Gyümölcsfák Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2018.05.07. 20:02  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1268) hsz.-re     Olvasás  
  •   1270   


---
 
Remélem jövőre már lesz rajta, akkor betudok róla majd számolni :wave:
 


  2018.05.07. 19:10  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1266) hsz.-re     Olvasás  
  •   1269   


*
 
En is emiatt vagtam ki...a kerteszek allatorvosi lova....mondjuk en nem is rajongtam erte...
 


  2018.05.07. 11:45  Hozzászólás  Válasz Alibá (1267) hsz.-re     Olvasás  
  •   1268   
Avatar

terra alapító
 
Azt mondják, hogy a szuper rezisztens Hesztia-nak hasonló íze van, de magam még nem kóstoltam...
 


  2018.05.07. 11:43  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1266) hsz.-re     Olvasás  
  •   1267   
Avatar

terra alapító
 
Pedig az íze utólérhetetlen! Az uj kis sövényembe oltottam egyet. (Tintusnak nagy fája van.)
 


  2018.05.07. 11:20  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (1265) hsz.-re     Olvasás  
  •   1266   
Avatar

terra alapító
 
Szegény jó Jonathan ezért kerül ki a termesztésből, rendkívül érzékeny rá, külön kellene permetezni ezt az egy fajtát...
 


  2018.05.02. 00:14  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1264) hsz.-re     Olvasás  
  •   1265   


---
 
Jonathan Alma.Ez az első év amikor teremne, remélem ki tudom kezelni
 






  2018.05.01. 15:07  Hozzászólás
  •   1262   


---
 
Üdv! Ez lisztharmat vagy valami kártevő okozta tünet? A válaszokat előre köszönöm!


IMG_20180501_170428.jpg
------------------------
Megtekintve 32743 alkalommal.

 


  2018.04.30. 14:07  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1260) hsz.-re     Olvasás  
  •   1261   


---
 
Általában úgy szoktam, hogy egyet hagyok, de ennél a kötődésnél a meghagyottakk száma többszöröse a reálisnak...
Tehát durván bele kell nyúlni. Komplett 'csokrokat' kell eltávolítani! :nahat:
 


  2018.04.30. 13:52  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1259) hsz.-re     Olvasás  
  •   1260   


*
 
Nagy fánál max 2-t hagyok virágzatonként.
 


  2018.04.29. 19:10  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1258) hsz.-re     Olvasás  
  •   1259   


---
 
Képzelheted, hogy kötődött a tengernyi virággal... És hogy el vagyok szánva a drasztikus ritkításra a tavalyi semmi év után...
Jövőre is szeretnék rajta virágot és gyümölcsöt látni. Persze az almamolynak is lesz ehhez még egy-két szava azt hiszem... Idén is, jövőre is. :@
 


  2018.04.29. 16:54  Hozzászólás  Válasz Jani71 (1256) hsz.-re     Olvasás  
  •   1258   


*
 
Nagyon hajlamos rá...botermo evben erosen ritkitani kell, hogy kovetkezo evben legyen normalis termes.
 




  2018.04.25. 20:21  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1255) hsz.-re     Olvasás  
  •   1256   


---
 
Nálunk -23 fok volt március elsején hajnalban, mégis olyan mennyiségű virág volt rajta, hogy többet rárakni se lehetett volna.
A tavalyi állapottal szöges ellentétben... Nem lehet, hogy alternál?
 




  2018.04.25. 15:08  Hozzászólás  Válasz baby-lon (1253) hsz.-re     Olvasás  
  •   1254   
Avatar

terra alapító
 
Gondolod, hogy az okozza a jonagold virág nélküli állapotát? A legfinomabb almafánk, idén végre elérte azt a méretet, kort, hogy nem csak a megkóstolásában reménykedtünk. Úgy tűnik, még várni kell.
 


  2018.04.25. 10:18  Hozzászólás
  •   1253   
Avatar

terra alapító
 
A márciusi fagyokat (elsején -19, 23-án -16) a kajszikon kívül érdekes módon a Jonagold alma és a Zöld ringló sínylette meg, gyakorlatilag nincs rajtuk termés...
 




  2018.04.22. 07:55  Hozzászólás  Válasz Imre (1250) hsz.-re     Olvasás  
  •   1251   
Avatar

---
 
Koszonom a valaszt. Igen oltott, meghoza korona magassagban, ugy 2 m-re a foldtol.

Kozben angol nyelven talaltam par erdekesseget:

"Mulberries can be monoecious, meaning that male and female flowers are found on different trees, or dioecious, with both male and female on the same tree. They will also sometimes change from one to the other when stressed. This is the reason a fruitless mulberry (male) may suddenly begin producing fruit after heavy pruning."

"For landscaping, a fruitless mulberry was developed from a clone for use in the production of silk in the U.S. The industry never materialized, but the mulberry variety is now used as an ornamental tree where shade is desired without the fruit."

Ez nagyjabol azt jelenti, hogy a feher szeder lehet egylaki es lehet ketlaki is. Stressz hatasara -pl drasztikus metszes- az addig ketlaki noveny egylakiva is valhat es teremni kezd. Ezenkivul vannak olyan valtozatok amik nem hoznak gyumolcsot, parkepitesnel ultetik oket es egy olyan klontol szarmaznak amit selyemhernyo tenyesztesre hasznaltak, ahol a gyumolcshozas nemkivanatos volt.

Igy aztan arra jottem ra, hogy tovabbra is barmi oka lehet, hogy nem terem :).
 


  2018.04.22. 07:03  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (1249) hsz.-re     Olvasás  
  •   1250   


---
 
Tőlem 200 m-re a patikusunknak az utcára van ültetve egy eperfa. Kb. 2,5 m. magas és igen nagyszemű fekete eper van rajta. A fa nagyságához képest rengeteg termése van, feketéllik a fa érés időben. De már több éve terem neki. Nem tudom mi lehet a tieddel. Biztos, hogy oltva van? Mert az Ő fája oltott. Ha nem oltott fa, jóval később kezd el teremni.
 


  2018.04.21. 14:22  Hozzászólás
  •   1249   
Avatar

---
 
Eperfa -Morus (Szederfa) ugyben lenne szuksegem jotanacsra.

Van egy fam melyet 2006 korul mar koros fakent vettem, nagy gyokerlabdaval erkezett. Elvileg Morus nigra azaz feketes eper (nalunk Somogyban, szeder igy inkabb ezt a szot hasznalom). Miutan azt olvastam, hogy a valojaban a legtobb Nigranak tartott is valojaban Alba, azaz feher, mert azok kozott is elofordul sotetebb termesu igy ez kerdeses, hogy mi.

Ez a fa immaron tobb mint 15 eves, de meg sosem termett. Viragot latok rajta rendszeres, de termest sosem. Hatalmas levelei vannak, foleg a foldhoz kozel esok nagyok. A kornyeken sok helyen vannak termo nagy fak, tobbek kozott a tolem 300 m-re levo regi postakocsi ut mellett szabalyos tavolsagokra, de van egy termo fa 40 meterre is. A postakocsi ut mellett van egy olyan aminek szinten eleg nagy levelei vannak, mas a habitusa, van vagy 150 eves, azt sem lattam meg teremni sosem. A ritkasabb, kisebb levelueken igen sok gyumolcs szokott lenni.
Arra gondoltam beporzasi problema lehet -bar ott egy nagy fa 40 m-re- ezert ultettem egy masikat kozelebb a meglevo famhoz. Ezt Kovacs Gyulatol hoztam, ez biztosan Alba. Most 4 eves fa, remenykedem hatha iden mutat valamit.
Mi az ordogtol nem terem a nagy fam? Van olyan esetleg ami nem hoz termest, levele miatt szelektaltak es diszfa?
Azon gondolkodom mar, hogy kivagom, de sajnalom mert szep nagy fa. A majdani tyukudvarba utettem, hogy arnyekoljon es potyogo termeset hasznositsak a baromfik. Mi a meglatasotok, mi okozhatja a termeketlenseget?


szederlevel.JPG
Eme szederfa (eperfa) levele.
Megtekintve 25628 alkalommal.

szederfa.JPG
Az a bizonyos szederfa (eperfa)
Megtekintve 25628 alkalommal.

 


  2018.04.13. 19:17  Hozzászólás
  •   1248   
Avatar

---
 
Két, kb 20 éves fám törzse látványosan eltért a függőlegestől, ezért hévérrel apránként visszasegítettem őket derékszögbe, ezután pedig mindkettőt kitámasztottam (szerencsére - persze csak ebből a szempontból nézve - jó nedves volt a talajom, némi belvízzel megspékelve). Kérdésem: mikor vehetem el a kitámasztást? (pici visszaút engedélyezve van nekik, de csak egy pici)
 


  2017.11.30. 19:48  Hozzászólás  Válasz dula (1246) hsz.-re     Olvasás  
  •   1247   


---
 
Ha nem lenne annyi mandula a környékeden, akkor azt mondanám, hogy nincs porzója (a klasszik mandula önmeddő, ha jól tudom).
Így viszont már csak a talajra, illetve a tápanyag ellátottságra tudok gondolni. Esetleg megpróbálnám tápozni.
Alapvetően Wuxal + Magnéziummal indítanék, aztán meglátnám. A termékenyülés elősegítésére a bór tartalomra figyelnék, akár direktbe is nyomnám.
A fa ültetésekor pedig készlettrágyázás minél nagyobb felületen, később talajtakarással némi istállótrágya, valódi vagy pellet.
Mindent annak fényében csinálnék, ahogy a fa mutatja a tüneteket. :!:
Még annyit, hogy ha legalább két fát ültetnék, akkor az eddig leírtak mellett direkt úgy válogatnám, hogy egymást porozzák (függetlenül a környezettől)!
 


  2017.11.30. 11:43  Hozzászólás
  •   1246   


---
 
Van még egy olyan gondom,hogy nem tudom érdemes-e mandulát ültetnem.
A településen ahol a telkünk van beérik. Vannak szép,nagy, idős fák is.
Nálunk a telek meg valamiért nincs termése és némelyik alig nő.Nem látom,hogy a fa alatt lenne ami lehullik pedig sokat virágzik némelyik,mások nem.
Gondoltam a jövő fája éesz nálam,mert bírni fogja a meleget meg még a szárazságot is jobban, mint a többi.

Lehet,hogy nem jó a mandulának a föld?

Elvileg a szelídgesztenye is jól éri magát felénk. Egyszer azt olvasni,hogy a savanyúbb földet szereti máskor meg azt,hogy inkább a káliumtartalom a fontos neki nem a savanyú talaj.
Úgy vettük észre,hogy a mi telkünkön kevésbé érzi jól magát a gesztenye noha régen volt két nagy fa rajta.
Van a szomszédban és környéken olyan telek ahol nő a gesztenye, de olyan is ahol a mandula is.
Honnan tudjam,hogy melyiket érdemes ültetni?
 


  2017.11.30. 11:34  Hozzászólás
  •   1245   


---
 
Megint tanultam tőletek.
Nálam bizony hozzáér a széna a törzséhez. Mondjuk tavaly is így volt és nem lett baj,de akkor ha kicsit szárad és nem lesz vagy elolvad a hó akkor majd megoldom.
Esetleg ráér tavaszig?
 


  2017.11.29. 20:23  Hozzászólás  Válasz dula (1240) hsz.-re     Olvasás  
  •   1244   
Avatar

---
 
Ez attól függ, mennyi csapadék éri. Kánikulában nem kell hozzányúlni, mert nem penészesedik meg, de ha sok eső éri, akkor jót tesz neki az átforgatás. Az se mindegy milyen szénával takarsz. A fűnyíróval vágott fű szénája csak vékony takarást enged. A kézikaszával kaszált magas fű szénája, sokkal magasabb takarásnál se rothad meg, mert nem tömörödik olyan könnyen le. Szóval erre nincs recept, aki együtt él a kerttel, az naponta látja miként kell cselekednie.Ezek a problémák szalmatakarásnál nem jelentkeznek.Azon könnyebben átszalad a víz. Ahogy Alex írta, én is hagyok kb. 5 cm távolságot a fák törzsétől, ez gombabetegségek és rovarkártevők miatt is indokolt.
 


  2017.11.29. 20:11  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1241) hsz.-re     Olvasás  
  •   1243   
Avatar

---
 
Próbáld ki. Hosszabb távon jól jársz vele. Ígérd meg neki, hogy néha ránézel a földjére, talán beszámítja az árba.
 


  2017.11.29. 13:09  Hozzászólás  Válasz dula (1240) hsz.-re     Olvasás  
  •   1242   


---
 
A gyümölcsfák alatti rész szénával, szalmával vagy akármilyen szerves eredetű takaróval való takarásnál, arra kell vigyázni, hogy a takaró ne érjen a fa törzséhez. Általában egy 10-15 cm-es körben szabadon kell hagyni a törzset. Ellenkező esetben a törzs elgombásodhat és a kéreg károsodhat. Nem minden esetben, de erre azért ügyelni kell.
 


  2017.11.29. 12:57  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1238) hsz.-re     Olvasás  
  •   1241   


*
 
Nekem nem kel guritgatni :)...mindkét oldalamon gabona lesz jövőre , megbeszélem a sráccal, hogy / ártól függően / pár kész bálát rakjon le a megyére , onnan meg már széthordom.
 


  2017.11.29. 11:57  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1239) hsz.-re     Olvasás  
  •   1240   


---
 
Köszönöm a kiigazítás. Most megint tanultam valamit, kérdés meddig marad meg.
Szóval rothadás.
Akkor a komposztálódás lényegében korhadás.
Szénát használok és nem szalmát.
Az alja ennek is levegőtlen lehetett szerintem. Összeállt,alig bomlott le.De nagy kazal volt.
Viszont nem éreztem,hogy büdös lenne.
Amit tavaly ősszel a fák töve köré raktam annak a nagy rész mostanra lebomlott.Rendszeresen locsoltam.

Azt mondod,hogy időnként forgassam meg amit a csemeték köré halmoztam?
 


  2017.11.28. 20:31  Hozzászólás  Válasz dula (1237) hsz.-re     Olvasás  
  •   1239   
Avatar

---
 
Összekevered a rothadást a korhadással. A rothadás (a te szavaddal élve rohadás) oxigén nélküli környezetben zajlik. Ez káros. Míg a korhadás oxigén jelenlétében megy végbe. Ez a jó a kert számára, mert itt oxigén kedvelő mikroorganizmusok szaporodnak fel. Már pedig az egészséges élet alapja az oxigén.
A rohadó szerves anyag büdös, míg a korhadó először szagtalan, majd a korhadás előrehaladtával földszagú, de soha se büdös. Egy alkalommal az összerakott komposzthalmom egész hetes esőben részesült. A víz kiszorította a levegőt a halomból és beindult a rothadás, olyan büdös lett, hogy a szaga lejött a dombomról a lakóházamba. Át kellett villával forgatnom. Ezzel átjárta a levegő, utána nem volt vele gondom. A rothadás megszűnt, ezzel együtt beindult a korhadási folyamat, ami a komposztálódás alapja.
 


  2017.11.28. 19:58  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1234) hsz.-re     Olvasás  
  •   1238   
Avatar

---
 
Jó lehet a szalmatakarás, főleg úgy, hogy Íván lótrágyás szalmát használ. Nekem se lovam, se szalmám nincs. Ráadásul a házam telke 5 emelet magasan van az úthoz képest. Oda nem tudnék felgurítani szalmabálákat. Ezért én a szalmán kívül mindennel takarok, ami szerves anyag létezik a kertben, vagy a szomszédban. Mivel egyik szomszédom se műveli a kertjét, így szinte korlátlanul áll rendelkezésemre fűkaszálék, fahulladék. A szerves anyag korlátlan, csak az időm véges. Annyi telik az időmből, hogy a zöldséges részt állandóan takarom. A gyümölcsös részt úgy fánként 4-5 évente. Viszont akkor vastag rétegben.
 


  2017.11.28. 13:37  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1232) hsz.-re     Olvasás  
  •   1237   


---
 
Nem akarom folyamatosan takarni,mert akkor a gyökerei nem mennek se mélyre se olyan messzire.
Addig lesz takarva amíg ez az adag el nem rohad és komposztálódik a tövükben.
 




  2017.11.27. 21:10  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1233) hsz.-re     Olvasás  
  •   1235   


*
 
Tavaszig majd csak juttatok valahogy neked Florina oltóvesszőt :)
 


  2017.11.27. 21:09  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (1232) hsz.-re     Olvasás  
  •   1234   


*
 
Ennek a felhasználására nekem is nagyobb az esélyem. A környékemen általában termesztenek gabonát , nem kell aprítani , csak ráhordani a sorokra..igaz pénzbe kerül , de nem olyan elvetemült összeget szoktak kérni 1-1 körbáláért.
 


  2017.11.27. 19:52  Hozzászólás  Válasz firpolino (1226) hsz.-re     Olvasás  
  •   1233   
Avatar

---
 
Dunakanyarban hol? Mert nekem Nagymaroson van birtokom.
Nekem is régi vágyam egy Florina. Ha sikerül szereznem oltógallyat, jövőre oltok egyet.
 


  2017.11.27. 19:41  Hozzászólás  Válasz dula (1230) hsz.-re     Olvasás  
  •   1232   
Avatar

---
 
Természetközeli élőhelyen a pocok nem él meg a szalmatakarás alatt, mert a siklók is szeretnek a takaró alá bújni, amit a pocok nem tud elviselni. A Szalmatakarásnak sok előnye van. Legfontosabb, hogy védi és táplálja a talajban élő mikroorganizmusokat, gyarapítja a humuszt, megszünteti az időjárás szélsőséges hatásait.Segít a vízháztartás szabályozásában.stb. Hátránya annyi, hogy munkával jár a beszerzése, a használata. Nézd meg Íván kertjét. Gyakorlatban bemutatja és tudományosan is elmagyarázza az általa kidolgozott szalmás módszert.:
 




  2017.11.27. 12:35  Hozzászólás
  •   1230   


---
 
Milyen negatív és pozitív hozadék lesz annak,hogy a 1-2-3 éves csemetéimet egy kisebb szénakazallal vettem körül?
Kb 1 méter átmérő és 20-30 cm magasan halmoztam fel.
 


  2017.11.05. 21:39  Hozzászólás  Válasz dula (1227) hsz.-re     Olvasás  
  •   1229   


---
 
dula, egyszerre sokat kérdezel, de amire tudok, próbálok válaszolni.
Az ültetési mélység sokféle hatással lehet egy fára. A legszembetűnőbb, leggyorsabban észlelhető, ha túl mélyre ültetjük a fát, hogy a gyökérzet szenved, a fa vagy elpusztul, vagy sínylődik. Az elpusztulás oka a levegőtlenség és tápanyagfelvétel korlátozottsága lehet, a sínylődés oka pedig hogy a túl mélyre került gyökérzet oxigén és tápanyagfelvételi hibák miatt pusztul, és a fa próbál "normál" mélységben új gyökérzetet kialakítani. Évekig lehet ez a lassú növekedés oka.
Meggyre cseresznye esetében sokszor az oltás körül megvastagszik, mert a cseresznye erősebb fejlődésű, és a meggy alany nem bírja fejlődés és tápanyag ellátás tekintetében hibátlanul. Van amikor leválik az oltás,mert ellátási zavarok keletkeznek.Ha meg akarod menteni, nem kellene engedni nagyra nőni a cseresznye nemest, hogy bírja el a meggy alany. A sajmeggy alanyon ez nem tapasztalható úgy, mint a meggymagonc alanyon, azaz a sajmeggy együtt vastagszik és fejlődik a cseresznye nemessel. Remélem tudtam segíteni.
 


  2017.11.05. 20:45  Hozzászólás
  •   1228   


---
 
Arról nem is beszélve,hogy a rajta lévő még zöld leveleket levágta róla.
Valaki egyszer azt mondta nekem,hogy így nem párologtat ami jó,hiszen a gyökereinek egy jelentős részét levesztett.
Ilyen időben elkaphatnak valamiféle fertőzést a fák azon is sebhelyen? A levélnyélcsonkon? :-) Nagyon kezdő kérdés?
 


  2017.11.05. 18:16  Hozzászólás
  •   1227   


---
 
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy az ültetési mélység milyen hatással van a fára?
Baj vagy sem ha mélyebbre kerül? Lehet pl a lassú növekedésnek az oka?
Oltottam meggyre cseresznyét meg almát almára.
Előbbit kb 30 cenitvel tettem mélyebbre utóbbit kb 15-20. Okozhat ez még a későbbikeben gondot?
Annyira görbe volt a meggy meg hát a cseresznye rávastagszik majd , az almánál meg egyszerűen nem figyeltem.
A meggymagonc mennyivel rosszabb alany, mint a sajmeggy?
 


  2017.11.01. 17:26  Hozzászólás  Válasz Tintus (1224) hsz.-re     Olvasás  
  •   1226   


---
 
Ha csak az alma íze számít, nálam a Jonatán a nyerő. Van Sampion almám is, az is nagyon finom, viszont érdemes hosszabb ideig a fán hagyni, hogy minél zamatosabb legyen. Nálam (Dunakanyar) csak október elején volt a szüret.
Florina almám sajnos nincs, de azt is szívesen ültetnék, ha tényleg finom. Természetesen tudom, hogy ízlésekről nem vitatkozunk, de nekem például az édesebb fajták - például Golden - annyira nem jönnek be.
 


  2017.11.01. 12:53  Hozzászólás  Válasz Tintus (1224) hsz.-re     Olvasás  
  •   1225   
Avatar

terra alapító
 
Nekem idén termett először. Remélem, hogy jobb lesz mert az első termés elég ízetlenre sikeredett.
 


  2017.11.01. 11:49  Hozzászólás
  •   1224   


terra alapító
 
Szeretném a figyelmeteket felhívni egy nagyon jó fajta almára,: FLORINA . Nagyon finom édes és savanyú is kellően egyben, nem sérülékeny a héja, Nagyon szépen terem és elég nagy -piacos gyümölcsöket a 10-es rekeszben két sor magas nemigen fér el....., október 5-10 körül érdemes szüretelni legalábbis itt Kaposvár mellett most így érett be. Az interneten is találtok anyagot.
 


  2017.10.30. 16:06  Hozzászólás  Válasz dula (1222) hsz.-re     Olvasás  
  •   1223   
Avatar

terra alapító
 
A kérdésedre sajnos nem tudom a választ, nem ismerem a mecseki tájfajtákat.

Ennek ellenére szerintem almából megérheti tájfajtákat ültetni. Szerintem bármelyiket választhatod, nincs ennyire termőhelyhez kötve, inkább azt gondold meg, hogy mire akarod használni?

Itt olvashatsz róluk részletesen:

Tündérkertek

Ezt biztosan ismered már:

Ormánsági tájfajták
 


  2017.10.30. 15:43  Hozzászólás
  •   1222   


---
 
Meg tudná valaki mondani,hogy melyek-ha vannak- a Mecsek hagyományos gyümölcstájfajtái ?

Ahogy olvasgatok a tájfajtákról a Pamuk almát leszámítva mindegyik máshonnan származik.
Ha tájfajtát szeretnék ültetni akkor miket lenne érdemes beszereznem?
Húsvéti rozmaringot meg tömegfajták amik "mindenhol jól érzik" magukat?
Inkább ne tájfajtában gondolkodjak?
 


  2017.10.09. 16:06  Hozzászólás
  •   1221   


---
 
Melyik gyümölcsfáink a legigénytelenebbek?
Fel lehet állítani egy sorrendet az "igénytelentől" az igényesig?
Akár külön a talajra külön a betegséknek való ellenállóságra.

Meggyre szokták mondani,hogy az egyik legigénytelenebb gyümölcsünk.
A cseresznyére mondják ezt is azt is.
Olvastam olyat,hogy a kajszi ajánlott kezdőknek,mert igénytelen.
Az almát mindenhol kényesnek tartják,de egy cikk szerint(nem találom) az alma a legtöbb gyümölcsünkhöz képest egész jó termést ad még szárazság esetén is.
A körtét mindenhol igényesebbnek írják, mint az almát ehhez képest a a vadkörtét, mint alany az egekbe dicsérik,hogy köves száraz talajon is megél.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 8 vendég