Tyúkudvar Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Ki milyen haszonállatot tart? Tapasztalatok, tippek, stb.
  2017.04.23. 16:55  Hozzászólás
  •   68   


---
 
Megvan az első pár tojás,de lehet van egy amelyik eszi a tojásokat vagy még nem szoktak a helyhez és összetört véletlenül.
 


  2017.04.22. 12:00  Hozzászólás
  •   67   
Avatar

terra alapító
 
Én is mindig kifutóban lévő tyúkokkal kezdtem. De vettem akkor félkész vagy napos csirkéket is. Mire azok tojóképesek lettek, le lehetett vágni az öregeket. Szerettem tyúkot tartani, de mostmár vége.
 


  2017.04.22. 08:24  Hozzászólás  Válasz Imre (65) hsz.-re     Olvasás  
  •   66   


---
 
Én "second hand" használt csirkéket vettem több okból is.
- Olcsóbb volt int egy friss POL (point of lay) az az tojásra kész csirke, de még tojnak.
- Velük tesztelem milyen biztonságos a kifutó.
- Nem kellett utaznom értük, a hátsó szomszédom csak átnyújtotta őket.
- Nincsen helyem csibéket nevelnem a lányom legnagyobb bánatára.

 


  2017.04.21. 21:43  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (64) hsz.-re     Olvasás  
  •   65   


---
 
Én kedden 18.-án hoztam haza a naposcsibéket. Sajnos fűteni kell rájuk, a nagy hideg miatt, de szépen nőnek.
 




  2017.02.12. 15:12  Hozzászólás  Válasz Alibá (62) hsz.-re     Olvasás  
  •   63   


---
 
Hát valószínű nekem is lenne tartózkodásom, bár biztos megkóstolnám. Példának említeném a gyöngytyúkot. A gyöngytyúknak vágva elég sötét színű a húsa (kékes), de sütve-főzve nem nagyon különbözik kinézetben a csirkétől. De az íze mennyei. Aki nem evett gyöngytyúkot az nem is tudja, hogy pl. milyen finom leves van belőle. Vadászismerősöm, rendszeresen vadat eszik, fácán és fogolyféléket is. Amikor kapott tőlem ajándékba gyöngytyúkot látszott nem sokra értékeli, simán ledobta a csomagot az asztalra. 1,5 év múlva beszélgettünk valamiről, amikor felhozta, hogy az a gyöngytyúk milyen finom volt a fácán elbújhat mellette és adjak el neki.
 




  2017.02.11. 16:01  Hozzászólás  Válasz gergerg (59) hsz.-re     Olvasás  
  •   61   


---
 
Semmi extra csak érdekesség és sokan szeretik a különlegességet. Én biztosan nem veszek addig, amíg egy normál tyúk áráig le nem megy az ára. De lehet akkor sem, mert semmi extrát nem tud, amiket én olvastam róla egy átlag tyúk aminek mindene fekete kívül-belül.
 


  2017.02.11. 16:01  Hozzászólás  Válasz gergerg (59) hsz.-re     Olvasás  
  •   60   


---
 
egzotikusan néz ki és a szomszédnak ilyen nincsen ennyi szerintem :banana:
 


  2017.02.11. 15:12  Hozzászólás  Válasz Imre (57) hsz.-re     Olvasás  
  •   59   
Avatar

terra alapító
 
De mi benne a jó? Értem hogy az hogy fekete, de az miért jó? Nem látja meg a sötétben a róka? :hiha:
 


  2017.02.11. 13:42  Hozzászólás  Válasz Imre (57) hsz.-re     Olvasás  
  •   58   


---
 
Közben eltűnt pipi bejegyzése, amire az előző bejegyzést írtam. :D
 


  2017.02.11. 13:41  Hozzászólás
  •   57   


---
 
Ayam Cemani a tyúk fajta neve. Magyarországon is tenyésztik már. Tenyésztojását 1000 Ft. csirkéket 15000Ft. körüli áron jegyzik. Jászfényszarun vannak szépek, de már többen is tenyésztik. Minél többen fogják tenyészteni, annál jobban esik majd az ára.
 


  2017.02.10. 15:44  Hozzászólás
  •   56   


---
 
Kép

A tollától a belső szervein át a csontjáig teljesen fekete ez a ritka, indonéz csirkefaj.

A ritja faj példányai 2500 dollártba (564 ezer forint) kerülnek, de így is van rájuk kereslet.
 


  2017.02.08. 18:30  Hozzászólás  Válasz gergerg (54) hsz.-re     Olvasás  
  •   55   
Avatar

terra alapító
 
Motor van a koma alatt, az hajtja a kocsit, a kokas csak fékez. :lol: (Nézd meg a lábát. A rúd meg tartja a kakast, hogy épp csak a körme érje a földet.)
 






  2017.02.06. 18:32  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (51) hsz.-re     Olvasás  
  •   52   
Avatar

terra alapító
 
Gondolták hátha megússzák, aztán mégsem...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.02.06. 11:21  Hozzászólás
  •   51   


---
 
Találtam Fb-on egy csoport beszélgetést a madárinfluenzáról meg a karanténról, az emberi butaság megdöbbentő.
A legszebb megjegyzések a ááá ez nem betegség hanem mérgezik az állatokat, meg az én ugyan nem hozzá állás.
Persze azt sem értem miért kellett Mo.n hónapoknak eltelni az országos karantén kihirdetéshez, meg milliárdos kár. Itt meg a haldokló nyugaton pár eset után kihirdették és jelenleg február 28-ig érvényben van.
 


  2017.01.28. 18:29  Hozzászólás
  •   50   


---
 
Rendeletem az zinterneten csirke itató bimbókat vagy két hete. Erre természetesen tegnap amikor szétszedtem a kifutót találtam egy itatót aminek az alján volt kilenc bimbi.
Kép

No oda se neki ha megjön amit vettem ebayaen majd eladom.
 


  2017.01.27. 18:08  Hozzászólás
  •   49   
Avatar

terra alapító
 
Jó ötlet, és ingyen van, akárhol tudsz szerezni kidobott példányokat :D
Kép
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.01.24. 16:29  Hozzászólás
  •   48   


terra alapító
 
Szia!
Még ezek jutottak eszembe:

A fajta választáshoz csak annyit, hogy ha nem is sikerül a Tetra, akkor is valamilyen kettős hasznú legyen elsőre!

Egyáltalán nem biztos, hogy megéri neked nevelni és nem inkább megvenni 18 hetesen a kész jércéket.

Etető: plafonról függesztett és a tálca visszahajló peremes legyen elválasztó rácsokkal. Még lehet, hogy így is kell rajta barkácsolni, hogy ne pazaroljanak. És ne centizd ki, hogy mennyi kell, fajtától is függ, mennyire békések vagy éppen verekedősek, legyen bőven helyük.

Itató: jók a szelepesek, de bármelyik változatról kérdezel, lesz aki megelégedetten használja, lesz aki panaszkodik rá.
Ahogy írták is, az itatót még annyira se centizd ki, mint az etetőt, nagyot bukhatsz vele!
Én azt tapasztaltam, a szelepes érzékeny a víz tisztaságára (fizikai tisztaság és a Ca tartalomra, ha valami kis szennyeződés vagy lerakódott vízkő belekerül a záró részhez, elengedi a vizet.

Ééééééééés gondolj a téli -20 fokra is!!!!! A szelepesek elég hamar feladhatják.

Etetőből itatóból legyen tartalékod, több is!
Én, tavalyelőtt a 2 hetes nyaralásra indulás napján (vasárnap) reggel ejtettem le a galambok 5literes, teli önitatóját a betonra. Látványosan "robbant" szét. Ha nincs otthon tartalék, igen nagy bajban lettem volna.
De bármikor történhetnek egész bagatell balesetek és 50 tyúk már komoly érték.
 


  2017.01.14. 09:00  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (45) hsz.-re     Olvasás  
  •   46   


---
 
Megoszlanak a vélemények ahogy olvasom, de 5 csirke per itató az amit átlagnak tűnik.

(Én meg tíz csirkét tervezek venni és most vettem 10-et)
 


  2017.01.13. 15:05  Hozzászólás
  •   44   


---
 
Igen ez jó ötlet. Nem is nagy beruházás. Itt  lehet is kapni, de biztosan van máshol is. Én régen 20 l vödröket láttam, amiket fellógattak és azok aljába volt 4-4 ilyen szelep becsavarva.
 


  2017.01.13. 14:29  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (42) hsz.-re     Olvasás  
  •   43   


---
 
Ez házilag megépíthető. Én is ilyesmit fogok csinálni, plusz akkora tartályt teszel rá amekkorát akarsz és a sok izé (nipple angolul) pedig szépen kiszolgálja a csirkéket. Könnyebb kikötözni nem borul fel.



Igaz angolul van de a lényeg látszik.
 


  2017.01.12. 23:09  Hozzászólás
  •   40   


---
 
Régen nekem ehhez hasonló  volt. Tyúk méretre készítettem használt bútorlapból volt. Nagyon jó volt, de egy ól takarítás alkalmával kipakoltam az ólból, de közben valamiért sürgősen el kellett mennem otthonról és egy hirtelen jött jó erős zápor eláztatta. Bútorlapnak annyi volt. Lemezből sokkal jobb lenne és takaríthatóbb is.
Valamikor a nyáron ezt láttam  . Jónak tűnik, bár a feltöltés macerás.

15 liter kevés, pláne nyáron. Ha egyszer is szomjaznak, majd egy hétre abba hagyják a tojást. Tavaly szeptemberben 20 húscsirkét neveltem fel.A napi 8-9 liter víz elfogyott, amikor 2 kg. körüliek voltak. Bár több vizet és kaját is is fogyasztanak, mint a tyúk a gyorsabb anyagcsere miatt, de 50 tyúk többet fogyaszt. Igaza van Mr. Eggs-nek véletlen baleset is közbe jöhet felborul az itató. Inkább legyen több, mint kevesebb.
 


  2017.01.12. 20:30  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (38) hsz.-re     Olvasás  
  •   39   


---
 
Az szerintem nagyon kevés, számolj inkább 0.4-0,5 literrel. A tojás gyártás sok vizet igényel.


Illetve az egy itató ellen még szól az is ha esetleg felborítják, vagy eltörik ott állsz megfürödve a pipik meg szomjaznak. Ha meg szomjasak nem tojnak és szomjazás után nem egyből jön vissza a tojó kedvük.
 


  2017.01.12. 14:51  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (36) hsz.-re     Olvasás  
  •   37   


---
 
Csirkék hiányában ég nem tudom, de az egy darab itató nem lesz elég szerintem. Nemfognak oda férni egymástól. Meg pillanatok alatt megisszák ha tényleg 50 madarat akarsz tartani.
 


  2017.01.12. 14:06  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   


---
 
Ehhh ez fájó pont nekem, a másodikhoz hasonlót rendeltem ebayen 1,5 litereset. Kaptam egy 0,9 eset nem vagyok boldog. Persze a pénzemet vissza fogom szerezni azzal nincsen gond és még ezt is megtartom.
 


  2017.01.08. 14:21  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (28) hsz.-re     Olvasás  
  •   32   


---
 
Képeket ne felejts el csinálni és feltölteni, az építkezéstől kezdve.
 


  2017.01.08. 11:56  Hozzászólás
  •   31   


---
 
Találtam a nebih oldalán egy listát ezek már valószínű újabbak amiről én tudok. Ezen a listán magad is meg tudod nézni, hol van a közeledben keltető.
Viszont nem jegyzik külön, hogy melyiknél van tojó hibrid, húshibrid, vagy kacsa, liba, stb. Meg kell kérdezni.

Innen egyből le is töltheted!

Talán így jobb is, mert más is meg tudja nézni.
Remélem segítettem.
 


  2017.01.08. 11:45  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (28) hsz.-re     Olvasás  
  •   30   


---
 
Én 1999-ben jártam arra utoljára. Tehát nem tudom mi arra a helyzet. Nekem ezt mondta, hogy azért költözött el, mert nincs munka lehetőség és a cigányok ellopnak mindent, senki nem akar vállalkozni sem. Egyébként jó kis műhelyt épített és az audi gyártósorához speciális dolgokat gyárt és javít. 2 ember vett fel maga mellé.
Felénk viszont tudom, hogy vannak olyan faluk ahol szintén ellopnak mindent, ahol sok a bűnöző. Igaz az én falumba még nem annyira, de járnak át a tolvajok éjjelente és néha napközben is. A régi körzeti rendőrök elhajtották innen őket. Ritka volt a lopás. De a mostani KMB valahonnan nógrád megyéből jött és leszarja a dolgokat, remélem lecserélik.


Nem tudom pontosan hol laksz, de volt borsodban elvileg hivatalosan engedélyezett keltető állomás, illetve a környékeden is.
Takáts Gyula Sárospatak 47/311-465
Matyó Agrártermelő Zrt. Mezőkövesd 49/412-644
Halász József Mezőzombor 47/369-010, 70/6257-650
Poór István Tiszapalkonya 49/342-637
Liquid Hungary Kft Szerencs
Hevesben
Greleger Kft. Eger 36/519-249, 36/310-405
De van még ott Poroszlón, Nyíregyházán, Ecséden és Hatvanban is. Hogy mit keltetnek nem tudom, azt meg kell kérdezni. Ha pontosan tudom hol laksz meg tudom nézni merre van még a közeledben keltető állomás.
 


  2017.01.08. 00:24  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (23) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   
Avatar

terra alapító
 
Na, ez meglepett... tyúklak, rókák, betegségek, takarmányárak... aki csirkét tart, az csak azért teszi, mert 1, hobbi vagy 2, olcsón jut takarmányhoz. A húsáért meg még inkább, a multik olcsón adják... persze a régi iskolát követik, semmi %-olás meg betonkeverés, dara-táp-gyógyszer hármas, ahogy 40 éve...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.01.07. 20:11  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   


---
 
Nem véletlenül javasoltam a betonkeverőt. Én 15% koncentrátumot keverek a mai napig a húscsirkék tápjához. 15% bábolnai koncentrátum, 50% kukorica dara és 35% búza dara. Nem szoktam nagyon apróra darálni és szoktam tenni bele zoogritt, vagy valami hasonlót. Betonkeverő nagyon jól egyenletesen elkeveri. Tojótyúkoknak azt hiszem 12% koncentrátum kell hozzá. A koncentrátumot azért teszem be elsőnek, mert nagyon finom por és száll, mint a nyavalya. Óvatosan a keverő aljába beleöntöm az 5 kg.-ot zacskóból és hozzá teszem a többit darát.
40% még nem láttam. 35% van felénk 20 kg zsák. Annál 20 kg. koncentrátumhoz, 23 kg kukorica dara és 14 kg búza dara keverését javaslom.

Nekem van ismerősöm, aki borsodból költözött el. Azt mondta azért van kevés vállalkozás, azért nem akar már senki semmit csinálni, mert a cigányok mindent ellopnak. Senki nem kezd vállalkozásba, mert tönkre menne. Lehet ezért nem csirkézik arra senki. Sajnos a törvényeket rájuk nem úgy alkalmazzák, mint ránk. Én nem lakom ott 20 éve nem is jártam arra, de lehet benne valami. Te ott laksz, szerinted igazat mondott?
 


  2017.01.07. 14:39  Hozzászólás
  •   25   


---
 
Akkor menjünk sorjában. Egy fajtatiszta tyúk soha nem veszi fel a versenyt egy hibriddel! A hibridek azok különböző fajtájú fajtatiszta szülőpárok utódai. Ezeket hosszas kísérletezés, szelektálás útján hozzák létre. Egy jó plymouth vonalú fajta tiszta szelektált állomány szerintem kb. a kettős hasznosításúakat közelíti meg. Magyarországon volt egy plymouth x new hampshire fajták ( lehet még szerepet játszott 1-2 fajta, de már nem emlékszem rá) keresztezéséből kialakított fajta zengő plymouthnak hívta a tenyésztője, de megöregedett és szerintem anyagilag sem bírta már a tenyésztéshez szükséges szaporítást és szelektálást. Ami nagyon fontos, hogy az új fajtát egyöntetű kinézetté, alakítsa, illetve a belső értékmutatók is hasonlóak legyenek az egyedeknél. Pl. hasonló mennyiségű, nagyságú tojás, növekedési erély, stb. Később egy vállalkozó megvásárolta az állományt a tenyésztői jogokkal együtt. Az állományt ezután Kökény Krisztián vezetésével tenyésztették tovább. Nagyon jó kettős hasznosítású fajta lett akkoriban 2013-2014. Ha jól emlékszem elfogadták fajtaként is. Krisztián a weboldalamon Krizsok néven publikált anno, de már régen nem beszéltem vele és gyakorlatilag én sem nagyon írok már oda. Egyedül nehéz a rengeteg cikket írni, ha nem írsz, akkor kevés az érdeklődő. 3 gyerekkel a mai világban van elég dolgom elfoglaltságom. A webszerver ingyenesen fent tartja az oldalt nem kell fizetnem, mert elég sok a napi látogatottsága még mindig.
De elkanyarodtam a lényegtől. Tehát a hibrid termelésben veri a fajtatisztákat, de a hibridhez muszáj fent tartani a fajtatiszta állományokat. Én elsősorban a Lohmann Classic Brow javaslom (talán takácsiban lehetett venni), másodsorban a Tetra SL, harmadsorban a Harco vagy Hy-line. Vannak még újabb fajták is, de ezeket nem ismerem, csak névről és kinézetről. Pl. a szomszéd faluban Bőny-Szőlőhegyen lévő farm tojásnál dolgozó ismerősöm mondta, hogy a Lohmann brow-ra esküszik a cég és főleg azt tartják. Két faluval odébb a bábolnánál is van, de ott még mindig többségben van a tetra sl, utána a Lohmann brown és csak azután a harco.
Másik irányba van egy ismerősöm 2000 tojótyúkból álló állományt tart fent, de ketreces tartásban. Automata minden, a ketrecek alatt szalag megy szépen lassan s az ürülék arra potyog, a legvégén egy lemez lehúzza róla és egy ládába esik. Nála nincs természetes fény (nem is bioként árulja) mindent automatán egy kis számítógép vezérel. Méri a párát, a co2 tartalmat, hőmérsékletet. Előre van programozva a világítás, ami a program szerint nő vagy csökken a világítás időtartalma. Nála Tetra SL van mindig. Azért mert legkönnyebben ahhoz tud hozzájutni. Mindig 18 hetest vesz! Mert korrekten le vannak oltva a kötelező vakcinákkal. Egyből be tudja állítani őket termelésre, így jó a hely kihasználása. Persze nálad ez másképpen lesz.

Mekkora csirkét vegyél ez egy nagyon érdekes összetett kérdés. Ha naposan veszed olcsóbb, de a legtöbb vakcinát nem kapják meg így nagyon labilis a dolog. Ha elkapnak valamit, mert nincs védelmük halomra döglenek. Legtöbb betegség nem, vagy csak drágán gyógyítható. Vakcinával megelőzhető a betegség. A 3 hetes biztosan kap vakcinát, de nem tudom milyet. Baromfi pestis ellen addigra tuti kap! Én amihez ragaszkodtam, az a szalmonella és E.coli gyérítés, baromfi pestis, gumboro vakcina. Gumborot meg kell ismételni 28 napos korában. Tehát ha 3 hetest veszel kérdezd meg a vakcinázást. Az a baj, hogy a vakcinák, csak nagy mennyiségben kaphatók. Általában 1000 adagostól indul. Legbiztosabb és legdrágább a 18 hetes csirke.

Nem tudom hogyan gondoltad a takarmányba a koncentrátum keverést. Javasolnám a betonkeverőt. Beleöntöd a koncentrátumot és rá a megfelelő mennyiségű (előírás szerintit) takarmány keveréket. A keverő nagyon szépen egyenletesen elkeveri a koncentrátumot. Én így csináltam. Most már nem tartok tyúkot, csak libát kacsát, de azokat se sokáig. Ha veszem a takarmányt és nem tudom megtermelni magamnak, akkor ráfizetéses.
 


  2017.01.07. 11:29  Hozzászólás
  •   22   
Avatar

terra alapító
 
Én csak abban nem vagyok biztos, hogy megéri... persze mihez képest, a biotojás biztos drágább, ahhoz képest lehet megéri.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.01.06. 16:24  Hozzászólás
  •   18   


---
 
tp329 direkt írta Deskó, hogy tojófajtát akar! Azok nem éppen nagytestűek. Még a kettős hasznosításúak is inkább közepes testűek. Tojófajtánál 25 cm elég, kettős hasznosításúnál 30 cm. A közel 5 kg-os plymouth kakasom simán kifért a 20x25 cm-es bejáraton. Amit az ajtóba (amin én járok ki-be) vágtam. Remélem nem az ammóniától kell félnie az állatoknak, mert az azt jelentené, hogy el vannak hanyagolva és tele van az ól bomló ürülékkel. A légtér azért kell, mert ha sok az állat és kevés a a tér, akkor tele lehelik párával és a párás levegőben a legjobban szaporodnak fertőznek a kórokozók. Én dolgoztam a bábolnai csibetelepen is, tisztaság volt mindig, de még ventilátorok is vannak. De nem az ammónia, hanem a légpára miatt, illetve a friss levegő miatt. Az ülőrudak méretezése egyebeket meg lehet találni az oldalon, felesleges leírni.
Deskó nem tudom mit szeretnél. Én vagy tojófajtát javaslok itáliai, leghorn (sajnos ezeknek fehér a tojáshéj színük), vagy plymouth (ennek barna). De sajnos a tyúkfajták nagy többségét már teljesen elrontották a kiállításra hajtó tenyésztők. Legtöbbje nem tudja azokat a paramétereket amiket még a fajta kialakítása bejegyzése során tudtak. Talán a fenti 3 fajta még elmegy, mert jól tojnak még mindig.
De én inkább javaslom neked a kettős hasznosítású hibrideket. Ezekkel nincs probléma, mert kimondottan termelékenységre vannak szelektálva a szülőpárok. A tojó hibrideket nem szeretem, mert elég kényesek, ha nem kapják meg a folyamatos tojó tápozást (pedig a háztájinál nem jellemző, hogy csak azt kapnak) lezabálják egymásról a tollat, esetleg ha valahol vér serken egymást is kikezdik. Kannibalizmus nagyon jellemző rájuk. Pláne, ha nem cseréled le őket évente. Kettős hasznosítású kevesebbet tojik évente és ezek élelmesebbek, szívósabbak is 2-3 évig simán jók tartásra. Ha vágod akkor nem 1,5-2 kg,, mint a tojó hibridnél, hanem 2,5-3 kg. vagy nagyobb.
Én nem könyvből írom, hanem saját tapasztalat!
 


  2017.01.06. 10:42  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   


terra alapító
 
Szia!
Oszt, hol etetnéd, itatnád azt az 50 tojót?

Vigyázz a díszbaromfis cikkekkel! Jók azok, de díszbaromfis szemmel íródtak, mások a szempontok, mint pl. tojó fajtáknál!

Nem tudom, milyen testméretű fajtában gondolkodsz, a 25 cm ülőrúd hossz kb. jó, vehetjük minimumnak, de nagyobb testűeknek inkább 30 (35-40) cm legyen, nem azért mert nem férnének el a 25-ön, hanem mert kényelmesebb nekik. Mi van ha szellősebben szeretnének ülni pl. nyáron? De télen sem tudja magát kényelmesen "felfújni" a mínuszokban, ha olajoshal módon ülnek. A rudak egymástól való távolsága minimum 40 cm, így már kapsz egy alapterületet. Ezt megszorzod minimum kettővel és megvan az etető tér + a tojófészkek helye is, egy épületben (nem hátrány sem az időjárás miatt, sem akkor, ha nem a verebeket akarod etetni.. A magassága a te magasságod +5 cm :-) , nem befűteni kell nekik az ólat, hanem légtér kell az éjszakai ammónia termelés eltűntetéséhez.
Az egész építmény legyen világos és szellős, ez is nagyon fontos! A hőszigetelés akkor fontos csak, ha télen is termeltetni akarsz velük.
Ha valóban tojó állományod lesz és rendesen eteted őket, akkor felejtős, hogy csak éjjel lesznek bent. A tojásgyártáshoz sok energia kell és nem hüyék, szar időben (pl. 3 napos eső, tartós hideg stb.) ki sem teszik majd a lábukat, ha nincsenek rákényszerítve.
Keress a neten biobaromfi tartásra cikkeket, az ott megadott méretekkel nem jársz rosszul te sem!
Ezt a könyvet le is töltheted: https://hu.scribd.com/doc/222066270/Zambo-Matray-A-Biobaromfi-Tartasa
 


  2017.01.05. 19:09  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   


---
 
Nézd meg a weboldalamon a cikket, amit még Gulyás Laci írt. ITT
A helyigény le van írva benne. Annyit hozzá tennék a kisebb ólak nálam (2-3 m2) 150 cm. magasak. A nagyobb ólak (7-12 m2) 180 cm magasak, hogy kényelmesen lehessen takarítani. A lényeg, hogy legyen szellőzés a pára többet árt, mint a hideg. Mindenképpen legyenek ülőrudak 1 tyúkra 25 cm. szoktam számolni és mindegyiknek legyen helye a rúdon! Ott nem fagy le a lába nagy hidegben sem, mert a tollazatát szépen felborzolja és a lábát is betakarja, ha rúdon ül.
 


  2017.01.05. 16:59  Hozzászólás  Válasz Alibá (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
Bőven jó lehet a 130cm-es építmény is, csak éppen sok ajtó kell rá, meg mélységre egy gereblye hosszú lehet maximum :D

Deskó, e-mail ment, találtam még párat. Esetleg a fontosabb adatokat ha kijegyzeteled magadnak, mehet a Tudástárba :D csak írkáld ide ami hasznos, és megosztanád másokkal is, onnantól megoldjuk :D
Elvileg ha töltesz is fel, akkor tudsz letölteni is.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.01.05. 16:47  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Ha 130 cm-nél alacsonyabb vagy, akkor nem gond az általad elképzelt magasság. Különben gondold át mégegyszer a takarítást. :O
 


  2017.01.05. 16:08  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
Keresek neked egy tyúkos könyvet, mert lövésem sincs...
Majd ide belinkelem ha találtam valamit.

Józan paraszti ésszel ugye olyan kell, amit olcsó felhúzni, 2*4*1,8 méteres blokkokból gondolom nem akarsz 10-et egymás mellé, bár kerítésnek sem rossz.

szerk.: ezt a kettőt találtam elsőre, hátha van bent valami jó dolog.
https://www.scribd.com/doc/311587872/Hogyan-tartsunk-gazdasagosan
https://www.scribd.com/doc/64498366/Baromfitenyesztes

Ha gondok lennének az olvasással - elvileg ingyenes próbaverzióként olvasható -, akkor szólj, és letöltöm neked, vagy regisztrálj. Egy e-mail címet is írj, amire küldhetem.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.01.05. 15:14  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   


---
 
Olyat amiben kényelmesen tudsz takarítani meg oda tudsz jutni a legtávolabbi tojó ládig.
 


  2015.06.02. 03:48  Hozzászólás
  •   6   
Avatar

---
 
Sziasztok!

Ti még alszoktok - már aki! -, nálunk már a holnapotok ebédjén is túl! :-D

Nálunk tervbe van véve 10-12 gyöngycsirke vétele - a telek adja is, mert 1800 nm, és a szomszéddal is lebeszélve! -, és majd látom, mikor kerülnek majd a fazékba? :-D

Most a telünknek nevezett - 24 fok van, melegben! - idő nem jó a csirkékre, de majd a tavaszunk adja a helyzetet! :-D

Szép napot!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”




  2015.03.23. 19:37  Hozzászólás  Válasz Imre (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Akkor elég veszélyes művelet, szélesebb alagút kell(ene, ha lennének tyúkjaink :D ).
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.03.23. 19:27  Hozzászólás  Válasz tgwh (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   


---
 
Valóban nem hülyeség. Egészen addig, amíg a róka, vagy kóborló kutya nem jár arra. Nekem zárt ketrecekből (150x120x100 cm)a fiatal gyöngyös csibéket is kinyírta pl. 2 macska. Csak pár darabot tudtak kifogni, de sokkal több megdöglött, ahogy a csibe dróton benyúltak és karmolászták őket. Saját kertben kb. 1,5 órát nem jártam arra, mert ebédeltem.
 


  2015.03.23. 19:02  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.12. 09:49  Hozzászólás
  •   1   


---
 
Indítóként néhány kép:
KépKép
KépKép
Ők 22-én keltek. A képek napos korban készültek, azóta már picit nagyobbak és tollasabbak :)
 


  2014.08.12. 09:32  Hozzászólás
  •   0   


---
 
Sziasztok!
Remélem nem baj, hogy megnyitottam ezt a topicot. Jöhet ide a baromfineveléstől a tojástermelésig minden ami a tyúkászással kapcsolatos.
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég