt, szart akkor sem szabad venni.
 








Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég