Milyen saját kerti gyümölcsöt ettem ma? Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Ami nem fér be máshova, nem a megszokott háztáji kertészet, de kertészet, csak vagy nagy méretben, vagy nagyon kicsiben.


  2017.06.10. 22:06  Hozzászólás  Válasz Darorr (132) hsz.-re     Olvasás  
  •   133   
Avatar

terra alapító
 
Túlkötött, rengeteg van rajta (és nem olvasta a szakirodalmat). (A madarak se.) ;)
 


  2017.06.10. 21:54  Hozzászólás  Válasz Alibá (129) hsz.-re     Olvasás  
  •   132   


---
 
Biztos hogy Sweet Heartod van? Jövő hónap elejétől kellene érnie
 




  2017.06.10. 20:48  Hozzászólás
  •   130   


---
 
Csengődi meggy.
Hááát, lehet, hogy nem a kedvenc fajtám lesz (a gyümölcs!!! - mert egyébként nagyon tetszik a fa habitusa, ahogy már írtam).
Tavaly egész egyszerűen vízízű volt, most van ugyan némi meggyíze, de alapvetően nem szimpatikus az egész.
Húsa alig van, az is üveges, íz igazából csak a héjban van - az a kevéske... :thumbdown:
 






  2017.06.10. 19:49  Hozzászólás
  •   127   


---
 
Most van minden: kajszi, cseresznye, eper, málna, fanyarka, ribizli... ezért is szeretem a júniust.
 


  2017.06.10. 19:14  Hozzászólás
  •   126   


*
 
Tomcot , Erdi botermo , Fertodi aranyfurt
 


  2017.06.10. 14:20  Hozzászólás
  •   125   
Avatar

---
 
Alex Alex és Alex már csak a szemem kívánja a hasam már nem de eszem mert van bőven és finom.. :hiha:
 


  2017.06.10. 07:05  Hozzászólás  Válasz Totya (123) hsz.-re     Olvasás  
  •   124   
Avatar

terra alapító
 
Apró, kicsi, nem túl színes, hamar hullós de a legkorábbi, kajszi ízű és elég édes. Ujdonságnak jó, család, ismerősők örültek neki. :thumbup:
 


  2017.06.10. 06:46  Hozzászólás  Válasz Alibá (106) hsz.-re     Olvasás  
  •   123   


---
 
Eper, 1szem Aurora, de még kell neki pár nap, BB cseri, ehető a későbbi is már, szép méretes már most, fajta talán Carmen vagy Katalin?!
Milyen volt a Laci féle kajszi? :)
 


  2017.06.09. 21:49  Hozzászólás  Válasz Alibá (121) hsz.-re     Olvasás  
  •   122   
Avatar

---
 
Kezd érni a hegyi körte, ez egyfajta fanyarka. Szeretem a zamatát. Ma ettem idén először nagyszemű fekete-színű epret morus alba 'Sicilia' fajtát. Már a Gelmersdorfi cserkót is lehet szemezgetni. Mellette van a cigánymeggy porzónak, az még nem érik.
 
Kert,kütyük, munka,matek,morfondír.Ennyi!


  2017.06.09. 21:06  Hozzászólás
  •   121   
Avatar

terra alapító
 
A cseresznyékhez belépett az Alex és a Carmen. Újdonság négy féle málna. (Kettőnek a nevét is tudom: Polka és Fertődi aranyfürt, sárga málna.)
 






  2017.06.08. 21:48  Hozzászólás
  •   118   
Avatar

terra alapító
 
Van, Kavics, Germersdorfi, Sumburst, Katalin, Napoleoni ropogós cseresznye, Clery eper, piros pöszméte, Wondercot és Tsunami kajszi. Érdi nagy meggy.
(Általában csak néhány szemet, mikor a fa mellett elmegyek, de a Tsunamiból 8 db gyümölcsöt egymás után. ;) Nagyon ízlett!)
 








  2017.06.07. 20:40  Hozzászólás  Válasz andras (111) hsz.-re     Olvasás  
  •   114   


---
 
Hűha, ezt most fejből nem tudom. Utánanézek és válaszolok.
Én is olvastam a termőrefordulás kései voltáról, úgy tapasztalom, hogy valóban így van. Amennyire látom, a csonthéjasokra jellemző
hajtásnövekedés, virágrügy képződés üteme miatt csak szépen, szakaszonként jön létre a szükséges hajtáshossz.
Ez persze csak részben indokolja a kevesebb termést, mert pl. a Debreceni bőtermőn sokkal több van, az pedig vele teljesen egyidős. Génkód...
 








  2017.06.07. 19:54  Hozzászólás
  •   110   


---
 
Érdi jubileum meggy.
Ma volt a szüret. Tökéletesen megérett. Savas jellegű, finom meggyízzel. Fiatal a fa, még nem termi agyon magát.
Olyan kevés lett, hogy meg se mértem. :lol:
 












  2017.06.05. 20:38  Hozzászólás  Válasz laca12 (101) hsz.-re     Olvasás  
  •   104   
Avatar

---
 
Érdemes lesz telepítened belőle. Igazán korai és nagyon szép gyümölcsöket termett nálam (persze öntöztem). Homokos talajra ajánlják elsősorban ... az én talajom ennek pont az ellentéte...
 


  2017.06.05. 19:19  Hozzászólás  Válasz Lactarius (100) hsz.-re     Olvasás  
  •   103   


---
 
ja, meg a mézbogyó vége, és a málna (asszem az Autumn Bliss első termése) kezdete...a kajszi kezd pirosodni :)
 


  2017.06.05. 18:21  Hozzászólás
  •   102   
Avatar

---
 
Meteor meggy, Alex cserkó, Auróra és Wonder kajszi egy picit fáj is a hasam de nem baj erre vártam egész télen..
 


  2017.06.05. 18:19  Hozzászólás  Válasz délkelet (97) hsz.-re     Olvasás  
  •   101   
Avatar

---
 
Ez a Clery egyre inkább érdekel azt hiszem ,hogy az idén ebből fogok ültetni ha hozzá jutok valahogy.....
 






  2017.06.04. 21:30  Hozzászólás
  •   98   
Avatar

terra alapító
 
Eper még mindig, meg bejön lassan a kitudjamilyen fajta cseresznye. Sosem pirosra érő fajta, hólyagosnak mondják.
Készülőben a feketeribizli, csak még kicsit világos, igaz elég hézagos...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.06.04. 20:37  Hozzászólás
  •   97   
Avatar

---
 
Clery eper, pár szem Alex cseresznye és néhány lepottyant Tsunami (+ még eprek, cseresznyék és kajszik Baby-lon és Ali-bá kertjéből) :thumbup:
 




  2017.06.03. 22:33  Hozzászólás
  •   95   
Avatar

---
 
Ma távollét miatt semmit, ill. be kellett érnem a debreceni Pálma étterem "gyümölcseivel", ahol az x éves főiskolai csoporttalálkozóra került sor :thumbup: Holnap folytatás szintén ebben a városban, de most már más fontos személyiségekkel lesz találkozó! :unnep:
 


  2017.06.03. 11:34  Hozzászólás
  •   94   
Avatar

terra alapító
 
Jabulay cseresznye, szomolyai cseresznye és ismeretlen fajtájú eper. Szemezek az első szem érett málnával. Fajtáját nem tudom, van egyfajta nyári málna és Polka valamelyik a kettő közül.
 




  2017.06.02. 12:24  Hozzászólás
  •   92   
Avatar

terra alapító
 
B.B. , Szomolyai, Jabulai és Van cseresznye. Meteor korai és Érdi naggyümölcsű meggy. Clery eper. Piros ribizli, de azt megbántam! :remulet: Olyan savanyú volt. (Tenyészidőben én össze eszem mindenféle gyümölcsöt, zöldséget - pl. zöldborsó nyersen - de semmi gond, mert sült szalonna is megy mellé. ;) )
 




  2017.05.31. 20:59  Hozzászólás
  •   90   
Avatar

---
 
Clery eper ... még mindig. Holnap lesz pont egy hónapja, hogy először ettem belőle. Nem gondoltam volna, hogy ilyen sokáig ehetem!
 


  2017.05.31. 20:51  Hozzászólás
  •   89   


---
 
Meteor korai meggy.
Ma volt a szüret. A néhány nappal ezelőtti lepénnyel, és azzal az egy-két szemmel együtt, amit a rigó elpocsékolt, gyakorlatilag 4 kg.
 










ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég