Időjárás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2017.07.01. 15:29  Hozzászólás
  •   394   
Avatar

---
 
Egy hét alatt 66mm esett az utolsó utáni pillanatban ezzel egy darabig el leszünk most jöhet újra a jó idő... :super:
 


  2017.07.01. 06:48  Hozzászólás
  •   393   
Avatar

rendszer admin
 
Na' végre volt egy ideálisnak mondható eső! :super:
Este kezdte, aztán szép csendesen esett szinte egész éjjel, reggel 7 óra körül hagyta abba.
Mennyiségre is szép volt, mert egy viszonylag kis tetőről megtelt a 6-700 literes betongyűrű.
A radar szerint cca. 1 óra múlva eltűnik felettünk az esőfelhő egy időre, ami azért is lenne jó, mert mára terveztem a ribizli leszüretelését. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.06.26. 22:00  Hozzászólás
  •   392   
Avatar

rendszer admin
 
Ma egész nap hol sütött a nap, hol felhős volt az ég.
Eső nem volt egy csepp sem, és délutánra már tök száraz volt a föld.
Este meg is locsoltam .... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2017.06.26. 15:36  Hozzászólás  Válasz laca12 (389) hsz.-re     Olvasás  
  •   390   
Avatar

---
 
:unnep: Ide is eljött. Szépen esik, dörög villámlik, de jég és szél nincs, hála Istennek.
Már esik vagy tíz perce, kb. 1mm percenként. Jó kis eső.

Kívánom, hogy minden kertész részesüljön belőle. :)

Az erdő is beázott, lesz gomba :super:
 


  2017.06.26. 15:13  Hozzászólás  Válasz laca12 (384) hsz.-re     Olvasás  
  •   389   
Avatar

---
 
Este még esett így az összesen 42mm a vége hurrá, minden baj nékül ,a föld csak nyelte és nyelte a friss vizet ma délutánra mindennek szebb színe lett erre nagyon sokat vártunk. :super: :dejo: :banana:
 


  2017.06.25. 21:16  Hozzászólás
  •   388   
Avatar

rendszer admin
 
Nálunk egész nap be van borulva, néha villámlik, meg dörög.
Néha kicsit kisütött a nap, aztán megint teljesen beborult, majd megint kikukucskált a nap, aztán megint .....
Eső nagyjából annyi esett, amennyi a port nagyjából elverte, de inkább csak szemerkélt időnként. :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.06.25. 19:09  Hozzászólás
  •   386   
Avatar

terra alapító
 
Itt is potyogott pár nap alatt összesen 20mm :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.06.25. 19:04  Hozzászólás  Válasz laca12 (384) hsz.-re     Olvasás  
  •   385   


*
 
Itt is..el sem hiszem...talán még a kajszifáimból is megment néhányat :super:
 




  2017.06.16. 20:19  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (382) hsz.-re     Olvasás  
  •   383   


---
 
Nálunk szinte semmi nem volt (kb. egy mm). Előtte befelhősödött, utána még napnyugtáig többé-kevésbé borult volt, fújdogált a szél. :thumbdown:
Ennyi... Megvolt a nagy monszun... Amikor elment a keskeny sáv, amiből az eső volt, beindítottam az öntözőt. Ment estig... Holnap folyt. ... :(
A mai esőnek max. a gombák örülnek. Annyi előnye volt az időjárásnak, hogy legalább nem volt égető forróság, napsütés.
 


  2017.06.16. 19:30  Hozzászólás
  •   382   
Avatar

rendszer admin
 
Csak hogy jobb legyen a hétvégém ....

Ma egész nap tiszta felhős volt az ég, szinte semmit nem sütött a nap, viszont eső semmi nem volt, így késő délután úgy döntöttem, hogy locsolok.
Elindítottam a locsolót, majd bejöttem netezni.
Egy idő után furcsa zajokat hallottam a nyitott ablakon keresztül, amiről kiderült, hogy elég szépen esik kint az eső.
Na' erre egyből eszembe jutott, hogy megy a locsoló, így felkászálódtam, kimentem, és lekapcsoltam.
Bejövök, netezek tovább, de egy idő után volt egy olyan érzésem, hogy valami nem passzol.
Hát' persze, feltűnt a nagy csend, ugyanis elállt az eső.
Na' erre felkászálódtam megint, kimentem, és bekapcsoltam a locsolót.
....................
Ezt még ezután 3x eljátszottuk .... :hiha:
De azért összességében az eső is esett annyit, mint egy jó locsolás, így biztos, hogy az is ért valamit ... :dejo:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.06.11. 19:20  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (378) hsz.-re     Olvasás  
  •   381   


*
 
Nálunk nincsenek csodák...amennyire örültem , hogy nem fagyott el a barackom , annyira nem tudok most örülni neki , látva a kókadó , fakuló fákat... :'(
 


  2017.06.11. 06:45  Hozzászólás  Válasz tgwh (379) hsz.-re     Olvasás  
  •   380   
Avatar

rendszer admin
 
Végül is nagyobb volt a "csoda", mint maga az eső, de azért egy jó kis "locsolásnyi" esett.
És mivel kutam nincsen, így valószínű, hogy a csapvíznél többet ért. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.06.11. 00:30  Hozzászólás
  •   379   
Avatar

terra alapító
 
Valami itt is esett, természetesen azután, hogy jól beöntöztem mindent :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.06.10. 14:52  Hozzászólás
  •   378   
Avatar

rendszer admin
 
Csoda történt! :)

Már egy ideje szép csendesen szemerkél az eső!
Nem tudom, hogy meddig, és hogy mennyi fog esni, de már ez is totál meglepő, hogy egyáltalán esik!!! :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.06.10. 06:50  Hozzászólás
  •   377   


---
 
Locsolok én is, felénk sem esett már régóta, a 20l víz úgy elszivárgott, hogy el sem fojt a kiöntés után.... :)
És nem néz ki eső a következő napokra sem :(
 


  2017.06.09. 20:01  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (362) hsz.-re     Olvasás  
  •   375   
Avatar

---
 
Nálunk 60 mm felett volt az eső. Szívesen küldtem volna neked is, nekünk ez sok volt egyszerre.

A kocsim is beázott. Leejtön voltam leparkolva, a motorral felfelé és valami kis jukat kapott, elázott a konfort modulom, ma nem ment se a klíma, sem az elektromos ablak, az ajtókat csak úgy nyítógatta és zárta magától, a végére pedig annyira megbolondult minden, hogy ki kellett vegyek néhány biztosítékot.

Máskép nagyon kellett, elég kevés esett az idén itt is.
 


  2017.06.07. 20:13  Hozzászólás  Válasz Jani71 (373) hsz.-re     Olvasás  
  •   374   


*
 
Nekem az öntözésre nincs lehetőségem...max a tavaszi ültetés kap időnként 10-10 litert , hogy nem purcanjanak ki...
 


  2017.06.07. 19:48  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (371) hsz.-re     Olvasás  
  •   373   


---
 
Én már öntözöm a fákat. Tegnap este volt három csepp, ma reggel meg öt... Minden vizes lett, de a csapadékmérő alján szinte meg se látszott.
Minden csörög. Mint az elmúlt aszályos, forró nyarak során augusztusban. :( :thumbdown:
 


  2017.06.07. 19:45  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (366) hsz.-re     Olvasás  
  •   372   
Avatar

---
 
Nyúl volt nálunk is de a róka koma tudja a dolgát távol tartja a fülest csak a koma kezd szemtelen lenni veszélyben vannak a baromfik,,,a kölykök meg szinte minden este a kert végében játszanak.A szarvasom általában két hetente szokott jönni,,az időjárásról meg annyit ,hogy egy az az 1mm volt . :remulet:
 


  2017.06.07. 19:00  Hozzászólás  Válasz Alibá (368) hsz.-re     Olvasás  
  •   371   


*
 
Amennyi errefelé volt azt nem lehet észrevenni...nagy gond lesz , ha rövidesen nem lesz normális mennyiségű csapadék... :(
 








  2017.06.07. 05:59  Hozzászólás
  •   367   
Avatar

rendszer admin
 
Itt nálunk tegnap kora délután óta folyamatosan felhős az ég.
Szélsebesség nagyjából 0 - 5 km/h
Csapadék mennyiség 0 mm. :remulet:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.06.06. 20:51  Hozzászólás  Válasz laca12 (363) hsz.-re     Olvasás  
  •   366   


*
 
...Az enyém is...így nem sok kedvem van kimenni , főleg ,hogy tudom, hogy a pofátlan nyúl barátom ott fog várni és a képembe röhög...
 




  2017.06.06. 20:14  Hozzászólás
  •   364   
Avatar

terra alapító
 
Én is feladtam az esőre várakozást fél hétkor, meglocsoltam amit kell. Azért reménykedek egy éjszakai esőben. A mezők rétek olyan sárgák, mint augusztus végén. Iszonyat aszály van errefelé.
 


  2017.06.06. 19:57  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (362) hsz.-re     Olvasás  
  •   363   
Avatar

---
 
Ezzel a témával Én is így vagyok dörgés villámok szinte minden nap eső meg semmi ma is így volt kettő került el minket néztem a radaron ,hogy jön aztán már fordult is a másik irányba ,ezért késő délután locsoltam a kertet ...Komolyan mondom nem értem miért van így a f....m tele van már az egésszel.. :angry-banghead:
 


  2017.06.05. 09:43  Hozzászólás  Válasz tgwh (358) hsz.-re     Olvasás  
  •   361   


---
 
Az elmúlt 8-10 évben kb. annyiszor volt csapadékosabb év, mint ahányszor csapadékban szegényebb. Szóval ez a sivatagosodás egyelőre nettó pánikkeltés. Szerencsére.
Az Alföldön a 400-600 mm csapadék persze kevés, de ez van, ezt kell szeretni, ez volt régen is.
 


  2017.06.05. 06:46  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (359) hsz.-re     Olvasás  
  •   360   
Avatar

terra alapító
 
Mi is éreztük, olyan 12 órát késett csak hozzá az eső :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.06.05. 04:57  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (355) hsz.-re     Olvasás  
  •   359   
Avatar

rendszer admin
 
Gondolom mindenki ismeri (főleg vidéken élő emberek) az "eső szagát", amit a szél hoz.
Hát' itt egész este az volt, amikor néha kicsit beindult a szél.
Mivel ajtó-ablak állandóan nyitva, ez az illat szinte az egész lakást átjárta.
0 mm csapadékkal! :remulet:
Hiába keringtek felénk a nagy "esőfelhők", reggelre már alig látszik az is, hogy este locsoltam. :nahat:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.06.04. 21:32  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (357) hsz.-re     Olvasás  
  •   358   
Avatar

terra alapító
 
A Kiskunság eddig is elsivatagosódsodósóban volt :D
De ha így megy tovább, akkor tényleg elhiszem, hogy 50 év múlva itt mindennek vége lesz... :o :(
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.06.04. 20:12  Hozzászólás
  •   356   
Avatar

terra alapító
 
Feltöltöttem a hordót, de hát esik :D mindegy, a kútnak nem ártott, az a 3 perc meg nem fog anyagilag romba dönteni, amíg ment a szivattyú :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.06.04. 18:33  Hozzászólás
  •   355   
Avatar

rendszer admin
 
Na', itt most beborult rendesen.
Összefüggő esőfelhő, bár nem villámléik, de néha hallani dörgéseket.
Időnként van egy-egy szélroham, aztán megint szélcsend.
Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e ebből eső.

Azért gyorsan meglocsoltam mindent .... :hiha:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.06.02. 17:40  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (353) hsz.-re     Olvasás  
  •   354   
Avatar

---
 
Valami csoda folytán tegnap és ma is volt 5-5mm eső a szántóföldieknek valamit ér, igazából ez arra volt jó ,hogy a gombabetegségek erőre kapjanak két napja jó kis fülledt idő van és holnapra is ezt igérik.. :nahat:
 


  2017.06.02. 09:27  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (346) hsz.-re     Olvasás  
  •   353   


*
 
Na én azokat már korábban elkezdtem öntözni , mert nem mentek semmire...meg az oltásokat is. Ez a ma reggeli eső is egy nagy túró volt , talán a zöldségféléknek ér vmi...ha ki nem szárad gyorsan.Az a gond , hogy már a tartályból is kifogyott a víz...
 


  2017.06.01. 21:33  Hozzászólás  Válasz tgwh (349) hsz.-re     Olvasás  
  •   352   
Avatar

---
 
Az említett román radarkép viszont nagyon szuper, mert roppant jól zoomolható. Viszont van egy hibája: félórás késésben van az aktuális időponthoz képest:
http://www.inmh.ro/images/radarg/index.radar.php
 


  2017.06.01. 21:26  Hozzászólás  Válasz tgwh (349) hsz.-re     Olvasás  
  •   351   
Avatar

rendszer admin
 
Nem is kellene semmilyen vihar! Baromira nem hiányzik!
Leszakad a felhő, egyszerre nagy hirtelen sok csapadék.
És a 3/4 része elfolyik, mire beszívódhatna.
Csendes eső kellene szépen pianóba, még az sem baj, ha két-három napig esik.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.06.01. 20:27  Hozzászólás  Válasz délkelet (348) hsz.-re     Olvasás  
  •   349   
Avatar

terra alapító
 
Radarkép szerint vihar meg villámlás, sok esővel, gyakorlatban picit dörgött, tehát volt valami, de sehol a beharangozott vihar...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.06.01. 20:16  Hozzászólás
  •   348   
Avatar

---
 
Végre! Ma telibe kapta a települést egy kiadós kis zivatar :thumbup: Igaz, a végén volt egy jelentéktelen kis jég is, de kárt nem tett szerencsére (úgy 35mm eső zúdult le egy órán belül). Viszont a szántóföldem csak a szélét kaphatta el a zivatarzónának, legalább is a román radarkép szerint.
 


  2017.06.01. 20:13  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (346) hsz.-re     Olvasás  
  •   347   
Avatar

rendszer admin
 
Ma ültettem át egy kisebb vadrózsa tövet, mert rossz helyen volt, és kellett a hely.
Ahogy csináltam neki a gödröt, lemértem, 22 cm után kezdett "nedves" lenni a föld! :remulet:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.06.01. 07:11  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (344) hsz.-re     Olvasás  
  •   345   
Avatar

rendszer admin
 
Ez most már tényleg kicsit misztikusan furcsa, és eléggé röhelyes ..... :remulet:
Teljesen be van borulva itt nálunk az ég, felhő mindenhol, bár nem az a "sötét" felhő, és nem tűnik esőfelhőnek.
A szokásos időben, 1/2 8 körül meghozták a napi kaját. Kimegyek érte, és befelé jövet ötletszerűen bekapcsoltam az öntözőt.
Ahogyí elraktam a kaját, nézeki, mert nagyon világosnak tűnik a veranda.
Hát', hétágra süt a nap .... :hiha:
Kimegyek, lekapcsolom az öntözőt ..... pár perc múlva már megint az a komor felhős idő .... :fetreg:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.05.31. 20:45  Hozzászólás
  •   343   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk esett, már ideje volt, a fákon már látszott hogy szenvednek. Mondom ezt úgy, hogy itt többször esett, mint máshol...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.05.31. 19:46  Hozzászólás
  •   342   
Avatar

rendszer admin
 
Nálunk napok óta majdnem minden este befelhősödik az ég. Néha még enyhébb dörgések is hallhatók.
Ilyenkor szoktam kimenni, és bekapcsolni az öntözőt.
Úgy egy jó fél órára rá az összes felhő eltűnik a környékről .... :hiha:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.05.31. 19:20  Hozzászólás  Válasz laca12 (340) hsz.-re     Olvasás  
  •   341   


*
 
Na , ha kinézek felhő van...de eső ebből se lesz :( :'(
 


  2017.05.26. 19:58  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (338) hsz.-re     Olvasás  
  •   340   
Avatar

---
 
Ezen a jégelhárító dolgon már Én is gondolkodtam,de az a baj ,hogy télen se volt tavasszal sincs ...somogy északi fele nagyon nagy bajban lesz így.!!!!!!!Ha a Medárd napi esők is elmaradnak akkor nem tudom mi lesz velünk... :angry-banghead:
 


  2017.05.24. 15:44  Hozzászólás
  •   337   
Avatar

terra alapító
 
No mi eddig kimaradtunk az esőkből, remélem még nincs vége. Összesen 4 mm eső esett, még a hordóm sem lett teli, pedig félig volt. Ahol nem locsolok, ott a kapával megmozgatva a földet tömény por van a kissé nedves felszín alatt. Nem jó helyen lakunk, nemhiába a város nyugati fele a felkapott hely, ott hétvégén is esett, ma is normális eső volt. Pedig az ottani házak tulajai nem kertészkednek, legfeljebb kertészt fogadnak. Irigykedek, ott rendes feketeföld van, nem ez a sárga homok.
 


  2017.05.23. 19:40  Hozzászólás  Válasz tgwh (335) hsz.-re     Olvasás  
  •   336   
Avatar

rendszer admin
 
Azok a képek nem most, hanem pár hónapja készültek.
Bár jó nagy eső volt, de nem az miatt úsztak az autók, hanem a pocsék vízelvezetés miatt.
Az összes esővíz az utakon hömpölygött.
Sajnos itt nálunk újabban az önkormányzat csak olyan munkákban vesz részt, ahol lehet dicsekedni, ünnepeltetni magukat, meg fotózkodni.
Egy rendesen megépített vízelvezető árok mellett mit lehet fényképezni ?????

Nem is olyan régen elkészült egy utca aszfaltozása (már vagy 20 éve készen kellett volna lennie!!!).
Na', ha azt láttad volna! :remulet: :remulet:
Ott osztán' volt minden! Újságírók, helyi TV, fotósok, még söröshordót is gurítottak az önkormányzat vezetői! :hiha:


Gurult a hordó.jpg
------------------------
Megtekintve 9167 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron