Időjárás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A talajművelésről, vegyszeres vagy biológiai védekezésről, vetésforgóról, ültetési tervekről, metszésről, szemzésről, dugványozásról, valamint a kerti szerszámokról szóló fórumrész.


  2018.11.28. 13:14  Hozzászólás  Válasz Lactarius (442) hsz.-re     Olvasás  
  •   443   
Avatar

rendszer admin
 
Nálunk is -1°C volt hajnalba.
Most viszont egész nap hétágra süt a nap, kint száradnak a mosott ruhák. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.11.28. 11:53  Hozzászólás
  •   442   


---
 
Ma megvolt az első őszi fagy 2m-en...november 28-án!!! Kőkemény -1, hó nélkül. Tegnap délután még leszedtük a málnát :)) Hihetetlen.
 




  2018.11.07. 20:55  Hozzászólás
  •   440   


---
 
Mai kép, Dr. Ruppel (múlt hónap 17-én a Dél-Alföldön több helyen is virágzó pipacsot láttam... :fejvaka: ):

DSC00449.JPG
------------------------
Megtekintve 10359 alkalommal.

 


  2018.08.11. 00:25  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (438) hsz.-re     Olvasás  
  •   439   
Avatar

rendszer admin
 
Itt nálunk még jóformán felhőcske sem nagyon van ... :(
Bezengték a nagy hőmérséklet csökkenést, oszt' mindössze csak annyi, hogy 3°C - 4°C-al kevesebb lesz hajnalba. :(
Hétfőtől meg már megint 35°C - 40°C körüli hőmérsékleteket emlegetnek ... :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.08.10. 19:21  Hozzászólás
  •   438   


*
 
Úgy nézem nagy IDŐ készül , a színe meg a formája alapján akár jég is lehet...na az ba..na be :'(
 


  2018.06.12. 20:37  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (435) hsz.-re     Olvasás  
  •   437   


*
 
Na mit mondtam...már szakad is....
 


  2018.06.12. 20:04  Hozzászólás  Válasz laca12 (432) hsz.-re     Olvasás  
  •   436   


*
 
Hasonlóan vagyok én is...viszont bennem már felmerült , hogy befejezem. :alvaka: :( Sztem a jövő év sem lesz jobb nekem , mert ahhoz , hogy jobb legyen rengeteg melót és elég sok pénzt is bele kellene vinnem....alap lenne a kerítés , a zöldítés felszámolása , kicsit több tápanyag , sokkal komolyabb növényvédelem , az orsósorok egy részéhez tám...stb.
Szóval sztem nem fogok megbirkózni vele és ezek közül bármelyik kihagyása gondot okoz.
 


  2018.06.12. 19:58  Hozzászólás
  •   435   


*
 
Hát....sztem érik a balhé , mert nagyon randa felhőkkel van beterülve a környék és most feltámadt rendesen a szél is. Mondjuk amilyen kedvvel mostanában járok ki a hegyre nagyon nem hatódok meg...én az idei évet már most lehúztam a vécén.
 


  2018.06.06. 20:31  Hozzászólás  Válasz laca12 (432) hsz.-re     Olvasás  
  •   434   


---
 
És akkor rovarokról, gombákról, atkákról egy szót nem is írtál... Azok még tovább cifrázhatják... Csak hogy ne legyen már olyan végtelenül unalmas... :angry-banghead:
Én is várom a hőgutát, pokol sivatagi forróságot. Kb. mint léggömbárus a nyílzáport. Már a mostani meleg is totál kikészít!!! Egyszerűen nem bírom. :thumbdown: :(
Mitől lila a szőlő? Ezt egyelőre nem igazán értem.
 


  2018.06.06. 19:47  Hozzászólás
  •   433   
Avatar

rendszer admin
 
A mi környékünk idáig még "szerencsés".
Nem csinált károkat a tavaszi fagy, nincs a környéken tűzelhalásra utaló helyzet.
Idáig volt lehetőség locsolni.
Nem akartam az "új" kerttel foglakozni a költözés miatt ebben az évben, de mégis úgy alakult, hogy jutott rá némi idő.
Nagyon szépen alakul a szeder, a szamóca, a málna.
A ribizli bokrok szépek, lesz rajta termés.
Az az egy tő Balatonfüredi Hosszúfürtű szépen megfogta, pedig a virágzás után lett a régi kertből átültetve.
A termés méretén, és mennyiségén azért látszik, hogy nem volt kedvező az átültetés, de úgy néz ki, hogy jövőre már újra szépen lesz rajta.
A Germersdorfi cseresznye igencsak beérett, nem tetves, és nem kukacos, le kellett szedni, mert már kezdett nagyon beérni.
Szépen volt rajta, bár voltak "üres" részek.
Eper van dögivel, már kezdem unni a szedését, de minden 2. napra van egy púpozott mélytányérral.

Mivel nem akartam eredetileg ebben az évben kertészkedni, így nem is palántáztam magokat.
De jött a szomszédasszony, hogy van pár darab paradicsom töve, nem akarja kidobni, mert olyan szépen elindultak.
Így aztán elültettem őket nem egészen egy hónapja (május elején), végül is 19 db. palántát.
Nem tudom, milyen fajta, lehet, hogy kicsit közel ültettem őket egymáshoz, de már tiszta "esőerdő" van a helyükön .
Térdig-combközépig érnek, de nagyon "izmos", vastag száruk van, és szépen virágzanak.

Ez a környék csendes ... :)
Tegnap volt egy kis zápor, miközben vagy 2 km-el odébb olyan felhőszakadás volt, hogy az utakon tengelyig ért a víz.
Egy km-el távolabb meg olyan jégeső volt, hogy egy rövid időre tiszta fehérek lettek a kertek.

Szóval ha néha akaratlanul is, de tovább kertészkedek ... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.06.06. 19:21  Hozzászólás
  •   432   
Avatar

---
 
Ide irok mert ide vonatkozik a tavaszi fagy letarolta a barackost az áprilisi párás meleg idő nyakamra hozta a tűzelhalást,a májusi száraz időt nehezen viselte a veteményes, ma meg kaptunk jeget a szőlő déli délnyugati oldala "szép"lila , most már várom a júliusi és augusztusi 38-40 fokot az még hiányzik, a f.szom is kezd tele lenni ezzel az évvel ,de azért sem adom fel sokkal makacsab vagyok annál...2019 remélem jobb lesz...!!!! :angry-banghead: :twisted: :thumbup:
 


  2018.03.18. 15:23  Hozzászólás
  •   431   


---
 
Pénteken a barackok rügyeit nézve igen időszerűnek láttam a lemosó permetezés elvégzését. Elméletileg.
Gyakorlatilag most nálunk 30 centi hó, jégréteg, napközben -5 fok. Az este nem tudjuk, mit hoz fokokban.
 


  2018.03.18. 15:14  Hozzászólás  Válasz andras (429) hsz.-re     Olvasás  
  •   430   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk a majdnem szétnyílt zöld rügyeken és piros virágbimbókon elég vastag jégréteg van és egész nap minusz 5°körül van. Jó volna, ha mielőbb leolvadna.
 


  2018.03.18. 15:05  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (428) hsz.-re     Olvasás  
  •   429   
Avatar

---
 
Köszi szépen, tetszik ez az oldal. :thumbup:

Nálunk keményen havazik, visszajött a tél. A fákra ráfagyott egy vékony jégréteg.
Legelőbbre az őszik, a Hargrand és Ladycot kajszi van, de még nem pirosbimbósak.
A virágrügyek fel vannak duzzadva, szerintem a -10 fok alatti hőmérsékletet nem fogják kibírni.
Most -2 C van.
Úgy nézem ezt a hetet végig kell kínlódjuk.
 


  2018.03.03. 09:49  Hozzászólás
  •   428   
Avatar

rendszer admin
 
Javaslom, hogy használjátok ezt is! (ha valaki még nem ismeri) :)

Állítólag ez a legjobb jelenleg(??), legalább is az internetezők szerint.
Nem tudom, hogy mennyivel jobb, vagy pontosabb, de érdemes azért több helyről informálódni, aztán valami csak kialakul belőle.

Ventusky
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2018.03.02. 20:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (420) hsz.-re     Olvasás  
  •   426   
Avatar

---
 
Előrejelzés 2: ami még megmaradt, lehet, hogy ez viszi el :(

Hőtérkép 2.png
------------------------
Megtekintve 10589 alkalommal.

 


  2018.03.01. 17:56  Hozzászólás  Válasz Totya (424) hsz.-re     Olvasás  
  •   425   


---
 
Nálunk is igencsak odakozmált reggelre!

IMG_20180301_143421.jpg
Balatonpart
Megtekintve 10624 alkalommal.

 


  2018.03.01. 17:52  Hozzászólás  Válasz Totya (421) hsz.-re     Olvasás  
  •   424   


---
 
-18,2 fok van ma reggel....
Hajszál pontosan annyi mint tavaly januárban, majd digitálist beolvasom esett-e még pár tizedet 6óra után :)
Kíváncsian várom az idényt, ilyen hét után mi maradt, persze éjjelre is -11 mondanak ide még :(
 


  2018.03.01. 16:25  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (422) hsz.-re     Olvasás  
  •   423   
Avatar

---
 
Szerintem fogsz. -15,5 fokot mértem két különböző helyen, egymástól 20 km-re lévő távolságban - reggel 6 és 7 óra körül. Megvizsgáltam pár szemet, nem tűnik teljesen reménytelennek a dolog - persze majd pár hét múlva fog kiderülni az igazság.
 


  2018.03.01. 16:13  Hozzászólás  Válasz délkelet (420) hsz.-re     Olvasás  
  •   422   


*
 
Én arra leszek kivancsi, hogy eszek e egyaltala...n...
 


  2018.02.27. 21:02  Hozzászólás  Válasz délkelet (419) hsz.-re     Olvasás  
  •   421   


---
 
Jiro, csak a törzse nem fagyott vissza tavaly.
Nikita van konténerbe még, Costata ősszel ment ki a helyére illetve Mercatelli.
Meglátjuk ezekből mi marad tavaszra :)
Remélem kivik átvészelik, idén már lenne termés talán :wave:
 


  2018.02.27. 19:56  Hozzászólás
  •   420   
Avatar

---
 
Aránylag friss előrejelzés:
Hőtérkép.png
Kíváncsi leszek, az idén mikor eszek leghamarabb saját kajszit (lehet, hogy jóval később, mint tavaly) :-(
Megtekintve 10346 alkalommal.

 


  2018.02.27. 19:48  Hozzászólás  Válasz Totya (418) hsz.-re     Olvasás  
  •   419   
Avatar

---
 
"....ha most is visszafagy a datolyaszilva bioztos más megy a helyére" Milyen fajta/fajták?
Rosseyanka esetleg, mint jó fagytűrő nincs képben?
 


  2018.02.27. 17:02  Hozzászólás
  •   418   


---
 
Harmadik éjszaka ami -10körül volt, és még jön egy, meg egy -15 körüli....ha most is visszafagy a datolyaszilva bioztos más megy a helyére :)
Korai kajszikat sajnálom, lehet semmi nem lesz belőlük, majd azért beszámolok mi lesz belőlük..... :fejvaka:
Ma még esett egy 5cm hó, hogy segítse a lehűlést :thumbdown:
 


  2018.02.24. 18:49  Hozzászólás  Válasz Jana11 (416) hsz.-re     Olvasás  
  •   417   
Avatar

terra alapító
 
Nekem az vált be, hogy gyökérnyakba szemeztem az őszibarackokat és télre feltöltögettem földel, aztán a nagy fagyok után kitakartam.
 


  2018.02.24. 18:01  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (415) hsz.-re     Olvasás  
  •   416   


---
 
Nálam az almák még nagyon nyugalomban, ezért ott nem lesz probléma. Vannak a korábbi őszibarackok és kajszibarackok,
azok már kiléptek a mélynyugalmi állapotból, virágrügyeik szélén a rózsaszín levélke már ki-ki néz, pedig északon vagyok.
A délebbiek /földrajzilag/ szerintem még előrébb vannak a virágrügyekkel. Ezeknél a korai fajtáknál biztosan lesz fagykár -15 C fok esetén. Illetve nagyon szurkolok itt szerintem mindannyiunknak az alvószemzéseinek tekintetében. Ezeket még nagyon megtizedelheti az erős fagy, mert gyöngék.Amennyit érkeztem, puha WC papírral óvatosan körbetekertem 2-3 rétegben és szikszalaggal rögzítettem.
 


  2018.02.24. 10:47  Hozzászólás
  •   415   
Avatar

rendszer admin
 
Kezdődik a hideg idő! :(
Hogy álltok a gyümölcsfákkal?
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.02.18. 15:51  Hozzászólás
  •   414   


---
 
Egyelőre úgy néz ki, hogy jövő hétvégére nagyon komoly lehűlés várható, a hóval borított területeken (főleg a Dunántúl) -20 fok körüli minimumhőmérsékletekkel. Nagyon bízom benne, hogy szelídülni fognak még a számítások, mert február végén, március elején ez marhára nem hiányzik..
 


  2018.01.08. 16:15  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (412) hsz.-re     Olvasás  
  •   413   
Avatar

rendszer admin
 
Nálam meg a hétvégén virágba borultak a chili tövek.
Igaz, hogy bent az üveges verandán, de idáig szépen nyugiba elvoltak.
Vissza vannak vágva vagy jó 20 - 25 cm-re, és szépen pihengettek idáig.
Már a hétvége előtt is láttam egy-két virágot, de nem foglalkoztam vele, emlékszem, tavaly is volt télen egy-két virágja.
De most már olyanok, mint egy feldíszített pici karácsonyfa, tele apró fehér virágokkal. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.01.08. 15:26  Hozzászólás  Válasz baby-lon (411) hsz.-re     Olvasás  
  •   412   


*
 
Szombaton én is ástam és a kajszi rügyek gyanús szinűek voltak... :fejvaka:
 


  2018.01.08. 09:54  Hozzászólás
  •   411   
Avatar

terra alapító
 
Hétvégén voltam kertészkedni... :hiha:

Kicsit megijedtem, az őszibarack vesszői láthatóan "elvörösödtek", a rügyek duzzadtak. A kajszi is láthatóan kikerült a mélynyugalmi állapotból. Nincs vész, de jöhetne egy kis tél...
 


  2017.08.20. 11:04  Hozzászólás
  •   410   
Avatar

terra alapító
 
Tegnap már 22°C volt délután, estére 18-19 körül. Esett tizenvalamennyi, szépen lassan, közelről még nem néztem meg.
Kép
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.08.20. 08:13  Hozzászólás
  •   409   
Avatar

rendszer admin
 
Nagyjából éjfél óta kisebb megszakításokkal esik az eső .... most is.
Nincs vihar (szerencsére), nincs felhőszakadás, meg jég sincsen!.
Amolyan "csendes májusi" eső.
De eléggé folyamatosan esik, mert tele van a majdnem 1 m3-es beton tartály.
A sufnim teteje cca. 30 m2, és a csatornából a víz ide folyik.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.08.20. 08:12  Hozzászólás
  •   408   
Avatar

rendszer admin
 
Ma nem lesz nálunk kánikula, és locsolni sem kell ..... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.08.14. 15:41  Hozzászólás  Válasz Totya (406) hsz.-re     Olvasás  
  •   407   
Avatar

terra alapító
 
Én meg végre kihúzgáltam tegnap a gazokat amik a szabadságunk alatt nőttek. A kánikulaban, szárazságban nem lehetett. Csak sajnos közben a jó melegben mind magot érlelt. Lesz mit húzgálni jövőre is.
 


  2017.08.14. 06:17  Hozzászólás
  •   406   


---
 
Jól jártatok, felém 4 mm esett, egész hétvégén viharos szél volt, most megyek locsolni.... :wave:
 


  2017.08.13. 18:54  Hozzászólás
  •   405   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk 40 mm volt a mércében. Először el sem hittem, mert az esti zivatar nagyja elkerült bennünket, utána meg csendesen de folyamatosan esett. De aztán körbenéztem a kertben és voltam a városban és tényleg lehetett annyi.
 




  2017.08.13. 11:32  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (402) hsz.-re     Olvasás  
  •   403   
Avatar

terra alapító
 
Nálunk a keleti végeken este kezdett esni, aztán reggelre 29 mm-t mutatott az esőmérő. :dejo:
 


  2017.08.13. 07:07  Hozzászólás
  •   402   
Avatar

rendszer admin
 
Mai reggeli játék:
    Be van borulva, jelentősen lehűlt az idő, de a föld száraz, egy csepp eső sem volt.
    Mivel nem süt a nap, nincsen kánikula sem, így nyugodtan bekapcsoltam a locsolót, gondolván, legalább kicsit meglocsolok, és párologni sem nagyon fog, mivel nem süt a nap, és hüvi van.
      Megyek befelé, és érzem a vízcseppeket.
      Először azt hittem, hogy a szél hozza a locsolótól, de a falevelek mozdulatlanok.
      Nahát'!, elkezdett szemerkélni az eső.
      Megyek vissza, vízcsap elzár, jövök be. Majd fordulok vissza, mert a szobai locsolót a vízcsap mellett hagytam.
      Valami furcsa volt, először nem is tűnt fel, de aztán beugrott. NEM ESIK!
      Vízcsap újra kinyit, jövök be. A szobába valami halk, de furcsa zajt hallok a nyitott ablakon keresztül.
      Kinézek, hát' az eső szemerkél, és a cseppek kopognak az ablak előtti növény nagy levelein.
      Megyek vissza, vízcsap elzár, jövök be. Kis idő után furcsa lett a nagy csend. Kinézek, eső elállt.
      .......
      Ezt még vagy fél tucatszor eljátszottuk, majd meguntam, és bekapcsolva hagytam a locsolót.
      Ezt megunhatta a felhő is, mert azóta még nem esett ..... :hiha:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.08.06. 20:06  Hozzászólás
  •   401   
Avatar

rendszer admin
 
Ma aztán volt jó sok hozzászólás, gondolom részben az idő miatt is .... :)
Nálunk jó kis vihar volt kora délutántól. Még egy pici jégeső is volt közbe. :(

Most már úgy néz ki, hogy lecsillapodott, de az eső még időnként újra rákezdi.
Az idő viszont határozottan kellemes.

Ami viszont nem kellemes, hogy a paradicsomjaimnál úgy látszik, elméreteztem a karókat, mert egy-kettő eléggé megdőlt.
A vihar, az esővíz, meg a paradicsomok, így együtt már elérte a kritikus határt.
Holnap, ha nem esik, lehet megint kötözni őket pár helyen ...
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.08.04. 16:36  Hozzászólás
  •   400   
Avatar

rendszer admin
 
2017. 08. 04 péntek 17:00 óra
Ismét a főváros gyarapította a rekordok számát, a hivatalos mérések szerint 39,8°C volt a mai maximum Újpesten, míg az eddig mért legmagasabb augusztus 4-i hőmérséklet Budapesten 36,7°C volt, 1927-ben.
A legmelegebb, 40,3°C a Csongrád megyei Kübekházán volt, ez azonban 0,2 fokkal elmarad a korábbi rekordtól, melyet 1905-ben Orosházán rögzítettek.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2017.08.04. 15:46  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (397) hsz.-re     Olvasás  
  •   398   


---
 
Nálam ma meg lett a 40 fok a déli oldalon. A ház mögött lehet, hogy csak 39 fok volt :/. Borzasztó. Ház 27 fok, pára.
 


  2017.08.04. 13:49  Hozzászólás
  •   397   
Avatar

rendszer admin
 
Nálam a szobában most éppen 29°C van. :pias:
Odakint a ház előtti nagy diófa alatt, folyamatos árnyékban, a hőmérő 38,2°C meleget mutat! :remulet:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.07.11. 16:29  Hozzászólás
  •   396   
Avatar

---
 
A tegnapi kora esti vihar épp csak elkerült minket 150km/h szél dió nagyságú jég somogy egy része romokban brutális volt .. :thumbdown:
 


  2017.07.07. 05:27  Hozzászólás
  •   395   
Avatar

rendszer admin
 
Arra ébredtem, hogy fázok ....
Egy szál gatyóban a paplan tetején aludtam, és tárva-nyitva ajtó-ablak.
Csak éppen odakint szakadt az eső ......

Már nagyon kellett ez az eső, de így most a hétvégén megint mehetek sövényt vágni, füvet nyírni, mert biztos, hogy be fog indulni minden. :)

Egy kis napi cukiság (az esőről jutott eszembe):


eso.jpg
----
Megtekintve 9875 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég