Terratórium problémák Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A fórum fejlesztéseiről, és az új dolgokról találtok itt hasznos információkat. Az egyes leírások érthetővé, és könnyen kezelhetővé teszik azok használatát. Ugyanitt lehet jelezni új ötleteket, melyek hasznos részei lehetnek a fórumnak.
  2014.06.11. 10:04  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

rendszer admin
 
   Olvasd el legalább egyszer!
Röviden:
    Engem soha nem tudott lekötni a konyhakert, vagy a gyümölcsfák, bár nagyapámnak fiatal koromban sokat segítettem a kertben.
    Igazából csak a foci, és az elektrotechnika, abból is az akkori mikroelektronika része, és annak vezérlése, programozása.
    Az általános iskolai osztálytársaim átjártak késő délután, mert a fő attrakció az Orion űrhajó indulása volt, amelyik a kút melletti betongyűrűből szállt fel, majd eltűnt a diófa ágai között (saját készítésű Orion űrhajó makett, kisvasútból kiszerelt motor, damilok, és persze a kora esti félhomály, amikor már nem nagyon látszódtak a vékony damilok).
    A Közlekedésin aztán végképpen "eldőlt a sorsom", mert a villanygépész szakon nem csak a nagy villanymozdonyokkal foglalkoztunk, hanem az egyre jobban fejlődő digitális elektronikával, azok programozhatóságával.
    A telkem mintegy 600 m2, amiből közel 1/3-át foglalja el a ház, és a 3 helységes sufni.
    Van egy medencém közel 100 m2 füves résszel, van egy kerti tavam, amelyik közel 10 m3-es (most készül hozzá egy másik, ami cca. 5 m3-es lesz, és csak tavirózsák, meg hínár lesz benne, meg persze halak).
    Gyümölcsfám nincsen, mindössze egy hatalmas (cca. 8 méter magas) diófa, amin már lassan több a borostyán, mint a diólevél.
    Ami talán kertészkedésnek mondható, az a pár ribizli bokor.
    Amióta itt vagyok nálatok, néha megcsap a "konyhakert szele", és pár négyzetméteren szöszmötölök újabban paprikával, paradicsommal, meg a chilivel, mivel egy éve már itthon vagyok, és jut rá némi időm.

Hogy mindezeket miért írom le?
    Szívesen olvasgatom néha az írásaitokat, és nézegetem a berakott képeket.
    De ettől még nem elsődleges hobbim, és nem életcélom a kertészkedés, és nem is szoktam mindegyik hozzászólást módszeresen elolvasni!
    Ezért, ha egy hozzászólásban "elrejtetek" olyan jellegű dolgokat, amik technikailag a fórumot érintik, azokat nem találom meg, csak esetleg véletlenül!
    Nagyon szívesen válaszolok mindenkinek az oldal technikai részével kapcsolatos kérdéseire, problémáira, szívesen megoldom, amit csak lehetséges, vagy megindoklom, hogy miért nem ....
    Direkt ezért hoztuk létre ezt a témát, valamint a Fejlesztésekkel kapcsolatos másik témát, hogy ha valakinek ötlete, kérdése, problémája van, azt ide írja, és itt nagyon gyorsan tudunk rá reagálni.

Tehát még egyszer, ezt a topikot azért hoztuk létre, hogy ide írjátok mindazon vélt, vagy valós hibákat, amelyekkel az oldal használata közben találkoztok.
Ide lehet leírni azt is, ha valaminek a használatát nem egészen értitek, vagy nem találtok valamit, aminek szerintetek ott kellene lenni.
  • Stílus hibák (elcsúszott, kilóg, "csámpás", stb.)
  • Színhibák (nem látszik jól, túl erős, stb.)
  • Helyesírási hibák (nem a hozzászólásban!)
  • Nem működik az a funkció, vagy nem találom a gombját
  • Nem értem, vagy nem tudom, hogy az a valami mire jó
  • stb, stb, stb.


 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -
 


  2017.11.12. 16:34  Hozzászólás  Válasz emendasajt (448) hsz.-re     Olvasás  
  •   449   
Avatar

rendszer admin
 
Szia

Én most is mobilról írok, mert nem vagyok otthon.
Értem a hibüzenetet, csak nem értem az okát és nem értek pár dolgot a hibüzenetetben sem, hogy azok hogy kerültek oda vagy mit keresnek ott.
Mivel nálam nem jelentkezik hiba.

Ha kicsit részletesebben leirnád, hogy mit csinálsz az elküldése előtt, talán közelebb lehetnénk.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.11.12. 16:22  Hozzászólás
  •   448   


---
 
Üdv. Ragadozó! Mobilról a legritkább esetben tudok csak írni! Mindíg ezt írja ki. Mi a teendő ilyenkor?


Screenshot_20171112-155519.png
------------------------
Megtekintve 9580 alkalommal.

 




  2017.11.02. 19:55  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (445) hsz.-re     Olvasás  
  •   446   
Avatar

adatrögzítő
 
Nem, a lejárat napját követő nap fogja mindenki a címet megkapni. Vagyis januárban. Leginkább azért, hogy senki ne küldje előbb a csomagját, mert nem biztos hogy annyit küld, amennyit kértek. Lehet hogy többet, de lehet hogy kevesebbet. Ezért csak akkor lesz cím, ha lezártuk az igényléseket/felajánlásokat. Igy volt ez eddig is.
 


  2017.11.02. 19:18  Hozzászólás  Válasz edit (444) hsz.-re     Olvasás  
  •   445   
Avatar

rendszer admin
 
Kedves Edit! :)

Legfelül a menüsorban - csak ráviszed az egeret az Extra menüpontra - automatikusan legördül, és ott van a Magcsere felajánlások opció (csak klikk rá!)

Amikor beküldted a felajánlásodat ( Giant Howard Paste paradicsom ), azt az űrlapot töltötted ki. :)
A továbbiakban is ugyanazt kell kitölteni, és ugyanúgy, csak ha a Csomag típusa opciónál kiválasztod A nagy magcsere opciót, a program a lejárati dátumot automatikusan át fogja írni egységesen 2018. január 5.-e 22:00 órára.

Akik felajánlanak magokat a Nagy Magcsere Akcióban, január elején meg fogják kapni a pontos címet, hova kell majd küldeni a magokat.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.11.02. 17:39  Hozzászólás
  •   444   
Avatar

terra alapító
 
Nem találom a felajánlásokat. Egyszer megjelent alul, rákattintottam, de nem az jelent meg. Azonkívül fogalmam sincs miféle űrlapról van szó, és mikor, hová kell küldeni a felajánlott magokat - bár gondolom ez még ráér.
 


  2017.10.29. 22:25  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (442) hsz.-re     Olvasás  
  •   443   
Avatar

rendszer admin
 
Bocsi, még nem volt aktiválva a rendszer, így a felajánlás nem jelent meg jóváhagyásra. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2017.09.11. 15:45  Hozzászólás  Válasz edit (440) hsz.-re     Olvasás  
  •   441   
Avatar

rendszer admin
 
Kedves Edit!

A képernyő felbontását állítsad 1024-re.

Mindent tegyél le a tálcára, majd egy jobb klikk az egérrel az üres képernyőn.
Kapsz egy menüt, és ott a Képernyő-beállításokra klikkelve át tudod állítani a képernyő méretet 1024x768-ra.
És hagyjad 100%-on a képernyő megjelenést.

Nagyobbak lesznek a betűk, jobban tudod olvasni, de benne lesz minden teljes képernyőbe. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.09.11. 14:42  Hozzászólás
  •   440   
Avatar

terra alapító
 
Ezt látom a recepteknél. A képernyőm felbontása 1280*1024. Az lehet a gond, hogy mivel rossz a szemem átállítottam 125 %-ra. Most visszaállítottam 100-ra, így látszik a recept, csak a szemem kimerül, mert nekem itt a betűk nagyon miniatűrök. A legtöbb honlapnál nem okoz a nagyítás problémát, mert van alul csuszka amivel ki tudok menni a lap jobb szélére.
képernyő.jpg
------------------------
Megtekintve 9656 alkalommal.

 


  2017.09.01. 13:24  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (438) hsz.-re     Olvasás  
  •   439   
Avatar

terra alapító
 
Ilyen kótyagos lennék? Kösz a felvilágosítást, máskor jobban figyelek.
 


  2017.08.31. 21:14  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (437) hsz.-re     Olvasás  
  •   438   
Avatar

rendszer admin
 
A terra-kert fórumnak van egy Facebook csoportja, és egy Facebook oldala! :)

Kedves Edit, te a Facebook csoportba tetted fel a képeket. :)

Terra-kert Facebook csoport
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.08.31. 21:09  Hozzászólás  Válasz edit (436) hsz.-re     Olvasás  
  •   437   
Avatar

rendszer admin
 
A Terra-kert Facebook oldalra nem érkezett semmilyen bejegyzés, vagy fénykép a felhasználók részéről.
Biztos, hogy oda tetted fel, és nem a saját profilodba? :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.08.31. 20:58  Hozzászólás
  •   436   
Avatar

terra alapító
 
Már nem azért, de feltettem 2 fényképet délután a face csoportban most meg sehol sincs. Nem tetszik...
 


  2017.07.08. 08:40  Hozzászólás
  •   435   
Avatar

rendszer admin
 
Olvasd el felül a "0". hozzászólást!
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.05.24. 07:02  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (432) hsz.-re     Olvasás  
  •   434   
Avatar

---
 
Most kipróbálom!

szentjánoskenyér

Ez meg volt régebben is, és a pár napban ez hiányzott!

Erről írtam, hogy ez az "ujlink" az utolsó pár napban nem jött fel! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.05.24. 06:58  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (432) hsz.-re     Olvasás  
  •   433   
Avatar

---
 
Szia Admin!

"Azért van, mert módszeresen rosszul adod meg. :)"

Gondoltam, de mivel eddig úgyis jó volt, hát nem cifráztam! :-D

Holnaptól megint távol leszek 3 hétig, és majd azt követően átrágom magam az egészen, mert így egyszerre soknak tűnt! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.05.23. 11:18  Hozzászólás  Válasz wogboy (431) hsz.-re     Olvasás  
  •   432   
Avatar

rendszer admin
 
Szia!

Azért van, mert módszeresen rosszul adod meg. :)

Már legalább egy éve egy hibás biztonsági protokoll miatt az "URL" BBCodet TAG-ek le lettek tiltva az egész fórum területén (szükséges volt!).

De akkor meg lett mindenkinek mondva, hogy ha valaki linket akar berakni, használja az "ujlink" BBCode TAG-et.
De ezt a BBCode TAG-et csak azok használják a megszokott módon (link beír-kijelöl-klikk a gomba), akik tudják, hogy kell használni.
Ha ráviszed az egeret a gombra, ezt ki is írja:
    A linket, az "=" (egyenlőség jel) után közvetlenül, szóköz nélkül kell berakni!
    A nyitó és záró TAG-ek közé pedig vagy újra berakod ugyanazt a linket, vagy adsz a linknek egy elnevezést (bármit).
Az ahogy csináltad, végül is jó volt, csak amikor klikkelsz az "újlink" gombra, utána az "=" (egyenlőség jel) után tedd be újra ugyanazt a linket! :)

De sokkal egyszerűbb megoldás, ha bármilyen kijelölés, linkbeillesztés, és minden cicó nélkül a cursort oda viszed a szerkesztőben, ahova a linket szeretnéd berakni, majd egyből az "ujlink" gombra klikkelsz.
  • Bejön egy kis ablak, ahova csak bemásolod a linket, majd az OK gomb.
  • Újra kérdez, ahol vagy újra bemásolod a linket, vagy adsz a linknek egy nevet (bármit, de ez fog megjelenni linknévként a hozzászólásban) majd megint OK gomb, és kész is van.

Ez az "ujlink" BBCode TAG:
  • Felismeri a fórumra irányuló linket, és oda léptet.
  • Felismeri a "külső" linket, és ráklikkelve új ablakban a megadott oldalt megnyitja.
  • Felismeri a linkben megadott "HTTP" vagy "HTTPS" átviteli protokolt, és a megadottak szerint kezeli a linket
  • Felismeri a manapság divatos "magyar ékezetes" linkeket, és automatikusan dekódolja bármilyen típusú böngésző részére (még az IE is gond nélkül kezeli)
  • Automatikusan átfut több olyan biztonsági protokolon, ami az oldal védelmét szolgálja (a régi "URL" TAG-ek ezek jó részét kihagyták).
  • Amennyiben formailag hibás az "ujlink" BBCode TAG, nem lép tovább, hanem automatikusan a hozzászólás aktuális linkjét adja vissza.

Kifelejtettem: :)
    Ha minden linkbeillesztés - kijelölés nélkül egyből az "ujlink" gombra klikkelsz, bejön a kis ablak.
    Ha viszont berakod a linket a hozzászólásba, kijelölöd, és úgy klikkelsz az "ujlink" BBCode TAG-re, a felugró ablak automatikusan NEM fog bejönni, mert a program azt feltételezi, hogy tudod mit csinálsz, és az egészet manuálisan szeretnéd beírni a hozzászólásba!

    Ugyanígy működik az "Img" BBCode TAG is. Ha egyből a gombra klikkelsz, akkor ott is bejön az ablak, és berakhatod a linket.
    De ha a linket berakod a hozzászólásba, kijelölöd, és úgy klikkelsz a gombra, akkor nincsen kisablak, csak a kijelölést berakja az "Img" BBCode TAG-be.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.05.23. 05:35  Hozzászólás
  •   431   
Avatar

---
 
Szia Admin!

Azt szeretném tudni, mit rontok el az utóbbi időben, mert ha beteszek egy linket, mostanában automatikusan bejelöli, de a topikban csak a topik ugrik fel, ha rákattintok!
Eddig, az újlinknél volt a felugró kis ablak, és most már azt sem látom!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.04.27. 17:48  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (428) hsz.-re     Olvasás  
  •   430   
Avatar

terra alapító
 
Kaptam két baráti felkérést. Mivel nem olvastam ezt a bejegyzést, visszaigazoltam azokat.

Kérlek töröld a nyilvántartásból ezeket, nem szeretnék senkinek a barátja lenni, aki azt nem is akarta. Köszönöm!
 


  2017.04.27. 17:47  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (428) hsz.-re     Olvasás  
  •   429   
Avatar

terra alapító
 
Kaptam két baráti felkérést. Mivel nem olvastam ezt a bejegyzést, visszaigazoltam azokat.

Kérlek töröld a nyilvántartásból ezeket, nem szeretnék senkinek a barátja lenni, aki azt nem is akarta. Köszönöm!
 


  2017.04.23. 15:36  Hozzászólás  Válasz Vebber (426) hsz.-re     Olvasás  
  •   428   
Avatar

rendszer admin
 
Sorry .... :nahat:

Kipróbáltam egy szociális hálóban lévő Chat-elési lehetőséget, mert jól nézett ki, nagyon mutatósnak tűnt, és könnyű volt kezelni.
Sajnos ez csak a látszat volt, de ez csak akkor derült ki, amikor már felraktam.
Maga az egész egy túlbonyolított program, ráadásul még a barátok barátját is keresi, és mindnért PÜ-ket küldözget.
Plussz még indokolatlanul betölt több, mint egy tucat jQuery script fájlt, aminek még a felét sem használja.
Amilyen jól nézett ki elsőre, akkora nagy szívás volt, és persze leszedni sokkal tovább tartott, mint felrakni.

Ha valaki kap ilyen "baráti felkérés" -t, csak törölje alapból, megnézni amúgy sem nagyon tudja.
Már nem fogtok többet kapni (legfeljebb az, aki még azóta nem jelentkezett be).
Ne is keressétek, mert FULL letakarítottam a fórumról!
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.04.23. 15:00  Hozzászólás  Válasz Vebber (426) hsz.-re     Olvasás  
  •   427   
Avatar

terra alapító
 
Ezzel nekem is bajom van. Nem nagyon értem rá netezni mostanában csak be-be néztem, és értetlenkedtem, hogy mi ez az üzenet, főleg hogy hirtelen nem is tudtam semmire kattintani.
 


  2017.04.23. 13:44  Hozzászólás
  •   426   
Avatar

---
 
Mióta megtörtént az újraindítás, megbolondult az üzenet kezelő. Olyan mintha korábban beragadt baráti felkéréseket, most egyszerre zúdítaná, és ugyanazokat az üzeneteket többször is.

Emellett, hogyan kell elfogadni a felkérést? Ha rákattolok az üzenet olvasására, abban nem találok erre "gombot".
 




  2016.12.20. 19:41  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (423) hsz.-re     Olvasás  
  •   424   
Avatar

terra alapító
 
Biztositék mindig kell, hidd el, én villanyszerelő vagyok. :-)

De tényleg, különben bárki bármivel megszórhatná ami nem oda való, és igy a hibák javitására is van idő. Sajnos mostanában nem sok időm van megnézni mindent, de már csak pár nap lesz igy az idén, aztán meg úgyis vége. Jövőre meg épitünk be valami riasztót ha új felajánlás van hogy jelezzen.
 


  2016.12.19. 22:07  Hozzászólás
  •   423   
Avatar

---
 
Tegnap feltöltöttem két felajánlást, de még ma is azt írja, a vezetőség elbírálására vár. Mért kellett bürokráciát beépíteni a fórumba?
 


  2016.12.18. 21:20  Hozzászólás  Válasz Vebber (419) hsz.-re     Olvasás  
  •   422   
Avatar

rendszer admin
 
A phpbb3 fórum motor így van megírva.
De bármit meg lehet csinálni ..... :)

Most benne vagyok ebben a receptes dologban, de utána megoldom (ha nem felejtem el!), és majd lehet publikussá, vagy rejtetté tenni az Email címet, mindenki saját magának majd beállíthatja.

Mellékesen a Zindexen éppen azért lehet úgy csinálni, ahogy van, mert onnan meg nem lehet a fórumból Emailt küldeni. :)

Valószínű, hogy ha itt is lennénk naponta legalább 1000 - 1500-an, és közülük sokan használnák a fórum Email küldő rendszerét, a tárhely tulajdonos biztos már szólt volna, mert azért van ám limitje az Email küldésnek.
Bár elég magas a limit, főleg a mi mostani létszámunkhoz képest, de ha meg akarnánk emelni ezt a limitet, azért már fizetni is kellene. :remulet:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.12.18. 20:53  Hozzászólás  Válasz gergerg (420) hsz.-re     Olvasás  
  •   421   
Avatar

---
 
Ne ragozzuk túl. Ennek semmi jelentősége most. Ragadozó írt választ a barackosba, egy hozzászólásomra, erre reagáltam.
 


  2016.12.18. 20:51  Hozzászólás  Válasz Vebber (419) hsz.-re     Olvasás  
  •   420   
Avatar

terra alapító
 
Én úgy gondolom, ha valaki szeretne publikus e-mail cimet, azt felteheti az adatlapjára. Akár a bemutatkozásba is.
 


  2016.12.18. 20:48  Hozzászólás
  •   419   
Avatar

---
 
Nem annyira probléma, de inkább itt írok, mint a barackosba.

Ragadozó
Egy felhasználó Email címe sehol nem jelenik meg a fórumon.
De a fórumról is bármikor lehet egy felhasználónak Emailt küldeni.
Ha egy felhasználó válaszol az elküldött Emailre, az Email címe már ott megtalálható.
Ha meg akarjuk adni valakinek, Privát Üzenetben kell elküldeni (hozzászólásban is meg lehet adni, de NEM ajánlott!).

Ez csak a terrán van így. Hogy hasonszőrű legyen a példa, az indexen a mail lehet rejtett, vagy nem.
Ha nincs rejtve, rákattintva azonnal nyílik az Op. rendszerre telepített levelező program, és abban a címzettnek egyből ott a mail címe.

Ettől függetlenül, részemről mindegy milyen itt.
 


  2016.12.18. 09:34  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (416) hsz.-re     Olvasás  
  •   418   
Avatar

rendszer admin
 
Meghívó küldés javítva!
Most már jónak kell lennie (teszteltem). :pias:

Update:

Felhasználó menü módosítva:
    Külön kiemeltem a Privát Üzenetek használatát, és a Meghívót.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.12.18. 08:45  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (416) hsz.-re     Olvasás  
  •   417   
Avatar

terra alapító
 
Nem te vagy a hibás, kipróbáltam, nekem sem sikerül megadnom a választ a nemlétező kérdésre. Majd Ragadozó kattint vagy hármat aztán jó lesz. De jó hogy szóltál, mert igy legalább tudjuk hogy nem jó!
 


  2016.12.18. 07:11  Hozzászólás
  •   416   
Avatar

---
 
3/4 óra alatt eljutottam, addig, hogy megtaláltam a meghívót. (fene se gondolta, hogy a beállításokban kell keresni. Nem akarok én semmit se beállítani, hanem meghívót akarok küldeni.) Megszerkesztem, próbálom elküldeni, erre azt írja, nem jó választ adtam a kérdésre. Megint nekiveselkedek, újra kitöltök egy másik meghívót, megint azt írja, hogy nem válaszoltam jól a kérdésre. Miféle kérdésre? Feladtam a próbálkozást, mára ennyi éppen elég volt.
 




  2016.12.17. 07:24  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (413) hsz.-re     Olvasás  
  •   414   
Avatar

---
 
Ezeket kellene az alábbi időpontig az oldalon hagyni, ha másnak sincs ellenére.

Mivel billentyűről lehet zenélni, az ügyesebb userek megoszthatnák kinek, milyen dallamot sikerül eljátszani.
 


  2016.12.17. 03:24  Hozzászólás  Válasz Vebber (408) hsz.-re     Olvasás  
  •   413   
Avatar

rendszer admin
 
Ebben viszont igazad van, azt elfelejtettem kiírni! :)
Holnap (illetve most már ma) majd kiírom, ha nem felejtem el.

A zenélő gömbök a Portálon jelenik csak meg!
Nem akartam a fórumra is kirakni, mert már így is olyan sok minden van a fórum és a topik modulokba, hogy esetleg belassul tőle.

Viszont a portálon lehet "zenélni" is (ha éppen pillanatnyilag valaki kicsit unatkozik), kicsit átírtam a programot.
Klikkelsz a Portál linkre, és amikor betöltődött az oldal, csak pötyögtessél a billentyű gombokon (csak az angol ABC betűi, és a számok).
Csak egy tipp!:
    pötyögtessed be ezt a számsort: 51597577
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2016.12.16. 20:32  Hozzászólás  Válasz délkelet (410) hsz.-re     Olvasás  
  •   411   
Avatar

terra alapító
 
Tudok én mindent, csak tudod én kopasz vagyok és egyfajta elégtételnek veszem mikor más is megkopaszodik. Most úgy éreztem itt a lehetöség hogy Ragadozó kiszaggassa.
 


  2016.12.16. 19:07  Hozzászólás  Válasz gergerg (409) hsz.-re     Olvasás  
  •   410   
Avatar

---
 
Kettő, ill. most már három hsz-sal lejjebb (407.) megtalálod a választ, hogyan spórolhatsz a törlőkendőiden :) (elnézést a kéretlen hozzászólásért)
 


  2016.12.16. 19:02  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (407) hsz.-re     Olvasás  
  •   409   
Avatar

terra alapító
 
Üdv!

Én azt szertetném kérdezni hogy mi az a fontos fórumhir és hol található? Ja, és hogy melyik topikban lehet jelezni ha problémám lenne nekem is ezekkel a kék izékkel? Már 2 csomag nedves törlőkendőt használtam el a monitoromra, de mindig visszajönnek.

:hiha:
 


  2016.12.16. 18:04  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (407) hsz.-re     Olvasás  
  •   408   
Avatar

---
 
Látom már. Hóesés.
/Bevallom töredelmesen, célirányosan szoktam olvasni, közvetlen linkek az asztalon./

A másik, a díszítésnél nem erre gondoltam, hanem a fenyőágak a hozzászólások között, meg fent az oldalak tetjén szoktak lenni a zenélő gömbök. Ezekre írtam a többit.
 


  2016.12.16. 17:26  Hozzászólás  Válasz Vebber (406) hsz.-re     Olvasás  
  •   407   
Avatar

rendszer admin
 
Szia!

Én most erre nem tudok mit mondani .... :(

A fórummal kapcsolatos Fontos Híreket mindenki megkapja, mindenkinek megjelenik a képernyő jobb alsó sarkában.

Fontos hírek a fórummal kapcsolatban
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.12.16. 17:21  Hozzászólás
  •   406   
Avatar

---
 
Ragadozó!

Néhány napja kis kék kockák szaladgálnak a monitoron. A karácsonyi díszlet része?

Részemről nagyon szeretem ezt a karácsonyi megjelenést az oldalon.
Tavaly nagyon hamar lekerült. Ha másoknak sincs ellenére, kérem, hogy januárban is maradjon.
 


  2016.12.03. 00:02  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (404) hsz.-re     Olvasás  
  •   405   
Avatar

---
 
Szia Admin!

Köszi a pontos válaszod, és oda is találtam! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.12.02. 12:18  Hozzászólás  Válasz wogboy (403) hsz.-re     Olvasás  
  •   404   
Avatar

rendszer admin
 
Ki lesz cserélve az egész menürendszer az Extrában.
De addig is, ha a kedvenc témádban (Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van!), vagy bár melyik másik témában megkeresed a jobb felső részen a Terra Lotto Jackpot: feliratot, és alatta a jackpot számára klikkelsz, ugyanoda kerül.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.12.02. 09:52  Hozzászólás
  •   403   
Avatar

---
 
Szia Admin!

Nem látom a terra lottót, az Extrában! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.10.17. 18:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (400) hsz.-re     Olvasás  
  •   402   
Avatar

rendszer admin
 
Nincsen jelentősége. :)
Igazából ez régen úgy működött, hogy ezek az emotikonok nem jelentek meg,
  • hanem volt egy kódja,
      amit a BBCode értelmezett.
      Ez a kód egységes volt, és akkor még ugyanarra az emotikonra vonatkozott.
      Beírtad a hozzászólásba, és mikor elküldted, akkor a kódnak megfelelő emotikon jelent meg a megfelelő helyen.
  • Később jött hozzá egy "hangulatnév"
      ez jelent meg, amikor az egeret rávitted az emotikonra.
Jelenleg a legtöbb helyen a programba most is úgy kell "telepíteni" egy emotikont, hogy meg kell adni hozzá egy kódot, és meg kell adni hozzá egy hangulat-elnevezést (ami majd látszódik, ha ráviszik az egeret).
Csak hogy most már nincsen különösebb jelentősége egyiknek sem.

Régen volt összesen egy-kétszáz emotikon, amit szinte mindenhol nagyjából egységesen használtak.
Manapság van több százezezer emotikon, amit képtelenség már bármilyen egységként használni.
Nem beszélve arról, hogy azóta már lassan a második nemzedék nyomatja, és közülük már igen kevesen emlékeznek, vagy tudnak az ős-idők alap emotikonjairól, és azok kódjaikról. Egyszerűen kód alapján lehetetlen lenne követni, főleg hogy az új generációk mindig hoznak valami új dolgokat, és a régieket is sajátosan értelmezik, módosítják, vagy használják.
Meg egyébként is mára már nem sok jelentősége van, csak klikkelni kell, odakerül a helyére, elküldi, és aki olvassa, az csak az emotikont értelmezi, nem igen fogja megnézni, hogy milyen hangulatnév van adva neki.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2016.10.17. 17:49  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (399) hsz.-re     Olvasás  
  •   400   
Avatar

---
 
Némelyik emotikon jelentésével még most sem vagyok tisztában: pl. miért lett "Zöld úr" a neve ennek ( :mrgreen: ) és miért nem mondjuk az, hogy "erőteljesen vihog"? De nem tudom értelmezni a következőket sem: :O ::O :O ::P Valószínűleg nem vagyok egyedül, mert ezeket nemigen látni a fórumon.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég