Díszfák, díszkertek, egyebek. Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Fák, díszbokrok, vadnövények, amiket pusztán csak a szépségükért tartunk.
  2019.03.10. 05:31  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   
Avatar

rendszer admin
 
Úgy döntöttem, kiültetem őket.
Ma reggel is hajnal 5 órakor már +9°C volt.
Bár nem sokat tévedtem a saccolással, de jó volt, hogy nem szelektáltam idő előtt.
Pár vessző utólag egészen alulról, majdnem "gyökérről" kihajtott.
Végül is kicsivel jobb lett az arány, összesen 106 vesszőből 17 nem fogta meg.
De ez is elég lesz, mivel most csak cca. 15 méter kell.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2019.01.26. 08:14  Hozzászólás
  •   22   
Avatar

rendszer admin
 
Új kert, új tervek, új növények.
Egy kis fagyal sövénynek.
A hajtások jó részét már egyszer visszavágtam ...
Most nem használtam gyökereztető hormont, így a vesszők nagyjából 1/5-e nem fogta meg (100-ból 20).

20190126_074941.jpg
------------------------
Megtekintve 8211 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.02.05. 15:34  Hozzászólás
  •   21   


---
 
Sziasztok!
Szeretném beszerezni a Hedera helix 'Goldheart'-ot.
Esetleg tudna ebben valaki segíteni némi szaporítóanyaggal? Előre is köszönöm!
 


  2017.06.14. 22:27  Hozzászólás
  •   20   
Avatar

---
 
Nem tudok magnóliát ültetni, mert a meszes talaj miatt pár év alatt kipusztul. Érdekes , hogy a községünkben ez szinte portáról portára menve változik. Az egyik helyen szép vöröses zöldes dús levelekkel tobzódva fejlődik a magnolia , míg a másik helyen nincs vagy kipusztul. Nálam eddig egy magnolia kobus sikerült, mert az kicsit jobban tolerálja a meszet. Szép nagy fa lett belőle, de már két szép ága tört el úgy mint egy darab kréta szeles időben. Szóval szerintem az is vashiányos. A portáról portára való változást szerintem az magyarázza , hogy az altalaj nálunk ilyen sárga löszös homok és helyenként kavics, ami valószinüleg pH semleges és hogy milyen feltalaj van ráhordva és teregetve , no az nem mindegy. Tehát ha ezen a gyilkos feltalajon keresztül sikerülne átkergetni lefelé a semleges talajig a magnolia gyökerét akkor nyert ügyünk lehetne.

Az egyik szomszéd asszonyom kért meg rá , hogy ültessek neki magnoliát ,de én mondtam neki, hogy ez reménytelen és ültessen inkább bódi szilvát , vagy mandulát , vagy jezsáment ,mert az meg fog maradni, de a magnolia csak megdögleni fog. Végül is egy kisérleti projektbe beleegyezvén a következőket követtük el. Vettünk egy Magnolia Susan konténeres csemetét, másfél liter tömény 20%-os ecetet, 5kg stukatúr gipszet, 1 zsák érett marhatrágyát, 1 zsák 500Ft-os virágföldet, 2 zsák natúr tőzeget ( én küzdöttem a négy zsák tőzegért sikertelenül) és nagy nejlon zsákokat izoláláshoz. Ástunk egy kb 70cm széles 1m mély gödröt. Beleöntöttük a másfél liter ecetet az aljába (sajnos kissé habzott), megvártuk amíg elszivárog, közben a gödör oldalát (az alját nem) kibéleltük a nejlon fóliával. A gipsz felét összekevertük a marhatrágya felével és a gödörbe belelapátoltuk, elegyengettük. A maradék marhatrágyát és egy fél zsák occó booti fődet a maradék 2,5kg gipsszel összekevertük és ez a előzőek tetejére a gödörbe lapátoltuk. most belocsoltuk vízzel. Vártunk egy kicsit hadd kössön , hűljön (a gipsz). Egy fél zsák tőzeget összekevertünk a maradék fél zsák földdel és ezt a gipszes etvasz tetejére lapátoltuk. Erre ráhelyeztük a konténerből kiütött Susan magnóliát. A maradék másfél zsák tőzeggel befejeztük az ültetést. Kissé belocsoltuk. A tulaj ezután mondta , hogy holnap vesz még egy zsák tőzeget rá. Megállapodtunk abban , hogy az eredti talajt nem pakolják a tetejére és ha apad , süllyed, akkor tőzeggel pótolják.

Ha ez egy hónap múlva élni fog még , akkor ugyanezt otthon is el fogom követni.
 
Kert,kütyük, munka,matek,morfondír.Ennyi!


  2017.05.07. 19:49  Hozzászólás  Válasz CAMROM (18) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   
Avatar

terra alapító
 
Megnéztem az összes képet, nagyon szépek. :thumbup: A sötétvörös tűztövivagyott vissza? Nekem narancs színű van. Tudok adni.
 




  2017.03.23. 21:11  Hozzászólás  Válasz tgwh (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

rendszer admin
 
med14.jpg
------------------------
Megtekintve 9402 alkalommal.



Tavaj nyáron le lett bontva a régi medence, csak a lépcső maradt meg. De elhúzódott az új készítése részben apu betegsége miatt, részben meg a gyerekek új ötletei miatt át kellene tervezni az egész hátsó kertet.
Nagyjából már kialakult az új kép, április végén - májusban majd lassan hozzá kezdünk ....
Kicsit most furcsa nézni ezt a régi képet, mert a japán füvek már azóta összeértek, mint egy sövény. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.03.23. 19:12  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (15) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
Vagy pont akkor vágtad amikor sok eső esett és kevés volt a kártevő meg a dögmeleg :D

Na de mi az a gödör ott középen, aminek két oldalán dízslenek ezek a japánfüvek?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.03.22. 22:09  Hozzászólás  Válasz Alibá (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

rendszer admin
 
Direkt ezért (is) vettem egy olyan sövényvágót, aminek a szára viszonylag rövid, de kajak egy gép.
És vágás közben folyamatosan kell mozgatni vízszintesen, hogy a vékony szálak ne tudjanak a vágóélek közé beragadni.

Utána meg teljesen leengedem a fűnyírót, és azzal nyüstölöm a tövet, amíg nem lesz egészen rövidre levágva.
Azt tapasztaltam, hogy ha a tőnél 2 - 3 cm-nél hosszabbak maradnak a száraz részek, nem lesz olyan szép magas, és olyan dús a tő.
Ugyanis volt egy-két év, amikor csak a sövényvágót használtam, és olyankor 8 - 10 cm-es száraz rész maradt a tövön.
Nem lett a nyárra olyan szép dús, ráadásul talán 2/3 olyan magas lett.
Azt nem tudom, hogy ennek tényleg van-e jelentősége, de amikor rendesen levágtam egész rövidre, azokban az években mindig szebb, és magasabb volt. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2017.03.22. 17:27  Hozzászólás
  •   13   
Avatar

rendszer admin
 
Ma nagyon szép idő volt, így egy kicsit kimerészkedtem a kertbe.

Neki is ugrottam letarolni a japán-füvet.
Amennyire egyszerű dolognak tűnt, jól el is fáradtam .... :D

01.jpg
------------------------
Megtekintve 9437 alkalommal.

02.jpg
------------------------
Megtekintve 9437 alkalommal.

03.jpg
Ez nagyjából az 1/3-ad része ....
Megtekintve 9437 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.08.04. 20:54  Hozzászólás  Válasz délkelet (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Elromlott a mobil kártyakezelő része, valami fűzfaféle, próbálok majd képet csinálni, ha megtalálom a fényképezőt.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.04. 20:39  Hozzászólás  Válasz tgwh (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   
Avatar

---
 
Képet feltenni, fajtát mondani nem tudsz? Enélkül csak azt tudom javasolni, hogy egy erőteljesebb visszametszés biztos nem ártana neki (jobb híján egyelőre)
 




  2016.08.04. 20:31  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok.
Egyik díszfánk mint ha elszáradt volna, leveleit ledobta, az ágak vége fekete. Még van benne élet. Nem értjük, mert max pár napig nem kapott vizet, egyébként locsoltam, tavaly ültettük. Meg amúgy is elég esős nyarunk van. Mi lehet a baja, mit tudok tenni, vágjam le ami fekete?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.11.05. 23:33  Hozzászólás  Válasz Alibá (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Itt a kép:
IMG_1471.JPG
------------------------
Megtekintve 10513 alkalommal.

(Legalább is remélem :angry-banghead: )
 






  2015.11.05. 20:41  Hozzászólás  Válasz gergerg (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   


---
 
Helló,

Sokfelé látni már, mindig jól megnézem s láttam olyant amelyiknek szinte sárgás bronzos volt a virágja nem tudom az más-e.
Aztán katalógusban láttam olyant amelyiknek vörös a levele, az is szép lehet, de egyenlőre szerintem ez a fajta eléggé ritka.
 


  2015.11.05. 20:11  Hozzászólás  Válasz CAMROM (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
Én most szedtem magokat egy fáról ahol most dolgozom. Nekem is van egy fám, de még nem virágzott, pedig már elférne rajta. Selyemakácból csak egy színű van?
 









Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég