Oltás, szemzés, dugványozás Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.


  2017.04.18. 19:56  Hozzászólás  Válasz laca12 (1843) hsz.-re     Olvasás  
  •   1844   


*
 
Nem kell feltétlenül leszedni, hátul bevágod és majd a fa letolja...úgy nem szedi le a héjat...csak a szem tudjon hízni.
 




  2017.04.18. 19:36  Hozzászólás  Válasz laca12 (1838) hsz.-re     Olvasás  
  •   1842   


*
 
Jó lesz az, csak kicsit szoros a rügy környéke...szigszalag ?
 


  2017.04.18. 10:16  Hozzászólás
  •   1841   


---
 
sziasztok!

Jojo szemzésnél, ha vírusos az alany, mikor szokta megadni magát? :)
Eddig szépek.
 




  2017.04.17. 16:00  Hozzászólás
  •   1839   


---
 
sziaszton van egy barack alanyom amibe tavaj agusztusba szemeztem mindenszemzés sikerült tavasszal átültettem egy másik helyre és 2 hét mulva vissza vágtam a szemzásig a fát és most malamiért nem nagyon akar jobban meindulni kitányéroztam 3 naponta locsolom !!! mi lehet a baj ???
:@ :@ :@
 


  2017.04.17. 15:40  Hozzászólás
  •   1838   
Avatar

---
 
Első sikeres /remélem/ szemzésem, mandulába Genadix4 ... 6-ból 1 sikerült..elötte soha nem csináltam lehet,hogy az idén is megpróbálom..
Fénykép0154.jpg
------------------------
Megtekintve 14704 alkalommal.

 


  2017.04.15. 10:46  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1820) hsz.-re     Olvasás  
  •   1837   
Avatar

---
 
Jó alany. Tavaly ültett szilva fák már idén virágot hoztak rajta.
Úgy csinálnám, hogy a talaj határánál elkötném, majd alul kijukasztott vedren átvezetném, és az feltölteném földdel.
Őszre gyökeres lesz.
 




  2017.04.12. 17:48  Hozzászólás  Válasz Imre (1834) hsz.-re     Olvasás  
  •   1835   


---
 
Most nézem, nem éppen jól sikerült képek, majd legközelebb.
 


  2017.04.12. 17:46  Hozzászólás
  •   1834   


---
 
Nem oltottam még chip szemzéssel soha, ezért tavaly kipróbáltam. 4 őszibarack és 1 cseresznyealanyon próbáltam. Mindegyik sikerült. Viszont délkelettől kapott kajszikat T szemzéssel próbáltam, mert azt már csináltam sokszor és szokott sikerülni is. Na abból sajnos egyetlen darab sem jött össze. Biztosan elcsesztem valamit. Nem egy időben szemeztem őket.

DSC02398.jpg
------------------------
Megtekintve 15500 alkalommal.

DSC02399.jpg
------------------------
Megtekintve 15500 alkalommal.

DSC02397.jpg
------------------------
Megtekintve 15500 alkalommal.


Mindegyiket nem fényképeztem le, de a többi is ilyen. A cseresznye szemzésének felső részén nem forradt rá teljesen, picit eláll, de szépen hajt így is. A középső képen lévő 2 virágot is hozott, úgy néz ki talán kötött is. A barackok töve 3-4 cm vastag, Meghagyhatom az egyik termést? Vagy szedjem le, erősítsen a hajtásra. A baj, hogy lekopott a szemzések melletti címkékről az írás, így nem tudom, melyik micsoda.
 




  2017.04.08. 18:51  Hozzászólás
  •   1831   
Avatar

terra alapító
 
Az idén különösen jól sikerültek az oltások, köszönhetően a jól megválasztott időpontnak és Ali bá' csodakötözőjének, amit ezúton is köszönök. Délkeletnek pedig köszönöm a vesszőket.

Kajszi:



Lady, Berge és Vanila a cotokból Ishtara és myrabolan alanyokon.

Körte:



Carmen BA29 alanyon.
 


  2017.04.07. 11:25  Hozzászólás  Válasz Jana11 (1810) hsz.-re     Olvasás  
  •   1830   


---
 
Pedig igyekeztem úgy csinálni,hogy inkább az alanyon legyen nagyobb a vágott felület.
Most már mindegy.De azért van pár ami megeredt ! Mondjuk a kajszik pont nem maradtak meg. Kifagyhattak a rügyek?Egyáltalán nem indultak meg.
Meg van ami nem kar megindulni. Úgy metszettem vissza,hogy hagytam felette egy szemet. szerintem most azokat is le fogom vágni.
 




  2017.04.07. 09:38  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1826) hsz.-re     Olvasás  
  •   1828   
Avatar

terra alapító
 
Az a jó, ha vékony! Puha alu dróttal kötözd el, azzal könnyű két-három tekerést csinálni úgy, hogy elég szoros legyen, de ne törjön el közben a hajtás. Ügyeskedj. Össze is kell tekerni a két végét a drótnak. Aztán töltsd fel, ahogy nő még pluszban is és gondolj rá nyáron, hogy nedves legyen a föld, mert szárazba nem gyökeresedik bele. (Egy kis takarás a tetejére!)
 


  2017.04.07. 09:11  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1818) hsz.-re     Olvasás  
  •   1827   


---
 
Itt van két kép a Clapp alatti takarás széléről (annyit csak megjegyzésként, hogy maga a fa egy kissé jobb talajban van, mint ami a képen látható -
ez egy-két méterre van a fától). Azt hiszem, magukért beszélnek... :thumbup:
A fű természetesen egy időpontban volt nyírva. És semmi plusz tuning nem volt a takarás alatt! Kép 1  Kép 2
 


  2017.04.07. 08:52  Hozzászólás  Válasz Alibá (1825) hsz.-re     Olvasás  
  •   1826   


---
 
Ennyi az egész pillanatnyilag, de gondolom, nem árultam el vele nagy titkot, hogy nem valami vaskosak mostanság. ;) Kép 1  Kép 2
Gyakorlatilag gyufa vastagságú a száruk.
Nem lehet belőle gond, ha most elkötöm (világos, hogy a gyökérképződéshez idő kell, csak olyan vékonykának tűnnek a művelethez...)? :fejvaka: :mivanm:
 


  2017.04.06. 21:52  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1820) hsz.-re     Olvasás  
  •   1825   
Avatar

terra alapító
 
Ne válaszd le, hanem a hajtás tövénél kösd el szorosan dróttal és töltsd fel földel. Ha van benne jó indulat akkor őszre legyökeresedik. Hajtóra szemzés, oltás később alvó szemzés mehet bele mielőtt a végleges helyére kiülteted.
 


  2017.04.06. 21:21  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1822) hsz.-re     Olvasás  
  •   1824   


---
 
A paradicsomokkal, uborkákkal, paprikával kezdtem néhány éve, akkor nagyon bejött! Azóta adaptáltam néhány gyümölcsfára is.

A véleményemet már leírtam. Még annyit, hogy úgy tűnt az alkalmazás időszakában, hogy a növények nagyon szeretik, ha a gyökérzónájuk hűvösen és nedvesen van tartva (természetesen az említett fajokról beszélek). Olyan szép, egészséges növényeim sose voltak. Egyszerűen látszik rajtuk, hogy jól érzik magukat.
De egyéb előnye is van a takarásnak. A többi meg majd kiderül az idők múlásával. :alvaka:
 


  2017.04.06. 21:20  Hozzászólás
  •   1823   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudom, a takarás biztos, hogy jó. De nálunk mindkét (egykor 3) körte a füvesített előkertben van.
 


  2017.04.06. 20:47  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1819) hsz.-re     Olvasás  
  •   1822   
Avatar

---
 
Könnyen előfordulhat, hogy a takarás különbséget tesz a fák termékenysége között. Alfi mesélte, hogy amikor elkezdte takarni a szedreket, málnákat, már az első évben olyan hajtásnövekedéssel reagáltak rá, mint még az előtt soha. Pedig az egy rendkívüli aszályos évben volt. Azóta mindig takarja.
 


  2017.04.06. 20:24  Hozzászólás  Válasz edit (1817) hsz.-re     Olvasás  
  •   1821   
Avatar

---
 
Mondanám, hogy a Clappod ikertestvére nálam volt, de az enyém a pusztulása előtt volt vagy 25 éves (kevesebb, mint 2m magassággal és évi 2 kiló terméssel)
 


  2017.04.06. 20:18  Hozzászólás
  •   1820   


---
 
St.Julien A alanyomnak nőnek a tőhajtásai (Hanita alatt). Mit gondoltok, érdemes meghagyni és szórakozni vele, vagy szedjem le, mint a többit?
Természetesen ha hagyom, akkor a leválasztás utáni gyökereztetést is meg kell még oldani.
 


  2017.04.06. 20:14  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1818) hsz.-re     Olvasás  
  •   1819   


---
 
Ja, még annyit, hogy a Clappom gyönyörűen virágzik az idén. :dejo: Nem panaszkodom rá. :thumbup:
Úgy sejtem, ebben nagyobb szerepe van a talajtakarásnak, mint amennyire az ember elsőre gondolná. Persze nem tudom, mert ebből a fajtából nincs kontroll.
 


  2017.04.06. 20:10  Hozzászólás  Válasz edit (1817) hsz.-re     Olvasás  
  •   1818   


---
 
Nem tudom, hogy lehet-e bármilyen összefüggés, de az igaz, hogy a Clapp talaját masszívan takarom a gyökérzóna hűvösen és nedvesen tartása végett,
pl. az Ilonkáét pedig nem. Bár ezen felbuzdulva lehet, hogy megpróbálkozom valami effélével,
de sajnos épp ott vezet egy ösvény, eddig tulajdonképpen ezért nem csináltam. De akkor majd legfeljebb keresztül megyek rajta. Nagy ügy... ;)
Valami tápfélét is megpróbálok majd. Valószínűleg több fronton támadok. Részben el is kezdtem, mert épp a minap szórtam kb. a fele gyökérzóna fölé Marha-jót
(és kapáltam be), mivel oda meg 'füvesítést' tervezek... De elképzelhető, hogy hosszabban ható nitrogén és/vagy NPK (Volldünger), Vuxal is megy. Őszre kiderül.
Őszintén szólva örülnék, ha egy kicsit kinőné magát.
 


  2017.04.06. 20:01  Hozzászólás
  •   1817   
Avatar

terra alapító
 
Nekünk egy kb 10 éves Clapp van ami nem nő sehová. Minden évben terem pár körtét, tavaly mintha kicsit megindult volna növekedni is. De a pár méterre lévő ugyanolyan idős Vilmos ötször akkora és rengeteget terem. A körték szeszélyesek. A velük egyidős Bosch kobakot 3 éve kivágtuk, még csak nem is virágzott.
 


  2017.04.06. 19:49  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1813) hsz.-re     Olvasás  
  •   1816   


---
 
Elolvastam ezt  az oldalt. Azt hiszem, megpróbálom egy kicsit megtuningolni az idén, hátha belódul. Talán a gyümölcsérlelés is lefogta (a kelleténél jobban).
A száraz időszakban öntöztem, azzal se lehetett túl nagy gond. Na, meglátjuk.
 


  2017.04.06. 19:46  Hozzászólás  Válasz CAMROM (1814) hsz.-re     Olvasás  
  •   1815   
Avatar

---
 
Kicsit piszkáld meg a törzsét. Ha zöld, életben van, előbb-utóbb csak hajt egyet rejtett rügyből.
 


  2017.04.06. 19:40  Hozzászólás  Válasz andras (1808) hsz.-re     Olvasás  
  •   1814   


---
 
A sérülés alatt visszavágtam, de mintha ki lennének dörzsölve a szemek alatta.Mostanáig nem hajt, de gondoltam egyet és abba is tettem kettőt a hűtőben tárolt saját szemeiből. Kíváncsi leszek, de ez még csak 4 napos.
 


  2017.04.06. 19:37  Hozzászólás
  •   1813   


---
 
Létezik olyan körte alany, amelyik viszonylag jobban tolerálja a homoktalajt és hajlandó növeszteni a nemest?
Jól sejtem, hogy az Ilonkám azért nem nő, mert vadkörtén van? A Császárkörte is így van, de nála legalább le van írva, hogy lassan nő (ha jól emlékszem).
Az türelemjáték. De az Ilonka többedik éve virágzik, termékenyül, terem. Csak nőni nem akar. (Tudom, hogy összefüggés van a két dolog között,
de a Clapp legalább nőtt - és nem virágzott -, az első néhány évben. Idén aztán megkezdte. :thumbup: )
Az Ilonka olyan gyorsan fordult termőre, hogy szinte az elültetése előtt már termést szedtem róla... :lol:
 




  2017.04.06. 19:07  Hozzászólás
  •   1811   


---
 
Ali-bá barátom, Jana által hozott W.C szemzésekből sajnos csak egy hajtott...Nem nagyon szerethették a -23 fokot. Augusztusban ismételhetünk?
 


  2017.04.06. 19:04  Hozzászólás  Válasz csehrigo (1793) hsz.-re     Olvasás  
  •   1810   


---
 
csehrigo, ha chip szemzésnél a fölső nem forr össze, annak lehet egy olyan problémája is, hogy az alanyon lévő sebzés fölé jutott akár egy
pici rész is a szempajzs behelyezésénél. Inkább 1 mm-el legyen kisebb a behelyezett pajzs fölső része, mint az alany fölső sebzett széle.Akár csak 1 mm-el túlnyúlik akkor nem kalluszosodik, hanem kinyílik.
 


  2017.04.06. 18:53  Hozzászólás
  •   1809   


---
 
Na de András! Camrom-ban a tehetség mindíg is benne volt, most aktívan kibontakozott, és nem veszett el, hanem fejlődik! :dejo:
 








  2017.04.05. 12:02  Hozzászólás
  •   1805   


---
 
sziasztok!

pár alvószemzésem, és idei oltásom! :wave:


DSC_0320.JPG
Fox11 és bele körte.
Megtekintve 15029 alkalommal.

DSC_0315.JPG
Régi nagypapám fájáról mentett kis ág is hajt! Nyári apró körte, de nagyon finom és kiváló pálinkát adott mind
Megtekintve 15029 alkalommal.

DSC_0310.JPG
Téli körte.
Megtekintve 15029 alkalommal.



DSC_0313.JPG
Szintén mentett nagypapám régi kertjéből, egy Téli körte.
Megtekintve 15029 alkalommal.

DSC_0367.JPG
Kajszik is igyekeznek!
Megtekintve 15029 alkalommal.

DSC_0337.JPG
Idei oltás.
Megtekintve 15029 alkalommal.



DSC_0337.JPG
Szintén egy idei oltás.
Megtekintve 15029 alkalommal.

DSC_0328.JPG
Végül, mamámnak szemeztem egy Jonatán almát, ez a kedvence, remélem még sokat ehet majd róla! :)
Megtekintve 15029 alkalommal.

 


  2017.04.05. 12:01  Hozzászólás  Válasz alex (1803) hsz.-re     Olvasás  
  •   1804   
Avatar

terra alapító
 
Ez egy nagyon lassú és kevéssé hatékony módszer. :P Manapság erre csak hobbiból kertészkedőknek van ideje. :udvozlet:
 


  2017.04.05. 11:40  Hozzászólás  Válasz Alibá (1802) hsz.-re     Olvasás  
  •   1803   


---
 
Ali-bá, komolyan mondom, hogy ezt a módszeredet szabadalmaztatni kellene, de legalábis tankönyvekbe leírni. Nagyon sokan kinlódnak ennek a GF677-nek a szaporításával. A nagyobb faiskolák is drága szövettenyésztési laboratóriumokból veszik a mikroszaporított anyagot.
 


  2017.04.04. 21:19  Hozzászólás  Válasz CAMROM (1799) hsz.-re     Olvasás  
  •   1802   
Avatar

terra alapító
 
Ahogy Alex írta, a magvetés nem megoldás. Nekem a dugványozás sem sikerült, csak a bujtás. Fektesd el árokba az alanyt, kösd el a vesszők tövét dróttal és úgy földeld el, hogy a vesszők hegye kint legyen. Az összes szépen nőni fog, ősszel mindet be lehet alvóra szemezni és jövö őszre meg is gyökeresedik a drót felett, miközben megannyi oltott fácskád lesz. Következő tavasszal (tél végén) kiásod és a végleges helyére ültetheted. :wave:
 




  2017.04.04. 19:58  Hozzászólás  Válasz CAMROM (1799) hsz.-re     Olvasás  
  •   1800   


---
 
A GF677 magról nem az eredeti tulajdonságait hozza. Ez a gond vele és ezért kell dugványról szaporítani, ami nem egyszerű, de gyökereztető hormont használva kb. 30-50%-os eredést eredményezhet. Hrotkónak van erre cikke valahol a neten.
 


  2017.04.04. 19:50  Hozzászólás
  •   1799   


---
 
Alibá,

Ez a Gf virágzik, ha beérik s elvetem akkor lehetnek teljes értékű Gf alanyaim magról?
 


  2017.04.04. 19:44  Hozzászólás
  •   1798   


---
 
Helló mindenki,

Mikor mondhatjuk a chip szemzésre, hogy talán oké, nálam egyértelműen duzzadnak és kezdenek nőni a rügyek most talán kb 2 hetesek. Ja és cseresznye.
 


  2017.03.31. 13:34  Hozzászólás  Válasz gaabre (1796) hsz.-re     Olvasás  
  •   1797   


---
 
Szóval van remény. Köszönöm !
Már lemetszettem ami felettük volt. Volt ahol hagytam egy szemet s volt ahol nem. Akkor most türelmet gyakorlok. :-)
 


  2017.03.30. 14:50  Hozzászólás  Válasz csehrigo (1793) hsz.-re     Olvasás  
  •   1796   
Avatar

terra alapító
 
A szemet úgy tudod mozgásba hozni ahogy csináltad: fölé metszel. Ha tobozszerű lesz, akkor a kalluszosodás végbement, a szem él - máskülönben teljesen leszáradna egy alvószemzés tavaszra. Úgyhogy az meg tud indulni. Lehet, hogy néhány hét gondolkodás kell neki. Arra viszont figyelni kell, hogy a szempajzsba ne legyen belemetszve.

Ha a kalluszosodás felemás lett, akkor valószínűleg szennyeződés került a szempajzsra, vagy pedig nem volt az illesztés tökéletes. Ebből nincs gond, majd idővel befásodik, ha sikerült kihajtania.
 


  2017.03.29. 14:32  Hozzászólás  Válasz gaabre (1791) hsz.-re     Olvasás  
  •   1795   


*
 
Igen..nekem is ők a gyengéim... :thumbup:
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég