A nagy magcsere 2017 Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Forgalmazók, szponzorok, vagy egyéni adományból létrejött akciók az oldalon.
  2017.10.14. 15:15  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

adatrögzítő
 
A korábbi évekhez haszonlóan idén is megrendezésre kerül magcsere akciónk.

Ha van kedved alacsony postaköltség mellett vetőmagokat csereberélni, vagy csak valami érdekességre vágysz, jelentkezz a Terra-kert fórum idei magcsere akciójára. A szabályok várhatóan idén sem változnak.

   Leírás
Az elmúlt évben sok mag cserélt gazdát itt a fórumon. Ezek a csereberélések bizonyára sok postaköltséggel jártak. Biztos voltak olyanok is, akik sok magot küldtek szét, aztán mikor azt hitték végeztek, újabb jelentkezők kértek. Aztán biztos voltak olyanok is, akik szerettek volna valamilyen magot, de nem tudták kinek van, vagy nem akartak kérni, mert a boríték-válaszboríték költségét már soknak ítélték meg a magok értékéhez képest, csak simán, a küldő költségére meg már udvariatlannak érezték volna a kérést. Ezeket a problémákat szeretnénk most semmissé tenni.

A Nagy magcsere nevű akciónk lényege, hogy mindenki összesen 2db boríték költségén, akár minden résztvevővel tud magot cserélni. A lebonyolítást segíti legújabb programunk, melynek segítségével könnyen lehet magokat (de bármi mást is) felajánlani, igényelni, melyet a program automatikusan nyilvántart. A Nagy magcsere akciót november végén zárjuk. Az eddig felajánlott és igényelt magokat a felajánlók beteszik egy borítékba, ha ők is igényeltek valamit akkor egy válaszborítékot is, és elküldi egy megadott címre. Erre a címre fog minden csomag, és minden válaszboríték beérkezni. Ezeket a csomagokat kibontjuk, mindenkinek betesszük a válaszborítékjába az igényelt magot és visszaküldjük a borítékot. Ezzel lényegesen csökkenhetnek a cserével járó költségeink és az sem okoz problémát ha valaki csak pár magot szeretne, de több embertől, több helyről, hiszen a költség így is csak 2 boríték ára.

A program nem csak a Nagy magcsere akció keretein belül használható, ha viszont ezen a módon szeretnétek felajánlani, akkor az új felajánlás űrlapon mindenképp válasszátok ki a magcsere opciót hogy tudjunk róla.

Ha bárkinek bármilyen kérdése van, akár a magcserével, akár a programmal kapcsolatban, az itt bátran felteheti. Ha elakadnál a felajánlás során (bár a program nagyon egyszerű) bátran kérj itt segítséget. Ha elrontottad, javítjuk.

Ami még fontos!
  • A magcsere esetén 10 magot számolunk 1 csomagba. Ezt vegyétek figyelembe a felajánlás írásakor!
  • Amennyiben egy csomagban ennél kevesebb mag van, azt a leírásban jelezni kell!
  • Minden felajánlás maximum 10 csomagot tartalmazhat, azaz magok esetében 100 db-ot. Ha ettől többet szeretnél felajánlani, azt egy új felajánlásban kell megtenni.




A program elérhető ide kattintva



A felajánlott magok listája folyamatosan frissül, érdemes pár naponta visszanézni!

Ha valami változás történik, azt itt jelezzük!

Kérdés, válasz, észrevétel, jelentkezési szándék szintén itt!


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lezárult az A nagy magcsere 2017!

Kezdődhet a postázás!

Gyakran ismételt kérdések:

Mit kell küldenem?
Ha csak igénylőként veszel részt, akkor egy borítékot, amelyben elhelyezel egy postakész válaszborítékot, saját címedre megcímezve. Ebben fogod megkapni az igényelt magokat.

Ha igénylőként és felajánlóként vettél részt, akkor egy borítékot, amelyben elhelyezed a felkínált magokat és egy postakész válaszborítékot, saját címedre megcímezve. Ebben fogod megkapni az igényelt magokat.

Szét kell-e a magokat porcióznom?
Kelleni nem kell, de jelentősen megkönnyíti a dolgunkat ha nem ömlesztve küldöd, hanem a felajánláskor tett csomamagolási egységben. Kérünk benneteket hogy a csomagolás zárjon jól, ezzel elkerülhető a postázás során a magok összekeveredése. A kis csomagokra jól olvashatóan írjátok rá a bennelévő mag nevét!

Fontos!
    A borítékokba tegyetek egy cetlit, amire a felhasználónevetek van írva, mert csak így tudunk benneteket beazonosítani!

Medig kell postára adni a küldeményeket?
Lehetőségeitekhez képest minnél előbb. Vegyétek figyelembe hogy a szétcsomagolás csak akkor tud megkezdődni, ha minden felajánlás beérkezik, és a szétcsomagolás és postáraadás is igénybe vesz pár napot. Sokan már szertnék egy-két hét múlva vetni a magokat, jó lenne ha mindenki időben megkapná.

Mikor kapom meg a csomagom?
A küldést itt, ebben a hozzászólásban fogjuk dokumentálni, a beérkezett borítékokkal együtt. Ha minden felajánlás beérkezik, várhatóan pár napon belül feladásra kerülek a csomagok.

Hová küldjem a borítékomat?
A postázási címet mindenki privát üzenetben megkapta. Aki nem, az jelezze!



Mindenki ellenőrizze a lista rá vonatkozó részét hogy fény derüljön az esetleges hibákra!


Az alábbi táblázat tartalmazza a felkínált és gazdára talált magok listáját. A felajánlók megkeresve a nevüket a táblázatban,
láthatják melyik magból mennyi csomagot kell küldeniük.
Név Magok Db.
baby-lon Orange Strawberry paradicsom 5
Nyagous paradicsom 5
Osu Blue P20 paradicsom 5
Aunt Rubys German Green paradicsom 5
Burpee Delicious paradicsom 5
Afrikai vörös padlizsán 5


délkelet asimina magok 5


emendasajt Carolina Reaper 5
Ziziphus jujuba 5


kedvescimbor Tokmánypaprika 10
Fekete téli retek 10
Tokmány paprika 10
Úritök 10
Arany Mazsola kukorica 10
Tokmánypaprika 30. csomag 10
Örökös hagyma Téli sarjadékhagyma) 10
Fekete retek Téli retek) 10


klárika Carolina Cayenne 5
Matts Wild Cherry 5
Egg Yolk koktél paradicsommag 5
Mexican Honey paradicsommag 5


Martanarno Metélő fokhagyma magok Allium tuberosum) 10
Bazsalikom 10


Nyuzilla Somoskői tájfajta 10
Summer Cider paradicsom 5
Tápiószelei tájfajta paradicsom 5
Perun - sárga koktélparadicsom 5
Palóc óriás 6
Palóc óriás 6
Nagydobosi sütőtök 10
Summer Cider paradicsom 5
Somoskői tájfajta 5


Ofiboly Mexikói csodahajnalka Ipomoea lobata) 10


pax csombord - borsikafű 10


Ragadozo Földimogyoró 10


regios Patvarci szőlőszem 5
Sárga paradicsom ismeretlen fajta) 3
Bíbor kasvirág/kúpvirág Echinacea) 5
Muskotály zsálya 5


sforza45 Kopasz szilkesaroknicandra) 5
Osu blue p20 paradicsom 5
Gilisztaüző varádics 5
Legényrózsa 5


Tibor81 Kolbásztök 3
Rózsaszín ökörszív paradicsom 5
Erdélyi rózsaszín nagy paradicsom 5
TV paprika 5
Perui földicseresznye 3
Cirmos-tarkabab 4


vizerg Csípős Pepperóni Garafarm 2
Rekord parika Kertimag 2
ZKI korall paradicsom 3
ACE 55 paradicsom Kertimag 2
Zitronen tomato 5
Aunt Rubys Green German 2
Big Rainbow paradicsom 5
Halloween tök 5







Saját igényléseit mindenki megtekintheti a következő linkre kattintva, a Saját igényléseim fül alatt: Saját igényléseim
 
 


  2017.12.04. 05:00  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   
Avatar

rendszer admin
 
A Nagy Magcsere program felső része kicsit változott, kapott egy új sort!

Fülenként:
  • Aktív felajánlás:
      Csak a jelenleg futó még aktív (igényelhető) felajánlásokat mutatja, és számolja
        Értelemszerűen az összes, és a jelenleg aktív egyezik.
        Attól, hogy már nem igényelhetsz többet, még a felajánlás nem biztos, hogy elfogyott, így még aktív!
  • Összes felajánlás:
      A jelenleg futó összes felajánlást mutatja, és számolja
        Attól, hogy már nem igényelhetsz többet, még a felajánlás nem biztos, hogy elfogyott, így még aktív!
  • Saját igényléseim:
      Értelemszerűen csak azokat a jelenleg futó felajánlásokat számolja, amelyikből igélnyeltél
        Attól, hogy már nem igényelhetsz többet, még a felajánlás nem biztos, hogy elfogyott, így még aktív!
          A lista alján szerepelnek, és megtekinthetők azok az igénylések is, amiket az előző akciókban igényeltél, de nem számolja!
  • Saját felajánlásaim:
      Értelemszerűen csak azokat a jelenleg futó felajánlásokat számolja, amelyikeket beküldted.
        A lista alján szerepelnek, és megtekinthetők azok az általad beküldött felajánlások is, amiket az előző akciókban küldtél be, de nem számolja!
  • Archivum:
      Mutatja az összes előző, már archivált felajánlásokat.
        Minden (akciós, vagy egyéni) felajánlás a lejárati idő utám 30 nappal automatikusan archiválódik.
A program (sajnos) még 2015-ben is úgy működött, hogy az adatok a végleges feldolgozás után törlődtek az adatbázisból.
Így csak az előző évi (2016-os) adatok vannak meg az archívumban.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.12.03. 12:58  Hozzászólás  Válasz Gépház (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

---
 
Két javaslatom erre a topikra.
1. Az olvasás ikon mellet lehetne egy rögtön a magcsere helyre mutató ikon is. Mert az olvasást az emberfia évente csak egyszer követi végig, míg a magcserét én pl. naponta megnézem. Ha kedvem tartja, akár többször is. Bevallom az egész fórumban a legszenzációsabb ötletnek a magcserét tartom. Mivel én amúgy is mindenfele, amerre járok és erre fogadókészség van, ott csereberélek. Ennek fontosságát anyámtól tanultam és ezen törekvésemben a mai magvásárlási gyakorlat meg is erősít. Tavaly vásároltam lóbabot melynek zacskójában 9 az az kilenc szem magot találtam. Ilyenkor azért elgondolkodok, vásároljak, vagy fogjak magokat?
2. Az idei magcsere olyan méretűre sikeredett, mint az eddigi évek összes felajánlása együtt. Jó ,lenne egy nagy számmal, feltűnő helyen jelezni, akár a körbefutó feliratban, vagy valahol, hányadik felajánlásnál tartunk. Egyrészt büszkék lehetünk rá, hogy szépen fejlődik a kezdeményezésünk, másrészt ösztönző lenne a csak nézegelődők számára. talán ők is beszállnának a buliba.
 


  2017.11.14. 18:54  Hozzászólás  Válasz vizerg (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Csatlakozva Babylonhoz, bármit fel lehet ajánlani, csak le kell írni ha van valami lényeges információ, hogy aki kér belőle, tudja mit kér. Én idén vettem 2014?-es magokat is. :-)
 




  2017.11.14. 17:22  Hozzászólás
  •   10   


---
 
Nagyon tetszik a kezdeményezés és a program is. Eddig nekem kimaradt, de idén szeretnék beszállni.
Vannak még 2015-ös paradicsom magjaim, azokat felajánlhatom? Van értelme?
 


  2017.10.15. 15:22  Hozzászólás  Válasz Juli (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   
Avatar

rendszer admin
 
Ha megnézed a programot, az utolsó fül az Archívum. Csak klikkelj rá.
Tavaly írtam át a programot, hogy archiválja az összes felajánlásokat, így vissza nézheted, mik voltak például az utolsó felajánlások. :)

Magcsere felajánlások
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.10.15. 15:16  Hozzászólás  Válasz Juli (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

rendszer admin
 
Meg lehet ám szokni csípés nélkül is .... :)
Már lassan 4 éve működik a dolog gond nélkül, még nem volt egy panasz sem ... ;)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.10.15. 15:07  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   


*
 
Tehát bárki jön, kér és kap, úgy hogy semmit sem kell adnia cserébe? Csípjetek meg! Ilyen a mai világban nincs! :remulet:

Körbekérdezem az ismerősöket hátha találok valamit, ha meg nem, akkor veszek. Szeretnék én is adni valamit.
 


  2017.10.15. 15:03  Hozzászólás  Válasz Juli (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   
Avatar

rendszer admin
 
Nehéz most így szavakkal elmagyarázni,
Majd ha beindul, láthatod te is, hogy működik.

Addig is ezt olvasd el: A Nagy Magcsere Akció
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.10.15. 14:59  Hozzászólás  Válasz Juli (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

rendszer admin
 
Ez a magcsere nem a pénzről szól!

Vannak itt hobbi kertészek, akik saját maguktól ajánlanak fel magokat.
Senki nem kéri számon, és senkit nem érdekel, hogy vette a magot, vagy saját termésből fogott magot.
Aki meg kér, az bejelöli, hogy kér belőle (addig, amíg van mit), és kész.

Ennyi az egész .... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.10.15. 14:52  Hozzászólás
  •   4   


*
 
Én is, én is, én is!

Már máshol kérdeztem, de nem kaptam választ. Az lehet hogy én pénzt kínáljak fel? Pl 1000 forintot? Magom ugyanis nincs, fogalmam sem volt hogy vannak ilyen lehetőségek. Vagy vásárolt magot?
 


  2017.10.15. 12:24  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
Körülnézek miből tettem el sok magot. Valami biztosan akad a paradicsom fronton. Másból nem nagyon magozok, bár az egy tő Orange sütőtököm 7 db 2 kiló fölötti termést hozott és van rajta még 3 teljesen zöld nagymértű. Úgyhogy megszedem a magját
 






Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég