Oltás, szemzés, dugványozás Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.
  2017.12.31. 13:55  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1943) hsz.-re     Olvasás  
  •   1947   


---
 
OKÉ összesítsétek. Az áldomást helyettük is neked kell meginnod, úgy hogy sofőrrel gyere.
 


  2017.12.31. 12:04  Hozzászólás  Válasz csarli1 (1942) hsz.-re     Olvasás  
  •   1946   


*
 
Ertem, semmi gond ;)
 








  2017.12.31. 10:11  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1940) hsz.-re     Olvasás  
  •   1942   


---
 
Nem a postaköltség számít, hanem a csomagolás és a postán feladással eltöltött 1-1,5 óra
 


  2017.12.31. 09:24  Hozzászólás  Válasz délkelet (1937) hsz.-re     Olvasás  
  •   1941   


*
 
Akkor lehet hogy meg en is kiprobalom :P
 


  2017.12.31. 09:22  Hozzászólás  Válasz csarli1 (1938) hsz.-re     Olvasás  
  •   1940   


*
 
Hat akkor ebbol kimaradok.....pedig én szivesen kifizetnem apostazast is, meg az alanyokat is......igaz 15-20 dbnal nem kellene tobb.
 


  2017.12.31. 08:08  Hozzászólás  Válasz délkelet (1937) hsz.-re     Olvasás  
  •   1939   


---
 
Köszönöm. Akkor ezek szerint nem elvetendő ötlet. Valószínűleg ki is fogom próbálni. :thumbup:
 


  2017.12.30. 23:00  Hozzászólás
  •   1938   


---
 
Mivel a körtésem megszűnt, ezért az iskolába lévő vadkörte-k40 közbeoltott alanyokat felajánlom ingyen bárki viheti, azért mégse, mert van akinek nem adok. Egy kikötésem van csak személyesen lehet elvinni. Postázást családi béke érdekébe nem vállalok
 


  2017.12.30. 22:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (1936) hsz.-re     Olvasás  
  •   1937   
Avatar

---
 
Itt pedig zöldbe fás ollóval (a videó vége felé):

Egy másik:


Chip-szemzéssel is csinálják.
 




  2017.12.30. 19:48  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1934) hsz.-re     Olvasás  
  •   1935   
Avatar

---
 
Meg sem fordult a fejemben, de kipróbálásra érdemes az ötlet (feltéve, ha az alany vastagsága ezt lehetővé teszi). Nálam az alany hajtásai igencsak vékonykák voltak... jövőre ügyesebb leszek remélhetőleg e téren.
 


  2017.12.30. 18:01  Hozzászólás
  •   1934   


---
 
Zöldbe fás, esetleg zöldbe zöld oltás esetén próbáltátok már az omega-ollót? Ha igen, milyen eredménnyel?
 


  2017.12.15. 20:11  Hozzászólás  Válasz gergerg (1932) hsz.-re     Olvasás  
  •   1933   


---
 
Így elsőre ez is nagyon jónak tűnik. Sőt! :thumbup: :dejo:
Esetleg van saját tapasztalatod oltásnál történő alkalmazással kapcsolatban is?
A videó alapján nagyon alkalmasnak látszik, az első nagy kérdés, ami így eszembe jutott, hogy az anyag esetleg nem okozhat-e problémát a forradásnál.
A vulkanizálódás közben esetleg felszabaduló gázok vagy maga a szalagot alkotó anyag (gumi?) nem szól-e bele a biológiába akárhogy is. :alvaka:
Köszönöm, hogy megosztottad, várom a videódat. :) :udvozlet:
 


  2017.12.15. 18:35  Hozzászólás  Válasz gergerg (1931) hsz.-re     Olvasás  
  •   1932   
Avatar

terra alapító
 
valaki megelőzött, de azért majd csinálok, az enyém vékonyabb és jobb.
http://indavideo.hu/video/Wurth_onvulkanizalo_szalag
 


  2017.12.15. 18:29  Hozzászólás
  •   1931   
Avatar

terra alapító
 
Ajánlom figyelmetekbe az önvulkanizáló szalagot. Nem túl dréga, bárhol beszerezhető. Azt nem kell görcsölni, se semmit csinálni vele. Holnap csinálok róla egy videót.
 


  2017.12.15. 17:30  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1929) hsz.-re     Olvasás  
  •   1930   
Avatar

terra alapító
 
Janinak az a gondja, hogy a rövid /15 cm/ rugalmas kötözőszalag végét nem tudja hagyományos módon, több hurokkal, elkötni. Ha bebujtatja az utolsó tekerés alá, akkor kiugrik. Túl rugalmas, mert fitness szalag. Ezért kell a végére a bog. (Próbáld ki a gyakorlatban pl. egy elvágott befőttes gumival.) A bogot ugyan kissé nehézkes aládugni, esetleg körömmel kell az utolsó részt kihúzni, de ha egyszer bent van, akkor jól áll.
 




  2017.12.15. 15:29  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1927) hsz.-re     Olvasás  
  •   1928   
Avatar

terra alapító
 
"A klasszikus kötözés nem igazán játszik... (rugalmas és tapad...) Ez még kidolgozás alatt van. Egyelőre valami ragasztás-félén agyalok.
De úgy kell kitalálni, hogy gyors, könnyű és egyszerű legyen!
"

A kötözőszalag legvégére eleve köss egy csomót, jól meghúzva, aztán a tekerés befejező mozzanataként bujtasd az utolsó hurok alá.
 


  2017.12.15. 13:50  Hozzászólás
  •   1927   


---
 
Ali bá többször, több helyen említett rugalmas oltószalagját szerettem volna kipróbálni, de sajnos semmilyen formában nem tudtam beszerezni.
Próbáltam a medencés verzióhoz is hozzájutni, aztán a gyerekkoromból ismert tejgumihoz, stb., stb. Sajnos minden irány zsákutcának bizonyult (ebay-en is). :(
Aztán gondoltam egyet és olyan keresőszavakat írtam be az ebay-en, ami már eredménnyel járt.
Végül a fitnesz szalag  lett a helyes megoldás. Meg is rendeltem, minap meg is jött. Szerintem fajlagosan simán megéri, főleg úgy,
hogy tökéletesek a 'paraméterei'. Szerintem.
Kipróbáltam, nagyjából így néz ki a dolog: ha keresztben vágja el az ember (15 cm), és mondjuk egy 7-8 mm-es csíkkal indít, akkor egy átlagosnál kissé vastagabb vesszőre tekerve, kb. közepes erővel meghúzva, 1-2 mm-es átfedést alkalmazva 3,5-4 cm hosszan lehet elég. Az elejét nem kell kötözni,
csak önmagára tekerni (nagyon jól tapad - gumiból van), a végére viszont épp a tapadás miatt valamilyen praktikus megoldást érdemes keresni.
A klasszikus kötözés nem igazán játszik... (rugalmas és tapad...) Ez még kidolgozás alatt van. Egyelőre valami ragasztás-félén agyalok.
De úgy kell kitalálni, hogy gyors, könnyű és egyszerű legyen!
A paraméterekről: egy vastagabb vesszőnél ill. hosszabb kötözési igénynél nyilván hosszában kell vágni a szalagból. Nagyon rugalmas, de a végén persze ez is 'beáll' és elszakad. Az ebayes képek némelyikén látható kb. 5-szörös nyúlás teljesen megfelel a valóságnak. Szerintem elég egyszer (felfelé) végigtekerni,
mert teljesen légmentesen zár, nem kell visszafelé is takarni.
Ha kényelmesre akarja venni az ember a levágott méretből eredő oltási paramétereket, akkor szerintem nagyjából 12 mm széles csíkot érdemes vágni,
ez még alaposan megnyújtva sem keskenyedik el nagyon. Ezzel a szélességgel ugye akkor 100 db oltószalag jön ki egy általam vett 1,2 m-es szalagból,
aminek az ára nagyságrendileg 500 Ft (de van 1,5 m-es verzió  is ugyanennyiért), tehát 5 Ft lesz egy db rugalmas, jól fedő szalag ára.

IMG_13068.JPG
------------------------
Megtekintve 12230 alkalommal.

IMG_13069.JPG
------------------------
Megtekintve 12230 alkalommal.

IMG_13071.JPG
------------------------
Megtekintve 12230 alkalommal.

 




  2017.09.12. 07:54  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1924) hsz.-re     Olvasás  
  •   1925   


---
 
Nem vágtam én le rügylapozáskor az alanyokat, csak nagyon jó kondiban vannak...Tegnap viszont kihajtás fölött visszavágtam őket. Ha már nem tudom visszakalapálni a kihajtott szemeket, akkor amit csak tudnak, fejlődjenek a tél beköszöntéig...Így okoskodtam.
 


  2017.09.11. 19:36  Hozzászólás  Válasz Jana11 (1923) hsz.-re     Olvasás  
  •   1924   
Avatar

terra alapító
 
Érdekes! Levágtad az alanyt? Nálam egy sem hajtott ki, bár mind élőnek látszik.
 


  2017.09.11. 19:25  Hozzászólás
  •   1923   


---
 
Az augusztus 20.-án alvóra szemzett kajszikból jónéhány kihajtott, hiába mondtam nekik, hogy alvó...Nem örülök neki....El sem hinném, ha nem látnám, hogy rügylapozással rakott szemekből augusztus 20-szeptember 12 között már 5 cm-es hajtások vannak...
 


  2017.09.11. 19:15  Hozzászólás
  •   1922   


*
 
Tegnap befejeztem erre az évre a szemzéseket. A korábbi évekhez képest szerényebb mennyiségű újdonsággal , de ezt nem elégedetlenül mondom. Jó fajtákat szemeztem , nagyon örülök is nekik...amúgy meg úgyis lábam a féken a fajtagyűjtéssel kapcsolatban , leginkább az almáknak van jövőjük , a többi vagy leáll, vagy minimális újítás várható / miközben erőteljes leépítésbe is kezdek...már a korábbiakhoz képest...jeleztem is a kollégámnak , hogy hangolja be a Stihl-t.../
 


  2017.09.08. 12:52  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1920) hsz.-re     Olvasás  
  •   1921   
Avatar

terra alapító
 
Az oltás évben nagyot hajtottak, 1-1,5 m-es hajtásokat, aztán tavaly vízállásos lett a környékük, ami az ottankörül lévő körtéket alaposan visszavetette. :( Volt amelyik ki is ment. :O Ez megmaradt, de nem nagyot fejlődött.
 




  2017.08.31. 08:25  Hozzászólás  Válasz délkelet (1917) hsz.-re     Olvasás  
  •   1919   


*
 
Na én ezt megoldom , ugyanis több fán rajta a kereszt...már másképp nézem a dolgokat , mint az elmúlt 15 évben...ideje felébredni .
 


  2017.08.31. 08:23  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1916) hsz.-re     Olvasás  
  •   1918   


*
 
Az első 2 nálam is /utóbbiakra nem szemeztem /ill. az M9 is jól működött , a körték már változóak /itt átszemzéseket csináltam...de ami nem ment meghagyom tavaszra oltásnak , az jól szokott menni /
 


  2017.08.30. 20:43  Hozzászólás
  •   1917   
Avatar

---
 
Nagy valószínűség szerint erre az évre befejeztem a szemzéseket. Saját magamnak és a szomszédomnak főleg őszibarackokat és kajszikat szemeztem, ezenkívül még egy szilvát és egy cseresznyét - utóbbit éppen ma. Aug 15-én kezdtem az őszikkel, a levélnyelek szépen, folyamatosan potyogtak le, eddig tehát rendben lévőnek néz ki a dolog ... csak az nem, hogy mi lesz velem jövőre, mert nem lesz hova szaporítanom! :fejvaka:
 


  2017.08.30. 07:12  Hozzászólás
  •   1916   
Avatar

terra alapító
 
A Barrier és a GF-677 nagyon jól adta még tegnap a héját, az Ishtara és a mirabolanok már csak közepesen.
 


  2017.08.28. 20:39  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1914) hsz.-re     Olvasás  
  •   1915   
Avatar

---
 
Akkó jó: szerencsés vagyok, mert tudok öntözni (az idén ráadásul különösen sokat kellett)
 


  2017.08.28. 20:34  Hozzászólás  Válasz délkelet (1913) hsz.-re     Olvasás  
  •   1914   


*
 
Nem az ize a gond , az idei szarazsag szelektalta meg azokat a fajtaimat, amiknel nem az izevel volt gond...egyszerűen eszszerusiteni akarom az allomanyt es ezeknel vannak jobbak, nem kell 30-40 fajta..
 


  2017.08.28. 20:22  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1912) hsz.-re     Olvasás  
  •   1913   
Avatar

---
 
Bergevallal mi a gondod? Nekem idén termett három szemet a "kistesó", ezek kifejezetten ízletes voltak.
 


  2017.08.28. 20:15  Hozzászólás  Válasz andras (1911) hsz.-re     Olvasás  
  •   1912   


*
 
Nem is azert irtam, de tenyleg annyira vacakul fejlodik, hogy nincs mit levágni rola...max tavasszal az egy szem oldalvesszot megkurtitom egy oltocsap erejeig.
Kajszik..huh...sok...az összes Far-, Mediabel, Kioto,Big Red, Mino...de a Brgeval is max 1 evet kap...kevesebb fajta is eleg lesz,csak jó legyen...
 


  2017.08.28. 20:04  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1909) hsz.-re     Olvasás  
  •   1911   
Avatar

---
 
Nem akartam vesszőt kérni, csak érdekelt a véleményed. :)

Én kajszikból próbáltam duplázni, hogy ne vesszenek ki a fajták, ha történne valami az anyafával. Néhányat sikerült a tavaly, az idénre maradt a Farhial, a Bergevál és a Bréda.
Neked milyen kajszik nem jöttek be?
 


  2017.08.28. 19:59  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1909) hsz.-re     Olvasás  
  •   1910   
Avatar

---
 
Nálam is a Packhams a jövő útja, ráadásul a közeljövőé :D :hiha: :( A Serresre meg rá sem merek nézni, pedig igen jóízű, de a bőre, mint a rinocéroszé!
 


  2017.08.28. 19:51  Hozzászólás  Válasz andras (1908) hsz.-re     Olvasás  
  •   1909   


*
 
A Packhams Triumph a fő, a fogatlan öreg ek kortejenek nevezem,de amugy is a vasarloim kedvence. A masik a Delwilmor lenne, de a nyomorék famrol egyenlore egy vesszot sem tudok levenni...csak kinlodik...
 




  2017.08.28. 17:09  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1904) hsz.-re     Olvasás  
  •   1907   


*
 
Szombaton én is letudtam az idei nagy részét.Ami " rendhagyó" , hogy ilyen kevés vendégfajtát nem szemeztem az elmúlt 10 évben , de ez nem is baj...egyrészt nincs is nagyon mibe, másrészt nem is nagyon vágyom újakra /legalább is nem olyan mértékben, mint eddig /.Az alma amire a jövőben is rámozdulok / ebből lett 4 új /, de a többi....egy új őszit szemeztem /a meglévőkből csináltam a 99,99 %-ot/ , egy új japánszilvát / a szilvák amúgy Stihlt kapnak ősszel...részben/...2 körtét...na ezzel leállok , ami érdekelne nagyon nehezen beszerezhető /vagy nagyon drágán...de nem is nagyon fejleszteném /, kajsziból átszemezni szerettem volna sokat, de a leérés utáni metszés semmilyen hatást nem váltott ki a fákból..értsd a szárazság miatt nem hajtottak...így most buktam egy évet , de sok kajszifajtának lefőtt a kávé, tanulságos év volt.
Az őszikből is max a Redhaven előtti fehérekből érdekelne új, de nem mindenáron és nem bármi :)
A körtéket is 1-2 meglévő fajtára dolgozom át , most már a vevőigény is számít...és amúgy is sok a selejt fajta.
 




  2017.08.27. 19:02  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1904) hsz.-re     Olvasás  
  •   1905   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon is. De nem szemzés után, :nahat: hanem előtte egy héttel, bőségesen. Akkor feledja a héját, lében lesz.
 


  2017.08.27. 18:42  Hozzászólás
  •   1904   
Avatar

terra alapító
 
Ma készítettem néhány alvószemzést, kicsit le volt már tapadva a szilva alany, nehezebben adta a héját, érdemes beöntözni!
 


  2017.08.16. 20:39  Hozzászólás  Válasz csehrigo (1901) hsz.-re     Olvasás  
  •   1903   
Avatar

---
 
Attól függ:
A körte már szinte késő, már nehezen adja a héját. Augusztus 15-ig szokták.
Az almát, cseresznyét, meggyet, szilvát, kajszit és birset augusztus 15 után. Ha nem volt eső, jó az oltás előtt néhányszor alaposan meglocsolni az alanyt.
A szilva alany beoltását szeptemberre lehet halasztani.
Sok sikert! :thumbup:
 


  2017.08.16. 19:20  Hozzászólás
  •   1902   


---
 
sziasztok a kiwit mikor szokták oltani és milyen teknikával ??, T szemzés vagy hély alá oltás vagy hegyébe egy 2-3 rügyes galyat ???? hogyan oltják?? köszönöm előre is !!!
 




  2017.07.30. 16:39  Hozzászólás  Válasz Totya (1895) hsz.-re     Olvasás  
  •   1900   
Avatar

---
 
Már a szemzést is úgy csinálom, hogy teljesen visszavágom az alanyt. Másképp nem hajt. Csak néhány levél marad rajta, és ahogy újra hajtani kezd, szedem folyamatosan az alany hajtásait is. Májusban még elég zsengék a rügyek, és az alany a saját rügyeket kezdi hamarabb tolni.
Viszont hajtószemzéssel már el vagy késve. Ezt legkésőbb június elején célszerű csinálni, de inkább május végén.
Ilyenkorra, az erősebbek már kisebb lombos fák.
 


  2017.07.29. 22:35  Hozzászólás  Válasz keso1 (1898) hsz.-re     Olvasás  
  •   1899   
Avatar

---
 
Én még csak fás oltást láttam kivi esetén (mondjuk a chip is félig-meddig annak tekinthető)
Itt van az előzőre egy video:
 


  2017.07.29. 14:05  Hozzászólás
  •   1898   


*
 
Üdv! Szeretném kérdezni hogy mikor lehet a kivit alvószemeni...chip dzemzésel végezném.Köszönöm
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 10 vendég