Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2018.01.29. 16:53  Hozzászólás  Válasz petrol (7083) hsz.-re     Olvasás  
  •   7084   
Avatar

terra alapító
 
Bátran. Arra vigyázz, hogy se bent melegen ne legyen, se kint szabadon abban az esetben, ha olyan nagy fagy lenne, hogy átfagy a cserép földje és esetleg megfagy a gyökér. (Én cserépben is - de inkább anélkül - szabadban, elföldelve tárolnám az ültetésig.)
 


  2018.01.29. 16:29  Hozzászólás
  •   7083   


---
 
Ha rendelek szabadgyökerű fát, de nem tudom kiültetni még 1-2 hónapig, akkor megtehetem azt, hogy egy cserépbe teszem virágfölddel?
 


  2018.01.29. 12:37  Hozzászólás  Válasz csarli1 (7068) hsz.-re     Olvasás  
  •   7082   


---
 
:pias: Rendben! A kedves "szállítónak" nem csak köszönömöt akartam.....de csak azt fogadta el :$ amúgy el is "tettem" őket....
IMG_20180127_161548.jpg
------------------------
Megtekintve 13016 alkalommal.

 


  2018.01.29. 09:33  Hozzászólás
  •   7081   


---
 
Tisztelt Gazdatársaim. El kéne felejteni a netes vegyszer beszerzést és a termelést, mert elég sok hülyeség van leírva és a gatyátok rámegy a kényelemre. Csak 2 termék árát ragadtam ki a netes és az Agroyal árai közül. Igaz az Agroyál nem postáz oda el kell menni, de megéri. Ugyanezek az árak 90% igazak, Soltvadkerten, Kecelen, Kiskőrösön, de sorolhatnám tovább is. Most itt az ár Gazdabolt.hu Amistar 5/1 l 169 056 Ft, 1/1 l 35 570 Ft,
Agroyal Amistar 5/1 l 131 857 Ft, 1/1 l 22 253 Ft, Gazdabolt.hu Score 1/1 46 612 Ft, 0,1 l 6335 Ft, Agroyal Score 1/1 l 38 116 0,1 l 5103 Ft. Ezeket csak találomra kiragadtam, de ez igaz a többi termékekre is.
 


  2018.01.28. 20:50  Hozzászólás  Válasz petrol (7079) hsz.-re     Olvasás  
  •   7080   
Avatar

---
 
Még az Agro-Store szaküzletet (Dunapataj) az, ami viszonylag jó árakat nyújt szerintem.
 


  2018.01.28. 20:43  Hozzászólás  Válasz délkelet (7078) hsz.-re     Olvasás  
  •   7079   


---
 
Igen, van kötődésem a térséghez, de most Kecskeméten élek, egy itteni társasháznak készülök beszerezni kellékeket.
 


  2018.01.28. 20:40  Hozzászólás  Válasz petrol (7077) hsz.-re     Olvasás  
  •   7078   
Avatar

---
 
Nem pont a kérdésedre: én a metszőollómat egy kiskőrösi boltban (Vén-szer ?) szerettem volna megvenni, mert ott olcsó volt, de aztán másként alakult. Neked az közel van (emlékeim szerint a körforgalom után nem sokkal bal oldalon található)
 


  2018.01.28. 20:29  Hozzászólás  Válasz délkelet (7076) hsz.-re     Olvasás  
  •   7077   


---
 
Nekem van némi tapasztalatom a pelletizált szerves trágyák között. Ezt mondjuk pont nem ismerem. Viszont nekem nagyon bevált az Italpollina. Ez 4-4-4 tyúktrágya, de van ebből marha is. Sokkal több bennük a szerves anyag tartalom és szárazabbak, mint a Marhajó meg ezek a gagyik. Sőt ennek a gyártónak van egy Guanito trágyája is, valami pelikánürülék, 6-15-3. Telepítésekhez elég jó.
Kérdés: hol lehet a legolcsóbban kerti szerszámokat vásárolni (ásó, fűnyíró, metszőolló, stb.)
 


  2018.01.28. 20:15  Hozzászólás
  •   7076   
Avatar

---
 
Rendszerint szervestrágya granulátumot szoktam innen rendelni, 2500-3000Ft körüli összegért. Egy ideje nézegetem a Biosol Fortét ... mintha ajánlotta volna a fórumról valaki, de az ára kicsit húzós. Van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban?
Biosol Forte 25 kg
Illetve mit szoktatok innen rendelni, ha nem titok? (ötletként kérem, hátha elsiklottam fölötte és lehet, hogy nekem is szükségem volna rá)
 


  2018.01.28. 19:12  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (7073) hsz.-re     Olvasás  
  •   7074   


---
 
A termékáraikban vastagon benne van az ingyenes szállítás ára. Aranyáron adják a termékeket ;)
 
silvanus


  2018.01.28. 15:40  Hozzászólás  Válasz alex (7071) hsz.-re     Olvasás  
  •   7072   


---
 
Minden tájegységen más a mondás. Az orvosságról én is hallottam.
 


  2018.01.28. 14:35  Hozzászólás  Válasz csarli1 (7068) hsz.-re     Olvasás  
  •   7071   


---
 
Hát ez inkább így hangzik: " Az orvosságot nem szabad megköszönni; mert akkor nem használ."
 




  2018.01.28. 13:55  Hozzászólás
  •   7069   


---
 
Olasz oltványok megérkeztek, sőt már el is vitték őket. Én a sajátomat már el is ültettem.
 


  2018.01.28. 13:53  Hozzászólás  Válasz Harogem82 (7067) hsz.-re     Olvasás  
  •   7068   


---
 
"Köszönöm szépen" Ezt azonnal vond vissza, mert fákat nem szabad megköszönni, csak a szállítást, azt pedig azt sem tudom ki vitte el. :alvaka: :alvaka:
 


  2018.01.27. 21:52  Hozzászólás  Válasz csarli1 (7064) hsz.-re     Olvasás  
  •   7067   


---
 
Üdv megèrkeztek a fák mind az öt fajta! Köszönöm szépen! :dejo:
 


  2018.01.27. 20:56  Hozzászólás
  •   7066   


*
 
A kuresia éreztem lepotyog,vagy fánn marad? Nálam lehull,de magja vírusos tünetes ,foltos.
 


  2018.01.23. 20:32  Hozzászólás  Válasz csarli1 (7064) hsz.-re     Olvasás  
  •   7065   
Avatar

---
 
Nem akarom ismételni magam. Ha a 7044. hsz-tól elolvasod a következő néhány hsz-t, akkor biztos rájössz, hogy egészen másként értelmezhető a kiragadott idézet ("Csakis a metszésen múlik?"), mint ha összefüggésben néznénk az egészet.
 


  2018.01.23. 20:14  Hozzászólás  Válasz délkelet (7059) hsz.-re     Olvasás  
  •   7064   


---
 
"Csakis a metszésen múlik?", " Ez marhaság" Mit kell ezen érteni, bár mikor én tanultam olvasni, akkor még "értő" olvasás helyett megtanultunk olvasni. Ma már nem számít, hogy a gyerek makog olvasás helyett.
 


  2018.01.23. 18:21  Hozzászólás  Válasz petrol (7058) hsz.-re     Olvasás  
  •   7063   


*
 
Ezekből a Kuresia.
 


  2018.01.23. 18:19  Hozzászólás  Válasz Alibá (7055) hsz.-re     Olvasás  
  •   7062   


*
 
Persze hogy arra gondoltam....bar lehet hogy van olyan elvetemult, aki alanybol csinwl karcsu orsot... ;)
 


  2018.01.23. 13:37  Hozzászólás  Válasz délkelet (7056) hsz.-re     Olvasás  
  •   7061   
Avatar

terra alapító
 
Vegyes alanyúak. Sajmeggy, Maxma, magonc ami biztos és néhány ismeretlen. Van amelyiket kevésbé kell 'bántani', van amelyiket jobban. Nem csak az alany, de a fajta is befolyásplja. Pl. a Napoleoni a magoncon is gyengén növekszik.
 


  2018.01.23. 13:26  Hozzászólás  Válasz petrol (7058) hsz.-re     Olvasás  
  •   7060   
Avatar

---
 
Még nincs sok tapasztalat, de nekem a Kuresia jött be.
5 Göncim volt eddig, valamiért mindegyik kiment.
A ceglédi arany kicsit érzékeny a moníliára.

A Kurésziám nagyon szépen nő és szép, egészséges az állaga.
 




  2018.01.23. 10:56  Hozzászólás
  •   7058   


---
 
Köszönöm a válaszokat! Akkor itt csak rossz és még rosszabb lehetőségek vannak. :D
Akkor inkább elfelejtem a kis növésű fákat és rámegyek az ízélményre, no meg az sem gond, ha nem pusztul ki a fa 2 év alatt. Kuresia, Ceglédi arany, Gönci. Ezek közül melyiket lenne érdemes? Velük szimpatizálok leginkább.
 


  2018.01.23. 08:27  Hozzászólás  Válasz délkelet (7048) hsz.-re     Olvasás  
  •   7057   


---
 
Ez marhaság, törpésítő alanyokon /Gissela 4, 5, Maxma 14/ addig növekszik a fa erőteljesen, még ki nem alakul a generatív állapot, utána leáll a növekedése.
 




  2018.01.22. 22:16  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (7050) hsz.-re     Olvasás  
  •   7055   
Avatar

terra alapító
 
Ébben igazad van, gyakran kell csattogtatni a metszőollót! ;) Ja és nem szabad szívbajosnak lenni a folyamatos ifjítással sem. (Ugye vadalanyon lévő oltványokra és nem vadalanyokra gondoltál - merthogy abból minek karcsúorsót nevelni?)
 


  2018.01.22. 22:11  Hozzászólás  Válasz délkelet (7048) hsz.-re     Olvasás  
  •   7054   
Avatar

terra alapító
 
Nem láttad a szuperorsó cseresznyéket? Mindet meg tudom metszeni egy sörösládáról. Évek óta nem nő feljebb. :lol:
 


  2018.01.22. 21:44  Hozzászólás
  •   7053   


---
 
A konténeres gyümölcsfákat Magyarországon is az "üzleti érzék" hozta létre. Nem tudták eladni például egy adott kajszicsemete egy részét a faiskolák ősszel, de még tavasszal sem. Ugyanakkor észlelték, hogy elvetemült kertészkedők és későn ébredők, május-augusztus környékén is kerestek még gyümölcsfákat. Amit ugye szabadgyökérrel tavasszal nem adtak el, ha május-julius hónapban kiszedik szabadgyökérrel, gyorsan elpusztul, nem marad meg. Ezért néhány kertészetben gyakorlattá vált, hogy az ősszel és tavasszal el nem adott fákat tavaszi rügyfakadás előtt bekonténerezték. Így már el lehetett adni május-augusztus között is, és ültethetővé is vált, mivel a gyökérzet ültetéskor földdel együtt volt és nem bolygatódott. Viszont sokszor a satnyább, maradékok voltak bekonténerezve. Ennyi, ezért nem lehet azt mondani, hogy másabb, jobbak lennének mint az időben elültetett velük szinte testvér szabadgyökérzetű fák.
 


  2018.01.22. 21:28  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (7051) hsz.-re     Olvasás  
  •   7052   


*
 
...ja és a konténeres Mo-n marhaság, felejtős.
 


  2018.01.22. 21:27  Hozzászólás  Válasz petrol (7043) hsz.-re     Olvasás  
  •   7051   


*
 
Szilvából jó szívvel nem tudnék ajánlani , nekem a németek messze vannak a klasszikus szilvaíztől.Orsót gyengébb alanyon /Wavit/Weiva/
Meggyből- ha meg tudod védeni a cseresznyelégytől- akkor egyértelműen az Érdi bőtermő. Finom, bőtermő, jó állagú.
Orsót-ha nem is teljesen karcsút- sajmeggyen...jobb alanyú fához nemigen jutsz Mo-n /aki meg hozna az csak nagyobb tételben /.
Kajsziból sok jó fajta van , kérdés az érésidőt mikorra tervezed.Karcsúorsó ennél sok /zöld/munkával jár , a kajszi szeret erősen nőni..és sztem ennél lényeges az alany...mondjuk Weiva/Wavit vagy Ishtara...ezekkel még vissza lehet fogni a túlzott növekedést...de mondom oda kell rájuk figyelni , különben hamar elhízik a karcsúság.
 


  2018.01.22. 21:21  Hozzászólás  Válasz Alibá (7047) hsz.-re     Olvasás  
  •   7050   


*
 
Azért egy vadkajszi vagy vadalma alanyból elég sok munkával lehet karcsúorsót nevelni ... ;)
 


  2018.01.22. 21:09  Hozzászólás  Válasz petrol (7043) hsz.-re     Olvasás  
  •   7049   


---
 
Ahogy előttem is írták: nyugodtan vásárolj és ültess szabadgyökerűt!
A tapasztalatom alapján azt mondanám, hogy a Topendet (már ha erről van szó...) abszolút felejtsd el a karcsúorsó tekintetében.
Ha jó helyre kerül, egy-két éven belül templomtorony lesz belőle... Visszatartani se fogod tudni majd... Akkor már inkább a Jojo.
Annak elég gyenge a növekedése. Jó kis kompakt fa. Vissza a tapasztalatokhoz: a Jojon kívül igazából én már semmit sem tudok jó szívvel ajánlani. :(
A Topend jó ízű szilva, amíg bele nem esik a 'nyavalya'. Utána gyorsan vashiányos lesz. :angry-banghead: (Nagy biztonsággal, sokat és nagyokat terem.)
A Jojo is rendben van, de nem az a kategória, amit általában keres egy olyan ember, aki a klasszikus szilvaízre vágyik.
Viszont nagyon egészséges, hamar termőre fordul, bőtermő, csak jót mondhatok. :thumbup:
A Csengődit nagyon nem javaslom, hacsak nem kifejezetten egy nagyon jó árnyékot adó, gyorsan növő, igazán szép díszgyümölcsfát keresel.
Kajszinál ha be tudod szerezni, akkor majdnem mondanám a Springblush-t, de az sajnos elég gyors növésű, ebből a szempontból nem OK. :(
Egyébként ezt is csak ajánlani tudom! Friss fogyasztásra elsőrendű. Gyorsan termőre fordul, szép és jó. :thumbup:
Ha mindenképpen gyengébb növekedésű kell, akkor (legalábbis viszonylag) jobb a Harlayne. 'Minden' szempontból kiváló!
Persze vannak még ajánlható fajták, de nálam ebben a pillanatban igazából csak ezek játszanak.
Az eddig ültetett egyéb fajták (több is) szép lassan levitézlettek... Vashiány... :angry-banghead:
Átmenetileg van még néhány fajta, de úgy tűnik, a termők közül végül a sharka-rezisztensek maradnak. Ez van!
 


  2018.01.22. 21:00  Hozzászólás  Válasz Alibá (7047) hsz.-re     Olvasás  
  •   7048   
Avatar

---
 
Akkor nagyon nem értek valamit: ha azt szeretném, hogy kisebb termetű legyen a cseresznyefám, nem oszt, nem szoroz, hogy Gisela-ra vagy vadcseresznyére oltom? Csakis a metszésen múlik?
 




  2018.01.22. 20:06  Hozzászólás
  •   7046   


---
 
Köszönöm az eddigi válaszokat. Hajlok egyébként arra, hogy szabadgyökerű fát vegyek, mivel vásároltam már több konténerest is, de 1 kivételével egy rakás fos volt az összes.
Az igaz, hogy karcsú orsót a legkönnyebb egy gyenge növekedésű alanyból nevelni, de a magyar faiskolák sajnos nem arról híresek, hogy lehet válogatni. Meggyhez csak a sajmeggyet meg a vadcseresznyét ismerik, mindkettő erős növekedésű. Van hely a kertben, de több dolgot is terveznek a lakók, így nem akarom azt, hogy 2-3 fa elfoglaljon egy csomó helyet, ezért egy intenzív koronaforma jó választás lenne. Csak ehhez kellene megfelelő gyümölcsfa is valahonnan...
 


  2018.01.22. 19:00  Hozzászólás  Válasz petrol (7043) hsz.-re     Olvasás  
  •   7045   


---
 
Ha fajtánként csak egy fa ültetésére van lehetőséged, akkor mindenképpen öntermékeny fajtát kell választani. Szilvák közül a
Cacanska rodna öntermékeny sokat terem és jó az íze. Gönci magyar kajszi öntermékeny kevés növényvédelemmel is jól terem, de választhatsz külföldi fajták közül is. A konténeres fa akár 80 %- kal is drágább a szabadgyökerű csemete árához képest. Szerintem tökéletesen megfelel a szabadgyökerű szaporítóanyag, mert a konténerestől sem várható, hogy hamarabb termőre fordul.
 


  2018.01.22. 17:23  Hozzászólás  Válasz petrol (7043) hsz.-re     Olvasás  
  •   7044   
Avatar

---
 
Remélem, többen is válaszolnak majd, mert nem biztos, hogy igazam van.
"Érdemes konténeres fát választani a korábbi termőre fordulás érdekében?" -úgy gondolom, elhanyagolható a különbség a termőre fordulás tekintetében, az áruk viszont jóval magasabb szokott lenni.
"Illetve a konténeresből vagy a szabadgyökerűből könnyebb kihozni egy karcsú orsó koronaformát?"
- nem ez határozza meg, hanem az alany (és a gyümölcsfajta is)
A csengődi monília szempontjából megfelelő választás, egyebekben inkább rosszat hallottam róla (és talán a Jojo is hasonló kategória - a vírusellenállóságán kívül nem igazán dicsérték)
 


  2018.01.22. 11:43  Hozzászólás
  •   7043   


---
 
Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket.
Egy társasház kertjébe szeretnék gyümölcsfákat ültetni tavasszal. Elsősorban kajszi és szilva/meggy érdekelne.
Érdemes konténeres fát választani a korábbi termőre fordulás érdekében? Illetve a konténeresből vagy a szabadgyökerűből könnyebb kihozni egy karcsú orsó koronaformát?
Továbbá érdekelne, hogy milyen fajtákat ajánlotok? Főleg kajszi esetében. Itt ugye a növényvédelem a mérvadó, monília, sharka, fitoplazma miatt.
Meggynél egyértelmű a csengődi, szilvánál Jojo, vagy Top.
 




  2018.01.20. 19:47  Hozzászólás  Válasz délkelet (7040) hsz.-re     Olvasás  
  •   7041   
Avatar

terra alapító
 
Itt még nincs nagy gond... Nálam egy kicsit még ennél is visszább van minden, mint nálad a Kuresián. Egyedül a Tsunami mozgolódik egy kicsit...
 


  2018.01.20. 19:08  Hozzászólás
  •   7040   
Avatar

---
 
Helyzetjelentés a délkeleti végekről:
004.JPG
Orangered
Megtekintve 9640 alkalommal.

008.JPG
Wonder cot
Megtekintve 9640 alkalommal.

014.JPG
Magic cot
Megtekintve 9640 alkalommal.


020.JPG
Tsunami
Megtekintve 9640 alkalommal.

025.JPG
Farclo
Megtekintve 9640 alkalommal.

029.JPG
Kuresia
Megtekintve 9640 alkalommal.

 


  2018.01.19. 12:35  Hozzászólás
  •   7039   


---
 
Üdv mindenkinek, SOS! Valaki van esetleg Zalából aki rendelt a Csárli fèle fákból? Kèrem vegye fel velem a kapcsolatot! Köszönöm előre is :alvaka:
 










  2018.01.08. 20:37  Hozzászólás  Válasz Alibá (7032) hsz.-re     Olvasás  
  •   7034   


*
 
Még nem szemeztél belőle ??...pedig többünknek is van...na ez így nem maradhat :lol:
 


  2018.01.08. 20:36  Hozzászólás  Válasz baby-lon (7030) hsz.-re     Olvasás  
  •   7033   


*
 
Nekem egyenlőre egy fél fám van belőle , de tavaly szemeztem 3-at...én is reménykedek. nagyon jó fajta...köszönet a küldőjének :)
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég

cron