Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.10.16. 19:49  Hozzászólás  Válasz CAMROM (678) hsz.-re     Olvasás  
  •   682   
Avatar

---
 
Többen vagyunk itt, akik őszit használtak a kajszi alá. Rajtam kívül Atifoci, Gaabre. Eddig mindenkinek ok.
Ha belenézel a galériánkba, akkor képeket is találsz. /Ha nem találod, jelezd, beteszem megint ide hsz.-ba/.
 


  2014.10.16. 19:44  Hozzászólás  Válasz CAMROM (680) hsz.-re     Olvasás  
  •   681   
Avatar

---
 
Messze...
Az üveghegyen túl, akol a kurta farkú malac túr... Erdélyben :wave: . Pontosabban Székelyudvarhelyen dolgozok lelkészként feleségem angol tanárnő, itt lakunk egy szolgálati lakásban, Fickón (Maros megye) van a házunk (Itt van a gyümölcsös is) Egy évben összesen két, max három hónapot tartozkodunk Fickón.
 




  2014.10.16. 19:30  Hozzászólás  Válasz Totya (675) hsz.-re     Olvasás  
  •   679   
Avatar

terra alapító
 
Érezd jól magad itt!

Biztos, hogy nem lesz gondod a beporzással, ha nem egy szigeten laksz...
 


  2014.10.16. 19:29  Hozzászólás  Válasz Ziza (674) hsz.-re     Olvasás  
  •   678   


---
 
Ez van, gondolhatod, hogy sajnáltam én is, de az élet megy tovább ebből is adódik a kérdésem. Hozzájutok pár darab őszi magonchoz, ez jó lehet kajszi alanynak? Bepótolom most az őszön vele, aztán saját szedésű vesszőkből megpróbálkozok tavasszal a szemzéssel.
 


  2014.10.16. 19:28  Hozzászólás  Válasz Totya (675) hsz.-re     Olvasás  
  •   677   


---
 
Nem olvastad a korábbi hozzászólásaimat? Az Aurórámat simán porozza a szomszéd öreg magyar kajszija.
 


  2014.10.16. 19:26  Hozzászólás  Válasz Totya (675) hsz.-re     Olvasás  
  •   676   
Avatar

terra alapító
 
Szia! Örülünk ha tetszik a fórum. Én neked is csak azt tudom mondani, hogy ne aggódj a porzás miatt, biztos lesz a közeledben ami porozza, de ha nem, azt is korán észre fogod venni, és még akkor is tehetsz ellene pár oltással a koronába.
 


  2014.10.16. 19:22  Hozzászólás
  •   675   


---
 
szevasztok!

üdvözlök mindenkit, sok hasznos dolgot olvastam a fórumon öröm itt lenni :D
Én is jövő héten ültetem a fáim, kérdésem, hogy Aurora fajtát milyen fajta porozhatja még Goldrich-en kívül? :)
Próbálom okosan kitalálni hogy osszam be a helyem, és azért sok fajtának jusson hely :D
 






  2014.10.16. 16:42  Hozzászólás  Válasz andras (666) hsz.-re     Olvasás  
  •   672   
Avatar

---
 
A viorica fajtából szeretnék majd a hullóbol, ha lehet. Ne vágd most vissza.
 


  2014.10.16. 16:40  Hozzászólás  Válasz CAMROM (664) hsz.-re     Olvasás  
  •   671   
Avatar

---
 
Véleményem szerint az van amit Ali bácsi írt, vagy amit én. Kihajtott, majd nem volt utánpótlás.
 




  2014.10.16. 14:00  Hozzászólás  Válasz baby-lon (667) hsz.-re     Olvasás  
  •   669   
Avatar

---
 
baby-lon írta:Szerintem a legjobb befektetést választottad... Sok sikert hozzájuk!

Köszi szépen, viszont kívánom!

baby-lon írta:Kajszi:

Spring blush - Gönci MK - Ceglédi óriás - Harlayne - Farbaly - Farclo

Ide még egy fajtát akarok oltani.

Mennyit hajhásztam a Harlayne-t, kár hogy messze laksz :(
Máskép szép gyűjtemény. Milyen fajtát akarsz még oltani?
 


  2014.10.16. 11:41  Hozzászólás
  •   668   
Avatar

terra alapító
 
Nekem is beállt a végső sorom:

Őszi:

Starcrest - Dixired - Redhaven - Flavortop - Champion - Lady Erica - Padana

Kajszi:

Spring blush - Gönci MK - Ceglédi óriás - Harlayne - Farbaly - Farclo

Ide még egy fajtát akarok oltani.
 




  2014.10.16. 09:05  Hozzászólás
  •   666   
Avatar

---
 
Megérkeztek a fáim, viorica, favorit és selena. :-D
Nem túlzok ha azt mondom, 2,5 méteresek, de ehhez képest alig vastagabbak a hüvelykujjamnál. Van egy pár elágazás is rajtuk, igaz nagyon vékonyak.
Fáj a szívem, hogy 1,5 m-t le kell vágjak belőlük. :(
Ezzel azonban várok tavaszig.

Summa summárum: megvan a t1z faj, lesz miből válogatni.
Kicsit felkopot az állunk, de sebaj, majd helyre jövünk. :)
 


  2014.10.15. 19:33  Hozzászólás  Válasz Alibá (655) hsz.-re     Olvasás  
  •   665   


*
 
Ali bá !

Írtam pár napja mailt,átment ?
 




  2014.10.15. 17:21  Hozzászólás  Válasz CAMROM (662) hsz.-re     Olvasás  
  •   663   
Avatar

terra alapító
 
Akkor már sima ügy! Hozzászólás írásakor Gallery gomb, majd megy minden magától.
 




  2014.10.15. 17:20  Hozzászólás
  •   661   
Avatar

terra alapító
 
Szavazzatok!
(főleg az újabbak, bennük még frissebb az emlék, nem befolyásolja őket a megszokás)

viewtopic.php?f=19&t=9
 






  2014.10.14. 17:06  Hozzászólás  Válasz CAMROM (652) hsz.-re     Olvasás  
  •   658   
Avatar

---
 
A képekből mutathatnál. Korábban tapsztaltam ilyen mikor a csemete nem szerette a helyét pl. másik fa helyén talajuntság miatt.
 


  2014.10.14. 17:03  Hozzászólás  Válasz andras (656) hsz.-re     Olvasás  
  •   657   
Avatar

---
 
Vannak kifejezetten érés gyorsítók is, meg állományszárítók. Állomány szárítására pl. használják a glifozát hatóanyagú szereket.
Nemrégiben beszélgettünk innen egy ismerőssel faiskola tulajával. Azt mondta egyszerűen lehúzzák kézzel a leveleket.

Ha szabadgyökerű és még leveles az oltvány szedd le kézzel a leveleket nehogy kiszáradjon.
 


  2014.10.14. 16:12  Hozzászólás
  •   656   
Avatar

---
 
Köszönöm a jó tanácsokat és a felvilágosítást. Tudtam, hogy a réz perzsel, de nem gondoltam volna, hogy ezzel érik el a korai levélhullást.

Ha megérkezik az összes, beültetem őket, majd teszek fel fényképeket. Igaz nem lesz nagy látvány, de az biztos kuriózum számba megy, hogy az erdő 50 méterre van a kajsziktól. (az almáktól 15m) Adja Isten, hogy tavasszal mind elinduljanak. Egyelőre felcsirkézem őket, behálozom és várjuk a telet.
A jövő héten a szemzéseket is össze kell szedjem, mert a többségét nem a kertünbe lett szemezve, hanem még a domboldalakon is.
Remélem a medvével nem futok újra össze, mint tavasszal. :angel:
 


  2014.10.13. 22:39  Hozzászólás  Válasz andras (645) hsz.-re     Olvasás  
  •   655   
Avatar

terra alapító
 
Neveld elképzelésed szerint. (1 m-nél vágd, ha 60-80 cm-es törzset akarsz.) Ne sajnáld a levágott részt, bepótolja azt a fa, ha jó a gyökérzete. (Mert ugye az számít faültetéskor ami a föld alá kerül, nem ami felül van.)
A csemetéket lombtalanítani szokták. Réztartalmú szerrel permetezik (esetleg többször is), az öregíti a lombozatot, töményebben használva le is hullatja. /Lehet manapság már újabb vegyszereket is használnak, de az 'én időmben' így ment./
 


  2014.10.13. 20:56  Hozzászólás  Válasz andras (645) hsz.-re     Olvasás  
  •   654   
Avatar

terra alapító
 
Ezen már én is gondolkodtam, valahol hallottam már hogy valamit csinálnak velük, de hogy mit....
A vastagság nem gond. Ha magasan van az elágazás, vissza is vághatod, vagy hagyd úgy ahogy van, és tavaszra mikor már adja a héját, a saját magáról levágott és betárolt vesszővel, a kívánt magasságban beoltod.
Na, kellően megbonyolítottuk? ;)
 


  2014.10.13. 20:40  Hozzászólás  Válasz CAMROM (652) hsz.-re     Olvasás  
  •   653   
Avatar

terra alapító
 
Ez olyankor szokott előfordulni, amikor a gyökérzet nek tud beindulni és csak a tartalékokból hajt ki a fa, aztán feladja. (Pl. szállításkor nem volt takarva, védve és kiszáradt a csemete gyökere.)
 


  2014.10.13. 20:32  Hozzászólás  Válasz gaabre (644) hsz.-re     Olvasás  
  •   652   


---
 
Helló,
Annak idején még a másik fórumon kérdeztem a lehetséges okokat és tettem is fel akkor képeket. Az biztos, hogy egyformán ültettem mind az 50 fát, azt láttam hogy amelyik gyorsan nőtt az rendben mára 1-1.5 m hajtások, amelyik lassan indult arról kb 10 cm-es korában leszáradtak a hajtások.
 


  2014.10.13. 20:31  Hozzászólás  Válasz CAMROM (649) hsz.-re     Olvasás  
  •   651   


*
 
Sztem az enyém nem az...az enyém kései,a Bergeron után érik.Sztem összekeverték a címkéket /ez magyar faiskolásoknál előfordul...sajnos/,úgyhogy te még reménykedhetsz,én meg már tavaly elkezdtem átszemezni,idn meg folytattam ...
 


  2014.10.13. 20:18  Hozzászólás
  •   650   


---
 
Vígy pl.:
FRUIT
Érlelési idő: közepes szezonban. 22/06/2006.
Méret: 2A.
Forma: ovális.
Szín: mély narancs sárgabarack.
Keménység: nagyon good.The bőr szilárd.
Étkezés minőség: kiváló; nagyon édes és enyhén acidulous.Very aromás (körte ízű).
Tárolás képesség: kitűnő a lassú fejlődés a betakarítás után.
Repedés ellenállás: j
 


  2014.10.13. 20:15  Hozzászólás
  •   649   


---
 
Helló, hát nem tudom kicsit elbizonytalanítottál ezzel a Flavor Cot-al kapcsolatban, bár én több helyen is csak jókat olvasok róla
pl.:
Flavor Cot®:

Középkorai fajta. A szezon közepén érik, ovális gyümölcse sötétnarancs színű. Kiváló cukortartalmának és savtartalmának köszönhetően az egyik legfinomabb kajszibarack. Keménysége kiváló tárolást áruvá-készítést jól bírja. Flavor Cot® zamata egyedi különleges megjelenése miatt az egyik legkeresettebb közép-kései fajták közé tartozik, friss fogyasztásra kiváló.
 


  2014.10.13. 19:40  Hozzászólás  Válasz tgwh (643) hsz.-re     Olvasás  
  •   648   


*
 
Hol a nyugat /lehet,hogy írtad,de én roppant feledékeny vagyok/...?
 


  2014.10.13. 19:38  Hozzászólás  Válasz CAMROM (639) hsz.-re     Olvasás  
  •   647   


*
 
...ja igen a Kioto és a Mediabel még nálam sem termett,de a Tomcot és a Pinkcot sztem jók.Tsunami nekem sincs.
 


  2014.10.13. 19:37  Hozzászólás  Válasz CAMROM (639) hsz.-re     Olvasás  
  •   646   


*
 
Majd a Flavorcotodra kíváncsi leszek.Egy van nekem is /már ha az/ ,magyaroszrszági beszerzésű.Nekem nem jött be elsőre.Éretten is kemény,nem igazán lédús...és savanyú...szóval ha ez tényleg az,akkor nekem mellényúlás... :cry:
 


  2014.10.13. 19:34  Hozzászólás
  •   645   
Avatar

---
 
Tanácsot szeretnék kérni.

Megérkeztek a kajszik Mo.-ról és akadt egy pár kérdés:
1. Hogyan lehetséges, hogy itt még nincsenek lehullva a levelek, gondolom nálatok sem és ezeket a fákat már szabad gyökeresként árulják?
2. Jó nagy fákat kaptam, törzsük 4-5 cm átméröjű, magasságuk 1,5-1,8m sok elágazással. Jó nagy a gyökérzet is.
Gond, hogy ennyire vastag?
60-80cm törzset akarok nekik, valószínű, hogy visszavágom őket, de nagyon sajnálom a már kifejlett ágacskákat.
Valamit még figyelembe kell vegyek az ültetésnél, speci a kajszira nézve?
 


  2014.10.13. 07:59  Hozzászólás  Válasz CAMROM (639) hsz.-re     Olvasás  
  •   644   
Avatar

terra alapító
 
valami érte s kiment kb. 12 db.


Azért nem volna baj tudni, hogy mitől ment ki ennyi...
 


  2014.10.12. 21:42  Hozzászólás  Válasz gergerg (642) hsz.-re     Olvasás  
  •   643   
Avatar

terra alapító
 
Meglepő :D mondjuk biztos jobb a helyzet, mint itt nyugaton :D
Viszont itt elvileg jól kéne magát éreznie a baracknak :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.12. 21:33  Hozzászólás  Válasz tgwh (641) hsz.-re     Olvasás  
  •   642   
Avatar

terra alapító
 
Életszínvonalat nézve valóban jócskán a főváros alatti sávban vagyunk, de egyébként nem.
 


  2014.10.12. 21:29  Hozzászólás  Válasz gergerg (640) hsz.-re     Olvasás  
  •   641   
Avatar

terra alapító
 
Én eddig meg voltam győződve, hogy te a főváros alatti sávban laksz valahol :D na jó, az sem dél, de nem hegység :D azé' van akkora kerted! :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.12. 20:37  Hozzászólás  Válasz CAMROM (639) hsz.-re     Olvasás  
  •   640   
Avatar

terra alapító
 
Ha nálad korai, akkor mit mondjak én itt az északi határon? :D Én 2 fát ültettem belőle, most volt a második nyaruk nálam, és az első termés. Az elmúlt 2 évben nem volt gond vele. Virágzását illetően, semmivel sem nyílik korábban mint az itthoni fajták, szóval ha a Gönci ide való, akkor a Tsunami is. No de mi van ha mégis minden második évben elfagy? Akkor is nagy élmény a cseresznyével egy időben enni a barackot, még ha nem is minden évben.

Örülök ha tetszik a társaság! :) Érezd jól magad nálunk!
 


  2014.10.12. 19:55  Hozzászólás
  •   639   


---
 
Helló Mindenki,
Örülök, hogy ennyire barátságos itt mindenki. :thumbup:
Tsunamim nincs, nagyon korainak gondoltam ide. (Imrehegy), de lehet, hogy rakok 1-2-t.
Ami nyitja a sort (ha majd terem) az a Mediabel a Tom Cot, illetve Pinkcot, de csak pár fa.
Nálam a következő a Flavor Cot és a Kiotó. na ezekből van 10-10 fa, ezek a legszebbek.
Aztán van a Carmingo sorozatból kb. 12 fám vegyesen és néhány Bergecot.
Telepítés januárban volt, a tavasszal mind megindult csak valami érte s kiment kb. 12 db.
Gondolkodok a pótláson, hogy mivel, de lehet csak alany lesz és megpróbálom a szemzést.
 


  2014.10.12. 18:52  Hozzászólás  Válasz Vebber (634) hsz.-re     Olvasás  
  •   638   


*
 
Természetesen ki szoktam mozdulni a városból.... néha el szoktam utazni Bp.re is :)
Viccet félretéve természetesen természetesen hajlandó lennék kb. 30 km-t utazni a tudásért.
 


  2014.10.12. 18:24  Hozzászólás  Válasz CAMROM (631) hsz.-re     Olvasás  
  •   637   


*
 
Üdv itt :wave:

Az oltáshoz én is béna vagyok,ez kiküszöbölhető az oltóollóval...az őbarack szemzése meg tényleg gyerekjáték,el se lehet rontani...nagyon...
 




  2014.10.12. 10:15  Hozzászólás  Válasz Levikes (633) hsz.-re     Olvasás  
  •   635   
Avatar

terra alapító
 
Valakinek mintha küldtem volna már Miskolc környékére vesszőket, de nem emlékszem kinek. Ha eszembe jut, szólok.
 


  2014.10.12. 08:23  Hozzászólás  Válasz Levikes (633) hsz.-re     Olvasás  
  •   634   
Avatar

---
 
Nem jársz a városon kívül, az ország más részeiben soha?
Őszibarackot szemezni az egyik legegyszerűbb dolog. Majd ráérzel.

Camrom üdv!
 


  2014.10.12. 08:14  Hozzászólás
  •   633   


*
 
Ha lenne Miskolc környékén akitől tanulhatnék, már megtettem volna (oltás-szemzés). Sajnos az én kézügyességemhez nem volt elég a youtube :(. Annál fakezűbb vagyok....
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 3 vendég