Milyen saját kerti gyümölcsöt ettem ma? Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Ami nem fér be máshova, nem a megszokott háztáji kertészet, de kertészet, csak vagy nagy méretben, vagy nagyon kicsiben.










  2017.06.20. 22:19  Hozzászólás
  •   180   
Avatar

terra alapító
 
Cseresznyék, kajszik, őszibarackok, málnák. (Nem emlékszem már, hogy kitől kaptam a Tulameen, Autumn Bliss és a Fertődi Aranyfürt málnákat, de ezúton is köszönöm! :udvozlet: )
 




  2017.06.20. 21:46  Hozzászólás
  •   178   


---
 
Auróra kajszi vége, Dublue áfonya, vagy 5-6 fajta málna, 2 fajta ribizli (asszem Trent és Junifer), eper vége fele.
 


  2017.06.20. 15:17  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (175) hsz.-re     Olvasás  
  •   176   


---
 
Ati, Pinkcot és a Sweet red között nálad mennyi eltérés szokott lenni érésidőben? :)
Sweet red elvileg már leérett, de a Pinkcot nálam csak most kezd pirosodni...lehet nem azt kaptam :roll:
 


  2017.06.20. 15:09  Hozzászólás
  •   175   


*
 
Amanda, Rich May oszik , Rubista , Pinkcot , Sweet Red kajszik és sarga malna.
 




  2017.06.18. 21:23  Hozzászólás
  •   173   


---
 
Nálam már a kétszertermő fürtös áfonya is érik, mellett meg nagyjából minden...málna, sárgabarack, ribizli
 


  2017.06.18. 20:44  Hozzászólás
  •   172   
Avatar

terra alapító
 
IMG_2274.JPG
------------------------
Megtekintve 6397 alkalommal.

Cseresznyék, kajszik, Autumn Bliss és Fertődi Aranyfürt málna és egy méretes Rich May őszibarack.
 




  2017.06.18. 19:59  Hozzászólás
  •   170   
Avatar

---
 
Javában érik az árpaérő körtém és Kezd érni a korai almám is. Az árpaérő valamennyi gyümölcs közül az egyik kedvencem!
 






  2017.06.17. 16:04  Hozzászólás
  •   167   
Avatar

terra alapító
 
A hét termése egy szem málna, az eper vége, a cseresznye egésze, pár szem feketeribizli. Nem is tart sokáig a gyümölcsszezon... ja meg a meggy is beérett :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.06.16. 21:37  Hozzászólás
  •   166   
Avatar

terra alapító
 
Málna. 1 szem cseresznye, ami valószinúleg Katalin. 3 szem volt a termés. Egy még a fán maradt. A germersdorfin még mindig van zöld szem is, de nagyrészt már színesedik. Megkóstoltam a feleteribizlit és a ribizlit. Nema kedvenceim.
 








  2017.06.16. 06:54  Hozzászólás
  •   162   
Avatar

---
 
Ma megyek leszedni a kanadai fanyarkát. Remélem, hogy hagytak belőle a madarak.
Leszedem a "Sicilia" Morus Alba érett szemeit.
IMG_1526.jpg
------------------------
Megtekintve 6372 alkalommal.


és vasárnap megyek fóliát venni cefre ellen az "Eldorado" fehér eper alá. Félek, hogyha a kutyák észre veszik , akkor meg fogják a fóliáról zabálni az epret.
 
Kert,kütyük, munka,matek,morfondír.Ennyi!


  2017.06.15. 22:10  Hozzászólás
  •   161   
Avatar

rendszer admin
 
Blanka fehér ribizli és Fertődi hosszú fürtű piros ribizli.

Csak nasiztam, csipegettem, de nem bírtam megállni, hogy ne kóstoljam meg.
Még azért kell neki egy-két hét, de már most is nagyon finom. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.06.15. 22:00  Hozzászólás
  •   160   
Avatar

---
 
Cseresznye, 1-2 kukaccal néha.
 
Kert,kütyük, munka,matek,morfondír.Ennyi!








  2017.06.14. 19:55  Hozzászólás
  •   156   
Avatar

---
 
Magic cot 1 szem :D , Tsunami és W.cot a hűtőből, Alex, Carmen, egy-két kóbor Clery és 1 szem Dönissens gelber (csak hogy keretbe legyen foglalva) :D
Majd elfelejtettem: az összes Kavics cseresznyémet, ami szintén 1 szem...
 






  2017.06.14. 08:37  Hozzászólás
  •   153   


---
 
Elkészült az Auróra baracklekvár 15 kg-ból, emellett esszük és a szomszédságot/munkatársakat is etetjük kajszival, de az egyharmada még mindig rajta van a fán...brutál. Mézbogyók, fanyarka és cseresznyék kifutottak, fehér és hagyományos piros szamóca még van, kezd érni a málna és a ribizli. Leszedtem az első TV paprikát is (korábban, mint paradicsomot!)
 




  2017.06.13. 20:47  Hozzászólás  Válasz alex (148) hsz.-re     Olvasás  
  •   151   


---
 
Egy-két éve vettem, ültettem Minot. Az egyik azon kevesek közül, ami nem eredt meg. Most épp a helyén van a Springblush, semmi baja, gyönyörűen nő.
És hogy témába is vágjak: pont ma ettem róla az első igazán érett szemeket. Mire hazaértem, jó pár gyümölcs ott figyelt a fa alatt.
Kettő a jelenlétemben pottyant le... ;) Finom. Marad, amíg bírja (alapvetően a vírusra gondolok). Elkészítjük lekvárnak is, kíváncsi vagyok rá.

(Utólagosan szerkesztettem, mert szinte minden mondatba beleírtam az 'épp' szót... :$ )
 






  2017.06.13. 19:42  Hozzászólás  Válasz Alibá (147) hsz.-re     Olvasás  
  •   148   


---
 
A Mino-ról nagyon jókat írnak. Valóban vírusrezisztens, jó ízű, nagy gyümölcsű és állítólag július közepén érik, és ráadásul fagytűrő. (Na ez persze mind egy faiskolai katalógus alapján, ahol szeretnek jókat írni az eladó fajtákról)
http://www.shop.zahradnictvolimbach.sk/en/mino-apricot-trees
 


  2017.06.12. 21:38  Hozzászólás
  •   147   
Avatar

terra alapító
 
Ma egy új kajszit is kóstoltam, a neve 'kertész Józsi bácsi' szerint Mino. Tőle kaptam évekkel ezelőtt az oltóvesszőt azzal, hogy vírus rezisztens. A gondom csak az, hogy erről a fajtáról azt írják, hogy augusztusban érik. Lehet, hogy mégsem az? :alvaka:
Nagyon finom volt és elég méretes.
 






  2017.06.11. 21:57  Hozzászólás  Válasz Alibá (143) hsz.-re     Olvasás  
  •   144   
Avatar

terra alapító
 
Feketeribizlit én is eszem minden nap, de mindig az lesz a vége, hogy ennek bizony még érnie kellene :D
Cseresznye jött az eper mellé, más még nincs.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2017.06.11. 21:47  Hozzászólás  Válasz Darorr (132) hsz.-re     Olvasás  
  •   142   
Avatar

terra alapító
 
IMG_2253.JPG
------------------------
Megtekintve 6591 alkalommal.

IMG_2253.JPG
------------------------
Megtekintve 6591 alkalommal.


Itt a kis fa.
 




  2017.06.11. 21:00  Hozzászólás
  •   140   


---
 
Springblush kajszi. Még nem érett, bár ehető, ez valamiért leesett a fáról (semmi okát nem találtam, teljesen ép).
A fán levők szépen pirosodnak, de kell még nekik jó pár nap. Hadd cukrosodjanak.
Ezt a fát direkt nem öntözöm, hogy a plusz víz az első termőévben ne szóljon bele az ízébe. Inkább egy kissé apróbb legyen, az nem zavar.
 


  2017.06.11. 20:32  Hozzászólás  Válasz Darorr (138) hsz.-re     Olvasás  
  •   139   


---
 
Mi leszedtük a Germersdofit is, mert beérett. 15 napja permeteztem utoljára kukacok ellen, bevált.
 


  2017.06.11. 20:15  Hozzászólás  Válasz Alibá (133) hsz.-re     Olvasás  
  •   138   


---
 
Nagyon nem fogok örülni neki ha ilyentájt fog érni a Sweet is.Szét akartam húzni az érési időt erre 2 hét alatt leérik majd összes cseresznyém.
 






  2017.06.11. 19:22  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (126) hsz.-re     Olvasás  
  •   135   


*
 
Uezek plusz pár szem Carmen és Alex...
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron