Vegyszeres növényvédelem Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2017.07.17. 21:28  Hozzászólás  Válasz Jana11 (747) hsz.-re     Olvasás  
  •   749   


---
 
Reggel fitohorm kalci levélre,majd este egy rezes kezelés ok vagy sok egy napra?
 


  2017.07.17. 21:16  Hozzászólás  Válasz Jana11 (747) hsz.-re     Olvasás  
  •   748   


---
 
Igen végén utánanéztem s a kalci az alkáli s a rezen konkrétan irja,hogy nem keverhető alkáli alapu lombtrágyákkal.Az amalgerolt azt nem tudtam.Wuxal azért keverhető,igaz? köszönön az eddigi infot
 


  2017.07.17. 20:31  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (746) hsz.-re     Olvasás  
  •   747   


---
 
Gyula77, a rezes-kálciumos biztos hogy nem lesz jó. Ez így együtt nem is hasonlít a bordói lére, megégetheti a növény levelét. Az amalgerol plussz réz megint csak nem nagyon, mert egyrészt az amalgerol olajos, és a rézzel együtt tud dolgokat csinálni az olaj, másrészt az amalgerol hatóanyagainak nagy részét a réz elpusztítja...
 


  2017.07.17. 06:15  Hozzászólás
  •   746   


---
 
Rezes szer+ bór vagy rezes+ kalcium tartalmu levéltrágya keverhető-e? Illetve rezes+amalgerol... (Champion 50,Funguran oh,Curzatera gondoltam)
 


  2017.07.16. 18:13  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (743) hsz.-re     Olvasás  
  •   745   


---
 
Viszont csak 1 ezrelékben kell használni, úgy még mindig 'barátságos'.
 


  2017.07.16. 16:25  Hozzászólás
  •   744   


---
 
Rezes szer+ bór tartalmu levéltrágya keverhető-e? Illetve rezes+amalgerol
 




  2017.07.16. 13:03  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (741) hsz.-re     Olvasás  
  •   742   


---
 
Őszintén szólva én se találom már jó ideje sehol. :( A gyártónak már én is írtam, nem méltatott válaszra sem. :P :thumbdown:
Ha nem jön közbe semmi, holnap megyek a Gazdaboltba  , megkérdezem (meg hozok, ha van...).
 


  2017.07.16. 11:30  Hozzászólás  Válasz Jani71 (740) hsz.-re     Olvasás  
  •   741   


---
 
Ami még érdekel...Humus FW...hol lehet kapni? Netes oldalakrol eltűnt s a szigetszentmiklosi gazdaboltban sincs.Irtam a gyártonak s kb Egy év után irtak vissza akkor is csak annyit,hogy hivjam fel őket,ahelyett hogy konkrét választ adtak volna...
 


  2017.07.16. 09:47  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (739) hsz.-re     Olvasás  
  •   740   


---
 
Nincs további tapasztalatom, és talán már nem is lesz. Idén akartam használni a tavalyi szert, de egyrészt láttam rajta,
hogy nem kóser, másrészt, hogy biztos legyek a dolgomban, felhívtam a forgalmazót és közölte, hogy dobjam el, nem kóser!
Erre felhívnám a Te figyelmedet is. Az alap szer most is használható, az rendben van, de a baktériumos cucc csak egy évig jó.
A fényképen levő petecsomót azóta megkínáltam 1 %-os szappanoldattal, sorban mennek tönkre.
De nem mondok még véleményt, ahhoz látnom kell az egész folyamatot a végéig. Ha nem kelnek ki, akkor szuper. Majd referálok, hogy mire jutottam.
 


  2017.07.16. 01:03  Hozzászólás  Válasz Jani71 (549) hsz.-re     Olvasás  
  •   739   


---
 
Még mindig nem vettem magam rá,hogy kiprobáljam a biofluidot. Van azota több tapasztalatod vele? Köszi
 


  2017.07.12. 14:50  Hozzászólás  Válasz Jani71 (676) hsz.-re     Olvasás  
  •   738   


---
 
Indul a második nemzedék. Most már biztosan tudom, hogy mi ez, így még a kikelés előtt kezelve lesz a helyzet.

IMG_11965.JPG
Szövőlepke 2. nemzedéke...
Megtekintve 12164 alkalommal.

 


  2017.07.05. 22:22  Hozzászólás  Válasz alex (736) hsz.-re     Olvasás  
  •   737   


---
 
Azért gondoltam elsősorban rézre, mert amióta nem szórtam, azóta teljesen egészséges, nagy levelek fejlődnek. Érdekes kettősség van a fákon.
Egyébként több fát érint, azért írtam így többes számban. Megette a fene, ha mindegyik fitoplazmás... :o
Az biztos, hogy jövőre kihagyom a kajszikat, aztán meglátom. Vagy csinálok kontrollt.
 


  2017.07.05. 21:57  Hozzászólás  Válasz Jani71 (735) hsz.-re     Olvasás  
  •   736   


---
 
Nem hinném, hogy a réztől lenne. Inkább a fitoplazmára gondolok. Lehet, hogy most kezdődik a levelek kanalasodása. De azért nem vagyok biztos ebben. Folyamatosan figyeld, hogy mi lesz belőle.
 


  2017.07.05. 04:42  Hozzászólás
  •   735   


---
 
Ez az érkidagadós, levélzsugorodós jelenség származhat réz használatától? Vagy ha nem, akkor mi lehet a háttérben?
Több kajszin is előfordul, a zsugorodás egészen szélsőséges méreteket is tud ölteni. A frissekhez képest kifejezetten aprók lettek.

 


  2017.06.22. 12:13  Hozzászólás
  •   734   


---
 
Sziasztok!
Üvegházi molytetű ellen a káliszappan mennyire hatásos? Brokkoli, kelbimbó, karalábé levelek fonákján vannak szép számmal. Ezért egyesével kellett megfordítgatni a leveleket, hogy lényegében lemossam róla őket. Csak nem tudom, hogy egész egyszerűen azok "telepedtek vissza" amik elrepültek, amikor megfogtam a levelet vagy hatástalan ellenük a káliszappan.
Kieg.: Lehet már volt róla szó, de nem találom/nem jut eszembe: kén (ThiovitJet) mehet virágzó növényekre (most pl. paradicsomra)?

Köszönöm
 






  2017.06.18. 20:25  Hozzászólás  Válasz 123János (730) hsz.-re     Olvasás  
  •   731   


---
 
Köszönöm az infót az általad használt módszerről, szerekről! :thumbup:
Saját készítésű káliszappant szórok. Jellemzően 'pecsenyeétolajból' készül. De volt, hogy tettem már bele egy kis faggyút is.
Lágyabb, hamarabb oldódó, használhatóbb végeredményt ad a tiszta étolajos verzió.
 


  2017.06.18. 15:52  Hozzászólás  Válasz Jani71 (729) hsz.-re     Olvasás  
  •   730   


---
 
Ez igazán érdekes. Évek óta küzdök a körtelevélbolhákkal,de eddig kevés eredménnyel.Ebben az évben virágzás vége után 6-8 nappal permeteztem a fákat Dimilin és Mospilannal,amikor még egyáltalán nem volt látható a bolhák jelenléte a fán.Ez eredményesnek bizonyult,mert elmaradt a körtelevélbolha invázió.A levélbolha mentesség a Dimilinnek köszönhető,mert megakadályozza a bolhák vedlését és szaporodását.
Milyen szappan oldatát használtad ?
 


  2017.06.18. 15:24  Hozzászólás
  •   729   


---
 
Tapasztalat: A körtelevélbolha ellen 100 %-osan bevált az 1 %-os töménységű szappanlé. :dejo: :super:
Az 'almás-körtés' topikban mutatott képen levő állományt megkínáltam egy kis oldattal, kettő azonnal feltolatott a vesszőn néhány centit,
de már mindegy volt, mert egy nap múlva ellenőriztem és azt láttam, hogy kivétel nélkül mindegyik elpusztult.
Erős nagyítóval figyeltem. Egy fűszállal óvatosan 'birizgáltam', hogy lássam az esetleges 'menekülést', de erre nem került sor,
mert már csak 'száraz kórók' voltak azok, amik egy nappal korábban még éltek, mézharmatot választottak ki, amire a hangya rájárt (agresszíven védve).
Itt is, mint a szövőlepke hernyók esetében elég volt a kontaktus! Tökéletes eredményt adott. :thumbup:
Konklúzió: ha nagyon alaposan, lemosás szerűen meg tudjuk permetezni a fákat, akkor akár teljesen el is hagyható a vegyszer ez ellen a rovar ellen (is).
Szerintem.
 


  2017.06.13. 17:35  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (727) hsz.-re     Olvasás  
  •   728   
Avatar

---
 
Ha betartod az előírt technológiát és szer mennyiséget kizárt ,hogy perzseljen égessen..
 


  2017.06.13. 16:43  Hozzászólás
  •   727   


---
 
bravo+karate zeon+lombtragya keverhető? A gondom, hogy nem tudom a karate zeon milyenségét s félek, hogy éget
A szer neve bionat, kb amalgerol tipusu s mégse http://www.panetone-bionat.ro/en/bionat-plus.php
 




  2017.06.07. 07:23  Hozzászólás  Válasz Jani71 (724) hsz.-re     Olvasás  
  •   725   


---
 
Nem tudom, hogy a szilvamolynak van-e ilyen viselkedési formája, mindenesetre majd láthatjátok a filmen,
hogy amint szétvágtam a gyümölcsöt és napvilágra került a lárva, egyből elkezdte a 'védelmi' hálószövést a gyümölcsdarabokkal.
Ugyanúgy, ahogy ezen a videón  látható. :alvaka:
 


  2017.06.07. 06:51  Hozzászólás
  •   724   


---
 
Ez biztos, hogy szilvamoly kártétel? :alvaka: :fejvaka:

IMG_11680.JPG
------------------------
Megtekintve 12502 alkalommal.



Csak mert szétszedtem (konkrétan ezt a szemet) és olyan lényt találtam benne, amelyik meglehetősen hasonlít a tavaly filmezettre  . :mivanm:
Csak ez értelemszerűen apróbb. Pl. nem igazán rózsaszínű, hanem ugyanolyan fehéres-vajszín és ugyanúgy ott van a feje mögött az a sötét pajzs.
Két rossz fénykép a filmből mentve:

Eleje:
Szilvamoly _ 1.png
------------------------
Megtekintve 12502 alkalommal.

Vége:
Szilvamoly hátsó vége.png
------------------------
Megtekintve 12502 alkalommal.

 


  2017.06.02. 21:09  Hozzászólás  Válasz silvanus (720) hsz.-re     Olvasás  
  •   723   
Avatar

terra alapító
 
Kicsit drága, de úgy tünik kényelmesen használható. Jó lenne működés közben látni, kipróbálni.
 


  2017.06.02. 18:59  Hozzászólás  Válasz laca12 (721) hsz.-re     Olvasás  
  •   722   


---
 
Nincs tapasztalatom szőlőre egyik szerrel sem, és nem is szakmám.
Viszont azt látom, hogy ugyanaz a hatóanyag és ráadásul ugyanannyi is van belőle. Csak az Amistar (Mister) 'célnövényei' között nincs felsorolva a szőlő.
Én nem mondhatom neked, hogy nyugodtan szórd, de ha ez a helyzet nálam állna elő, én bátran használnám. Gyakorlatilag ugyanaz a két szer.
Annyira szerteágazó, széles hatáskörű anyag, a felsorolásban a lisztharmat és a peronoszpóra is szerepel, hogy nem sokat gondolkoznék.
A döntés természetesen a tiéd. :!:
 






  2017.06.01. 23:12  Hozzászólás  Válasz Jani71 (718) hsz.-re     Olvasás  
  •   719   


---
 
Hát egy kicsit. :D De azért köszönöm. Majd esetleg ha lesz fórumtalálkozó (volt? lesz? lehetne már végre a nyáron! :D)
 


  2017.06.01. 21:00  Hozzászólás  Válasz nzozz (716) hsz.-re     Olvasás  
  •   718   


---
 
Mondanám, hogy küldök mondjuk Silwetet, de a postaköltséggel együtt már tényleg nagyon elszaladna a ló... :(
 


  2017.06.01. 20:33  Hozzászólás  Válasz laca12 (715) hsz.-re     Olvasás  
  •   717   


---
 
Jelenlegi tudásom szerint az Amistarban van nedvesítő, tapadásfokozó szer, jobban terül, könnyebben felszívódik.
Szemcseméretben, segédanyagokban különböznek.
 


  2017.06.01. 20:16  Hozzászólás  Válasz Jani71 (714) hsz.-re     Olvasás  
  •   716   


---
 
A Nonit nem jó bordóihoz, lehet hogy rezekhez se, a hatása is elmarad a Silwettől, a Keratívra talán pont Te mondtad, hogy csak ragacsosabb lesz tőle a bekevert folyadék, azzal meg nem sokkal vagyok előrébb (kértem ma tapadásfokozót a boltban, elővett az eladó egy Nonitot meg egy Keratívot. Tudtam, hogy a bordóihoz nem jó a Nonit, de mondom direkt rákérdezek. Az meg rávágta, hogy persze, hogy jó hozzá...). A Bio-film 6000Ft/l, azt biztos nem veszek, a Kwizda Designer -ről, a SumiAgro Spur -ról, meg még 1-2 termékről pedig szerintem csak az hallott, aki tényleg sokat keresgélt, ennek megfelelően szerintem az életbe nem tudom megvenni őket, hiába van belőlük elfogadható kis kiszerelés és III. kat. Maradt a Silwet, bár ami azt illeti 3-ból 3 helyen az se volt... Szóval passz, feladom, kísérletezgetek a káliszappannal, más nem maradt. A Nébih meg elmehet a... (hogy nem lehet kat.III. -at se online, házhozszállítással rendelni, ettől biztos minden sokkal jobb lett)
 


  2017.06.01. 19:40  Hozzászólás
  •   715   
Avatar

---
 
Mi a különbség a Quadris és az Amistar között azon kivül ,hogy más növényekre van engedélyeztetve.?
 


  2017.06.01. 19:26  Hozzászólás  Válasz nzozz (713) hsz.-re     Olvasás  
  •   714   


---
 
Ha nem sajnálod a Silwetre a pénzt, akkor csak erőltesd tovább, mert nagyon jó! :thumbup:
 


  2017.06.01. 13:04  Hozzászólás
  •   713   


---
 
Végül a Nordoxot elfelejtettem megkérdezni, a bordói neo - t meg kb duplaáron sikerült megvenni, mint amennyiért a neten láttam. Silwet -
et tovább se sikerült venni. Minden működik már megint :D
 






  2017.05.31. 20:48  Hozzászólás  Válasz Alibá (709) hsz.-re     Olvasás  
  •   710   


---
 
Szuper! Akkor ez legalább már tapasztalat. :dejo: Köszönöm az infót! :udvozlet:
 


  2017.05.31. 20:38  Hozzászólás  Válasz Jani71 (708) hsz.-re     Olvasás  
  •   709   
Avatar

terra alapító
 
Sokszor permeteztem már őszibarackot 0,2 % -os Cuproxattal tenyészidőben, nem okozott gondot.
 


  2017.05.31. 16:24  Hozzászólás  Válasz Jani71 (705) hsz.-re     Olvasás  
  •   708   


---
 
Most olvastam, hogy Zsigó tanárúr egy írásában  lehetséges választásként említi a Cuproxatot az őszibaracknál.
Itt  azt írják, hogy a rézhidroxid már nem perzsel, mint a 'régi' rezek. Plusz nagyon jó az esőállóságuk. Ez így is van (mármint az esőállóság)!
Ugyanebben a cikkben a Cuproxatról írják, hogy lemosás után is engedélyezett tafrinára, de esetleg sziromhullást, perzselést okozhat. Érdemes próbát végezni.
 


  2017.05.31. 14:55  Hozzászólás  Válasz nzozz (704) hsz.-re     Olvasás  
  •   707   
Avatar

terra alapító
 
Én csak annyit tennék hozzá, hogy nem minden a hatóanyag, nagyon sok múlik a vivőanyagokon, adalékokon, szemcseméreten..
 


  2017.05.31. 14:46  Hozzászólás
  •   706   


---
 
Figyelem!
Az imént teljesen véletlenül észrevettem az Amerikai szőlőkabóca lárváját az egyik szőlőlevélen. :o :( :@
Más miatt néztem a levelet erős nagyítóval, úgy tűnt fel.
Eddig még csak fényképen láttam, nem örültem meg neki... :(
Ahogy az eddigi észelések  is mutatják, ez is az L1-es stádiumban van, ha jól állapítottam meg.
Soha nem permeteztem a szőlőt rovarölővel, de mostantól sajnos muszáj lesz (muslica miatt is)... :(
De ez legalább egy nemzedékes és legyűrhető rovarölőkkel. Remélem, nem lesz vele gond.
Figyeljetek oda!
 


  2017.05.31. 13:31  Hozzászólás  Válasz nzozz (704) hsz.-re     Olvasás  
  •   705   


---
 
Szívesen! Azért gyúrjuk csak ezt még egy kicsit! Ezért van ez a topik. ;)
Úgy emlékszem, valamit olvastam már erről, hogy mi is az a tribázikus rézszulfát.
De mindjárt utánanézek, mert engem is érdekel és nem árt folyamatosan fissen tartani a tudást.
Hopp, meg is van, megint Szijj Feri blogja  .
Nyilván olvastad ezt is, de azért nem baj, ha idézzük: "A Cuproxat® FW az első rézkészítmény, amely 100 %-ban kötött formában tartalmazza
a réz ionokat (Cu++), így a perzselés veszélyét minimálisra csökkentették. A gyártási eljárás során a réz kristályméretét mikronos nagyságrendűvé csökkentik,
ezért a fajlagos felület nagyobb, mint bármely más rézterméknél. Ennek köszönhető, hogy kevesebb fémréz mennyiséggel
és jobb szelektivitással éri el a biológiai hatását. Csonthéjasokban egyedülálló engedélyokirattal bír: rézérzékeny fázisban is használható."
Bordóilé + Kén Nano (Neo) SC: 'A réz hatóanyaga és hatása megegyezik a Bordóilé terméknél leírtakkal. A termékben lévö kén mérete 650 nm.
Az ilyen frakciójú/mérettartományú kén a záloga annak, hogy a hatóanyag nedves levegôn történô párolgása, majd oxidálódása és átalakulása kénessavvá,
csak abban az ütemben történjen, hogy ne okozzon perzselést."
Mit ír a Bordóilé Neo (Nano) SC-nél? "Hatóanyag: 350 g/l tribázikus rézszulfát. (...) A keverék egyfajta rézmész komplex, mely egy instabil oldatot képezett, az elkészítés után a lehetô legrövidebb idô alatt fel kellett használni. A mai magyar Bordóilé-t nanotechnológiával állítják elô, a réz részecskék méretének nagy része 500 nm alatti mérettartományba esik, ez a kolloid tartomány. Ebben a tartományban a részecskék fajsúlyuktól függetlenül lebegnek az oldószerükben. Amikor a rézgálicot mésztejjel közömbösítik, a különbözô hozzáadott arányok miatt, különbözô bázikusságú, vízben rosszul oldódó réz-sók keletkeznek, valamint hasznos melléktermékként kristályvizes gipsz is, ami gyorsan megkeményedik a levegôn, és szinte lemoshatatlanná válik a növény felületérôl. A mész egyébként késôbb tápelemként is hasznosul. A gipsz erôsen feltapad a lepermetezett felületekre, majd egyfajta réz-depoként szolgáltatja folyamatosan oligodinámikus mennyiségben a Cu2+ ionokat, azaz csak annyit, amennyi elegendô a kórokozók elöléséhez, de ez a rézmennyiség nagyon is kevés ahhoz, hogy perzselô hatást okozzon (...). A réz fungicid hatása abban rejlik, hogy a spórában felhalmozódik a Cu 2+ ion."

Akkor lehet, hogy mégis ugyanaz? :fejvaka: :alvaka: Nem vagyok kémikus. :(
A Cuproxat engedélye idén év végéig van meghosszabbítva  . Ebben az okiratban nincs Kwizda Agro, hanem a Nufarm GmbH & Co. KG, mint gyártó,
ill. a Nufarm Hungária Kft., mint képviselet. Gondolom, ez lehet a jelenség hátterében.
A külön megvétel eldöntésében szerintem a matek és a hatóanyagok minőségi különbségei lehetnek a döntőek (fajlagosság, egyebek).
Azért írtam az előbb az őszibarackot, mert úgy tudom, hogy a réz ennél a fajnál ŐSZ-t csinál... (levetkőzteti)
De nem tudom, mert sose tapasztaltam effélét, nem nagyon használtam vegetációban rezet az őszibaracknál.
Illetve az új formulációjú rezeknél a fent idézett mondatok alapján talán már megkísérelhető valami. Ki kell próbálni!
 


  2017.05.31. 12:21  Hozzászólás  Válasz Jani71 (703) hsz.-re     Olvasás  
  •   704   


---
 
Ismét köszönöm a hasznos választ!
Azért is fura kicsit a történet, mert a Bordói lé Neo SC -ben 350 g/l tribázikus rézszulfát van, mint a Cuproxat FW -ben, de a Bordói lé+kén Neo SC -ben 216g/l "rézszulfát alapú bordói komplex" és a kettő valószínűleg nem ugyanaz. Szerintem. Mondjuk az is érdekelne, hogy a Cuproxat majd kétszeres árát a neves gyártón kívül indokolja-e valami vagy lényegében teljesen egyenértékű a két szer. Bár most utánanézve a Cuproxat FW -nek, a Kwizda oldalán már nincs a termékeik közt, illetve nem csak a saját termékeik közt keresve azt írják, hogy "Nem a Kwizda Agro által forgalmazott termék, információval a gyártó cég hazai képviselete szolgál."
De visszatérve, ha az elemi kén keverhető rézzel, akkor célszerűbb külön megvenni a 2 komponenst és utána igény szerint keveri a kettőt.
Vannak amúgy olyan kultúrák, amely nem kezelhetők rézzel? Eddig úgy tudtam, lényegében az összes kultúrában használható, de több rézalapú terméknél is meglehetősen sok növény nincs említve.
Na jó, elég lesz már belőlem...
 


  2017.05.31. 11:36  Hozzászólás  Válasz nzozz (702) hsz.-re     Olvasás  
  •   703   


---
 
Csak részletekre tudok válaszolni. A Neo SC kénes verzióját nem használtam még, nincs tapasztalatom.
Azt látom egy-két éve, hogy gyakorlatilag bármire is szórtam a Neo-t, semmiféle kárt nem okozott.
Épp most tervezem, hogy kinézek magamnak egy-két szőlővirágot, a nyílás elejétől néhány alkalommal BELEMÁRTOM a bekevert Neo-ba.
Látni akarom, hogy reagál. Ha ez is megússza, akkor onnantól 'gátlástalanul' alkalmazom, mert megtapasztaltam, hogy lehet.
Őszibarackom pár éve nincs, azzal nem kell taktikáznom.
Esetleg ugyanezt megcsinálom elemi kénnel is... :nahat: ;)
A Cuproxatból egy adagot használtam el eddig, ott se volt perzselés, ha jól emlékszem.
Igen, meg lehet oldani a lisztharmat elleni védelmet ezekkel is, ha csak kontaktot használsz.
A nagy 'titok', amit én se tudtam egy darabig, de az Indexen Antisystemmel tisztáztuk, azóta tudom: ELEMI KÉN keverhető a rezekkel.
Thiovit, Mikrokén, Kumulus S.
A mészkénlé nagyon könnyen reagál a rézzel, kicsapódik, elreagál, tönkremegy. Totál felejtős!

Épp tegnap szórtam egy ilyen kombót: Curzate R + Kumulus S. Problémamentes volt.
Nem tudom, hogy van-e fejlettebb kén, de őszintén szólva nálam még nem volt perzselés, mióta elemi ként használok a saját mészkénlé helyett
(azzal viszont volt). A leírása szerint sem perzsel.
Még egyet kell majd kipróbálnom: elemi kénre hogy reagál az a néhány fajta gyümölcs, amelyik totál besértődött a mészkénlére...
Ha beválik, akkor tudom, hogy azokra csak ezek a kénes szerek mehetnek. Természetesen mindezeknél kínosan ügyelve a hőmérsékletre.
Én is beraktároztam elemi kénből... :nahat:
 


  2017.05.31. 11:04  Hozzászólás
  •   702   


---
 
Nektek a Bordói lé+kén Neo SC mennyire vált be? Mondjuk perzselés szempontjából és virágzásban való használat esetén illetve más (csak kontakt) rézkészítményekkel összehasonlítva. Vagy érdemesebb inkább a Bordói lé Neo SC -t (kén nélkül), a Cuproxat FW -t vagy akár valami rézhidroxidot használni?
Ezeknél a verzióknál meg lehet oldani egy menetben a lisztharmat elleni védelmet is, szisztemikus szer nélkül? Továbbra se 100% -os nekem, hogy a réz keverhető-e kénnel. Amúgy a ThiovitJet -től létezik valami "fejlettebb" kén permetszer (bár mindegy, még van majd 1kg belőle, sose fog elfogyni... :D)?

Köszönöm
 


  2017.05.31. 11:00  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (700) hsz.-re     Olvasás  
  •   701   


---
 
Elég rossz kombináció, lehet, hogy ezért nem kaptál választ. Ez így eléggé behatárolja a lehetőségeket.
A glifozátos választ nem tudom. Ha nekem ilyen problémám lenne, lehet, hogy az égetés felé tendálnék.
Pillanatnyilag az tűnik a legjobb verziónak, ha mindent egybevetünk.
De hátha lesz még egyéb ötlet is, aminek az alkalmazása nem okoz kárt a kutyának, csak a gaznak.
 


  2017.05.31. 10:33  Hozzászólás
  •   700   


---
 
Elnézését,hogy ide irom,de a gyomirtás biomodszerrel topikban nem kapott válasz s kb két hete irtam

Azt szeretném megtudni,hogy van-e valami megoldás,hogy ne kelljen vegyszert használni gyomirtásra vagy ha a glifozát ártalmas-e állatra miután megszárad...
Kapát nem használhatok, mert kövezett rész, de a fű kijön közte és a kutyám udvara...

Előre köszönöm,
Gyula
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég