Őszibarack, Nektarin és Sárga-kajszi barack Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Háztáji veteményes, növényei, örömei és bánatai, a gyümölcsös témái, valamint a kertben termesztett vadnövények jönnek ide. NE tessék ide írni módszerekről, pl. gyümölcsfák oltásáról.
  2018.03.04. 12:39  Hozzászólás
  •   7135   
Avatar

---
 
Somogy megye jelenti KO kajszi fronton itt gyakorlatilag semmi nem lesz esetleg néhány kilo a késői fajtákon az ősziknél valamivel jobb a helyzet ott "csak " kb 65-70%-os a fagyás ,de ez csak saját becslés majd a vallatásnál kiderül,hogy mi maradt.. :thumbdown: :angry-banghead:
 


  2018.03.04. 11:25  Hozzászólás  Válasz andras (7130) hsz.-re     Olvasás  
  •   7134   


---
 
Hali, ma vittek Székelyudvarhelyre 120 db Wavitot, Leventének csak 40 db kell, így 80 db eladó belőlük, ha valakit érdekel írjon privátba.
 


  2018.03.04. 11:06  Hozzászólás  Válasz imre53 (7132) hsz.-re     Olvasás  
  •   7133   


---
 
Van azért egy-két fajta ezen az oldalon is dicshimnusszal, amiről például tudjuk a gyakorlati kipróbálás után, hogy a fele sem igaz...Például Viorica kajszi, a méret és a betegségellenállóság még csak-csak, de az íz pocsék... :(
 


  2018.03.01. 21:06  Hozzászólás  Válasz Jana11 (7131) hsz.-re     Olvasás  
  •   7132   


---
 
Sajnos nekem sincs, én is eddig az olasz, francia, spanyol nemesítéseket sztároltam.De lehet, hogy a klímaváltozás miatt érdemes lenne odafigyelnünk a nemesítés helyére is.
Azért tettem fel, hogy egy kicsit feldobjam a "FÓRUM"-ot.
Egyébként rendelhető lesz a következő helyen: http://www.shop.zahradnictvolimbach.sk
Elég borsos árak vannak, de található itt orosz, ukrán, román nemesítés egyaránt.
 


  2018.03.01. 20:25  Hozzászólás  Válasz imre53 (7129) hsz.-re     Olvasás  
  •   7131   


---
 
Egyenlőre 5 darabot kérnék kipróbálásra... : :thumbup: /Csak félig volt vicc ebben a fagyos helyzetben! Nagyon szép meg jó, nekem is az jutott eszembe, mint Andrásnak: van ebből fád, gratulálok hozzá.
 




  2018.03.01. 20:22  Hozzászólás
  •   7129   


---
 
OSOBLIVY DENISYUKA

Ukrán kajszibarack. A fajta egyedülálló tulajdonsága az, hogy képes arra, hogy az érett gyümölcsöket a fán hosszabb ideig tartsa meg anélkül, hogy leesne. Értékes fajta, kiváló íze, nagyon magas fagyállóság és megnövekedett gombaellenes rezisztenciával rendelkezik. Különösen alkalmas a kajszibarack termesztésének marginális területeire.
Szedés szezon: július végén
Gyümölcs mérete: 50-60 gr
Gyümölcs színe: sárga-narancssárga tartozó kármin piros
Vigor: közepesen erős
növekedési szokás: függőleges terjedő
Kezdet termőre: korai
Levágás: jó
Bearing szabályszerűség: a rendszeres
Self-termékenységi : különösen öntermékeny
Blossom fagyállóság: jó
Hideg szilárdság: kiváló
Alkalmas szerves vagy nem permetező kultúrához: igen
Általános betegség-ellenállás: kiváló


kajszi.jpg
No hogy tetszik?
Megtekintve 10621 alkalommal.

 


  2018.03.01. 19:46  Hozzászólás
  •   7128   


---
 
Én optimista vagyok. a természet csodákra képes.
Lehet, hogy nem lesz teljes termés, de fogunk mi még képeket mutatni a 2018-as gyümölcsökről.
Szerintem: alma, körte, szilva vonatkozásában biztos, az őszibarackot nem kell ritkítani, a kajszi a legkényesebb de majd meglátjuk...
 


  2018.03.01. 17:43  Hozzászólás  Válasz baby-lon (7125) hsz.-re     Olvasás  
  •   7127   


*
 
Igen, én is erre gondoltam. A huszonpár fajta kajszimból legalább megtudom, melyik a legellenállóbb. Persze csak az újabbak nem voltak még tesztelve.
Tavaly nagyon jó év volt. Nem emlékszem,hogy lett volna 2 jó év egymás után valaha...
 


  2018.03.01. 17:37  Hozzászólás
  •   7126   


---
 
Pár éve volt olyan "szezonom" hogy a Ceglédi arany barack két egymást követő évben is totálisan lefagyott gyümölcsileg illetve virágilag. Mivel a tápanyag ott volt már jórészt a talajban, egyszerűen nem lehetett megfogni a hajtásnövekedést. Fejlett, akkor 10 év körüli fákról beszélek. A 8 méteres sortávolság ellenére összeértek a fák és fölszaladt a magasság.
 


  2018.03.01. 17:28  Hozzászólás  Válasz Misimanó (7124) hsz.-re     Olvasás  
  •   7125   
Avatar

terra alapító
 
A kajsziknál most bizonyíthatnak a jó fagytűrőnek kikiáltott fajták... Bár gondolom azokat majd elintézi a tavaszi fagy....
 


  2018.03.01. 17:02  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (7123) hsz.-re     Olvasás  
  •   7124   


*
 
Közel annyi munka lesz velük, mint eddig, csak a termést nem kell leszedni... :(
Szétszedtem pár rügyet, sajnos belül is van jég. A pirosabbak meg elkezdtek szürkülni.
Talán a későbbi fajtákkal még van remény.
 


  2018.03.01. 16:15  Hozzászólás  Válasz baby-lon (7122) hsz.-re     Olvasás  
  •   7123   


*
 
...de lesz...termes nelkul majd hajtanak esznelkul....
 




  2018.02.28. 22:23  Hozzászólás
  •   7121   


*
 
Most jöttem be a kertemből, meg kellett lesnem, hány fok van. Itt Kiskumajsán 13, de az időképet nézve mindenhol zuhan tovább.
A remény hal meg utoljára... A Dunántúlnak már most részvétem.
Délutáni képek a súlyosabbakról:
KepKepKep


Edit:
Reggel 5 körül volt a leghidegebb, itt 20 fok. A leghidegebb helység Bánd, hát ezt bánhatjuk... :(

Kép
 


  2018.02.28. 21:07  Hozzászólás  Válasz Totya (7119) hsz.-re     Olvasás  
  •   7120   


*
 
Pontosan még nem tudom , de ha Mozo lehúzta a rolót akkor nálam aligha lesz jobb a helyzet...
 




  2018.02.28. 20:17  Hozzászólás  Válasz Misimanó (7117) hsz.-re     Olvasás  
  •   7118   


*
 
Már nem kell...sajnos nincs miért...erre az évre a gyümölcsök letudva :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(
 


  2018.02.28. 10:30  Hozzászólás
  •   7117   


*
 
Kép

Holnap reggel lehet aggódni...
 


  2018.02.24. 23:17  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (7115) hsz.-re     Olvasás  
  •   7116   
Avatar

terra alapító
 
Elhagytam a nyári aprólékos zöld metszést és rátértem a tavaszi fás metszésre. :(
 


  2018.02.24. 19:00  Hozzászólás  Válasz Alibá (7114) hsz.-re     Olvasás  
  •   7115   
Avatar

---
 
Össze tudnád foglalni néhány mondatban, mi a lényeges eltérés az akkor gyógyító és amire áttértél módszer között?
 


  2018.02.24. 18:44  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (7113) hsz.-re     Olvasás  
  •   7114   
Avatar

terra alapító
 
Jó a linked, ez az a könyvecske, amiből én is tanultam. A 68-70. oldal mutatja a metszés lényegét.
Itt van bárki előtt a lehetőség :banana: ki lehet próbálni!
 


  2018.02.24. 17:54  Hozzászólás  Válasz alex (7112) hsz.-re     Olvasás  
  •   7113   
Avatar

---
 
Kozben az eredeti bejegyzesem kiegeszitettem egy link-el, valaki feltoltotte a teljes konyvet egy google tarhelyre ha jol ertelmezem. Akar az egesz bejegyzest at lehet tenni a Tudastarba ha ugy erzitek.

Aliba,
Sajnos en kulfoldon, a konyv meg odahaza, igy most nem tudom a lenyeget kiemelni, de szerencsere elerheto online is ugy tunik. Igy talan meg egyszerubben tajekozodhat mindenki az elmeletrol.
 


  2018.02.24. 15:37  Hozzászólás  Válasz Alibá (7110) hsz.-re     Olvasás  
  •   7112   


---
 
Egyetértek. Legalább mi adózzunk az emlékének ennek a szerencsétlen embernek, hogy feltesszük a netre pl. a tudástárba a módszerét az un. gyógymetszést, hogy ne veszen el végleg az amit ő felfedezett. Biztos lesznek akik ki fogják próbálni és tanulnak belőle.
Köszönet érte, hogy előbányásztad ezt a forrást.
 


  2018.02.24. 14:05  Hozzászólás  Válasz Alibá (7109) hsz.-re     Olvasás  
  •   7111   


---
 
Építész vagyok, nekünk ezt tanították, az építkezés előtt a talajok felső 30 - 40 cm-es rétege, a "humusz" eltávolítandó. Az hogy ez itt 50 cm, az is nagyon jó. Az őszibarack gyökere tudtommal amúgy se megy mélyre, láttam egy szakdolgozatot, ami ezt vizsgálta.
 


  2018.02.24. 10:02  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (7106) hsz.-re     Olvasás  
  •   7110   
Avatar

terra alapító
 
Ha ráérsz, kiírhatnád a gyógymetszés lényegét onantól kezdve, hogy van egy elsőéves oltott fánk.
 


  2018.02.24. 08:44  Hozzászólás  Válasz laposbarack (7108) hsz.-re     Olvasás  
  •   7109   
Avatar

terra alapító
 
Ha nem is 'fekete', de sötétbarna. Nem egy sívó homok, bár a Módsszer homokra volt kitalálva. (A kert bibije az volt, hogy csak 60 cm termőtalaj volt ezért nyáron a szárazság mindent megviselt. Magasan voltak a fák gyökerei.) :O
 




  2018.02.23. 13:43  Hozzászólás  Válasz Z.Szilárd (7106) hsz.-re     Olvasás  
  •   7107   
Avatar

terra alapító
 
]Egy-két fával érdemes kipróbálni, akinek van elég nagy területe.

Én megpróbáltam 100 fával, 1986-tól. Míg kissebbek voltak a fák addig győztem (kb 5 év) az eljárás szerinti mókát, de később áttértem az általam jónak látott metszésre.

Óriási fák lettek és valóban hihetetlen mennyiséget adott le egy-egy fa. Mariska, Piroska fák 1-1,5 mázsát a legjobb években.

Az egyik piroska fa törzse, mikor kivágtam 2010-ben 24 évesen, ekkora volt: Ld. kép. /A 'vendégmunksok' is csak nehezen bírnak vele./ :fejvaka:
2010. 07. 24. Ősz, ROLI, Sigekert 069.jpg
------------------------
Megtekintve 11501 alkalommal.

 


  2018.02.23. 13:12  Hozzászólás
  •   7106   
Avatar

---
 
A minap erkezett hozzam egy erdekes konyvv, gondoltam megemlitem nektek. Kulin Imre irta, a regi Kertbarat tajekoztato fuzetek kereteben kerult kiadasra, cime: "Az őszibarack gyógymetszése".

Reszlet a konyvbol: "Füzetünk Hegedüs Antal és dr. Gulyás Sándor államilag védett metszési szabadalmának részletes leirását foglalja magában. Bővebb és sokrétübb, mint az 1976. júniusában megjelent első tájékoztatónk volt. Tudjuk azonban, hogy minden igényt még ezzel sem sikerült kielégitenünk. A kezdő kertészkedők az alapfogalmakat, a haladottabbak a módszer még részletesebb, elemzőbb tárgyalását hiányolják majd. Jogos igények, de kielégitésükre - terjedelmi okok és egyéb megkötöttségek miatt - nem vállalkozhattunk. Ezért elnézésüket kérjük."

A Szabad Fold-ben egy cikk is megjelent Hardi Peter tollabol a modszer hattererol, feltalalojarol es hanyattatott sorsarol. Peter vallalta, hogy a tajekoztato fuzetek meg meglevo peldanyait dijmentesen elpostazza az erdeklodoknek, hogy kozkincse valjon a metszesi modszer. A kovetkezo e-mail cimen lehet felvenni vele a kapcsolatot: csikovar@gmail.com

Az alabbi linken elerheto a teljes konyv, valaki beszkennelte tisztelettel:
https://photos.google.com/share/AF1QipO8PGqa_nb33duVDAe_TB6r_KDN6ELwOEz8hfF9lBxBY73YkowaJ4MxDu-P5QlY2A?key=S1J1NkpUTDdXdzRqc1lxYW1mdzlHTkYzVDI1RE5n

Itt olvashato a Szabad Fold cikk, alabb pedig a fuzet tartalomjegyzeke:
https://www.szabadfold.hu/aktualis/megbuktatott_sikerbarack_

I. rész
Az őszibarack gyógymetszése
A gyógymetszés alkalmazásának előnyei
Az új telepités előkészitése
A vadalanymagvak előcsiráztatása
Szelektálás, csemetenevelés, oltás
Fiatal őszibarackfák gyógymetszése
Idősebb, eddig hagyományosan /rövidcsapra/ metszett fák átállitása az új módszerre
A fák átállitása virágzás előtti /nyugalmi/ időszakban
A virágzás előtt átállitott fák kezelése, zöldbeborulás után
A fák átállitása vegetációs időszakban
Hagyományosan telepitett, fiatal fák átállitása

II. rész
Az új termesztési és metszési módszer előnyei
Hazai és külföldi szakemberek a zöldmetszésről
A zöldállapotban végzett gyógymetszés előnyei
Kontroll és gyógymetszett fák összehasonlitó vizsgálatának eredményei
További rajzok és fényképfelvételek a gyógymetszésről


gyogymetszes1.JPG
Borító
Megtekintve 11645 alkalommal.

 


  2018.02.19. 21:19  Hozzászólás
  •   7105   


*
 
Hát igen, az időkép 4 napra jelzi a -10 fok alatti hőmérsékletet. Mivel az idén ültettem, így nem is terhelném a fát gyümölccsel. Csak érdekességképpen osztottam meg a képet. Ha egy jóval erősebb alanyról lenne szó, akkor talán elgondolkodnék 1 db termésen...
 


  2018.02.19. 20:55  Hozzászólás  Válasz Misimanó (7102) hsz.-re     Olvasás  
  •   7104   


---
 
Misimanó, főleg az a fehér virág az utolsó képen huhh, remélem nem lesz -15 C fok, mert hát az ebben az állapotban már nagyon
necces...
 


  2018.02.19. 20:18  Hozzászólás  Válasz Misimanó (7102) hsz.-re     Olvasás  
  •   7103   
Avatar

---
 
Aggodalommal teli egy-másfél hétnek nézhetünk elébe sajnos ... azért bízzunk benne, hogy minimális kártétellel megússzuk a hétvégi fagyos napokat!
 


  2018.02.19. 20:02  Hozzászólás
  •   7102   


*
 
KepKepKep


Mai helyzetkép a korai kajszikról, Ninfa, Prícia, Spring Blush. Tavaly március 9.-án borultak virágba, tavaly előtt pedig március 24.-én. A többi fajtám még közelében sincs ennek az állapotnak.
A legdurvább a helyzet a Francoise-nál és a Rich May-nél, de még nem akklimatizálódtak.

Kép
 


  2018.02.06. 14:46  Hozzászólás  Válasz Jani71 (7100) hsz.-re     Olvasás  
  •   7101   


---
 
Akkor a váza mehet jó eséllyel. Elvileg a kajszinál is jó megoldás.
 


  2018.02.06. 11:50  Hozzászólás  Válasz petrol (7098) hsz.-re     Olvasás  
  •   7100   


---
 
A Topend nagyon szeret teremni és nem kis gyümölcsöt. Ehhez ajánlom igazítani a koronaformát.
Szóval szerintem akárhogy is lesz, az ágak minél közelebb legyenek a függőlegeshez, mert úgy lehasad, hogy ihaj!
Így is biztos kötözni, támasztani kell, mert előbb-utóbb a nagy súly lehúzza (szél is van...). Ezen a téren nagyon stabilra kell venni a bánásmódot...
 




  2018.02.03. 16:57  Hozzászólás
  •   7098   


---
 
Kajszi (Kuresia) és szilvafához (Topend) milyen koronaformát ajánlanátok? Váza mehet mindkettőn?
 


  2018.02.03. 13:43  Hozzászólás  Válasz Alibá (7096) hsz.-re     Olvasás  
  •   7097   


---
 
viktor tesó nem engedi cigány Böskének, hogy elátkozza a telet, mert a metélteknek nem fog fogyni a gáz. :hiha: :hiha: :hiha:
 


  2018.02.02. 13:53  Hozzászólás  Válasz csarli1 (7095) hsz.-re     Olvasás  
  •   7096   
Avatar

terra alapító
 
Csarli, Te mindent el tudsz intézni. Intézkedj, hogy a továbbiakban ne legyen tél. :$
 


  2018.02.02. 11:54  Hozzászólás
  •   7095   


---
 
Ma ledöbbentem a kajszi állapotán, Woonder Cot, Magic Cot, Tsunami piros bimbós állapotba van.
 


  2018.01.31. 19:52  Hozzászólás  Válasz Laca9876 (7075) hsz.-re     Olvasás  
  •   7094   


---
 
Debrecen,Nyíregyháza környékén ismerem a gazdaboltokat,ha szükségem van valamire egyikben biztosan olcsóbb,mint itt. Előre megnézem vagy megkérdezem, de nem járom végig az összeset
 
silvanus


  2018.01.31. 18:32  Hozzászólás  Válasz petrol (7092) hsz.-re     Olvasás  
  •   7093   


---
 
NA-na fiatalembereket ne öregezzél, Bandi tőlem fiatalabb, de még én is fiatal vagyok. :cicik: :cicik: :cicik: :cicik: :cicik:
 


  2018.01.29. 20:40  Hozzászólás  Válasz csarli1 (7088) hsz.-re     Olvasás  
  •   7092   


---
 
Ruff Bandi bá, jó fej az öreg. Én még ajánlanám Soltvadkerten a Szekeres gazdaboltot, egyben nagyker is, nagyon jó árai vannak. Annó vettem prev B2-t, általában 7000 Ft körül van az ára, nekem úgy került 5500-ba, hogy 1 litert vettem és sosem találkoztunk korábban. Magyarán aki tételt vesz, az megkapja 5000 körül is.
A mutragya.hu tulaját is ismerem személyesen, nála azért már vegyesebb a kép, elég vegyes az árrés. :D
 


  2018.01.29. 20:14  Hozzászólás  Válasz Jana11 (7090) hsz.-re     Olvasás  
  •   7091   


---
 
Körte kitakarítva. 800 mázsa/hektár érett baromfitrágya elszórva, 65-70 cm mélyen felszántva, 1600 db Nemtudom szilva elültetve, várom a tavaszt, hogy lehessen szemezni.
 








  2018.01.29. 18:22  Hozzászólás  Válasz délkelet (7085) hsz.-re     Olvasás  
  •   7087   


---
 
Ugyanez volt egy gondolatom, miközben olvastam a fórumot, hogy például kapható mezőgazdasági tápanyagokban sokkal jobban ellátott az ország déli
része, mint az én északabbra eső részem, sok olyan dolgot találtam és vettem már, amit felém még az agro-kereskedők hírből sem ismernek.
A pelletált trágyák tekintetében én tudok egy olcsóbb helyet, a műtragya.hu-n /természetesen ország déli része székhely/. Érdemes szétnézni, aki közelebb lakik személyesen elmenni, nekem postával nagyon pontosan szállítottak már többször.
 


  2018.01.29. 17:22  Hozzászólás  Válasz csarli1 (7081) hsz.-re     Olvasás  
  •   7085   
Avatar

---
 
Én ugyan ritkán járok arrafelé, de megerősíthetem: nagyon sok árut (és nemcsak kertészeti célút) jóval olcsóbban be lehet szerezni azon a vidéken, mint az ország más táján. Erről az Agroyalról nem hallottam, de ha van Kiskőrösön is üzlete, benézek valamikor (persze csak akkor, ha kis tételben is árusítanak). Vegyszert nemcsak az Agroyal, de más sem postázhat tudtommal.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Ahrefs [Bot] Mozilla/5.0 (compatible; AhrefsBot/7.0; +http://ahrefs.com/robot/) valamint 10 vendég