Vakond Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Minden kérdés egy téma, egy konkrét kérdés. Mellőzzük a beszélgetést, arra ott a többi téma. Kérdeznek, válaszolnak, ellenvéleményt írnak.
  2017.12.07. 20:45  Hozzászólás
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Az úgy nagyon érdekes, mert én még egyetlen vakondokot sem láttam a komposztálóban. Igaz, én tettem az aljára hálót, ahogy a szakkönyvben meg vagyon írva...
Ami még érdekes, hogy hiába van a konyhakertben sok giliszta, csak a fűben látni vakondtúrást. Ami nekem nagyon nagyon jó, gondolom mivel a fű is jóóóó régi vetés, így beállt valamiféle gilisztatenyészet.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.12.07. 20:39  Hozzászólás  Válasz ungeranna (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   
Avatar

---
 
Amikor átlapátolom a komposzthalmot, gyakran látom a járataikat, mert kedvelik a gilisztákat.
 


  2017.12.07. 20:09  Hozzászólás  Válasz tgwh (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Én ebben nem lennék olyan biztos, a vakond szereti azt, ami szereti a bomló növényi részeket. Én inkább azt mondanám hogy a vakon nem olyan kártékony mint elsőre látszik, sok ellenségtől megszabadít, aztán ha kitakarított, megy tovább.
 


  2017.12.07. 19:54  Hozzászólás  Válasz ungeranna (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Üdv.
Nincs semmiféle összefüggés. Én vakondokokat még nem láttam a komposztálóládákban, de még a nyomukat sem.
Közöld vele, hogy a vakond már csak ilyen vándor állat, ha nem tetszik neki, térkövezze le az udvart :hiha: :udvozlet:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.12.07. 19:51  Hozzászólás
  •   0   


*
 
Van két nagy komposztálónk a kertben amit az idén telepítettünk. A kertszomszédunk kicsit megrótt emiatt, azt mondta, hogy biztos a komposztáló miatt lett most ennyi vokond a kertekben, mivel eddig nem volt ilyen sok. Kérdésem az, hogy lehet-e összefüggés a komposztáló és a vakondinvázió között?
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég

cron