Informatika-technológia Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Itt olyan programokat mutatunk be, illetve olyan programok használatáról beszélünk, melyek javarészt teljesen freeware - ingyenes programok, illetve egy pár olyan programot, amelyik nagy valószínűséggel megtalálható a gépünkön.
  2022.07.25. 19:17  Hozzászólás
  •   391   
Avatar

terra alapító
 
Visszakerestem. Öt, azaz 5 éve szívok ezzel a szarral... ennyi idő után már nehéz nem elfogultnak lenni. 1-2 éve már mások is megerősítették, hogy szar. Megint összeomlott a szolgáltató modeme... most épp az egyik telefont tiltotta le az 5ghz-es hálózatról. De legalább nem az összeset...
1, vettem AP-t, mert a saját hatótáv és stabilitás röhejes
2, utána vettem routert, hasonló okokból, legyen valami ami stabilan kezeli az AP-t
3, a modem most már csak a routert zaklatja

Most jön a 4. lépés, kis átalakítás, kikerül a kényszerből betett erősítő. Újra konfig az egész halmaznak, és ha még mindig instabil lesz az a szar, akkor cserélje a szolgáltató, ha az új is rossz, mert miért lenne jó, főleg ha ugyan olyan modemet adnak, akkor kapcsolják át gateway üzemmódba. Amit el akartam kerülni, de hát szar...

Szoftveres rész.
Került be szerver, Linux, mert valami hülye gondolatom miatt nem akartam Windows-t. És senki ne mondja nekem, hogy a minimális, alap programokkal netezek és filmet nézek felhasználón kívül, aki a szolgáltatói modemet alap beállításokkal használja, és semmit nem épít be a pc-n meg pár telefonon kívül, azon kívül pusztán azért kerül a Linux a gépekre, mert egyszerűbb és jobb. Mert nem, a Linux nem működik alapjáraton jól, mint a Windows. Babralni kell, folyamatosan. És végig kell nézni egy rakat programot, ki kell szűrni ami nem működik, és még kell találni azt az egyet, ami megy.

Majd szivatom magam tovább, elvileg a legújabb Debian + Jellyfin páros működni fog. Ha nem, megy vissza a 10-es Debian és az OMV 5.
Jellyfin egy web alapú médialejátszó. A szerveren van minden film, zene, kép, és a zenelejátszó, tv-k, meg persze tabletek, telefonok, mindenhonnan elérik. Nem annyira univerzális, mint a Windows 10 beépített lejátszója, de használható az esetek 90%-ban.

És így szépen lassan, sok-sok Linux és program telepítése után ott vagyok, hogy van/lesz egy stabil otthoni hálózat, ami fényévekkel jobb mint a szolgáltatóé.
Idővel jó lenne wifi6-ra váltani, de amikor az AP-t vettem, 120 ezer volt egy router.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2021.03.19. 21:18  Hozzászólás  Válasz Jani71 (389) hsz.-re     Olvasás  
  •   390   
Avatar

rendszer admin
 
Akármilyen szöveg írásánál az adott platform jellege határozza meg, hogy, és milyen módon lehet egy linket elhelyezni egy űrlapon, vagy nem lehet.

Nincsen olyan lehetőség sehol, hogy "link beszúrása"?
Ha nincsen más lehetőség (=vagy semmi) megadva ott, ahol a levelet írod, próbáld ki a következőt:
Írod a szöveget, és jön egy adott szó.
A szót nem írod le, hanem ezt: <a href="ide-a-linket-szóköz-nélkül">ide írod a szót, ami a link neve lenne</a>
Ha azt szeretnéd, hogy a linkre klikkelve egy külön lapon hozza be a linket, akkor:
<a href="ide-a-linket-szóköz-nélkül" target="_blank">ide írod a szót, ami a link neve lenne</a>

Ez persze attól függ, hogy az adott helyen engedélyezett a HTML használata, vagy nem.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2021.03.19. 21:07  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (388) hsz.-re     Olvasás  
  •   389   


---
 
Bocsánat, elfelejtettem írni, hogy normál levélírásnál merült fel ez a probléma. A fórumos megoldást ismerem és néha használom is.
Köszönöm, hogy időt és energiát fektettél a válaszadásba.
 


  2021.03.19. 20:56  Hozzászólás  Válasz Jani71 (387) hsz.-re     Olvasás  
  •   388   
Avatar

rendszer admin
 
Szia! :)

Itt a Fórum használata esetén?

Ha igen, oda viszed a cursort (az a villogó hosszú függőleges :) ) a hozzászólásban, ahova a linket szeretnéd.
Ezután klikkelsz feljebb az "Általános BBCode gombok" tömbben a 3. sor első gomjára, az ujlink gombra.
Kapsz egy felugró ablakot középen fent.
Először bemásolod oda a linket, majd OK gomb.
Visszaugrik az ablak üresen, és megadhatod a link nevét, címét, vagy amit akarsz (akár újra oda teheted a kimásolt linket is).
Majd megint az OK gomb.

A BBCode TAG behelyezi a linket a hozzászólásodba, oda, ahova szeretted volna.
Ha előtte nem jelölöd ki a helyet a cursorral, akkor legfelülre teszi a linket.
Ha így jártál, kijelölöd az egészet, majd Ctrl X - aztán ahova szeretnéd, oda viszed a cursort, és Ctrl V.
Ennyi. :)

Semmilyen hagyományos linket nem fogad el aktív linknek a Fórum rendszere (már évek óta) biztonsági okokból.
Ráadásul ez a megoldás intelligens is, mert nem csak a http:// - https:// linkeket ismeri fel, de meg tudja különböztetni a Fórumon belüli, vagy a Fórumból kifelé mutató linkeket is.
Sőt még a kissé divatos magyar ékezetes linkeket is átalakítja olyanra, hogy minden böngésző (még az Edge is) felismerje.

Egy szóba való link beillesztés.
A szó: mérgesszömörcéket
Leírod, hogy mérges|<-ide teszed a cursort, és kitörlöd a "szömörcék" részt a szóból
Valahogy így: mérges|ek
Klikk az ujlink gombra.
Először beírod a kimásolt linket: http://akármi.com/ittlesz-valami
Klikk az OK gombra.
A visszaugró űrlapba meg beírod a szórészt: szömörcék
Klikk az OK gombra.

Ha elküldöd a hozzászólást, így fog kinézni:

mérgesszömörcék  et

:)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2021.03.19. 20:26  Hozzászólás
  •   387   


---
 
Hogy tudok bármilyen szóba illesztett kattintható linket készíteni érintő képernyőn, mondjuk Samsung tableten? A másolás, beillesztés már OK, de itt elakadtam.
A kijelöléskor megjelenő fekete mezőből hiányzik a 'Link beszúrása'. :(
 


  2019.06.21. 19:21  Hozzászólás
  •   386   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok.
Akadt egy kis gondom. Adott egy wifi modem, a szolgáltatóé, meg asus rt-212+ wireless n300 router, amit először a kábelmodem mellett használtam, hogy legyen wifi, majd amikor kaptam wifi modemet a szolgáltatótól, akkor ugye nem kellett semmire. Mostanában erősítőnként használtam az asus-t, de a pc új helyre került, így most wifi-ről próbálja szerencsétlen masina lekaparni magának a jelet...
7mb/s-al kellene töltenem, annyit tud a csomagom. Most maximum 1mb/s-mal jön a manna. Tudtok erre valami megoldást? Mi lehet a baja?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.05.08. 22:06  Hozzászólás  Válasz Misimanó (383) hsz.-re     Olvasás  
  •   385   


---
 
Többet is próbáltam, sajnos mindegyiknél ugyanaz a vége. :(

Mindhármótoknak nagyon köszönöm a segítséget! :udvozlet: :thumbup:
 




  2019.05.08. 21:49  Hozzászólás  Válasz tgwh (382) hsz.-re     Olvasás  
  •   383   


*
 
A kép éppen chrome-os, de bármelyik böngészőhöz használható, csak engedélyezni kell kiegészítőként a telepítés után.
Most néztem firefox-on is, ott is hibátlan.
Viszont szerintem a firefox-nak alapból van ilyen szolgáltatása, a kiegészítőknél letölthető, ha működik.
 


  2019.05.08. 21:07  Hozzászólás
  •   382   
Avatar

terra alapító
 
Kép
Operán semmi gondja.
Firefox-szal kapásból reklámmal kezd...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.05.08. 20:22  Hozzászólás  Válasz Jani71 (380) hsz.-re     Olvasás  
  •   381   


*
 
Egy ötletem van a reklámok megszüntetésére. A gépemen Kaspersky Internet Security van, ennek van egy szolgáltatása, ami minden adatgyűjtőt, reklámot, stb. blokkol. Az oldalak is gyorsabban töltődnek be és gyorsabb minden a sok sz@r nélkül.
Ez a video nálam teljesen reklámmentesen fut, de mint látod a képen, éppen 17 probléma akadt.
Szerintem több hasonló programot is találsz a neten.


példa.jpg
------------------------
Megtekintve 16784 alkalommal.

 


  2019.05.08. 11:19  Hozzászólás  Válasz tgwh (379) hsz.-re     Olvasás  
  •   380   


---
 
Köszönöm! Alapvetően csak a youtube-os videókkal van bajom, de azzal annál inkább. :thumbdown:
Bármelyiket mutathatnám, ezért most csak példának egyet a legfrissebbekből:

 


  2019.05.06. 20:41  Hozzászólás  Válasz Jani71 (377) hsz.-re     Olvasás  
  •   379   
Avatar

terra alapító
 
Volt valami balhé, szépen sorra blokkolta, törölte a kiegészítőket. Egyesek szerint a legtöbbet nem fogja támogatni a Firefox. A tanusítványokkal van a gond, elvileg 6-24 óra múlva működni fog... van valami program, ami megoldja a gondot, lekéri a tanusítványokat, frissíti magát, de én nem használok firefox-ot, nem tudom hogy van.

Sajnos odáig jutottunk, hogy 20 perces youtube videó közben 4 reklám minimum van, rosszabb, mint a tv-ben. Megoldást nem tudok rá. Illetve egyet, ami nekem megfelel. Veszek pár ezer forintért egy mp3 lejátszót - valamiért a régit az xp-nél újabb oprendszer nem ismeri fel... -, és rátöltöm a kedvenc zenéimet. Legalább a telefon sem merül, meg ott ugye vagy youtube van, vagy mást csinálsz, a kettő együtt nem megy... bár lehet van rá program.
Letöltögettem a kertészeti videókat, van rá külön program, fel telefonra, és amíg tömegközlekedem, megnézegetem őket. Elég macerás, de mivel nagyon gyér a wifi kapcsolat, és van vagy negyven reklám, így egyszerűen nem vagyok hajlandó youtube-on zenét hallgatni többet.

Mutass kérlek egy olyan weblapot, ami tele van reklámmal. Megnézem mit tudok tenni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.05.06. 20:20  Hozzászólás  Válasz Jani71 (377) hsz.-re     Olvasás  
  •   378   
Avatar

---
 
Az biztos, hogy nem én leszek, aki tud választ adni... :D Azért egy kis tipp, hátha: nálam a Translater szokott egy bizonyos idő eltelte után hibaüzenetek mutatni - ilyenkor elindítom a CCleanert és utána mindig magához tér.
 


  2019.05.06. 20:07  Hozzászólás
  •   377   


---
 
Hirtelen nem találtam alkalmasabb topikot, ezért írok ide.
Minap inaktívvá vált a Firefoxon az Adblock Plus és a "Fordító" is. Próbáltam újra telepíteni, hibaüzenet jön, ill. ha rákattintok a 'magyarázatra',
akkor tulajdonképpen leírják, hogy egyelőre 'ez van...'. Rohadtul idegesít a sok retek reklám (leginkább a Youtube-on) :@ , kellene valami jó megoldás!
Alternatívát is kerestem, elvileg lenne is, de ugyanez a vége. Esetleg tudtok valamilyen programot, kiegészítőt ajánlani? Előre is köszönöm!
 


  2019.03.18. 19:49  Hozzászólás  Válasz gergerg (375) hsz.-re     Olvasás  
  •   376   
Avatar

terra alapító
 
Régen xp-n lehetett saját telepítő cd-t gyártani. Azt pakoltál bele amit akartál.
Utólag is hozzá lehet adni, elvileg ha nem fossa össze magát, akkor működni fog.
Netről elvileg telepíti magát a driver. De maga a folyamat, meg a Windows elve, egy rakat fos az egész az xp-hez képest...
Van egy felesleges olcsó routerem, csak nem akartam eddig foglalkozni a témával. A szolgáltatóét szerintem visszaállítom alapra, igaz úgy nem tölt felfelé a torrent... de most már nem érdekel, négy-öt perc mire van net a gépen, bekapcsolás után... vagy kilépek a torrent programból... kettő együtt nem megy neki... pár nap alatt ki tudtam játszani, de azóta, kb. fél éve úgy szar az egész ahogy van...
Ha megy, veszek meg egy olcsó routert erősítőnek.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.03.18. 19:03  Hozzászólás
  •   375   
Avatar

terra alapító
 
Wifi erősítőt egy olcsó routről is tudsz csinálni.
Nem az enyém lett a gép. hanem apósomé.

A mai feladvány egy Gigabyte b360m ds3h alaplap volt, ami win 10-re van kitalálva, de win 7-tel szerettük volna használni, csakhogy win 7-re nem készültek driverek, így az usb-k működtek bios-ban, de már a win 7 telepítőben nem. Egy félnapos internet tórás után sem volt megoldás. Aztán délután megjött a szikra, kíváncsi vagyok ti mennyi idő alatt jöttök rá?

Szóval a kérdés: gigabyte b360m ds3h + win 7, máködő usb-vel. Hogyan?
 


  2019.03.18. 16:20  Hozzászólás  Válasz gergerg (373) hsz.-re     Olvasás  
  •   374   
Avatar

terra alapító
 
Jó az. Én egy p4-esre tenném ugyan ezt, csak vannak idióták, akik fullhd-ben teszik fel a zeneszámokat is...
Hová lesz, udvarra? Nekem oda egy wifi erősítő is kellene.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.03.16. 20:19  Hozzászólás  Válasz gergerg (367) hsz.-re     Olvasás  
  •   373   
Avatar

terra alapító
 
Ez lett a vége. Tettem rá Win7-et, a böngészőjével 10 perc komoly igénybevétellel megfagyasztottam.

Aztán ment rá 32 bites linux mint. Stabil volt, de nem tetszett.

Volt rajta lubuntu. A hideg is kiráz ha visszagondolok rá.

A nyerő a 64 bites linux mint.

Böngésző testreszabva, kiegészítők telepítve, 1 napja ezen hallgatom a rádiót. (belső hangszórót kicsit megtuningoltuk)

Szuperül működik, boot 30mp, onnantól böngészőben youtube videó indul 7mp.

:unnep:
 


  2019.03.10. 21:19  Hozzászólás  Válasz gergerg (371) hsz.-re     Olvasás  
  •   372   
Avatar

terra alapító
 
Akkor ennyi erővel egy kétmagos, és nem kapcsolod ki, csak energia takarékos üzemmódba kapcsolódik...
Jó lesz az amit néztél.
VGA elég az alaplapi. Net, hang, chipset tökmindegy, egykutya az összes.
P4 nem tudja a hd videót, ettől felfelé az összes szakít.
Hdd-ből vannak gyorsak, de SSD jobb.
Használtan nem igen lehet válogatni, ha egyesével rakod össze, meg macerás és drágább.
Használtan kapsz minőségi tápot 6-7 ezresért kb. Az meg egy SSD, és tökéletes lesz.
Dvd író felesleges, főleg Linux-nál ami akár pendrive-ról is indul...
Ha kell, legyen fontos az usb3-as csati, nagyon jól fog jönni egy usb 3-as pendrive-al.
Ramból minél több annál jobb, akár 12 GB sem sok. Ha a DDR 4 drága, bőven elég a DDR 3, nem követem az árakat
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.03.10. 20:05  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (370) hsz.-re     Olvasás  
  •   371   
Avatar

terra alapító
 
A gyors indulás relatív. Nem extra gyors kell, de nem is olyan ami 2 perc alatt indul el. Ez a kérdésem egyébként az op.rendszerre vonatkozott inkább, mert feltételezem hogy linuxból jobban van kisebb hardverigényű, de azoknak nem ismerem a betöltési idejét. Egyébként nem az enyém lesz. Most tettem fel egy linux mint-et, ismerkedünk. Betöltése gyorsabb (és úgy egyébként is) mint a win7. De nem tudja az autocad-et, csak virtuális géppel. :(
 


  2019.03.10. 19:34  Hozzászólás  Válasz gergerg (369) hsz.-re     Olvasás  
  •   370   
Avatar

rendszer admin
 
OK! :)
Te géped, te döntésed, de akkor miért volt elvárás a gyors indulás?

A gyors indulás feltétele a jó erős proci, a legalább 4 GB, de inkább 8 GB DDR3 - vagy - DDR4 memória és alapvető feltétel egy SSD rendszerindító driver!

A te összeállításodban (ami egyébként szerintem alapvetően jó), standard megszokott sebességgel fog indulni a gép, mint általában bármelyik másik.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2019.03.10. 19:22  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (368) hsz.-re     Olvasás  
  •   369   
Avatar

terra alapító
 
Jó az elgondolás, tudom hogy így van, de ebben a körben biztos hogy nem lesz ssd
 


  2019.03.10. 19:16  Hozzászólás  Válasz gergerg (367) hsz.-re     Olvasás  
  •   368   
Avatar

rendszer admin
 
Nem rossz ez az összeállítás sem ....
De az 500 GB SATA3 HDD mellé egy Kingston SSD 120 GB - vagy - 240 GB 2,5" SATA3 meghajtó (C:/ driver) tegyél bele, és arra telepítsed az operációs rendszert!
Nem nagy befektetés, de te is meglepődsz majd, hogy indul a gép! :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2019.03.10. 19:03  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (364) hsz.-re     Olvasás  
  •   367   
Avatar

terra alapító
 
Én ilyenre gondoltam:

PROCESSZOR (CPU):Intel Core 2 Quad Q8400 (4.0 MB L2, Socket 775)
PROCESSZOR SEBESSÉG:4 x 2666 MHz
MEMÓRIA TULAJDONSÁGAI:4096 MB DDR3 PC memória (DIMM RAM) (4 slot)
MEREVLEMEZ (HDD):500 GB SATA3 HDD
OPTIKAI MEGHAJTÓ (ODD):SATA DVD író (normál, fekete)
ALAPLAPI CHIPSET:Intel Q43 ExpressALAPLAPI
VIDEO VEZÉRLŐ:Intel GMA 4500 (1 x D-SUB (15 pin), 1 x DisplayPort)
ALAPLAPI HANGVEZÉRLŐ:Realtek ALC 261 HD (2 csatornás)
ALAPLAPI HÁLÓZATI VEZÉRLŐ:Intel 82567 LM Gigabites sebesség

Ez csak 11 000Ft
 


  2019.03.10. 18:45  Hozzászólás  Válasz gergerg (365) hsz.-re     Olvasás  
  •   366   
Avatar

rendszer admin
 
Az relatív, hogy mennyire erős.
A lényeg, hogy gyors legyen, az az gyorsan induljon. :)

Gyorsan akkor indul. ha legalább 4 magos proci van, 8 GB memó, és SSD kártya a C:/ driver.
Újonnan 100-ból simán kihozható.
Használtan még olcsóbb. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2019.03.10. 18:39  Hozzászólás  Válasz gergerg (363) hsz.-re     Olvasás  
  •   364   
Avatar

rendszer admin
 
Javasol (tipp!) minimális konfiguráció (árak a bolti újak alapján) :
  1. AMD Ryzen vagy Intel Core 4 magos proci, min. 3000 Mhz-es.
  2. Hozzá való AMD vagy Intel alaplap (procival együtt) cca. 30 000.- Ft
  3. min. 8 GB DDR4 RAM memória (Kingston, Kingmax, Corsair, stb.) cca. 15 000.- Ft
  4. Kingston SSD 240GB 2,5" SATA3 meghajtó (C:/ driver) cca. 12 000.- Ft
  5. AMD vagy nVidia min. 2 GB-os monitorvezérlő kártya cca. 15 000.- Ft - tól
  6. Egy legalább 300-400W-os táp házzal 10 000.- Ft - tól
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2019.03.10. 18:25  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (364) hsz.-re     Olvasás  
  •   365   
Avatar

terra alapító
 
Nem erős ez egy kicsit? A gyerekeké ettől gyengébb, mind a kettő, és simán játszanak vele minecraft, sims, win7-tel gond nélkül.
Az én laposomba i7-es proci van, 8GB RAM-mal, és ezen minden megy, autocad, gta5, ezer lap böngésző.
 


  2019.03.10. 12:30  Hozzászólás
  •   363   
Avatar

terra alapító
 
Üdv!

Jól jönne egy kis segítség.

Kellene egy gép, aminek egyetlen funkciójára van szükség, a böngészőre. Az elvárások: gyorsan induljon, jól kezeljen több megnyitott lapot is a böngészőben, ne akadozzon a youtube.

Oprendszernek Linux mint menne rá.

Milyen paraméterek kellenek ehhez? (használt gépek közt nézelődnék)
 


  2019.01.07. 10:13  Hozzászólás
  •   362   


---
 
Nem tudom, hogy a legjobb helyet találtam-e a kérdésemhez, de talán rendben van.
Olyan kérdéssel fordulnék Hozzátok, hogy van-e lehetőségem a nem feliratozott youtube-os videóknál az elhangzó szöveget megjeleníteni.
Jó az eredeti angol is. Próbáltam keresgélni, találtam is ezt-azt, de végeredményben nem bukkantam igazán használható megoldásra.
(A képernyő jobb alsó sarkában levő 'billentyűzet' ikon funkciójának hiányát szeretném valahogy orvosolni.)
billentyűzet ikon.PNG
------------------------
Megtekintve 17863 alkalommal.

 


  2018.01.06. 21:34  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (360) hsz.-re     Olvasás  
  •   361   
Avatar

terra alapító
 
Egyik sem volt jó, offline kellene, 3-6mb-os képek gyors és tömeges szerekesztésére.
Furcsa mód a Gimp-et meg az Inkscale-t egyik sem ajánlotta, de szerencsére rátaláltam :D a másodikkal kezdem, egyelőre tanulom. Mindjárt kiderül mennyire használható. A feladat most az, hogy beillesztek egy 6mb-os képet, 3120*4060px és ~4-5mb, azt kétfelé kell vágni max egy forgatás után az 1950*3050px-es lapon, kitakarni adott részeket, és lementeni. 300 oldal, 157.-nél hagytam abba tegnap, csak azóta a Fireworks már nem indul el...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.01.06. 21:14  Hozzászólás  Válasz tgwh (359) hsz.-re     Olvasás  
  •   360   
Avatar

rendszer admin
 
Nem tudom, hogy milyen szinten, és mit szeretnél szekeszteni.

Képszerkesztő

Vagy nézzél itt körül:

Ingyenes képszerkesztők
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.01.06. 20:29  Hozzászólás
  •   359   
Avatar

terra alapító
 
Estét.
Tudtok ajánlani egy ingyenes képszerkesztőt, amivel tudok különböző rétegeket kezelni?
Adobe Fireworks szerű tökéletes lenne.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.12.28. 23:30  Hozzászólás
  •   358   
Avatar

rendszer admin
 
A standard eljárások nem változtak semmit.
Az ilyen jellegű technológiai fejlesztéseket az űrkutatás, és főleg a hadiipar közel 5 évig használja.
Ezután kerülnek be a nagyvállalati technológiai rendszerbe szintén közel 5 évig.
A nagyközönség részére készülő közösségi felhasználásra csak ezután kerül sor.

A NASA nem készít semmit közületi általános fogyasztási célokra!

Az USA-ban, Európában, Keleten (Kína, India, Japán, stb), és más nagyobb régiókban a műsor sugárzások között vannak jelentős eltérések.
Nem beszélünk róla, mert igazából nem érint senkit, csak az ott élőket, akiknek viszont természetes az ottani állapot, hiszen a vevő egységeik erre vannak beállítva.
Ezért egyáltalán nincsen semmilyen garancia arra, hogy például ez az egész Magyarországon is működne.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.12.28. 20:30  Hozzászólás  Válasz tgwh (356) hsz.-re     Olvasás  
  •   357   


---
 
Nekem is az a gyanus, amikor NASA technológiára hivatkozik. Ez a átverések tipikus kulcsmondata.
 


  2017.12.27. 22:23  Hozzászólás  Válasz alex (355) hsz.-re     Olvasás  
  •   356   
Avatar

terra alapító
 
Jó kérdés, eléggé átverés szaga van.
Tudtommal csak valami 10 csatornát (m1, m2, duna, stb.) kötelező ingyen sugározniuk, de azt akármivel be tudod fogni. Amerikában lehet működik, de itthon én arra tippelnék, hogy nem.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.12.27. 22:14  Hozzászólás
  •   355   


---
 
Mi a véleményetek erről? Ez is egy pénzlehúzás, vagy lehet valami alapja?

https://hii-tech-news.com/articles/tvsurf/hu/feature2/?voluumdata=deprecated&eda=deprecated&cep=9enykHCue7YQuHCUmcKWwtrF3WcWF6e98SO7Gm58xE0XN-12oomxCAjRB-FdqsFPO2lj4-epxh8wIi5MJHrXmYiv7--DQLnWuLhd523zD52Zu_Gtig8rgvHwHGmEgh_sXl9SrDI77yVimqxSWeWu-XXrCb2hsgQGwgh1LWj6Wja2KSYNgVmdmEsM2PRofNMXQ6FJnQBT-U5Fk3387vw9tcEMQ5X9uTiqn8dejKY42F8oAXwK3VbGH0w21ENkDli2&s1=6413&s2=HU&s3=search&gclid=CjwKCAiApo3SBRA4EiwAty8i-hhkUJUWFjicf_vD69yIKAOc3wCrr_LUil7pPsjfofKAgrOnI7-5rRoCQFcQAvD_BwE
 


  2017.12.18. 14:05  Hozzászólás  Válasz tgwh (353) hsz.-re     Olvasás  
  •   354   
Avatar

rendszer admin
 
Egyszerű konfiguráció:
Automatikus
Igen
Igen
Igen
VAN DNS beállítás
Igen
Fiók beállítás
Hitelesítés - ha van adatod, azt írd be, h anincsen, akkor - Nincs
ISP speciális követelménye:
Ezt passzolom. Nem tudom, hogy van-e rá szükséged, illetve vannak-e hozzá megfelelő adataid.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.12.18. 13:12  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (352) hsz.-re     Olvasás  
  •   353   
Avatar

terra alapító
 
A többire van tipped?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.12.18. 12:49  Hozzászólás  Válasz tgwh (351) hsz.-re     Olvasás  
  •   352   
Avatar

rendszer admin
 
Ha dinamikus IP címed van, akkor az Automatikus ...
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.12.18. 12:45  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (350) hsz.-re     Olvasás  
  •   351   
Avatar

terra alapító
 
Dinamikus ip van, az egyedihez külön kérvényt kell kitölteni.
Ezekről tudod micsodák? :D
Kép
PPPoe nem lehet azt tudom, az egyedi ip-s ha jól emlékszem.
Kép
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.12.18. 12:39  Hozzászólás  Válasz tgwh (349) hsz.-re     Olvasás  
  •   350   
Avatar

rendszer admin
 
A kérdés az, hogy milyen IP címed van.
Faluhelyen szokás, hogy a városból jön egyetlen IP cím.
Ilyenkor nincsen felhasználónév, jelszó, amit a számítógépen kellene beállítani csak egy statikus ip beállítás.
Ebben az esetben a WAN Connection type : Static IP

A többi adatnak meg kell lennie a szolgáltató általk adott papírokon valahol.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.12.18. 12:14  Hozzászólás
  •   349   
Avatar

terra alapító
 
Haladok :D most már dhcp szerver nélkül meg tűzfallal, működik még az is, ami eddig nem :D
Mostani nagyobb falat a wan beállítása, erre van v.mi tipped, mi micsoda meg hogyan kell? Gondolom nem sok minden változott, de engem ez már régen sem érdekelt, mert nem volt wifi-m...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.12.18. 11:09  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (347) hsz.-re     Olvasás  
  •   348   
Avatar

terra alapító
 
Passz.
Ha jövőre 60mb lesz az alap netcsomag, és ingyen adnak 5ghz-es wifi routert, akkor nincs gond.
Most 15/2mb, de nem építettem még ki semmit, kulcsszó a kompromisszum (magyarul nincs rá pénz, vagy sajnálja rá az emberfia :D ). Pendrive-ról nézünk filmet, a letöltéssel nincs gond, jó nekem a fullhd ha van (1,5 óra, max tényleg programon belül állítom a max letöltést, hogy azért tudjunk netezni is) :D
Idővel aztán tervezzük a wifi-s tv-t, ha a mostani tönkremegy, csak úgyból nem fogjuk cserélni. Aztán egy olcsó wifi-s routert választottunk (2,4ghz és minimális 50 méter hatótáv), esetleg le lesz cserélve ha nőnek az igények.
Falu, na :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.12.18. 10:57  Hozzászólás  Válasz tgwh (346) hsz.-re     Olvasás  
  •   347   
Avatar

rendszer admin
 
Azért a beállításoknál érdemes odafigyelni, hogy minden egyszerre csak nagy kompromisszumok árán működik.
És ezeknek a beállítása, finom-hangolása óhatatlanul is kihatással van valamilyen szinten más beállításokra is.
Például maradva egy torrentnél. Nem tudom, mekkora a neted(??).
És kérdés, hogy mennyire vagy vájtfülű, vájtszemű.
Tehát egy film mondjuk milyen minőségű legyen.
Kifejezetten igényleg a FullHD minőséget (HD 1080i), ami cca. 15 - 32 GB közötti fájlméret?
Vagy megfelel az SD (ami vagy avi, mp4, vagy h264 konténerfájl - mkv), ami cca. 0,5 GB (sorozatrészeknél) - 3 GB fájlméretű?
De egy 30+ Mbytes net esetében mondjuk ez utóbbi esetben érdemes eldönteni, hogy a film kell, és kibírok max. 5 - 10 percet, amíg lejön, vagy csepegjen - csorogjon, egyszer csak leér, de közbe netezek ezerrel, ami azt jelenti, hogy megnyitok egy ablakot, és olvasom (miközben nem csinálok semmit, ami befolyásolná a netsebességemet).

Szóval a lényeg, minél jobban bonyolítod, annál több probléma jöhet elő.
Először állítsad be egy alapra, hogy rendesen működjön.
Ha már minden megy, akkor szép lassan neki lehet állni a különböző finom behangolásokra. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.12.18. 10:29  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (345) hsz.-re     Olvasás  
  •   346   
Avatar

terra alapító
 
Köszi, egyelőre azt keresem hogy mi micsoda :D
Arra már rájöttem, hogy wpa2 personal kell nekem :D most a köv. menünél vagyok, vezeték nélküli mód - n only vagy legacy - meg b/g védelem, azt sem tudom micsodák...
Találtam egy olyan opciót, amivel be lehet állítani, hogy a torrent csak annyival töltsön, amennyi a netezést nem zavarja. Igaz, ezt a programban is be lehet állítani, de eddig ilyenekkel nem törődtem, most végignyálazom az egészet...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.12.18. 10:25  Hozzászólás  Válasz tgwh (344) hsz.-re     Olvasás  
  •   345   
Avatar

rendszer admin
 
Szia!
Nagyon szívesen segítenék, de ezekhez az újakhoz már én sem tudok többet hozzátenni, mint amennyit találsz a neten.
Már nem követem nagyon sok mindennek a fejlődését (router, wifi, mobil, okoslakás, stb), el vagyok nagyon kényelmesedve.
Ha kell valami informatikai megoldás, szólok a gyerekeknek (főleg a vejemnek), ha kell hozzá valami, megveszik, és jönnek, beállítják, én csak használom.

Most is 3 napig bírkóztam egy Facebook megoldással a fórumon.
Minden jól működött, csak éppen a megosztási ablakban annyi jelent meg, hogy:
Ha ráklikkeltél, pontosan azt csinálta, amit szerettem volna, viszont se felirat, se kép, se szöveg nem jelent meg, csak annyi, hogy: Általános hiba
Na, mindegy, le is töröltem, van más fontosabb dolgom is, mint ezzel küszködni. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.12.18. 09:50  Hozzászólás
  •   344   
Avatar

terra alapító
 
Ragadozó, tudnál segíteni wifi router beállításban (Asus RT-N12)?

Pár havonta mindig megbolondul. Most azt tervezem, hogy friss firmware-t kap, újraindítom, és mindent beállítok amire eddig nagy ívben tojtam :D most úgy tudok netezni, hogy ki van kapcsolva a router tűzfala.
Végignézem a menüpontokat (melyik hitelesítési eljárás micsoda, hogy tudok kivételeket hozzáadni, stb), keresek róla infót neten, aztán nekiesem.

Nem tudsz egy gyorstalpalót írni (tényleg csak pár sort, nem regényt! :D ), hogy mik a legfontosabbak, amikkel szórakoznom kéne?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.12.16. 22:45  Hozzászólás  Válasz Imre (342) hsz.-re     Olvasás  
  •   343   
Avatar

terra alapító
 
Én meg úgy vagyok, hogy most már egy hónapja várunk a villanyszerelőre :D a kapcsolókat meg a vezetékeket lehet elrendezem magam, aztán a szaki kösse be a három színes zsinórt, nem szívesem nyúlnék hozzá, még ha tudnám is mi micsoda :D van már szünetmentes a kazánhoz, mert az elmúlt két évben sok volt az áramszünet, na az is a villanyszerelőre vár :fetreg:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.12.16. 21:48  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (340) hsz.-re     Olvasás  
  •   342   


---
 
Én értek a villanyhoz, de engem is vágott meg már rendesen. Garázsba bevezettem konnektort és világítást, majd bementem lekapcsoltam a kismegszakítót, hogy gyorsan rákössem a garázst a rendszerre. Feleségemnek szóltam, de míg a garázsban létrára állva kötöztem, kedves fiam megjött és a mikró nem ment, megnézte a biztosíték táblát és felkapcsolta a kismegszakítót. Engem meg kint jól megvágott, mert úgy tudtam nincs áram. Azóta okosítottam a családot, ha le van kapcsolva nálam lehet érdeklődni, hogy miért és senki ne nyúljon hozzá kérdezés nélkül.

Nekem a szomszédom volt ilyen műszaki zseni, csinált polcot összeszakadt, amint a felesége rárakodott. Járólapot úgy rakta le, hogy csak cipőben közlekednek a konyhába, mert kb. cm-es eltérések vannak a lapok lerakásában nem csak oldalt, hanem magasságban is. Gipszkartonfalat is csinált jó nyers lécekből azóta megszáradtak a lécek és a falba 10-15 cm-es hullámok vannak. Elromlott a kocsijában a hűtőventilátor kapcsoló (hőgomba). Megnéztem neki mert áthozta. Mondtam 1000 Ft-ért tudok bele szerezni, ingyen kicserélem. Azt mondta nem kell neki, mert majd Ő megoldja. Bekötött valami traktorból kiszerelt kapcsolót és a műszerfal alól kapcsolgatta vele a hűtőventilátort, ha a visszajelzés szerint meleg volt a hűtővíz. Csak 2 hét múlva a lánya vezette és az elfelejtette kapcsolgatni nyáron úgy 25 km. után megfőtt a motor. 1000 Ft sokszorosát fizette ki. Természetesen nem Ő, hanem a lánya volt a hibás szerinte. Szerintem meg Ő. 1000 Ft. és a hűtés jó lett volna.
 


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég