Burgonya Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2017.08.08. 19:21  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (224) hsz.-re     Olvasás  
  •   228   


---
 
Én feltöltögetem, de nálam is szétterül, így jobban gyomosodik, de idén a közöket szalmáztam, így a tövénél van csak pár szem nagy gaz jelenleg.
A belseje barnul, ezt én is tapasztaltam, de nem nagyobb mértékben mint ezelőtti években a Desiree fajta esetrében.
Talán egy picit jobban, így utólag, de nem vészesen.
Előnye, csak bogár ellen kell permetezni, de azt viszont nagyon, mert inkább ezt eszik mint a többi fajtát....másik előnye, hogy jobban bírja az öntözetlen körülményeket, ez annyira, hogy a hópehely már kiszáradt júli közepe felé, ennek semmi baja ugyanott. :)
Majd a Rózsa tárolhatóságáról számolj be kérlek, kíváncsi vagyok, jó fajtának tűnik, de nálam csak 50 tő volt.
 




  2017.08.08. 16:07  Hozzászólás
  •   226   
Avatar

---
 
Jövőre szeretnék venni kevés vetőburgonyát a Sarpo-ból. Tud valaki ajánlani jó beszerzési forrást?

Vajon milyen közegbe tette a gumókat?
 


  2017.08.08. 16:05  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (224) hsz.-re     Olvasás  
  •   225   
Avatar

---
 
Köszönöm! :) Ha jól értelmeztem, akkor 2-3 évig (ha tovább nem is) simán utántermeszthető, különösebb gond nélkül? Illetve azoknál, akik feltöltik a krumplit - ők vannak minden bizonnyal többen - ott ez a bizonyos leszáradás sem következik be valószínűleg?
 


  2017.08.08. 15:50  Hozzászólás  Válasz délkelet (223) hsz.-re     Olvasás  
  •   224   
Avatar

---
 
Amióta a fiam külföldre távozott, kevés krumplit termelek. max 2 mázsát. Az idén kezdtem el lecserélni a Sarpot, Balatoni Rózsára. 50-50%-ban vetettem. A Sarponál a fitoftóra ellenállóságon kívül más jó tulajdonságát nem tapasztaltam. Kb 5 éve vettem a vetőmagot. (Nem fémzároltat) Eddig bírta. Vírusos lett. Két problémám volt a Sarpoval. Hajlamos a szétterülésre. Mivel én takarást alkalmazok, a szokásos betöltés helyett, amikor szétterült és a közepét nem árnyékolta lomb, idő előtt leszáradtak a szárak. Másik gondom, a tárolásnál azt tapasztaltam, hogy tavasz végére sok megbarnult belülről. Ahhoz képest, hogy ódákat zengett a Sarporól az egyik elállító, csalódtam benne.
 




  2017.08.08. 12:31  Hozzászólás  Válasz laca12 (215) hsz.-re     Olvasás  
  •   222   


---
 
Az szép, nálam kb el is fogyott az 50db -os verzió, szép darabos volt, nagyon elégedett voltam vele.
Érdekes, hogy a kertben lévő idén is csupa pöttyös, a kintinek semmi baja.
Délkelet, üregeset még nem találtam :)
Hópelyhet szedjük most, vannak szép nagyok is közte, de sok a közepes méretű, és rengeteg van alatta.
Ízre majdnem jobb mindt a Rózsa, persze ez szubjektív.
Sarpot még nem szedtünk, idén is brutál zöld tömege van.
A sivatagi krupmli projekt még működik él, szedni nem mertem mert biztos kicsi és kevés van alatta, majd ha szedjük ősszel hozok képeket.
Gaz szinte semmi nincs, lenti részen is csak pár szál nagy gaz van benne.
Idén nagy a szárazság felénk sajnos.... :)
3hete permeteztem másodszor bogár ellen, de már megint vannak rajta :(
Komolyan ezek a szerek vagy nem érnek sokat, vagy tényleg átvándorolnak a szomszédoktól....
 






  2017.08.07. 20:43  Hozzászólás  Válasz délkelet (218) hsz.-re     Olvasás  
  •   219   
Avatar

---
 
Ez a lényeg benne szép színe van a pürének és szerintem finomabb is ..Aladinról nincs tapasztalatom a Hópehelyt már raktam szépen termett de csak egy volt a sok közül inkább a Rózsa de ez csak saját vélemény..
 


  2017.08.07. 20:35  Hozzászólás  Válasz laca12 (217) hsz.-re     Olvasás  
  •   218   
Avatar

---
 
Kár, hogy sárga húsú, de biztos finom lehet. Hópehelyről, Aladinról van véleményed? (pusztán csak kíváncsiságból, bár mindig gondolkodom néhány bokor termesztésében)
 


  2017.08.07. 20:24  Hozzászólás  Válasz délkelet (216) hsz.-re     Olvasás  
  •   217   
Avatar

---
 
Én ezt még nem tapasztaltam , pürének pedig Agria a nyerő ,idén lesz Maestro szerintem ez is jó lesz ,de majd beszámolok róla..
 


  2017.08.07. 19:51  Hozzászólás  Válasz laca12 (214) hsz.-re     Olvasás  
  •   216   
Avatar

---
 
Nem termesztek krumplit, csak veszem a zöldségesben. A Balatoni rózsánál többször is tapasztaltam, hogy a méretes darabok közepe repedt, kicsit üreges. Ez fajtajelleg lehet, vagy valami termesztési/öntözési probléma?
Ha már itt tartunk és aki olvassa: kinek melyik fajta a kedvenc? Nekem a White Lady (ha nem keverem valamivel), mert pürének kiváló szerintem.
 


  2017.08.07. 19:35  Hozzászólás
  •   215   
Avatar

---
 
A Balatoni Rózsa már zsákban illetve ládában van nem is olyan rossz a helyzet mint gondoltam szép darabos lett csak egy bajom van sok a rágott krumpli ennyit még nem láttam kb a negyede ilyen és az nagyon sok,35-40dkg-os gumok vannak össze vissza rágva szét b.sz az ideg ...
 


  2017.07.01. 15:13  Hozzászólás  Válasz Totya (207) hsz.-re     Olvasás  
  •   214   
Avatar

---
 
Nálam is hasonló a helyzet a Sarpo a legzöldebb és a Rózsa kezd kifeküdni de mivel ez korai fajta kb 90-95 napos az érése ezért szerintem ez természetes,hogy ilyen különbség van köztük.Nekem már Április 20-25 környékén kikelt a szinte az összes csak a Sarpo volt elmaradva,,, eső itt somogyban se volt eddig most 1 hét alatt 66mm esett "hurrá" ,,az idén kb annyit öntöztem mint az elmúlt két évben.....
Fénykép0347.jpg
Balatoni R. jún.19-én
Megtekintve 26789 alkalommal.

Fénykép0395.jpg
Impala júl.1-én
Megtekintve 26789 alkalommal.

 


  2017.07.01. 08:45  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (212) hsz.-re     Olvasás  
  •   213   


---
 
Nálam is volt feketedés a tárolásnál, de elenyésző, ráadásúl tavaly nálam durván csapadékos volt, szóval ennek a számlájára írtam.
Nálunk elfogyott már május környékén, szóval eddig bőven elállt.
Tavaly nagy lombját egyik viharos szél kifektette, utána meg szörnyen gazos lett, most semmi, kicsit megtorpant mert semmi eső szinte...a földje is betonkemény lett, szerintem nagyon vacak termés lesz idén....persze még kaphat csapadékot, de következő egy hétben sem lesz semmi .... :(
Lehet nem a legjobb fajta, tavaly bejött, eddig idén sem rosszz, bár még nem néztem mi van alatta.
A másik látod már fonnyad, bár már szedjük pár hete egész szépek a körülményekhez képest.
Valahova raktam Hópelyhet is, arra is kíváncsi leszek.
 


  2017.07.01. 08:12  Hozzászólás  Válasz Totya (211) hsz.-re     Olvasás  
  •   212   
Avatar

---
 
Miután vagy 5 évig termesztettem Sarpot, azt tapasztaltam, hogy amikor a kánikula rájött, a lomb szétdőlt, kifeküdt oldalra, a közepébe besütött a nap és leszáradtak a tövek. Lehet, hogy ha többször be lett volna töltve földdel, akkor nem következett volna ez be, vagy sűrűbb és vastagabb takarás is jobban megtámasztotta volna, de a többi fajtánál ilyet nem tapasztaltam. A tárolásnál is keletkezett ápr. táján némi probléma vele. Úgy 10%-nak megfeketedett a belseje. Ami jun.-ra kb 20% lett.
 


  2017.07.01. 07:14  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (210) hsz.-re     Olvasás  
  •   211   


---
 
Zircről hoztam, János tanyáról weben is fent vannak :)
(persze lehet nem azonos, de fémzárolt volt, papírokkal, és tudja azt amit olvasni róla, bírja a szárazságot, későn lehet szedni, nagy lombja van, és nem kell permetezni gömbás dolgok ellen, viszon burgonya bopgarak szeretik :)
 




  2017.06.30. 19:51  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (208) hsz.-re     Olvasás  
  •   209   


---
 
100%, tavaly vettem 30kg-os fémzárolt vetőmagot.
Idén ebből vetettem újra, első két sorba meg raktam kis zsákos, zárolt Balatoni Rószát :)
 


  2017.06.30. 16:59  Hozzászólás  Válasz Totya (207) hsz.-re     Olvasás  
  •   208   
Avatar

---
 
Biztos, hogy a jobb oldali a Sarpo? Mert nálam fordítva van. A Sarpo gyalázatos, a zöme vírusos. Jövőre kivonom a forgalomból. A Balatoni Rózsa meg gyönyörű.
 


  2017.06.29. 13:14  Hozzászólás
  •   207   


---
 
Egy kis érdekesség.
Bal oldali Balatonyi rózsa, jobb oldali Sarpo mira.
Öntözetlen, eső sinte semmi sincs..a kép magáért beszél! :)
19551670_1405418539540481_1686954339_o.jpg
------------------------
Megtekintve 23803 alkalommal.

 


  2017.06.20. 20:15  Hozzászólás  Válasz laca12 (205) hsz.-re     Olvasás  
  •   206   


---
 
szépek!

Ma néztem én is, ez a Balatoni rózsa.
19401075_1396050190477316_561716801_o.jpg
------------------------
Megtekintve 23203 alkalommal.



Sajnos a sivatagi krumpli projekt bukó lesz....Sarpot nem néztem fent, de a Hópehely sajnos .....száz forintos méretű és két szem van alatta, és fonnyad már, marad a meleg kisülnek simán....
Lent szépek, a sorok már összeértek, gaz nincs! :wave:
Sajnos öntözésre nincs lehetőség, kevés a víz és az időm is rá.De lent bírja szépen, sajnos a homok az bukó lesz.
Holnap hozok képet majd.
 


  2017.06.18. 15:00  Hozzászólás
  •   205   
Avatar

---
 
Ma megnéztem mi van a desiree alatt ,,,a darabszám jó de még növekednie kell az impala darabosabb igaz az korai fajta..
Fénykép0326.jpg
------------------------
Megtekintve 23192 alkalommal.

Fénykép0328.jpg
------------------------
Megtekintve 23192 alkalommal.

 


  2017.05.26. 20:04  Hozzászólás  Válasz Totya (203) hsz.-re     Olvasás  
  •   204   
Avatar

---
 
Jó vastagon betakartad biztos megtartja a vizet Én meg locsolok mert felénk szinte semmi eső nem volt . :thumbup:
 


  2017.05.25. 11:09  Hozzászólás
  •   203   


---
 
az ígért képek! :)

Betöltve.
Burgonya betöltve.jpg
------------------------
Megtekintve 23033 alkalommal.


Majd szalmázva.
Burgonya szalmázva.jpg
------------------------
Megtekintve 23033 alkalommal.



Ha járok kint majd hozok időközönként képeket, most kaptank többször esőt, talán tartja majd jól a nedvességet, amúgy ez a homokos rész.
A lenti még nincs kész, csak 3 sor.
1szer lett kapálva, másnap betöltve, reményeim szerint már csak pár nagy gazt kell majd kihúzkodni, és kiszedni! ;)
 


  2017.05.15. 20:03  Hozzászólás  Válasz laca12 (201) hsz.-re     Olvasás  
  •   202   


---
 
Igyekszem majd dokumentálni képekkel is a dolgokat.
Tavaly a dombon lévő részt, ami csupa homok, ott takartam szalmával, egész jó lett.
Itt jegyezném meg, hogy előző években kiégett a krumpli szó szerint elszáradtak ugyanott.
Lehet a másik fajta is közrejátszott nem tudom, most oda is raktam hópelyhet is több bokorral is.
Ez a lenti rész, ez kötöttebb agyagosabb talaj, de itt tudok locsolni ha kell :)
Majd hagyok pár sort takaarás nélkül kíváncsiságból ;)
 


  2017.05.15. 19:22  Hozzászólás  Válasz Totya (200) hsz.-re     Olvasás  
  •   201   
Avatar

---
 
A lényeg,hogy kikeltek most már ráérnek növekedni erre a szalmás dologra kíváncsi leszek . Kérünk majd róla képeket és várjuk a végeredményt. ;) :thumbup:
 


  2017.05.15. 10:41  Hozzászólás  Válasz Totya (198) hsz.-re     Olvasás  
  •   200   


---
 
Az ígért kép.
18493658_1359160857499583_986313482_o.jpg
------------------------
Megtekintve 21674 alkalommal.



Kicsit kezd már gazosodni, még pár napot várok vele, aztán kapálás, majd töltés és megy rá a szalma :wave:
Pár nap alatt most dupla akkorák lettek, meg kikelt mindegyik már.
 


  2017.05.14. 18:48  Hozzászólás
  •   199   
Avatar

---
 
Vége a fagyos hajnaloknak és már meg is jelent a krumplibogár tegnap találtam 6-7db-ot ma már 24-et.. :thumbdown:
 


  2017.05.11. 21:04  Hozzászólás  Válasz laca12 (196) hsz.-re     Olvasás  
  •   198   


---
 
Örülök, fél fokkal mi is megúsztuk, képet csináltam, csak még időm nem volt feltenni. :)
 






  2017.05.09. 20:15  Hozzászólás  Válasz laca12 (194) hsz.-re     Olvasás  
  •   195   


---
 
szépek nagyon, holnap kinézek reggel midenképp mi lesz az éjszaka eredménye, majd hozok képet én is ;)
 


  2017.05.09. 19:26  Hozzászólás  Válasz Totya (193) hsz.-re     Olvasás  
  •   194   
Avatar

---
 
Kint van a locsoló,ha kell öntözök, de ezeket azért féltem egy kicsit...
Fénykép0187.jpg
------------------------
Megtekintve 21671 alkalommal.

Fénykép0188.jpg
------------------------
Megtekintve 21671 alkalommal.

 


  2017.05.09. 19:11  Hozzászólás  Válasz laca12 (191) hsz.-re     Olvasás  
  •   193   


---
 
Hát az én krumplijaim megvárták ezt a fagyos időszakat, most bújnak csak ki kb...olyan 50% van kint.
Reméljük valahogy megússzuk, végre lenne csomó kajszimon már.
 


  2017.05.09. 18:27  Hozzászólás
  •   192   


---
 
laca12, nemcsak a krumpli, hanem kiültetett paprika, paradicsom, de még a gyümölcsfák termései is. Ha végképp nincs más lehetőséged, egy jótanács, még most alaposan ontözd be őket. A növények és talajuk is vizes legyen. Valamennyit, 1-2 fokot tompít a fagy szárító hatásán.
 




  2017.05.04. 19:50  Hozzászólás  Válasz Totya (189) hsz.-re     Olvasás  
  •   190   
Avatar

---
 
Ha elég vastag a takarás, nem tud áttörni a nyom.Úgy kezdődik a krumpli élete, hogy már amikor kibújik a földből, van egy takarása, ami az előző év őszéről maradt meg. Aztán a vegetáció végéig még kétszer kap takarást. Ahogy nő a szára, úgy vastagodik a takarás is.A második takarás vagy 20cm vastag. Azon egy-két gyom tud áthatolni. Azt kézzel kihúzom, amikor a krumplibogarak miatt végigjárom a sorokat.
 


  2017.05.02. 07:31  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (188) hsz.-re     Olvasás  
  •   189   


---
 
Nem volt túl gazos? :)

Laca, nálam csak most kezdenek bújni, jól le vagyok maradva.
Felén elég hideg volt eddig, szombat reggel is 0,5fok volt... jó lenne már egy stabilabb szép idő, mert ez..... :oops:
 


  2017.05.01. 21:04  Hozzászólás  Válasz laca12 (187) hsz.-re     Olvasás  
  •   188   
Avatar

---
 
Legalább 1 hónappal előttem jársz, én a múlt héten vetettem el. Korábban írtam, hogy szeretném kipróbálni a Balatoni Rózsát. A sarki gazdaboltban sikerült vennem, igaz nem fémzárolt, de kipróbálásra jó lesz. Két 14m hosszú sort vetettem. Tavaly a betakarítás kivételével semmilyen földmunkát nem végeztem, se a vetés előtt, se utána , mert nem volt rá időm. Nem rotáltam, bakhátat se készítettem, csak ásóval egy kis fészket ástam, bele tettem a gumót és betakartam földdel. Később amikor akkora lett mint most a tied, jó erősen betakartam fűvel a sorközöket. Nem tapasztaltam a termés mennyiségében különbséget. Ezért idén is így jártam el. Vetettem még Sarpo Mirát, egy falusi tájfajtát és egy korábban vásárolt sárga bőrű magyar fajtát.
 


  2017.05.01. 17:09  Hozzászólás  Válasz Totya (185) hsz.-re     Olvasás  
  •   187   
Avatar

---
 
Nálam a Desiree van nagyon megindulva messze a többi fajta elött jár..
Fénykép0165.jpg
------------------------
Megtekintve 20297 alkalommal.

Fénykép0166.jpg
------------------------
Megtekintve 20297 alkalommal.

 


  2017.04.28. 19:34  Hozzászólás  Válasz Totya (185) hsz.-re     Olvasás  
  •   186   


---
 
Részemről várom a beszámolódat. Nagyon jó tapasztalataim vannak a lágyszárú növények talajtakarásával kapcsolatban. :thumbup:
Olyan termésem volt paradicsomból, uborkából homokon és paprikából kicsit jobb talajon, hogy 'ne tovább'! :super:
Természetesen nem csak a homok és a takarás volt a lábuknál... Kíváncsi vagyok, mire jutsz.
 


  2017.04.28. 09:22  Hozzászólás  Válasz laca12 (184) hsz.-re     Olvasás  
  •   185   


---
 
Előbbre jársz, nálam most kezdenek csak bújni! :wave:
Végül Balatoni rózsa 50db, Hópehely 100db és visszavetett sarpo mira lett, összesen olyan 500 bokor körül. (majd megszámolom ha kibújtak)
Gyomírtózni nem fogok, töltögetés előtt kapálás, és töltögetés után szalma takarás a terv.
Tavaly kis részen próbáltam, homokban is volt jó termés, idén 90%-ára tevezem. Majd beszámolok az eredménykről.
 


  2017.04.24. 20:08  Hozzászólás
  •   184   
Avatar

---
 
A már kikelt krumplim közül a desiree egész jól birta a sz.r időt ,de az impala az nagyon fázik szép szine van olyan szép sárga remélem a héten magához tér..
 


  2017.03.26. 17:56  Hozzászólás  Válasz Totya (182) hsz.-re     Olvasás  
  •   183   
Avatar

---
 
Mivel??? Pendigan nevü gyomírtóval csak kellene egy kis eső ami bemossa a talajba ,ha nem lesz akkor öntözni kell de az már megint költség.
 






  2017.03.24. 17:38  Hozzászólás  Válasz Totya (179) hsz.-re     Olvasás  
  •   180   
Avatar

---
 
Pendigan a kapa neve jövő héten lefújom és kész ,nincs arra kapacitásom, időm ,erőm és igazából kedvem se,hogy két három alkalomal kapáljak és utána folyamatosan töltőgesem. Az az idő már elmúlt régebben belefért most már nem, közel 600 szem krumplit raktam nekem így a jó. :thumbup:
 


  2017.03.23. 21:57  Hozzászólás  Válasz laca12 (178) hsz.-re     Olvasás  
  •   179   


---
 
Egyből bakhát? :)
Mi az előnye szerinted?
Így hogyan kapálod? :)
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég