Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.10.16. 19:22  Hozzászólás
  •   675   


---
 
szevasztok!

üdvözlök mindenkit, sok hasznos dolgot olvastam a fórumon öröm itt lenni :D
Én is jövő héten ültetem a fáim, kérdésem, hogy Aurora fajtát milyen fajta porozhatja még Goldrich-en kívül? :)
Próbálom okosan kitalálni hogy osszam be a helyem, és azért sok fajtának jusson hely :D
 






  2014.10.16. 16:42  Hozzászólás  Válasz andras (666) hsz.-re     Olvasás  
  •   672   
Avatar

---
 
A viorica fajtából szeretnék majd a hullóbol, ha lehet. Ne vágd most vissza.
 


  2014.10.16. 16:40  Hozzászólás  Válasz CAMROM (664) hsz.-re     Olvasás  
  •   671   
Avatar

---
 
Véleményem szerint az van amit Ali bácsi írt, vagy amit én. Kihajtott, majd nem volt utánpótlás.
 




  2014.10.16. 14:00  Hozzászólás  Válasz baby-lon (667) hsz.-re     Olvasás  
  •   669   
Avatar

---
 
baby-lon írta:Szerintem a legjobb befektetést választottad... Sok sikert hozzájuk!

Köszi szépen, viszont kívánom!

baby-lon írta:Kajszi:

Spring blush - Gönci MK - Ceglédi óriás - Harlayne - Farbaly - Farclo

Ide még egy fajtát akarok oltani.

Mennyit hajhásztam a Harlayne-t, kár hogy messze laksz :(
Máskép szép gyűjtemény. Milyen fajtát akarsz még oltani?
 


  2014.10.16. 11:41  Hozzászólás
  •   668   
Avatar

terra alapító
 
Nekem is beállt a végső sorom:

Őszi:

Starcrest - Dixired - Redhaven - Flavortop - Champion - Lady Erica - Padana

Kajszi:

Spring blush - Gönci MK - Ceglédi óriás - Harlayne - Farbaly - Farclo

Ide még egy fajtát akarok oltani.
 




  2014.10.16. 09:05  Hozzászólás
  •   666   
Avatar

---
 
Megérkeztek a fáim, viorica, favorit és selena. :-D
Nem túlzok ha azt mondom, 2,5 méteresek, de ehhez képest alig vastagabbak a hüvelykujjamnál. Van egy pár elágazás is rajtuk, igaz nagyon vékonyak.
Fáj a szívem, hogy 1,5 m-t le kell vágjak belőlük. :(
Ezzel azonban várok tavaszig.

Summa summárum: megvan a t1z faj, lesz miből válogatni.
Kicsit felkopot az állunk, de sebaj, majd helyre jövünk. :)
 


  2014.10.15. 19:33  Hozzászólás  Válasz Alibá (655) hsz.-re     Olvasás  
  •   665   


*
 
Ali bá !

Írtam pár napja mailt,átment ?
 




  2014.10.15. 17:21  Hozzászólás  Válasz CAMROM (662) hsz.-re     Olvasás  
  •   663   
Avatar

terra alapító
 
Akkor már sima ügy! Hozzászólás írásakor Gallery gomb, majd megy minden magától.
 




  2014.10.15. 17:20  Hozzászólás
  •   661   
Avatar

terra alapító
 
Szavazzatok!
(főleg az újabbak, bennük még frissebb az emlék, nem befolyásolja őket a megszokás)

viewtopic.php?f=19&t=9
 






  2014.10.14. 17:06  Hozzászólás  Válasz CAMROM (652) hsz.-re     Olvasás  
  •   658   
Avatar

---
 
A képekből mutathatnál. Korábban tapsztaltam ilyen mikor a csemete nem szerette a helyét pl. másik fa helyén talajuntság miatt.
 


  2014.10.14. 17:03  Hozzászólás  Válasz andras (656) hsz.-re     Olvasás  
  •   657   
Avatar

---
 
Vannak kifejezetten érés gyorsítók is, meg állományszárítók. Állomány szárítására pl. használják a glifozát hatóanyagú szereket.
Nemrégiben beszélgettünk innen egy ismerőssel faiskola tulajával. Azt mondta egyszerűen lehúzzák kézzel a leveleket.

Ha szabadgyökerű és még leveles az oltvány szedd le kézzel a leveleket nehogy kiszáradjon.
 


  2014.10.14. 16:12  Hozzászólás
  •   656   
Avatar

---
 
Köszönöm a jó tanácsokat és a felvilágosítást. Tudtam, hogy a réz perzsel, de nem gondoltam volna, hogy ezzel érik el a korai levélhullást.

Ha megérkezik az összes, beültetem őket, majd teszek fel fényképeket. Igaz nem lesz nagy látvány, de az biztos kuriózum számba megy, hogy az erdő 50 méterre van a kajsziktól. (az almáktól 15m) Adja Isten, hogy tavasszal mind elinduljanak. Egyelőre felcsirkézem őket, behálozom és várjuk a telet.
A jövő héten a szemzéseket is össze kell szedjem, mert a többségét nem a kertünbe lett szemezve, hanem még a domboldalakon is.
Remélem a medvével nem futok újra össze, mint tavasszal. :angel:
 


  2014.10.13. 22:39  Hozzászólás  Válasz andras (645) hsz.-re     Olvasás  
  •   655   
Avatar

terra alapító
 
Neveld elképzelésed szerint. (1 m-nél vágd, ha 60-80 cm-es törzset akarsz.) Ne sajnáld a levágott részt, bepótolja azt a fa, ha jó a gyökérzete. (Mert ugye az számít faültetéskor ami a föld alá kerül, nem ami felül van.)
A csemetéket lombtalanítani szokták. Réztartalmú szerrel permetezik (esetleg többször is), az öregíti a lombozatot, töményebben használva le is hullatja. /Lehet manapság már újabb vegyszereket is használnak, de az 'én időmben' így ment./
 


  2014.10.13. 20:56  Hozzászólás  Válasz andras (645) hsz.-re     Olvasás  
  •   654   
Avatar

terra alapító
 
Ezen már én is gondolkodtam, valahol hallottam már hogy valamit csinálnak velük, de hogy mit....
A vastagság nem gond. Ha magasan van az elágazás, vissza is vághatod, vagy hagyd úgy ahogy van, és tavaszra mikor már adja a héját, a saját magáról levágott és betárolt vesszővel, a kívánt magasságban beoltod.
Na, kellően megbonyolítottuk? ;)
 


  2014.10.13. 20:40  Hozzászólás  Válasz CAMROM (652) hsz.-re     Olvasás  
  •   653   
Avatar

terra alapító
 
Ez olyankor szokott előfordulni, amikor a gyökérzet nek tud beindulni és csak a tartalékokból hajt ki a fa, aztán feladja. (Pl. szállításkor nem volt takarva, védve és kiszáradt a csemete gyökere.)
 


  2014.10.13. 20:32  Hozzászólás  Válasz gaabre (644) hsz.-re     Olvasás  
  •   652   


---
 
Helló,
Annak idején még a másik fórumon kérdeztem a lehetséges okokat és tettem is fel akkor képeket. Az biztos, hogy egyformán ültettem mind az 50 fát, azt láttam hogy amelyik gyorsan nőtt az rendben mára 1-1.5 m hajtások, amelyik lassan indult arról kb 10 cm-es korában leszáradtak a hajtások.
 


  2014.10.13. 20:31  Hozzászólás  Válasz CAMROM (649) hsz.-re     Olvasás  
  •   651   


*
 
Sztem az enyém nem az...az enyém kései,a Bergeron után érik.Sztem összekeverték a címkéket /ez magyar faiskolásoknál előfordul...sajnos/,úgyhogy te még reménykedhetsz,én meg már tavaly elkezdtem átszemezni,idn meg folytattam ...
 


  2014.10.13. 20:18  Hozzászólás
  •   650   


---
 
Vígy pl.:
FRUIT
Érlelési idő: közepes szezonban. 22/06/2006.
Méret: 2A.
Forma: ovális.
Szín: mély narancs sárgabarack.
Keménység: nagyon good.The bőr szilárd.
Étkezés minőség: kiváló; nagyon édes és enyhén acidulous.Very aromás (körte ízű).
Tárolás képesség: kitűnő a lassú fejlődés a betakarítás után.
Repedés ellenállás: j
 


  2014.10.13. 20:15  Hozzászólás
  •   649   


---
 
Helló, hát nem tudom kicsit elbizonytalanítottál ezzel a Flavor Cot-al kapcsolatban, bár én több helyen is csak jókat olvasok róla
pl.:
Flavor Cot®:

Középkorai fajta. A szezon közepén érik, ovális gyümölcse sötétnarancs színű. Kiváló cukortartalmának és savtartalmának köszönhetően az egyik legfinomabb kajszibarack. Keménysége kiváló tárolást áruvá-készítést jól bírja. Flavor Cot® zamata egyedi különleges megjelenése miatt az egyik legkeresettebb közép-kései fajták közé tartozik, friss fogyasztásra kiváló.
 


  2014.10.13. 19:40  Hozzászólás  Válasz tgwh (643) hsz.-re     Olvasás  
  •   648   


*
 
Hol a nyugat /lehet,hogy írtad,de én roppant feledékeny vagyok/...?
 


  2014.10.13. 19:38  Hozzászólás  Válasz CAMROM (639) hsz.-re     Olvasás  
  •   647   


*
 
...ja igen a Kioto és a Mediabel még nálam sem termett,de a Tomcot és a Pinkcot sztem jók.Tsunami nekem sincs.
 


  2014.10.13. 19:37  Hozzászólás  Válasz CAMROM (639) hsz.-re     Olvasás  
  •   646   


*
 
Majd a Flavorcotodra kíváncsi leszek.Egy van nekem is /már ha az/ ,magyaroszrszági beszerzésű.Nekem nem jött be elsőre.Éretten is kemény,nem igazán lédús...és savanyú...szóval ha ez tényleg az,akkor nekem mellényúlás... :cry:
 


  2014.10.13. 19:34  Hozzászólás
  •   645   
Avatar

---
 
Tanácsot szeretnék kérni.

Megérkeztek a kajszik Mo.-ról és akadt egy pár kérdés:
1. Hogyan lehetséges, hogy itt még nincsenek lehullva a levelek, gondolom nálatok sem és ezeket a fákat már szabad gyökeresként árulják?
2. Jó nagy fákat kaptam, törzsük 4-5 cm átméröjű, magasságuk 1,5-1,8m sok elágazással. Jó nagy a gyökérzet is.
Gond, hogy ennyire vastag?
60-80cm törzset akarok nekik, valószínű, hogy visszavágom őket, de nagyon sajnálom a már kifejlett ágacskákat.
Valamit még figyelembe kell vegyek az ültetésnél, speci a kajszira nézve?
 


  2014.10.13. 07:59  Hozzászólás  Válasz CAMROM (639) hsz.-re     Olvasás  
  •   644   
Avatar

terra alapító
 
valami érte s kiment kb. 12 db.


Azért nem volna baj tudni, hogy mitől ment ki ennyi...
 


  2014.10.12. 21:42  Hozzászólás  Válasz gergerg (642) hsz.-re     Olvasás  
  •   643   
Avatar

terra alapító
 
Meglepő :D mondjuk biztos jobb a helyzet, mint itt nyugaton :D
Viszont itt elvileg jól kéne magát éreznie a baracknak :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.12. 21:33  Hozzászólás  Válasz tgwh (641) hsz.-re     Olvasás  
  •   642   
Avatar

terra alapító
 
Életszínvonalat nézve valóban jócskán a főváros alatti sávban vagyunk, de egyébként nem.
 


  2014.10.12. 21:29  Hozzászólás  Válasz gergerg (640) hsz.-re     Olvasás  
  •   641   
Avatar

terra alapító
 
Én eddig meg voltam győződve, hogy te a főváros alatti sávban laksz valahol :D na jó, az sem dél, de nem hegység :D azé' van akkora kerted! :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.12. 20:37  Hozzászólás  Válasz CAMROM (639) hsz.-re     Olvasás  
  •   640   
Avatar

terra alapító
 
Ha nálad korai, akkor mit mondjak én itt az északi határon? :D Én 2 fát ültettem belőle, most volt a második nyaruk nálam, és az első termés. Az elmúlt 2 évben nem volt gond vele. Virágzását illetően, semmivel sem nyílik korábban mint az itthoni fajták, szóval ha a Gönci ide való, akkor a Tsunami is. No de mi van ha mégis minden második évben elfagy? Akkor is nagy élmény a cseresznyével egy időben enni a barackot, még ha nem is minden évben.

Örülök ha tetszik a társaság! :) Érezd jól magad nálunk!
 


  2014.10.12. 19:55  Hozzászólás
  •   639   


---
 
Helló Mindenki,
Örülök, hogy ennyire barátságos itt mindenki. :thumbup:
Tsunamim nincs, nagyon korainak gondoltam ide. (Imrehegy), de lehet, hogy rakok 1-2-t.
Ami nyitja a sort (ha majd terem) az a Mediabel a Tom Cot, illetve Pinkcot, de csak pár fa.
Nálam a következő a Flavor Cot és a Kiotó. na ezekből van 10-10 fa, ezek a legszebbek.
Aztán van a Carmingo sorozatból kb. 12 fám vegyesen és néhány Bergecot.
Telepítés januárban volt, a tavasszal mind megindult csak valami érte s kiment kb. 12 db.
Gondolkodok a pótláson, hogy mivel, de lehet csak alany lesz és megpróbálom a szemzést.
 


  2014.10.12. 18:52  Hozzászólás  Válasz Vebber (634) hsz.-re     Olvasás  
  •   638   


*
 
Természetesen ki szoktam mozdulni a városból.... néha el szoktam utazni Bp.re is :)
Viccet félretéve természetesen természetesen hajlandó lennék kb. 30 km-t utazni a tudásért.
 


  2014.10.12. 18:24  Hozzászólás  Válasz CAMROM (631) hsz.-re     Olvasás  
  •   637   


*
 
Üdv itt :wave:

Az oltáshoz én is béna vagyok,ez kiküszöbölhető az oltóollóval...az őbarack szemzése meg tényleg gyerekjáték,el se lehet rontani...nagyon...
 




  2014.10.12. 10:15  Hozzászólás  Válasz Levikes (633) hsz.-re     Olvasás  
  •   635   
Avatar

terra alapító
 
Valakinek mintha küldtem volna már Miskolc környékére vesszőket, de nem emlékszem kinek. Ha eszembe jut, szólok.
 


  2014.10.12. 08:23  Hozzászólás  Válasz Levikes (633) hsz.-re     Olvasás  
  •   634   
Avatar

---
 
Nem jársz a városon kívül, az ország más részeiben soha?
Őszibarackot szemezni az egyik legegyszerűbb dolog. Majd ráérzel.

Camrom üdv!
 


  2014.10.12. 08:14  Hozzászólás
  •   633   


*
 
Ha lenne Miskolc környékén akitől tanulhatnék, már megtettem volna (oltás-szemzés). Sajnos az én kézügyességemhez nem volt elég a youtube :(. Annál fakezűbb vagyok....
 








  2014.10.11. 20:01  Hozzászólás  Válasz andras (627) hsz.-re     Olvasás  
  •   629   
Avatar

---
 
A magyar kajszival, változataival sztem nem fogsz mást kapni. Az annyira gyakori mindefele, hogy nem létezik, hogy elkeverjék, vagy esetleg sumákoljanak.
Vásárlásnál fajtával még mindig azonos volt aminek vettem, azonban betegséget már sikerült vásárolni a fával. A környéken az egyik legnagyobb faiskolából pl. golyvát.

Melyik faiskolából rendeltél?

Írtam neked Pü-t itt a terrán, majd nézd meg.
 


  2014.10.11. 19:47  Hozzászólás  Válasz andras (627) hsz.-re     Olvasás  
  •   628   


*
 
Pár éve az Érdi GYDKFi ből hozott a tesóm Téli banánalmát /vmiért akkor olyant is akartam.../ ,aztán tavaly amikor először termett kiderült,hogy vmelyik Starking változat,de abból is a rosszabb változat...na ennyit a kutatóintézetről...
 


  2014.10.11. 19:42  Hozzászólás  Válasz gaabre (625) hsz.-re     Olvasás  
  •   627   
Avatar

---
 
Téma: Őszibarack, Nektarin és Sárga/kajszi/barack

gaabre írta:Persze nem akarok semmi jónak elrontója lenni, de ismerjük a faiskolai kínálat pontosságát, különösen ami áruházakba kerül...


Remélem ez nem lesz igaz az én eseteben, most rendeltem 8 fát Mo-ról. Barátok kértek meg és magamnak is szeretnék gönczi magyart, ceglédi aranyt. Nagyon remélem, hogy azok lesznek.
Jővő héten érkeznek meg együtt a román rendeléssel (selena, favorit, viorika) :clap: Alig várom. Gondolatban már elültettem őket vagy 10.000-szer. :lol:
 


  2014.10.11. 19:24  Hozzászólás  Válasz gaabre (625) hsz.-re     Olvasás  
  •   626   
Avatar

terra alapító
 
"de ismerjük a faiskolai kínálat pontosságát"

Na, látod! Akkor nem mindegy hogy mi van ráírva?
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Ahrefs [Bot] Mozilla/5.0 (compatible; AhrefsBot/7.0; +http://ahrefs.com/robot/), Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 13 vendég

cron