Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2014.10.18. 21:34  Hozzászólás  Válasz gergerg (722) hsz.-re     Olvasás  
  •   725   


---
 
Komolyan nem emlékszem már rá, hogy melyik oltásmóddal csináltam! Elég sokat oltottam egy időben, és egyiket omega, másikat angolnyelvessel. De ha nem felejtem el , megnézem. Általában jól látható a forradásból, hogy melyikkel lett oltva, de ennél nem.
Igen, a szigetelőszalagot a ragadós felével használtam, Eszembe sem jutott fordítva. A legelején Tr.con fehéret használtam, de ezt nem ajánlom senkinek. Annyira ragadt, hogy ez nagyon megszivatott. Azóta a legkevésbé ragadósakat használom. Óvatosan kezelve viszonylag könnyen eltávolítható.
 


  2014.10.18. 21:27  Hozzászólás  Válasz csarli1 (716) hsz.-re     Olvasás  
  •   724   
Avatar

terra alapító
 
Ja-ja. Hát képet nem láttam /hol is van?/, és csak példálóztam a gyökér problémával, ami persze pajortól is származhat.
 


  2014.10.18. 21:19  Hozzászólás  Válasz gergerg (722) hsz.-re     Olvasás  
  •   723   


*
 
Miért,nem a ragadós felével kell ? :o
 


  2014.10.18. 21:05  Hozzászólás  Válasz emendasajt (705) hsz.-re     Olvasás  
  •   722   
Avatar

terra alapító
 
Ez nem omega. Angolnyelves már lehet. A szigszalag gondolom a ragadós felével volt feltekerve. Karót neki abiztonság kedvéért, szerintem semmi gond nem lesz vele.
 


  2014.10.18. 20:20  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (717) hsz.-re     Olvasás  
  •   721   


*
 
Nekem volt Sylredem,sajnos kapott egy gutát,ez egyébként tényleg savanykás...nem is pótoltam.
A Pinkcot sztem nem savanyú,nálam a korai időszak kedvence /erre szemzem át a kevésbé bevált fajtáimat/,mellesleg a nyugati kajszik egy sem "jellegzetes" kajsziízű /értsd : nem a magyar kajszikhoz hasonló/...más,de sztem nem rosszak /ill. nem mindegyik...de a magyarok közt is van vacak fajta/
 


  2014.10.18. 20:16  Hozzászólás  Válasz Vebber (715) hsz.-re     Olvasás  
  •   720   


*
 
Nem,egészséges fát nemigen szoktam kivágni,bár nem rajongok olyan fákért amik csak a helyet foglalják...szóval próbálom átszemezni.Tavaly nem sikerült...idén több helyre,több szemet is raktam bele,remélem összejön.
Egyébként a többi nektarint is folyamatosan szemzem át,de természetesen mindegyikből vmennyi megmarad az eredetinek.
 


  2014.10.18. 20:14  Hozzászólás  Válasz andras (714) hsz.-re     Olvasás  
  •   719   


*
 
Még jó,hogy én pogány vagyok...így nem kell várnom olyan sokáig,hogy kostolhassak :-D
 


  2014.10.18. 20:12  Hozzászólás  Válasz emendasajt (707) hsz.-re     Olvasás  
  •   718   


*
 
Na az az angol nekem túl macerás :-) ...jó nekem az omega...
 


  2014.10.18. 17:53  Hozzászólás
  •   717   


---
 
Az Orangered-ről én is olvastam az egymásnak ellentmondó infókat, a pinkCot-ra meg valaki írta, hogy savanykás, nem klasszikus kajszi íz. Ezért kérdeztem saját tapasztalatot. Sylred-e van valakinek?
 


  2014.10.18. 15:19  Hozzászólás  Válasz Alibá (653) hsz.-re     Olvasás  
  •   716   


---
 
Ali bá most már képek is vannak a problémáról, nézd meg az első képet amin jól látszik az egyoldalú hajtásnövekedés, hármas képen a metsz lap alatt háncselhalás jól kivehető. Az első képen látható egyoldalú hajtásnövekedés általában akkor következik be, ha ellentétes oldalon háncselhalás lép fel amit nem a szállítás közbeni gyökérszáradás okozza.
 




  2014.10.17. 21:15  Hozzászólás  Válasz gaabre (713) hsz.-re     Olvasás  
  •   714   
Avatar

---
 
Érdekes amit írsz, az Ó Testamentumban rendelet volt róla:

"Ha majd bementek arra a földre, és ültettek mindenféle gyümölcsfát, tartsátok a gyümölcsét körülmetéletlennek, három esztendeig legyen körülmetéletlen: ne egyétek! A negyedik esztendõben pedig szenteljétek minden gyümölcsét ünnepi ajándékként az ÚRnak! Az ötödik esztendõben már megehetitek a gyümölcsét. Így bõven fog teremni nektek. Én, az ÚR, vagyok a ti Istenetek!" 3Móz. 19,23-25
 


  2014.10.17. 21:06  Hozzászólás  Válasz andras (694) hsz.-re     Olvasás  
  •   713   
Avatar

terra alapító
 
Köszi; nem volt rajta még termés, és ha lenne is kapaszkodó jövőre, azt is le fogom söpörni. Legkorábban 2016-ra várok tőle eredményt, max 1-2 kóstolót.
 


  2014.10.17. 20:50  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (711) hsz.-re     Olvasás  
  •   712   


---
 
Több olyan fajtát is oltottam amit te jónak értékelsz, és rád asszociáltam elsőnek, mert tudtam, hogy van neked! Lehet, hogy az enyémek is arról a vidékről(SK) származnak mint a tieid... Lassan kezdek már betelni én is, bár még vannak alanyaim! :D
 


  2014.10.17. 20:38  Hozzászólás  Válasz emendasajt (709) hsz.-re     Olvasás  
  •   711   


*
 
Jó...körtét majd jövőre ;)
 


  2014.10.17. 20:36  Hozzászólás  Válasz Alibá (708) hsz.-re     Olvasás  
  •   710   


---
 
Az a fura, hogy kezdetben nem így nézett ki! Teljesen normális volt minden amikor levettem róla a szigetelőszalagot. Utána torzult.
 


  2014.10.17. 20:33  Hozzászólás  Válasz emendasajt (707) hsz.-re     Olvasás  
  •   709   


---
 
Huh! Eltévesztettem a körte oltóvesszők eredetét. Ati, az azt hiszem, hogy nem tőled érkezett. De nem baj, te küldtél mást! :thumbup:
 


  2014.10.17. 20:23  Hozzászólás  Válasz emendasajt (707) hsz.-re     Olvasás  
  •   708   
Avatar

terra alapító
 
Volt egy meggyre oltott cseresznyefám ami szintén ilyesmi dudorosa, nagyon nehezen forrt össze. Csúnya volt az ártatlan, de tizenéves korában reccsent szét, addig jól teljesített. Azért egy karó biztosan jót tesz neki.
 


  2014.10.17. 20:19  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (706) hsz.-re     Olvasás  
  •   707   


---
 
Igen érdekes! Kiváncsi leszek rá, hogy kinövi majd-e! Eleinte csak és kizárólag alvószemzéseket(T-szem) csináltam. Kipróbáltam a chipszemzést is, de egy sem eredt meg, úgyhogy hanyagolom azóta. Az angolnyelves párosítás viszont most tavasszal nagyon bejött nekem.Többféle almát, körtét(tőled :thumbup: ) szilvát oltottam,és nagyon szépek lettek. Főleg a körték hajtottak hatalmasat.
"Kényszerűségből"(vékonyka vesszők) én is csináltam hasítékoltást is, de csak 50%-os lett a siker.
 


  2014.10.17. 20:02  Hozzászólás  Válasz emendasajt (705) hsz.-re     Olvasás  
  •   706   


*
 
Aha...mindenesetre érdekes kombináció :-)
Én a barackokat csak alvószemzéssel csinálom.Az alma-körte-szilva omega /korábban a szilvát is szemeztem,de így jobb/.Én elégedett vagyok az omegával,bár idén volt sikerem a héj alá oltással is/kényszerből próbáltam,mert kaptam nagyon vékony oltóvesszőket is /...ja és chippelek is időnként,főleg a cserkóval,de mással is próbáltam már sikerrel.
 


  2014.10.17. 19:48  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (702) hsz.-re     Olvasás  
  •   705   


---
 
Hát most megfogtál a kérdéssel! Tulajdonképpen nem emlékszem rá pontosan. Tavasszal beszereztem egy omega oltóollót, de nem voltam megelégedve vele teljesen. Csináltam pár oltást vele(mindegyik megeredt közülük), és aztán áttértem az angolnyelves párosításra. Tehát a kettő oltásmód közül valamelyik. Lehet, hogy a naplómba fel van jegyezve, de az most kint van. Viszont a lényeg nem az oltásmódban rejlik, hanem az affinitásban.
Tavaly Augusztusban alvószemzést csináltam az Aurórából mandula alanyra. A biztonság kedvéért két szemet raktam bele. Kora tavasszal mikor látszott, hogy mindkettő megfogta, a felsőt lemetszettem, és hűtőben eltároltam oltásig. Tavasszal azt oltottam rá mirabolan alanyra. Kajszi csemete lett, mandula közbenoltással.
A képeken ez a közbenső mandula rész "nyílt" szét, és produkált ilyen forradást.
 


  2014.10.17. 19:31  Hozzászólás  Válasz Lactarius (697) hsz.-re     Olvasás  
  •   704   


*
 
Ez az elfagyás érdekes kérdés...nálam olyan soha nem volt,hogy vmelyik fajta virága elfagyott,kilógott volna a sorból...ha elfagyott,akkor vitt mindent...
 


  2014.10.17. 19:27  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (695) hsz.-re     Olvasás  
  •   703   


*
 
Az a baj,hogy tudom,hogy teremnek sorban a fáim,de nem jegyeztem fel/meg,hogy mikor teremnek...így meg nem tudok tippet adni.
 


  2014.10.17. 19:23  Hozzászólás  Válasz emendasajt (701) hsz.-re     Olvasás  
  •   702   


*
 
Ez milyen oltásmóddal készült ?
 


  2014.10.17. 18:45  Hozzászólás
  •   701   


---
 
Sziasztok!

Csináltam pár képet a Gyümölcsfák topikon az imént említett egyik Auróra oltásomról. Kiváncsi vagyok a véleményetekre.
 


  2014.10.17. 18:43  Hozzászólás  Válasz Lactarius (699) hsz.-re     Olvasás  
  •   700   
Avatar

---
 
Nem gond, értékeltem a pontosítást. Ezért fórum a fórum. Meg nálam még tapasztalat sincsen csak valamennyi elmélet. :-D El is várom, hogy kijavítsatok :)

A másik fórumon (index) volt egy táblázat mely szerint az orangred elég jó fagytűrő. Úgy látszik nem volt pontos, utóbb én is több helyen olvastam, hogy nem bírja annyira.
A Tomcot-ot látom, hogy még talál mint periódus, de szerintem ezekről STiszteletes már mind tud. A tapasztalat kellene. :roll:
 


  2014.10.17. 16:53  Hozzászólás  Válasz andras (698) hsz.-re     Olvasás  
  •   699   


---
 
Na nem azért írtam, meg a Pinkcot inkább június 20-25 körüli, pár nappal az Orangered előtt.
 




  2014.10.17. 16:25  Hozzászólás  Válasz andras (696) hsz.-re     Olvasás  
  •   697   


---
 
Az Orangered-nek gyenge a fagytűrése. Gondoltam már rá én is, de rokonnak Budára, dombvidékre mertem volna csak ültetni. Akkor már inkább a Pinkcot, az bőven és elhúzódóan virágzik, és pont a kívánt időszakban érik, eddig jókat írtak róla.
Itt ( http://kerteszetesszoleszet.hu/hu/iraso ... ltetvenyek ) azt írják, hogy " Für Dezső kedvenc fajtája a Pinkcot, éppen megbízhatósága miatt. Tavaly augusztusban közel 70%-os pusztulást mértek az amúgy is fagyérzékeny Orangered fajtában, amiben közrejátszott az elmúlt években országosan tapasztalható nagymértékű kajszipusztulás, ezért ezt a kertet már nem érdemes pótolni, újratelepítés célszerű."
 


  2014.10.17. 13:54  Hozzászólás  Válasz STiszteletes (695) hsz.-re     Olvasás  
  •   696   
Avatar

---
 
Bocsi, hogy beleszólok, tapasztalat nincs :( , de az orangered megfelelőnek tűnik. Tűrhető a fagybírása, meg a bergeron jól porozza.
 


  2014.10.17. 13:22  Hozzászólás
  •   695   


---
 
Keresek olyan kajszi fajtát, ami június legvégére/július legelejére érleli be gyümölcsét, síkvidéki termesztésre alkalmas. Ez a szegmensem hiányzik, a régi fajtasorból (pl.: Ceglédi óriás) nem akarok ültetni. Tehát tippeket várnék, akinek van erről már tapasztalata.
 




  2014.10.17. 06:42  Hozzászólás  Válasz Vebber (682) hsz.-re     Olvasás  
  •   693   
Avatar

terra alapító
 
Így van. Bő egy hónapja csináltam is egy összehasonlító képet a szemzéstől napjainkig (2 év)

Kép
 




  2014.10.16. 20:43  Hozzászólás  Válasz andras (689) hsz.-re     Olvasás  
  •   691   


---
 
Vagy fordítva is , ha tudok valamiben segíteni csak szólj. Most jöttem haza, de ha minden igaz december elején megyek újra.
 


  2014.10.16. 20:34  Hozzászólás
  •   690   


---
 
tavasszal én is szemeztem őszi magoncra, nagyon szép lett, majd hétvégén csinálok róla képet.
 


  2014.10.16. 20:34  Hozzászólás  Válasz CAMROM (687) hsz.-re     Olvasás  
  •   689   
Avatar

---
 
Az jóóóóóóóó...... Ha erre jársz, szólj rám előtte, s ha valamit kérsz megoldjuk. :thumbup:
 


  2014.10.16. 20:33  Hozzászólás  Válasz Lactarius (677) hsz.-re     Olvasás  
  •   688   


---
 
De-de igazad van :(
feledékeny vagyok :S
jól néz ki az aurora szemzésem, köszönöm a vesszőket még1xer ;)
köszi mindenkinek!
 


  2014.10.16. 20:30  Hozzászólás  Válasz andras (681) hsz.-re     Olvasás  
  •   687   


---
 
Ha azt az üveghegyet Hargitának hívják, akkor te innen vagy, de én járok oda túlra is, egészen Csíkszeredáig.
 


  2014.10.16. 20:11  Hozzászólás  Válasz Vebber (682) hsz.-re     Olvasás  
  •   686   


*
 
Pontosítanék: őszimagoncot is,bár kisebb mennyiségben.
 


  2014.10.16. 20:09  Hozzászólás  Válasz CAMROM (678) hsz.-re     Olvasás  
  •   685   


*
 
nekem van kajszim őszimagoncon,de gondolom helye válogatja.Ha magoncalanyú őszik szépek ,akkor a kajszik is meglesznek egy darabig...sztem.
 


  2014.10.16. 20:08  Hozzászólás  Válasz Totya (675) hsz.-re     Olvasás  
  •   684   


*
 
Nálam csak magyar kajszik vannak/voltak/ a környékén és simán porozták: Ceglédi arany,Pannónia,Ceglédi óriás.
 




  2014.10.16. 19:49  Hozzászólás  Válasz CAMROM (678) hsz.-re     Olvasás  
  •   682   
Avatar

---
 
Többen vagyunk itt, akik őszit használtak a kajszi alá. Rajtam kívül Atifoci, Gaabre. Eddig mindenkinek ok.
Ha belenézel a galériánkba, akkor képeket is találsz. /Ha nem találod, jelezd, beteszem megint ide hsz.-ba/.
 


  2014.10.16. 19:44  Hozzászólás  Válasz CAMROM (680) hsz.-re     Olvasás  
  •   681   
Avatar

---
 
Messze...
Az üveghegyen túl, akol a kurta farkú malac túr... Erdélyben :wave: . Pontosabban Székelyudvarhelyen dolgozok lelkészként feleségem angol tanárnő, itt lakunk egy szolgálati lakásban, Fickón (Maros megye) van a házunk (Itt van a gyümölcsös is) Egy évben összesen két, max három hónapot tartozkodunk Fickón.
 




  2014.10.16. 19:30  Hozzászólás  Válasz Totya (675) hsz.-re     Olvasás  
  •   679   
Avatar

terra alapító
 
Érezd jól magad itt!

Biztos, hogy nem lesz gondod a beporzással, ha nem egy szigeten laksz...
 


  2014.10.16. 19:29  Hozzászólás  Válasz Ziza (674) hsz.-re     Olvasás  
  •   678   


---
 
Ez van, gondolhatod, hogy sajnáltam én is, de az élet megy tovább ebből is adódik a kérdésem. Hozzájutok pár darab őszi magonchoz, ez jó lehet kajszi alanynak? Bepótolom most az őszön vele, aztán saját szedésű vesszőkből megpróbálkozok tavasszal a szemzéssel.
 


  2014.10.16. 19:28  Hozzászólás  Válasz Totya (675) hsz.-re     Olvasás  
  •   677   


---
 
Nem olvastad a korábbi hozzászólásaimat? Az Aurórámat simán porozza a szomszéd öreg magyar kajszija.
 


  2014.10.16. 19:26  Hozzászólás  Válasz Totya (675) hsz.-re     Olvasás  
  •   676   
Avatar

terra alapító
 
Szia! Örülünk ha tetszik a fórum. Én neked is csak azt tudom mondani, hogy ne aggódj a porzás miatt, biztos lesz a közeledben ami porozza, de ha nem, azt is korán észre fogod venni, és még akkor is tehetsz ellene pár oltással a koronába.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég