Télálló déligyümölcsök Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2017.08.20. 20:41  Hozzászólás
  •   916   
Avatar

---
 
A minikivim sajnos nehezen tolerálta a kánikulát. Leveleinek egy része megégett, ennél nagyobb baj, hogy egy csomó gyümölcs is megfőtt a forróságban. Jövőre - ha érdemes lesz - valami árnyékolást kell kitalálnom számára (ebből a szempontból nem ideális helyre ültettem őket, mert déltől szinte naplementéig totálban kapja a napsugarakat).
Az asimináknál is hasonló a helyzet, csak ott kevesebb levél bánta (a gyümölcsökre min. 2-3 évet még várnom kell)
 


  2017.07.30. 13:19  Hozzászólás  Válasz Totya (913) hsz.-re     Olvasás  
  •   915   


---
 
Egyébként borzalmasan büdösek a friss hajtásai a datolyaszilvának (a hajtáscsúcsnál), már 1-2 m-ről érezni :))
 




  2017.07.27. 08:07  Hozzászólás  Válasz Lactarius (911) hsz.-re     Olvasás  
  •   913   


---
 
Nekem is hajtogat, alvórügyekből olyan 1m magasan hagytam pár ágat, illetve a teteje hajt továbbra is, többi ága elfagyott.
2szem gyümi van rajta, de ezektől 99% hogy megszabadul majd.
 


  2017.07.27. 07:36  Hozzászólás  Válasz délkelet (910) hsz.-re     Olvasás  
  •   912   
Avatar

terra alapító
 
Nos igen. Szerintem arra kell készülni, hogy az alföldön a mi teleinken hosszú távon csak a hibridek rúgnak labdába,
 


  2017.07.26. 10:17  Hozzászólás  Válasz délkelet (910) hsz.-re     Olvasás  
  •   911   


---
 
A Jiro már 1,80m, mert az egyik ágáról és a törzsről is kihajtott két helyen, az alany próbálkozásait pedig hárítottam.
 


  2017.07.25. 19:26  Hozzászólás
  •   910   
Avatar

---
 
A télen elfagyott datolyaszilvák így indultak meg tőből:
004.JPG
Lycopersicon
Megtekintve 8832 alkalommal.

006.JPG
Hiratane
Megtekintve 8832 alkalommal.

007.JPG
Tipo
Megtekintve 8832 alkalommal.

 


  2017.07.16. 11:32  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (908) hsz.-re     Olvasás  
  •   909   
Avatar

---
 
Az előző évek szemzéseit eleinte vödröztem és a garázsban teleltettem. Igazából most akár maradhatnának is a helyükön, mert vannak közöttük jó fagytűrők, viszont mivel többéves alanyon vannak, ezért kénytelen leszek felszedni őket. Jó lenne eladni belőlük, de ha nem sikerül, mennek ki a szántóföldem szélére.
 


  2017.07.15. 21:37  Hozzászólás  Válasz Szeri (906) hsz.-re     Olvasás  
  •   907   
Avatar

---
 
Lehet :) Látni fogod a Hayward virágbimbóiról, hogy kb. mikor lesz aktuális és akkor majd írj. Remélem, nagyjából egy időzónában leszünk :)
 


  2017.07.15. 21:27  Hozzászólás  Válasz délkelet (905) hsz.-re     Olvasás  
  •   906   


---
 
Délkelet, köszönöm a válaszod.
Próbáltam én is szaporítani, egy muskátlis ládába 8-9 hajtást eltettem, vegyesen fás-lágyszárúakat,
illetve hosszban is különbözőeket... Viszont csak Haywardot. :nahat:
Gondoltam, magból úgyis porzós kel, s igazán csak a kísérlet miatt csináltam.
Egyébként úgy néz ki, egy talán sikerült.
Rögtönzött pergolát már idén készítettünk a kivikhez, így maradok a két termős, egy porzós felállásnál.
A helye is adott, már csak a növény hiányzik. :)

Simán elképzelhetőnek tartom, hogy egy kb. jó fél méteres kivi korrekt csomagolással épségben megérkezhet.
Futárszolgálat már ezerpárszáz Ft-tól vállalja, többnyire másnapi szállítással.

Köszönöm a felajánlást is!
Lehet majd tavasszal virág(Tomuri)porra is cserélni? :lol:
 


  2017.07.15. 20:37  Hozzászólás  Válasz Szeri (904) hsz.-re     Olvasás  
  •   905   
Avatar

---
 
Igen kevés esélyét látom annak, hogy valaki postázható méretű felesleges Tomurival rendelkezne. Ezt pusztán azért írom le, mert kicsit rossz érzés az, amikor valaki a kérdésére választ sem kap ... de ugye miért is írná ide mindenki azt, hogy "nekem nincs". Ráadásul a hagyományos kivi szaporítása sem éppen egyszerű.
Talán az is egy megoldás lenne, ha egy Tomuri vesszőt be tudnál oltani az egyik Hayward-odba. Ha úgy gondolod, tavasszal tudnék küldeni oltóvesszőt belőle.
 


  2017.07.15. 17:54  Hozzászólás
  •   904   


---
 
Nincs esetleg valakinek elfekvőben felesleges Tomuri növénye?
Szívesen megvásárolnám. Amennyiben igen, inkább privát üzenetet
kérnék, ne terheljük feleslegesen a topikot.
2015 tavaszán kezdtem el a kivivel próbálkozni, s ültettem két tő
Haywardot és egy tő Tomurit.
Először kerítésre futtatva, de mint később kiderült, ez zsákutca,
így fájó szívvel, de vágtam, s egy fő hajtást meghagyva növesztettem őket.
A porzósat talán kicsit feszesre húztam, mert egy vihar letépte a hajtást.
Később ugyan alvórügyből kihajtott, de most úgy látom, már teljesen
visszaszáradt, s elhalt a tő is. Pótolnom kell.
A környező kertészetekben nem nagyon láttam, ahonnan korábban rendeltem,
s megbízhatónak minősítettem, ott most 5-6 e Ft között lenne szállítással,
amit egy kicsit azért borsos árnak tartok.
Szempont a megbízhatóság, hogy tényleg porzósat ültessek :), na és az ár
sem teljesen mellékes.
 


  2017.07.11. 20:24  Hozzászólás  Válasz baby-lon (901) hsz.-re     Olvasás  
  •   903   
Avatar

---
 
Olyan 60-70 % jött ki a végére... több is lehetett volna, ha elfagyott nemesről nem szedtem volna rügyet (érdekes módon a kis Lycopersicon fám teljesen elfagyott, ennek ellenére is sikerült két oltás a róla szedett szemből)
Ezen kívül: Hana fuyu (?), Costata és Rosseyanka nemesekből sikerült néhány.
 








  2017.07.11. 18:46  Hozzászólás
  •   899   
Avatar

---
 
032.JPG
Néhány a sikeres datolyaszilva szemzések közül
Megtekintve 8733 alkalommal.

045.JPG
A legnagyobb asiminám - most olyan 180 cm körüli
Megtekintve 8733 alkalommal.

 


  2017.06.10. 11:37  Hozzászólás
  •   898   
Avatar

---
 
Nem déli de mégse hazai eredetű a paw-paw:
IMG_1408.jpg
------------------------
Megtekintve 9058 alkalommal.


IMG_1410.jpg
------------------------
Megtekintve 9058 alkalommal.

 
Kert,kütyük, munka,matek,morfondír.Ennyi!


  2017.06.09. 22:24  Hozzászólás
  •   897   
Avatar

---
 
A nehéz tél után a kínnal beinduló Nikita's gift káki felső részének ma fuccsot jelentett a törzse és lekókadtak a friss hajtások. :(( Ez van. Az alja hajt szépen . Nincs mit tenni , levágom a felső részt.
A fagykáros magnólia grandiflórám is most már szépen hajt. Remélem ,hogy nem fogok úgy járni vele, mint a kákimmal!
 
Kert,kütyük, munka,matek,morfondír.Ennyi!


  2017.05.31. 10:30  Hozzászólás  Válasz Totya (893) hsz.-re     Olvasás  
  •   895   


---
 
Reggelre kivirágzott a csajszi is :thumbup:
18838367_1374133152669020_368194285_o.jpg
------------------------
Megtekintve 8983 alkalommal.

 




  2017.05.30. 14:43  Hozzászólás
  •   893   


---
 
Virágzik a fiúnak vett, elvileg Tomurim :wave:

18838298_1373389659410036_13570040_o.jpg
------------------------
Megtekintve 8988 alkalommal.



1szem virág van a fiún és 1szem a lányon, talál holnap már nyílik ő is :) :unnep:
 


  2017.05.29. 05:26  Hozzászólás
  •   892   


---
 
Tegnap már találtam a Costátán az amerikai lepkekabóca még alig látható nagyságú imágóit. Ezek szerint túlélték ezt a hideg telet.
Új károsítóként az idén láttam először a szivarsodró eszelény jelenlétét is.
 


  2017.05.28. 21:27  Hozzászólás
  •   891   
Avatar

---
 
Ne kiabáljam el: nagyon szépen kötöttek a minikivik és a Solo(?) hagyományos is! Már csak a jeget kellene megúsznom és őszre el leszek látva C-vitaminnal :)
 


  2017.05.21. 06:19  Hozzászólás  Válasz délkelet (889) hsz.-re     Olvasás  
  •   890   


---
 
A fák törzsét több réteg papírral csomagolom és erre műanyag zsákot kötök.Ahol tudom az oltás helyét földtakarással védem az elfagyástól.
A fák koronáját már nem tudom védeni,de megfigyeltem,hogy a Vaniglia magasabban lévő ágai jobban viselték a telet. Az elhúzodó kihajtás ellenére rengeteg virág lesz a Vaniglián is.A Costata már virágzik a Nikita és a Vaniglia nem,de ezek a fajták később szoktak virágozni.Első telét túlélte a Mercatelli,de kissé pöndörödnek a levelei és virág sem lesz rajta.Tavaly termett,de csak mandarin nagyságú a gyümölcse és tele van maggal az íze sem a legjobb.Lehet,hogy Nikitát ültetek helyette,mert sokkal finomabb.
Örülök a sikeres oltványaidnak,eredményes ez a Chip-szemzés és rövid idő egy alany csemete szemzése.Nekem is van több alanyom amelyen még most indul a nemes,mert addig nem akartam visszavágni az alanyt ameddig nem vagyok biztos a sikerben.

Jól kötöttek a Sunflower Asiminán a virágok, bízom benne nem dobálja le az összes gyümölcsöt a fa,mert most így virágzás végén éppen ezt tapasztalom.
costata.jpg
------------------------
Megtekintve 9259 alkalommal.

Costata virágzás
sunflower 2.jpg
------------------------
Megtekintve 9259 alkalommal.

Sunflower
 


  2017.05.20. 22:03  Hozzászólás  Válasz 123János (884) hsz.-re     Olvasás  
  •   889   
Avatar

---
 
Szép kis szüretet várhatsz ezek szerint, gratulálok :thumbup: Takartad a fákat télen?
Nálam a lotusok a szabadban károsodás nélkül teleltek. Közben megindult szerencsére néhány olyan szemzésem is, amiről már lemondtam (úgy tűnik, a mostani meleg idő kedvezett neki). A Hana fuyuk (?) egészen jól sikerültek, majdnem mind hajt. Van egy-két Costata és Rosseyanka is a sikeresek között. A sikertelenek többségét pedig azok adják, amikbe eleve elfagyott szemet raktam (persze akkor azt én még nem tudtam, csak most derült ki, amikor az anyafa /Lycopersicon/ nem hajtott ki). Persze ez az én figyelmetlenségem következménye. Így utólag nézve azonban már nem is olyan rosszak a százalékos eredmények.
 


  2017.05.20. 19:47  Hozzászólás  Válasz délkelet (881) hsz.-re     Olvasás  
  •   888   
Avatar

terra alapító
 
Igen, láttam én is pár hajtást a közepében. Gyorsan le kellene az ágakat fűrészelni, mert később kárt okoznánk. Már én 3 hete akartam, de nem jól alakultak a dolgok. Viszont így kiderült, hogy a garázs fala mellett van pár ág, ami kihajtott.
 


  2017.05.20. 17:18  Hozzászólás  Válasz délkelet (886) hsz.-re     Olvasás  
  •   887   


*
 
Nálam a sárga kiwi virágzik , iszonyat mennyiségű virágot hoz minden éven , csak ugye a fiú...most tavasszal kiültettem azt , amit kaptam , elég nagy, remélem jövőre virágot is hoz , viszont a Tomurim az istennek sem töri magát , abból nem tudom mikor lesz vmi...így meg hiába virágzanak a Hayward és a Green KLight...
 


  2017.05.19. 20:59  Hozzászólás
  •   886   
Avatar

---
 
Tegnap kinyíltak az első virágok a minikivijeimen. 3 lány van belőlük és egy fiú. Az előzőeken igen sok virág van szerencsére, de a fiú kicsit sanyargatottabb helyen van, így azon csak pár virág lesz (15-20). A Tomurin viszont rengeteg van, de az olyan 2-3 napos késésben van a minikhez képest. Kicsit tanácstalan vagyok: szeretném, ha minél több lány kötne gyümölcsöt. Segítsek be ecsettel?
 


  2017.05.14. 11:17  Hozzászólás
  •   885   


---
 
Sárga kivi zöldbe. :)

DSC_0533 kivi.jpg
------------------------
Megtekintve 9374 alkalommal.



Jiro.
Jól látszik, egyenlőre csak a teteje hajt.

DSC_0513.jpg
------------------------
Megtekintve 9374 alkalommal.

 


  2017.05.14. 05:49  Hozzászólás  Válasz délkelet (880) hsz.-re     Olvasás  
  •   884   


---
 
Nekem nincsen okom panaszra a Costatán több száz virág lesz,de még a fagyra érzékenyebb Vaniglia is virágozni fog,de ez utóbbi később fakadt és több ága egyáltalán nem hajt ki.A Nikita is jól telelt nagyon sok viág lesz rajta,a leghidegebb -18 C fok volt.
Szabadföldi alanyokra aprilis elején Chip-szemzéssel készült Costata és Nikita oltások 90 %-a sikerült.Több alany erősen visszafagyott vagy egyáltalán nem hajt ki.Hasznos lett volna téli időszakra egy földtakarás,de ez elmaradt.
 


  2017.05.13. 22:53  Hozzászólás  Válasz doro46 (882) hsz.-re     Olvasás  
  •   883   


---
 
Ékoltást még nem próbáltam...Chippet is most először, de ha így nézzük, hogy elsőre ilyen lett akkor nem panaszkodom. Tavaly angolnyelves párosítással próbálkoztam, kettő megeredt. Amúgy a t szemzés felejtős. sokan kipróbálták, és hát nekem sem sikerült egy sem közülük...
 


  2017.05.13. 21:47  Hozzászólás  Válasz emendasajt (879) hsz.-re     Olvasás  
  •   882   


---
 
Nekem a közönséges ékoltás vált be , április első hetében ,frissen leszedett nemessel . Szabad földben növő alanyt használok. Szemzéssel is kísérleteztem régen, soha nem sikerült.
 


  2017.05.13. 21:34  Hozzászólás
  •   881   
Avatar

---
 
A fügéim is teljesen elfagytak, pár napja fűrészeltem le őket csaknem a föld szintjéig (némelyik pedig majd karvastagságú volt). Editnek is: most kezdenek hajtani, csak győzzem a fölösleget kitördelni.
 


  2017.05.13. 21:15  Hozzászólás
  •   880   
Avatar

---
 
A datolyaszilva az idén csupa csalódás! Néhány a takarás ellenére is elfagyott, egyet a vihar tört ki, ami pedig az udvarban átvészelte a telet, azon pedig egyetlen gyümölcskezdemény sincs :( Az oltásaim sem sikerültek valami fényesen. Stratégiát váltottam: előtérbe kerültek az apróbb gyümölcsöt termő, de fagytűrőbb hibridek. Ennek szellemében - és a helyhiány következtében - a ház elé ültettem három hibridet (két Rosseyankát és egy Nikitát), valamint egy Costatát.
 


  2017.05.13. 20:38  Hozzászólás  Válasz doro46 (877) hsz.-re     Olvasás  
  •   879   


---
 
Köszönöm, de lehetett volna jobb is az eredési arány... Hát, a káki szaporítása rendes oltással, és chippelve a legeredményesebb. A nemes, nem volt tárolva, legfeljebb egy -két napig. Megjött postán a vesző, és amíg nem értem rá megcsinálni csak addig volt hűtőben.
 


  2017.05.13. 17:40  Hozzászólás  Válasz Lactarius (875) hsz.-re     Olvasás  
  •   878   
Avatar

terra alapító
 
Mikor derül vajon ki, hogy gyökérről kijön-e a fügém? Egyelőre csak a gallyak éktelenkednek rajta, életnek nyoma sincs. Én már kivágattam volna, de másképp alakult.
 


  2017.05.13. 13:40  Hozzászólás  Válasz emendasajt (876) hsz.-re     Olvasás  
  •   877   


---
 
Gratulálok a sikeres szaporítási módhoz, ezek szerint így is működik a kaki . Kérdésem lenne, hogy a nemes oltóanyag tárolt vessző volt vagy frissen szedett ?
 


  2017.05.10. 19:01  Hozzászólás
  •   876   


---
 
Március 17.ei chip szemzések most itt tartanak...

[wcsatszov]
DSCN5823.JPG
Costata
Megtekintve 9399 alkalommal.

[/wcsatszov]

DSCN5825.JPG
Nikita Gift
Megtekintve 9399 alkalommal.

DSCN5831.JPG
Nikita Gift
Megtekintve 9399 alkalommal.

DSCN5830.JPG
Nikita Gift
Megtekintve 9399 alkalommal.



A costata 6ból egy sikerült, de azon mind a kettő ... Miért nem egy másikban... :@

A Nikita helyre ültetett alanyokba ment, ott 5ből 4 sikeres lett... :D
 


  2017.05.04. 15:58  Hozzászólás  Válasz csehrigo (874) hsz.-re     Olvasás  
  •   875   


---
 
Mindegy, idén mindegyik kifagyott. A jobb fagytűrő györöki lapos meg elég gyenge ízű és hullatja a termését.
 


  2017.05.03. 10:29  Hozzászólás
  •   874   


---
 
Foglalkozik valaki fügével?
Mely fajtákat érdemes ültetni? http://www.dmkert.hu/kereses?s=f%C3%BCge&x=0&y=0
 


  2017.05.02. 08:32  Hozzászólás
  •   873   


---
 
Egyik fórumtárstól kaptam datolyaszilva magokat, hétvégén volt időm kihordtam mindent a "telelőhelyről" érdekesség, hogy a majd hüvelykujj vastag(1,5m magas) magonc szinte kifagyott(nem hajt segol), addig a mellete lévő hurkapálca vastag 40cm-es hajt minden rügyből. Lehet ez még viheti valamire, mindenesetre megjelölöm hátha.
Mercatellik hajtanak, ezeknek konténerbe nem lett baja. (ugyanitt a fügék is élnek, de már nem érzek motivációt hogy ki is ültessem őket)
Kivin lassan 30-40cm-es hajtások, mintha lenne még virág az új hajtásokon, érdekes, közben a meglévő 1szem lassan nyílik.
 


  2017.04.28. 10:08  Hozzászólás  Válasz délkelet (871) hsz.-re     Olvasás  
  •   872   


---
 
Másik helyen azt a tanácsot kaptam, hogy májusban kell kivit oltani. :)
Ennek ellenére április elején csináltam két oltást, maradék vessző még a hűtőben.
Eddig nem igazán mozdulnak, zöldek, mitha hajtana a rügy, de még pihennek.
Majd írom ha változás lesz.
Továbbra is 1szem lány és 1szem fiú virágot látok csak. :)
 




  2017.04.24. 16:04  Hozzászólás  Válasz Lactarius (869) hsz.-re     Olvasás  
  •   870   


---
 
Nálad talán dombon, lejtős részen van?
Holnap megpróbálok csinálni egy háttértakarásos képet, hogy látszodjon hol hajt, érdekes nálam csak felül, alul semmi nálad meg fordítva.
Nálam lapos részen, épületek között van. :)
(Ui. köszönöm a cuccokat, hajt minden) :pias:
 


  2017.04.24. 14:01  Hozzászólás  Válasz Totya (868) hsz.-re     Olvasás  
  •   869   


---
 
Nálam meg csak az alsó ág zöldül ki, felette nem akaródzik életjelt mutatni.
 


  2017.04.24. 11:40  Hozzászólás
  •   868   


---
 
1szem virágot látk a lány és a fiú kivimen is egyenlőre.
Már ha ezek nyílnának is jó lenne, látnám tényleg azt kaptam-e amit rendeltem. :)
Jiro egyre több helyen hajt ki, hétről hétre egyel lejjejbbi ágemeleten látok zöld rügyet.
 


  2017.04.23. 20:11  Hozzászólás  Válasz baby-lon (866) hsz.-re     Olvasás  
  •   867   
Avatar

---
 
Nekem meg Weiki(?) és Jumbo van lányokból. A Jumbo mennyivel nagyobb a többieknél - már ha egyáltalán nagyobb? Ízre gondolom hasonlítanak egymásra, de a hagyományoshoz képest tényleg igaz, hogy valamivel édesebbek?
 




  2017.04.23. 19:03  Hozzászólás  Válasz baby-lon (864) hsz.-re     Olvasás  
  •   865   
Avatar

---
 
Az jó, mert ezek szerint nem károsodtak túlságosan :thumbup: Lehet, hogy már kérdeztem: milyen fajtájúak?
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 8 vendég

cron