Asztalos munkák Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2017.08.31. 05:50  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

---
 
Szia!

A termesz a halk gyilkos, mert úgy eszik a fát meg - egy jobb család, a cigarettás doboznyit nyalják be! -, hogy nem is lehet hallani! Évente milliárdokat tesznek tönkre, és még a házbiztositás sem fizeti meg! Nincs olyan rész, hogy a termesz kárt is lehet kérni!

Ezért jó a háznál a hőkamera, mert a vizes részeket kora reggel átnézve, lehet látni a csatornájukat, ha ott vannak!

A szút azt jobban hallani, mert én is hallottam!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.08.30. 12:28  Hozzászólás  Válasz wogboy (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   
Avatar

rendszer admin
 
Ami nálunk szú, az nálatok termesz. :)
Itt Magyarországon nem sűrűn lehet hallani termesz-problémáról. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.08.30. 08:55  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

---
 
Szia Admin!

"Szerintem egyszerűen csak megette a szú."

Ismertem a szút, de arra semmi nem mutatott.

"Ha egy fa rendesen ki van szárítva, le van tisztítva, és gondosan le van lakkozva, az normál körülmények között "örök életű"."

Ez is hihető, de nálunk nem így dolgozik, mert a termeszek áthúzzák az örök életet, és a bogarak kezében a fa élete! :-D

Ezzel lehet őket megtalálni!

 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.08.28. 11:01  Hozzászólás  Válasz wogboy (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

rendszer admin
 
Szerintem egyszerűen csak megette a szú.
Ha egy fa rendesen ki van szárítva, le van tisztítva, és gondosan le van lakkozva, az normál körülmények között "örök életű".

Amikor ez a ház úgy cca. 80 éve elkészült, a két nagyszobátz 4 méter hosszú feles hajópadlóval "padlózták le", alatt döngölt föld volt.
1980-ban (37 évvel ezelőtt), amikor összeköltöztünk a párommal, felszedtem mindkét szobába, mert a párnafák érezhetően elkorhadtak.
A hajópadló viszont teljesen ép volt, még a nútok is sértetlenek voltak.
Akkor felvágtam 2 méteres darabokra, felcsiszoltuk, és szépen lelakkoztuk több soron, majd kilambériáztam vele az étkezőt.
Mind a mai napig ugyanúgy néz ki, és semmi baja nincsen.

20170828_114710[1].jpg
------------------------
Megtekintve 3835 alkalommal.

20170828_114655[1].jpg
------------------------
Megtekintve 3835 alkalommal.

20170828_114646[1].jpg
------------------------
Megtekintve 3835 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.08.28. 09:43  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

---
 
Sziasztok!

Én is szeretem a famunkát - habár sohasem tanultam! -, és még kölök korban megtanultam valamit!

Már akkor is szerettem a pecázni, és a közeli volt cserépgyár területén volt egy nagy tó, aminek a vizét sokszor elvertem a pecabotokkal.
Aztán, szert tettem egy kis gumicsónakra, és az volt a csúcs!

Ehhez a kis gumicsónakhoz faragtam egy kis faevezőt - akácfából -, és minden nyári napom a tavon ért!

Majd, sorkötelesként muszáj volt letöltenem, a 17 568.5 órát! A gumicsónakot fel a padlásra, az evezővel együtt!

Az evező olyan jól sikerült, hogy szinte ragyogott, mert több rétegben is lelakkoztam! Ez a lakkréteg lett az evező halála, mert mire leszereltem, első utam volt a padlásra! Ott kézbe véve, szinte porrá esett szét, mert a lakkozás hatására a fa megfulladt! Ezt sem gondoltam, és hetekig gyászoltam a kézzel kifaragott első művemet! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.04.26. 20:38  Hozzászólás  Válasz Bubus (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Egyszerű és jó :)
Először rendrakas, aztán majd elgondolkodom, hogy minek álljak neki először :)
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.26. 13:35  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

---
 
Sajnos tgwh kérdésére nem tudom a választ, de éppen ezen a héten fejeztem be a saját készítésű nagy asztalos satumat. Úgyhogy ezt akarom most meg mutatni.:

Ez a videó adta az alapötletet: https://www.youtube.com/watch?v=Lf0UfEN6y6w
Nem teljesen ilyen lett de hasonló.
Így nézett ki felszerelés elött:


Felszerelés után:


Kipróbáltam és szuperul be lehet fogni vele minden féle fát:
 


  2015.04.11. 21:27  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Mert a ház körül ez is akad.
Nyári tervek: ajtók, ablakok, kerti pad, melléképület homlokzata, kerti szin - bálatároló, kinek hogy tetszik - elfelezése, bútorok közötti terek polcozása.

De a legfontosabb, ha régi bútort szeretnék beltérben használni, honnét tudom, hogy van-e benne szú, vagy már kihalt belőle? Mivel kezeljem le a bútort?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég