Vegyszeres növényvédelem Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2017.05.30. 20:52  Hozzászólás  Válasz Jani71 (698) hsz.-re     Olvasás  
  •   699   


---
 
Hm, lehet benne valami. A héten csinálok is egy ilyen főzés nélküli verziót, hátha az jobb lesz.
 


  2017.05.30. 20:45  Hozzászólás  Válasz nzozz (697) hsz.-re     Olvasás  
  •   698   


---
 
Ja, így már világos. Szóval akkor gyakorlatilag az oldódását gyorsítod, könnyíted. Az állagát ismerem, használtam.
Kipróbáltad már, hogy ugyanez az anyag hőhatás nélkül is azt az állagot mutatja, mint 'főzéssel'? Talán akkor történik valami változás.
Én is műanyag kannában tárolom, ez azért is jó, mert a környezet hőmérsékletén levő vízzel permetezek. Ráadásul nem sürget semmi.
(Plusz ha kell még két liter, nem akkor kell bénázni a méregetéssel, kevergetéssel, mint egyéb esetben néha.
Ja, és az az előnye is megvan, hogy ha marad, visszaöntöm és várja a sorsát... Nem romlik el... :thumbup: ;) )
Mire eljön az ideje a szórásnak, csak odamegyek, beleöntöm a gépbe, aztán hadd szóljon! :banana:
Magam is tapasztaltam a nehézkes oldódását. Erre azt találtam ki, hogy kimérem, beleteszem a kannába, aztán amikor arra járok, csak megmozgatom.
Bőven elég!
 


  2017.05.30. 20:32  Hozzászólás  Válasz Jani71 (696) hsz.-re     Olvasás  
  •   697   


---
 
Nem tudom mihez hasonlítsam az állagát, tapad, mint a veszedelem, de olyan túl könnyen, gyorsan nem oldódik. Ezt próbáltam megkönnyíteni - egy cikk ajánlása alapján - főzéssel. Kimérem a kb. szükséges adagot, kis golyók formájában beleszóróm a forrásban lévő vízbe és addig főzöm, kavargatom, amíg teljesen feloldódik és ennyi. Hűlés után műanyag kannában várja a bevetést.
 


  2017.05.30. 20:19  Hozzászólás  Válasz nzozz (694) hsz.-re     Olvasás  
  •   696   


---
 
Megint nem értek valamit. Ezen a szappanon még mit kell főzni? Ez már készen van. Összekevered vízzel és annyi. :mivanm:
(Az imént kiszórt Curzate R maradéktalanul eloldódott. Pedig ráadásul nem is mai anyag...)
 


  2017.05.30. 19:36  Hozzászólás
  •   695   


*
 
Ma végignyomtam az ősziket Summi Alfa+Karate Zeon + Amalgerol + egy részét gombaölő + kőliszt koktéllal , ezután ma érés környékén rovarölőzök 3 napossal , mert a kínai katicák és a rózsabogarak már nyüzsögnek...de én is.... :twisted:
Az almák körték csak rovarölőt kaptak , van némi tetű és csipkézőbarkó.
 


  2017.05.30. 18:57  Hozzászólás  Válasz Jani71 (693) hsz.-re     Olvasás  
  •   694   


---
 
Na az engem is érdekelne, hogy miért nem keveredik, de így van sajnos. Normális magyar webáruházból van (Agro-store), kis hologramos címke is volt rajta, talán még le se járt (bár utána se gondolnám, hogy nagy változáson menne át), esővízbe keverem mindig, tehát a kemény víz se okozhatja. A 2 linkelt cikket ismertem, ott láttam először a Nordoxot.
A káliszappanom pedig konkrétan ilyenből lett főzve: Kép
 


  2017.05.30. 18:30  Hozzászólás  Válasz nzozz (692) hsz.-re     Olvasás  
  •   693   


---
 
Ezen elcsodálkoztam, hogy a rézhidroxidot nem tudod rendesen elkeverni. Az hogy lehet? :o
Nálam általános használatban van még a rézoxiklorid, nem volt vele keverési problémám. Természetesen kivétel ez alól a mészkénlé.
A rezekről érdemes ezt a két cikket elolvasni (szerintem ez a minimum, ha az ember képbe akar kerülni):
Szijj Feri blogja  Az esőálló rézhidroxid
Ha jól emlékszem, a káliszappan keverhető a rezekkel. Már én is próbáltam. Nem rémlik, hogy ezzel gondom lett volna valaha is.
Ha a pelyhesedésre gondolsz az utolsó felvetésednél, akkor azzal kapcsolatban kérdezném, hogy milyen zsíradékból főzöd.
Van egy gyanúm, ami saját tapasztaláson alapul, emiatt érdeklődöm.
 


  2017.05.30. 17:49  Hozzászólás
  •   692   


---
 
A "rezek" közül nektek mik váltak be a Cuproxat FW -n kívül? Champion WG -m volt, de egyszerűen akárhogy kevertem, mindig leülepedett az aljára legalább a fele, de inkább több, úgyhogy legközelebb valami mást vennék helyette. Nordox 75WG -re pályáznék, de az meg sajnos nem túl elterjedt, valószínűleg nem tudok szerezni.
Ti mit javasolnátok?
Káliszappan keverhető réz permetszerekkel? Én saját főzésűt használok, lehet azért, de azzal keverés után nem lesz tiszta az oldat, láthatóan úszkál benne a káliszappan.
 


  2017.05.30. 17:22  Hozzászólás  Válasz Jani71 (686) hsz.-re     Olvasás  
  •   691   


---
 
Le lettek fényképezve. Hamarosan támadáááás... :@

IMG_11596.JPG
------------------------
Megtekintve 12517 alkalommal.

IMG_11600.JPG
------------------------
Megtekintve 12517 alkalommal.

 


  2017.05.30. 17:07  Hozzászólás  Válasz Jani71 (687) hsz.-re     Olvasás  
  •   690   


---
 
Hibaigazítás: nem rezet, hanem mankocebet szórtam a kénnel eddig egyszer a szőlőre vegetációban (18-án).
Bár most a Curzate R mellett döntöttem, de nem tudom, hogy mennyire volt bölcs... Lehet, hogy egyelőre maradnom kellene a mankocebnél (most kontakt, aztán közv. virágzás előtt - már majdnem ott vagyunk - mehetne a Ridomil Gold MZ).
 


  2017.05.30. 16:05  Hozzászólás  Válasz nzozz (688) hsz.-re     Olvasás  
  •   689   


---
 
Szerintem már rendben van. Magát a hatást majd napok, esetleg egy-két hét múlva fogod látni.
 


  2017.05.30. 15:43  Hozzászólás
  •   688   


---
 
Sziasztok!
A lombtrágyáknak illetve algás készítményeknek mennyi a "hatóidejük"? Tehát a kijuttatástól számítva mennyi idő kell, hogy teljesen kifejtsék a hatásukat? Tegnap este mindent lepermeteztem, most meg már megint mindjárt esik az eső...
 


  2017.05.29. 11:04  Hozzászólás
  •   687   


---
 
Figyelem!
Tegnap megtaláltam a szőlő egyik levelén a lisztharmat primer ferőzésének az első pöttyeit.
Már szórtam egyszer elemi ként és rézoxikloridot, most megy a következő (esetleg az utóbbi helyett sima rézhidroxid, vagy felszívódós Curzate R).
Aztán figyelem, hogy mi lesz. Használnám a gázosodó házi mészkénlét, de tavaly sajnos leperzseltem egy-két fajtát, ezért most már meggondolom...
Ja, és természetesen ennek a használata mellett nem tudnék rezet szórni, egyelőre ezért is hanyagolom.
 


  2017.05.28. 20:34  Hozzászólás  Válasz firpolino (682) hsz.-re     Olvasás  
  •   686   


---
 
Egyelőre én se tudom hová tenni ezt a jelenséget, de a lényeg, hogy gyakorlatilag semmilyen hatást nem tapasztalok.
Az ilyen hernyókra - ahogy már írtam is - nagyon jól bevált a káliszappan 1 %-os oldata. Ha eléri a hernyót (akármilyent), végez vele.
Pár forintos cucc, 'bio' és totális. Ja, és van még egy jó tulajdonsága, amit tavaly láthattam: áthatol a szövedéken. :thumbup:
Hiába vannak 'elbújva', ott is 100 %-os a hatás.
Ezúttal nem a puszpángmolyra gondoltam, hanem a pete állapot óta figyelt szövőlepke lárváira.
Tovább terjednek, nem sokat várok velük, még le lesznek fényképezve, aztán megy a szappan... :thumbdown:
Ja, még annyit, hogy a puszpángmolyra jól bevált a Mospilan a szabadforgalmú felszívódó szerek közül.
 


  2017.05.27. 21:39  Hozzászólás  Válasz Alibá (679) hsz.-re     Olvasás  
  •   683   


---
 
Almamoly ellen évi 2 permetezés? Szerencsés vagy, mert nálam az évi kettő biztos nem elég. Csapdázás alapján próbálom figyelni a rajzást. Tavaly augusztusra elfogyott a csalétek a csapdából és már nem volt kedvem permetezni a birset. Szeptember elején azt vettem észre, hogy a termés egyharmada lerohadt a fáról a hernyók okozta fúrásnyomok miatt.
Még szerencse, hogy a Jonatánokat augusztus elején egy utolsó permettel megszórtam.
 


  2017.05.27. 21:33  Hozzászólás  Válasz Jani71 (678) hsz.-re     Olvasás  
  •   682   


---
 
Meglep, hogy az Actara nem volt hatásos. Eddig azt gondoltam, hogy ez egy hatékony szer és simán elintézi a hernyókat. Mit fogsz helyette használni? Jól sejtem, hogy hernyócskák alatt a puszpángmoly legifjabb generációját kell érteni?
 


  2017.05.27. 21:30  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (677) hsz.-re     Olvasás  
  •   681   


---
 
Már múlt héten permeteztem almamoly ellen Calypsoval, mert a kihelyezett csapdák szerint beindult a rajzás. Még így is késve kezdtem a védekezést, mert néhány almában fúrásnyomokat láttam.
 


  2017.05.27. 21:27  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (677) hsz.-re     Olvasás  
  •   680   


---
 
Tavaly használtam. Hatékonynak találtam. Kukac nem volt az almákban annak ellenére, hogy a csapda intenzív almamolyrajzást mutatott. Az sem elhanyagolandó szempont, hogy az ára is kedvező.
 


  2017.05.26. 12:17  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (677) hsz.-re     Olvasás  
  •   679   
Avatar

terra alapító
 
Én a héten permeteztem Alsystinnel. Évek óta használom, bevált. 2 permetezés elég egy évben.
 


  2017.05.25. 19:59  Hozzászólás  Válasz Jani71 (676) hsz.-re     Olvasás  
  •   678   


---
 
Bár most nem hoztam képet, mert nem értem rá, de azért röviden csak annyit, hogy a hernyócskákat egyáltalán nem hatotta meg az Actara.
Most ott tartanak, hogy hálót szőve összehúzták a leveleket V-alakba, és vígan mászkálnak, kajálnak. Tojnak a világra. Már másznak át a következő levélre.
Azt hiszem, erre a növényvédő szerre ezután nem számítok, mint hernyógyilokra (szigorúan felszívódóként, táplálkozás utáni hatással).
A másik fán levő zöld gyöngyöcskék még nem keltek ki.
 


  2017.05.23. 16:31  Hozzászólás  Válasz Jani71 (674) hsz.-re     Olvasás  
  •   676   


---
 
Feltöltöttem a ma reggeli és délutáni fényképeket a 'Nyavalyák'  albumba.
Szerintem nem kétséges, hogy mi alakul éppen... :(

Szerk.: a körte egy másik levelén is találtam tegnap este egy ugyanilyen petecsomót, ma reggelre kikeltek.
 


  2017.05.22. 20:45  Hozzászólás  Válasz Jani71 (674) hsz.-re     Olvasás  
  •   675   


---
 
Ja, és még egy gondolat a szőrös hernyókkal kapcsolatban. Azért se bántom őket egy ideig, mert most legalább kiderül, hogy az Actara ennyi idő után
felcsócsálva hat-e erre a kártevőre. Ahogy a szilvás topikban írtam, 18-án reggel szórtam.
Mert ugye azt már tudom tavalyról, hogy a szappan simán 100 %-osan levinné még jóval későbbi állapotban is. :banana:
 


  2017.05.22. 20:40  Hozzászólás  Válasz firpolino (670) hsz.-re     Olvasás  
  •   674   


---
 
A veszély kikelt. Nem néztem minden nap, de szerintem ma lehetett a nagy nap (esetleg tegnap). Egyelőre annyit látok, hogy szőrösek...
Egy másik fán találtam másféle petecsomót, azt is figyelem majd.
Azt hiszem, ma este végre sikerült találnom szilvamoly petét néhány szilván. Persze egyáltalán nem biztos, hogy az, de mindenesetre nagyon hasonlítanak
a könyvemben levő fekete-fehér fényképeken mutatottakra és a leírása is gyakorlatilag stimmel.
Egyelőre ezeket se bántom, mert egyrészt kíváncsi vagyok, hogy mi lesz, másrészt arra is, hogy egyáltalán lesz-e belőlük valami. Actara... :alvaka:
Többféle 'fejlődési stádiumot' vélek látni. Van még teljesen víztiszta és totál fekete is. Tényleg kíváncsi vagyok, hogy most mi lesz.
Ennyire a szemem előtt még sose zajlottak ezek a folyamatok. :)
Na, ha valami nem jön közbe, holnap hozom a fényképeket.
 


  2017.05.18. 16:21  Hozzászólás  Válasz Jani71 (668) hsz.-re     Olvasás  
  •   673   


---
 
Nagyon köszönöm a tájékozatatásod. Már régóta figyeltem, hogy milyen jók, élesek a képeid. De ez a tegnapi levélfonáki kép valóban nagyon jó volt. Ezért kérdeztem. Köszönöm.
 


  2017.05.18. 11:52  Hozzászólás  Válasz Totya (671) hsz.-re     Olvasás  
  •   672   


---
 
A levél fonákján esetleg nincsenek takácsatkák? Nálam pár éve megtámadták az almafákat is és hasonló tünetek jelentkeztek a levélen, mint Nálad. Az is tény, hogy nálam csak nyár közepén léptek akcióba.
 


  2017.05.18. 08:50  Hozzászólás
  •   671   


---
 
sziasztok!

Ez mi lehet?
Tavaszi telepítésű almám... :)

18575809_1361701777245491_1776161537_o.jpg
------------------------
Megtekintve 12744 alkalommal.

 


  2017.05.17. 21:58  Hozzászólás  Válasz Jani71 (669) hsz.-re     Olvasás  
  •   670   


---
 
A telkem erdő mellett van. Minden évben általában rengeteg lombrágó hernyóval küzdök, amelyek jönnek át a tölgyfákról a gyümölcsösbe. Képesek teljesen megenni az egész éves hajtásnövekedést. Ezekből egyelőre idén jóval kevesebb van, mint az előző években. Lehet, hogy a tél megritkította őket. Nem tudom, helyette kapok-e a nyakamba ezekből a pókhálót szövő molyokból.
Én tavaly tapasztaltam először a puszpángmoly jelenlétét. Előtte azt se tudtam, hogy létezik ilyen károkozó. Résen kell lennünk, mert - legalábbis az én környékemen - kíméletlenül letarolja a bokrokat.
Kíváncsi vagyok, milyen veszély fog a petékből kikelni.
 


  2017.05.17. 21:36  Hozzászólás  Válasz firpolino (667) hsz.-re     Olvasás  
  •   669   


---
 
Azt én se értem, hogy miért jó egy fajnak, hogy felzabálja a kaját, de épp a minap olvastam a Kecskerágó pókhálósmolyról,
hogy képes inkább éhenhalni, de a levelet az utolsó morzsáig megeszi. Látok is ilyen bokrokat, amerre járok. Érdekes, szürreális látvány...
Viszont az is igaz, hogy az enyhébben fertőzött helyeken csak részben eszik meg a bokrokat, ezáltal máris biztosított a faj fennmaradása.
Az tuti, hogy az idén nagyon nyomulnak. Tavaly már láttam őket, de csak most ismertem meg.
Épp ma mondtam, hogy úgy tűnik, az idei év a pókhálós molyoké (na, meg persze más se fog lemaradni... :@ ).
 


  2017.05.17. 21:28  Hozzászólás  Válasz alex (666) hsz.-re     Olvasás  
  •   668   


---
 
Köszi, amennyire tőlem telik, igyekszem kihozni belőle a maximumot.
Ezt konkrétan egy ilyennel  lőttem, ill. a második képnél még tettem az objektív elé egy ilyent  . Amiatt van a keret.
Persze van komolyabb gép  is, néha azt is használom a kertben, egy-két fényképet, filmet láthattál már, ami a segítségével készült.
Apró dolgok fényképezéséhez általában az előző verziót szeretem használni, mert 'kompatibilis' a nagyító az objektívhez.
A nagy gépnél gondolkoztam már makroobjektív beszerzésén, de olyan horror, hogy inkább hagytam.
Pedig nagyon jól jönne néha.
 


  2017.05.17. 21:27  Hozzászólás  Válasz Jani71 (663) hsz.-re     Olvasás  
  •   667   


---
 
Ha sok levélen van ilyen pete, akkor valószínű, hogy a puszpángmoly petéje. Ebben az esetben sokáig nem érdemes dédelgetni őket. Nemrég ismét felfedezőútra indultam a környéken és azt láttam, hogy sehol nem maradtak meg a bukszusok, leszámítva a telkemet, ahol kénytelen voltam intenzíven permetezni. Nem is értem, miért jó egy fajnak, ha teljesen tönkreteszi az élelemforrását, mert így magát is kinyírja.
Ha újból megjelennek nálam, bevetem a nemrég beszerzett Calypsot ellenük.
 






  2017.05.17. 17:57  Hozzászólás  Válasz Jani71 (663) hsz.-re     Olvasás  
  •   664   
Avatar

terra alapító
 
Aztán a hernyókról is csinálj fényképet, akik kikelnek, meg a bábokról, mikor begubóznak és a lepkéről, mikor kibújik a bábból. :hiha:
 


  2017.05.17. 11:03  Hozzászólás  Válasz Jani71 (662) hsz.-re     Olvasás  
  •   663   


---
 
Lehet, hogy rosszul emlékeztem, mert nem találtam képet. Úgy tűnik, csak a hernyókról készültek, amit itt is feltöltöttem.
Viszont ma reggel megtaláltam a petés levelet, amiről írtam.
Friss fényképek:



Nem tudom, hog mi lesz belőlük, mindenesetre nem bántom. Figyelem, mivé fejlődik.
 


  2017.05.16. 04:05  Hozzászólás  Válasz firpolino (660) hsz.-re     Olvasás  
  •   662   


---
 
A tavalyiakról valahol van fényképem, ha igaz, de keresnem kell. A mostanit le akartam fényképezni, de hiába kerestem utólag, nem találtam.
Azért még próbálkozom, illetve ha újat találok, akkor mutatom.
 


  2017.05.16. 04:04  Hozzászólás  Válasz firpolino (659) hsz.-re     Olvasás  
  •   661   


---
 
Nem. Szerintem elég, ha rendszeresen, alaposan figyeli az ember és rögtön reagál.
A feromonos csapdának az a hátránya, hogy csak néhány hétig jó. Ennek a fajnak viszont gyakorlatilag az egész vegetációs időben négy generációja van...
Ehhez a kombinációhoz túl drága dolog a csapda.
Felénk is siralmas a helyzet a buxusok terén... :( Tulajdonképpen most már csak ott van normális állapotú bokor, ahol védekeznek a moly ellen. Szerintem.
Mert őszintén szólva mást nem tudok elképzelni. Amilyen agresszíven támad a rovar. :@
 




  2017.05.15. 20:59  Hozzászólás  Válasz Jani71 (649) hsz.-re     Olvasás  
  •   659   


---
 
Tavaly olyan méreteket öltött a puszpángmoly inváziója, hogy néhány bokrom megsínylette. Az utolsó pillanatban kaptam a permetező után és megkínáltam őket egy kis Mospilannal. Idén is kellett már permetezni.
A környéken nemigen permeteztek ellene. A kezeletlen bokrok ki sem hajtottak, vagy idén tavasszal elszáradtak. Ha ez így folytatódik, alig marad bukszus. :(
Szerinted érdemes feromonos csapdát beszerezni?
 


  2017.05.15. 20:57  Hozzászólás
  •   658   


---
 
Csak szólok. :!:
Tegnapelőtt találtam az egyik fa levelén éppen olyan petecsomót, amilyenből tavaly végül szövőlepke hernyók lettek.
A pókhálós moly is imágóvá fejlődött. Tegnap és ma találtam. A tegnapi épp a szárnya 'felfújása' előtti stádiumban volt.
Beindultak a diófa levéltetűk is (legalábbis én tegnapelőtt találtam meg az első telepet).
 


  2017.05.15. 20:07  Hozzászólás
  •   657   
Avatar

---
 
Pár hónapos kiskutyával rendelkező kollégám kérdezi, hogy permetezheti-e nyugodtan az udvarában lévő fákat, ahol a kiskutyus is tartózkodik? Én azt válaszoltam, hogy a permetezés idejére távolítsa el onnan a kutyust, majd utána pár óra múlva már visszaengedheti. Jó tanácsot adtam, vagy okozhat problémát a fűre leszálló permetlé érintkezés, netán rágcsálás folytán? (különösen akkor például, ha mondjuk szelektív gyomirtóval próbálja a fűből eltávolítani a kétszikű gyomokat)
 


  2017.05.11. 11:57  Hozzászólás  Válasz Jani71 (649) hsz.-re     Olvasás  
  •   656   


---
 
Tapasztalat: a Mospilan nem végez 100 %-osan az állománnyal. Tavaly Karate-t használtam, az jobbnak bizonyult.
Azt hiszem, a legbölcsebb a kettő kombinációjának a használata lesz.
 


  2017.05.07. 19:17  Hozzászólás  Válasz alex (654) hsz.-re     Olvasás  
  •   655   


---
 
Köszi a segítséget, lehet, hogy végül ez lesz, meglátjuk. Igyekszem észben tartani, akkor majd jövök a képpel, vagy változatlanság esetén infóval.
Mindenképpen hagyok ilyen gyümölcsöt a fákon, engem is érdekel a végkifejlet.
 


  2017.05.07. 18:48  Hozzászólás  Válasz Jani71 (653) hsz.-re     Olvasás  
  •   654   


---
 
Én vagy fagyra, vagy Moniliára tippelnék. Ennek a képnek a jobb oldalán is vannak hasonló gyümölcsök. De ezeken a gombák később megjelennek.
A fagynál viszont lehullanak a gyümölcsök. Jó lenne, ha az idő előrehaladtával ismét fényképeznéd őket.

https://d3an9inho3qicd.cloudfront.net/images/pics/000/001/038/large/Brown_rot.jpg?1375280225
 


  2017.05.07. 05:55  Hozzászólás  Válasz Jani71 (652) hsz.-re     Olvasás  
  •   653   


---
 
Ill. gondolkoztam még a bakteriális fertőzésen is (ugyebár pl. a Xanthomonas is a bibén megy be). Lehet, hogy nem is járok messze az igazságtól  ?
A cold rainy weather is megvolt...
 


  2017.05.06. 22:34  Hozzászólás  Válasz délkelet (651) hsz.-re     Olvasás  
  •   652   


---
 
Azért köszi! Mindenesetre feltűnő, hogy gyakorlatilag mindig a bibeponttól indul (úgy tűnik).
Nem tudom miért, de nekem valahogy a gombafertőzést juttatja eszembe.
 


  2017.05.06. 22:11  Hozzászólás  Válasz Jani71 (650) hsz.-re     Olvasás  
  •   651   
Avatar

---
 
Megnéztem egy csomó képet külföldi oldalakról, de még véletlenül sem találtam ehhez hasonlót, így a részemről sajnos passz...
 


  2017.05.06. 21:01  Hozzászólás
  •   650   


---
 
Szerintetek mitől barnul  itt-ott a meggy és szilva? Lehet fagyás? Vagy esetleg perzselés valamitől (szappan, réz)? Vagy más...? :alvaka:
 


  2017.04.24. 17:17  Hozzászólás
  •   649   


---
 
Ahogy arról Zsigó György már 12-én beszámolt  , megjelent a Puszpángmoly első nemzedéke. Sajnos csak a minap olvastam.
Aztán megnéztem a bokrokat és ezzel szembesültem. :angry-banghead:

Ha hozzáfér, akkor a szappan ezt is elintézi:

Csak sajnos ez itt kevés... Úgy tűnik, mindenképpen méreg kell, mert a szappannal csak gyéríteni lehet. :(
Kicsit jobban megfigyeltem a viselkedését. 'Fészket' készít hálóval összeszőtt levelekből, abból kandikál kifele, max. egy-másfél testhossznyit.
Zabál, aztán amikor veszélyt érez, abban a pillanatban visszatolat és vár. Nem hülye! :thumbdown:
Szóval ha meg akarjuk védeni a buxusainkat, jól fel kell kötni a gatyát. :fejvaka: :(
 


  2017.04.23. 11:05  Hozzászólás  Válasz tgwh (647) hsz.-re     Olvasás  
  •   648   


---
 
Nem a bekeverve történő szav. idő az igazi probléma, hanem, hogy nem illik tárolni, el kell használni!
Ali bá és pacsepa olvtárs írt erről egy kissé bővebben az Indexen.
Természetesen értem, hogy nem akarsz ebből rendszert csinálni és nyilvánvaló, hogy 'vészhelyzet' esetére kérdezted, csak gondoltam,
jó erről itt is szót ejtenünk. A választ nem tudom. Valami rémlik, hogy talán egy napot (felet?) szoktak mondani régebben az ilyen kérdésre az Indexen.
De néhány órát szerintem bírniuk kell. A kontakt Karate jó lehet, de a Mospilannak és az Actaranak is van kis kiszerelése (persze aránytalanul drágábban).
Esetleg nem tudnál fényképet mutatni a károkozóról?
 


  2017.04.23. 10:47  Hozzászólás  Válasz Jani71 (646) hsz.-re     Olvasás  
  •   647   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem a csalánlé is azért nem hat egyes esetekben, mert védve vannak az eső elől a rohadékok. Nem akarom annyit húzni az időt, meg csak folyékony szappan van itthon :D tavaly elég gyorsan kicsinálták a kis fát...
Nincs valami, amit mini kiszerelésben is árulnak? Ha nem akarnám az egész kertet végiglocsolni... próbálta már valaki, hogy a megmaradt permetszerek meddig állnak el bekeverve?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron