A nagy magcsere 2017 Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
Forgalmazók, szponzorok, vagy egyéni adományból létrejött akciók az oldalon.
  2017.10.14. 15:15  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

adatrögzítő
 
A korábbi évekhez haszonlóan idén is megrendezésre kerül magcsere akciónk.

Ha van kedved alacsony postaköltség mellett vetőmagokat csereberélni, vagy csak valami érdekességre vágysz, jelentkezz a Terra-kert fórum idei magcsere akciójára. A szabályok várhatóan idén sem változnak.

   Leírás
Az elmúlt évben sok mag cserélt gazdát itt a fórumon. Ezek a csereberélések bizonyára sok postaköltséggel jártak. Biztos voltak olyanok is, akik sok magot küldtek szét, aztán mikor azt hitték végeztek, újabb jelentkezők kértek. Aztán biztos voltak olyanok is, akik szerettek volna valamilyen magot, de nem tudták kinek van, vagy nem akartak kérni, mert a boríték-válaszboríték költségét már soknak ítélték meg a magok értékéhez képest, csak simán, a küldő költségére meg már udvariatlannak érezték volna a kérést. Ezeket a problémákat szeretnénk most semmissé tenni.

A Nagy magcsere nevű akciónk lényege, hogy mindenki összesen 2db boríték költségén, akár minden résztvevővel tud magot cserélni. A lebonyolítást segíti legújabb programunk, melynek segítségével könnyen lehet magokat (de bármi mást is) felajánlani, igényelni, melyet a program automatikusan nyilvántart. A Nagy magcsere akciót november végén zárjuk. Az eddig felajánlott és igényelt magokat a felajánlók beteszik egy borítékba, ha ők is igényeltek valamit akkor egy válaszborítékot is, és elküldi egy megadott címre. Erre a címre fog minden csomag, és minden válaszboríték beérkezni. Ezeket a csomagokat kibontjuk, mindenkinek betesszük a válaszborítékjába az igényelt magot és visszaküldjük a borítékot. Ezzel lényegesen csökkenhetnek a cserével járó költségeink és az sem okoz problémát ha valaki csak pár magot szeretne, de több embertől, több helyről, hiszen a költség így is csak 2 boríték ára.

A program nem csak a Nagy magcsere akció keretein belül használható, ha viszont ezen a módon szeretnétek felajánlani, akkor az új felajánlás űrlapon mindenképp válasszátok ki a magcsere opciót hogy tudjunk róla.

Ha bárkinek bármilyen kérdése van, akár a magcserével, akár a programmal kapcsolatban, az itt bátran felteheti. Ha elakadnál a felajánlás során (bár a program nagyon egyszerű) bátran kérj itt segítséget. Ha elrontottad, javítjuk.

Ami még fontos!
  • A magcsere esetén 10 magot számolunk 1 csomagba. Ezt vegyétek figyelembe a felajánlás írásakor!
  • Amennyiben egy csomagban ennél kevesebb mag van, azt a leírásban jelezni kell!
  • Minden felajánlás maximum 10 csomagot tartalmazhat, azaz magok esetében 100 db-ot. Ha ettől többet szeretnél felajánlani, azt egy új felajánlásban kell megtenni.




A program elérhető ide kattintva



A felajánlott magok listája folyamatosan frissül, érdemes pár naponta visszanézni!

Ha valami változás történik, azt itt jelezzük!

Kérdés, válasz, észrevétel, jelentkezési szándék szintén itt!


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lezárult az A nagy magcsere 2017!

Kezdődhet a postázás!

Gyakran ismételt kérdések:

Mit kell küldenem?
Ha csak igénylőként veszel részt, akkor egy borítékot, amelyben elhelyezel egy postakész válaszborítékot, saját címedre megcímezve. Ebben fogod megkapni az igényelt magokat.

Ha igénylőként és felajánlóként vettél részt, akkor egy borítékot, amelyben elhelyezed a felkínált magokat és egy postakész válaszborítékot, saját címedre megcímezve. Ebben fogod megkapni az igényelt magokat.

Szét kell-e a magokat porcióznom?
Kelleni nem kell, de jelentősen megkönnyíti a dolgunkat ha nem ömlesztve küldöd, hanem a felajánláskor tett csomamagolási egységben. Kérünk benneteket hogy a csomagolás zárjon jól, ezzel elkerülhető a postázás során a magok összekeveredése. A kis csomagokra jól olvashatóan írjátok rá a bennelévő mag nevét!

Fontos!
    A borítékokba tegyetek egy cetlit, amire a felhasználónevetek van írva, mert csak így tudunk benneteket beazonosítani!

Medig kell postára adni a küldeményeket?
Lehetőségeitekhez képest minnél előbb. Vegyétek figyelembe hogy a szétcsomagolás csak akkor tud megkezdődni, ha minden felajánlás beérkezik, és a szétcsomagolás és postáraadás is igénybe vesz pár napot. Sokan már szertnék egy-két hét múlva vetni a magokat, jó lenne ha mindenki időben megkapná.

Mikor kapom meg a csomagom?
A küldést itt, ebben a hozzászólásban fogjuk dokumentálni, a beérkezett borítékokkal együtt. Ha minden felajánlás beérkezik, várhatóan pár napon belül feladásra kerülek a csomagok.

Hová küldjem a borítékomat?
A postázási címet mindenki privát üzenetben megkapta. Aki nem, az jelezze!



Mindenki ellenőrizze a lista rá vonatkozó részét hogy fény derüljön az esetleges hibákra!


Az alábbi táblázat tartalmazza a felkínált és gazdára talált magok listáját. A felajánlók megkeresve a nevüket a táblázatban,
láthatják melyik magból mennyi csomagot kell küldeniük.
Név Magok Db.
baby-lon Orange Strawberry paradicsom 5
Nyagous paradicsom 5
Osu Blue P20 paradicsom 5
Aunt Rubys German Green paradicsom 5
Burpee Delicious paradicsom 5
Afrikai vörös padlizsán 5


délkelet asimina magok 5


emendasajt Carolina Reaper 5
Ziziphus jujuba 5


kedvescimbor Tokmánypaprika 10
Fekete téli retek 10
Tokmány paprika 10
Úritök 10
Arany Mazsola kukorica 10
Tokmánypaprika 30. csomag 10
Örökös hagyma Téli sarjadékhagyma) 10
Fekete retek Téli retek) 10


klárika Carolina Cayenne 5
Matts Wild Cherry 5
Egg Yolk koktél paradicsommag 5
Mexican Honey paradicsommag 5


Martanarno Metélő fokhagyma magok Allium tuberosum) 10
Bazsalikom 10


Nyuzilla Somoskői tájfajta 10
Summer Cider paradicsom 5
Tápiószelei tájfajta paradicsom 5
Perun - sárga koktélparadicsom 5
Palóc óriás 6
Palóc óriás 6
Nagydobosi sütőtök 10
Summer Cider paradicsom 5
Somoskői tájfajta 5


Ofiboly Mexikói csodahajnalka Ipomoea lobata) 10


pax csombord - borsikafű 10


Ragadozo Földimogyoró 10


regios Patvarci szőlőszem 5
Sárga paradicsom ismeretlen fajta) 3
Bíbor kasvirág/kúpvirág Echinacea) 5
Muskotály zsálya 5


sforza45 Kopasz szilkesaroknicandra) 5
Osu blue p20 paradicsom 5
Gilisztaüző varádics 5
Legényrózsa 5


Tibor81 Kolbásztök 3
Rózsaszín ökörszív paradicsom 5
Erdélyi rózsaszín nagy paradicsom 5
TV paprika 5
Perui földicseresznye 3
Cirmos-tarkabab 4


vizerg Csípős Pepperóni Garafarm 2
Rekord parika Kertimag 2
ZKI korall paradicsom 3
ACE 55 paradicsom Kertimag 2
Zitronen tomato 5
Aunt Rubys Green German 2
Big Rainbow paradicsom 5
Halloween tök 5







Saját igényléseit mindenki megtekintheti a következő linkre kattintva, a Saját igényléseim fül alatt: Saját igényléseim
 
 




  2018.02.08. 20:33  Hozzászólás
  •   86   


---
 
Megkaptam a magokat, köszönet illeti a felajánlókat és az elosztó-bonyolítót is.
 


  2018.02.08. 19:54  Hozzászólás
  •   85   
Avatar

---
 
Pécsről kaptam meghívót a magbörzéjükre. Melyben ez áll útmutatóként:

• Természetesen csak vegyszermentes, saját magok jöhetnek szóba.
• Magokat főleg magra cserélgessünk, de ha valaki szívesen ad másnak ingyen, az is teljesen rendben van, de lehet cserélni bármire, amiben megegyeztek: terményre, sütire, kutyára, macskára, ölelésre, jókívánságra, kávéra, teára, tudásra, nemtudásra, tapasztalatra, szívességre, zsemlére, kiflire, stb...
• Ne hozzatok gyári csomagolású, fajtaoltalom alatt álló fajtákat. Olyan szabadelvirágzású fajtákat hozzatok, melyeket ti magatok már legalább 1-2 éve termesztetek és fenntartotok.
• Érdemes kiszerelni otthon a magmintákat, hogy a magbörzén tudjunk figyelni a sok érdekes emberre és információra, de azért az eseményen is próbálunk biztosítani csomagolópapírt (értsd: újságpapír:)).
• A magokat érdemes ellátni a faj, fajta megnevezésével és a termesztés évével, esetleg termesztés helyével.
• Hasznos, ha a fajta fenntartója adja az arcát a magok mellé, mert rengeteg információval, tapasztalattal rendelkezhet velük kapcsolatban.
 


  2018.02.08. 19:31  Hozzászólás
  •   84   


---
 
Üdv mindenkinek ! Körte magoncott vennék ha van eledó szoljatok már de alma is érdekel !! köszönöm
 




  2018.02.02. 07:51  Hozzászólás  Válasz gergerg (81) hsz.-re     Olvasás  
  •   82   


---
 
Most már tudom, hogy miért csuklottam annyit!
Viszont most a posta csuklik nagyon, mert ez a levél sem jött meg. (Mostanában eltűnnek a leveleim valahogy!)
 


  2018.02.01. 21:10  Hozzászólás  Válasz Alibá (80) hsz.-re     Olvasás  
  •   81   
Avatar

terra alapító
 
Szegény Laci vagyok biztos sokat csuklott. Ősszel vettem 200 db ilyen ételhordót a műhelybe (ócsó vót) de még nem laktam be egyet se, adta magát hogy minden ételhordóra teszek egy cetlit névvel, kinyomtattam a táblázatot hogy melyik magból ki kért, és ahogy bontottam a csomagokat, úgy pakoltam a megfelelő dobozba. Aztán hiába raktam abc sorrendbe a dobozokat, a Laci dobozát soha nem találtam. Igy mikor olvastam a listáról hogy Laci vagyok, mindig elhangzott hogy " jól van Laci, tudom hogy Laci vagy, inkább azt mond meg hogy hol!"







Maradtak magok amikért még nem jelentkeztek, illetve jött pár zacskó magbörzés mag. Várok még egy kicsit, aztán megbeszéljük hogy mi legyen velük.
 




  2018.02.01. 20:12  Hozzászólás
  •   79   
Avatar

terra alapító
 
Ha mindenki mindenkinek megköszönt mindent, akkor én meg a profibbnál profibb csomagolásokat köszönöm mindenkinek, gyerekjáték volt az egész, bár bevallom kicsit tartottam a sok magtól. Volt atombiztos csomagolás is, szétszedni is alig tudtam, de a legkedvesebb meglepetés az a csomagocska volt amire az is rá volt írva hogy P1. Az a zacskó ugyanis innen indult útjára, és hazatalált. Köszönöm mindenkinek az odafigyelését, és persze a magokat amiket én kaptam.

Egy kép arról hogy hogyan gyülekeztek a magok:


WP_20180123_003.jpg
 


  2018.02.01. 20:07  Hozzászólás
  •   78   


---
 
Nekem is megérkezett ma a boríték!
Hálás köszönet mindenkinek aki közreműködött a magcserében. ;) :wave: :pias:
 


  2018.02.01. 19:44  Hozzászólás
  •   77   


---
 
Nekem is megérkeztek a magok. Nagyon köszönöm mindenkinek, és külön a szervezőknek a profi, szervezést és lebonyolítást. Példaértékű.
 




  2018.02.01. 18:13  Hozzászólás  Válasz sforza45 (73) hsz.-re     Olvasás  
  •   75   


---
 
Csatlakozom. :udvozlet:
Már most úgy vásárolom a magokat, hogy gondolok a következő alkalomra... ;) Mindenképpen részt szeretnék venni benne, akár csak adományozóként is!
(Sajnos most eltrehánykodtam, ezúton is elnézést kérek mindenkitől! :oops: )
 




  2018.02.01. 17:31  Hozzászólás
  •   73   


---
 
Ma átvettem a magcserés magokat.
Nagyon köszönöm mindenkinek aki részt vett benne!
 


  2018.01.31. 22:47  Hozzászólás
  •   72   


---
 
Hali megérkeztek a magok a mai nap folyamán, hálás köszönet érte!!! A fenyőmagot mikor,milyen mélyre,mibe,kell elvetni?
 


  2018.01.31. 18:52  Hozzászólás
  •   71   
Avatar

---
 
Január 31-ét akár elnevezhetnénk a Magérkezések napjának is (egy pillanatra más jutott az eszembe, de aztán maradtam ennél) :oops: Nekem is ma érkeztek meg a magok, amit köszönök mindenkinek! :dejo:
 














  2018.01.29. 22:07  Hozzászólás  Válasz Jana11 (62) hsz.-re     Olvasás  
  •   63   


---
 
Jöhet az én csomagom is. Észrevettem, hogy néhány fajtából több csomaggal is rendeltem, mert többször lett feltéve. Természetesen fajtánként elég egy csomag. Ami megmarad azt felajánlom a magbörzére :) Köszönöm előre is.
 


  2018.01.29. 18:16  Hozzászólás  Válasz Gépház (61) hsz.-re     Olvasás  
  •   62   


---
 
Szerintem aki tudta és akarta, már elküldhette a felajánlását. A Jana11 borítékját lehet küldeni, nem nagyon van értelme a további várakozásnak.
 


  2018.01.29. 11:34  Hozzászólás
  •   61   
Avatar

adatrögzítő
 
A magok jókora része úton van. Akiknek a nevénél még nincs ott az elküldés dátuma, annak még hiányos a csomagja. Ha valaki úgy dönt nem szeretne a hiányra várakozni, az szóljon, és küldöm a hiányos csomagot.
 


  2018.01.23. 19:24  Hozzászólás  Válasz Totya (54) hsz.-re     Olvasás  
  •   60   


---
 
Ma reggel feladattam én is végre, bocsi a késlekedésért de nem ment korábban. :)
 


  2018.01.22. 17:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (58) hsz.-re     Olvasás  
  •   59   
Avatar

---
 
Még egy gondolat: túl sokat nem, de már eleget rendeltem Kínából és az a tapasztalatom, hogy nagyon korrektek mindenben. Én szinte teljesen biztos vagyok abban, hogy a Banánparadicsom Banánparadicsom lesz (miért is lenne más!)
Feedback: 4,9
 


  2018.01.22. 17:09  Hozzászólás  Válasz vizerg (57) hsz.-re     Olvasás  
  •   58   
Avatar

---
 
Így van, ahogy írod (mármint hogy nem termesztettem belőle). Az utóbbi években nem is foglalkoztam zöldségfélékkel, a rendelésem elsődleges célja a Magcserén való részvétel volt (persze az idén kivételt teszek, mert kíváncsi vagyok a paradicsomokra, de amennyit én megeszek ...) Iparkodtam megbízható helyről vásárolni, remélem az lesz, aminek vettem. Ha nem akarsz kockáztatni, akkor az idén csak mutatóban próbálkozz meg vele. A többi paradicsom Angliából származik, remélem fajtaazonosak lesznek (azok ebay-en keresztül jöttek)
 


  2018.01.22. 10:21  Hozzászólás  Válasz délkelet (37) hsz.-re     Olvasás  
  •   57   


---
 
Kedves délkelet!

A banánparadicsomra azt írod, hogy Kínából rendelt magok. Ez azt jelenit, hogy még nem is volt nálad, első éved lesz?
A kínából rendelt magokról azt hallottam, hogy nagyon gyakran nem fajtaazonosak. Egyik barátom rendelt egyszer, de neki se az lett aminek írva volt.
 


  2018.01.22. 09:08  Hozzászólás
  •   56   


---
 
Feladtam a csomagot. Elnézést kérek figyelmetlen voltam és nem írtam bele a nevemet. A válaszboríték címzéséről remélem azért sikerül beazonosítani.
vizerg = Vízer Gábor :)
 


  2018.01.19. 13:51  Hozzászólás
  •   55   


---
 
Hú látom már a nagy része beérkezett. Elnézést kérek, de én is csak jövő hét elején fogom tudni feladni. Nagyon zűrös időszakom van most.
Mindenképpen megy a csomag.
 


  2018.01.16. 19:41  Hozzászólás
  •   54   


---
 
sziasztok!

Legkorábban hétvégén tudom összerakni a csomagokat, hétfőn igyekszem postára adatni vkivel :wave:
 






  2018.01.12. 11:49  Hozzászólás  Válasz Gépház (35) hsz.-re     Olvasás  
  •   36   


---
 
Én csak annyit kérdeznék, bár tudom benne lesz a levélben, hogy szét kell-e porciózni a magokat annyi felé ahány csomagot rendeltek?
Csak azért mert akkor vennem kell kis tasakokat.
Bár gondolom így lenne korrekt.
 


  2018.01.11. 18:17  Hozzászólás  Válasz vighzsolti (33) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   
Avatar

adatrögzítő
 
Volt itt egy felvetés. Hétvégéig megvárjuk lesz-e belőle valami, mert az befolyásolhatja az üzenet tartalmát. Tehát hétvégén fogjuk szétküldeni azokat a privát üzeneteket, amelyek tartalmaznak minden részletet, mit kínáltál fel, abból mennyit kértek, te mit kértél és hogy mit kell hova küldeni.
 


  2018.01.11. 11:37  Hozzászólás  Válasz vighzsolti (33) hsz.-re     Olvasás  
  •   34   
Avatar

---
 
Üzenetet fogsz kapni valószínűleg hamarosan (PÜ?, email?), hogy hova kell küldeni a borítékot (mindenki oda küldi). Azért a bizonytalanság, mert nem én intézem.
 


  2018.01.10. 23:05  Hozzászólás  Válasz délkelet (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   


---
 
Bocs az értetlenkedésért de hova kell küldeni a válaszborítékot? Én tőled és Ragadozótól kértem magot. :oops:
 


  2018.01.05. 20:10  Hozzászólás  Válasz délkelet (23) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   


---
 
Feltöltögettem őket, remélem megfelelőek úgy, de lehet a lejárati dátumon alakítania kéne valakinek, mert az ma 22:00 jelenleg.
 


  2018.01.05. 18:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (23) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   


---
 
Köszi, akkor mindjárt feltöltök párat. Csak tudnám hol vannak a képek...
 




  2018.01.05. 17:11  Hozzászólás
  •   22   


---
 
Sziasztok!
Meddig tart a banzáj? Teljesen el is felejtettem, hogy ez ilyenkor szokott lenni.
 




  2017.12.19. 19:15  Hozzászólás
  •   20   
Avatar

---
 
Kíváncsiságból (november 20-án) elvetettem néhány Kínából beszerzett fajta magját. Először az Ezüstfenyő magjai keltek ki (3 vagy 4-ből 2), majd a Moso bambusz (7-ből 2). A Kínai kenderpálma még várat magára, szerencsére arra amúgy sincs érdeklődő.
 




  2017.12.19. 12:53  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   


---
 
Sziasztok. Lenne egy kicsit hülye kérdésem. Ha én igénylekl magot de nem tudok felajànlani cserét,akkor a kért magra jogosult vagyok? Sajnos semmijen magom nincs,talán 2_3 éves dísztök fèle akadna. :(
 


  2017.12.18. 09:41  Hozzászólás  Válasz vizerg (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

rendszer admin
 
Amikor lezáródik a felajánlás - igénylés ideje (2018.01.05), mindenki tájékoztatva lesz, hogy a felajánlott magokat, valamint az igényléshez szükséges válaszborítékokat milyen címre kell külden. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.12.18. 08:29  Hozzászólás
  •   16   


---
 
Meddig és hová kell küldeni a felajánlott magokat? Biztos le van írva valahol, de sajnos nem találtam meg.
Elnézést hogy zaklatlak ezzel Titeket.
 


  2017.12.13. 10:49  Hozzászólás
  •   15   


---
 
Az a helyzet, hogy én csak februárban tudok majd boritékot küldeni akkor leszek otthon.
 


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron