Bogyósok Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.


  2017.07.05. 18:27  Hozzászólás
  •   340   
Avatar

terra alapító
 
Reklámozni szeretném a Glen coe lila málnát. Bőtermő, szép darabos, a gyerekek kedvence lett, mert kevés benne a sav. Üde szinfolt a málnásban!
 


  2017.07.01. 22:00  Hozzászólás
  •   339   
Avatar

rendszer admin
 
Még maradt pár tő, nem volt már türelmem többet szedni, majd holnap .... :hiha:
A maradék (cca. 3-4 kg) csak simán lemosva, bezacskózva megy a mélyhűtőbe.

Első kőrben ennyi lett, ez tiszta ribizli lé szörpnek elkészítve.

ribizli03.jpg
------------------------
Megtekintve 11826 alkalommal.

ribizli04.jpg
------------------------
Megtekintve 11826 alkalommal.



Az üdítős palackosból van még egy, meg egy félig, csak elfelejtettem odatenni. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.07.01. 16:13  Hozzászólás
  •   338   
Avatar

rendszer admin
 
Nekiálltam, a ribizli szüretnek!

És már most hogy tele vagyok a ribizli szürettel, pedig még csak a felénél tartok! :remulet:
Átlagosan 2,5 - 3 kg termés van bokronként!
Néha már lázálmom van, mintha leszednék egy fürtöt, és hirtelen két fürt nőne ki a helyébe .... :hiha:
Éjjel szerintem erről fogok álmodni .... :D

Megvan már pár éve, de ennyit még soha sem termett! :super:

ribizli02.jpg
------------------------
Megtekintve 11812 alkalommal.

ribizli01.jpg
------------------------
Megtekintve 11812 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.06.17. 13:59  Hozzászólás  Válasz baby-lon (336) hsz.-re     Olvasás  
  •   337   
Avatar

---
 
"Érik a köszméte (egres, piszke, pöszméte), az egyik kedvenc bogyósom. " - nem biztos, hogy felénk mindenki megértené, hogy miről van szó - nálunk azt mondják erre a gyümölcsre, hogy "büszke" :D Persze erre délkeleten nagyon fura emberek élnek :lol:
 


  2017.06.17. 13:41  Hozzászólás
  •   336   
Avatar

terra alapító
 
Érik a köszméte (egres, piszke, pöszméte), az egyik kedvenc bogyósom.

Invicta:



Rokula:



Mindkettő rezisztens, de utóbbi édesebb.
 




  2017.06.10. 11:56  Hozzászólás
  •   334   
Avatar

---
 
Kanadai (?) fanyarka:
IMG_1398.jpg
------------------------
Megtekintve 12207 alkalommal.



Hegyi körte:
IMG_1401.jpg
------------------------
Megtekintve 12207 alkalommal.

 
Kert,kütyük, munka,matek,morfondír.Ennyi!


  2017.06.05. 18:29  Hozzászólás
  •   333   
Avatar

terra alapító
 
Mennyire gyakori az ilyen színű virág?


WP_20170605_18_55_52_Pro.jpg
------------------------
Megtekintve 12208 alkalommal.

 


  2017.05.02. 21:34  Hozzászólás
  •   332   
Avatar

---
 
Kanadai ? fanyarkaként kaptam régebben ezt a növényt, ami eddig igencsak lassan növögetett. A kép csatolásának az oka viszont az, hogy erősen vashiányosnak tűnik a növény, amit ventillált kénpor bedolgozásával próbálok helyrehozni. Ez a mai nappal megtörtént, kíváncsi vagyok, lesz-e érdemi változás néhány hónap múlva (akkor jön majd a kontroll kép, ha nem felejtem el).

DSC_0001.JPG
------------------------
Megtekintve 12259 alkalommal.

 


  2017.05.01. 12:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (330) hsz.-re     Olvasás  
  •   331   
Avatar

---
 
Megérettek az első szemek a fekete fóliás epren... ilyen korán még egyszer sem ettem, ami a fajtának és a fóliáknak köszönhetők :thumbup:
 


  2017.04.03. 19:26  Hozzászólás
  •   330   
Avatar

---
 
Eperágyások (mind Clery fajtával):
037.JPG
Fekete fóliás, nemrég fátyol is volt rajta
Megtekintve 12343 alkalommal.

038.JPG
Ezen csak fátyol volt
Megtekintve 12343 alkalommal.

039.JPG
Ez pedig a minden nélküli, kontroll ágyás
Megtekintve 12343 alkalommal.

 






  2016.12.28. 18:22  Hozzászólás  Válasz gergerg (325) hsz.-re     Olvasás  
  •   327   
Avatar

---
 
A szőlő védelmét madárhálóval próbáltam az idén megoldani, több-kevesebb sikerrel. Jövőre más lesz: sokkal jobbnak tűnik a fürtök külön-külön történő bezacskózása (van 50 ilyen zacsim messzeföldről vásárolva, amik először mennek a korábbiakra, majd szüret után a későbbiekre)
 


  2016.12.28. 17:58  Hozzászólás  Válasz gergerg (325) hsz.-re     Olvasás  
  •   326   
Avatar

terra alapító
 
Nekünk mindig bevált, azaz fater néha úgy tette fel, hogy a rigók bementek alul, végigcsipegették, majd a másik végén kigurultak :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.28. 17:26  Hozzászólás  Válasz tgwh (324) hsz.-re     Olvasás  
  •   325   
Avatar

terra alapító
 
Ne legyél benne biztos, én egyszer a szőlőt takartam vele a madarak elől, de mivel augusztustól érik a szőlőm folyamatosan, elég sokáig fen volt. Nem sok kellett hozzá hogy ott is maradjon.
 


  2016.12.28. 17:24  Hozzászólás  Válasz délkelet (323) hsz.-re     Olvasás  
  •   324   
Avatar

terra alapító
 
Ha csak a termést kell megvédeni, akkor jó a rashell-háló is, azt simán le lehet teríteni :D a gyomlálást is megkönnyíti, mert ahogy felszeded, húzza ki a belékapaszkodott gyomokat is :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2016.12.28. 14:31  Hozzászólás  Válasz baby-lon (318) hsz.-re     Olvasás  
  •   321   
Avatar

---
 
Akkor ez olyasvalami, mint a fóliaalagút ... én azt hittem, hogy elegendő leteríteni a fóliát a földre /növényre/. Végül is nem probléma megoldani ezt sem. Köszönöm :thumbup:
 






  2016.12.28. 13:33  Hozzászólás  Válasz délkelet (317) hsz.-re     Olvasás  
  •   318   
Avatar

terra alapító
 
40 cm betonvas leszúrva az ágyások szélére, összesen 2x4 db. Pvc cső ráhúzva félkör alakban, rajta fátyolfólia duplán, oldalán földdel felkupacolva. Egy héttel élőrehozzza az érést, kártevőktől megvéd.
 


  2016.12.28. 12:23  Hozzászólás
  •   317   
Avatar

---
 
Örömmel vennék mindenféle tanácsot a földieper fátyolfóliás takarásával kapcsolatosan :) Fontossági sorrendben: védelem a kártevőktől (csigák, madarak), használatának módja (hogyan érdemes rögzíteni, mikor és mennyi ideig célszerű takarni a növényt), élettartama és minden más hasznos megjegyezni való.
Van három ágyás szamócám, 3 ill. 4 sorosak, összesen 150 tő. Mivel egyenként olyan 8m hosszúak, ezért az 1,6x10m-es fóliában gondolkodom. Itt két fajtát is lehet kapni ebben a méretben, nem tudom, van-e érdemleges különbség közöttük:
http://www.agrowebshop.hu/termekek/140/fatyolfoliak/oldal0.html
Köszönöm előre is :)
 




  2016.12.27. 20:18  Hozzászólás
  •   315   
Avatar

terra alapító
 
Nekem Rügen névre hallgató volt/van, azt magról raktam, poharakba neveltem mint a paradicsomot, ha jól emlékszem harmadik évre termett. Tényleg apró, de nekem nem volt vele gondom és kimondottan finom volt. Ja, és nem indázik.
 




  2016.12.27. 20:11  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (312) hsz.-re     Olvasás  
  •   313   


---
 
Az nemkifejezés, hogy apró, ráadásul puha is a termése, a penész meg egyéb gombák hamar megtalálják, ha nem kedvező érés alatt az idő. A mai korszerű nemesítések között, van több olyan fajta is, ami ezt simán megveri.
 


  2016.12.27. 19:58  Hozzászólás  Válasz délkelet (311) hsz.-re     Olvasás  
  •   312   


---
 
Azzal nincsen gond hogy apró a termés ráküldöm a gyermeket és le eszi addig is tudom csinálni a saját dolgom.
 


  2016.12.27. 19:56  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (310) hsz.-re     Olvasás  
  •   311   
Avatar

---
 
Én úgy 25-30 évvel ezelőtt vetettem ilyesvalami magot (Ausztriából vagy Németországból származott, úgy kaptam). Emlékeim szerint már a következő évben termett. Szép nagy bokrai voltak, sok-sok körömujjnyi terméssel. Alapvetően finom íze volt, de mivel a szedése nagyon macerás volt, ezért egy idő után felhagytam a termesztésével.
 


  2016.12.27. 19:44  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (309) hsz.-re     Olvasás  
  •   310   


---
 
Elviekben Januártól lehet ültetni, nyár elején kiültetni és szeptember magasságában terem. Azért én azt mondanám, hogy jövőre lesz rajta termés.
Egyébként ez a vadszamóca, amit maci laci szokott enni nem nemesített fajta.
 


  2016.12.27. 15:59  Hozzászólás
  •   308   


---
 
Tegnap sikerült végre beszereznem egy zacskó szamóca magot. Az alpesi fajtából.

Kép
 


  2016.10.17. 16:00  Hozzászólás  Válasz délkelet (306) hsz.-re     Olvasás  
  •   307   
Avatar

---
 
Köszi. :) Kicsit karikalábú :lol:, de elmegy.

Sajnos nem. A másik három ki van ültetve, de nehezen viszi. Igaz a szomszéd legyomirtózta. A pH-t valahol 7,5-nél gyanítom.

Az akvarizálástól maradt valami gyors pH kittem, de mindig Fickón jut eszembe, hogy otthon felejtettem. :angry-banghead:
 




  2016.10.16. 21:20  Hozzászólás  Válasz délkelet (304) hsz.-re     Olvasás  
  •   305   
Avatar

---
 
Nekem Nelson-ból van két bokrom, nagy cserépben nevelem. Két évesek.
Van még 3 kisebb bokor. Nem tudom milyen fajta.

@Baby-lon: Alapos munkát végeztél, tetszik. :dejo:
 


  2016.10.16. 21:11  Hozzászólás  Válasz baby-lon (302) hsz.-re     Olvasás  
  •   304   
Avatar

---
 
Beszerzési forrás elárulható? Én ezt az oldalt nézegettem, csak most nincs a kisebb méretűekből és ezért az árukat sem tudom.
Áfonyakert
 


  2016.10.16. 20:04  Hozzászólás  Válasz baby-lon (302) hsz.-re     Olvasás  
  •   303   
Avatar

---
 
Novobaltom van (250 l-es), bontatlan, tavaly vettem. Az előbb néztem a neten, hogy a PH-ja 3,5-4 körüli. Kicsit kevesebb komposzttal (meg esetleg némi homok hozzáadásával) jó kis közeget lehetne összegyúrni belőlük az áfonyának. Már csak az utóbbi hiányzik, lehet, hogy tavasszal megpróbálkozom 1-2 tővel.
 


  2016.10.16. 19:28  Hozzászólás  Válasz délkelet (301) hsz.-re     Olvasás  
  •   302   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudom, a ph a lényeg, ha 5 alatt van, akko jó. Tapaszatalatom csak a Goldtraube 71 fajtával van, a többit az érésidő széthúzása miatt vettem. Nincs sok jelentősége a fajtának.
 


  2016.10.16. 19:24  Hozzászólás  Válasz baby-lon (296) hsz.-re     Olvasás  
  •   301   
Avatar

---
 
Áfonya talajának a Novobalt tőzeg és komposzt 50-50%-os arányát megfelelőnek tartanád? A fajtáid között van-e érezhető különbség valamilyen tulajdonságukban?
Köszi előre is :)
 










  2016.10.16. 14:53  Hozzászólás
  •   296   
Avatar

terra alapító
 
Áfonyatelepítés képekkel

50 cm mély és széles árok ásása és kibélelése tófóliával, átszúrkálása vasvillával:



Feltöltés 4,5 ph értékű savanyú földdel és granulált marhatrágyával:



Növények beültetése:





Fedés fenyőmulcs segítségével:



 


  2016.10.07. 18:25  Hozzászólás  Válasz nzozz (294) hsz.-re     Olvasás  
  •   295   


---
 
Igen, én arra gondoltam, hogy alapjában véve a fiatal gyökereket kell megvédeni a fagytól. A levelek egyrészt bírják, másrészt úgyis tavasszal újak képződnek.
 


  2016.10.06. 20:36  Hozzászólás  Válasz alex (293) hsz.-re     Olvasás  
  •   294   


---
 
Én most nem a mulcsozásra gondoltam, hanem az őszi/téli hideg elleni védelemre, amire állítólag telepítés után érdemes figyelni. Vagy Te is erre gondoltál?
 


  2016.10.06. 18:14  Hozzászólás  Válasz nzozz (292) hsz.-re     Olvasás  
  •   293   


---
 
A profik szalmával takarják. De bármilyen száraz fű vagy levél is megteszi. Én az egész növényt sohasem takarom be, csak a tövire reakom és sohase szedem onnan le. Egy idő után szépen elkorhad és humuszt képez.
 


  2016.10.06. 08:54  Hozzászólás
  •   292   


---
 
Sziasztok!
Mivel érdemes letakarni a mostanában telepített szamócákat? Illetve mettől meddig célszerű rajta hagyni azt a takarást?

Köszönöm
 


  2016.10.04. 18:32  Hozzászólás
  •   291   
Avatar

terra alapító
 
NEkem van homoktövis, kb 4 évesek. Kint vannak az utcán a ház előtt, 2 lány 1 fiú. Kb másfél méteresek. Már tavaly is annyi volt rajtuk, hogy a felét rajtahagytam. Idén többet szedtem, de most is tele van még. Nem tudom milyen fajta, barátainktól kaptam. Nagyon kínos szedni, és nem nagyon tudom mire használhatnám. Főztem lekvárt, ivólevet, csináltam mézes homoktövist, tettem a fagyasztóba leszemelve. És van a fagyasztóban egy nagy doboznyi ágastól levágott sűrűn berakott ág. Azt majd télen ha ráérek leütögetem, állítólag fagyasztva könnyű.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég