Milyen saját kerti gyümölcsöt ettem ma? Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Ami nem fér be máshova, nem a megszokott háztáji kertészet, de kertészet, csak vagy nagy méretben, vagy nagyon kicsiben.












  2017.05.27. 21:19  Hozzászólás
  •   78   
Avatar

terra alapító
 
B.B. , Szomolyai és Jabulai cseresznye./Ez utóbbi már ropogós! :super:/ Érdi nagygyümölcsű meggy; Clery eper.
 


  2017.05.27. 11:34  Hozzászólás
  •   77   


---
 
BB cseri, már két kilót felfaltunk :)
Honey eper, és régi folytontermő eper is kezdődik.
 


  2017.05.26. 21:12  Hozzászólás
  •   76   


---
 
Bigarreau Burlat cseresznye. Illetve szedtem néhány szem epret a kisebbik lányomnak, azt ő fogyasztotta el igen jó étvággyal... :lol:
 


  2017.05.26. 20:39  Hozzászólás
  •   75   
Avatar

---
 
Clery eper ... szerencsére az idén nem volt csigainvázió (a mai napig talán kettőt, ha láttam), így csak a madarak csípnek bele néhány eperbe. Már hosszú ideje legalább napi fél, de inkább egy kilót le tudok szedni a kb. 150 tőről.
 




























  2017.05.22. 20:02  Hozzászólás
  •   61   
Avatar

terra alapító
 
Clery eper és B.B. cseresznye. /Ma beszéltem az eper palánta adóval és mondta, hogy az én eprem is Clery. Legalább ezt is tudom./ ;)
 






  2017.05.21. 18:08  Hozzászólás  Válasz Alibá (56) hsz.-re     Olvasás  
  •   58   


---
 
Alibá, ha érdekli, akkor alvó szemzéshez tudok küldeni egy garantáltan sárga fajtát! :wave:
Júni elején érik felénk, kicsit citrusos, enyhén mintha kesernyés íze is lenne, összeségében jó, de azért nem egy piros fajtával versenyezhető.(persze ízlés kérdése)
Tudok majd képet hozni, ha a madarak nem előznek majd meg. ;)
 


  2017.05.21. 17:44  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (51) hsz.-re     Olvasás  
  •   57   
Avatar

---
 
Ezzel Én is így vagyok.. Rita cserkó és eper nevét nem tudom kollégától kaptam az eper palántát de jóóóó...
 


  2017.05.20. 20:50  Hozzászólás  Válasz Alibá (55) hsz.-re     Olvasás  
  •   56   
Avatar

terra alapító
 
IMG_2197.JPG
------------------------
Megtekintve 8121 alkalommal.



Na így már azt hiszem sikerült. /A felirat az eredeti cimke, ahogy kaptam, rákötöttem az oltóvesszőre./ Tavaly tavasszal oltottam és idén már terem. :unnep:
 


  2017.05.20. 20:45  Hozzászólás
  •   55   
Avatar

terra alapító
 
B.B. cseresznye és egy másik, amit sárga cseresznye oltóvesszőként kaptam, de apró piros korai lett.
/Megpróbálom a fényképét ide tenni: file:///home/ali/Asztal/IMG_2197.JPG /
 




  2017.05.20. 18:58  Hozzászólás
  •   53   


---
 
Vmelyik szamóca (földieper)...talán a Honeoye mert az korai, de annak idején 5 fajtát ültettem, aztán szépen elterjedtek. A mézbogyón már sok érett van.
 




  2017.05.20. 17:12  Hozzászólás
  •   51   


*
 
Kevés eper..és ha nem lesz eső , akkor nem is lesz több , mert majdnem az összes a földön van fonnyadozva...itt még tisztességes eső nemigen volt...
 












  2017.05.17. 19:50  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (39) hsz.-re     Olvasás  
  •   44   


*
 
Ízlések...anyu és a feleség szerint nem is rossz annyira a Rita...hiszen korai , az meg mindegy milyen...női logika....
 








  2017.05.16. 19:09  Hozzászólás
  •   40   
Avatar

terra alapító
 
Kezdődik lassan az eperszezon itt nyugaton is :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2017.05.16. 15:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (36) hsz.-re     Olvasás  
  •   38   


---
 
különlegességnek jó, de mennyiséget a mérete miatt úgysem lehet szedni belőle, és könnyen romlik/puhul szedés után
közben beindultak a mézbogyók, a kompakt kis bokrot nevelőről könnyebb szedni, mint a földön elterülőről...
ízre savanykás, senki se várjon édes mézbogyót, a név megtévesztő; én így is szeretem, jó szomjoltó a kertben
 




  2017.05.15. 19:47  Hozzászólás  Válasz Lactarius (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   36   
Avatar

---
 
Írásodból arra következtetek, hogy a saját tapasztalatod adtad közre és arra is, hogy nem vagy tőle elragadtatva. Jól gondolom, vagy tévedtem?
Clery eper
 




  2017.05.15. 08:12  Hozzászólás  Válasz délkelet (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   34   


---
 
Kicsi termése van, nagyon édes, ráfogható némi ananászra emlékeztető íz.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég