Télálló déligyümölcsök Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2018.01.11. 16:07  Hozzászólás  Válasz csehrigo (974) hsz.-re     Olvasás  
  •   1044   


---
 
Egy ismerősömnek van 10 éves 3-4m-es agyagos talajban lévő jujubája. Azt mondta a nitrogéntől tovább nyurgul,kalium és foszfor kell neki, a kálium segíti a szövetek erősödését és a foszfor terméskötő tulajdonságú. Neki a szuperfoszfát jött be. Elmondása szerint akár két kilót ki lehet helyezni a gyökérzóna felett, akár most is, mert egyrészt nem éget, másrészt az agyagásványok megkötik a hólével bemosódó foszfort és a vegetáció első pillanatától használhatja a növény. Én ezt tudom önnek javasolni. Nekem sem termett még, alig növekszik, inkább csak vegetál a jujuba, trágyázás, bármiféle gondozás nèlkül. Viszont van akinek trágyázás nélkül is bőven terem.
 


  2018.01.11. 15:42  Hozzászólás
  •   1043   


---
 
IMG_1148.JPG
------------------------
Megtekintve 12041 alkalommal.

Sziasztok! A mirtuszdióm visszafagyott,de kihajtott. Ezt követően mégis meggondolta magát és tönkrement. Járt még rajtam kívül valaki ugyanígy? Pedig -15 fok lehet a fagytűrése. Még túl fiatal volt gondolom a szabadban teleléshez. A kefevirágom ugyan így járt, azzal a különbséggel, hogy 30 centit mőtt tőről, mielőtt "elfüstölt."
 






  2017.11.12. 16:23  Hozzászólás  Válasz CAMROM (1028) hsz.-re     Olvasás  
  •   1031   
Avatar

---
 
Semmit ne csinálj vele, valószínűleg nincs semmi baja (bár ezt látatlanul nem mondhatom biztosra). A teleltető helyre bevitel után ez megszokott jelenség (sárgulás, levélhullás). Vigyázz rá, hogy ne öntözd túl. Tápozni most semmiképpen ne tápozz szerintem, majd tavasszal. Mennyi szokott lenni abban a helyiségben a minimum hőmérséklet?
 


  2017.11.12. 16:14  Hozzászólás
  •   1028   


---
 
Pár napja bevittem a fűtetlen kisházba a citromot, ott szokott telelni. Mostanra borzasztó sárga lett, mit csináljak vele? Tavasszal gondoltam csak átültetni nagyobb edénybe és akkor gondoltam csak tápozni is, de így nem biztos hogy megéli.
 


  2017.11.11. 17:02  Hozzászólás  Válasz emendasajt (1012) hsz.-re     Olvasás  
  •   1018   


*
 
Sztem produkálnak :)
 












  2017.11.08. 21:48  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1001) hsz.-re     Olvasás  
  •   1012   


---
 
Meglátjuk majd pár év múlva nálam mit produkálnak a tieid... Jövőre kiültetem őket a többi mellé. A Sharon most kb.60cm a magosod meg legalább a duplája.
 


  2017.11.07. 22:00  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1010) hsz.-re     Olvasás  
  •   1011   
Avatar

---
 
Feltétlenül szerintem. Csak a nagy hőségben ne felejtsd el az árnyékolást. Ha elérik a jó fél métert, onnantól kezdve már egész tempósan nő.
 


  2017.11.07. 21:57  Hozzászólás  Válasz délkelet (1009) hsz.-re     Olvasás  
  •   1010   


*
 
Igen...igaz nem nottek sokat.Jövőre kiultetnem őket ,ha nem korai.
 


  2017.11.07. 21:46  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1008) hsz.-re     Olvasás  
  •   1009   
Avatar

---
 
Attila! A paw-k megvannak még? Nálam az egyik jövőre már virágozni fog, bár termést nyilván nem fog nevelni.
 


  2017.11.07. 21:21  Hozzászólás  Válasz délkelet (1007) hsz.-re     Olvasás  
  •   1008   


*
 
A Rojo es a Sharon hullatta... a magos nem igazan...keveset
 




  2017.11.07. 20:57  Hozzászólás  Válasz Alibá (1002) hsz.-re     Olvasás  
  •   1006   


*
 
Jujuba???...az nekem idén nem termett...
 


  2017.11.07. 19:15  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (1003) hsz.-re     Olvasás  
  •   1005   
Avatar

terra alapító
 
Mindenképpen a Hayward-Tomuri párost javaslom, utóbbi a porzó. Egy porzóhoz mehet 6-8 termő.

Pl.: Kivi
 




  2017.11.07. 18:23  Hozzászólás
  •   1003   
Avatar

rendszer admin
 
Valaki le tudná írni egyszerűen a menetét, hogy kell kiwit ültetni?
Milyet vegyek, hol vegyek, mit csináljak vele, hova, mikor, hogyan ültessem, stb.
A szomszédom próbálkozna vele, szeretne legalább egy (vagy kettő) kiwit ültetni.
Átvariálta/átvariálja a kertjét, az öreg fákat már kiszedte, java részben már ki is cserélte újakra.
A hagyományos gyümölcsfákkal nincs gondja, azokat jól ismeri, de a kiwivel még ő sem próbálkozott.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.11.07. 18:07  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (1001) hsz.-re     Olvasás  
  •   1002   
Avatar

terra alapító
 
Nézegettem a képeidet és szépnek találtam a Jujubádat (is). Milyen fajta? Nekem is van három fám, de csak egyik termett tavaly is, idén is. Gondoltam, a sztrájkolókat átoltanám. Mit gondolsz? :fejvaka:
 


  2017.11.06. 21:00  Hozzászólás
  •   1001   


*
 
Káki is lett azért az idén , de a szárazság alaposan kiszúrt velem. A magoson iszonyat mennyiség lett ...darabszámban , de nagyon aprós...nem is akartam leszedni...na nem is én szedtem le. A Rojo még elviselhető , felét én szedtem le , felét a tesó...ja és örömmel tapasztaltam , hogy építkezés is történ a fán :)

...a Sahron viszont a hegyen egy nagy nullát produkált...szó szerint egy db sem volt rajta.
Jövőre megritkítom a fákat és ha lesz rá idő /lesz.../ akkor nagyon meg is ritkítom , ha az ideihez hasonló mennyiség köt / na a Sharon kivételével persze.../
 


  2017.11.06. 20:52  Hozzászólás  Válasz délkelet (990) hsz.-re     Olvasás  
  •   1000   


*
 
Nálam is hasonló a helyzet. ..azzal a különbséggel , hogy az én termőseim Hayward és Green Light , csak éppen a fiúk eddig kihaltak , a mostani meg nem akar nőni az istennek se , virágozni meg pláne.Emiatt aztán annak is örülök, hogy vmi önporzás folytán legalább van kiwim...még ha eléggé heterogén méretűek is / a legkisebb-körömnyi- méretűeket le sem szedtem.../
 








  2017.11.02. 19:13  Hozzászólás  Válasz Alibá (994) hsz.-re     Olvasás  
  •   996   
Avatar

---
 
Nálatok akkor nem érvényesül az a közmondás, hogy "Ahány ház, annyi szokás", mert házon belül is különböző a kivi evésének módja! :)
 








  2017.11.02. 16:07  Hozzászólás  Válasz baby-lon (991) hsz.-re     Olvasás  
  •   992   
Avatar

rendszer admin
 
Legalább is felénk úgy szokták ... :)
A tetejét levágjuk, és a belsejét kiszedjük kiskanállal .... :super:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2017.11.02. 15:48  Hozzászólás
  •   990   
Avatar

---
 
Na, ez már tényleg ideillik: megtörtént a (mini)kivi szüret. A zárójelbe helyezett szó nem a fajtájára, hanem a méretére utal, mert ez valószínűleg a Solo nevű szőrös kivi lehet. Úgy 4 és fél kg-nyit termett, az átlagtömege mindössze 3 dkg. Tavaly előtt már kóstoltam: ízre teljesen jó, beérve finomabb a boltban kapható Haywardnál (csak hámozni ne kellene!)
002.JPG
------------------------
Megtekintve 12664 alkalommal.

 


  2017.11.01. 21:40  Hozzászólás  Válasz kaalyzo (988) hsz.-re     Olvasás  
  •   989   
Avatar

---
 
Köszönöm :) Van egy fűtetlen, világos szobám, ott szoktam teleltetni a citromot. Átlagban olyan 10 fok körüli a hőmérséklet, ami majdnem sok is (szerintem az 5 fok lenne az ideális), mert minél magasabb a hőmérséklet, annál inkább meglephetik a pajzstetvek. Igazából más probléma nincs is vele, csak ezeket a jószágokat kell távol tartani (no meg az évi kétszeri cipekedés)
Illetve alkalomadtán némi vas és magnéziumpótlás, ha nagyon világosodna a levele.
 


  2017.11.01. 21:17  Hozzászólás  Válasz délkelet (985) hsz.-re     Olvasás  
  •   988   


---
 
Nagyon szép, közel egyforma méretű gyümölcsök. Bár érdekelnde nem merek belevágni, mert gyakran két heteket sem vagyunk otthon. Egyébként mennyire igényes, és télen hol telelteted.
 




  2017.10.31. 19:50  Hozzászólás  Válasz délkelet (985) hsz.-re     Olvasás  
  •   986   
Avatar

terra alapító
 
De jól néz ki. :dejo: Több gyümölcs van rajta, mint levél! Van mit a teába tennetek.
 


  2017.10.31. 18:30  Hozzászólás
  •   985   
Avatar

---
 
Ez is a helyén van már (és erre is csak a téma címének második fele igaz):
108.JPG
A fiatalabb fám
Megtekintve 12721 alkalommal.

116.JPG
és a legszebb gyümölcse
Megtekintve 12721 alkalommal.

 


  2017.10.31. 11:08  Hozzászólás
  •   984   
Avatar

---
 
Abszolút nem télálló, de termeszthető növény, költözködés előtt:
109.JPG
Szamóca guava - ez a szem már érőben...
Megtekintve 12716 alkalommal.

110.JPG
...és itt az összes többi :)
Megtekintve 12716 alkalommal.

 


  2017.10.30. 16:08  Hozzászólás  Válasz emendasajt (958) hsz.-re     Olvasás  
  •   983   


---
 
Nekünk még viszonylag eléggé kis fiatalka a kaki fánk. Nehezen maradt meg, eleinte nem nagyon hittem, hogy lesz belőle valami. Szerintem legalább öt-hat évvel ezelőtt vettem, akkoriban faiskolákban még nemigen volt kapható, én Törökbálinton az Obi növényosztályon vásároltam egy kisebb vagyonért. Mostanra már valamennyire korona-szerű ágak lettek rajta, szóval lesz belőle fa előbb-utóbb.

Az interneten böngészett leírások egy része azt mondta, hogy a kaki fagytűrő növény. Ehhez képest a januári hosszú kemény fagyos időszak a mi kis fácskánkat nagyon erősen megviselte, az egyéves vesszők (ilyen kábé tizenöt-húsz centis dárdák) simán elfagytak rajta. Aztán tavasszal végül mégiscsak ki bírt hajtani imitt-amott, de a korábbi, vastagabb ágakból. Ami hajtás lett rajta, az inkább csak vészüzemre lehetett elég neki, mindenesetre túlélte a szezont, és még tizenhárom gyümölcsöt is termett :-)

A pontos fajtáját nem tudom megmondani, akkoriban azt hiszem még nem voltak kaphatók fajtaváltozatok, csak annyi volt hogy diospyros kaki, oszt jónapot. Ma már kapható vagy egy tucat különböző fajta.

A gyümölcsöket megmutatnám, de valamit bénáskodok a képfeltöltővel, mert tiszta fekete képet tölt fel. Ha majd egyszer sikerül, akkor teszek fel fényképet is.

Ja és még annyit, hogy a kaki a párom kedvence, és a nyári nagy aszályban vödörszám hordta rá a ciszternából a vizet minden évben, és szerintem az idén csak ez a törődés mentette meg és tartotta életben a fagy után már amúgy is erősen roggyant egészségű fácskát.
 


  2017.10.30. 09:59  Hozzászólás  Válasz baby-lon (979) hsz.-re     Olvasás  
  •   980   
Avatar

---
 
Köszi :) Tapasztaltam, mert azért természetesen megkóstoltam. Nem volt jó (már), így a kukában végezte, a magok kivételével (kifejezetten hosszúkás, hegyes magjai voltak)
 


  2017.10.30. 09:44  Hozzászólás  Válasz délkelet (978) hsz.-re     Olvasás  
  •   979   
Avatar

terra alapító
 
Ha már nagyon puha, akkor nem jó. Én akkor szeretem, amikor barna, repedezik, de még kemény. Akkor a legfinomabb.
 


  2017.10.29. 19:55  Hozzászólás  Válasz szanCSI2 (923) hsz.-re     Olvasás  
  •   978   
Avatar

---
 
Akkor itt van pár kép arról, hogyan néznek ki a kiskőrösi jujubák két hónappal később:
103.JPG
------------------------
Megtekintve 12658 alkalommal.

104.JPG
------------------------
Megtekintve 12658 alkalommal.

105.JPG
------------------------
Megtekintve 12658 alkalommal.

106.JPG
------------------------
Megtekintve 12658 alkalommal.


Három darabot felszedtem a földről, mert láthatóan csak az enyészetté lettek volna. Ha már igen puha és igen ráncos, az már nem jó enni?
 






  2017.10.25. 17:12  Hozzászólás  Válasz csehrigo (974) hsz.-re     Olvasás  
  •   975   
Avatar

---
 
Nálam sem mentek semmire, ezért kikerültek a szántóföldem szélére. Azt sem tudom, megvannak-e még, de az is lehet, hogy pár év múlva csoda fog történni és teremni fognak.
Biztosan vannak más gyümölcseid is: örülj azoknak, a jujubát meg felejtsd el egy darabig (ahogy a megfontolt részvényesek, akik a részvényeiket majdhogynem a párnájuk alá tették és csak jónéhány év múlva nézték meg, mennyit is fialt azóta)
 


  2017.10.25. 15:57  Hozzászólás
  •   974   


---
 
Látva ezeket a jujubákat megesz a méreg. Nálam miért sz@rok ? Termésem sincs.
 


  2017.10.23. 19:22  Hozzászólás  Válasz baby-lon (959) hsz.-re     Olvasás  
  •   973   


---
 
Köszönöm, de a fa érdeme, nem az enyém. :D Illetve az elmúlt 4év enyhébb teleinek köszönhető. A méretét tekintve nem olyan darabos, de ez talán megbocsájtható annak tükrében, hogy ennyit termett. ...és hát ki a kicsit nem becsüli...
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég