Milyen saját kerti gyümölcsöt ettem ma? Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Ami nem fér be máshova, nem a megszokott háztáji kertészet, de kertészet, csak vagy nagy méretben, vagy nagyon kicsiben.










  2017.11.03. 15:53  Hozzászólás
  •   531   
Avatar

---
 
Szerdán megérkezett hozzánk az első fagy, -2°C. Csütörtökön megettem az utolsó pár szem megüvegesedett Albion szamocát. Még volt némi ízük.
 




























  2017.10.25. 21:01  Hozzászólás
  •   517   
Avatar

terra alapító
 
A nagy szél elfujta a lombot, előbujt egy Zalagyöngye egy Pölöskei muskotály fürt és egy szem Presenta szilva. Már mind a multé. :P
 




  2017.10.25. 18:50  Hozzászólás  Válasz délkelet (514) hsz.-re     Olvasás  
  •   515   


---
 
szűk orsókat akarok csinálni belőlük, lehet szorítok neki egy helyet, max átoltom majd az évek során :)
kicsit sajnálom, szépet hajtott egy év alatt.
 


  2017.10.25. 17:59  Hozzászólás  Válasz Totya (513) hsz.-re     Olvasás  
  •   514   
Avatar

---
 
Az biztos, hogy a válaszommal nem foglak segíteni a döntésben :D Ha visszamennénk néhány évet és évente megkérdezted volna, hogy telepíts-e Drouard elnököt, időrendben kb. ilyen válaszokat kaptál volna:
-Neeeeeee!!!
-Ne!
-Szerintem ne.
-Végül is...
-Nem is olyan rossz, sőt...
Most az utolsó válasznál tartok a véleményemet tekintve. Az előbb megettem egy kukacos (besárgult) és egy egészséges körtét. Ez utóbbival még várni kell a fogyasztást illetően, mert enyhén még vízízű. (Mellesleg adtam el belőle pár kilót olyan kollégámnak, akik a körtét ropogósan szeretik. Jeleztem neki, hogy nem igazán jó fajta, de ez nem tántorította el: másnap azt mondta, hogy ezt a nem túl jó ízű fajtát szinte egymás elől elkapkodva ették meg :D ) A sárgára beérett (vagyis a kukacos :lol: ) körte viszont kifejezetten finom volt: lédús, édes-savas, finomszemcsés, nem kövecses.
Az biztos, hogy nem az ízlésem változott meg az évek során. Az igazság valahol abban lehet, hogy a fa fiatal korában elég aprócska körtéket nevelt ki, ami a tárolás során még ráncosodott is és tényleg szinte semmi íze nem volt, vagy ha mégis, akkor teljesen jellegtelen. Tavaly is, de az idén még inkább szép gyümölcsöket hozott, az ízbeli változás valószínűleg ennek tudható be. (Ja, és két-három év óta több jutalomban részesülnek a körtefáim a vizet és a tápanyagot tekintve).
Segítettem vajon? :D
 


  2017.10.25. 16:48  Hozzászólás  Válasz délkelet (511) hsz.-re     Olvasás  
  •   513   


---
 
Drourd elnök még egyszer milyen? :D
Tavasszal menne a helyére, de már nem vagyok biztos hogy érdemes, van több jobb fajta is, még nem döntötem el. :)
 








  2017.10.23. 18:48  Hozzászólás  Válasz délkelet (502) hsz.-re     Olvasás  
  •   509   
Avatar

---
 
Több annál. Egész évben terem, tegnap 50 tőről jó két marékkal szedtünk és ez az első éve.
Szaporítottam még 50 tövet, jó fajtának ígérkezik. A lányaim nagyon szeretik.
Amikor hazamegyünk, mindig a szamócás az első állomás a kertben.
 


  2017.10.23. 17:10  Hozzászólás  Válasz baby-lon (507) hsz.-re     Olvasás  
  •   508   
Avatar

---
 
Az az idézőjel csodákat tesz ;) Köszönöm előre is!
A pár szem Evelinám hibátlan lett. Egyet nemrégiben megkóstoltam, szerintem várnom kellett volna még vele.
 


  2017.10.23. 17:04  Hozzászólás  Válasz délkelet (504) hsz.-re     Olvasás  
  •   507   
Avatar

terra alapító
 
Megbeszéltük ;-)
A Pinova a gyerekek kedvence, mert édes, kicsi savval. Ja, és minimális permetezés mellett hibátlan a gyümölcse.
 


  2017.10.23. 15:53  Hozzászólás
  •   506   
Avatar

---
 
Jujuba
IMG_0043.JPG
------------------------
Megtekintve 5614 alkalommal.

 
Kert,kütyük, munka,matek,morfondír.Ennyi!


































  2017.10.16. 19:45  Hozzászólás  Válasz Totya (488) hsz.-re     Olvasás  
  •   489   
Avatar

---
 
Attilát kérdezd inkább, ő a tudora a Dicolornak. Nekem most termett először az öreg fámba beoltott vessző. Azt az egyet, amit megkóstoltam, a kezdődő monília miatt volt muszáj megennem. Első benyomásom róla: finom, édes ízű és ami meglepő volt számomra, hogy az általam kóstolt körtékkel ellentétben szinte semmi savat nem éreztem nála.
 


  2017.10.16. 18:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (486) hsz.-re     Olvasás  
  •   488   


---
 
Dicolor ízre milyen? :)
Mennyire tárolható?(ha van több is esetleg).
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég